Statečnost a slušnost se vrací

450 nebezpečných slov o bezpečnosti v Brně

Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání brněnskou kavárnu k zuřivosti

Bývaly doby, kdy péče o bezpečnost v městech a obcích obnášela, mimo jiné, následující.  

Krok první. Šerif, místní policajt nebo kdokoliv jiný odpovědný za bezpečnost se ukazuje na ulici. Všichni ho vidí a všichni na něm vidí, že to myslí vážně. Pro odstrašení mnoha z těch, kdo by snad uvažovali o nějaké nekalosti, to stačí.

Krok druhý. Policajt se sejde s drobným narušitelem nebo jinak podezřelou osobou. Zdvořile mu vysvětlí, že jej má na očích a že mu další lumpárny neprojdou. To odstraší řadu z těch, kdo prošli předchozím sítem.

Nevyřeší to veškerou kriminalitu, ale pomůže to.

Jenže časy se změnily. Potenciálním narušitelům už nikdo neříká, že se některé věci nedělají. Místo toho jim neziskovkáři vysvětlí, že jsou vlastně diskriminovaní a naučí je stěžovat si. A jsou jim pořád k dispozici, kdyby jim snad chtěla policie ubližovat. Výsledky jsou skvělé z hlediska rozpočtu některých neziskovek, ale katastrofální z hlediska lidí, kteří v postižených oblastech žijí. A jsou katastrofální i z hlediska těch, kdo by byli přinuceni k celkem poctivému životu a místo toho míří do kriminálu. Ale o tom už bylo napsáno dost. Mohu odkázat třeba na svůj starší článek o Českých Budějicích.

V takových poměrech pak není vůbec divné, že jedna banda rómských puberťáků dokáže terorizovat relativně velkou část Brna. Policie raději předstírá, že nic nevidí. Je to bezpečnější. Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?

Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?

A najednou je tu zjevení jako ze starých časů. Najde se pár drsných chlapíků, kteří se s členy té bandy sejdou a poměrně přátelsky jim vysvětlí, že když budou „bez příčiny mlátit lidi,“ tak se jim nepovede dobře. Jako by se na zdivočelém předměstí Chicaga z ničeho nic objevil šerif John Wayne.

Asi to nevyřeší problém úplně, ale pomůže to. Protože mírná řeč je podepřena odhodláním a svaly obránců pořádku. Je z toho hezké video, co si můžete pustit tady.

Ano, jsou to brněnští Slušní lidé. Normální občané, kteří dělají to, co se normálně mělo dělat a od čeho platíme státní správu. Jenže brněnský magistrát má jiné starosti. Třeba jak způsobit dopravní kolaps (to už se povedlo) nebo jak v Brně vytvořit muslimskou non-go zónu po vzoru západoevropských měst (na tom se intenzivně pracuje).

Jenže brněnský magistrát má jiné starosti. Třeba jak způsobit dopravní kolaps (to už se povedlo) nebo jak v Brně vytvořit muslimskou non-go zónu po vzoru západoevropských měst (na tom se intenzivně pracuje).

Jak dobře by se žilo, kdyby na místech současných politiků byly takové charaktery, jako jsou Slušní lidé? S jejich staromódní morálkou a bojovným odhodláním? Co kdyby byla třeba panu Pernicovi (šéf Slušných lidí) podřízena brněnská městská policie?

Co není, může být. Statečnost a slušnost se možná vrací

Mimochodem, všimli jste si, že příchod Slušných lidí vyvolává v nóbl příslušnících politicko-intelektuálské vrstvy záchvaty paniky? Nejde o to, že by nesouhlasili s jejich programem nebo způsoby. Jde o to, že s nimi ožívá svět, který už měl být podle elit dávno pohřben, a po kterém všichni tak prahneme. To není jen politický střet. To je kulturní šok a ohrožení osobní identity.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
TŘI ARGUMENTY PRO MASOVOU MIGRACI