Druhý pohled

Druhý pohled z 27.5.: Smrtelně nebezpeční břídilové

Korporace Facebook (Meta) zametá stopy po pokusu o vraždu slovenského premiéra. Dosud jsem to nezmiňoval, protože to vypadalo příliš absurdně. Nicméně potvrdila to sama korporace. Byl vrah členem nějakého širšího spiknutí? Byl v kontaktu s nějakou celebritou slovenské sorosovské scény? Nebo ho motivovali přímo Američané? Nejspíš se to nikdy nedozvíme a zbydou jen dohady. Je ale téměř nemožné, že by k zametání stop mohlo dojít bez vědomí amerických bezpečnostních agentur. Zkrátka, Američané jsou v tom nějak namočeni. To nemusí nutně znamenat, že nitky vedou až k prezidentu Bidenovi. Mocenské vztahy uvnitř amerických elit jsou komplikované. Může se jednat o akci jedné skupiny, o které ty ostatní třeba ani nevědí.

Nicméně to úplně nejzajímavější v tomto kontextu je, že Robert Fico atentát přežil a že jeho skupina drží moc minimálně tak pevně jako předtím. Ti břídilové už nedokážou ani vybrat vraha, aby se trefil. Mezitím se Gruzie ubránila pokusu o barevnou revoluci. Asi desátý neúspěšný pokus v řadě.

Jenže ta neschopnost a břídilství má i odvrácenou tvář, nesmírně nebezpečnou. Tak, jako se několik let pokoušeli zahnat Rusko do kouta a přimět ho k otevřenému válečnému střetu (což se nakonec podařilo), teď se snaží velmi podobným způsobem dosáhnout jaderného konfliktu. Útoky na „zahorizontální radary“ nemají nic společného s válkou na Ukrajině. Leda to, že válka na Ukrajině vytváří mediální krytí.

Západní elity už neohrožují jen vlastní civilizační okruh. Začínají ohrožovat celý svět.

O válce žen

V delším rozhovorem s Antonínem Dolákem se mimo jiné vracíme ke starším vlnám feminismu. Upozorňuji v něm, že feminismus nikdy nebyl válkou žen proti mužům, nýbrž válkou jedněch žen proti jiným ženám. Není náhodou, že se zrodil v 19. století, což je doba, kterou americký sociolog Peter L. Berger označuje za „věk vlády žen.“ Na jedné straně bojovnice za „osvobození ženy“, na druhé straně bojovnice za mravnost, řád a tradiční rodinu (rozuměj buržoazní rodinu). V obou případech bojovné ženy z celkem blahobytných vyšších vrstev.