Články

Komentáře Krysodlaka (44)

Útok na Kapitol

je P. Hamplem přirovnáván k Náměstí nebeského klidu. Průběh událostí ale nezapře inspiraci podpálením Říšského sněmu, protože se stal „úřední“ záminkou k likvidaci Trumpa a všech jeho příznivců. Občas padne i přirovnání k Vítěznému únoru, ale ten Reichstag k tomu sedí nejlépe. Soudruzi z Antify odvedli svou špinavou práci (a následně začali být zatýkáni), zatímco je natáčeli novináři a skuteční Trumpovci si v pozadí celkem spořádaně prohlíželi pamětihodnosti. To, co následuje, zatím připomíná spíš mix toho „nejlepšího“ z Hitlera a Stalina – udávání, vyhazování z práce, kriminalizace opozice, brutální cenzura. Je to svého druhu revoluce (korporátněfašistická), kterou již tradičně vedou ty nejbohatší vrstvy. Jako obvykle nejde o lid (už se jím ani nikdo nezaštiťuje), ale o prachy. Socialismus pro bohaté, kapitalismus, nebo ještě lépe otroctví pro chudé. Oblíbené hlášky k situaci, posbírané z netu:

„USA tak dlouho vyvážely demokracii, až jim doma žádná nezbyla!“

„Jaký je rozdíl mezi americkými a běloruskými volbami? Tři měsíce!“

„Barevná revoluce se vrátila domů a nikdo neví, koho pokouše.“

„Biden stihl za týden to, co Gottwaldovi trvalo celý rok!“

Bitka v našem parlamentu

nebyla nic nového. Když ale před lety Macek napadl u kecpultu Ratha, většina těch dnes pohoršených hýkala nadšením. Ostatně drsné spory mají tradici sahající až do c. a k. monarchie a skutečná balkanizace nastane ve chvíli, kdy tam dojde na 9 a více mm průrazných argumentů…

Samozřejmě to působí poněkud necivilizovaně, ale nebylo by od věci povolit poslancům a senátorům souboje. Ideálně šermířské, i když klasika na pistole má taky něco do sebe a souboje v bahně by byly veřejnoprávně divácky vděčné, navíc by sázky mohly trochu vylepšit státní rozpočet.

Obecně by téhle bandě vyžírků prospěl návrat několika socialistických vymožeností – výkon poslanecké činnosti vedle běžného zaměstnání a tudíž místo poslaneckého platu jen cestovní náhrady a maximálně ošatné; odvolatelnost (platilo, že voliči v počtu 2/3 volebního obvodu mohou odvolat poslance); konec mandátu při zrušení členství v subjektu, za který byl dotyčný volen. K udržení počtů se za bolševika volili náhradníci – na uvolněné místo postupoval další s dostatečným počtem hlasů v řadě.

Kvóty na české potraviny

nejsou zrovna ideální řešení (vydělá primárně Agrofert a podobné korporace), ale je to první krok na cestě ke ztracené suverenitě. Podle europoslance Ivana Davida by se situace měla primárně řešit spíše zavedením dotací na domácí potraviny ve stejné výši, jako na západ od našich hranic, došlápnout si na obchodní řetězce a odkázat eurohujery do patřičných mezí.

Naše prezidentské volby

obligátně začínají přemnožením možných i skutečných kandidátů. Profláklí nýmandi, kariérní bolševici, starý Klaus, Kalousek a patrně i nějací králíci ze Sorosova klobouku. Rád bych věřil, že proti sobě budou dvě K a zbytek potáhne k čertu, ale zatím se to jeví jako nezdravý optimismus.

Koronavirový bordel

vesele pokračuje. Pod záminkou ochrany zdraví se rozjely závody v šikaně a nesmyslné buzeraci, aneb co ještě zakázat. Doktor Kubek by rád z téhle země udělal koncentrák, o jakém se stalinistům ani nesnilo. Blatný blekotá nesmysly a otevřeně ignoruje skutečné odborníky, Babiš vynáší do nebe prakticky nepoužitelný registrační systém na očkování, který v přímém přenosu selhal. Celé to budí dojem, že jde o plánovanou likvidaci státu a národa. Střední a drobní podnikatelé ve službách a obchodu mají na vybranou, jestli dřív chcípnou hlady v dluzích, nebo na covid. Sdělovací prostředky buď straší, nebo na pokyn z hora vyhrožují a vydírají. Samotné očkování je spíš parodie a to, co se jevilo jako vtip – že se to zvládne v roce 2024 – se bohužel jeví jako velmi optimistická předpověď.

O konstruktivním postupu – tedy vzít seznam opatření, proškrtat a zrušit nefunkční opatření a tvrdě prosadit, co zbyde – nikdo nechce slyšet.

Zato způsoby, jak stáhnout občany z kůže se množí jak houby po dešti – viz cirkus kolem „upovinění“ respirátorů, které vydrží funkční 8 hodin a pak je třeba je vyměnit. Samozřejmě za peníze, které víc jak pětina obyvatel prostě nemá.

Proč je tu takový bordel?

Protože slavný „Plyšák“ byl ve skutečnosti jen vnitrostranický převrat, kde kariérní komunisti odstranili od koryt ortodoxní komunisty s vizí všeobecné zářné budoucnosti, aby mohli profitovat z nakradených majetků a krást a šmelit bez omezení. A proto od té doby vládnou pod jinými názvy spolu se svými příbuznými, kamarády a sponzory z řad různých mafií. A bojují proti téměř vyhynulým ortodoxním komunistům, kteří kradli primárně do státní kasy. Proto taky nevadí kariérní komunisti Štětina, Rychetský, Petr Pavel a další podobná svoloč. Důležitý je ten proklamativní boj proti ortodoxním komoušům, aby si národ neuvědomil, že je na tom hůř, než kdykoliv předtím. Totální profízlování, několikanásobně víc policajtů na obyvatele, než za federace (je třeba rejžovat na pokutách), faktické bezpráví a rostoucí cenzura. K tomu více či méně nápadná likvidace státu a snaha Bruselu nejprve omezit naši suverenitu dle vzoru Brežněva a pak ho vygumovat na základě Hitlerových plánů.

Je paradoxem, že i přesto jsme pořád relativně nejdemokratičtější stát  na západ od Ukrajiny a na východ od Atlantiku. Bohužel nám to díky Bruselu a vlastním zrádcům (takzvaným evropanům, nebo spíš EUropanům) už moc dlouho nevydrží.

Jaký je rozdíl mezi lidovou demokracií za Gottwalda a současnou liberální demokracií?

Za lidové demokracie psali udání anonymové na pytlíky od svačiny a báli se, aby nedostali od lidí přes držku, až to na ně praskne. Liberální demokraté udávají veřejně na internetu a cítí se dotčeni, pokud je za to veřejnost neplácá po ramenou.

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petr Hampl s některými jeho názory souhlasí, s jinými nikoliv, a za žádné nepřebírá odpovědnost. Pokud chce někdo komunikovat přímo s Krysodlakem, Petr Hampl takový kontakt zprostředkuje).