Halík

Ta otázka se táhne už od demonstrace „budíkářů“ na Václavském náměstí a znovu ožila po sobotní trapné maškarádě s cílem zastřít, že Schapiro odjíždí s ostudou. Opakuje se polovina 50. let, kdy se sovětští komunisté řešili, jak se distancovat od Stalina a na Letné mu dosud stavěli pomník? Nebo jednají prozíravěji ti, kdo věrně setrvávají na Clintonovsko-Sorosovských pozicích?

Více

Stanovisko patriarchy Byzantského katolického patriarchátu

Kardinál Vlk v televizním rozhovoru 27. 12. 2015 hovořil o islámské imigraci a internáboženském dialogu. Uvedl mimo jiné následující:

O islámské migraci

Vedoucí pořadu namítl: „Přicházejí (do Evropy) lidé, kteří jsou ... vyznání jiného, vyznávají islám, věří v jiného boha. Je to pro římskokatolickou církev, řekněme, potenciální nebezpečí?“

Více

Vysvětlení, jak (možná) funguje udělování Nobelových a jiných cen

Napětí, kdo dostane Nobelovu cenu, je za námi. Merkelová, turecký prezident Ergodan, Islámský stát a performer Kohout budou muset počkat na další roky. Odboráři a právníka z Tuniska to dostali v nejvyšší čas. Za dva roky, až bude v Tunisku nastolena fundamentalistická krutovláda, by se cena neudělovala tak dobře.

Více

„Nesouhlasíme s vraždami v Paříži, ale urážka náboženského cítění muslimů je stejně zavrženíhodná. Vlastně se těm muslimům nemůžeme divit.“ Přibližně tak by se dal shrnout postojů podstatné části evropských intelektuálů posledních týdnů.  Je to postoj, který znamená faktickou kapitulaci před militantní větví Islámu.

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - Halík