- Druhý pohled z 25.10.: Meloniová a demokratické vládnutí
Italská premiérka Meloniová předvedla, jak se má vládnout. Nechala vybudovat ubytovací zařízení v Albánii, kde mají migranti čekat na výsledek azylového řízení. Když jí multikulturní soudce zakázal migranty tam přesouvat, do druhého dne vytvořila nové dokumenty a pokračuje ve své práci. Pokud jí soud nařídí, že má migranty převést z albánské ubytovny do ulic italských ...
- Druhý pohled z 24.10.: O demokracii a nedemokracii
V těchto glosách často tvrdím, že v českých zemích není demokratický režim, že se jedná o vládu liberální oligarchie (nové aristokracie). Není v tom ale náhodou logická chyba? Není to tak, že je prostě technicky nemožné, aby všichni lidé najednou vládli a proto i v těch nejvíce demokratických režimech funguje nějaká mocenská elita?
Ano i ne. ...
- Druhý pohled z 24.10.: Příliš pozdě
K ostré kritice vlády se připojily také průmyslové svazy. Poprvé od nich jasně slyšíme, že postup vlády je břídilský a že ohrožuje celé národní hospodářství. Poprvé to slyšíme od manažerů odpovědných zahraničním centrálám. Jenže teď už je zelené šílenství příliš rozjeté. Petr Fiala ho nedokáže zastavit, i kdyby chtěl.
A člověk si říká, proč se ti ...
- Druhý pohled z 23.10.: O logické čistotě a politické manipulaci
Karl R. Popper, dosud nejvýznamnější autor zabývající se logickými myšlenkovými postupy, měl za to, že můžeme ověřovat nebo vyvracet pouze teorie. Hádky o jednotlivé události (tzv. singulární tvrzení) nemají význam.
Mimo jiné proto, že vše souvisí se vším a není tedy možné jednoznačně určit, co je ještě je součástí určité události a co už její nutnou ...
- Druhý pohled z 23.10.: O skutečné národní opozici
Je důležité si uvědomovat, že opakem globální vlády není chaos či anarchie. Chaotický stav, kdy nikdo nic neřídí a kdy na území té které země operují nejrůznější skupiny (místní i globální), loví otroky, drancují zdroje nebo cokoliv jiného – to je jen jiná forma globální vlády.
Opakem vlády globální moci je silná, energická a aktivní národní ...
- Druhý pohled z 23.10.: Estébákem v našich srdcích
Stalo se, co se dříve nebo později stát muselo. Slovenské úřady ukončily obstrukce a vydaly potvrzení, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by Andrej Babiš někdy byl vědomým spolupracovníkem Státní bezpečnosti. Důkazní řízení proběhlo už před roky a od té doby šlo jen o to, která instituce potvrzení vydá.
Nemá to žádný praktický význam. Voliči ...
- Druhý pohled z 22.10.: O mobilech a debilech
Už delší dobu se mluví o tom, že nemírné používání mobilních telefonů poškozuje lidské mozky. Dopad na mozky dětí je děsivý, srovnatelný s užíváním tvrdých drog. Připomínám, že nejde o záření, ale o to, že zprávičky a sociální sítě vedou k takovému způsobu dávkování pozornosti a emocí, který je mozek zničující. Nevytvářejí se spoje, jaké ...
Další glosy