Druhý pohled z 20.5.: Hamás a konspiratici
Kdo financuje propalestinské protesty na amerických vysokých školách? Stará známá jména Soros a Rockefeller a s nimi rodina Pritzkerů, která je u nás méně známá, ale v USA to jsou jejich spolehliví progresivističtí spojenci.
Není to divné. Globalističtí zastánci liberální hegemonie a pravověrní muslimové se mají rádi dlouhodobě a podporují se na všech úrovních. Tomu je ostatně věnována velká část Prolomení hradeb.
Globalističtí zastánci liberální hegemonie a pravověrní muslimové se mají rádi dlouhodobě a podporují se na všech úrovních.
Co ale divné je, že stejnou protiizraelskou agendu naprosto fanaticky podporuje velká část konzervativní levice, konspirační alternativa a další skupiny, které nejsou zrovna fanoušky globálních mocenských struktur. Totální selhání úsudku. Přitom mnozí ti lidé jsou inteligentní, vzdělaní a poctiví. Mohu to dosvědčit, protože je znám osobně a někteří jsou mými dobrými přáteli.
Náš názor na izraelsko-iránský konflikt je naprosto bezvýznamný, ale nepříjemné je, že to ukazuje na selhávání úsudku. Názor založený na vybuzených emocích naprosto odolný vůči racionálním argumentům. Všimněte si, že kdyby se vyškrtly extrémně emotivní výrazy jako „genocida“, „koncentrační tábor“ a „válečné zločiny“, celá protiizraelská agitace by se zhroutila během několika vteřin. A všimněte si taky, že kdyby se tyhle vyvolávače vášní přestaly používat (a mozky se zklidnily), nebude o čem mluvit. Stejně jako tomu bylo u covidu.
Jak budou ti lidé přistupovat k ambicím muslimských komunit v českých zemích? Neukáže se, že primitivní antisemitismus je naší slabinou, která přiměje i některé vzdělané vlastence podporovat islamizaci vlastní země? A dokážou vůbec sledovat strategii, která by vedla ke zlomení moci nové aristokracie?
V každém případě to není dobrý trend.
Orbán útočí?
Pozitivní dění, kterém se málo píše. Víte, že Euronews, jednu z největších evropských stanic, koupil už předloni investiční fond blízký Viktoru Orbánovi a že se redakce postupně zbavuje progresivistického tónu? Zdá se, že lidé blízcí maďarskému premiérovi kupují i časopisy a otevírají centra v belgických a francouzských městech.
Sám Viktor Orbán tvrdí, že nechce z Evropské unie odcházet. Že ji chce ovládnout. Před pěti lety by to znělo naprosto absurdně, nicméně v situaci rýsujícího se ekonomického kolapsu a drtivé porážky na Ukrajině nelze vyloučit vůbec nic.