Komentáře Krysodlaka (29)
Televizní rada
má nové členy a „jediní praví demokraté“ nemůžou rozchodit důsledky svého tlačení na pilu. Stejně jako v případě Křečka si asi řada poslanců řekla, že se nenechá vydírat a patrně hlasovala protestně. Skutečné výsledky teprve uvidíme. Objevily se věcné poznámky o tom, že většina proklamativních revolucionářů po dosazení do úřadu podezřele vyměkla. Celkem mě pobavil boj za nezávislost ČT, probíhající 20 let po té, co přestala být jak veřejnoprávní, tak i nezávislá. Doufám, že Lipovská se stihne důkladně podívat na účetnictví ČT dřív, než bude eliminována, protože do výsledku voleb se začala montovat EU.
První vlna koronavirové nákazy opadla,
lidem otrnulo a začali střečkovat. Zmatená vládní nařízení posledních týdnů situaci nijak extra nepomáhají, což skvěle koresponduje se snahou nejrůznějších individuí politizovat roušky a bagatelizovat nebezpečí spojené s nákazou. Je sice faktem, že na jiné choroby tu ročně zemře podstatně víc lidí, ale bez včasných opatření mohla hrát „čínská chřipka“ prim. A hodit na současnou vládu 30 let zanedbávání bezpečnostních opatření a likvidace systému civilní obrany je těžce přes čáru.
Rozvolňování
po nouzovém stavu je dosti nepřehledné, spíše zmatené. Pochybnosti ještě násobí interní předpisy ve státních institucích, založené na instrukcích ministerstva zdravotnictví. Od začátku týdne jsou otevřené bazény, ale díky nějakému trotlovi z ministerstva je návštěvnost mizivá. Předpisy pro bazény jsou napsané někým, kdo má na zahradě privátní krcálek a ve veřejném nikdy nebyl. Snůška protichůdných pokynů pro rozestupy, použití sprch a roušek má s realitou pramálo společného a dělá z návštěvy bazénu něco mezi šikanou a torturou.
Pomníková válka
vstoupila do další fáze. Omílané ohrožení ricinem se vyvinulo v pofiderní komedii, ekonomické dopady mohou být ale nedozírné. Lukrativní obchody s Ruskem jsou fuč (s Čínou taky, ale to je jiný, i když v principu stejný případ) a důsledkem je obsazení zavedených trhů konkurencí. Někdo bude argumentovat sankcemi, ale bez ohledu na ně s Ruskem (a Čínou) kšeftují všichni kromě nás. Komentáře Andora Šándora jsou zajímavé, ale podezřele politicky korektní. Asi by nebylo od věci, kdyby převzal ministerstvo zahraničí od totálně neschopného Petříčka. Má potřebné znalosti a je evidentní, že na rozdíl od Petříčka dokáže v případě potřeby velmi elegantně a diplomaticky lhát.
Naše vojsko
vydalo kalendář s prominentními nácky, což vyvolalo vcelku oprávněné pobouření. Obdobně probíhala akce se suvenýry s nácky, prodávanými v minulosti v centru Prahy. Celkem chápu i pobouření Židovské obce. Nechápu ale, že bez velkého zájmu z jejich strany prošlo vybudování pomníku Vlasovcům, kteří toho v rámci jednotek SS napáchali zatraceně hodně.
Pan Tabery
byl hluboce nespokojen se skutečností, že by za svou činnost mohl nést doslova hrdelní odpovědnost. Bohužel ji vyjádřil na adresu pana Hampla, ač nejsem pan Hampl.
Panu Taberymu zjevně nedošla skutečnost, že jako šéf servisní organizace korporátně totalitního režimu stojí na pozici okresního ideologického tajemníka KSČ – se všemi dopady. Je dost vysoko a zjevně i inteligentní, aby se považoval za elitu, ale není tak důležitý (a/nebo ví příliš mnoho), aby ho jeho chlebodárci zachraňovali/nechali uprchnout v případě, že se situace zvrtne. Možná by si měl osobně prostudovat nějaké originální archivní dokumenty nižších složek KSČ a hlavně Národní fronty (a ne tendenční vývody samozvaných pseudoodborníků typu pana Žáčka). Možná bude překvapen, v lepším případě změní rétoriku a poněkud proškolí své redaktory. A třeba mu dojde, že topit pod kotlem studené občanské války, což se spoustou dalších provozuje od prvního zvolení Zemana prezidentem, může být kontraproduktivní nejen pro stát, ale i pro něj.
Pokud se panu Hamplovi omluví za mylné nařčení a požádá ho o kontakt, milerád mu to u něčeho dobrého k pití vysvětlím osobně.
Krysodlak
(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Názory v textu vyjádřené jsou tudíž názory Krysodlakovými, nikoliv názory Petra Hampla)