30. 3. 2020

V diskuzi o epidemii často narážíme na stejný optický klam. Proběhly nějaké události a nám se zdá, že dávají dobrý smysl. Dokonce tak dobrý smysl, že to nemůže být náhoda. Jenže ve skutečnosti ten smysl do toho vkládá náš mozek. Pár příkladů:

 • Virus zabíjí téměř jen důchodce. Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí ulevit sociálním systémům. To přece nemůže být náhoda.
 • Kdyby virus zabíjel převážně mladé, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí zemi vyklidit pro migranty. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby virus zabíjel převážně muže, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu, že chtějí bílé ženy pro migranty. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby virus zabíjel převážně ženy, znělo by to: Je to jasný doklad úmyslu převážet sem celé africké vesnice. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby virus zabíjel převážně Asiaty, znělo by to: Je to jasný doklad, že jej vytvořili Američani proti Číňanům. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby virus zabíjel převážně Američany, znělo by to: Je to jasný doklad, že elita chce využít chaosu k vyhlášení bankrotu a odmazání státního dluhu USA. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby se objevila očkovací látka, znělo by to: Je to jasný doklad, že epidemii uměle vytvořili, aby mohli oočkovat všechny lidi. To nemůže být náhoda.
 • Kdyby se objevil lék, znělo by to: Je to jasný doklad, že epidemie je dílem farmaceutických korporací, které na ní chtějí vydělat. To nemůže být náhoda.

Ve skutečnosti je to tak, že ať se stane cokoliv, vždy se vynoří nějaký ničema, který toho dokáže využít. Ale to ještě neznamená, že ten ničema měl možnost a odvahu tu záležitost naplánovat, vyvolat a řídit.

29. 3. 2020

Misha Julišová: 50 000,- Kč pro všechny starší 18 let. Všichni jsou touto situací postižení. A to bez papírování a bez byrokracie, která sama o sobě zhltne kvantum peněz. Rezervy ČNB jsou 3,4 bilionů, to jsou peníze vybrané od nás všech. Jsme v situaci, kdy je vhodné lidem nějaké peníze vrátit. Pokud se rezervy ČNB sníží z 3,4 bilionů na 3 biliony, nic se nestane. Ostatně podobný tzv. "záchranný provaz", který má podstatně hlubší význam pro občany, než "jenom" ekonomický, navrhuje i ekonom Mojmír Hampl, bývalý člen bankovní rady ČNB.

 

29. 3. 2020

Pro pochopení dění v zemích na západ od nás je důležité si uvědomovat, že ve velká média tam vedou už řadu let intenzivní propagandu vůči starým lidem, kteří prý údajně zavinili klimatickou změnu, ubližovali transvestitům atd. V tamní veřejné debatě hrají starší lidé stejnou roli jako u nás "staré komunistické kádry."

U nás se také občas stane, že nějaká postpubertální hvězdička pronese něco ošklivého nebo, že se sem donese písnička o "babičce ekosvini." Ale nemáme představu, jak masivní tam propaganda proti starým lidem je.

"Mileniálové a mladší nenávidí generaci svých rodičů a prarodičů způsobem, jaký naše civilizace nikdy nepoznala“, napsal asi před rokem New York Post. A jeden z ekonomických bestsellerů posledních let se jmenuje: „Krádež desetiletí: Jak Baby-boomers ukradli ekonomickou budoucnost.

V takové společenské atmosféře je pak poměrně snadné nechat ty lidi umírat.

28. 3. 2020

S rozhovoru s Jaroslavem Kalouskem o školství, mládeži a rozdílech mezi generacemi:

Na dnešních aktivistech můžeme pozorovat naprosto stejný vzorec chování jako na svazácích z 50. let, co prováděli čistky na školách a kádrovali svoje učitele. A když s nimi mluvíte, oni to tak také vnímají. Cítí se být vládci nového světa a teď jde jen o to zbavit vzpomínek na starou éru. Ale je tam jeden obrovský rozdíl. Svazáci v 50. letech přece jen občas chodili na brigády, pracovali v továrnách nebo v zemědělství, měli určitý kontakt s reálným životem. Ti dnešní nadšenci, ti už žijí pouze ve světě demonstrací, deklarací a prohlášení.

28. 3. 2020

Z dnešní poznámky:

Zdá se, že bylo všeobecně akceptováno, že v krajní nouzi je možné nechat starší lidi umřít. Nebo dokonce, že je správné. A krajní nouze, to nejsou jen přeplněné nemocnice. Bude se to týkat i klimatické nouze? Samozřejmě, že ano! Proč dávat peníze na operaci staršího člověka, když je lépe využije neziskovka organizující demonstrace proti počasí? Nebo když je lépe využijí pašeráci migrantů.

Petr Hampl: Smrt starcům

28. 3. 2020

Donald Trump přikázal korporaci General Motors vyrábět plicní ventilátory. Budou kvůli tomu muset zastavit nějakou ziskovější výrobu. No a co!

Západní země jako by se rozdělovaly do dvou skupin. V jedné přebírají národní vlády kontrolu i nad korporátním sektorem a chrání své obyvatele. Ve druhé nadále rozhodují zájmy bank a korporací, a lidé umírají bez pomoci.

CNN: Trump invokes Defense Production Act to require GM to make ventilators

27. 3. 2020

První náměstek francouzského ministra vnitra počítá s tím, že Francouzi budou dodržovat karanténu, ale migranti budou volně chodit mezi nimi a nákazu budou dál roznášet. To v situaci faktického zhroucení francouzského zdravotnictví. Jistý recept na statisíce mrtvých. Ale nic jiného se nedá dělat, protože francouzská policie už zemi neovládá. V Německu nejspíš nebude situace jiná, Švédové se už ani nepokouší.

Summit.news: French Official Says Quarantine Should Not be Enforced in Migrant Areas to Avoid Riots

27. 3. 2020

Daniela Kovářová: Úkolem vlády je klidnit bouře a hledat řešení. Namísto vyloučení náhrad má připravit balíček opatření, který poměrně a spravedlivě odškodní jedny, pomůže druhým, minimalizuje zahlcení soudů žalobami a insolvencemi, dovolí žít dlužníkům i věřitelům a nezničí ekonomiku státu.

 

Hampl: Přesně tak! A ještě doplním, že úkolem vlády bude:

a) znovu nastartovat ekonomiku,
b) obnovit řadu výrob, bez kterých jsme jako národní stát příliš zranitelní.

To neznamená, že má vláda všechno vyrábět, ale znamená to, že vláda je odpovědná za to, že to někdo vyrábět bude. A pěstovat.

Čeká nás ještě bouřlivá diskuze, ve které budeme čelit dvěma omylům (hrozbám).

a) nahrnout příliš peněz do podpory velkých firem nebo dokonce zahraničních investorů.
b) snahy o vyrovnaný rozpočet a nízkou inflaci, což by vedlo k ekonomické katastrofě. Po válce není nikdy vyrovnaný rozpočet a po válce není nikdy nízká inflace. Nastartování ekonomiky musí mít prioritu.

27. 3. 2020

Jak poznáte nezávislá média? No přece podle toho, že jsou financována (a tudíž taky úkolována) Evropskou komisí. Nejvíc nezávislé médium v Evropě je tudíž propagační oddělení EK. Tak už je vám to jasné?

Hlídací pes: Evropská komise pošle milion nezávislým médiím

27. 3. 2020

Jsme svědky zajímavého jevu. Na jedné straně vidíme záběry z přeplněných nemocnic. Kapacity zjevně nestačí. Nemocní leží na podlaze nebo v improvizovaných stanech. Není dost přístrojů. Lékaři a sestry naprosto vyčerpaní. Některým nemocným je odepřena péče, takže umírají. Prudce se také zhoršuje péče poskytovaná jiným nemocným, protože veškeré kapacity jsou vyčleněny na koronavirus. A oproti tomu čteme statistiky, podle nichž korona nepředstavuje srovnatelnou pohromu jako každoroční chřipka. Jak se v tom vyznat? Tak, že se naučíme pracovat se statistickým daty.

(experiment: kolik diskutujících bude schopno reagovat, mít jasný názor a dokonce se pohádat, aniž by se do toho textu podívalo. a aniž by něco vědělo o statistice)

Otázka týdne: Co říkají současné statistiky o epidemii?

26. 3. 2020

"Tajemstvím akceschopnosti národní státu je to, že řídí menší a stejnorodý sociální útvar, jasně definuje cíl a snaží se ovlivnit menší množství proměnných," píše Petr Robejšek.

Tu STEJNORODOST podtrhuji. Proto platíme Národní divadlo a Národní galerii. Ne proto, aby se tam mohli realizovat psychicky narušení "umělci", ale proto, abychom sdíleli společnou kulturu. Aby děti ze všech rodin byly vystaveny stejným kulturním vlivům a vzorům.

A proto chceme, aby vláda ovlivňovala hospodářství a školství. Aby nevznikaly úplně oddělené vrstvy.

Ne proto, že bychom nikomu nepřáli jinakost, ale že je to záležitost elementární bezpečnosti.

Petr Robejšek: Koronovace národního státu

26. 3. 2020

První selfíčko v životě. Před zásilkovnou. Co jiného by se mělo posílat během karantény než vlastenecké knihy?

26. 3. 2020

Určitě vás uklidní, že ty nejdůležitější procesy se nezastavily ani během epidemie. Můj osobní profil byl tedy zablokován proto, že cenzoři našli dva roky starý příspěvek obsahující jméno, které nesmí být vysloveno. A Hamáčkovi lidé pokračují v přípravě trestního stíhání kvůli článku, ve kterém Walter Kraft napsal, že invazní plavidla ve středozemním moři mají být potápěna.

Vypadá to, že Facebook našel nový způsob "stínového zakazování." V posledních 10 dnech jsem ho měl tak zpomalený, že běžné otevření soukromé zprávy zabralo tak 10 minut, vytvoření statusu 40 minut, účast v diskuzích vůbec nebyla možná. Ani listování tím, co píšou jiní.

Po dnešním zákazu se okamžitě rozběhl běžnou rychlostí.

26. 3. 2020

"Orbán využívá situaci," čteme v tisku (s žalovacím tónem). Přesně tak! Viktor Orbán dělá to, co je jeho práce. Využívá situaci, aby prosadil národní zájmy.
a) v národním státě rozhodují místní lidé. Nadnárodní korporace musí být taaakhle malinké, pokud vůbec chtějí být tolerovány. Práva nemají žádná, budou poslouchat a konec. Kdo chce zkoušet nějaké arbitráže, ten ať jde někam, kde si to naivní lidé nechají líbit. Třeba do České republiky.
b) v zemi vládnou nadnárodní korporace a poměry podle toho vypadají. Dělá se to, co je výhodné pro manažery v nadnárodních centrálách, na místní lidi se kašle.
Bylo by samozřejmě krásné, kdyby mohlo existovat něco jako nestranná "vláda zákona", kterému by podléhaly korporace, místní vláda i místní lidé. Ale jakmile do své země vpustíte nadnárodní subjekty, vláda zákona automaticky končí. Ti giganti si zákony mění podle svého, manipulují média, ovlivňují vládu, podporují neziskovky a další zájmové skupiny.
Ustavení armádních národních správců nad 140 největšími podniky v zemi je krokem dobrým, nutným a vlasteneckým.

25. 3. 2020

Na Protiproudu:

Co bude příští černou labutí? Bojoví roboti vymknutí kontrole? Prudce jedovaté včely? Další choroba? Psychické změny v populaci? Nebo něco úplně jiného? Nejspíš si to ani neumíme představit. Pravděpodobně existuje nějaký expert, který o takové možnosti přemýšlí, ale nikdo mu nenaslouchá. Ani mu naslouchat nemůže, protože takových hrozeb jsou tisíce a nevíme, které věnovat pozornost.

V určitém smyslu se tak vracíme do starého světa, kde mohla kdykoliv vypuknout epidemie, která skolí většinu populace. Nebo mohla přijít neúroda a s ní hladomor. Nebo se z lesa vynořili nájezdníci. Nebo zešílelo místní panstvo a lidem nepomohl nikdo, protože „Bůh byl vysoko a král byl daleko.“ Technická vyspělost nemusí přinášet úlevu, protože každá technologie je zároveň zdrojem rizik.

Protiproud: Poučení z krizového vývoje. Neočekávat epidemii bylo naivní.

25. 3. 2020

Čeští vojáci končí v Iráku. Konečně. Ale tím by to nemělo skončit. O tom, že tam naši vojáci úplně zbytečně umírali, o tom rozhodli konkrétní lidé. Měli by být voláni k odpovědnosti. A jestli tam naše přítomnost chybí, navrhuji vyslat Jindřicha Šídla s dřevěnou šavličkou.

25. 3. 2020

Tak díky Mojmíru Hamplovi víme, jaká je cena lidského života. Jeden milion korun. Z pohledu vrcholového manažera má tedy lidský život hodnotu poloviny jeho automobilu či desetiny jeho domu. Logické by tedy mělo být, že při obtížné dopravní situaci bude v první řadě chráněn automobil a potom teprve životy lidí.

25. 3. 2020

Z dnešní poznámky:

Pokud by vláda přistoupila k opravdu razantním opatřením, bylo by možné karanténu zkrátit a část těch nejmenších by přežilo. Ale nezdá se, že by někdo uvažoval tím směrem. Všimněte si, že ty statisíce nebo dokonce miliony finančně zničených nestály za jedinou zmínku v proslovu ani prezidentu, ani premiérovi. Nemůžeme tedy čekat, že by na ně někdo bral ohledu v budoucnu.

Osobně si nemyslím, že by to byl vládní záměr. Ale korporace mají svoje možnosti, jak si pohlídat, aby vláda či krizový štáb jejich zájmy zohlednily. Ti dole žádnou takovou možnost nemají...

Petr Hampl: Zase zaplatí ti nejchudší

24. 3. 2020

Na parlamentkách:

Pochopí už lidé konečně, že nadnárodní struktury jsou k ničemu, a že se potřebujeme vrátit k národním státům? Rozhodně procitnou ti, kdo používají zdravý rozum. Propagandistický aparát ovšem nejspíš nebude nijak oslaben, z čehož mnozí vyvodí poučení, že teď potřebujeme ostřejší protiruské sankce, přísnější postup proti odlišným názorům, striktnější odzbrojení obyvatelstva a více genderových aktivit. Spor o možnost obnovit zdecimované národní státy je teprve před námi.

Petr Hampl: Ivo Budil správně vidí, že řešením je návrat k Evropě národních států

24. 3. 2020

EU je napodobenina čínského režimu, ovšem bez čínské inteligence, bez čínské pracovitosti a bez konfuciánské tradice.

24. 3. 2020

V každém základním kurzu ekonomie se učí „teorie komparativních výhod.“ Vysvětluje, že když se země přestanou uzavírat a obchodují spolu navzájem, je to výhodné pro všechny. Každý správný ekonom to musí umět.

Jenže ve skutečném životě se projevuje ještě další zákonitost. Když přibývá mezinárodního obchodu, zvyšují se rozdíly mezi lidmi. A tyto rozdíly se zvyšují rychleji, než jaký prospěch z obchodu vzniká. Fakticky to znamená, že když státy otevírají své trhy, většina jejich občanů zchudne. Globalizace přináší pokles životní úrovně ve všech zapojených zemích. O tom se už v ekonomických učebnicích nepíše.

Kniha „Obchodní války“ od prominentní ekonomky Institutu Václava Klause Stanislavy Janáčkové je průlomová v tom, že si to konečně uvědomuje. Což fakticky znamená, že si to uvědomili v IVK. Ještě nejsou schopni si připustit, co to znamená, takže jejich řešení je „pružnost trhu práce“ (lidé mají pracovat více hodin za méně peněz a za horších podmínek). Ale i tak je to pokrok.

23. 3. 2020

K diskuzi o článku Hampla (Mojmíra) a Tůmy připomínám starší výrok Martina Konvičky: Ti, co upřednostňují zisk před životy lidí, nejen přijdou o životy, ale také utrpí mnohem větší finanční ztráty. Vývoj dává Konvičkovi za pravdu.

23. 3. 2020

Bývalí centrální bankéři Mojmír Hampl a Zdeněk Tůma sklízí spoustu kritiky za článek, který vyznívá tak, že pokud to přinese větší zisky, mají se starší nechat umřít.  Myslím, že tak ten text míněn není. Když pomineme hloupé arogantní fráze typické pro neoliberální ekonomy, čteme v tom textu dvě věci.

 1. Ti dva nemají nejmenší představu, o co se jedná. Co je to epidemie, jaký může mít průběh, jaké mohou mít dopady. Nevědí nic o nakažlivosti ani o tom, čím se koronavirus liší od nejrůznějších sezónních chřipek. Nemají dokonce ani tu představu, jakou člověk získá po pár hodinách čtení. Zjevně jim to ani nestálo za to, aby požádali sekretářku o výpisky. Myslím, že je to typické pro „experty“, kteří znají svět jenom podle finančních ukazatelů. Reálný život za těmi ukazateli je nezajímá. 
 2. Přesto nicméně kladou správnou otázku. Vláda by měla jasně oznámit, co je cílem obranných opatření. Je cílem úplné vymýcení koronaviru z území ČR? Nebo udržení počtu nakažených pod určitou úrovní? Nebo minimalizace dopadů na velké podniky? Nebo chce vláda situaci zadržovat do doby, než bude k dispozici očkování? A veřejnost by měla také znát strategii, jak chce vláda toho cíle dosáhnout.

Po počátečním zanedbání je reakce v zásadě správná, byť měla být mnohem razantnější. Ale co dál? To, že některé kroky byly podnikány intuitivně a postupně dolaďovány, to je omluvitelné. Ale další postup by už měl být racionální a plánovaný.

Rozdíl mezi epidemií a válkou je mimo jiné v tom, že za války nemůžete své úmysly zveřejňovat. Během epidemií ano.

22. 3. 2020

Lidi, kteří v současné době nemohou dělat svoji práci, můžeme rozdělit do tří kategorií:

 • Státním zaměstnancům běží plný plat.

 • Podnikoví zaměstnanci dostávají 60% platu, hradí to převážně vláda.

 • Živnostníci nedostávají naprosto žádnou podporu, a kromě neurčitých slibů ani žádnou úlevu z toho, co musí odvádět. Připomínám, že nejde jen o ty, kdo museli zavřít provozovny. Tisíce dalších přišly o většinu zakázek.

Jedním z dopadů epidemie budou majetkové přesuny. Někteří z těch třetích půjdou do exekucí a jejich majetky si pod cenou koupí ti první. Stanou se z nich pak voliči ODS nebo Trikolory a nabydou silného přesvědčení, že vysoké daně jsou amorální, protože bohatství je vždy výsledkem pracovitosti a osobní iniciativy. Ale tak to prostě chodí.

Kdyby nerozhodovali státní úředníci, ale živnostníci, byla by zvolena jiná strategie, než je ta současná. Byly by zavřeny i výrobní podniky, byl by vyhlášen zákaz přeshraniční práce a karanténa by mohla být docela krátká.

Odpovědnost pochopitelně nese vláda, ale můžeme ji vinit jenom do určité míry. Kdyby postupovala naprosto racionálně k zastavení epidemie a kdyby zkřížila cestu významným vlivovým skupinám, byl by už tisk plný nepřátelských článků a nejspíš by neprosadila vůbec nic. Současná opatření jsou nejspíš maximum možného.

Když vidíme, co se děje na západ od nás, kde po Itálii kolabuje Francie a další státy jsou na řadě, můžeme být za tenhle kompromis ještě rádi. Ale v pořádku to není.

(doplnění: ono se ukazuje, že i pozice firemních zaměstnanců je nezáviděníhodná. Epidemie totiž postihuje i podniky, které nedostaly příkaz zavřít provoz, ale které tak ztratily zákazníky. Tyto podniky propouštějí, často v nervózní atmosféře a často bez odstupného. Navíc menší podniky by si teoreticky mohly říct o státní podporu, ale nezvládnou papírování - takže taky propouštějí)

21. 3. 2020

Povede současná epidemie k tomu, že budeme detailněji sledováni, dojde ke zrušení hotovosti a třeba na i sociální bodování podle čínského vzoru?

V rozhovoru s Martinem Konvičkou tvrdím, že právě naopak. O zavedení zmíněných opatření usilují ti, kdo dosud drží finanční a mediální moc. Bez epidemie či jiných mimořádných událostí (např. revoluce) by byla jen otázka času, kdy dosáhnou svého. Nyní se snad nabízí určitá šance, že dojde k politickým mocenským změnám. Ta šance není příliš vysoká, ale nějaká snad je.

Tak jako v Prolomení hradeb, i zde spojuji největší naději s nerovnoměrností vývoje. Německo a Francie budou postiženy mnohem hůře než jiné evropské země (a v Německu epidemie nejspíš nezpomalí klimatické šílenství). Jejich schopnost podporovat kolaborantské skupiny se tedy skokově sníží. A to může leckde rozhodnout.

21. 3. 2020

Dopis čtenáře:

… Manželka těšně před vyhlášením omezení byla u své známé kadeřnice, která jí vyprávěla, co se jí právě přihodilo. Měla volno, byla doma a volala ji kolegyně, že má v práci kontrolu. Na to je zvyklá, chodí velmi často, tak jí řekla, aby to vyřídila, ale když jí řekla, že je to kontrola kvůli vizuálnímu smogu, tak nevěděla o co jde a požádala, aby kontrola na ní jako na majitelku počkala, že bydlí hned vedle. To bylo keců, že úředník dělá do 16.00 hod. a je 15.45 hod. Řekla mu, že bydlí hned za rohem a přijde a dnes měla volno. Dozvěděla se, že jí hrozí pokuta ve správním řízení až 900.000,-Kč, že vytváří vizuální smog. Ptala se co to je. Odpověď, jste podnikatelka, tak to musíte znát. Dozvěděla se, že má na výloze nalepenu polovinu hlavy ženy a vedle nápisy jaké služby poskytuje. Nápisy jsou v pořádku, ale polovina hlavy (instalováno odbornou firmou za 5.000,-Kč ) je vizuální smog a musí dolu. To se odehrálo v týdnu 17.-21. února letošního roku, tedy Praze hrozí větší nebezpečí z vizuálního smogu než z viru…A nyní největší perla. Kdyby měla hlavu ženy nalepenu uvnitř výlohy, nejednalo by se o vizuální smog !!!!Nakonec to „uhrála“ na blokovou pokutu 1.000,-Kč s tím, že když neodstraní půlku hlavy ženy, písmena může nechat, tak půjde do správního řízení a až 900.000,-Kč pokuta. Její syn běžel na magistrát, měli zavřeno, nebyl úřední den, tak si alespoň nafotil, jak mají na výlohách nalepeny hlavy úředníků, a to z venkovní strany. Potom se dozvěděla, že Hřib nabral nových 400 úředníků a nyní pro ně vymýšlí práci. Když jsem si najel na jejich stránky, tak je tam skutečně uvedeno, že jedním z hlavním bodů koalice na Magistrátu hl.m. Prahy je boj proti vizuálnímu smogu.

20. 3. 2020

U statistik většinou není problém s tím, že by byly zfalšované, ale s tím, že čtenář nerozumí, co přesně ta čísla znamenají.

Je tomu např. nepochybně tak, že v dějinách lidstvo bylo mnohonásobně víc lidí zavražděno svými manželkami než kolik jich umřelo na koronavirus. Statistický údaj je pravdivý. Vyplývá ale z toho, že manželství je nebezpečnější než nákaza koronavirem?

Mimochodem, ti, kdo srovnávají koronavirus a chřipku, se dopouštějí stejné chyby. Na chřipku umírá víc lidí (stejně jako víc lidí bylo zavražděno manželkou). To ale v žádném případě neznamená, že by byla chřipka srovnatelně nebezpečná.

20. 3. 2020

Jsme už zvyklí na výklad, podle nějž v západním pojetí má obrovskou hodnotu život každého jednotlivce, zatímco podle východně-orientálního pohledu na svět je důležitý celek, a jedinec může být snadno obětován.

Překvapivě ale vidíme opačné chování. Čínská a korejská strategie jsou zaměřeny na co nejnižší ztráty, zatímco západní státníci počítají s desetitisíci mrtvých jako legitimní cenou za získání „kolektivní imunity“ a někteří pokrokoví intelektuálové dokonce připomínají, že vyhubení starých lidí by bylo ekonomickým a sociálním přínosem.

Otázka týdne: Co ukázala reakce na epidemii o rozdílech mezi státy

19. 3. 2020

O koronavirové epidemii se mohlo mluvit. Nikdo nebyl blokován, nikdo nebyl trestán, každý názor byl připuštěn, a to včetně těch neobvyklých a bizarních. Právě proto (nikoliv přesto!) dospěla diskuze k racionálnímu stanovisku a vznikl správný tlak jak na vládní činitele, tak na obecné chování občanů. Je zajímavé, že onen racionální tón do debaty nevnesli odborníci. Osobnosti s autoritou expertů zpočátku tvrdily naprosté nesmysly a nehoráznosti (Adámková, Pirk i ministr Vojtěch, který nejspíš tlumočil celkový názor ministerských expertů). Kdyby bylo vše ponecháno na odbornících, byly by teď nejspíš nakaženy statisíce lidí a počet těžkých případů by přesahoval kapacity nemocnic. Jenže masa lidí bez speciálního vzdělání sdílela články, videa a zkušenosti ze zahraničí. Nakonec experty přiměli, aby se nad věcí zamysleli hlouběji a změnili názor. Výsledkem je celkem racionální přístup.

Petr Hampl: Vede Hamáček zločinné spiknutí proti svobodě projevu? Mstí se Karle Maříkové?

19. 3. 2020

Kavárna má nového hrdinu, Jana Hamáčka. Dobré připomenout, že odpovědnost za přípravu státu na krizové situace má ministr vnitra, nikoliv ministr zdravotnictví. Totální nepřipravenost a bezradnost v první fázi jde v první řadě za Hamáčkem (a za Babišem jakožto jeho šéfem).

19. 3. 2020

Epidemie je svým způsobem opak války. Válka dopadá spíše na velké majetky a snižuje sociální rozdíly (šíří se úžasné legendy o armádních zakázkách, ale neřeší se už, kdo dostal zaplaceno). Mimo jiné proto, že boháče můžete částečně vyvlastnit, kdežto o vojáka a dělníka se během války musíte pořádně starat.

Epidemie naopak dopadá velmi drsně na drobné živnostníky (z nichž někteří směřují k exekucím) a malé firmy, zatímco "Strategic Account Innovation Manager" a jemu podobní pracují z "home-office" za plný plat. Také státní zaměstnanci patří mezi vítěze. Ani korporace dopad příliš nepocítí - budou pár kvartálů bez zisku, a pak se vše vrátí do starých kolejí.

Státní podpůrné fondy nic neřeší, protože peníze si stejně rozdělí jen pár vyvolených. Absolutně k ničemu jsou i daňové úlevy, protože většina těch malých stejně nemá žádný zisk. Bude zapotřebí najít úplně nový model podpory těch malých.

I proto čekám, že období po epidemii bude nervózní a plné sporů. Nic ve stylu optimistických budovatelských dob po válkách.

19. 3. 2020

Turci znovu zaútočili.

"Zřejmě není úplnou náhodou, že v německých a francouzských médiích hlavního proudu je proti Řecku organizována kampaň, která připomíná tiskovou předehru před útokem NATO proti Jugoslávii v roce 1999," píše Ivan David na jiném místě.

Členský stát NATO a EU čelí vojenskému útoku. "Spojenci" nedělají nic nebo dokonce pomáhají agresorovi. Jako jediný potenciální spojenec s dostatečnou vojenskou silou se jeví Rusko.

Je svět naruby? Ne, pouze se ukazuje, že skutečnost je jiná než její mediální obraz nebo jak vypadá na powerpointových prezentacích.

Ivan David: Migranti s pomocí turecké armády obnovili útoky na řeckou hranici

Po skončení videokonference mezi tureckým prezidentem Recepem Erdoganem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a britským premiérem Borisem Johnsonem skončilo i několikadenní období klidu na řecko-turecké hranici. V úterý ve 2 hodiny odpoledne se migranti s podporou turecké armády pokusili o průlom hraničního zátarasu u hraničního přechodu Kastaniets.

Útok opět začal palebnou přípravou turecké armády, která řecké pohraničníky zasypala granáty se slzným plynem. Krátce poté na plot zaútočily tisíce migrantů, z nichž někteří byli od turecké armády vybavení pákovými nůžkami a kotoučovými pilami na řezání plotu. Turecká armáda jejich pokus o průlom kryla vypouštěním kouře z dýmovnic, který měl Řekům ztížit orientaci. Řecká armáda k odražení pokusu o průlom nasadila obrněné transportéry MRAP 300 Typhoon (na obrázku).

Po stažení první vlny útočníků ve 4 hodiny ráno začala turecká armáda na řecké obránce hranic vypouštět neznámou chemikálii. Zatím není jasné, jestli na řecko-turecké hranici došlo k použití chemických zbraní zakázaných Úmluvou o zákazu chemických zbraní. Vzorky plynu i kapalin, které turecká armáda použila proti řeckým pohraničníkům, byly zaslány do certifikované laboratoře k rozboru. Řečtí vojáci jsou naštěstí vybaveni plynovými maskami a odolnými kombinézami, takže žádný obránce při útoku nebyl vážně zraněn. Po „chemickém“ útoku turecké armády se pokusila hraniční plot zdolat další skupina migrantů vybavených žebříky. I jejich pokus Řekové odrazili s pomocí vodních děl.

Z Řecka přichází další zprávy o pokračující solidaritě civilistů s vojáky a policisty bránícími hranici. Mnoho mužů civilistů se již dříve i s vlastním vybavením zapojilo do opevňování hranice. Nyní přichází zprávy o skupinách dobrovolnic, které vytváří družstva připravujících ve velkém jídlo pro ochránce hranic.

18. 3. 2020

Slečna rádoby-novinářka z redakce Seznamu si o sobě nejspíš myslí, že je poslankyně při interpelacích. To není jen svědectví o jedné hloupé náně, ale o celkové úrovni toho propagandistického kanálu.

18. 3. 2020

Z dnešní úvahy:

To nejlepší, co může vláda v takové situaci dělat je:

 • Udělovat základní pokyny a určovat strategické směry.

 • Povzbuzovat lidi, aby si v maximální míře poradili sami.

 • Uplatňovat represi vůči těm, kdo svévolně porušují pravidla.

Nákup zdravotnických pomůcek zvládne každá firma o 10 lidech lépe než státní byrokratický aparát. Jenže vláda postupuje přesně obráceně. Řeší nákup respirátorů, a když má ministr vnitra uplatnit sankce vůči těm, kdo roznášejí nemoc, apeluje na jejich citlivé svědomí.

Nicméně pořád platí, že by to mohlo být mnohem horší. Ve všech zemích na západ od nás to mnohem horší je. Takže to nakonec zvládneme i s tou neschopnou byrokracií. Jenže s delší karanténou, drsnějšími omezeními, většími ekonomickými ztrátami , a žel i vyšším počtem obětí.

Petr Hampl: Může za to Babiš?

18. 3. 2020

Asi každý už narazil na ty fanatiky, co nejdřív tvrdili, že koronavirus je jenom takové nastuzení, pak povzbuzovali k cestě do Itálie a teď se snaží odradit od používání roušek. Jejich hlavním argumentem je, že bojují proti hysterii a chrání své spoluobčany před stresem.

Nemůžu si pomoct, ale na ně samotné to příliš nefunguje. Nikdo nepůsobí tak stresovaně, frustrovaně a naštvaně jako oni. Jenom kolik úplně zbytečných hádek neustále vyvolávají.

18. 3. 2020

Evropa se konečně vrací k tomu, co bylo po téměř 3000 let její nejsilnější stránkou - různorodost. V každé zemi se epidemie řeší trochu jinak. Každý se může poučit ze zkušeností těch ostatních - ať už je to příklad hodný následování nebo příklad odstrašující. Soutěž myšlenek, koncepcí a nápadů. Nakonec se tak společně dopracujeme k nejlepšímu řešení zvládání tohoto typu epidemií (my znamená Evropané).

Zkuste si proti tomu představit centralizovaný stát s Uršulou v čele, kde by všichni museli čekat na rozkazy ústřední moci. Kolik Evropanů by přežilo.

18. 3. 2020

Zdechovský: Říká-li někdo v Česku, že EU nedělá dost, je to proto, že ani dost dělat nemůže.

Nesouhlasím. Mohla by vydat nějaké další direktivy a zákazy.

17. 3. 2020

Kolik zdravotnického materiálu nám posílá Tibet? Nemůžu to nikde dohledat.

17. 3. 2020

Mezi lidmi, kterým epidemie vážně poškodila jejich obraz světa, nejsou jen eurofanatici, ale také příznivci nulového státu (nebo absolutně minimálního).

Je hezké vést utopické řeči o tom, že se svým samopalem svůj dům ochráním a nic jiného nepotřebuju. Drobný zádrhel je pouze v tom, že to není pravda. A v tom, že jsou i jiné situace, které nejsou z principu řešitelné jinak než kolektivní akcí a že státy zřizujeme a platíme právě k tomu, aby takovou kolektivní akci organizovaly. Dosud nikdo v dějinách totiž nevynašel jiný způsob. Nakonec nám nezbývá nic jiného než náš vlastní stát, byť tak neschopný a zkorumpovaný, že není schopen zajistit ani stupidní nákup zdravotnického materiálu a ještě zdravotníkům brání pracovat. Nicméně představa, že tržní rovnováha lidi postupně dovede k organizaci karantény je stejně zhoubná jako utopie radikálně marxistická.

"Všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. K zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády."

Jenže když celý život věříte v nulový stát, tak to prostě hlava nebere. A tak se někteří utíkají do snových světů, a k vidění jsou i statusy, kde příznivec nulového státu doufá, že v současné epidemii vymře skoro celé lidstvo, protože ti etatisté si nic jiného nezaslouží.

16. 3. 2020

Na svém e-shopu jsem nově zřídil sekci odznaků (placek). Původně to měla být protiváha proti těm divným otazníkům, které znamenají "jsem úplně pitomá." Teď vám to ale s nimi bude lépe slušet při přecházení z obýváku do kuchyni a naopak.

Nicméně pokud už kupujete knihu a platíte poštovné, zkuste se na ně podívat. Třeba se budou za pár týdnů hodit.

pi-shop.cz: symboly vlastenectví a svobody

16. 3. 2020

Inovativní přístup k epidemii zavádí Švédsko. V první fázi přestává informovat o počtu případů, pak budou nejspíš následovat represe proti "koronafobům". Když byl ten postup úspěšný v případě migrace, proč by nefungoval na viry.

A kdyby to náhodou nezabralo, můžou ještě nacvičit taneček, a vysílat ho v televizi. Ale to až jako úplně krajní možnost.

V4novaEvropa.cz: Švédsko přestane zveřejńovat počet nakažených

16. 3. 2020

Kdyby v téhle zemi byla odpovědná opozice, udělala by následující:

a) vyzvala by své stoupence, aby pečlivě dodržovali veškerá vládní nařízení a aby šli ještě dál (třeba nošení roušek).

b) tlačila by na vládu, aby nechala zavřít taky korporátní montovny. Je skandální, že život země je ochromen a dále jsou v provozu haly o stovkách a tisících lidí, závodní jídelny a všechno, co k tomu patří - jenom proto, aby místní pobočka mohla poslat větší zisk na centrálu.

c) tlačila by na vládu, aby dočasně zakázala práci v Německu. To, že tisíce Čechů jezdí každý den do Německa, kde se proti nákaze nedělá nic, to je děsivé.

Okopávat kotníky neustálým omíláním, že není dost roušek a že státní úředníci jsou zkorumpovaní, k tomu nepotřebujeme opozici. To víme i bez ní.

15. 3. 2020

Z rozhovoru s Vladimírem Kapalem na Svobodném radiu:

To, co prožíváme u nás, to je jenom slabý odvar toho, co se děje ve Velké Británii, Spojených státech a jinde, kde je tisk plný článků, ve kterých se tvrdí: staří lidé vás vykořisťují, staří lidé zničili planetu, zavinili klimatickou změnu, jsou to vaši nepřátelé atd. Jenže v různých společenských vrstvách to různě rezonuje. Když je třeba někdo venkovský řemeslník a jeho syn jde stejnou cestou, tak takovou propagandu vůbec neberou vážně. Naopak tam, kde děti pracují v korporacích a děti měly nějaké jiné životní příběhy, tam to má velice silný účinek.

15. 3. 2020

Učebnice říkají, že když máte dobrou pověst, bude větší zájem uzavírat s vámi dohody, jenže to v reálném životě nevyužije každý. A navíc platí, že být úspěšný a bohatý je beztak nejlepší. Nicméně i ten, komu se tolik nedaří, ale poctivě pracuje a stará se o svou rodinu, cítí určité uznání. I když nevydělá víc než na skromný příbytek a jen tak tak pokryje základní výdaje, těší se určité úctě. „Nedaří se mu, ale je to poctivý pracovitý člověk,“ říkají lidé kolem. Pořád má něco, co nepoctiví zbohatlíci nemají. Právě toto vědomí je často tím, co rozhodne, že se chudší lidé nevydají cestou zločinu ani zneužívání dávek. Zachovají si morálku a zdravé návyky, což zvyšuje šance, že v lepších dobách se přece jen zadaří. Nebo alespoň jejich dětem. A také to udržuje společenství lidí, kteří ctí stejné hodnoty a jsou připraveni bojovat za vlast.

Z toho je jasné, proč se třeba majitelé továren a další úspěšní lidé snažili takové vnímání podporovat. Chtěli, aby společnost fungovala. Konec konců, kdo jiný z toho měl větší prospěch než oni? A to je právě to, co se teď mění. Buď se šplháš na stále vyšší pozici nebo o všechno přijdeš. Nejen o peníze, ale také o prestiž, vážnost a důstojnost. Budeš vyvržen ze světa správných lidí, tvoji blízcí se za tebe budou stydět. Nikomu už totiž nezáleží na fungující společnosti. Jde jenom o to jak udržet nižší vrstvy ve strachu.

Petr Hampl na Protiproudu: Prapor vlastenců proti praporu NWO

15. 3. 2020

Když předseda ODS Petr Fiala horuje, že země je nepřipravena na epidemii, má pravdu v tom, že Babišova vláda nic neudělala s dostatečným předstihem. Jenže ona ty věci neudělala ani předchozí Sobotkova vlády, ani Rusnokova vláda ani vláda ODS. Kdyby kterákoliv z nich dělala svou práci dobře, mohly být dnešní problémy daleko menší (a nejspíš se nemuselo sahat k drastickým karanténám).

Petr Fiala je docela obyčejný pokrytec a okopávač kotníků.

15. 3. 2020

Turecko odváží migranty od hranic zpět do vnitrozemí. První vlna útoku neuspěla. Stateční Řekové a jejich spojenci odolali. Ale konec války to nejspíš není.

Turkey Steps Back from Controntation on Greek Border

14. 3. 2020

Vzpomínka na staré časy. Ale pořád to platí.

14. 3. 2020

Na parlamentkách:

Je jasné, že v případě krize jsme sami a nemůžeme čekat žádnou pomoc zvenčí. Je jasné, že ten úžasný otevřený svět znamená víc problémů, než byl kdo ochoten připustit. A především je jasné, že občané státu, který není schopen bleskově zavřít hranice, jsou jen lovnou zvěří. Svět je plný černých labutí, kdykoliv se může objevit cokoliv – další nemoc, proud nájezdníků, bojové stroje vymklé kontrole nebo možná něco, co si vůbec neumíme představit.

Také to vypadá, že premiér Babiš bude nucen odepsat své investice v Německu, což bude pro Českou republiku velmi prospěšné.

Sociolog o nouzovém stavu: EU převedla, jak je úplně k ničemu

14. 3. 2020

Bez komentáře.

14. 3. 2020

Diskuze o současné epidemii je nejlepším argumentem, proč by maturita z matematiky měla být striktně povinná. Ukazuje se totiž, že bez znalosti zdánlivě abstraktních a zbytečných matematických příkladů není možné pochopit takové věci jako šíření nemoci.

V první řadě to, že u geometrických řad je momentální hodnota v zásadě bezvýznamná. Určující jsou parametry křivky (rychlost nárůstu resp. rychlost rychlosti nárůstu). Třeba Itálie hlásí za čtvrtek 190 mrtvých a za pátek 250 mrtvých. Klíčový je ten rozdíl (60). Kdo ví, co je geometrická řada, ten ví, že dnešní nárůst bude vyšší než těch 60. Za dnešek Itálie ohlásí více než 330 obětí, za neděli více než 420. A tak to půjde pořád.

Zjištění, že celkově zatím umírá na něco jiného víc lidí, tak nijak neutěšuje.

14. 3. 2020

Z poznámky o umění:

Původně objednávali umění hlavně boháči. Nejdříve šlechtici a měšťané, později bankéři a továrníci. Často se projevovalo určité napětí mezi umělcem a tím, kdo platil. Umělci by raději dělali zajímavé a neobvyklé věci, objednatelé chtěli to, na co byli zvyklí. Ale udrželo se společné vnímání toho, co je umění.

Dnes může „umělec“ klidně vytvořit naprostý paskvil, kterého by si za starých dob nikdo nevšímal. Záleží jenom na tom, jaké patří skupině, kde má známé, s kým udržuje kontakty, s kým dělá kšefty a s kým sdílí lože. Když zvládne tuto klíčovou část své práce, kupují od něj národní galerie či prestižní galerie financované největšími korporacemi. Vzniká vlna, kdy se kritici navzájem ujišťují o úžasnosti díla. Kritika je nepřípustná, případný šťoural riskuje vyvržení z komunity vyvolených. Zvláště, pokud autor do díla zamontoval slogan o méněcenných čecháčcích nebo právech uprchlíků. Potom je naprosto samozřejmé, že jen zavrženíhodný fašista může něco tak vznešeného kritizovat.

Otázka týdne: Proč vítězí čmáranice nad poctivým uměním?

13. 3. 2020

Zajímavá situace. Vláda konečně začíná dělat svou práci, lidé reagují odpovědně a ukázněně, a mezitím působí bojovníci proti "hysterii." Jenom nevím, kde tu hysterii chtějí hledat.

13. 3. 2020

Bdělí cenzoři pracují neúnavně i během karantény. Martinu Konvičkovi byl dnes definitně zrušen profil.

13. 3. 2020

Tetlockova a Gardnerova kniha Superprognózy se zabývá tím, proč se experti tak často mýlí (dokonce i v porovnání s neinformovanými lidmi). Všímá si následujícího:

 • když se někdo něčím zabývá celé roky, rostou jeho znalosti. Pochopitelně.
 • zároveň roste jeho sebevědomí. Oprávněně.
 • sebevědomí ale roste rychleji než skutečné znalosti.
 • rozdíl mezi sebevědomím a skutečnými znalostmi se zvyšuje.

To pak vede k tomu, že zkušený expert občas vypustí blábol, jaký by se laikovi nepřihodil. A expert je natolik sebevědomý, že si ho ani neověřuje. Pochybnosti odsune stranou, protože on je přece expert.

Což může vést k tomu, co v posledních dnech předvedli primářka Adámková nebo profesor Pirk.

12. 3. 2020

Když posuzujeme bezpečnostní opatření, je pokaždé užitečné si srovnat, jak si počínají v Izraeli. Tentokrát naprosto shodně jako Česká republika - jsou zavřeny školy, sportoviště, hospody zavírají ve 20 hodin atd. Při srovnatelném počtu identifikovaných případů nakažení.

12. 3. 2020

Vzpomínky na T.G. Masaryka jsou takovým lakmusovým papírkem. Třeba komunisté to měli tak, že ve svých rozumných obdobích o něm mluvili s úctou, zatímco v jejich temných dobách pro něj byl jen vrahem střílejícím do dělníků (a jiní to mají podobně jako komunisté). Tenhle komunistický přístup není ojedinělý, jiné proudy to mají hodně podobně.

Touhle radikalizací prochází i "kavárna". Ještě před časem se k Masarykovi hlásili, dnes začíná být vykreslován jako odporná zrůda. Naposledy Emma Smetana a americká neomarxistická historička Mary Heinmannová. Jejich rozhovor, který vzbudil tolik pobouření, je významný tím, že nejde o jeden z názorů ve veřejné debatě. Tak totiž média kavárny nefungují. Debata tam neexistuje, média pouze vyhlašují správný názor. Je to pokyn pro tisíce redaktorů menších médií, aktivistů neziskovek, ředitele kulturních domů a politiky korektní ředitele škol. Od nynějška je Masaryk zase zločinec. Odporný nacionalista. Fuj.

11. 3. 2020

Ruším všechny besedy do konce března. Času využiju k práci na druhém dílu Prolomení hradeb, který už dlouho slibuju.

11. 3. 2020

Existují dva typy sociálního předstírání. Někdy se snaží holka z vesnice předstírat, že patří do korporátně-mediálního prostředí a utrácí celý svůj plat za hadry, které si fakticky nemůže dovolit. A jindy kněžna - manažerka s mercedesem zaparkovaným za rohem říká: "Já jsem vlastně jen obyčejná holka z vesnice."

Pro zdravé demokratické režimy je typické, že ty druhé situace nastávají mnohem častěji.

10. 3. 2020

Velice oceňuji průběh debaty o současné epidemii. Jedni tvrdí, že je to jen chřipečka, a mají nějaké argumenty. Druzí tvrdí, že je to vážná choroba a potenciální katastrofa, a mají jiné argumenty. Občas dojde na osobní urážky, ale nikdo nikoho neblokuje ani nezakazuje.

Své místo mají i konspirátoři. Jedni tvrdí, že koronavirus byl cíleně vytvořen ve vojenských laboratořích, aby zničil lidstvo. Druzí tvrdí, že jde o uměle vyvolanou paniku zaměřenou na snížení cen akcí. Obě skupiny musí snášet, že si ostatní klepou na čele, ale vesměs to jsou stateční lidé. A jejich přítomnost v debatě je obohacující, i když se zatím zdá, že nemají pravdu.

Možná i proto se po pár týdnech podařilo vládu dotlačit k celkem racionálnímu jednání. Lepší pozdě než nikdy.

Ten princip platí vždy a všude. Když necháte probíhat svobodnou diskuzi (včetně omylů a nepravd), je výsledek lepší, než když je připuštěno jediné stanovisko.

9. 3. 2020

"Kdo ovládá minulost, ten ovládá budoucnost," napsal George Orwell. A přesně to teď probíhá v českých zemích.

Na jedné straně je tu úsilí držet se toho, že jsme stejně dobrý národem jako Češi nebo Maďaři. S tím souvisí důraz na ta historická období, kdy Češi byli bojovní, odbojní, stateční, nic si nenechali líbit, a umírali za samostatnost. Stejně jako Poláci nebo Maďaři.

Proti tomu snaha zakrýt nebo pošpinit všechno, na co mohou být Češi hrdí. Takže se plive na husitství, snižuje česká reformace, z učebnic vyřazuje obrození... až po odmítání masarykovského Československa jako údajně žido-zednářského státu. A vedle toho pochopitelně nehorázné lhaní o tom, že Čechům se prý dařilo nejlépe tehdy, když byli zbaveni samostatnosti a svobody a mohli otročit cizincům - Habsburkům, Schwarzenbergům... až po dnešní EU. Pro mne osobně je nesmírné zklamání, s jakou snadností se v tom spojují dnešní neomarxisté s určitou částí křesťanských konzervativců (ke kterým jinak chovám značnou úctu a s některými mě pojí i osobní přátelství). Jakoby servilnost vůči jakékoliv globální moci byla nad všemi ideály.

Spor o pomníky je součástí této války o národní minulost. Památník Vlasovců, staroměstský sloup, socha Marie Terezie (ano té, která českou královskou korunu prohlásila za šaškovskou čepici a přitom neskrývala, že její vláda je financována převážně daněmi vydřenými z obyvatel českých zemí), pak přijde na řadu maršál Radecký. Proti jeho osobě asi není co namítat. Velmi úspěný žoldnéř v cizích službách, který neudělal nic pro národ ani proti němu. Ale proč by měla být stavěna socha právě jemu? Je tohle opravdu ten ideál, který si dnes potřebujeme připomínat? Bude následovat socha Vladimíra Špidly či Petra Pavla? Nebo nějakého korporátního manažera, který zvýšil ziskovost české pobočky? A oproti tomu byla v tichosti odstraněna socha Jana Želivského.

Co se týče života pod Habsburky, doporučuji střízlivý rozhovor s profesorem Prokšem. Ale obávám se, že mnozí již mají hotový názor a dají energii spíš hádkám než vlastnímu dovzdělání.

iHned: Rozhovor s Petrem Prokšem

9. 3. 2020

Jak bílí heterosexuální mužové se svými obdivovatelkami slavili MDŽ. Účinkují hlavně Milada Thielová a Ladislav Větvička.

9. 3. 2020

"Může se stát cokoliv, včetně vyloženě bláznivých scénářů typu přímého vojenského útoku Turecka na Řecko," napsal jsem před pár dny. Čtenáři takovou možnost také pokládali za nereálnou.

A shodou okolností brzy poté zaútočil turecký obrněný transportér na řecké zátarasy. Kdyby jej Řekové zasáhli raketou a usmrtili jeho posádku, možná už běžela válka naplno. Vlastně z toho nic nevyplývá, jen to ukazuje, že zoufalí Turci jsou schopni čehokoliv a že je tudíž možné cokoliv.

Mezitím EU připravila řešení - rozdat těm statisicům agresorů schengenská víza. Podřídí se ale Řekové? Pustí je pak na své území? Budou riskovat plenění jako pomstu za odpor na hranicích? Pokud se postaví na odpor, co EU? A když dojde k vypovězení poslušnosti v jedné oblasti, budou následovat další? Zkusí Merkelová vybudovat letecký most? Budou k nátlaku použity banky a firmy na řeckém území, privatizované německým protektorem? Sáhne Řecko v takovém případě k uvalení nucené správy?

Jsme jako na ruletě. Analýzy jsou k ničemu, stát se může cokoliv.

9. 3. 2020

Není nad důkladné čtenáře se studijním přístupem. Fotka z Orlové.

9. 3. 2020

Z pravidelného buranského sloupku v časopise My:

Je nepřípustné komukoliv krátit občanské svobody. Leda v naprosto výjimečných situacích, a i tak jen nakrátko. Třeba právo na nezávislý soudní proces nebo svobodu projevu. Jenže mezi občanské svobody zcela jistě nepatří právo na delší mateřskou dovolenou, maximální rodičovský příspěvek, novomanželskou půjčku nebo bezplatné školství. Snad by to mohlo být privilegium, tedy něco, co je poskytováno jen vybraným.

Jenže častěji nemůžeme mluvit ani o privilegiu. Jde o to, že většina společnosti má nějaký zájem, ten je probírán ve veřejné diskuzi a prostřednictvím voleb nebo referenda je přijato rozhodnutí, že lidé něco podpoří ze svých daní. Třeba stavby mostů. Nebo zlepšení výuky matematiky na základních školách. Nebo malé statky. Nebo ochranu hranic. Můžeme se přít, zda je to které opatření rozumné, ale nikdo nezpochybňuje právo občanů přijmout takové rozhodnutí.

Petr Hampl: Každému stejným metrem. A proč?

9. 3. 2020

Ke stížnostem, že někdo nedostal pozvánku na včerejší oslavu MDŽ s Miladou Thielovou a Ladikem Větvičkou.

Stačí otevřít web Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek, a poslat nám e-mail "posílejte mi pozvánky."

www.normalman.cz/kontakty

8. 3. 2020

Přišlo udání, že prý ve svém internetovém obchodě nedodržuji Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Takže:

a) nerozesílám žádná reklamní sdělení, která by s obchodem jakkoliv souvisela.
b) neuchovávám žádné osobní údaje svých zákazníků, vyjma těch na fakturách (což je povinnost ze zákona, kterou GDPR respektuje).
c) správcem údajů jsem já osobně, což je na webu uvedeno.

Milí udavači, máte smůlu. Jsem neprůstřelný.

www.pi-shop.cz

8. 3. 2020

Debata o koronaepidemii dobře rozlišila dva druhy lidí.

a) jedni si na začátku velmi rychle udělají názor (většinou náhodně), a toho názoru se drží. Někdy jsou více hádaví a bojovní, jindy méně, ale mají jasno. S každou další diskuzí se jejich přesvědčení stává pevnějším, protože s ním mají spojeno více emocí.

b) druzí na začátku zaujali jen předběžný názor, protože si byli vědomi, že nemají dostatečnou znalost. S tím, jak se k nim dostávají další informace, tak si názor postupně zpřesňují, dolaďují či dokonce mění.

7. 3. 2020

Jestli jste ještě neviděli vesmírný díl pohádky o Mikulášovi, nenechte si ho ujít.

7. 3. 2020

Národy dokážou regenerovat neuvěřitelnou rychlostí. Řekové působili dojmem, že snad nikdo v Evropě není zdecimovaný stejně. A hle, stačí, aby vláda lidem nebránila v hájení vlastní země, a za pár týdnů jsou poměry úplně jiné. Armáda je zase ve vážnosti, lidé spontánně brání své území, sluníčkářští aktivisté nemůžou vyjít v některých oblastech na ulici, zahraniční novináři taktéž...

A pak jsou věci, o kterých se nepíše v novinách, ale dají se předpokládat. Mužnost je znovu předmětem obdivu, maskulinní muži jsou na tom lépe než ostatní, spousty méně vyhraněných na sobě začínají pracovat, biologické mechanismy zase fungují... Jakmile se tohle stane, budou neomaxisté potřebovat roky, aby odstranili následky.

S dalšími evropskými národy by to nebylo jiné.

Martin Konvička:

Plný text řecké národní hymny. Mají ji... tak 5x delší než Francouzi, a to už je co říct. Ale - docela aktuální

Hymnus ke svobodě

Poznávám tě podle záře
meče s ostřím děsivým,
podle zamračené tváře,
jejíž silou měříš zem.

Z pozůstatků vytříbená
Řeků mise vyniká
a jak kdysi bohatyrská
přichází k nám Svoboda!

...(asi 30 slok vynecháno)

ve jménu naších zabíjených
vraťme jim to s úroky
za neprávem popravených
tureckými útoky

padali mrtví do bodláků
pokrývali celou pláň
jako klasy u sedláků
toto svobody je daň

7. 3. 2020

"Když začal krajně pravicový opoziční lídr Jussi Halla-aho mluvit o tom, že vláda utiskuje finský venkov a vyhání z něj obyvatele, utnula ho ministryně Li Anderssonová slovy, že to, co tvrdí, je "sra*ka".

Jaká duchaplnost! Jaká sociální citlivost! Jaká péče o vlastní zemi! Kdo by bral ohledy na nějaké venkovany? To kdyby byla řeč o značkových kabelkách, to by bylo něco jiného.

Ta nejhorší a nejodpornější zlatá mládež v akci.

Bakalův tisk otom referuje s obdivem. Pochopitelně.

iHned.cz: Finsku vládnou ženy. Do politiky vnášejí nový styl

7. 3. 2020

Již zmíněná vojenská učebnice útoku migračním proudem (Greenhill) rozebírá různé scénáře, ale vůbec nepočítá s možností, že by napadená země bránila své hranice násilím. Všechny varianty jsou založeny na předpokladu, že neziskovky, média a soudy obránce přinutí, aby migrantům otevřeli.

Je tedy docela možné, že Erdoganovi plánovači nejsou na současnou situaci připraveni, zoufale improvizují a rýsuje se debakl. Ovšem s tím, že Erdogan nezamýšleně změnil politické poměry v Evropě.

Na druhou stranu, v takové situaci se může stát cokoliv, včetně vyloženě bláznivých scénářů typu přímého vojenského útoku Turecka na Řecko, s cílem proklestit migrantům cestu.

6. 3. 2020

Nedokážu posoudit nebezpečnost té choroby, ale totální neschopnost VŠECH českých úřadů je naprosto zjevná. Máme tu politický systém, který umí vydávat zákazy a šikanovat kritiky, nic jiného. Pokud bychom byli napadeni biologickou zbraní (i třeba docela primitivní), umře celý národ dřív, než příslušné úřady zjistí, že by měly podniknout nějaké opatření.

A ještě děsivější je, že politici a úředníci jsou vesměs spokojení. Všechno plyne v pohodě, jejich platy dál běží, nikdo není volán k odpovědnosti... při pohledu z ministerských kanceláří je všechno super.

Nemůžeme se divit, že někteří obyvatelé podléhají panice.

Epidemiologická poznámka Martina Konvičky

6. 3. 2020

Protože se ve středu v Brně nevešli všichni, snad se bude hodit aspoň záznam - byť kvalita není optimální.

Někteří mi vyčítali, že jsem se nevěnoval technickým věcem typu právní subjektivity škol. Ale to skutečně není můj obor. Ve své přednášce o školství, mladých lidech a generačním konfliktu jsem se zaměřil na celkové prostředí.

Připomněl jsem např. že ať byli komunisté jacíkoliv, potřebovali techniky, dělníky a vojáky schopné konkurovat kapitalistickým nepřátelům. Nemohli si tedy dovolit přílišný úpadek kvality školství.

Dnes žádný takový tlak neexistuje. Z hlediska nadnárodních skupin je možné přesunout jakoukoliv aktivitu kamkoliv, úpadek školství v jedné zemi je lhostejný. Naopak. Když budou lidé příliš schopní, mohli by být schopnější než jejich korporátní šéfové, a to nikdy nedělá dobrotu.

6. 3. 2020

Včera v Orlové.

5. 3. 2020

Jak může být někdo tak naivní a věřit, že ten, kdo se nezdráhá zaútočit na hranice, že se bude zdráhat drancovat, zabíjet, krást a znásilňovat.

5. 3. 2020

Z pravidelného sloupku:

Dcera slavného režiséra Davida Lynche natočila v roce 1993 film Helena v krabici. Hrdinou filmu je chirurg, který se zamiluje do dívky, jež ho stále odmítá. Své vyvolené nakonec amputuje ruce a nohy, a učiní ji tak závislou na jeho péči. Potom se o ni láskyplně stará. Péče EU ovšem není láskyplná, nýbrž přísná a nepřátelská až brutální. Možná bychom ji mohli lépe přirovnat k otrokářům, kteří své otroky úmyslně mrzačili, aby nebyli schopni útěku.

Otázka týdne: Poškodil by nás odchod z Evropské unie víc než setrvání?

4. 3. 2020

Otevřená válka už vypukla. Jenže mnozí přemýšlejí, jestli je výhodnější bránit vlastní země nebo spojit se s nepřítelem. Čím vyšší postavení v politice, médiích, korporacích, tím větší sympatie s nepřítelem. Proto obrana vlastní země vlastně obsahuje i prvky revoluce, ať chceme nebo nechceme.

David Bohbot: Invaze s podporou sultána Erdogana pokračuje!! Nejhorší je, že mnoho evropanů nerozumí, že jde o agresivní a nelegální akt.
Není možné, že tito uprchlíci kašlou na naše hranice a zákony a drze se rozhodují proti naší vůli. Podle mého názoru je válka nevyhnutelná.

4. 3. 2020

Když už jsme u těch vlastizrádců, je to taky europoslankyně Šojdrová. V době útoku na svou vlastní zemi se otevřeně postavila na stranu nepřítele. Být dnes prezidentem Masaryk, šla by před vojenský soud.

4. 3. 2020

Co je vražedný virus proti tomu, že se Hampl objevil v Učitelských novinách? V posledních dnech se k tomu vyjádřily místní zastoupení Evropské komise, ministr školství a další. Teď už jen zbývá, aby vrchní soudružka Ursula ve svém osobním tryskáči přeletěla nad redakcí Učitelských novin.

Nicméně má to i pozitivní stránku. Tentokrát bez legrace. V Učitelských novinách vyšel naprosto skvělý analytický text, který rozebírá chování velkého tisku, ukazuje konkrétní chyby, mediálníí manipulace atd. Jak se píše v podtitulku, "pranýřování Učitelských novin by mohlo sloužit jako názorný příklad k výuce mediální výchovy." Spolu s některými pracemi Petra Žantovského je to zatím nejlepší, co se tu o médiích objevilo.

3. 3. 2020

Na Protiproudu:

Teď si ale představme, že by vše fungovalo jinak. Že by bylo možné, aby se vyhořelý manažer vyučil řemeslu, odstěhoval na venkov, sehnal bydlení do milionu a začlenil do tamní komunity. Sice by opustil svět luxusních restaurací a exkluzivních dovolenkových destinací, ale brzy by zjistil, že je šťastnější. I bez služebního vozu a „all staff eventů“. Hodně z nich má natolik vymyté mozky, aby o té možnosti ani neuvažovali (nezapomínejme, že prošli důkladným školením v pohrdání normálními lidmi), ale míra vymytosti není u všech stejná. Hodně z nich pravidelně prochází krizemi a vlnami depresí. Kdyby měli v takových chvílích možnost vypadnout z toho celého cirkusu, udělají to. Jsou to lidé zvyklí trávit v práci hodně hodin, a jsou poměrně inteligentní. I to řemeslo by zvládli velmi slušně. A systém by se začal drolit. Stále další by si říkali, „nemám přece zapotřebí se nechat takhle ponižovat.“

Protiproud: Petr Hampl: Jak rozvracet eurorežim

3. 3. 2020

MUDr. Ivan David: ČR by měla ihned stáhnout výsadkáře ze 601. skupiny speciálních sil z Afghánistánu a vyslat je na pomoc do Řecka k ochraně Schengenské hranice .

Poslankyně Jana Černochová s chutí nechala české vojáky umírat v nesmyslné koloniální válce, ale zapojení českých policistů do obrany evropského území je podle ní "nesystémové." To slovo se používá, když něco nechci, a nemám rozumný argument.

3. 3. 2020

Jsou tomu čtyři roky, co prezident Zeman vyhlásil jednoduchý program národní bezpečnosti: začít střežit vlastní hranice, vyzbrojit obyvatelstvo, deportovat potenciální islámské radikály. Návrh vzbudil nadšení... a nestalo se vůbec nic.

Sám prezident netlačil na jeho naplnění. Vláda předstírala, že nic nevidí. Opozice dokonce vystartovala proti. Ani Trikolora zatím nenašla odvahu se k takovému návrhu přihlásit (doufám, že se to změní rychle). A SPD nebylo dost silné či šikovné, aby z toho prosadilo byť i jen malou část.

Přitom čtyři roky je dostatečná doba na přípravu. Dnes jsme se mohli cítit bezpečně a řešit "pouze" epidemii. Místo toho nám nezbývá než čekat, jestli Řekové udrží svou hranici. Pokud se hordy dají do pohybu, má naše vláda jediný bezpečnostní prostředek - zastrašování vlastních obyvatel.

2. 3. 2020

Základní učebnice strategie (Greenhillová: Weapon of Mass Migration) zdůrazňuje, že součástí útoku migrační vlnou musí být podpora diverzních skupin, které zabrání uzavření hranic.

2. 3. 2020

MUDr. Ivan David: Turecku až ani euro – Řecku pošleme posily

Turecký prezident Recep Erdogan (na obrázku) chce, aby migrační vlna, kterou posílá do EU, byla co největší. Do první linie vyslal opravdovou „elitu“. Nechal z kriminálů vyzvednout všechny vrahy, násilníky, lupiče a zloděje původem od Afgánistánu, přes Pakistán až po Kongo. Vládou zaplacené autobusy tento úderný oddíl dovezly až k řecké hranici. Řečtí policisté Erdoganovy „dárečky“ odrazili s pomocí slepých granátů a granátů se slzným plynem.

O prezidentem žádané zmohutnění migrační vlny se nyní starají polovojenské oddíly Šedých vlků, které jsou součástí koaličního partnera Erdoganovy vlády, nacionalistické MHP. V některých evropských zemích, jako Rakousko a Francie, jsou Šedí vlci kvůli četným vraždám a násilným činům zakázáni jako teroristická organizace. V Turecku její srazy navštěvuje prezident Erdogan. Právě na jednom z jejích mítinků vyhlásil plán obnovy Osmanské říše – tedy Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu. Nyní Šedé vlky použil jako kdysi nacisté SA. Tisíce těchto vyzbrojených násilníků v neděli vyrazily po celém Turecku rabovat a podpalovat obchody a provozovny Syřanů. S cílem donutit je k odchodu do EU.

2. 3. 2020

Z rozhovoru na MegaZprávách:

Obávám se, že každý, kdo mluví o tzv. ruské či čínské hrozbě je docela obyčejný podvodník. Pokud někdo opravdu věří tomu, že nás Rusové chtějí napadnout, pak přece musí podporovat ochranu hranic, vyzbrojování obyvatelstva, formování milic, vytváření nezávislé územní obrany, brannou výchovu ve školách, a podobná opatření. Všimněte si ale, že nic z toho nepožadují, dokonce tomu brání. Je zřejmé, že tvrzení o tzv. ruském vlivu je pouze průhlednou výmluvou pro represe vůči domácímu obyvatelstvu.

Rozhovor: Česká společnost směřuje k násilnému konfliktu

1. 3. 2020

Foldynovo spojení s SPD je nejlepší českou politickou zprávou za poslední roky. Jarda hýří aktivitou, nebojí se čelních střetů a vypadá to, že rozhýbe celou stranu. Konečně něco zajímavého.

Měl jsem možnost ta jednání z povzdálí sledovat, takže vím, že to není marketingová hra, ale že to opravdu vzešlo od řadových členů - srdcařů v městečkách a vesnicích. Skutečné lidové hnutí.

Dává to smysl i směrem k Trikoloře. SPD pro normální pracující (s odpovídajícím ekonomickým programem), Trikolora pro ředitele gymnázií, vysokoškolské učitele a podnikatele zaměstnávající přes 50 zaměstnanců - tedy početně menší, ale zato může mít víc osobností. Obě ty strany jsou potřebné. V ideálním světě by si každá kandidovala v jiných krajích, aby si navzájem neubíraly hlasy. Ale to bych asi chtěl moc.

Parlamentní listy: Rozhovor s Jaroslavem Foldynou

1. 3. 2020

Volby na Slovensku můžeme chápat jako určitý druh testu: Je už nová aristokracie natolik rozložená, že jí ani finanční a mediální superpřevaha nestačí k udržení moci?

Výsledek je jednoznačný. Mocenská převaha nebyla narušena, mediální manipulace funguje bezchybně, na názorech lidí nezáleží (pokud nějaké mají). Zatím.

Jedinou útěchou zůstává, že situace je nerovnoměrná. Rozdíly mezi evropskými zeměmi jsou obrovské.

29. 2. 2020

Pokud se Evropa nezhroutí už v nejbližších měsících, čeká ji - mimo jiné - boj o samozásobitelství.

Již schválená opatření znamenají, že maso se během několika let stane nedostupným pro většinu obyvatel. A je jisté, že budou následovat další potraviny (kněžstvo uhlíkové stopy přece musí vykazovat činnost, tudíž zakazovat další a daší položky. Víte, jak obrovskou uhlíkovou stopu vytváří třeba taková houska?). Již dnes jsou patrné známky toho, že nižší sociální vrstvy postupně přecházejí k sítím vzájemné podpory, výměny služeb a samozásobitelství. A je extrémně nepravděpodobné, že by tomu lepšolidé nečinně přihlíželi.

Můžeme tedy očekávat obraz venkova, kterým projíždí inspektoři a hledají tajně pěstované králíky. Možná na ta místa nastoupí dnešní "ochránci zvířat", kteří už dnes občas napadají drobné chovatele (to mám přímo od těch chovatelů). Na jedné straně stále tvrdší represe a stále více sledování, na druhé straně (doufejme) solidarita těch, kdo chtějí přežít. A mezitím islámské komunity, které se nikdo neodváží kontrolovat. Ostatně, jak si všimnul Martin Konvička, jejich oblíbené skopové bylo z restrikcí vyňato.

29. 2. 2020

Američané se dohodli s Talibanem a odcházejí z Afghánistánu. Kde je Šídlo a další propagandisté, kteří podporovali, aby tam úplně zbytečně umírali čeští vojáci?

29. 2. 2020

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg formálně potvrdil, že se jedná o teroristickou organizaci pohrdající mezinárodním právem. Jeho vyjádření o Sýrii nelze interpretovat žádným jiným způsobem.

28. 2. 2020

Minimálně některé učebnice vojenské strategie kladou útok proudem migrantů na stejnou úroveň jako útok letectvem nebo tankovými divizemi. Zdůrazňují ovšem, že migranti se v moderních válkách využívají častěji.

Erdogan fakticky oznámil útok na Evropskou unii. Doufejme, že to nemyslí úplně vážně. Že jenom chce vyšší výpalné nebo horlivější podporu ve válce proti Rusku.

Pozorně se ale dívejte, jak budou reagovat.
a) USA, náš "ochránce", který si svou ochranu nechává platit desítkami miliard a který nás přinutil zničit vlastní obranyschopnost. Vsadím se, že neudělá naprosto vůbec nic. Maximálně toho využije k dalším kšeftům s Erdoganem.

b) vedení Evropské unie. Bude se tvářit, že nic nevidí. Jestli se k něčemu rozhoupe, tak k represím proti těm, kdo o tom budou chtít mluvit.

Veškerá naše bezpečnost je založena na předpokladu, že Erdogan tentokrát ještě nedostane chuť nás zaplavit.

28. 2. 2020

Občas mi tu někteří píšou, že když nejsem ochoten opakovat základní dogmata liberální ekonomie, a když se zajímám, jak svět funguje doopravdy, tak nemám právo se k ekonomickým otázkám vyjadřovat.

Ale já si nedám pokoj. Třeba v dnešní otázce týdne:

"Kromě toho ještě existují úplně jiné organizace. Ty potřebují neustálý meziroční nárůst zisku. Růst zisku a manažerské bonusy jsou jediné, na čem záleží. Takové organizace jsou připraveny vysávat zaměstnance bez omezení, zničit vztahy se zákazníky a šidit kvalitu výrobku. Protože jediné, na čem záleží, je výkaz zisku za momentální období.

Pokud takové organizace převládnou, vzniká nejhorší ekonomický systém v dějinách, ať už mu budeme říkat jakkoliv. Rozhodně to není nutná vlastnost podnikání. Je to patologie. Pokud jsou daňová a další pravidla nastavena tak, že zvyšovači zisků převládnou, působí to horší škody než rozpočtové deficity a přehnané sociální výdaje."

Otázka týdne: Je smyslem kapitalismu neustálé navyšování zisku?

27. 2. 2020

V podcastu na Sputniku se ještě vracím k diskuzi o tom, jak přemýšlet o světě kolem nás a o současné politice. Připomínám mimo jiné, že:

Můžeme si všimnout, že Západ byl nejstabilnější v těch obdobích, kdy neměl žádnou dominantní mocnost, kdy existovala rovnováha sil. Když tu bývalo řekněme pět podobně silných subjektů, tito se hlídali vzájemně, aby nikdo ze zbývajících nezesílil příliš. Pokud rovnováha byla narušena, většinou to vedlo k tomu, že se celý systém zhroutil. Na začátku naší civilizace to bylo vidět na řeckých státech. Příliš silné a mocné Athény vedly ke kolapsu civilizace. Když Habsburkové mnohem později ovládli půlku Evropy, byl to také začátek těžkých problémů. Dnes je příliš silné Německo či USA. Z dějin vyplývá, že je lepší mít více center moci, která se vzájemně hlídají.

Sputnik: Petr Hampl o myšlení, racionalismu a dějinách

27. 2. 2020

Z dnešní poznámky k epidemiím:

Je ale něco, o čem se nemluví. A sice, že velké úřady vydaly stovky milionů korun za přípravu havarijních plánů pro nenadálé situace. Jenom samotná Česká správa sociálního zabezpečení zaplatila americké konzultační firmě 20 milionů korun, aby ty plány byly opravdu kvalitní. A to byla jen menší část rozpočtu.

...Samozřejmě, nikdo nemohl předvídat koronavirus. Ale odhadnout, že se nějaký agresivní bacil objevit může, na to člověk nemusí být expert. Svět je totálně propojený, lidé jezdí všude, v různých částech světa se objevují nové nemoci. Je velmi snadno představitelné, že by nějaká z nich mohla být využita jako biologická zbraň. Zaplatili jsme tedy stovky milionů za přípravu na takovou krizovou situaci. A dostali jsme – absolutní nic!

... Podle výkazů byly plány skvělé, ve skutečnosti neexistují. Podle výkazů a statistik ekonomika roste, a přitom lidé zjišťují, že chudnou. Podle výkazů je migrace zvládnuta, ve skutečnosti non-go zóny přibývají jako houby po dešti. Ale když to vypadá dobře na powerpointovém slidu, je všechno v pořádku.

Petr Hampl: O havarijním plánování

26. 2. 2020

Na mé webové stránce je k přečtení celý text rozhovoru, který vyšel v Učitelských novinách. Můžete se tedy sami přesvědčit, proč neziskovkáři tak vyšilují, že se dokonce snaží dosáhnout zavření Učitelských novin (jejich akce pokračují, k tomu se vrátím později).

Jestli to přečtete celé, všimnete si, že tam není absolutně nic, co by se nepsalo běžně na Echo24, a poměrně často v Reflexu. Zdá se tedy, že nejde ani tak o Hampla, ale o koncepci školství. Podle Eduinu a podobných sorosovských neziskovek má být učitel primitiv, který nemá o světě žádné jiné informace než pár jednoduchých pouček z politického školení. A ani těm poučkám nejspíš nemá rozumět, má je pouze opakovat. Jaké děti pak mohou z takových škol vycházet? Takové, které budou věřit všemu, co vymyslí v PR agentuře. Které nikdy nebudou hájit vlastní zájmy. To je ta nová orientace na "kompetence"!

Rozhovor pro Učitelské noviny

26. 2. 2020

I bílí heterosexuální mužové a jejich obdivovatelky už mají svou webovou stránku.

www.normalman.cz

26. 2. 2020

Za tohle jsem vděčný. Je opravdu nejvyšší čas, aby Židé začali jasně vystupovat proti svým multikulturním funkcionářům.

David Bohbot: Jsem unaven Židy, kteří jednají proti židovskému národu a zájmům Izraele. Tenhle starý levičák je spíš islamista než Žid. Stydím se za takové Židy jako je Soros a tenhle starý nadutec. Celým srdcem věřím, že Donald Trump vyhraje a že tenhle člověk nebude mít šanci zničit to dobré, co Trump udělal nejen pro Izrael. Trump se mi zdál neseriózní, když začínal, ale nakonec ukázal, že je silný, má jasné názory a nebojí se. Takové vůdce potřebujeme v ČR.

MiddleEastMonitor.com: US’ Sanders may return Israel embassy back to Tel Aviv

26. 6. 2020

"Levicová kritika konzumní společnost je pomstou za to, že se dělníci odmítli zapojit to marxistické revoluce," píše Jan Keller. Dodávám k tomu, že značná část konzervativní kritiky konzumní společnosti je pomstou za to, že lidé odmítli moralistní utopii.

To vede k otázce, kde je hranice mezi zdravým a degenerovaným konzervatismem.

Zdravý konzervatismus dokáže pochopit otázky současné společnosti a poctivě na ně hledá odpověď. Při tom hledání vychází ze zkušeností, které naše společnost udělala. Podstatná část těch zkušeností je koncentrována v jazyce, morálce, náboženství, zvyklostech i v mnoha věcech, které nedokážeme přesně definovat. A snaží se poučit ze zkušeností pozitivních i negativních.

Degenerovaný konzervatismus vytvoří utopický model, umístí jej do minulosti, a snaží se lidi uzpůsobit tomu modelu. Jsou vlastně jen materiálem, stejně jako v každé jiné utopii..

25. 2. 2020

Seznamte se. Tenhle pán se jmenuje Martin Rozumek a usiluje o to, aby v českých dětských domovech byli s dětmi i dospělí džihádisté. Dokonce kvůli tomu žaluje český stát (za peníze daňových poplatníků).

25. 2. 2020

Společnost věčného mládí, nejnovější kniha Jana Kellera, je zatím nejlepší, jakou napsal. Když se prokousáme spoustou složité sociologické teorie, je to kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice.

To, co na konci 60. let vypadalo jako "osvobození", z toho vyrostla jen drsnější forma podřízení jedince korporátním pravidlům a bezohlednější manipulace mediální propagandou. "Osvobození" od rodinných vztahů znamená, že jedinec je plně vlastněn korporací, které dává všechnu svou energii, a která ho může kdykoliv odkopnout. "Osvobození" od tradičního pohledu znamená, že jeho mysl ovládají reklamní agentury. "Osvobození" od trhu přineslo jen závislost na dotacích. Takhle si to ti hippies opravdu nepředstavovali.

Shodou okolností ta kniha vychází ve stejnou dobu, kdy někteří bývalí "pravičáci" zjišťují, že tržní reformy nepřinesly svobodu, nýbrž tu nejhorší formu korporátního socialismu. Kdyby to paní Thatcherová tušila..

25. 2. 2020

Petr Robejšek:

Nechci ani pomyslet na to, jak by se při rozpočtových jednáních chovala česká vláda za premiéra Sobotky. A jen pro naprosto úchylné milovníky hororu je vyhražena představa, že by nás v Bruselu zastupovala vláda složená z dnešních opozičních stran.

Petr Robejšek: Ani tahle babylonská věž nebude dostavena

24. 2. 2020

Konečně!!!!!
Pro mě osobně je Jarda Foldyna v tuto chvíli nejperspektivnější a nejdůvěryhodnější postavou v české politice. Doufám, že si to nepokazí, a že má dobře promyšleno, co dál.

Právo: Foldyna odchází z ČSSD

24. 2. 2020

Stačila by náboženská obroda k porážce islámu? V odpovědi na otázku týdne jsem skeptický. A připomínám také:

Jediný civilizační okruh, kde si s islámem dokázali poradit, je pravoslavný (resp. to, co z něj zbylo po zániku Byzance). Ruští carové dokázali dobýt muslimské oblasti a přimět obyvatelstvo, aby opustilo islám a konvertovalo k pravoslaví, případně jim vnutit jinou formu islámu. Formu nikoliv dobyvatelskou, ale podřízenou pravoslavnému Rusku. A je samozřejmě otázka, do jaké míry pravoslavné civilizaci tato schopnost zůstala.

První zprávy: Podléháme islámu, protože ztrácíme naši vlastní víru?

23. 2. 2020

Franta Kubásek opět perlí. Tentokrát o počasí. Jak si pochvaluje, bude jasno. Zejména v tom, kdo je evropský nadčlověk a kdo jenom podřadná bytost.

23. 2. 2020

Českým internetem běží zpráva o tom, že ve Velké Británii byla údajně zakázána šaríja. Ale obávám se, že opak je pravdou.

Konkrétní rozsudek se týká jakési Nasreen Akhter, která se vdala muslimským obřadem, po 18 letech přestala manžela bavit a byla rozvedena po islámsku. Manžel ji zapudil a nechal bez prostředků (pamatujete na sluníčkářské řeči o tom, že v islámu je o ženu dobře postaráno?). Nasreen Akhter se tedy obrátila na britské soudnictví a to dospělo k následujícímu závěru: nic se nestalo, případ neexistuje, vůbec jste nebyli manželé, nic jsme neviděli, běž si k šariátskému soudu.

Což není problém, protože šaria soudů funguje ve Velké Británii více než 50.

Někteří naivkové doufají, že teď přestanou úřady ve Velké Británii respektovat islámská manželství, zastaví vyplácení některých sociálních dávek a podobně. Źádné náznaky, že by se k něčemu takovému mělo dojít, se ale neobjevily.

22. 2. 2020

Na sobotní večer drama pro silné nervy.

22. 2. 2020

Nevím, co se v Americe děje, ale mám z toho velice dobrý pocit. Otevřený útok Georga Sorose na Marka Zuckenberga je riskantní manévr. Zvláště, když byl proveden takovým způsobem, že Zuckenbergovi nezůstala žádná cesta, jak se vyhnout konfliktu. A když je jasné, že Zuckenbergův odchody z Facebook Corporation by ohrozil i několik vrstev managementu. Takto riskantní manévry okázale prováděné před zraky médií jsou extrémně neobvyklé. Začíná být Soros senilní? Bojí se nějaké nadcházející události tak, že se rozhodl riskovat? Jde o něco úplně jiného?

V každém případě je to lepší než setrvalé pokračování aliance Google - Facebook - Microsoft - Apple pod patronací Open Society.

22. 2. 2020

Během pár dnů na jesenicku jsem stihnul besedu v Jeseníku, sezení se zakladateli strany Zelených, několik setkání s přáteli, návštěvu u moc příjemného a zajímavého pravoslavného duchovního, nějaké panáky s příslušníky ozbrojených složek, a došlo i na turistiku. A teď hurá do standardního spisovatelského života.

18. 2. 2020

V rozhovoru s Vladimírem Kapalem na Svobodném radiu se ještě vracím ke kauze "vyhození prodavačky". Snažím se ukázat, že při podrobném pohledu je zřejmé, že nešlo o rasismus či romskou otázku, ale o to, že obyčejná prodavačka se opovážila drze odseknout aristokratovi - vysokému manažeru Člověka v tísni. Nevracíme se tím ani tak do 50. let jako spíš do dob před průmyslovou revolucí, kdy společnost byla strikně rozdělena a urážka příslušníka vyšší třídy byla neodpustitelným prohřeškem.

18. 2. 2020

Na rozhovorech Martina Konvičky je špatné hlavně to, že jich dává málo. Protože málokdo jiný je tak jasný, jednoznačný a srozumitelný. Třeba tohle:

VŠE, co prosazují soudobí alarmisté, je pravým opakem toho, co potřebujeme. Shora organizované kampaně, celoevropské „plány“ a celosvětové závazky, omezování chovu zvířat, likvidace spolehlivých energetických zdrojů ve prospěch dubiozních „alternativ“, klanění se světových lídrů kultu pomateného děvčete – to přinese nejen ekonomické strádání a politické napětí, ale je to skoro dokonalý návod, jak zlikvidovat zbytky adaptivního potenciálu přírodních systémů, a tím způsobit skutečnou ekologickou katastrofu.

ČeskoAktuálně: Rozhovor s Martinem Konvičkou

17. 2. 2020

V kavárně se budou vztekat, ale je skutečností, že na žurnalistiku na profesionálně solidní úrovni už narazíte převážně na tzv. konspiračních webech.

Třeba tenhle článek na Sputniku. Tomský tvrdí, že Rusko je hrozba. Hampl tvrdí, že Rusko není hrozba. Bašta do toho přidává ještě další pohled historika. Redakce Putniku taky tvrdí, že Rusko není hrozba, ale nikoho necenzuruje. A neskrývá, že to jsou různé názory, nikoliv "objektivní pravda." Nikdo není označován za fašistu, xenofoba ani jinak vytěsňován z diskuze. Čtenář sám si vybere, komu dá za pravdu.

Srovnejte to s dnešní pokrokovým psaním, kde vám prostě sdělí, co si máte myslet a všechno ostatní zcenzurují.

Sputnik: Proč Tomský nadává na Rusko? Hampl: Rusko je teď optimálním terčem pro každého agresora

17. 2. 2020

Tenhle článek o tom, nedávný útok na maďarskou hranici organizovali Lékaři bez hranic, je zajímavý tím, že neziskovka se ze svého oficiálního twitterového účtu k té akci přihlásila! Pochopitelně s tím, že se jednalo o "lékařskou pomoc lidem na útěku." Takže až zase uslyšíte, že česká vláda nebo nadnárodní korporace posílají naše peníze na "pomoc lidem na útěku", budete vědět, o co jde. Žádné jídlo, žádné lékařské ošetření, ale organizování útoků na nezávislé státy.

Pravý prostor: Už je (neziskové) šídlo venku z pytle

16. 2. 2020

Kladu si otázku, pro jaké čtenáře vlastně tyhle články jsou. A obávám se, že pro žádné. "Nadějné novinářky" píšou pro své nadřízené a ti to zase ukazují dál - všichni demonstrují svou věrnost režimu.

Kde jsou ty staré solidní časy, kdy si to ambiciózní slečny poctivě odpracovaly v posteli?

Seznam.cz: Šárka Kabátová o tom, jak jakýsi bezvýznamný politolog nadává na Konvičku

16. 2. 2020

Konečně jsem dopsal článek, který jsem chtěl původně publikovat už k 1. lednu: Co konkrétního mohou vlastenci v letošním roce udělat pro záchranu své země.

V závěrečném odstavci se věnuji práci s mládeží:
jde o to, že zájem a důvěru nastupující generace si teprve musíme zasloužit. A toho se nedá docílit péčí nebo dokonce podbízením se. Mladí půjdou za tím, kdo ukáže, že je silný, akceschopný a odhodlaný. Za tím, kdo umí vyhrávat. Za tím, kdo vyhrát opravdu chce.

Petr Hampl: Co dělat 2020

16. 12. 2020

Pohádka na nedělní ráno. Jako obvykle budete řvát smíchy. A Fandu nejspíš zařadí do příští zprávy o extrémismu.

15. 2. 2020

Dnes na parlamentkách:

Jistota občanů má být založena na tom, že skutečnou politickou moc drží lid, nikoliv elity. To znamená, že lidé mohou odvolat svého poslance, vymoci si referendum, volat k odpovědnosti státní úředníky, vypovědět vládě poslušnost a v krajním případě se vzbouřit. Takový by měl být normální stav.

Dnešní situaci svévole byrokratických aparátů a neziskovek nemůže vyřešit jeden úřad, i kdyby fungoval úplně dokonale. Nicméně určité zmírnění problému přinést může. Lepší, než nic.

Rozhovor na Parlamentních listech

15. 2. 2020

Vlastenecké setkání v Příčovech má konečně svoji internetovou stránku. Shodou okolností zprovozněnou ve stejném týdnu, kde nám udělal reklamu také "odbor bezpečnostní politiky" Jana Hamáčka.

Zpráva je zajímavá tím, že je z ní patrné, jak takoví špičkoví experti ministerstva vnitra pracují. Myslíte, že pracují s nějak speciálně získanými informacemi? Ani náhodou. Jsou aspoň schopni shromáždit informace z různých veřejných zdrojů a porovnat je? Ani to ne. Ale skvěle dokážou překopírovat text z prvního odkazu, který jim nabídne google. Zkrátka, experti. Ty roky studia a desítky vzdělávacích programů jsou vidět. Další oblast, kde jsme to dotáhli na úroveň EU.

www.vlasteneckesetkani.cz

14. 2. 2020

Jak je možné, že byl stařec jmenován ombudsmanem, ptají se rozhořčeně neobolševici. Ale správná otázka zní jinak. Jak je možné, že muž, který by měl být podle kalendáře starcem, zvládl efektivně a elegantně kampaň a o převýšil své 40leté soupeře minimálně o třídu. Útoky odrážel s přehledem a vytvořil situaci "Křeček versus no-names."

To není záležitost jednoho výjimečného člověka. Je to další příznak, že se svět změnil. Dnes se vám může stát, že se setkáte s velmi atraktivní ženou a ona začne vyprávět o svých vnoučatech - dříve nemyslitelné. A osmdesátníci vytírají zraky čtyřicátníkům. A my padesátníci zjišťujeme, kolik je ještě před námi práce a kolik se toho musíme naučit. Oblíbené úsloví, že "dnešní sedmdesátník je jako dřívější padesátník" není přehnané.

Zkrátka, teorie o tom, že "staří už brzo vymřou" a budou nahrazeni čerstvě vymytými mozky, dostává další trhlinu.

70 is the New 50: Why Our Lives Are Different Today

14. 2. 2020

Kde se zastaví úpadek společnosti? Z dnešní odpovědi:

Americký sociolog Peter L. Berger ve své teorii dekadence skutečně našel bod, kdy se společnost přestává dále rozpadat. Stane se tak ve chvíli, kdy „náčelník barbarů se prohlásí králem“. V nejméně špatném případě jsou těmi barbary hrubé lidové masy. V nejhorším to, čeho se momentálně děsíme v souvislosti s růstem islámských komunit.

Kalif by si poradil velmi rychle. Každý další nápad na poškozování ekonomiky ve jménu záchrany klimatu by mohl být odměněn, řekněme, 200 ranami bičem. Aktivisté neziskovek požadující dotace by mohli být prodáni do otroctví. A o dalším raději ani nemluvíme.

Otázka týdne: Kde se ten pokles zastaví?

13. 2. 2020

Ve zlínské přednášce jsem, mimo jiné, srovnal pohledy dvou tradičních pravicových ekonomů.

Podle Josepha Schumpetera rozhoduje, jestli v ekonomice převažují malé nebo velké organizace. Jestli jsou ty organizace soukromé nebo státní, tomu nevěnoval příliš pozornosti.

Podle F. A. Hayeka je naopak důležité, zda jde o organizace státní nebo nestátní, přičemž na velikosti nezáleží.

Hayekův pohled převážil (mimo jiné proto, že posloužil obrovským korporacím), nicméně stále jasněji se ukazuje, že pravdu měl Schumpeter.

13. 2. 2020

Pamatujete na tu cimrmanovskou hlášku, že důl se nedá ukrást, protože je to jenom díra v zemi? S úřady je to podobné. Taky se dají ukrást. Stejně jako auťák nebo peněženka z kapsy. Skupina neobolševiků ukradla úřad ombudsmana, udělala z něj centrum represe proti místnímu obyvatelstvu, teď jim hrozí, že ho budou muset vrátit, takže dělají hysterické scény. O nic jiného nejde.

Ve skutečnosti by měli být velice rádi, že to dopadlo jenom takhle. Mnohem logičtější by byla vlna soudních procesů s těmi, co v úřadu zneužili své pravomoce. Třeba rozpoutáníím štvanice proti ředitelce Kohoutové.

13. 2. 2020

Všichni jsme mysleli, že se Jakub Janda vůbec nestydí, ale omyl. Už se stydí za svého prezidenta, premiéra i ombudsmana.

13. 2. 2020

Jestli k té blokádě dojde, skoro bych měl chuť pana doktora Křečka doprovodit. A řekl bych, že nejsem jediný. Možná by se na to mohly prodávat vstupenky.

12. 2. 2020

A jaké starosti máte po ránu vy?

Jak ta holka bude reagovat? Každá reakce každého člověka je jedinečná, ale dá se čekat následující.
a) utvrdí se v tom, že bezdůvodně přišla o práci kvůli rómské kolegyni. Vztáhne to na celou skupinu.
b) pochopí, že žije ve světě, kde ji mohu elitáři libovolně šikanovat, a kde je bezbranná.

Zůstane to v ní, a pokud někdy v budoucnu dostane příležitost, projeví se značně násilně.

A samozřejmě to vidí tisíce dalších prodavaček, kadeřnic a dalších pracujících žen. Závěr si udělají samy.

11. 2. 2020

Na Protiproudu:

Jenže pak tu jsou ještě statisíce nižších manažerů a administrativního personálu. Vedou prodejní rozhovory, třídí produkty, skenují faktury, programují úplně zbytečné bankovní systémy a vytvářejí tisíce nejrůznějších dokumentů. Žijí ve velkých městech, s astronomickými hypotékami. Jsou pod tlakem, aby si pořizovali hromady úplně nesmyslných věcí. Aby vedli hipsterský životní styl přesahující jejich možnosti. Aby utráceli za cestování na místa, kde jim stejně není dobře. K tomu neustálý strach, že vedení korporace rozhodne přesunout nějakou aktivitu do Indie nebo Číny a nebude na splátky hypotéky. Je to život, který znamená ztrátu jakékoliv nezávislosti a do značné míry i lidské důstojnosti. Že je nedávný výzkum českého rozhlasu označuje za „kosmopolitní elitu“ a slibuje jim, že někdy v budoucnu úžasně zbohatnou, to je spíš směšné. Což těm lidem nebrání ujišťovat se navzájem, že právě oni jsou něco lepšího než Zemanovi voliči z venkova.

Petr Hampl: Sebezničující ideologie

11. 2. 2020

O panu Hůlem bylo dnes napsáno hodně. Ano, je to jeden z těch manažerů Člověk v tísni, u kterých Šimon Pánek lituje, že jim nemůže zaplatit zasloužených 250 000 měsíčně (kolik jim platí, to známo není). Před pár dny vytvořil nátlak na firmu Kanzelsberger, aby propustila prodavačku, která předtím napsala totálně nekorektní poznámku a ještě pak Hůlemu drze odsekla (to byl nejspíš skutečný důvod vyhazovu). Shodou okolností jsem to celé sledovat na twitteru online.

Připomínám, že je to ten stejný Daniel Hůle, co se před pár lety veřejně posmíval VK mladšímu kvůli postižení. Když jsme mu pak za to udělili cenu Ubožáka roku, nevzal to s noblesou a nepřišel si ji převzít jako Xaver. Nereagoval, ale začal na webu šířit, že jsem na kluky.

Zkrátka, skutečný hrdina naší doby se všemi požadovanými povahovými rysy.

 

11. 2. 2020

Proč přejmenovávat Pod Kaštany jenom na Borise Němcova? Lepší by bylo rovnou na Ulici Adolfa Hitlera. Rusy by to naštvalo ještě víc, a pražští politici by se ještě víc zavděčili svým sponsorům.

10. 2. 2020

Včerejší debaty mezi pány Hamplem (popperovský kritický racionalismus) a Vavruškou (koncepce společenské bezpečnosti) byla překvapivě vstřícná až přátelská. Pan Vavruška je kultivovaný inteligentní člověk. Na rozdíl od magorů, kteří se hádají pod mým profilem, neprosazoval konspirační teorie.

To znamená, že:
- globální prediktor je zatím jen předběžná hypotéza,
- Pjakin je kontroverzní postava a nemůže být pokládán za autoritu,
- o fantasmagoriích toho typu, že základem západní civilizace je židovská nadřazenost, nepadlo ani slovo (ač je jimi web leva.net doslova prošpikován).

Pan Vavruška představil KSB jako teoretický rámec pro řízení procesů.

V této podobě je to dobře akceptovatelné a v některých situacích užitečné.

Snad to bylo užitečné i v tom, že jsme si společně vyjasnili, jak přemýšlet o společnosti a o dějinách, aby to vedlo ke smysluplnému výsledku.

Poděkování patří přátelům z Generace identity, kteří celou akci vymysleli a perfektně zorganizovali.

10. 2. 2020

Jaroslav Bašta:

Jsme konfrontováni s vážně míněnou snahou změnit současnou evropskou společnost blahobytu, konzumu, euforie a zábavy na společenství plné strachu, pocitu viny a beznaděje.

Jaroslav Bašta: Náboženství strachu a beznaděje

9. 2. 2020

Kdybych bydlel v Praze, podpořil bych to. Ne, že bych čekal, že to změní svět, ale kvůli poctivému svědomí.

Ani Masaryk nebyl neomylný, nicméně v tuto chvíli je to tak, že útoky proti masarykovskému vidění světa jsou zároveň útoky proti národní nezávislosti a proti naší sebeúctě. A nabídka vyměnit samostatnost za "právo" sloužit panstvu v nějakém nadnárodním celku - ať už EU nebo celku habsburském - to snad ani nemůže být myšleno vážně.

Lenka Procházková: VÝZVA A PROSBA O POMOC
Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.

OBSAH A ZDŮVODNĚNÍ:
Říkají, že je to pomník smíření, a přitom otvírají staré rány

Prohra stavovských vojsk na Bílé hoře nadchla vítěze natolik, že hnali na porážku celý národ. Nejdřív se stínalo a věšelo a potom kradlo. O statky protestantských rodů vyštvaných do vyhnanství se podělili katolíci z řad domácí i cizí šlechty a samozřejmě církev svatá. Země království českého připadly jako dědičné léno Habsburkům, kteří okamžitě zrušili náboženskou svobodu. Na převýchovu zbylých „kacířů“ byly přizvány houfy školitelů, především Tovaryšstvo Ježíšovo, které se zaměřilo hlavně na mladé lidi, podle hesla: Chceš-li pokořit nepřítele, vychovej jeho děti. Nastolený totalitní režim, praktikující sepětí trůnu a kříže, postavil na náměstí vedle popraviště sloup zasvěcený Panně Marii, k němuž chodila procesí vyjadřovat vděčnost za poddanství…
Když byl kamenný symbol ponížení několik dní po vzniku Československé republiky svržen, uvítal to i prezident T.G. Masaryk: „Když Pražané tu sochu odstranili, jsem rád, protože ta socha byla politickou potupou pro nás.“
23. ledna 2020 odhlasovali zastupitelé hlavního města, že nápodoba mariánského sloupu bude na původním místě znovu vztyčena. Prý jako symbol smíření.

VÝZVA:
Vyzýváme Pražany, aby poslali své námitky proti zapůjčení pozemku pro budoucí stavbu buď mailem tsk@tsk-praha.cz nebo na adresu: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, Řásnovka 8/770, 11015 Praha 1. Je bezpečnější posílat pochybnosti doporučeně, případně je do pátku 14. února přinést na osobní oddělení TSK a nechat si orazítkovat kopii.

Vzor dopisu:
Věc: Nesouhlas s vypůjčením části komunikace 1090 k.ú. Staroměstské náměstí

Dobrý den,
reaguji na oznámení na Vaší úřední desce evidenční číslo TSK-68759/2020:
vypůjčit část komunikace 1090 k.ú. Staré Město Praha 1 Staroměstské náměstí Praha 1. Se záborem komunikace nesouhlasím, protože by v jejím důsledku byl zmenšen prostor Staroměstského náměstí.
Zároveň podle informací, které mám k dispozici, existují vážné důvody se domnívat, že při schvalování stavby došlo k porušení zákonných předpisů a norem.

vlastnoruční podpis
jméno:
adresa:

V Praze dne

Mimopražští na TSK prosím nepište, ale nedílnou součástí výzvy je i prosba k lidem z celé republiky, o zaslání emailů nebo dopisů na Pražský Magistrát dle vašeho uvážení, kde vyjádříte svůj nesouhlas s tímto projektem, který se týká celého národa.

Hlavně to nesmíme vzdát, neboť platí: KDO BOJUJE, MOŽNÁ PROHRAJE. KDO NEBOJUJE, UŽ PROHRÁL.

Lenka Procházková

8. 2. 2020

Z dnešního rozhovoru pro Sputnik:

Rusko je optimálním cílem každého agresora. Obrovské surovinové zdroje. Národ, který nemá víc než 150 milionů obyvatel, když nepočítáme menšiny, nepříliš velký HDP. Je to tedy země, které se musí velice snažit, aby ubránila svoji nezávislost. Při pohledu z veliké dálky mám pocit, že to dělají šikovně, a rozhodně se nezdá, že by tím Česká republika byla jakkoliv ohrožena.

8. 2. 2020

Učme se rozlišovat mezi upřímným přesvědčením a autentickým přesvědčením. Třeba předseda představenstva automobilky Scania byl celé roky přesvědčen, že Evropská unie je úžasná, migrace přínosná a vlastenectví nebezpečné. Nepředstíral to, byl o tom podle všeho upřímně přesvědčen. Věděl, že je po něm takové přesvědčení vyžadováno, byl obklopen politicky korektní propagandou, nebylo pro něj těžké upřímně věřit těm správným věcem. Odešel do důchodu, a hle. Po roce je upřímné přesvědčení pryč a začal se děsit propukající občanské války mezi domácími Švédy a agresivními migranty.

Autentické přesvědčení by bylo skutečné a nebylo by závislé na vnějším tlaku.

Upřímné přesvědčení (v tomto významu, jak ho zde používám) je vlastně ještě mnohem horší než předstírání, protože cynický kariérista je schopen odstupu a nezávislého přemýšlení o té věci. Kdo si nechá vymýt mozek do upřímného souhlasu, ten je o takovou možnost připraven. Ale zato může dát hodně energie a emocí do jiných otázek: Jak si mohu udržet místo v představenstvu? Jak mohu zvýšit svoje manažerské bonusy?

8. 2. 2020

"Užívání pojmu 'islamofobie' slouží několika účelům. Odmítání reality islámské ofenzívy v Evropě a tím jejímu ospravedlňování. Napadání sekularismu tím, že jej srovnává s fundamentalismem. Především je však jeho cílem umlčet ty muslimy, kteří zpochybňují Korán, požadují rovnoprávnost pohlaví, nárokují si právo vzdát se svého náboženství a chtějí praktikovat svou víru svobodně a bez podrobení se diktátu vousatých dogmatiků."

Gatestone Institut: Nová zbraň jménem "islamofobie"

7. 2. 2020

"Amerika na prvním místě," sliboval Donald Trump. A podle toho se chová. Mezi některými českými vlastenci ale vzniklo očekávání "Amerika a Česká republika na prvním místě." Ne, nic takového Trump nikdy nesliboval.

- Klidně nás přinutí nakoupit hromady šrotu za obrovské peníze, i když to sníží naši obranyschopnost.
- Pokud bychom byli napadeni, nenechá americké kluky umírat kvůli nějaké středoevropské zemi.
- Bude usilovat o to, aby americké firmy snadno ovládly český trh, a neplatily tady daně.
- Pokud pro nás někdy udělá něco dobrého, bude to výhradně proto, že v tom bude i momentální americký zájem.

Zkrátka, hájí zájmy svých voličů. Proč ho tedy nadšeně podporujeme? Protože věříme, že je správné, aby vláda země hájila zájmy svých občanů, a nikoliv zájmy globalistických kruhů. Protože doufáme, že ty globalistické kruhy porazí a tím vytvoří situaci, ve které pro nás bude snadnější vyhrát náš vlastní boj o svobodnou Českou republiku. Ale je to nás boj, nikoliv Trumpův. V tom je dobré mít jasno.

7. 2. 2020

Dnešní otázka týdne zní: Proč nefungují bojkoty?

Kdyby existoval druhý Lidl, který má prodejny na stejných místech a kde celý nákup vyjde o jen 50 korun dráže, řada lidí by na vymazávání křížů z kostelů reagovala změnou obchodů. Jenže dokonalý trh je jenom představa z teoretických učebnic. Ve skutečnosti téměř nikdy neexistuje podobný dodavatel, ke kterému bychom mohli přejít bez významné ztráty.

Zkrátka, bojkoty nefungují a ani fungovat nemohou. Leda by byly před vchodem do obchodu hlídky, které by fotily každého zákazníka a pak mu udělal ze života peklo. Ale to bychom už nemohli mluvit o dobrovolném bojkotu.

Otázky týdne: Proč nefungují bojkoty?

6. 2. 2020

Odkud se berou útoky na Židy? Ve Švédsku už konečně mají spolehlivou studii, ze které nedávno citoval i premiér Stefan Löfven.

Přes 50% přichází od muslimů.
Skoro čtvrtina od levicových skupin (tzv. antifašistů)
A pět procent od krajní pravice.

Je přitom zajímavé, že vedení židovských komunit nadšeně a horlivě spolupracuje s krajně levicovými skupinami, podporuje růst islámských komunit a často dokonce útočí proti vlasteckým skupinám (jako by je nedokázali rozlišit od krajní pravice). Copak sami nejsou Židé? Copak jim nezáleží na vlastních lidech, mohli bycho se ptát.

Někdo bude konstruovat zlověstné židovské spiknutí, ale já se obávám, že je to mnohem prostší. Každý člověk je zároveň taky příslušníkem nějaké sociální vrstvy, a to má na jeho chování větší vliv.

JIhad Watch: Sweden’s Prime Minister admits that rise of anti-Semitism stems from mass Muslim migration

6. 2. 2020

Je už tradicí, že pokud se ve světě odehraje něco opravdu významného, velká česká média to prostě zcenzurují. Naposledy nás uchránila před informacemi o lidovém nadšení a bujarých oslavách Brexitu.

Dalším událostí, o které nemáme vědět, je Zuckenbergův projev, ve kterém se omluvil za cenzuru a slíbil, že Facebook bude svobodným prostorem za nejrůznější politické názory. Neradujme se předčasně. Českého facebooku se to týkat nebude (stejně jako americké velvyslanectví v Praze dosud agresivně tlačí obamovsko-sorovskou agendu, bez ohledu na to, kdo je v Americe prezidentem). I tak je podstatné, protože bezcharakternost a hloupost Jourové a spol. jsou vidět ještě mnohem zřetelněji).

Zuckenbergovo jednání je vlastně logické. Není to dlouho, co musel osobně vysvětlovat republikánským kongresmanům, proč jsou jejich příznivci blokováni. A mezitím se v Americe rozbíhá diskuze o případném znárodění Facebooku Corporation. A víme, že příslušníci nové aristokracie jsou všechno, jenom je ne bojovníci (to starý Soros je ještě z jiného těsta).

Pokud Zuckenbergovo rozhodnutí vydrží, výrazně to posune mocenské poměry v USA (se všemi důsledky pro zbytek světa). Což ovšem není jisté. Je představitelné, že Soros přijde s něčím ještě silnějším.

Opět to ukazuje, že žijeme ve světě, kde je možné analyzovat základní trendy, nicméně dění je chaotické a jednotlivé události naprosto nepředvídatelné.

Reformy.cz:  Mark Zuckeberg z Facebooku se zavazuje, že bude stát za svobodou slova: ‚Cenzura NENÍ OK‘

5. 2. 2020

Na mém webu jsou k dispozici výpisky z Kalergiho hlavního díla Praktický idealismus. Zpracoval je poměrně důkladně pan doktor Naxera.

Velmi doporučuji ke čtení. O Kalergim totiž každý mluví, každý má na něj názor, ale jen málokdo od něj něco doopravdy přečetl.

Robert Naxera: Výpisky z Kalergiho

4. 2. 2020

Je to všechno kolem nás dílem geniálního plánu nějakého skrytého mocenského centra? Nebo je to výsledkem kupy nezamýšlených důsledků a působení společenských sil podobných přírodním zákonům? Je vůbec možné společnost centrálně řídit? Mohou občané ovlivnit vývoj svých zemí? Pokud ano, jak?

To všechno bude tématem veřejné diskuze mezi mnou a zastánci Koncepce sociální bezpečnosti. Formát stejný jako u slavné debaty Peterson - Žižek. V Praze, na Novotného lávce tuto neděli od 17 hodin.

Nenechte si to ujít. Opravdu myslím, že to bude hodně zajímavé.

3. 2. 2020

Z článku o podpoře vědy:

Vznikla skupina lidí, která má dostatečnou politickou moc, aby se jí nikdo neodvážil postavit na odpor. To jí umožňuje brát si státní peníze v zásadě bez omezení. To v soukromých rozhovorech potvrzují i úředníci grantových agentur. Pokud pošle třeba společný tým chemiků a biologů žádost plnou nesrozumitelných cizích slov, nikdo se neodváží odepřít peníze. V takovém případě by totiž hrozily novinové titulky o svévolném zastavení výzkumu, který by jinak určitě přinesl lék proti rakovině. A chcete snad být ten, kvůli komu umírají malé děti v děsivých bolestech? To je lepší těch pár milionů či desítek milionů přidělit. A že probíhá nezávislé posuzování? Ti, kdo dnes nezávisle vypracují pozitivní posudky, ti budou žádat zítra. Financování „genderu“ a podobných parodií je už jenom třešničkou na dortu.

Petr Hampl: Vznešená věda a buranské peníze.

3. 2. 2020

Všechny poučky říkají, že když chceme něčemu opravdu porozumět, musíme hledat to, co je v rozporu s naší teorií. To nám umožní se neustále zlepšovat.

Dosud jsme předpokládali, že genderová agenda nebude na islámské komunity aplikována. Silnější karta (islám) prostě přebíjí slabší kartu (gender). Tady jsme ale narazili na opačný případ. Je to případ ojedinělý? Bude jich přibývat? Pokud by jich přibývalo, znamenalo by to, že civilizační konflikt bude mít jiný průběh, než dnes předpokládáme.

Doporučuji věnovat pozornost i druhé Martinově poznámce. A sice tomu, že se postupně rozptylují iluze o tom, že křesťanští konzervativci by mohli být skupinou, o kterou se obrana Západu opírá. Někteří z nich jsou opravdu velice stateční a myšlenkově jasní, ale pro jiné představuje islám obrovské pokušení.

Martin Konvička: Britský táta, který nesouhlasí, aby jeho synek absolvoval povinné hodiny LGBT+++ vymývárny, prý půjde raději do vězení.

A pozor - Pozor, jmenuje se Hussain.

Takže tady máme konflikt alláhovců s přešívači, v jehož důsledku budou nealláhovští konzervativci inklinovat - k alláhovcům.

Pokud to od dobroserů není zločinný záměr, tak to je ještě zločinnější imbecilita.

The Times: Trans row father is willing to go to jail

1. 2. 2020

Druhou nejprodávanější knihou za leden byl na mém e-shopu starší rozhovor s Martinem Konvičkou. Docela tomu rozumím. Martin konečně přestal ztrácet čas politikou a věnuje se psaní a přednáškám. Pochopitelně se ukazuje, co lidé v jeho okolí věděli už roky. Je to neuvěřitelně chytrý a hloubavý člověk, ve svém oboru u nás rozhodně bezkonkurenční, ale nejspíš i jeden z nejlepších na světě.

A není to jen otázka intelektuálních hrátek. Čím otevřenější bude naše myšlení, a čím výkonnější mozky zapojíme, tím větší je šance, že vymyslíme, jak zastavit islám. Je totiž zjevné, že staré metody nefungují, a že v agresivitě ani bojovnosti s nimi zatím nejsme schopni držet krok.

Martin Konvička: Rozhovor

1. 2. 2020

Po týdnu útoků na Hampla přitvrdilo. Je totiž velký rozdíl, jestli kavárna hází bahno na staršího otrkaného rebelanta, který si ještě navíc občas nedokáže odpustit trochu provokace nebo jestli je předmětem útoků mladá inteligentní dáma, která se dokáže chovat mile i k těm nejodpornějším případům liberálních demokratů.

Hana Lipovská je optimální kandidátkou do Rady České televize. Vzdělaná, kultivovaná, s velmi dobrým rozhledem, co do dějin, umění a kultury. Ekonomka přesně s těmi názory, jaké lze od dnešních ekonomů očekávat. Schopná pracovat s ekonomickými daty o hospodaření organizace. Komunikativní, ochotná diskutovat. A zároveň není vůbec provázána s žádnou zájmovou skupinou kolem České televize. Lepšího kandidáta těžko hledat.

Samozřejmě, někdo může mít jiný názor a nemusí pro Hanku hlasovat. Může dokonce přesvědčovat jiné, aby pro ni nehlasovali. Ale bránit jí, aby kandidovala? To jsme někde v časech Národní fronty. Stejně jako když sorosovské neziskovky Eduin a Multikulturní Centrum Praha chtějí určovat, co si smí učitel přečíst a co už ne (přičemž průměrný učitel je vzdělanější než aktivisté těch neziskovek).

A co hůře, ti fašounci se nezastaví. Uvidíte, že za pár dnů se pokusí vytlačit z veřejného prostoru někoho ještě nevinnějšího. A po vytlačování z veřejného prostoru dojde na vytlačování z jednotlivých pracovišť. Nikdo se nemůže cítit bezpečný. To je ten stav, kterého se snaží dosáhnout.

1. 2. 2020

Tak Velká Británie je zase svobodná. Závěrečnou řeč Nigela Faraga v europarlamentu viděl snad každý. Upozorňuji z ní na větu, která je dle mého soudu absolutně klíčová. Nigel v ní uvádí, že se jedná o součást velkého konfliktu "mezi globalisty a populisty, přičemž síla populistů roste".

To je totiž opravdu jediné, co je pro nás důležité. Životy obyvatel ČR se odchodem Británie nijak nezlepší. A nezlepší se ani situace obyvatel Velké Británie, kde přibývá násilí, zrychluje se islamizace a brzy vypukne vlna konverzí k islámu stejně masivní jako u nás vstupování do KSČ po únoru 1948.

Osvobození Velké Británie je důležité proto, že narušuje moc globalistické byrokracie. Globalisté versus populisté. Globální byrokracie versus národní lidová demokracie. O to jde. V tomhle světle se můžeme znovu podívat na všechny spory a konflikty posledních 50 let a u každého položit otázku: Vítězství které strany by dalo moc místním lidem a které globálním organizacím? Možná zjistíte, že v řadě situací byste po letech sympatizovali s někým jiným než tehdy. Aspoň já to tak mám.

31. 1. 2020

Jarda Foldyna:

"Piráty pokládám za stranu složenou z části z příslušníků či sympatizantů extremistických bojůvek ne nepodobných nechvalně proslulým SA, zčásti z lidí, kteří jsou zvyklí být přisáti na peníze daňových poplatníků jako pijavice, zčásti z fízlů a udavačů, zčásti ze zfanatizovaných aktivistů a zčásti z naivních a nezkušených mladých lidí."

Já bych doplnil ještě další skupinu - nudné kariéristy, pro které je členství v Pirátské straně cestou k pohodlnému křeslu v dozorčí radě, lokálním vedení korporace nebo třeba ředitele kulturního domu.

Všichni to o Pirátech vědí. Rozdíl je ale v tom, že Jarda Foldyna nebude potřebovat jejich podporu kvůli schválení nějakého kšeftíku. Je tedy jedním z mála, kdo si může dovolit ten luxus říkat věci naplno.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou na Parlamentních listech

31. 1. 2020

K polemice o tom, jak je dnes obtížné být přijat ke studiu humanitních oborů:

Co se děje s těmi, kdo přijati nejsou? Podle redaktorky Aktuálně jich je 62%. Nastoupí tito mladí lidé do výroby? Nebo aspoň do McDonaldu?

Samozřejmě, že ne! Každý uchazeč má totiž možnost podat neomezený počet přihlášek na různé vysoké školy. Podat dvě až tři přihlášky je běžné, a jsou i tací, kteří jich podají třeba pět.

Vezměme si ukázkový příklad uchazeče o studium sociologie, který podá přihlášku na filosofickou fakultu, fakultu sociálních věd a fakultu humanitních studií. Na jednu z nich nakonec nastoupí, dvě přihlášky tedy zůstanou nevyužity. Podle redaktorky Aktuálně tak došlo k tomu, že „přijata byla pouze třetina uchazečů.“ A to si představme, že by ten uchazeč podal ještě čtvrtou přihlášku na politologii a pátou na gender. Potom by byla přijata pouze pětina uchazečů!

Otázka týdne: Opravdu se na humanitní obory dostane každý?

30. 1. 2020

Možná, že představitelé katolické církve jedno sami dobrovolně strhnou staroměstský sloup pýchy, a možná se národu omluví za všechny zločiny, od Bílé hory po současné multikulturní řádění katolických neziskovek. A potom se lidé možná začnou zajímat, jestli nenabízí něco, co stojí za pozornost. A možná to nebude stačit. Ale něco takového je stejně v nedohlednu.

Takže milí katolíci, pokaždé, když půjdete kolem obnoveného sloupu na Staroměstském náměstí, můžete si v tichosti říct: Proč Češi nemají nejmenší zájem o učení, které nabízíme? To kvůli naší pýše, nadutosti a pokrytectví.

Zkrátka. Vyhráli jste. Zase jste těm českým rebelantům ukázali, kdo má hlavní slovo. Ale štěstí vám to nepřinese.

Petr Hampl: Sloup národní potupy

29. 1. 2020

Co se stane, až se rozkřikne, že Greta je pečlivě vykalkulovaný podvod od samého začátku řízený PR agenturami a podepřený velkými penězi? Vůbec nic! Gretu podporují ty sociální vrstvy, kterým takové věci vůbec nevadí. Ba naopak, být vždy na straně mocných a bohatých je pro ně to nejdůležitější.

29. 1. 2020

Při psaní dalšího dílu Prolomení hradeb procházím spoustu literatury o sociální vývoji západního světa v posledních 50 letech. A je mi čím dál jasnější, kdo byl při pádu komunistických režimů tím skutečným poraženým.

Nebyli to komunističtí funkcionáři. Jejich rodiny vesměs splynuly s korporátní elitou a dnes mají více majetku i moci než před rokem 1989. Nebyli to ani obyčejní pracující. Většině z nich se dnes nedaří hůř než před Listopadem. Někteří skutečně upadli po hranici bídy, za starého režimu nemyslitelnou, ale jiní si zase žijí lépe.

Kdo to ale skutečně odnesl, je dělnická třída v západních zemích. Její postavení se zhoršilo až neuvěřitelným způsobem. Bez ohledu na fázi ekonomického cyklu se jejich životní úroveň snižuje, klesají životní šance, zachází se s nimi stále hůř. A v poslední fázi jsou nahrazováni jiný etnikem s jinou kulturou.

Myslím, že málokdo z těch nahoře chtěl zničit vlastní země se svým vlastním lidem. Každý chtěl jen o kousek zvýšit zisk. A ono to bylo tak snadné.

Poučení je, že zdravá společnost potřebuje rovnováhu. Jakmile jedna strana získá příliš drtivou převahu, doplatí na to všichni.

28. 1. 2020

Tahle skvělá Konvova poznámka se týká každého zla. Buď zastavíte zlo v té fázi, kdy vám všichni tvrdí, že je naprosto bezvýznamné. Nebo ho nezastavíte vůbec. Jestli nebylo dost síly a odhodlání na porážku zlověstného miminka, jak byste jej mohli zastavit, až nabere plnou sílu?

Gender, klimatické šílenství, zpochybňování pohlavních identit, multikulti, islám, politická korektnost... o každé z těch oblastí to platí.

Martin Konvička: "... na německých univerzitách v současnosti působí 220 profesorů genderových záležitostí a jen 190 vysokoškolských učitelů farmakologie..."

(zapomněli na zásadu BRÁNIT POČÁTKŮM, dementi)

Novinky: Němečtí akademici volají po odstranění genderových krajností

28. 1. 2020

Včera v Ostravě. Kde jen ti soudruzi od Pirátů udělali chybu?

28. 1. 2020

Bakalův server Aktuálně provedl další změny v článku "Kdo je Hampl". Byly vyškrtány všechny zmínky o rasismu. Už jsem zlý člověk jenom tím, že např. tvrdím, že české humanitní fakulty mají v současné době zoufalou úroveň, a že se tam dostane každý. K tomu názoru se hlásím!

Přiznám se, že je mi tenhle konec příjemnější, než kdyby se to muselo řešit soudně. Trestní oznámení by totiž stejně nesměřovalo proti těm grázlům, kteří redakci vedou, ale proti vyplašené barbínce Martině Heroldové, která článek podepsala - v zoufalé snaze se zavděčit a stát se "opravdovou novinářkou". Ještě neví, že ty šéfy za pár let přestane bavit, a že pokud se včas dobře nevdá, žádná skvělá budoucnost ji nečeká. Ale to už není můj problém.

27. 1. 2020

Jaký je názor Pražské kavárny na osvětimské plynové komory? Jednoznačný. Pomníky esesákům, hanobení pomníku osvoboditele, který Osvětim zrušil. Tento názor sdílí většina tzv. demokratických politiků.

27. 1. 2020

Boj o ombundsmana bude také testem Trikolory. Podle dosavadních vyjádření se ho totiž nechystají podpořit. S tím, že mnohem lepší by bylo celý úřad zrušit. Možná, že by opravdu bylo lepší celý úřad zrušit, ale to není v tuto chvíli dosažitelné. Odepřít podporu Stanislavu Křečkovi, a vydat tu pozici někomu, kdo bude pokračovat v dosavadní linii (ombundsman jako fašistická skupina usilující o likvidaci občanských svobod) by bylo extrémně špatné.

Navíc by to bylo také extrémně špatné znamení do budoucna. Mohlo by z toho vyplývat, že Trikolora preferuje "pravicovost" (v tomto případě rozuměj ochotu nadržovat vždy bohatším proti chudším) proti zdravému rozumu, férovosti a vlastenectví. Stanislav Křeček skutečně hájil nájemníky proti majitelům domů a mnozí s tím postojem nemusí souhlasit. Ale není to postoj nelegitimní a neohrožuje občanské svobody.

Členové Trikolory, vyříkejte si to se svým vedením, dokud je čas. Je to přece vaše strana, ne strana funkcionářů. Byla by škoda v takové situaci selhat.

27. 1. 2020

Salviniho revoluce byla prozatím odražena. Volby v klíčovém regionu Emilia-Romagna jednoznačně vyhrála vítačská Demokratická strana se svým programem úplného otevření hranic a výměny obyvatelstva italského poloostrova. Hnutí pěti hvězd, které se snažilo držet pozici mezi Demokratickou stranou a Ligou, bylo naopak zcela rozdrceno (pod 5%).

Jinde naopak vyhrál Salvini. V podstatě byla potvrzena data z výzkumů. Ty ukazují, že Salvini by snadno vyhrál celostátní volby, ale některé vítačské regiony drží.

26. 1. 2020

Milí homoaktivisté, když jste si tak jisti, že většina občanů ČR podporuje vaše požadavky, proč se tak strašně bojíte referenda?

26. 1. 2020

Jana Kunšteková mě přirovnává k anglickému disidentovi, jehož jméno tady nemůžu napsat a jemuž nesahám ani po kotníky. Vlastně nevím, čím jsem si právě já vysloužil v poslední době tolik útoků. Spoustu skvělé práce dělají i další.

Ale neříkám, že mě to nepotěšilo.

Nicméně stejně bych byl raději, kdyby se mluvilo mých knihách a o mých myšlenkách než o mé osobě, veskrze průměrné a nezajímavé.

Jana Kunšteková: Další jméno, které nesmí být vysloveno nebo kdo rozhoduje o tom, co smějí učitelé číst

26. 1. 2020

Obávám se, že tahle prognóza je naproto správná.

Je dokonce velmi pravděpodobné, že kdyby tu byla silná islámská přítomnost dříve, neomarxismus by se vůbec neprosadil. Studentští revolucionáři 60. let by se od samého začátku hlásili k islámu.

Martin Konvička: Překlad pro neangličtináře:

(Somálská) teroristická armáda Al Šabaab zakázala na svém území plastové pytlíky.

Ona by to byla ohromná bžunda, ale není. Když budete pátrat, najdete dost výroků západních libtardů o tom, že islám má "ekologické hodnoty". Mesalinace mezi eko-levičáky a islámisty možná neprobíhá přímo v Somálsku, ale na západních universitách, a v politice (němečtí a rakouští Zelení!) je rozjetá na plné kule.

A bude hůř, brzy se začneme dočítat, že Islám je odpovědí na problémy Planety, vsaďte se.

News.Sky.Com: Terrorist group al Shabaab has banned single-use plastic bags

26. 1. 2020

Hampl na Protiproudu:
V nepravém konfliktu strany nepodnikají kroky, které by směřovaly k dosažení cílů, ale vybíjejí se na cílech náhradních. Ukázkovým příkladem byla 30. léta v Německu, kdy někteří doufali, že chybnou ekonomickou politiku vyřeší vytloukáním židovských obchodů. Samozřejmě to nemohlo fungovat a všichni víme, co následovalo.

Stejný princip vidíme v současné době. Evropská unie není schopna řešit ani ekonomické problémy ani migrační krizi ani zajistit bezpečnost občanům svých zemí ani pohnout s žádným jiným problémem. I horliví přívrženci současného režimu prožívají úzkost. Ať už se to děje zcela úmyslně či nikoliv, negativní emoce jsou směřovány proti náhradním cílům – údajným stoupencům Ruska, údajným pravicovým extrémistům, a v poslední době stále častěji i proti všem starším lidem. Jenže ať bude přijato jakékoliv opatření, nezabere. Žádná represe vůči xenofobům nezmírní problémy evropského byrokratického molocha.

ProtiProud: V české politice přibývá násilí. Hranice se dále posouvají.

25. 1. 2020

Dva mladíci, jejichž etnická příslušnost a náboženství jsou tajné, shodili člověka pod přijíždějící metro i v Praze. Stejně jako to dělají v německých městech. K té vraždě nemuselo dojít. Plnou vinu nese ministr vnitra Hamáček. Kdo pomáhá vrahům, jakoby sám vraždil.

25. 1. 2020

V odpovědi na včerejší otázku týdne připomínám výsledky jednoho sociologického výzkumu.

"Čím je žena emancipovanější, tím méně pochopení má pro požadavky feministek. Vlastně se tak potvrzuje, co většina lidí věděla. Feminismus není hnutím ambiciózních žen, které mají velké cíle. Feminismus je hnutím ubohých zakomplexovaných gendertetek, zvyklých podřizovat se. Že ty první jsou dost chytré, aby při cestě k úspěchu občas použily i feministické fráze (když se to hodí), to na tom nic nemění."

Otázka týdne: Kde je hranice mezi zdravou ženskou samostatností a feminismem?

24. 1. 2020

Anketa na iDnes.

23. 1. 2020

Ve všem tom rebelantském shonu jsem zapomněl nasdílet otázku minulého týdne. V odpovědi píšu:

Debata o tom, jaký je ve skutečnosti islám, tu probíhá už několik let. Na jedné straně sporu stáli teoretici „náboženství míru“ s monopolním postavením v médiích, ve školství a ve státní správě, vybavení rozpočty řádu stovek milionů korun. Proti nim „islamofobové“, kteří čelili nejrůznějšímu šikanování, vyhrůžkám a trestnímu stíhání.

Před pár dny byl v Praze zahájen soud s bývalým imámem pražské mešity, tedy nejvýznamnějším českým muslimským duchovním. Samer Shehadeh byl obviněn z propagace a podpory terorismu, a tentokrát už nic neskrýval. Když mluvil o své víře a motivaci, dal jednoznačně za pravdu těm nejhorším islamofobům. Ano, takový islám skutečně je. Džihád, násilí, podvody, povinnost nenávidět nevěřící, pohrdání českým zákony i domácím obyvatelstvem.

23. 1. 2020

"V knize Prolomení hradeb se otevřeně hlásí k RASISMU A NENÁVISTNÝM POSTOJŮM" píše o mě redaktorka Aktuálně Martina Heroldová.

V té knize se doslova píše (str. 74):

"Opakovaně jsem vyjádřil přesvědčení, že bych neměl nejmenší problém, kdyby se moje dcera vdala za černocha či Japonce nebo kdyby si můj syn namluvil třeba Indiánku. Žiju ve spokojeném manželství s bílou ženou, ale klidně se mohlo stát, že by se můj životní příběh vyvíjel jinak a já mohl mít doma třeba Kubánku nebo Korejku (tedy samozřejmě za předpokladu, že by měla plně osvojenou naši kulturu). Natož v kamarádství nebo v zaměstnání. Nedokážu si prostě pomoci, neumím lidi posuzovat podle barvy pleti. Což nepokládám za zásluhu ani vinu, jednoduše to tak je."

Existují jen dvě možnosti:
a) Martina Heroldová cíleně lže, aby připravila půdu pro fyzické napadení, trestní stíhání, zakazování publikační činnosti apod.
b) Kdyby hloupost nadnášela, tak by se nakladatelství Economia vznášelo nad Prahou jako vzducholoď, a slečna Heroldová vysoko nad tím.

Nebo obojí najednou.

23. 1. 2020

Může někdo ještě zpochybňovat, že Zemanovo volební vítězství mělo zásadní význam pro lidská práva a občanské svobody v České republice?

23. 1. 2020

Zápasník MMA, který se začal cítit ženou, a který své soupeřce prorazil lebku, byl vyhlášen "nejstatečnějším sportovcem v dějinách."

Breitbart.com: Transgender MMA Fighter Who Fractured a Woman’s Skull, Named ‘Bravest Athlete in History’

22. 1. 2020

Příští rok nebude Den rebelů, ale Den rebelantů. Budeme ale potřebovat větší prostor. Ideálně hospodu na kraji Prahy (kvůli snadnému parkování pro mimopražské), kam se vejde tak 200 lidí. Snadno by se dalo pronajmout konferenční centrum, ale raději bych, aby tu útratu dostal normální český hospodský, u kterého je příjemně a který točí dobré pivo.

22. 1. 2020

Pokaždé, když občané slyší o "penzijní reformě," měli by zbystřit. Nejspíš se totiž chystá další obrovská rozkrádačka.

Stačí vzpomenout na tu Nečasovu, kdy "tým expertů" slíbil, že zvětší hromadu peněz tím, že je bude převádět mezi různými účty. Zároveň měla vzniknout nová vrstva manažerů a ti manažeři si měli brát provize za převádění mezi účty. S tím, že někdy v neurčité budoucnosti se to určitě vyplatí.

Zastavení téhle levárny byl jediný dobrý počin Sobotkovy vlády. Je vlastně až neuvěřitelné, že lidé odpovědní za Nečasovu reformu nikdy nebyli stíháni.

Místo dalšího převádění peněz mezi obálkami bychom měli od Babišovy vlády slyšet, jak to udělá, aby české podniky přestaly patřit cizincům a abychom se vrátili od součástek ke složitým celkům (jaké se tu vyráběly, než si zemi rozebraly korporace). Dokud se nedořeší tohle, tak nebude dost peněz na nic. Ani na důchody.

21. 1. 2020

Na včerejším Dni rebelů mě potěšilo složení účastníků. U stejného stolu bylo možné vidět špičkovou advokátku vyhrávající jednu cenu za druhou, řemeslníka, majitele malého krámku, kostymérku, bývalého předsedu mocného úřadu, korporátního manažera, prodavačku, vysokoškolského učitele filosofie... a nepoznali byste, kdo je kdo. Leda snad podle hodinek nebo podobných detailů.

Jako by se zhmotnil budovatelský sen z 50. let. Jenže svobodně!!!

Protože ti lidé měli něco, co je spojuje. Slova jako "rodina", "národ" nebo "svoboda" znamená pro všechny totéž. Pro všechny stejně důležité.

Alternativou vůči společnosti elit není výměna elit, nýbrž takové uspořádání, kde přestane být důležité, kdo k jaké "elitě" patří.

Jo, a je to něco úplně jiného než když honorace přibere dělníka, aby mohla ukazovat, jak je lidová, a když se ten dělník křečovitě učí všem móresům lepších lidí.

21. 1. 2020

Franta Kubásek ve svém zpravodajství opět nezklamal:

„Je až zábavně smutné, jak údajně politicky a právně silnou Evropskou unii vysírá každý příchozí chráněnec a evropské právo znásilňuje stejně kvalitně jako naše bělošky.“

A o kus dál. „Pokud nátlakové ekoteroristické organizace nebudou moci blokovat britské ulice, způsobí to – společně s Brexitem – že se v Británii do hodiny oteplí o 10 stupňů, dorazí tam uhlíkové tsunami, exploduje sopka, Londýn sejme blizard, Manchester – kromě znásilňovačů – zasáhne i tornádo, a celý ostrov se potopí. To máte za ty ruské lži!“

20. 1. 2020

Večer rebelů se uskuteční dnes (v pondělí 20. ledna) od 17 hodin v řeporyjské sokolovně.

Adresa: Jáchymovská 1, 155 00 Praha 5-Řeporyje-Řeporyje.

Nabídka šatny pro striptérky se nevztahuje na místního starostu.

Veřejnou dopravou:
Doprava busem č. 174, 301 nebo 352 ze stanice metra Luka do zastávky Náměstí U Lva. Pak asi 50 metrů rovně, na světlech doprava a tak restaurace je pak po asi 50ti metrech vlevo. Na ten bus 174 lze nastoupit už ve stanici metra Nemocnice Motol.

Parkování:
Ve dvou ulicích nad sokolovnou (při pohledu na sokolovnu je to napravo) je zřetelný zákaz vjezdu. Rozhodně tam neparkujte! Víte, kdo je v Řeporyjích starostou. Dá se ale pohodlně zaparkovat v ostatních ulicích 2-3 minuty pěšky od restaurace.

19. 1. 2020

Na svém e-shopu jsem (kromě rozšíření sortimentu) zavedl také posílání před zásilkovnu. Můžete tak objednávat knihy i pro své přátele v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Švédsku, a samozřejmě na Slovensku.

www.pi-shop.cz

19. 1. 2020

Vy ještě nemáte vysokoškolský titul? Přitom je to tak snadné.

Daňové poplatníky vyjde takové studium na pouhých 400 tisíc korun.

19. 1. 2020

Vystoupení Pavla Novotného na včerejším kongresu ODS stojí za pozornost nejen kvůli "legráckám" (moc vtipné mi to nepřipadalo, ale asi nemám ten správný smysl pro humor), kterými svou řeč prošpikoval. Všimněte si zejména:

a) okázale předváděné poslušnosti. Novotný asi pětkrát zdůraznil, že stačí jediná SMS od předsedy Fialy, aby bez odmlouvání udělal naprosto cokoliv. Majitelé psů, ruku na srdce. Kdo může říct, že má svého miláčka tak vzorně vycvičeného?

b) Novotný za celou dobu nezmínil žádný politický ideál. Proč je v politice? Chce něco prosadit? Chce něčemu zabránit? Má nějaký jiný cíl kromě vlastní kariéry? Pokud ano, tak ho pečlivě skrývá.

To je skutečný politik nového typu! Takové Evropská unie potřebuje a chce! A ne dinosaury s názory a páteří.

18. 1. 2020

ODS chystá politicky korektní kongres bez plastových brček, za své hlavní spojence označuje eurofanatické neomarxisty. A mezitím někteří jiní doufají, že zaplní místo staré ODS.

Jenže to nebude fungovat. Starou ODS už nikdo nepotřebuje. Svět se změnil, česká společnost se změnila, řešíme úplně jiné věci. V tom je Petr Fiala politicky chytřejší než jeho soupeři.

A jestli ODS páchá sebevraždu? Ani náhodou! V posledních letech slyšíme každých pár měsíců, že se ODS po tom či onom stává nevolitelnou. Ve skutečnosti si našla nové voliče, kteří ji stabilně podporují, a podporovat budou.

17. 1. 2020

Ještě jeden zajímavý aspekt níže uvedeného skandálního případu. Verze příběhu zkreslená ve prospěch arabského agresora se objevila ve většina celostátních médií. To se nestalo samo. Znamená, že nějaká komunikační agentura strávila energii tím, že vytvořila správnou verzi příběhu a vnutila ji příslušným novinářům. Takovou práci nikdo neudělá za 5000, honoráře jsou někde úplně jinde.

Kdo platil manipulaci veřejného mínění? Nejsme to náhodou my jako daňoví poplatníci?

Hynek Charous: UDÁLOSTI POSLEDNÍCH DNÍ ... :

ZŠ Slovanské náměstí Brno-Královo pole, 5.třída....

Jedno z dětí, "váhově zvýhodněné" oproti ostatním, příslušník arabského etnika, tak dlouho šikanoval ve jménu vrozeného pocitu nadřazenosti ostatní spolužáky, až se paní třídní učitelka, která to nemá do důchodu daleko, rozhodla dotyčného malého agresora napomenout, že "takto se rozhodně u nás k ostatním nechováme a aby toho okamžitě nechal, jinak mu hrozí horší známka z chování".
To si ovšem dovolila příliš. Následující dny byla chudák paní učitelka...(pokračování)

17. 1. 2020

Když někdo koupí zboží, o kterém ví, že je kradené, nemůže si pak stěžovat, až mu bude zabaveno. Platí to také o švédské skupině Heimstaden Bostad, která koupila byty, jež Bakala ukradl horníkům. Teď už jen čekáme na vládu, která bude mít dost kuráže, aby je bez náhrady vyvlastnila a rozdala nájemníkům.

Mimochodem, nový "majitel" je organizace vlastnící téměř 100 tisíce bytů. Tedy stejná tupá byrokracie jako to nejhorší, co si dokážeme představit ze státní správy. Vlastně ne, rozdíl je v tom, že korporátní vlastník nepodléhá žádné demokratické kontrole a - na rozdíl od státu - je nucen neustále zvyšovat zisky. Korporátní byrokracie tedy v tomto případě představuje mnohem větší zlo než byrokracie státní. Princip svobody, férovosti i efektivity tedy hovoří pro vyvlastnění.

17. 1. 2020

K domobranám připomínám, že návrh zákona teprve BUDE PROJEDNÁVÁN. Hodně bude záležet na detailních formulacích, a zejména na tom, komu bude svěřeno uplatňování zákona. Pokud by to měli být Hamáčkovi lidé (jak s tím počítá současná verze), pak je v zásadě jedno, co bude v zákoně napsáno. Beztak to budou uplatňovat jenom na někoho, a beztak to uplatňovat zcela svévolně.

Obecněji připomínám, že služba v domobraně je základní občanské právo, nicméně, že stát má právo (a povinnost) na domobrany dozírat, dávat jim metodické vedení, regulovat je...zkrátka zajistit, že se nezvrhnou ve stranické milice ani ozbrojené bandy.

Připomínám také, že pokud projde zákaz domobran, budou následovat zákazy dalších a dalších spolků a aktivit.

Proiproud.cz: Zákon proti domobraně

17. 1. 2020

Tak mi věnuje pozornost sám velký elf Kartous. Jeho argumentace stojí za pozornost - a sice, že žádná není! Vyjmenuje, s čím nesouhlasí, a požaduje zákaz.

Je to o to pozoruhodnější, že Bohumil Kartous v tuto chvíli opravdu patří k tomu nejlepšímu, co má kavárna k diskuzici! Když je takhle hloupá jejich hvězda, jak na tom budou ti průměrní. Když nemůžete diskutovat, nemůžete ani přemýšlet. Když nemůžete přemýšlet, zhloupnete.

Nebo možná vidíme v nejčistští podobě, jak používá mozek intelektuál nového typu. Dozví se, co si má myslet a přizpůsobí se. K čemu jinému přece lidé své mozky mají, že?

Článek Bohumila Kartouse na britských listech

16. 1. 2020

... a mezitím na LinkedIn, sociální síti mladých perspektivních nadšených manažerů.

16. 1. 2020

Z odpovědi ředitelce Multikulturního centra Praha:

Na mých tezích není nic radikálního ani neobvyklého. Shodou okolností se stalo, že pár dnů po vydání rozhovoru vystoupil s velmi podobným prohlášením Gérard Collomb, donedávna francouzský ministr vnitra. Podle něj dokonce zbývá pouhých pět let do úplného ovládnutí Evropy muslimy. V Brně zase proběhl další konflikt, kdy agresivní muslimský žák napadal své spolužáky, a když se jej učitelka pokusila káznit, stala se sama obětí šikany. Jak je už v podobných případech pravidlem, školní inspekce se postavila na stranu agresivní muslimské matky.

Dalo by se tedy očekávat, že vznikne diskuze. Opravdu jsou takové trendy? Co je způsobuje? Co z nich vyplývá? Dají se zastavit? Na co se mají školy připravovat? Proč dosud všechny pokusy o integraci muslimů skončily neúspěchem? A dalo by se očekávat, že právě ti, kdo jsou placeni za „integraci“, budou o takovou diskuzi stát nejvíc.

Ale opak je pravdou. Následovala reakce opačná. Umlčet. Nic nevidět. Zcenzurovat. Zabránit mluvit. Slečna Schreiberová, dnes již neblaze proslulá ředitelka Multikulturního centra Praha, tak v první fázi iniciovala nátlak na redakci. Když tento fašizující postup vzbudil jednoznačně negativní reakci veřejnosti, sepsala konečně odpověď.

Ve své odpovědi se ovšem slečna Schreiberová uvedenými tezemi vůbec nezabývá. Snaží se vlastně jen rozbít diskuzi. Rozmělnit ji na sérii osobních útoků a na spory o okrajové marginálie.

Petr Hampl: Učitelské noviny, islamizace a multikulturní aktivistka

16. 1. 2020

Konečně pořádné Televizní noviny. Něco jako Infowars, ale chytřejší. Takže Frantovi Kubáskvi odpouštím, že veřejně říká, že se mnou nesouhlasí.

15. 1. 2020

V dnešní poznámce se s odstupem vracím k íránské kauze:

K obavám, že na nás zaútočí džihádisté podporovaní Íránem. Lidé, kteří ji vyjadřují, říkají vlastně: „jsme bezbranní, a dosud jsme naživu jen proto, že ti šílení ajatolláhové nedostali chuť nám ublížit." Je “pravdu přijatelné, aby byl tohle základ naší bezpečnosti? Není spíš zapotřebí zavést hraniční kontroly a vybudovat ploty? Není zapotřebí předělat tajnou službu tak, aby místo komentování učebnice dějepisu a papouškování frází generovanými pornoherci začala řešit skutečná rizika? Není zapotřebí začít organizovat domobranu a trénovat obyvatelstvo pro případ nenadálých situací? Není zapotřebí deportovat členy těch komunity, kde je neúnosné riziko podpory teroru? Dělat mrtvolu, to snad někomu může zachránit život v kritické situaci, ale těžko na tom zakládat národní bezpečnost.

Petr Hampl: Válka, která nevypukla

14. 1. 2020

Díky Míše Julišové za upozornění na hodně zajímavý článek na Délském potápeči. Je jako většina článků na tom serveru. Spousta velmi podnětných myšlenek a spousta vyložených blbostí pohromadě. Ale od toho jsme myslící dospělí lidé, abychom si to probrali.

Andrew Joyce upozorňuje, že nazrál čas na zakládání stran, které budou:
a) jednoznačně národovecké ve věcech kultury, práva, bezpečnosti atd.
b) jejichž ekonomickým programem bude demokratický národní socialismus se vším všudy. Tedy včetně progresivního zdanění, ochrany domácího trhu, znárodňování velkých strategických podniků atd.

Nejsem přílišným fanouškem toho druhého, nicméně souhlasím, že to je legitimní postoj v diskuzi, a že po takových stranách je masivní lidová poptávka. Rozhodně mnohonásobně větší než po "konečně pořádné pravici." Je také jasné, že takové projekty musí vznikat úplně od nuly. Dosavadní levice je natolik zkorumpovaná a zdiskreditovaná, že už z ní nemůže vzejít vůbec nic.

Mám ale za to, že mají-li být takové projekty úspěšné, musí být schopny odolat pokušení antisemitismu. Musí být ochotny si přiznat, že dochází k válce civilizací a že chudší čtvrti jsou první linií boje. Že se z toho nevylžeme tím, že si budeme namlouvat, že my a džihádisté jsme stejná rasa (a tudíž spojenci). Nakonec nepůjde o to, kdo má jaké geny, ale o to, kdo se podřídí islámu, a kdo se postaví na odpor. Jestli v tom nemáme jasno my, strana džihádu v tom naprosto jasno má.

Andrew Joyce: Dočkáme se v roce 2020 rozmachu nacionalistické levice?

14. 1. 2020

Umím si představit i jiné silné kandidáty, ale pan doktor Křeček má unikátní výhodu. Roky působil ve velmi podobné pozici, a všichni viděli, že si počínal skvěle.

Křeček for ombundsman!

14. 1. 2020

"Povinností intelektuála je dnes je urazit tolik lidí, kolik jen jde," cituje Echo24 nedávno zemřelého Rogera Scrutona. Od té doby, co existuje Pražská kavárna, to jde tak nějak samo.

13. 1. 2020

Poznatek z diskuzí o mrzkém jednání ředitelky multikulturního centra. Když procházíte diskuze na facebooku i twitteru, pořád narážíte na stejnou frázi:

"To se bojíte jedné mladé ženy....?"
"Nechápu, proč se bojíte jedné holky...?"
"Proč se bojíte jedné...?"

A když jdete pár týdnů zpátky, najdete stejnou otázku, proč se bojíme Gréty.

Samozřejmě se nebojíme ani Gréty, ani slečny Schreiberové. Z té první máme legraci, jednáním té druhé opovrhujeme.

A díváme se soucitně i na sluníčkáře, co umějí jen dokola opakovat několik málo frází.

13. 1. 2020

Poznámka ze staršího článku Jaroslava Bašty. Berme ji vážně, protože on v tom oboru (na rozdíl od většiny komentátorů) opravdu působil, a tudíž to zná zblízka:

"Zpravodajské služby v posledních desetiletích vykazují stejné neduhy jako celá postmoderní ekonomika – náklady se platí ze státního rozpočtu, výsledky se privatizují. Jako příklad této privatizace lze uvést třeba prodej odposlechů buď přímo odposlouchávaným pachatelům nebo jiným zájemcům např. politikům či médiím. Někdy jako vedlejší produkt sledování osoby nebo firmy bývají zpeněženy přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví, které poté využijí zločinci luxující cizí účty. Nelze proto vyloučit, že předmětem obchodu se mohly stát také počítačové programy původně určené k použití pro vojenské účely, tedy k ochromení infrastruktury protivníka v případě konfliktu. Jejich transformace v nástroje vydírání holt představuje znamení naší doby."

13. 1. 2020

Pamatujete, jak se nám snažili namluvit, že přímá volba prezidenta rozděluje společnost?

Tak tu máme volbu ombundsmana. Jako občané nemáme možnost vynutit si referendum o zrušení úřadu. Nemáme ani možnost zvolit svého kandidáta. Zbývá nám nanejvýš skřípění zubů (a ještě ne moc hlasité, aby se člověk nedostal do maléru).

A výsledek? Společnost je srovnatelně rozdělená jako v době prezidentské volby, vedle toho ale šíří rezignace a převládá pocit, že celá demokracie je podvod. Je to lepší? Je to kvalitnější demokracie? Žije se lépe?

Všimněte si také, že kdybychom volili přímo, vybírali bychom mezi osobnostmi. Mezi tím nejlepším, co má země k dispozici. Při parlamentní volbě se vybírá mezi druhořadými úředníčky.

To je důvod, proč nemůžu podporovat politika ani stranu, která lidem upírá možnost zapojit se do politického rozhodování. Leda krátkodobě jako menší zlo.

12. 1. 2020

Jednou z hlavních zbraní islámu je naše nevědomost. Dokonce i mnoha vlastencům nedochází, na jak hrozivého nepřítele jsme narazili. Nemluvě o těch, kdo jsou pod vlivem stále masivnější propagandy o náboženství míru apod.

Proto je tak důležité, že tu působí organizace jako Centrum pro studium politického islámu (a proto prodávám jejich knihy) a proto je nesmírně užitečná každá hodina věnovaná studiu tohoto kultu smrti. Těm pokročilejším doporučuju video Martina Konvičky. Je to zaměřené na méně známé záležitosti z dějin (a chce to už mít načtené ty opravdu základní věci).

Ohledně vývoje v posledních 50 letech doporučuji video Davida Bohbota z naší společné besedy v Jihlavě.

12. 1. 2020

Po Pirátech se mě snaží cenzurovat soudružka ředitelka Multikulturního centra Praha. Pochopitelně a logicky. Kdybychom diskutovali tváří v tvář, do pěti minut bych ji usvědčil, že je podvodnice. Ona to ví stejně dobře jako já. Co jiného jí zbývá než cenzura a udavačství?

Zajímavější je, že v diskuzi se vyskytla řada lidí (byť ne většina), kteří tento mrzký a amorální postoj podporují. Ukazuje to na obecnější princip. Dokud je zlodějů a podvodníků pár, snaží se své činy zakrývat. Pokud jich přibývá, a začnou tvořit dostatečně velkou skupinu, jsou schopni vytvořit vlastní pojetí morálky, podle kterého vlastně jednají správně. Dokážou se dokonce navzájem ujistit, že jsou mravnější a vznešenější než ostatní. Vyberou si k tomu vhodnou ideologii. Dnes v těch kruzích převažuje neomarxismus, ale mnozí zjišťují, že islám funguje ještě lépe.

Jenže ono to taky obsahuje mechanismus autodestrukce. Chcete-li vlastní morální rámec udržet, musíte přibírat další a další lidi (jinak nebudou váš postoj sdílet). Jenže ti další a další lidé taky chtějí své místo u žlabu. A žlab neroste dost rychle, a z pracujících lidí se už nedá vyrazit o moc víc peněz. Hra se blíží svému konci.

IvCRN.cz: Sociolog Hampl nemá v Učitelských novinách co mluvit, píše ředitelka neziskovky do redakce

12. 1. 2020

"Německý Siemens nabídl místo v dozorčí radě 23 leté klima aktivistce z Hamburku," píše Tomáš Měšťan.

Kdo mě čte, tak ví, že přesně to jsem předvídal od první minuty klimatických demonstrací. Ti mladí lidé ve skutečnosti nebojují proti svým rodičům ani proti vlastní civilizaci (i když to tak může vypadat). Soutěží jeden proti druhému! Život se stává stále těžším, normální pracující chudnou a snižují se také šance vyšplhat se mezi novou aristokracii. Dnešní 20-30letí - místo, aby se vzbouřili - vedou zoufalý zápas jeden proti druhému. Kdo bude nejaktivnější, ten půjde nahoru. Všechny ostatní čeká značně temná budoucnost.

Nevědí ale jednu podstatnou věc. Aktivita a sebeponižování nestačí, pokud nepocházíte z dobré rodiny (případně nejste milenkou někoho významného).

A že to prozatím odmítla? Vsaďte se, že v tichosti dostane místo placené poradkyně a časem dojde i na vyšší mety - třeba na členství v představenstvu.

11. 1. 2020

Mnozí se Pirátům posmívají, ale já upozorňuju, že - kromě ANO - je to jediná strana, která postupuje efektivně a profesionálně (možná proto, že kromě těch blbečků, co se hádají o funkce, jsou tam méně viditelní lidé, co to opravdu řídí). Jestli se jednou dostanou k moci a prosadí nejextrémnější program západoevropských Zelených, pak to nebude vina voličů, ale vina amatérismu, nadutosti a chamtivosti jejich protihráčů.

11. 1. 2020

Včerejší otázka týdne se opět týká exekucí:

Co se týče výchovného efektu, je to jednoduché. Tisícileté dějiny ukazují, že obezřetný má být především ten, kdo půjčuje. Jestli někdo lehkovážně půjčuje někomu, o kom neví, zda půjčku vrátí, pak si zaslouží o ty peníze přijít. Není žádný důvod, proč by měla jeho hazard řešit vláda.

To ostatně ilustruje i naše současná situace. Jsou tu dokonce specializované firmy, jejichž byznys je založen na tom, že půjčují lidem, o kterých předem ví, že ty peníze nikdy nevrátí. Je to nejhorší typ šmejdů, kteří by bez masivní státní podpory už dávno zkrachovali.

Mimochodem, i tyhle situace se v dějinách opakují. Bohatí přinutí chudé, aby si půjčovali, chudí se dostávají do příliš tíživé situace. V lepším případě následuje reforma a vyvlastnění bohatých, v horším případě revoluce, pád do chaosu, a zpravidla dobytí země vnějším nepřítelem.

Ten, kdo si půjčuje, totiž zpravidla potřebuje tak naléhavě, že od něj nelze očekávat odpovědné rozhodování. Případně není dost chytrý, aby posoudil, do jakého průšvihu se řítí. To znamená, že žádné „výchovné opatření“ nezabere.

Petr Hampl: Když si někdo půjčuje a neví komu, tak si nezaslouží vrátit peníze

10. 1. 2020

Předpokládám, že když řeknu, že můj pes přišel z Aghánistánu, a ztratil doklady, takže že žádný čip mít nemusí.

10. 1. 2020

Poznáme, když přijde nová totalita? (ptá se Eva Svobodová v hezké poznámce) Proč ten budoucí čas? Dovoluji si odkázat na svůj článek "Přestaňme skrývat, že DOŠLO ke změně politického režimu."

Je ale vůbec důležité to poznat? Má nás to zajímat? Vždyť nejde o slovíčka. A "totalita" je jen slovo.

Někdo chce žít ve světě, kde si bude moci sám vybrat co čte, a kde bude mít právo svobodně mluvit. Někdo jiný zase chce žít ve světě, kde bude četba i mluva nařizovaná. Někdo chce vychovávat děti podle svého svědomí, někdo chce, aby výchovu dětí řídily výbory všeobecného blaha, a pokud se rodiče nepodřídí, aby byly děti poslány na převýchovu. A totéž lze konstatovat o tisícovce dalších oblastí.

O to jde. Ne o to, jestli tomu budeme říkat "totalita". Dnešní liberální demokraté by se jistě cítili skvěle za okupace. Nejspíš by nepoužívali slovo totalita. No a co.

To nejdůležitější, co jsme zdědili z předchozího režimu, je schopnost nebrat vrchnost vážně a postavit se jí na odpor (vhodným způsobem). To dělá rozdíl mezi námi a multikulturními aktivisty, kteří si prostě neumí představit, že by mohli zpochybnit "moudro" seslané z vyšších pater společenské struktury. Nejenže to nezpochybňují. Nejen, že nejsou schopni svobodně myslet. Oni si to ani neumí představit!

10. 1. 2020

Problém s Helenou Válkovou není ten, co dělala nebo nedělala před 40 lety. Hlavní problém spočívá v tom, že to je progresivistka odhodlaná zničit veškeré občanské svobody a lidská práva, aby mohla prosadit státně-korporátní agendu rozdrcení malých lidí a jejich dosavadního způsobu života.

Anna Šabatová se dokázala stát nejobávanější a nejnenávidější veřejnou postavou od Vasila Biľaka (i když ho možná překonává) a podle dosavadních kroků paní Válkové můžeme očekávat, že na Šabatovou přesně naváže. Úřad ombundsmana nadále zůstane hrozbou pro životy, svobody a majetky všech lidí.

Je-li cílem podpora rychlejší islamizace, předání země sudetským Němcům a vyhnaným šlechticům, to doplněno o extrémní klimatickou agendu a detailní dohled nad každou rodinou, zda snad synkovi neříkají kluk, potom je Helena Válková ta správná volba.

9. 1. 2020

V zastoupení politbyra Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek potvrzuji, že Den rebelů 20. ledna v Praze opravdu proběhne. A bude to větší, než to původně mělo být. Rezervujte si čas.

Místo oznámíme až ten den ráno. Pokud nesledujete můj Facebook či Twitter, můžete nechat e-mail, kam tu informaci poslat. Doufám, že budou připraveny i nemocnice. Po oznámení toho místa můžeme čekat vlnu infarktů v Pražské kavárně. Větší než po zvolení Miloše Zemana prezidentem.

Nahým demonstrantkám můžeme poskytnout pohodlnou šatnu. Kdo ví, třeba Piráti předvedu to jediné, v čem jsou dobří.

A teď vážně. Někteří přátelé mi radili, abych stáhnul z pozvánky konfederační vlajku nebo z ní odstranil některá jména. Ani náhodou! Tady proti sobě nemáme rozumné partnery, s nimiž bychom se mohli dohodnout. Narážíme na profesionální zakazovače, z nichž většina nemá vlastní životy, koníčky, myšlenky a ideály. Žijí jen tím, koho udat, co komu zakázat, co překazit. Opájejí se vlastní mocí, navzájem se hlídají (aby snad někdo neprojevil záblesk zdravého rozumu), a taky je to pro ně slušné živobytí. Jakmile v něčem ustoupíme, okamžitě začnou zakazovat něco dalšího.

Je důležité tyhle konflikty vybojovávat, abychom udrželi prostor pro základní svobodu projevu. Nejen pro nás, ale pro všechny, kdo chtějí svobodně mluvit, přemýšlet a diskutovat. Za ně všechny v tomhl konkrétním případě bojujeme.

9. 1. 2020

Vyjadřuji obrovské zklamání nad tím, že poté, co byl Adolfo Martines z Iowy odsouzen k 16 letům vězení za to, že v opilosti cestou z baru spálil duhovou vlajku, nenašla se ani jediná významnější divnosexuálská osobnost či organizace, která by proti tomu protestovala či s ním vyjádřila solidaritu.

Všichni jsme věděli, že tomu hnutí nejde o žádná práva, svobodu ani respekt, ale o docela obyčejné nastolení fašistického režimu. Nepřekvapuje, že ten rozsudek obhahují morální trosky typu Cempera (server Manipulátoři), ale že se nenašel vůbec nikdo... to o mnohém svědčí. Mimo jiné o strachu, který mezi aktivisty panuje. Nebudeš dost radikální, staneš se příštím terčem útoku.

9. 1. 2020

Kdyby Američani dokázali najít ve vesmíru Vetřelce, tak ho přivezou na Zemi. Budou doufat, že napadne Rusko. Až když jim zaútočí na New York, začnou přemýšlet, jestli ho taky umí zastavit.

8. 1. 2020

Někteří mě asi podezírají, že si Piráty platím. Ale opravdu ne. Podpora Hampla je asi jediná činnost, kterou neziskovkáři dělají zadarmo. Bilance za necelých 48 hodin od zákazu je následující:

 • prodeje na mém e-shopu narostly na úroveň z poloviny prosince,
 • čtyři nové nabídky na besedu, včetně jednoho z nejprestižnějších pivovarů v zemi,
 • a to nejlepší nakonec. Ozvala se mi jedna politicko-právnická celebrita, kterou jsem se neodvážil oslovit (že akce není dost na úrovni). Ozvala se sama a ráda nás přijde podpořit.

Logicky se nabízí otázka, proč to Piráti vlastně dělají. Úplné ignorování by pro nás bylo horší.

Myslím, že k odpovědi ukazuje horlivost, s jakou se všichni chlubí, že právě oni se na tom zákazu podíleli. Oni se potřebují zviditelnit! Mediální prostor totiž ovládl řeporyjský vepř, a stát se neviditelným je příliš riskantní.

V sázce je totiž hodně. Třeba místo šéfa poradců primátora. Je to pozice skvělá tím, že nemusíte rozumět absolutně ničemu (od toho jsou jednotliví poradci) a přitom máte nejvíc peněz. A žádnou odpovědnost. Musíte mít samozřejmě správný názor na tibetsko-čínské vztahy a být vidět. To se podařilo.

Nebo členství v dozorčí radě státního podniku. Tři měsíce se intenzivně připravujete na schůzi, pak dvě hodiny statečně jíte chlebíčky, týden odpočíváte a znovu s vrhnete do přípravy. A uživí vás to.

Zkrátka, být pirátský aktivista není snadné. Ještě, že takové schopné, pracovité a poctivé mladé lidi máme.

7. 1. 2020

Druhou pohádku o Mikulášovi si rozhodně nenechte ujít.

7. 1. 2020

Dnes byla uvedena do provozu internetová stránka obsahující přehled všech besed, koncertů, setkání a dalších akcí, u kterých je riziko, že je budou média hlavního proudu cíleně ignorovat. Zkrátka "akce, o kterých jste se neměli dozvědět."

www.svoboda-projevu.cz

7. 1. 2020

V měsíčníku My začal vycházet pravidelný Sloupek buranského sociologa.

7. 1. 2020

"Protesty proti Babišovi mají smysl!"

Opravdu, Mikuláš má reklamu, a možná dostane flek v cizině.

On snad od toho někdo čekal ještě něco jiného?

6. 1. 2020

Ozvali se mi z hospody Na Slamníku, kde měl 20. ledna proběhnout Den rebelů. Měli tam vystoupit mimo jiné Lenka Procházková, Alice Tomková, Petr Bystroň, moje maličkost, Jirka Hejlek, Ladislav Jakl, Martin Konvička, Walter Kraft, Igor Němec a další zábavní lidé.

Hostinec je zaplaven nenávistnými zprávami a komentáři a vyhrůžkami. Chápu, že nemůžu po jeho majiteli chtít, aby rizika a náklady podstupoval on. Akce se tedy uskuteční v jiném prostoru, který zveřejníme až krátce před jejím konáním.

6. 1. 2020

Biopaliva - špatně. Tzv. obnovitelné zdroje energie - špatně. Vegetariánství - špatně. A teď se potvrzuje, že přírodu ničí i bezhlavé sázení stromů. "Zalesňování otevřených travnatých ekosystémů může mít dalekosáhlé negativní důsledky, na ekosystémové služby i biodiverzitu," uvádějí ve svých studiích biologové z různých pracovišť.

Je to až neuvěřitelné, ale úplně všechno (!), co prosazují ekologické skupiny, poškozuje životní prostředí. Nezlepšuje, není ani neutrální, ale poškozuje. Nejde jen o to, že ty návrhy jsou ekonomicky nerealistické. Ony jsou od základu špatné.

Je z toho taky vidět, jak ubožácká a zbabělá je současná generace politiků. Téměř nikdo z nich nemá odvahu odkázat nátlakové skupiny do patřičných mezí. Místo toho zkouší ústupovou strategii typu "já s vámi vlastně souhlasím, taky bych chtěl tu bezuhlíkovou ekonomiku, ale..." Ve skutečnosti by přírodě nejvíc prospělo, kdyby někdo ty všechny šílené aktivisty zavřel, a hned tak je nepustil.

Ekolisty: Stromy mají v přírodě své místo. Ale ne všude.

5. 1. 2020

Z dnešního komentáře:
A pak tu máme kauzu Diag Human. Firma neinvestovala téměř nic, a dostane od státu (tedy od nás všech) odškodnění „za zmařenou investici“ skoro 15 miliard korun. Je to částka tak obrovská, že si ji většina z nás neumí vůbec představit. 15 miliard, to znamená, že můžete přijít do města velikosti Jindřichova Hradce a koupit všechny domky a byty ve městě. Zkrátka, něco, co se vymyká představám smrtelníka.

...Řekněme, že dědictví po Janu Kalvodovi bude činit dvě miliardy korun. V tom případě (při standardně fungujících ekonomických zákonitostech) zbohatne další generace Kalvodů o šest miliard. Bez vynaložení jakéhokoliv úsilí. Velké peníze vytvářejí ještě větší peníze samy od sebe. Tady už nejde jen o nespravedlnost, ale o podemílání samotné instituce soukromého vlastnictví.

Petr Hampl: Kalvodovo podemílání

5. 1. 2020

Je dobré používat mozek a nepropadat hysterii v žádném případě. Nejen v kontaktu se sluníčkářskou propagandou. Zdá se, že jako jeden z mála to umí Martin Gust (viz níže).

Takže pár základních poznámek k událostem v Iráku a okolí.

1) Americká zahraniční politika opravdu je dementní až zločinná. To ale neznamená, že každý, kdo je protiamerický, je automaticky dobrý člověk. Nebo dokonce, že je "ušlechtilý a statečný", jak čtu na některých profilech. V Íránu dnes vládne odporný režim islámského extrémismu, který se netají cílem dobýt svět. Sulejmani, "meč džihádu", vedl jeho ozbrojené složky, organizoval zabíjení nevěřících na celém světě a patřil k nejnebezpečnějším grázlům pod sluncem. Že občas bojoval proti konkurenčním džihádistům, to je v těch kruzích normální, a žádná polehčující okolnost.

2) Nedošlo k žádnému "sarajevskému atentátu". Nepřátelství mezi Iránem a Saudsko-americko-izraelskou koalicí trvá už dlouho. V poslední přibývalo vojenských útoků. Sulejmani a jeho lidé nejspíš předpokládali, že Trump si před volbami nechá líbit všechno.

3) Další vývoj je téměř jistý pro každého, kdo sleduje zprávy delší dobu. Irán vydá několik ostrých prohlášení, možná provede pár zcela formálních útoků, a potom dá na několik let pokoj. Dělají to tak pokaždé, když narazí na sílu. Jejich reakce nikdy není reagovat na sílu ještě větší silou. A naopak, čím víc jim ustupujete a čím víc "drobností" typu útoku na tanker nebo zapálení vyslanectví tolerujete, tím jsou agresivnější.

4) Kdyby dokázali udělat víc škody, víc atentátů, zabít víc lidí atd., tak to by udělali. K tomu nikdo nemusel zabíjet Sulejmaniho. Jenže vládcové Iránu jsou natolik racionální, že nechtějí otevřenou válku s USA. Po posledních událostech ji nechtějí dvojnásobně. Minimálně do doby, než dokončí vývoj vlastní jaderné zbraně.

5) Trump má našlápnuto ke snadnému volebnímu vítězství. Jeho voliči ale rozhodně nechtějí další konflikt. Irán je pro něj tedy komplikace a riziko. Udělá všechno pro to, aby se vše co nejrychleji uklidnilo.

To nejhorší samozřejmě je, že Amerika je de facto vlastněna Saudskou Arábií. Ne přes investice, ale přes to, že příliš mnoho mocných lidí (včetně lidí v armádě a tajných službách) je navázáno na džihádistické organizace. Je lhostejné, kdo bere peníze, kdo je vydírán a kde má ten vztah ještě jinou povahu.

A teď se můžeme vrátit k opravdovým problémům. Třeba k tomu, že Německo kolabuje, a my jsme zoufale nepřipraveni. Nemáme dokonce ani střeženou hranici a místo budování obrany kupujeme hromady amerického šrotu.

4. 1. 2020

Upozorňuji na starší video, které úplně uniklo pozornosti. Spolu s Frantou Mitterwaldem (předseda SPD Teplice) se zabýváme fungováním současného politického a ekonomického systému.

Ukazujeme, že politické strany věnují stále méně energie vzájemnému soupeření a stále více energie společnému boji proti vnější konkurenci (proti novým stranám, myšlenkám a osobnostem).

Zabýváme se také tím, že "ekonomické svobody", které měly podle ekonomů přinést blahobyt, ve skutečnosti přinesly jen destrukci a zbídačení - volný pohyb pracovních sil, volný pohyb kapitálu, volný pohyb zboží. Všechno to zpočátku vypadalo úžasně, ale důsledky pro dolních 90% jsou jednoznačně negativní.

4. 1. 2020

V odpovědi na včerejší otázku týdne tvrdím, že další vývoj EU ukáže, kdo měl pravdu ohledne spikleneckých teorií.

První možnost. Někteří věří, že je to součástí plánu nějaké skryté skupiny mocných. Je-li tomu tak, potom ty děsivé plány nejspíš realizovány nebudou. Mocní se spokojí s tím, že postraší obyvatelstvo, zvýší daně, získají pro sebe další výhody, zničí další část občanských svobod, a tím to skončí. Elektrárny nakonec odstaveny nebudou, boháči budou nadále jíst bifteky, a budou se nadále prohánět ve svých luxusních automobilech.

Druhá možnost. Pár lidí skutečně pomohlo rozběhnout proces destrukce společnosti – nejspíš proto, že mysleli pouze na krátkodobý výdělek a nevěděli, jakého džina vypouštějí z lahve. Nebo to věděli, a byli příliš sobečtí. Nebo měli jinou motivaci. V každém případě jsme ale v bodě, kdy se vývoj vymknul jakékoliv kontrole. Kohokoliv.

V takovém případě nejen, že zatím schválený program bude realizován, ale bude ještě zostřen. Tomu zatím nasvědčuje dění posledních dnů. Demonstrace totiž pokračují – aktivisté tlačí na ještě iracionálnější politiku, ještě více zákazů, ještě rychlejší destrukci.

Otázka týdne: Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

4. 1. 2020

Tak na tohle se těším.

3. 1, 2020

Ono to nemusí proběhnout přesně takhle, ale zní to velmi logicky. Na rozdíl od vyprávěnek o iluminátech, chazarech, klanu rotschieldů a já nevím ještě o kom, vypadá Erdoganův plán na dobytí Evropy jasně a logicky.

Na druhu stranu, nezamýšlené důsledky téměř vždy převažují nad zamýšlenými, a to platí i pro Ergodana.

Rozhodně je to ale tak, že každá minuta, kdy ještě nemáme oplocené hranice a necvičíme domobranu, může být osudná.

Martin Konvička: Pořiďme si Pumu. Nebo se učme rusky.

Timmermansův plán šlape v zemích svazového severozápadu jako hodinky.

Německý Silvestr se tradičně nesl ve znamení ochmatávaných domorodek, novinkou bylo pár přizabitých policistů. Kdo by to ale řešil. Mladá generace je nadšená, protože Říše slavně vstoupila do Klimatické dekády. Začaly se zavírat elektrárny (pro začátek jaderné, klimaticky neškodné, ale hledejte v šílenství logiku), plánuje se vytlačení automobilů z měst a takové zdanění prakticky všeho, že země upadne do bídy. Metafyzickým nepřítelem je oxid uhličitý (který v atmosféře vždy byl a bude - lze proti němu tudíž bojovat do nekonečna), konkrétním škůdcem pak ekosvině - to jest Němci starších generací. Čeká je osud německých Židů minulého století, to ale předbíhám, pár let je ještě vydechovat CO2 nechají. Pokračování zde.

2. 1. 2020

Skvělá poznámka česko-izraelského bezpečnostního experta Davida Bohbota. Ministerstvo vnitra i magistrát prokazatelně vědí, že se na našem území pohybují vycvičení teroristé, přesto věnují zabezpečení silvestrovské noci jen minimální pozornost. Pochopitelně! Kdyby měl někdo z džihádistů špatnou náladu a zabil tam pár desítek lidí, každý z politiků by pronesl povinný projev o semykání, a nic horšího by se nestalo. Nikdo by nepřišel o práci, nikdo by nepřišel o prémie. Krev by oschla a pozornost by byla přenesena na důležitější věci - poslední výšplecht Gréty nebo Čapí hnízdo.

Je to i svědectví o naprosto děsivě amatérské úrovni vedení bezpečnostních složek - jako ti lidé opravdu nezvládli nic jiného než šikanovat pisatele na facebooku.

A ještě něčeho si všimněte. Jak nervózně reagují Fedor Gál a další neomarxisté. Přitom David Bohbot vůbec nezmínil ani migraci ani islám. Obávám se, že se stále jasněji ukazuje, že zločincům typu Gála nejde o situaci konkrétních migrantů ani o nikoho jiného. Chce, aby bychom byli bezbranní, žili ve strachu a neodvážili se ani ceknout. Dřív nebudou spokojení.

David Bohbot: Jako občan ČR a otec dětí cítím povinnost VAROVAT A KRITIZOVAT bezpečnostní opatření novoročních oslav na Václavském náměstí, kterých jsme se zúčastnili. Žádám policii a MV o okamžitou změnu přístupu. Není možné se chovat, jako by naše životy neměly žádnou cenu.

Jak to tam vypadalo? Ze všech stran otevřený prostor pro pěší i pro vozidla, kdokoliv mohl přijít kamkoliv, provést tam cokoliv a pak volně odejít. Policisté nedostatečně procházeli mezi lidmi, stáli na zcela nevhodných místech, sledovali ohňostroj a bylo jich málo.

Neútočím na policii, nedostatečný rozpočet, výcvik a málo lidí není jejich chybou. Policisté za to nemohou.

Vím, že nejsme v Izraeli, ale to přece není důvod nebýt připravený! Opravdu musíme čekat, až most spadne, než ho začneme opravovat? Nelze přece otevřít všechny dveře, zavřít se v koupelně a doufat, že nás nikdo nepřijde vykrást.

Pokud bych se neozval a nevaroval před nebezpečím, pak část viny za cokoliv zlého, co se stane, padá i na mou hlavu.

2. 1. 2020

Doufám, že letos konečně přestane být s mým jménem spojen přívlastek "pravicový".

Když je člověku 20 nebo 25, snadno věří, že neregulované trhy mohou vyřešit všechno. Stejně jako jsou jiní nadšení z che guevarovské revoluce. Ale když nabereme životní zkušenost, víc toho přečteme a víc odpřemýšlíme, vidíme, že svět je složitější. Při vší úctě a obdivu k Margareth Thatcherové, její ekonomický model (korporátní kapitalismus) se z dlouhodobého hlediska ukazuje ještě ničivější než centralizované plánované hospodářství. Hesla jako "kapitalismus je smrt" nebo "socialismus nefunguje" jsou dobrá na předvolební plakáty, ale o skutečném světě neříkají vůbec nic. Ve skutečnosti je mnoho variant kapitalismu a mnoho variant socialismu. V pár věcech mají socialisté pravdu a ve spoustě věcí nemá rozumné řešení ani jedna strana.

Ale co z přehnaných sympatií k pravicovému pohledu vyléčí nejspolehlivěji, jsou diskuze s jeho skalnímu zastánci. Vidíte kombinaci mravně nepřijatelných postojů s tupým opakováním sloganů. Nic víc. Zcela jistě se pod tímhle statusem vyrojí, nebudu na ně reagovat, ale čtěte je pečlivě. Je to zajímavé.

Co je naopak podstatné. Udržet si vědomí toho, že každý státní zásah je spojen s riziky a nezamýšlenými důsledky. Je to něco, k čemu by se mělo přistupovat s bázní a maximální zdrženlivostí.

2. 1. 2020

Džihádista, který před lety zavraždil Leeho Rigby, byl britskou justicí pověřen, aby ve věznici poskytoval vedení dalším muslimům. Ve sféře jeho vlivu byl i nedávný vrah z Londýnského mostu.

Jihad Watch: UK: Jihad murderer of Lee Rigby works as “deradicalization mentor” at prison London Bridge jihadi was freed from

1. 1. 2020

Víte, co pořádají v lednu vlastenecké skupiny? Neuteče vám něco zajímavého přímo z vašeho regionu?

Zajímavé akce - koncerty, přednášky, setkání a další

1. 1. 2020

Z novoročního rozhovoru.

Martin Konvička z pozice experta, který napsal o globálním oteplování víc než kdokoliv jiný v českém prostředí:
Ani jeden z těch návrhů, o kterých se tvrdí, že pomůže klimatu a pomůže přírodě, ani jeden z nich nepomůže vůbec ničemu. Naopak je pravděpodobné, že situaci ještě mnohem mnohem zhorší. Komu se to zdá přitažené za vlasy, tomu připomenu, že zhruba před 15 lety jsme tu měli podobnou vlnu klimatického šílenství, i když nebyla tak psychopatická, a výsledkem toho jsou obrovské lány řepky, umírající lesy, vymrskávání tropických lesů, krajiny zhyzděná vrtulníky, miliony mrtvých ptáků…

Petr Hampl:
Pořád platí, že největší riziko spočívá v tom, že budeme podporovat dosavadní politiku a budeme doufat, že problémy s islámem, imigrací, ale i ekonomickými změnami a změnami ve školství, že ty problémy nějak vymizí samy.
Počítejme s tím, že v roce 2020 bude přibývat sluníčkářské hysterie, bude přibývat fyzických útoků, a že policie se bude zdráhat je vyšetřovat.

1. 1. 2020

Čím je zajímavé poselství ruského prezidenta pro obyvatele českých zemí?

Třeba připomenutím, že osobní úspěch každého z nás je závislý na tom, že bude úspěšná naše země a náš národ. Jestli bude Česká republika nezávislá, hrdá, bezpečná a svobodná země, bude se žít lépe každé rodině. Když se tedy na chvíli vzdáváme svých osobních cílů kvůli cílům vlasteneckým, stejně to děláme pro sebe.

Ti, kdo mají pocit, že svou zemi mohou rozprodat, vyrabovat nebo se podílet na jejím zotročení v dresech korporací, nadnárodních neziskovek nebo třeba EU a kdo doufají, že jim to přinese lepší život v globálním světě, ti budou nakonec odkopnuti. Zaslouženě. Ale je kriticky důležité, aby nepřevládli. I to bude jedno z klíčových témat letošního roku.

1. 1. 2019

Tohle by měl číst každý z těch naivků, co říkají "znám pár muslimů, a jsou to moc milí lidé.". Že je k vám milý, to ještě neznamená, že vás pokládá za lidskou bytost.

Gatestone: Fatální iluze: Evropské deradikalizační programy

1. 1. 2019

Zásadní článek. Zatímco česká pravice mechanicky opakuje dávno vyčpělé thatcheristické fráze, Donald Trump akceptuje některé prvky starého socialismu a mění Republikány v dělnickou stranu. A ono to funguje!

Breitbart: Trump’s Working Class Agenda Remaking GOP in Economic Nationalist Mold

31. 12. 2019

31. 12. 2019

Nevhodné pořady v televizi prý budou označovány piktogramy. Tak si dávejte hlavně pozor na tenhle. Znamená: nehorázná lež.

31. 12. 2019

Co byste si přál v roce 2020?

Aby se vlastenecká strana konsolidovala a připravila na velké změny, které nás čekají v dalších letech. Aby se podařilo zpomalit migraci, blokovat aspoň nějaké multikulturní programy vymývání mozků ve školách a zpomalit také zavádění dalších prvků islámského práva.

A především, aby krajské volby dopadly tak, že alespoň v jednom kraji bude vytvořena jednoznačně vlastenecká krajská vláda.

Petr Hampl: Jak bylo letos, a co čekám od příštího roku?

30. 12. 2019

Spor o jesličky tak ukazuje něco velice podstatného. Nikdo z myslitelů pražské kavárny se nejspíš neztrapnil schválně. Dohledat základní fakta o vlastní kultuře je pro ně neřešitelný problém.

Pamatujete, jak se při zavádění různých školských reforem tvrdilo, že děti nepotřebují vědomosti, když mají všechno na internetu? Že se jim nemají plnit hlavy fakty a místo toho se mají rozvíjet kompetence? Tady ty kompetence vidíte v praxi. Profesionální intelektuál není schopen vybrouzdat vánoční příběh.

Zkuste si představit, že by ti lidé měli něco dohledat k údajné klimatické změně. To znamená sehnat text obou stran, prostudovat články se složitou strukturou a plné cizích slov, a nakonec porovnat jejich argumentaci. Je zjevné, že to dramaticky přesahuje jejich intelektuální kapacitu. I kdyby se poctivě snažili pochopit, jak to s klimatickou změnou je, nemají odpovídající schopnosti. Ti lidé opakují přiblblé slogany proto, že jejich mozky prostě na nic jiného nestačí.

Protiproud: Pražská kavárna dementní - spor o jesličky ukázal úpadek rozumu

30. 12. 2019

Kavárna objevila nové heslo: Byl to vtip.

Projevím se jako primitiv neznalostí vánočního příběhu, a hle, jenom jsem žertoval.

Učím děti, že jejich babička je svině, a on to byl vlastně jen takový žertík.

Kdy vystoupí Minář a přizná, že ty demonstrace byly jen z legrace?

30. 12. 2019

V pravidelném novoročním bilancování s Martinem Konvičkou jsem za nejvýznamnější vnitrostátní událost označil rebelii v Brně. Rodiče a starosta společně vykopali ze školy multikulturní neziskovku, která vymývala mozky jejich dětem. Pokud vím, je to první případ, kdy lidé zvítězili v přímé konfrontaci s neziskovkou podporovanou velkými médii.

Snad to bude příklad pro ostatní. Pokud to řešíte i u vás, doporučuji kontaktovat Hynka Charouse či jeho přátele ze skupiny Rodiče proti indoktrinaci dětí, kteří tomu dali několik let života. Jejich zkušenosti jsou nedocenitelné a určitě je rád předá dalším.

30. 12. 2019

Zemská domobrana včera oznámila ukončení činnosti. Nechce riskovat, že členové budou postiženi zničující pokutou za to, že se snaží plnit základní občanskou povinnost.

"Věříme, že domobranci svoje získané vědomosti a zkušenosti využijí v rámci činnosti jiných zájmových sdružení, jako jsou organizace branného sportu, střeleckých nebo airsoftových klubů a hlavně při střelecké přípravě slibované ve zmiňovaném zákoně," píše se v prohlášení.

Prohlášení vedení Zemské domobrany

29. 12. 2019

Civilizace se hroutí, a děsivé zprávy přicházejí doslova po hodinách. Ani už nejsme schopni je všechny zaznamenat.

Třeba v Německu se chystají zavést následující. Pokud bude mít mladý člověk pochyby o své sexuální orientaci, psycholog to s ním probere, a zjistí, že je normální, bude to pokládáno za trestný čin ze strany psychologa. Připomínám, že to není cílový stav, ale východisko pro další požadavky. Co takhle trestný čin heterosexuální orientace?

Novinky: Německý ministr chce zákaz léčby homosexuality u mladistvých

29. 12. 2019

„americkou vládou utajovaná“ armádní klimatická zpráva, kterou v roce 2004 publikoval britský The Guardian, předpovídala pro rok 2020 miliony mrtvých, spousty zatopených evropských měst, „sibiřský mráz“ v Británii, jaderný konflikt, rozsáhlá sucha a všudypřítomné pouliční nepokoje… zkrátka, už jen dvakrát se vyspíme, a pak…

Zmýlit se a formulovat chybnou prognózu - to se stát může a stává se to i špičkovým vědcům. Trvat na teorii, i když byla zjevně vyvrácena - to dělají jen hlupáci a nepoctiví lidé. To v tuto chvíli platí o všech zastáncích tzv. teorie klimatické změny. Pokud někdo chce dál tvrdit, že existuje vztah mezi lidskou činností a změnami klimatu, má povinnost vysvětlit, v čem byla dosavadní teorie skleníkového efektu chybná, a proč je ta jeho spolehlivější.

T.S: Svět při nedělní kávičce

28. 12. 2019

Bakalův komentátor Miloš Čermák se letos věnoval pohádkám. Z poměrně nechutného článku upozorňuji na pasáž, která neprávem unikla pozornosti:

"Ostatně i Matěj Kotrba, pekař v podání Jana Wericha, ve filmu přece říká: „Kdo chce být neviditelný? Vymyslete raději něco, aby ženským neztvrdly ruce po práci!”

Opravdu tohle chceme slyšet? V době, kdy Elon Musk i další technologičtí vizionáři sní o cestě na Mars, nesmrtelném životě a dalších zázracích? Chceme, aby úsilí moderní vědy bylo vynaloženo… na co vlastně? Na vynalezení lepší Indulony?"

Takže už tomu rozumíte, holoto? Věda není od toho, aby se normálním pracujícím žilo lépe. Věda je tu od toho, aby si nejbohatší jedno procento mohlo pořizovat technologické hračky. Dolních 99% to má pouze financovat ze svých daní.

Miloš Čermák - na rozdíl od jiných novinářů - totiž k tomu nejbohatšímu procentu patří. Ne, že by dokázal takové peníze vydělat, ale oženil se s vrcholovou manažerkou, která čile přeskakuje mezi nadnárodními korporacemi. Vlastně je takovou mužskou verzí blondýny v SUV. Přejme mu tedy, aby ho manželka nevykopla, protože jinak by se možná musel vrátit mezi těch 99%, pro které je zlepšení pracovních podmínek tisíckrát důležitější než lety na Mars.

28. 12. 2019

Politický a ekonomický systém označovaný jako "evropská liberální demokracie" se hroutí. Problémy přibývají raketovým tempem, na řešení čehokoliv už mocní rezignovali. Potřebují tedy stále další obětní beránky, na které by mohli přesměrovávat oprávněný lidový hněv. "Ruští agenti" nestačí, takže přišla řada na důchodce.

Hysterie stále roste i proto, že každý si dobře uvědomuje: V příštím okamžiku mohu být za viníka všeho označen já.

Já si ale kladu otázku, jestli je chytré rozpoutat válku proti sociální skupině, která je početně největší, a je na tom mentálně lépe než dnešní mileniálové. Důchodci jsou vzdělanější, chytřejší, zkušenější, jsou schopni řešit komplexnější problémy... a kdyby došlo na fyzický konflikt, vsadil bych spíše na některé mladší důchodce než na dnešní 20leté aktivisty.

Tomáš Měšťan:  A do třetice Německo - "Moje babička, je stará ekologická svině"

Asi nejhorší věc, co jsem kromě islamizace v Německu zažil. Dnes vydaná píseň dívčího dětského sboru přidruženého k německé veřejnoprávní televizi a rozhlasu, regionálního vysílání v Dortmundu stanice WDR. Píseň je na motivy klasické žertovné německé písně z roku 1922 o babičce...píseň reaguje na změnu klimatu...

Děti zpívají:

Moje babička řídí motocykl, každý měsíc projezdí 1000 litrů super,
moje babička říká, že motocykl je super, opravdu cool,
používá ho v domově důchodců, jako invalidní vozík,
Moje babička, je stará ekologická svině...

Moje babička jede k lékaři v SUV, k lékaři, k lékaři
pak si jede koupit maso, protože je zlevněné a nestojí skoro nic,
moje babička je rafinovaná,
Moje babička, je stará ekologická svině...

Je zcela evidentní, že v Německu už byla překročena hranice normality a blížíme se k tomu, co už jsme zažili. Učit vnučky nadávat na babičky, že jezdí autem pro zlevněné maso a k doktorovi, je jen krůček od toho, aby vnučky posílaly svoje babičky do koncentračních táborů, se kterými mají Němci i celá Evropa určité zkušenosti...

Tohle nemůže dopadnout dobře...

27. 12. 2019

Kdo sleduje přednášky předního českého experta na stavbu mozku Františka Koukolíka, ten ví, že řešení morálních a politických záležitostí pomocí racionálního myšlení je opravdu spojeno s nepříjemnými pocity (zatímco nechat se strhnout emocemi je příjemné).

Prezident Zeman měl zase pravdu. Jako obvykle je vzděláním a rozhledem o třídu výš než jeho kritici. I když, přiznejme, být chytřejší a vzdělanější než současný mediální mainstream, to zase takový výkon nevyžaduje.

26. 12. 2019

Kdosi namaloval hákový kříž na pomník německých vojáků bojujících za uskutečnění plánů Adolfa Hitlera. Absolutně nechápu, proč to někomu vadí. Konečně mají na pomníku symbol toho, za co bojovali. Pozůstali by měli ještě poděkovat.

26. 12. 2019

Momentka z dnešního vlastivědného výletu. V této hospodě se seznámili a spřátelili Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner, kteří později (v roce 1862) založili domobranecký spolek Sokol. Mimochodem, domobranecké spolky jsou běžnou a normální součástí národního života. Jestli si někdo myslí, že po zákazu domobran nedojde na pěvecké spolky, sportovní oddíly a nejrůznější kroužky, je naivní.

25. 12. 2019

Nevzdělaní primitivové z České televize šíří obrázek "Betlém bez Arabů, Afričanů, uprchlíků a svobodných matek". Na obrázku není vůbec nikdo.

Ve skutečnosti ale:
- Marie byl vdaná za Josefa. Nebyla to tedy svobodná matka.
- Marie a Josef nebyli uprchlíci. Ježíš se jim narodil v jejich vlastní zemi, když vyřizovali nějaké administrativní povinnosti.
- Mudrci byli ze země na východ od Izraele. Tedy Peršané nebo Indové. Rozhodně ne Arablové.
- O žádných Afričanech není ani zmínka.

Kdo tady šíří hoaxy? Kolik místa tomu věnují servery manipuláři, demagog a další?

24. 12. 2019

Obyvatelé České republiky dostali zajímavý vánoční dárek. Oznámení, že místo Pražského jara bude Berlínské jaro, festival německo-rakouské kultury. Místním lidem zůstane jen to, že to budou celé platit. Připomínám, že ministrem kultury je Lubomír Zaorálek (ČSSD, jak jinak). Celkově je to cenné připomenutí, že žijeme v okupované zemi, abychom snad nepropadali iluzím a příliš si nevyskakovali.

Teď už zbývá jen, aby Národní divadlo začalo hrát v němčině. Což za současného vedení není až tak absurdní.

MF Dnes: Pražské jaro neotevře má vlast. Berlínští filharmonici uvedou Mahlera

24. 12. 2019

George Soros není jen proti sionismu, ale především proti demokracii, občanským svobodám, základní lidskosti a celé západní civilizaci. Lidé poskvrnění spoluprací s Open Society (nebo s neziskovkami, které od ní berou peníze) by měli být posuzováni přísněji než bývalí agenti StB.

David Bohbot: GIULIANI vs SOROS
Giuliani píše, že Soros je nepřítel státu Izrael. Dnes Netanyahu, jeho syn, extrémní většina izraelců a s dovolením i já říkáme, že je to pravda.
GEORGE SOROS JE PROTI SIONISMU, proti Izraeli, používá své peníze k manipulaci a svým jednáním ubližuje nám všem. I tady v Evropě.
Rudy Giuliani říkal, že je víc Žid než Soros. Kvůli tomu na něj útočí židovské organizace a mají právo. Nikdo nemá nárok říct, kdo je víc nebo mín Žid a podle mého názoru to ani není důležité.
Můžeš být Žid, který nepomáhá Izraeli, nebo nežid, který pomáhá Izraeli i židovskému národu.

Haaretz: Why Rudy Giuliani Thinks George Soros Conspiracy Theories Are Kosher

24. 12. 2019

Nejlepší pohádka roku.

24. 12. 2019

Obyvatelé České republiky dostali zajímavý vánoční dárek. Oznámení, že místo Pražského jara bude Berlínské jaro, festival německo-rakouské kultury. Místním lidem zůstane jen to, že to budou celé platit. Připomínám, že ministrem kultury je Lubomír Zaorálek (ČSSD, jak jinak). Celkově je to cenné připomenutí, že žijeme v okupované zemi, abychom snad nepropadali iluzím a příliš si nevyskakovali.

Teď už zbývá jen, aby Národní divadlo začalo hrát v němčině. Což za současného vedení není až tak absurdní.

Doplnění: Tak mi nějaký borec napsal, že když se mi nelíbí nečeské Pražské jaro, jsem určitě Žid v Putinových službách. Jak je ten svět jednoduchý!

MF Dnes: Pražské jaro neotevře Má vlast. Berlínští filharmonici uvedou Mahlera

23. 12. 2019

Kolují zprávy, že Japonsko údajně zastavilo budování 5G sítí. Opak je pravdou. Posledním krokem japonské vlády jsou dokonce dańové úlevy, které mají budování 5G sítí urychlit.

Tím nehodnotím, jestli je ta technologie dobrá nebo špatná. Ale Japonci do toho jednoznačně jdou.

Článek z The Japan Times

23. 12. 2019

Dva příběhy o dluhu. V těžce zadluženém Řecku nenašli odvahu udělat na německé banky dlouhý nos a nic nevracet (což by bylo úplně nejsprávnější řešení) a nechali se dokonce přesvědčit, že problém je v tom, že Řekové prý neumí hospodařit. Přijeli jim to tedy řídit ekonomové ze zahraničí. Ti zemi rozkradli do posledního zrníčka písku a dluh ještě mnohonásobně zvýšili.

V Rusku oproti tomu na propagandu nedali, nicméně rozhodli se splácet, ale všechno si zařídili po svém. Minulý týden doplatili zbytek dluhů zděděných po Sovětském svazu.

Poučení: Když do své země pustíte cizince, vždycky vám to rozkradou. Z principu tomu nemůže být jinak. Čeští investoři v cizině se nechovají lépe. Volný pohyb kapitálu je zlo.

23. 12. 2019

Poznámka k diskuzi o zahraničních investicích.

Podle novinových článků a ekonomických učebnic to vypadá takto: Investor přijde do země, které je na úrovni pravěku. Postaví silnice, nemocnice, elektrárny, přiveze nové technologie, vyškolí lidi... a potom si zaslouženě odváží zisk.

Jenže skutečnost je opačná: Investor přijde do země, která je vyspělá, bezpečná, technologicky pokročilá, s rozvinutým školstvím. Kde už jsou silnice, elektrárny a všechno ostatní. A kde je vysoce kvalifikovaná pracovní síla. Investor už fakticky nemá, co by přinesl. Může jen jediné - podplatit místní politiky, zlikvidovat demokracii, zemi vysát, a odvážet si zisky, aniž cokoliv investoval.

Bohaté jsou ty země, které se dokázaly zahraničním investicím ubránit. Chudé jsou ty země, které to nedokázaly. (odkazuji na statistiky v Pikettyho knize).

Pochopitelně, že je pak pro korporace snadné zaplavit veřejný prostor články o tom, že jejich přítomnost je údajně prospěšná. Jsou až tak daleko, že straší odchodem! Ve skutečnosti by tu nikomu nechyběly.

22. 12. 2019

Donutí to k zamyšlení tržní fundamentalisty, kteří doufají, že bytovou krizi vyřeší uvolněním předpisů a zastavěním každého volného trávníčku? Kéž by, ale jsem skeptický.

Petr Kania: Klasická obyčejná mladá ČESKÁ rodina na byty od Penty mít nebude. Dnes se prodává v Praze nový byt 2 + kk za zhruba 4 000 000,--. Byty si kupují Rusové, Arabové atd. Mluvil jsem v práci s jedním Indem a ten si v Praze koupil 5 bytů a přes realitku je pronajímá. Jinak bydlí většinu času v Londýně a realitka mu posílá nájmy na účet. . Česká rodina, která pak platí nájem takovému panu domácímu 15 000,-- za menší byt + 3000 poplatky, není schopná potom nic ušetřit. Celá dnešní bytová politika je horší, než byla za socialismu. Na státní byt se čekalo velice dlouho, ale družstevní byt šel získat rychleji, při složení družstevního poplatku nebo se člověk mohl "upsat" na 5 let práce u vybraného podniku ( Metrostav, IPS, ČKD... ) a byt byl rychle k mání. Dnes ani tu hypotéku ( kterou se člověk zadluží na celý život ) velká část lidí nedostane.

22. 12. 2019

Po marxistickém socialismu, minimálním státu, zdrojové ekonomice a obnově středověkého katolicismu tu máme další utopii - návrat Evropské unie před Maastricht.

Není to technicky možné (k tomu ještě napíšu delší článek) a žádný podepsaný nebo nepodepsaný papír nemůže změnit zločinnou podstatu EU.

Obávám se, že útěk k takovým snovým utopiím ukazuje podstatnou slabinu strany obrany civilizace. Nechybí jen peníze a přístup k médiím, ale chybí také myšlenky! Mnozí z těch, kdo jsou zděšeni totální převahou neomarxistů (a kdo slibují protiútok) ve skutečnosti mentálně zastydli v dobách raného thatcherismu. Nejsou schopni si připustit, jak hluboce se svět mezitím změnil. A nejsou schopni si připustit, že předchozí model demokratického kapitalismu měl vážné slabiny (proto jej koalice neomaxistů a islamistů tak snadno smetla).

22. 12. 2019

Zatímco se plácáme po ramenou, smějeme se Rusům v jejich zemljankách, a naše vlády vrší astronomické dluhy, Rusko naopak splatilo dluhy po bývalém Sovětském svazu.

Russia Times: Russia pays off balance of Soviet Union's foreign debt

21. 12. 2019

Primátoři hlavních měst Vyšegrádské skupiny navrhují, aby Evropská unie posílala dotace přímo jim. S tím, že magistráty budou ty dotace rozdělovat dál. Podle mě je to skvělý nápad. Nechť jsou na ně přesměrovány veškeré eurodotace. Ale ať pravidla EU platí pouze na území těchto čtyř hlavních měst.

21. 12. 2019

Prezidentka Čaputová se poprvé dostala do situace, kdy názor sponzora jde přímo proti ústavě vlastní země a základním demokratickým principům. Nezaváhala ani minutu. Money first.

21. 12. 2019

Z rozhovoru pro Svobodný vysílač (studie Helén):

Reforma školství nemůže být úspěšná bez toho, že by se změnila také struktura ekonomiky a struktura společnosti. Základní otázka pokaždé zní: Pro jaký svět se ti mladí lidé připravují? Čím jsou motivováni? Jací chtějí být? Bojím se, že dnes je tomu často tak, že mladí vidí jako svoje vzory povaleče z neziskovek nebo vysoké korporátní manažery, kteří umí udělat powerpointovou prezentaci a propagační článek do novin, ale v životě neviděli normální práci a nic o ní neví. Dokud budou mít mladí takové vzory, pak se budou ochotně učit povrchní žvásty. Těžké předměty budou odkládat. Budou demonstrovat proti matematice, protože je příliš obtížná. Budou demonstrovat proti češtině, protože ta je taky příliš obtížná. Budou demonstrovat proti dějepisu, protože tam je příliš mnoho letopočtů. Je to logické, protože se budou připravovat pro svět, kde se stanete úspěšným tím, že zorganizujete demonstraci za Grétku. A nikoliv pro svět, kde se stanete úspěšným tím, že umíte postavit dům.
Nicméně v mezích možného je důležité , aby se školy znovu zaměřily na vědomosti, a nikoliv na to, jak jsou ty vědomosti prezentovány.

21. 12. 2019

A potom, že aktivismus nefunguje. Student se pár hodin ztrapňoval na veřejnosti, a už "spolupracuje" s magistrátem, což brzy přejde ve spolupráci placenou. Získal tak významný náskok proti svým spolužákům, kteří pilně studují, snaží se něco naučit, a potom se budou hlásit do výběrových řízení.

Nelze nevidět, že ten aktivní mládeneček přesně vystihl, co systém vyžaduje, a perfektně se tomu přizpůsobil. Kdybych si myslel, že ten systém vydrží dost dlouho, mohl bych předvídat, že vidíme příštího premiéra, ministra nebo člena korporátního představenstva.
MF Dnes: Student držel hladovku za klima, bude spolupracovat s vedením města.

21. 12. 2019

V Indii mají za to, že určitá náboženská komunita představuje příliš vysoké riziko. Příslušníci té komunity chtějí indickou vládu přesvědčit o opaku. Udělají to tak, že zabijí několik lidí.

Máte pocit, že příslušníci té komunity jsou debilové? A co si potom myslíte o evropských politicích a intelektuálech, kteří ten důkaz přijmou?

20. 12. 2019

Všimli jste si, že jakmile Američani odložili pokus o státní převrat ve Venezuele, humanitární krize v té zemi jaksi ztratila na naléhavosti a aktuálnosti? Aspoň podle "nezávislého" tisku.

20. 12. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Po celé tisíce let žili lidé špatně a uboze, v zajetí svých předsudků a temnoty mysli. Potom se objevilo světlo pokročilého feminismu. Lidé konečně zjišťují, že existuje 96 pohlaví, a že penis a vagina jsou jen „sociální konstrukty“. Až se tato pozitivní znalost rozšíří, budou lidé osvobozeni, a začne se jim lépe žít. Zlepší se vztahy. Bude uvolněna obrovská kreativita. Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. A nezapomínejme. Oni tomu opravdu upřímně věří!

Což je jedním z důvodů, proč je s aktivismem spojeno tolik hysterie. Emoce musí být neustále vybičovány na maximum. Stačí totiž sebemenší závan logického myšlení a celá ta konstrukce se rozpadne.

Otázka týdne: Jak je možné, že si anticivilizační aktivisté připadají užiteční?

19. 12. 2019

Americký kongres odhlasoval Trumpovo odvolání. Použil ústavní článek určený pro extrémní případy zneužití moci, kdy by hrozilo, že prezident svrhne demokratický řád a nastolí diktaturu. Neomarxističtí kongresmané přitom nedokážou říct, čím se měl vlastně Trump provinit - kromě toho, že ve volbách porazil Hillary Clintonovou. Nejčastější zdůvodnění je to, že prezident Trump prý trval na tom, aby se vyšetřily rozkrádačky, jichž se američtí politici dopustili na Ukrajině. Slyšíte dobře! Tím smrtelným zločinem je údajně vyšetřování podvodů. Pokud nezakrýváte rozkrádačky politiků, ohrožujete tím demokracii.

Trumpovo odvolání nevstoupí v platnost, protože neomarxisté nemají dost hlasů v Senátu. A prezidentova popularita mezitím dosáhla rekordní úrovně.

Pokud vám to připomíná české milionchvilkaře, není divu. Však je také v pozadí tentýž "miliardář - filantrop."

19. 12. 2019

Tulsi Gabbard jako téměř jediná demokratická kongresmanka odmítla hlasovat pro Trumpovo odvolání, a ve veřejném prohlášení to dokonce označila za "proces plný politikaření, poháněný kmenovými animozitami." Umíte si představit, jaká smršť se strhla, a co se sesypalo na hlavu "zrádkyně."

A jako pokaždé, když se do něčeho pustí profesionální bojovníci proti diskriminaci, i tentokrát je terčem útoků celá skupina. Konkrétně všichni hinduisté (Tulsi Gabbard je hinduistka). Můžeme tak od prominentních komentátorů např. číst, že hinduisté jsou nenávistná neonacistická sekta. Inu, lepší lidé. Vzor pražské kavárny.

19. 12. 2019

„Nevadí jim (voličům) obětovat ekonomický růst, protože oni z něj stejně nikdy neměli žádný prospěch." V té větě (Robejšek cituje bývalého šéfa Goldman Sachs) je shrnuto všechno, co potřebujete vědět o ekonomickém vývoji západního světa za posledních 30 let.

Petr Robejšek: Proč Johnson vyhrál

18. 12. 2019

Ze zdravice odpůrcům řeporyjského vepře:

Politický systém nefunguje. Měl zajistit, že lidé budou mít své zástupce. Jenže místo lidových zástupců tu je samozvaná elita. Měl do politiky dostat lidi moudré nebo aspoň průměrné – a místo toho se do politické třídy koncentruje ten nejhorší morální odpad z celé země. Někdo říká, že politici jsou jako jejich voliči. Ale tak tomu u nás není. Politici jsou mnohem horší než jejich voliči.

Petr Hampl: Hanba těm, kdo oslavují vrahy

17. 12. 2019

Jednou z mála světlých stránek vlády Andreje Babiše je, že vrací sebeúctu normálním lidem z nižších vrstev. "Nemáte žádný důvod stydět se za to, jací jste. Váš životní styl není horší než ostatních," vyzařuje z něj.

Kdyby se manželé soustružník a prodavačka dostali k velkým penězům, nejspíš by si zařídili dům stejně jako Babišovi, poslouchali by stejnou hudbu a pořádali by stejné večírky. Profesor neurochirurgie a operní zpěvačka by poslouchali jinou hudbu a zařídili by si dům jinak. Každé patří k jiné sociální vrstvě. Nemůžeme říct, že jedno je lepší a jedno horší. A všechny by měl spojovat společný mravní a myšlenkový základ (rodina, vlastenectví, úcta k práci atd.).

Jedním z nehorších rysů současné doby je vytváření atmosféry, že lidé s nízkým příjmem a nízkým vzděláním nemají právo žít svým vlastním životním stylem přizpůsobeným tomu, co si mohou dovolit (což je něco úplně jiného než levná napodobenina těch nahoře). Cokoliv se chudým líbí a co mají rádi, je označováno za špatné, komunistické, buranské... Je důležité tyhle pokusy odmítat. Jasně a rázně.

17. 12. 2019

První vánoční dárek - smlouva s britským nakladatelstvím Arktos Media Ltd. Pochopitelně na knihu, která se v anglickém překladu jmenuje Enclosure Breached (Prolomené opevnění). Arktos vydává západní konzervativní autory, jako např. Scruton, Sprengler, Evola, Benoist, ale i třeba Dugina. Jsem tedy ve velmi dobré společnosti.

16. 12. 2019

Jeden z důvodů toho, proč z českých škol vychází tak nevzdělaní a hloupí absolventi, je dobře vidět v téhle zprávě. Inspektory nezajímá, kolik toho žáci umějí! Inspektoři hodnotí učitele podle toho, jestli používá správné metody výuky, a zejména jestli využívá moderní "funkční přístupy". Zkrátka, divadýlko a kecy o ničem.

Miliony lidí přitom ví, že ještě před pár desetiletími učitelé neměli žádné "moderní funkční přístupy", ale žáci toho uměli radikálně víc než dnes. Třeba matematické schopnosti na konci základní školy měly velmi blízko k dnešním maturantům.

Logicky se nabízí, proč musíme platit několik set zaměstnanců České školní inspekce. Aby kontrolovali koncepční dokumenty? Což takhle celou tu organizaci zrušit a ušetřené peníze rozdat těm učitelům, které dokážou naučit počítat i méně inteligentní děti?

iDnes: Český způsob výuky zaostává

16. 12. 2019

Názorné potvrzení teorie elit, kterou jsem předložil v Prolomení hradeb.

Pamatujete na Sobotkova státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu? Celé jeho období byla jedna naprostá katastrofa. Nejenže nic neprosadil, ale české zastoupení se ani o nic nepokusilo. Neexistovala naprosto žádná koncepce, žádná představa, co by se mělo dělat či prosazovat. Pan Prouza se přiblble usmíval, a opakoval bruselské poučky. To bylo celé.

Myslíte, že mu ta neschopnost přinesla kariérový sestup? Ani náhodou! Dnes je pan Prouza prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu (i když v tom oboru nikdy nepůsobil). Ve skutečnosti totiž naprosto přesně pochopil, co vede v určitém prostředí k úspěchu. Usmívat se, být přiměřeně vidět, mít správné názory, řídit vztahy, čile intrikovat... a hlavně se vyhýbat jakékoliv skutečné práci. Lidé s těmito schopnostmi jdou nahoru v korporacích, politických stranách, státní správě i velkých redakcích.

To také znamená, že se do managementů koncentrují lidé s určitými charakterovými vlastnostmi, a že z nich mizí pracanti a bojovníci. Nejde o výsledek, jde čistě o dojem (především o mediální obraz). Asi žádné období v dějinách v tom nebylo tak důsledné jako naše doba.

16. 12. 2019

Na svém e-shopu jsem doplnil zásobu Kremlíkových Obchodníků se strachem. Nedocenitelná kniha pro každého, kdo chce v diskuzi s klimatickými fanatiky rozbít jejich lži napadrť.

Vít Kremlík: Obchodníci se strachem

15. 12. 2019

Nadšení britskými volbami překrylo, že v pátek schválili vůdcové států EU tzv. "zelený nový úděl." Jak si všimnul Martin Konvička, oficiálně očekávané dopady činí 5 tisíc korun na osobu a měsíc. Průměrnou rodinu s jedním dítětem budou tedy změny stát 15 000 korun každý měsíc. Více zde.

15. 12. 2019

Jiří Pehe má pravdu. Gréta je posel. Vyřizuje poselství elit nižším třídám: Smějeme se vám do ksichtu. Můžeme cokoliv. Dokážeme zničit vaše životy, vaše sny, vaši budoucnost. A taky to uděláme. Ne, že bychom to potřebovali, ale nedokážeme ovládat svou hloupost a aroganci.

15. 12. 2019

Zprávy o islamizaci západní Evropy, nad kterými jsme před pár lety kroutili hlavou, mají dnes pro nás úplně jiný význam. Je totiž stále jasnější, že jdeme se zpožděním stejnou cestou a že spor je veden pouze o rychlost islamizace českých zemí. Ti, kdo před lety tvrdili "nechtějí k nám," ti stejní lidé dnes říkají "zvykněte si."

Co nás tedy čeká (nedojde-li k radikální politické a ekonomické změně)? Mimo jiné to, co se děje ve Francii:

V poslední době zaznamenala islamizace Francie obrovské pokroky. Zahalené ženy lze vidět všude. A ostatní ženy vědí, že je riskantní obléknout si "vyzývavé" šaty nebo sukni. Novinářka Zineb El Razhoui, která v minulosti psala pro francouzský satirický časopis Charlie Hebdo, prohlásila, že jsou nyní ohroženy všechny francouzské ženy, včetně nemuslimek.V reakci na svá zjištění obdržela Zineb El Razhoui tisíce výhrůžek smrtí v arabštině i ve francouzštině.

Gatestone Institute: Kolonizace Francie

14. 12. 2019

Řecko připravuje zavedení dvou úzce souvisejících opatření:

a) rušení hotovosti,
b) vláda každému nařídí, kolik má který měsíc utratit. Když neutratí dost, tak mu peníze budou prostě strženy z účtu.

Všimněte si, že to zavádí konzervativní vláda, která se zaklíná trhem a ze které je celá místní pravice tak nadšená.

Až zase potkáte nějakého pitomce, který si pochvaluje pohodlí bezhotovostních plateb, připomeňte mu to.

Český rozhlas: Řekové možná budou muset utratit třetinu platu bezhotovostně

14. 12. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Všimněte si, že i na trhu s politickým zlem probíhá koncentrace. Tam, kde byly před 10 lety tři potravinářské nebo technologické korporace, tam je dnes jedna. A zatímco před lety působila zlo řada konkurenčních skupin, dnes je ve středu všeho Sorosova Open Society. Menší fašistické skupiny jako Člověk v tísni nebo Lékaři bez hranic jsou vůči ní ve vazalském postavení.

Ale pořád platí, že kdyby nám nevládli ti nejhorší a nejzbabělejší, ani saudský král ani Georg Soros ani nikdo jiný by nemohli zničit svět. Ani ilumináti, ani globální prediktor, ani nikdo jiný. Ostatně, před 30 lety všechny tyhle skupiny existovaly a západní státy byly schopny bránit se nejhorším výstřelkům. Potřebujeme vypnout společenské mechanismy, které posilují odporné a nebezpečné povahové rysy, a které vedou k tomu, že se ti nejhorší dostávají do představenstev. Takovým mechanismem je třeba to, že se změnila cesta k úspěchu. Většina dnešních úspěšných svého úspěchu dosáhla podlézáním nadřízeným v rámci univerzit, korporací či politických stran. Jiným takovým mechanismem je naprosto přehnané rozmazlování větší dětí a dospívajících, které vede k vytváření slabošských povah.

Otázka týdne: Kdo je v pozadí současného hroucení civilizace?

13. 12. 2019

V berounské adventní přednášce připomínám příběh z roku 731, kdy ze Španělska dobytého muslimským vojsky zbývalo už jen maličké knížectví Asturia. Protože asturijský vládce Pelaja pořád dělal problémy, vyslali za ním Arabové katolického arcibiskupa, a ten měl pro něj tuto zprávu:

„Věřím, že rozumíš, že když veškeré gótské vojsko nedokázalo odolat Maurům, jak bys jim mohl odolat ty se svojí hrstkou zakopaný na jedné hoře. Poslechni tedy moji radu. Zanech to toho zbytečného násilí, podrob se spolu s námi Maurům. A budeme se mít společně dobře.“

Není možné v tom neslyšet současné stoupence "humanity" a "mezináboženského dialogu." A Pelajova odpověď?

„Arcibiskupe, copak jsi nečetl ve svatých písmech, že Boží království je jako zrníčko hořčice? Je maličké, ale když ho zasadíš, vyroste s Boží pomocí jako víc než jakákoliv jiná rostlina. Naše naděje je v Kristu. Naše hora bude záchranou Španělska a gótského lidu.“

Shromáždil svoje muže, a vyrazil proti arabské armádě.

13. 12. 2019

13. 12. 2019

Ve Velké Británii porazila strana pomalejší islamizace stranu stranu rychlejší islamizace. Pro život ve Velké Británii to neznamená žádnou změnu. I v případě vystupení z EU budou poměry v zemi určovat stejné korporace a stejné neziskovky jako dosud. Britské obyvatelstvo bude vytlačováno z dalších a dalších měst, násilí se bude stupňovat, "vyčištění" země od Židů bude dotaženo k dokonalosti, v další fázi zmizí Angličani.

Zajímavé je nicméně to, že všichni experti a komentátoři shodně tvrdili, že brexitové referendum bylo jakýmsi omylem, a že Britové ve skutečnosti odcházet nechtěli. A jaká je skutečnost? Poslední dvoje volby skončily drtivým vítězstvím anti-unijních stran.

12. 12. 2019

Filmy o Vinnetouovi byly skvělé, ale zůstal nám z nich jeden matoucí vzorec. Na začátku nám tvůrci filmu pokaždé předvedli střetnutí farmářů a divochů, aby se později ukázalo, že farmáři a divoši vlastně můžou být kamarádi. Problém je jenom v tom, že je nějací zločinci rozeštvávají (aby na tom vydělali).

Někteří z nás to mají v sobě tak hluboko, že nejsou schopni uvěřit, že džihádisté jsou naši nepřátelé. Pořád hledají nějakého Santera, který uměle vyvolává sváry.

Jenže skutečný svět se neřídí podle filmů s Lexem Barkerem a Pierrem Bricem. Samozřejmě, že je spousta grázlů, kteří se snaží na džihádu proti Evropě vydělat. A další mají mozky vymyté sebevražednými ideologiemi. Ale nepřátelství na život a na smrt mezi civilizacemi je skutečné, a trvá už víc než tisíc let.

12. 12. 2019

Zdravím po obvyklých 30 dnech, kdy jsem byl na Facebooku zablokován, a hned mám zajímavou zprávu. Můj kamarád, který je shodou okolností zednář, využívá některé myšlenky z mé knihy Kreativita a poctivost ve zprávě pro ostatní členy lóže. Možná tak ovlivním celosvětové dění.

11. 12. 2019

Otázka čtenáře: Je možnē,že Babiš zneužil některé dotace. Není mě jasné proč EU ty dotace dala. Oni to nekontrolují? Odpověď. Téměř všechny eurodotace obsahují prvek podvádění, lhaní a falšování výkazů. Je to jejich základní podstatou. Ve všech oborech a ve všech zemích.

11. 12. 2019

Zatímco pražská lepšochátra přestává být hrozivou a stává se spíše komickou, v USA dopadá podobně Sorosův pokus o odvolání prezidenta Trumpa. Jednání v kongresu se rozpadají, argumenty proti prezidentovi zanikají jeden za druhým, a naopak vyplouvá na povrch kriminální špína, ve které jedou představitelé Demokratické strany. "Demokratická opozice" je stále zoufalejší - nejnověji zaznělo, že Trump má být odvolán jako trest za to, že v Americe žili v 19. století otrokáři.

V České televizi určitě uslyšíme, že Trump byl jednoznačně usvědčen z velezrady, a totéž si přečteme v Respektu, ale to už patří k místnímu folkloru.

10. 12. 2019

Funkcionáři velkých židovských organizací vesměs podporují džihád, a to i v těch případech, kdy to znamená, že Židé jsou přepadáni, zabíjeni a vyháněni ze zemí. Někdo za tím vidí spiknutí, já to přičítám obyčejné chamtivosti.

Teď ale narážíme na opačný případ. Ve Velké Británii všechny velké politické strany počítají s islámskou budoucností země, Labor Party je ale mnohem radikálnější než ostatní. A prominentní představitelé židovské komunity jí odepřeli podporu, dokonce se proti ní otevřeně postavili. Že by začátek obratu k rozumu?

The Guardian: Concerns about antisemitism mean we cannot vote Labour

10. 12. 2019

Konečně jsou k dispozici přehledné a srozumitelné výpisky z Istanbulské úmluvy. Mohlo by to ukončit nekonečné debaty, kdy každá strana tvrdí, že v dokumentu je něco úplně jiného, a ani jedna to není schopná dohledat.

Je pro naši situaci typické, že ty výpisky sestavil důkladně studující aktivista Zdeněk Chytra. Zatímco stovky profesionálů placených z našich daní buď netuší, co se tam píše, nebo cíleně lžou (osobně odhaduji kombinaci obojího).

Mimochodem, teď už je jasné, že vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková podvádí premiéra, poslance i veřejnost. Pokud si ji tam Babiš drží kvůli nějaké špinavé práci (nebo proto, že na něj něco ví), je to lidsky pochopitelné. Pokud si ji tam drží jen tak, je hloupý.

Zdeněk Chytra: Rozborová zprávy k Istanbulské úmluvě

9. 12. 2019

Vraždění v letecké základně v Pensacol na Floridě, kde saudský džihádista zastřelil tři americké vojáky (a osm dalších zranil) vyvolává otázku, proč jsou americké ozbrojené složky tak zranitelné.

Protože už byly infiltrovány! Třeba v FBI podléhají školící programy a další strategické materiály schválení CAIR (Rada pro americko-islámské vztahy - džihádistická organizace s vazbami na Hammás) a proběhla již vlna čistek, kdy byli vyhozeni důstojníci, které džihádisté označili za "islamofobní".

To je možná jedním z důvodů, proč FBI usiluje o svržení současného amerického prezidenta. Jenže FBI asi nebude jedinou bezpečnostní složkou s džihádisty přímo v nejvyšším velení.

8. 12. 2019

Mnozí z nás pocitově vědí, že nás stoupenci globální ekologické katastrofy zbytečně straší, podvádějí a okrádají. Vít Kremlík udělal obrovskou práci v tom, že dohledal a zdokumentoval jednotlivé podvody. Jeho kniha doslova rozbíjí na kusy celé ekologické panikářství. Tak důkladně, že proti tomu neexistuje protiargument.

Proto jsem jeho knihu přidal do svého e-shopu a doporučuji ji.

Vít Kremlík: Obchodníci se strachem

Doplnění: Kniha se vyprodala během hodiny. Okamžitě jsem objednal další balík.

8. 12. 2019

V pátek v Plzni jsem přetáhl délku přednášky na skoro 90 minut. A lidé, z nichž většina měla za sebou šichtu, vydrželi poslouchat, neklimbali a neošívali se. Lidé vydrželi pozorně poslouchat místy docela nudné sociologické povídání.

Je to ve stejné době, kdy profesionální studenstvo demonstruje na ulicích, protože přednášená látka není dost zábavná.

Je dost možné, že situace v zemi se otáčí i intelektuálně. Skutečná elita (ve smyslu znalostí a schopnosti chápat) se formuje ve vlastenecké nižší vrstvě, zatímco nová aristokracie ztrácí schopnost myslet a má neuvěřitelně mizerné znalosti. Však si také můžete všimnout, že když slyšíte mluvit nějakého opravdu chytrého vzdělaného člověka, je mu zpravidla k šedesátce nebo víc. Můžeme to přičítat životní zkušenosti, ale ze starých záznamů vidíme, že byli zajímaví a chytří už před 20 lety. Dnes v té stejné vrstvě vidíme jen tupost, opakování frází a připravenost nechat se manipulovat. Těm lidem není nic platné, že se narodili s výkonnějšími mozky a absolvovali mnohem lepší školy.

Další přiznak nadcházející společenské změny. Přijde ale dost rychle?

7. 12. 2019

Včera v Plzni jsem se mimo jiné vyjádřil k čerstvému rozhodnutí Nejvyššího soudu, které de facto znamená nadřazenost šarie (resp. její saudské verze) nad českými normami.

Jak jsem řekl, včerejší den znamená přelom stejně zásadní jako 21. srpen 1968 nebo 15. březen 1939. Mění se zákonné poměry, a to naprosto zásadním způsobem. Rozdíl je v tom, že zatímco tehdy viděli tanky na ulicích nebo pochodující vojáky, dnes se nás propagandistický aparát snaží přesvědčit, že se nic neděje.

Samozřejmě, že změna bude postupná. Nečekejme, že hned v sobotu se začnou naplňovat manželství na 9letých holčičkách a v neděli se otevřou trhy s otroky. Ale cesta k zavedení islámského právního systému je otevřena.

Zmatená soudní argumentace, podle níž je nadřazenost islámu projevem "rovnosti náboženství", na tom nemůže nic změnit.

7. 12. 2019

Na parlamentkách:
Jsem pro svobodu projevu a přeji panu Ondráčkovi z Transparency International právo horovat pro fašismus, ale v takové situaci je zapotřebí jednoznačně říct, že tady fašistický režim nechceme. Obávám se ale, žel, že nejde o jednorázový úlet pana Ondráčky, ale o celkovou změnu společenské atmosféry...
Je dobré připomenout, že ta neziskovka získává poradenské zakázky ve státní správě bez výběrových řízení. Je neuvěřitelné, že pan Ondráčka má tu drzost vůbec se ozývat. To nám budou příště premiéra vybírat Albánci, co prodávají drogy v centru Prahy?

Rozhovor na Parlamentních listech

6. 12. 2019

Dnes odpovídám v pravidelné rubrice na otázku, proč neexistuje nic, co by mohlo sluníčkářům otevřít oči. Ani ten nejdrastičtější zážitek.

Ti ubozí migranti, kterým jste pomáhala a kteří potřebují tolik soucitu, ti do vás najednou kopou, mlátí vás do obličeje, křičí, že jste děvka, posmívají se vám a jeden po druhém vás znásilňují. Nebo umlátí vaše milované dítě k smrti.

Mysl prožívá otřes. Obraz světa je rozbit. Z toho jsou dvě cesty ven. Může se zrodit úplně nové přesvědčení. Zpravidla opačné než dosavadní. Nebo se mysl může vrátit ke starému obrazu světa a čerpat z něj úlevu. Ležíte zmlácená a znásilněná? Jste mučednicí pro dobro lidstva. Bylo to strašlivé, ale nepodstoupila jste to nadarmo. Nový lepší svět stojí za to. Nebo máte pocit, že smrt vašeho syna nebyla zbytečná.

Otázka týdne: Proč ani ten nejdrastičtější zážitek nepřiměje sluníčkáře změnit názor?

6. 12. 2019

Nejvyšší soud dnes konstatoval, že islámské právo šaríja má na území ČR vyšší právní sílu než české předpisy. Otevřel tím cestu k mrzačení ženských genitálií, sexu s 9letými a vší další islámské špíně.

6. 12. 2019

Jarda Foldyna skvěle. Když vedení ODS okázale podporuje řeporyjského komika, je správné, aby na ně lidé pokřikovali na ulici a smáli se jim. I to patří ke zdravé svobodné společnosti.

Mimochodem, jak se teď asi žije řeporyjském občanům. Úplně mám tu scénu před očima:
"Kde bydlíte?"
"Na Praze 13."
"A kde na Praze 13?"
"Ále, v jedné takové domkařské části, to nemůžete znát."
"Třeba ano, mám příbuzné v Ořechu."
"Víte co, tak já vám to pošeptám."
"Cha cha cha ha ha ha."

Ale co mají dělat třeba fotbalisté FK Řeporyje?

Sněmovna ve varu: Tlustá zadnice Pavla Novotného

5. 12. 2019

Svoboda projevu znamená, že jedni mají právo vyzývat premiéra a prezidenta k rezignaci, a my zase máme právo se jim posmívat.

5. 12. 2019

Už zítra!

5. 12. 2019

Prezident je dnes jediná přímo volená pozice v celé zemi. A je to pozice suverénně nejlépe obsazená. Náhoda? Těžko.

5. 12. 2019

Pamatujete na doby, kdy "německý důchodce" znamenalo něco jako vysmátý zajištěný rentiér? Dnes se polovina Němců bojí bídy ve stáří. Vědí, že by si měli šetřit, ale téměř nikdo není schopen odložit tolik peněz. A to Německo finančně vysává většinu Evropy!
Další příznak toho, že systém se hroutí. Výdaje na migraci rostou do nebe, nejbohatší tři procenta si ze společného koláče berou stále víc, byrokratické aparáty se zvětšují bez jakýchkoliv zábran... otázka už nezní, jestli se to rozsype, ale kdy a jakým způsobem.

4. 12. 2019

Americké výzkumy ukazují stejný problém jako u nás v mladších ročnících. Holčičky jsou už od základní školy zvýhodňovány, na vysokých školách je pak logicky víc žen než mužů, a na konci toho cyklu jsou tisíce mladých žen, které by se chtěly vdát, ale neexistuje pro ně partner, leda by hodlaly svého manžela živit. A mezitím vláda vynakládá miliardy na odstranění údajného znevýhodnění žen.

Tak jako u všech feministických programů, i tady platí, že hlavní obětí jsou ženy, které se chtějí vdát a mít děti a normální rodinu.

Fox News: US marriage rates may be dipping because of a shortage of financially stable men, study suggests

3. 12. 2019

Z rozhovoru pro parlamentky (vyjde nejspíš zítra):

Vy sám na besedách, se kterými objíždíte republiku, mluvíte o potřebě radikální změny politického systému.

Ano, napsal to i ve své první knize Prolomení hradeb. Současné uspořádání není schopné řešit v podstatě žádný z problémů, kterým čelí náš národ i naše civilizace. Pomalu se posouváme k bodu nenávratného zániku, trvalé islamizace a nahrazení českého etnika migranty.
Jenže řešení musí spočívat v nastolení skutečné vlády lidu, ne k nevoleným aktivistům. Potřebujeme, aby místní podniky zase patřily místním lidem. Potřebujeme národní bezpečnost nezávislou na momentální náladě v centrále NATO nebo EU. Potřebujeme, aby daňoví poplatníci financovali jen to, co pokládají za potřebné. Aby nebylo možné, že peníze určené na podporu národního umění jsou vynakládány na podporu feťáckých performancí a místo skutečného vzdělávání jsou financována gender studies nebo agitace Člověka v tísni. A především je zapotřebí, aby občané měli možnost vynutit si svolání referenda, když nejsou spokojeni s vládou.
To je přesný opak toho, co se nám dnes snaží vnutit pomocí různých „auditů.“ Ale v demokracii nesmí rozhodovat audity. V demokracii musí rozhodovat volby a referenda.

2. 12. 2019

Až po přečtení komentáře Jardy Bašty jsem si uvědomil, co kavárnu tak přitahuje na Vlasovcích. Esesáci, kteří neváhali s žádnou krutostí, a kteří se tři dny před koncem války obrátili proti Němcům. To je přece základní kavárenský vzorec chování!

Funkcionáři padesátých let, kteří na jaře 1968 přešli k "obrodnému" hnutí. Děti z komunistických papalášských rodin, které využívaly všech výhod a které dnes bouří proti komunismu. Bývalí vlastenci, kteří zjistili, že plazit se před eurobyrokracií víc vynáší. Genderové aktivistky připravené podřídit se radikálnímu islámu.

Na soše v Řeporyjích by mohl být vlasovský voják, jak mění kabát. Určitou malou část české populace by to vystihovalo dokonale.

Debata Jaroslava Bašty a Pavla Žáčka

2. 12. 2019

Tento a příští týden dokončuji svůj program na první pololetí 2020. Pokud máte za to, že by bylo užitečné, aby proběhla beseda u vás, ozvěte se mi na e-mail pe@petrham.pl

Vždy trvám na tom, aby se na přípravě zásadním způsobem podíleli místní lidé. Je to důležité pro další život vlasteneckého hnutí v tom místě.

Nejmenší obec, kde jsem zatím vystupoval, jsou Pacetluky (250 obyvatel).

1. 12. 2019

U mého rozhovoru pro televizi Cesty k sobě se nenechte odradit titulkem. Není to vůbec moralizující. Není to ale ani politický komentář, je to o dlouhodobých společenských trendech.

"Když z nějaké země taháte obrovské peníze, pak můžete velmi snadno korumpovat úzkou vrstvu drábů a dozorců. Můžete působit na mladé lidi, a říkat jim: ty nemusíš pracovat tak tvrdě jako tvoji rodiče, nemusíš být chudý, můžeš jít k nám mezi elity. Samozřejmě, že ty sliby nakonec nebudou naplněny. Ale v tom mladém věku, když za nimi přichází neziskovkáři do škol, a vypráví jim o úžasné budoucnosti, dá se pochopit, že tomu ty děti věří.

Vždycky v každé zemi najdete nějaké lidi, kteří jsou ochotni to dělat. A čím je nějaká země chudší, tím horší následky by měl pád zpátky mezi obyčejné lidi. Proto se ti drábové budou víc a víc snažit, budou bezohlednější a bezohlednější. Můžete si je pak vychutnávat a přinutíte je udělat neuvěřitelné věci."

 

Glosy za listopad 2019

Glosy za říjen 2019

Glosy za září 2019

Glosy za srpen 2019

Glosy za červenec 2019

Glosy za červen 2019

Glosy za květen 2019

Glosy za duben 2019

Glosy za březen 2019

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál