21. 7. 2019

Z projevu nového republikánského senátora Joshe Hawleye:

Republikánské zřízení potřebuje také republikánskou ekonomiku. Protože občanství, to není jen slovo. Občanství je způsob života. Být občanem vyžaduje nezávislost. Vyžaduje moc dostatečnou k tomu, aby se člověk mohl aktivně podílet na dění v místní komunitě, a aby se mohl starat o svou rodinu. Aby mohl prosazovat vlastní rozhodnutí.
K tomu občané potřebují práci. K tomu potřebují pracovní místa. A potřebují je tam, kde opravdu žijí. Ne ve velkých městech.

Co k tomu dodat? Čeští tržní komsomolci by ho označili za komunistu, ale Josh Hawley má pravdu. Pokud se celé oblasti vylidňují, protože tam není práce, jedná se o katastrofální selhání vlády.

Senator Hawley's keynote at the National Conservatism Conference

21. 7. 2019

To, co Eva Hrindová připomíná, je důležité. I když odhlédneme od záležitostí hudební tvorby (osobně jsem Karla Gotta nikdy neposlouchal), Karel Gott se za komunismu zachoval jako čestný a poctivý člověk.

Mimochodem, víte o případu, že by třeba Václav Havel pomohl někomu, kdo na tom byl v té době špatně?

Eva Hrindová: Teď jsem viděla dokument o Karlu Gottovi a zaujala mě jedna věc. V době, kdy mnozí umělci byli na černé listině, on se nebál je podporovat. Nechal si napsat texty Jiřím Suchým a jako váženého hosta ho pozval na svůj křest.

Který z dnešních mainstreamových umělců by se zastal někoho, kdo je na dnešní černé listině? Také si myslí své, ale takové gesto neudělá nikdo z nich...

O čem to vypovídá? Jsou dnešní umělci víc zbabělí a méně slušní nebo je doba více zlá?

21. 7. 2019

Kovářská akce v Brně-Obřanech není další designově-hipsterskou napodobeninou života obyčejných lidí, ale normálním setkáním těch, kdo dělají to řemeslo, a jejich přátel. Nikde tam nenajdete dětský koutek, na normy se moc nehraje, a všechno je v pohodě. A grilovaná klobása nestojí 80 korun. Akce pokračuje ještě dnes.

20. 7. 2019

Podle Amnesty International nepatří Tommy Robinson mezi vězně svědomí. Pravidlo je jasné. Neziskovka pomáhá těm, za kterými vidí velké peníze. Málo peněz, žádný zájem.

19. 7. 2019

Kdykoli se sáhne na zájmy a zisky korporací, vystartuje velká část drobných podnikatelů na jejich obranu. Mají pocit, že jsou ohroženi taky. Vnímají svět jako "my - soukromý sektor" nebo "my - podnikatelé." Jako by malá večerka a řetězec supermarketů měly něco společného.

Na druhé straně ten pocit ale není. Manažeři korporací se necítí být spřízněni s malými podnikateli, a podporují jejich regulování a vyvlastňování až do úplného zániku.

19. 7. 2019

Problém vdov po bojovnících IS má jediné řešení. Poprosit syrskou vládu, aby to nějak vyřídila, a na chvíli zavřít oči.

18. 7. 2019

Putin prý nechal vyvinout aplikaci, která ukládá fotografie uživatelů (aby je mohl později zneužít). Pro srovnání uvádím některé úniky dat k "běžným hackerům":

eBay - data o 150 milionech uživatelských účtů
LinkedIn - o 117 milionech účtů
Uber - o 57 milionech řidičů a cestujících
Facebook - 50 milionů účtů

Vlády nedosahují takových čísel, ale o to zajímavější data se jim ztrácejí. Třeba americká vláda si nechala ukrást záznamy otisků prstů 5,5 milionů státních zaměstnanců. Taiwanská vláda zase biometrické údaje všech, kdo prošli kontrolou na letišti v Tchaj-Pej.

To jsou všechno zveřejněné případy. Kolik dat se ztrácí z databází tajných služeb, to neví nikdo.

Všechna nebo téměř všechna ta data jsou pravděpodobně k dispozici na černém trhu. Pro Putina nebo kohokoliv jiného by nebyl problém si je koupit, pokud by měl zájem.

18. 7. 2019

Političtí ekonomové jsou doslova posedlí otázkou státního dluhu. Ve skutečnosti ale mají všechny vlády tendenci vršit dluhy, a nic jim v tom nemůže zabránit. Žádné společenské uspořádání, žádná pravidla, žádná národní rozpočtová rada, žádný systém kontrol. Zadlužovali se králové, zadlužovali se císaři, zadlužují se republikánské režimy.

Rozdíl je ale v tom, jestli má země mechanismy, jak se zbavit nesplatitelných dluhů. Státní bankrot? Měnová reforma? Vlna hyperinflace? Vyvlastnění zahraničních podniků?

Řecko se takovým drastickým opatření vyhnulo. Lidé mohli mít v první chvíli radost, že jim zůstaly úspory, ale teď je jasné, že je odkládání akce stálo několikanásobně více.

Mají-li být ekonomové k něčemu, měli by s předstihem přemýšlet právě o takových záležitostech jako hladný reset ekonomiky a finančního systému.

17. 7. 2019

Němečtí vládní představitelé se oficiálně postavili na stranu teroristky, která porušila italské zákony, a napadla tamní policisty. Dokážete si představit okázalejší vyjádření nepřátelství? Studená válka uvnitř EU. Kdo tvrdil, že EU zajistí mír?

17. 7. 2019

Rozvádím, co napsal Martin Konvička k jinému případu. Židovská komunita ve Francii byla dost silná, aby přibrzdila nebo zastavila sebevražednou multikulturní politiku. Kdyby podpořili Národní Frontu, mohl jít vývoj úplně jinudy. Jenže byli posedlí obavami z neexistující "krajní pravice" a raději podporovali islamizaci. Probudí je takové případy jako tento?

iDnes: Muslim pod vlivem marihuany zavraždil židovku. Podle soudu není odpovědný

17. 7. 2019

Němečtí vládní představitelé se oficiálně postavili na stranu teroristky, která porušila italské zákony, a napadla tamní policisty. Dokážete si představit okázalejší vyjádření nepřátelství? Studená válka uvnitř EU. Kdo tvrdil, že EU zajistí mír?

17. 7. 2019

Další a další testy ukazují, že dieselová auta nemají větší dopad na životní prostředí než elektromobily. Na politické rozhodování to ale nemá nejmenší vliv. Pochopitelně! Nejde přece o skutečný dopad, ale o symboly.

Elektromobil symbolizuje životní styl manažera s půlmilionovým platem (díky Elonu Muskovi). Auto na naftu symbolizuje vesnického řemeslníka.

A je přece jasné, že planetě Zemi škodí špinaví sedláci, a ne jemnostpáni , kteří jsou tak vznešení, že jejich prdy voní po fialkách. To vyplývá už ze samotné definice ekologie. Žádný test ani žádný technický parametr na tom nemůže nic změnit. To je otázka základního filosofického přesvědčení.

17. 7. 2019

Pamatujete, jak se před pár lety začaly ve filmech objevovat sympatické homosexuální postavy a během pár let se z toho stala povinná náležitost?
Vypadá to, že jsme svědky téhož u postav Evropanů konvertujících k islámu. Brzy v každém filmu či televizním seriálu.

Jihad Watch: BBC’s Islamic propaganda: UK TV show features character converting to Islam “and its positive impact on his life”

17. 7. 2019

Když už zdaňovat létání, což takhle uvalit daň výhradně na business class a soukromé tryskáče. Vsaďte se, že takové zdanění by neprošlo.

16. 7. 2019

Když už zdaňovat létání, což takhle uvalit daň výhradně na business class a soukromé tryskáče. Vsaďte se, že takové zdanění by neprošlo.

16. 7. 2019

Soudružka Uhlová vidí výsledky toho, na čem roky nadšeně pracovala. Zničit národní cítění, zničit lokální kulturu, zničit místní ekonomiku - všechny ty zaostalé, xenofóbní a islamofóbní věci, které se odmítaly přizpůsobit novému lepšímu světu. A teď zjišťuje, že to nějak není ono.

Všimněte si, že v jejím textu není ani stopy po sebereflexi. Schopnost přiznat vlastní chybu či podíl absolutně nulová. Nicméně projevila slabost a nedostatek nadšení, takže brzy bude i v rámci kavárny nahrazena. Nahrazena nějakou mladší a tvrdší, která se nezasní. Zrovna soudružky Uhlové mi ale líto není.

Saša Uhlová: Co se stalo s naší čtvrtí?

14. 7. 2019

Konvička naprosto přesně. Je někdy obtížné si to přiznat, ale proti obráncům civilizace nestojí žádní geniové zla a la Moriarty, ale jen smečka ubožáckých chamtivých úředníčků s vymytými mozky. Ty mozky jsou velmi výkonné, ale natolik koncentrované na boj o rozpočty, že jsou prakticky nepoužitelné. Ani mezi těmi domnělými "fetkami od Pirátů" nenajdete osobnosti srovnatelné se starými hippies. Jen ubohost, zbabělost a chamtivost a ochota podřídit se dovedená do patologického extrému.

13. 7. 2019

Ladik Větvička je autor předmluv ke knihám nejlepších sociologů. Ale když nemá tak důležitou práci, občas napíše i něco svého.
A čas od času dokonce vyleze z dolu na náves a vyrazí do civilizace. Tak jsme ho v Praze umyli a udělali s ním takové milé posezení.

Z té knihy Helmut znám zatím jen kousek, ale vypadá to, že bude hodně zábavná.

12. 7. 2019

Tak Hamáček bude po Foldynovi žádat vysvětlení. Předpokládám ale, že nebude žádat příliš nahlas. Aby to náhodou Foldyna nezaslechl.

12. 7. 2019

Existuje vztah mezi politickými názory a osobnostními rysy? Větší, než si myslíte. Třeba tenhle graf (zdroj: Pew research) ukazuje vztah mezi volebním přesvědčením a chlapáctvím. Mezi mužskými voliči Demokratů je skoro třikrát víc těch, kdo si připadají absolutně nemužsky (okrová barva). Zjednodušeně řečeno, volit TOP09 nebo Piráty je něco jako nosit růžovou zástěrku.

Příčinnost pravděpodobně funguje oběma směry. Málo mužné typy mají vyšší sklon volit neomarxisty. A naopak - když podporujete populisty, rozvíjí to maskuliní vnímání sama sebe. Takže, dámy, pokud byste chtěly doma drsnější typ, přihlaste toho svého do SPD.

11. 7. 2019

Skutečnost: Hampl dělá společné besedy s rabínem a je na seznamu pomahačů Židů.

Bakalův server Aktuálně: Hampl je antisemita.

Tihle lidé chtějí monopol na informace, protože všichni ostatní prý lžou.

11. 7. 2019

Začátek dovolené je ideální na čtení knih Centra pro studium politického islámu. Za dva dny se dozvíte všechno, co potřebujete (když nečtete soustavně), a pak máte ještě pár dnů na to, abyste se dostali z depresí. V létě je to snadnější než jindy.
Třeba už klasické Právo šaríja pro nemuslimy by mělo být skoro povinné. Dozvíte se z něj víc, než kolik toho ví naprostá většina tzv. "expertů na islám."

Politicky nekorektní obchůdek: Právo šaríja pro nemuslimy

10. 7. 2019

Buddhisté a hinduisté ještě neztratili základní pud sebezáchovy. Ale i oni prohrávají s rakovinou islámu.

Buddhisté v tažení proti islámu. Mírumilovné náboženství zažívá obrat k násilí.

10. 7. 2019

Tommy Robinson odsouzen k takovému zacházení, jehož cílem je způsobit jeho smrt. Všimněte si, že se nedopustil absolutně ničeho, co by nebylo naprosto běžné a co by snad mohlo být pokládáno za trestný čin.

To je nejtypičtějším znakem tyranie. Každý občan může být každým okamžikem odsouzen, i když se důsledně vyhýbá konfliktům se zákonem. Nikdo si nemůže být jist. Záleží pouze na libovůli vládců.

X

V každém režimu občas dojde k poruše – na významné místo se dostane podvodník, soudce se nechá podplatit, politik něco ukradne. V každém režimu se občas stane, že taková lumpárna projde.
Ale když je nespravedlnost a tyranie základem politického režimu, je to něco úplně jiného. A právě to je případ Velké Británie, kde probíhá již několikátý pokus o o justiční vraždu Tommyho Robinsona. Soud se už ani nenamáhá předstírat nestrannost, BBC už nijak nepopírá, že falšovala informace. Cílem je zabít disidenta, a dát výstrahu všem ostatním. Pokud budete tlačit na vyšetřování zločinů islamistických gangů, obrátí se systém proti vám a bude vás to stát majetek, svobodu, a pravděpodobně i život.
Je zajímavé, kolik lidí není pořád ochotno si to připustit a nadále opakují mantry o westminsterském modelu a parlamentní demokracii.

10. 7. 2019

Z dnešního článku:
Z původního záměru smíchat všechny kultury se velmi rychle stává podřízení islámu. Z původního záměru smíchat všechna etnika je velmi rychle likvidace těch etnik, která nepřijala islám včas. To si nedokázal představit Kalergi ani žádný jiný teoretik multikulti.
Kdyby si mocenská elita (a intelektuálové, kteří jí slouží) zachovala alespoň základní zbytky zdravého rozumu, tak by dnes Knihovna Václava Havla a Respekt pořádaly diskuzní večery na téma „Můžeme udržet kulturní diverzitu v kontaktu s Islámem?“. Jenže dnes je to prostředí natolik degenerované, že kdyby kavárna své guru svolala, každý z nich by jeden po druhém řekl, že se otázkou odmítá zabývat a vyzval by k represím vůči každému, kdo by se jí snad chtěl věnovat.

Petr Hampl: Otevřeně mluvit o výhodách a nevýhodách etnické rozmanitosti je správné

9. 7. 2019

Z vynikajícího textu Waltera Krafta o budoucnosti Evropy:

Partnerství současných evropských elit s islámem je tedy v tomto ohledu velice efektivní a oba spojenci se vzájemně dobře doplňují. Jsem však přesvědčený, že neexistuje žádná cílená koordinace postupu obou stran a že tedy jde o spolupráci veskrze intuitivní. Současný stav však není udržitelný věčně. Muslimové, nejpozději v době, kdy již nebude možné uspokojovat jejich stále rostoucí nároky, nakonec opravdu nebudou ochotni vládu evropské aristokracie akceptovat. V ten moment se toto partnerství rozpadne a současnému establishmentu nezbude jiný spojenec než vlastní (v té době sice již velmi zdecimované, ale pořád ještě relativně početné a akceschopné) obyvatelstvo. Rychlost politických změn v Evropě však nasvědčuje tomu, že k této variantě nedojde a současný establishment bude zbaven moci mnohem dříve. V ten okamžik se manévrovací prostor muslimských agresorů, ale i dalších, dnes nepřátelsky se chovajících entit, velmi zmenší.

Walter Kraft: Je budoucnost Evropy islámská?

9. 7. 2019

Neexistuje žádný hodnověrný výzkum, který by dokládal, že dětem fyzické tresty škodí. Nevíme ani o žádné vývojové poruše, která by souvisela s fyzickými tresty.

Fyzické trestání dětí je v naší současné kultuře nezvyklé, ale to ještě neospravedlňuje tyranské státní zásahy a pokusy o řízení, jak mají být v rodinách vychovávány děti. Mimochodem, výsledky současné výchovy jasně ukazují, že dnes používaný výchovný styl je spíše škodlivý. Dnešní rodiče si nevedou lépe než ti v předchozích generacích.

8. 7. 2019

Zrušení přímé volby prezidenta by bylo minimálně stejně drastickým omezením demokracie jako zrušení parlamentních voleb. To jen pro úplnost.

7. 7. 2019

Dnes na parlamentkách:

Předčasné volby by znamenaly, že skončí mandát dvě stě poslancům. Většina z nich má hypotéky nebo jiné závazky. Takže i když tito lidé mluví o předčasných volbách, udělají všechno pro to, aby nebyly. Myslím, že je to jen taková hra pro média a nikdo nepočítá s tím, že by předčasné volby mohly být. Až doplatí hypotéky, tak možná, ale dříve ne.

Parlamentní listy: O šaškárně s předčasnými volbami

7. 7. 2019

Nadějný český vědec Filip Vostal pronikl až na Cambridge. Sice ne svým bádáním, zato svým udáváním. Podílel se na tom, že byl z práce vyhozen skutečný výzkumník Noah Carl, jenž se provinil tím, že zkoumal vliv genů na inteligenci. Blahopřejeme!

Filip Vostal pracuje v akademii věd, kde "vede projekt antropologicky zkoumající temporalitu produkce vědění ve fyzice (financováno Grantovou agenturou ČR)." Prostě obyčejný darmošlap, který nemá celé dny co dělat, tak udává.

Už se těšíte, až odejdou z veřejného života lidé postižení předlistopadovým režimem a převládnou takoví Vostalové? Třeba se pak staneme světovou velmocí v donášení.

Osobní stránka Filipa Vostala

7. 7. 2019

Z pravidelného měsíčního shrnutí vývoje společenského konfliktu:
Příslušníci elit tedy mohou snadno dostat nápad, že je nejvyšší čas tu drzou lúzu trochu přidusit. Samozřejmě mezi sebou nevedou řeči typu „zničíme chudé lidi,“ ale navzájem se ujistí, že je zapotřebí zabránit amorálním voličům Zemana a Okamury v prodeji země Číňanům nebo Putinovi. Ostatně Alexandr Mitrofanov okomentoval poslední události: „za to vděčíme Zemanovým voličům.“ To je ta vrstva, proti které je veden útok. Nikoliv prezident osobně. Takže tu máme barevnou revoluci. V případě České republiky má milionovou barvu, ale na tom příliš nezáleží. Většina účastníků demonstrace na Letenské pláni samozřejmě nechtěla utahování šroubů a už vůbec ne zavádění policejního teroru, ale na názorech účastníků demonstrací zpravidla příliš nezáleží. Záleží na názorech těch, kdo budou vyneseni k moci a kdo mají od začátku pod kontrolou centrálu. Ostatně, účastníci demonstrací v listopadu 1989 také nechtěli nic z toho, co se odehrálo v následujících desetiletích.

Petr Hampl: Jak se v červnu nepovedl protiútok mocenské elity

6. 7. 2019

Tak se ukazuje, že občan Černín, z rodu a rodiny příštího šéf TOP09, provedl na své usedlosti NAPROSTO SHODNOU operaci s dotacemi jako Andrej Babiš na Čapím hnízdě. Vypadá to, že je někdo za idiota. Prostě trapas.

6. 7. 2019

Jednou z velmi nebezpečných iluzí poslední doby je dojem, že EU dodržuje své vlastní zákony. A že když se podřídíme nějakému špatnému rozsudku, oni se pak zase podřídí jinému. Nebo, že stačí zrušení toho nebo onoho evropského dokumentu.

Omyl! EU okázale porušuje svá vlastní rozhodnutí. Okázale porušuje Lisabonskou smlouvu i všechny další normy. Kašlou na smlouvy, netolerují nezávislé soudy. Německem podporovaný útok proti italským přístavům je jen jeden případ z dlouhé řady. Jejich jedinou logikou je zvůle.

Nepomůže nic menšího než úplná likvidace bruselského centra EU.

6. 7. 2019

Z analytického komentáře Petra Hájka.

1) Po posledním dění v EU bude velice obtížné předstírat "ono se vlastně moc neděje, stačí nám vrátit se před Lisabon atd." Stále jasněji se rýsuje přímá cesta k eurofašistickému režimu, včetně likvidace původních evropských národů a etnik. A proti tomu možnost vzpoury a rozbití celého spolku.
2) Pro EU je typické spojení brutality, bezohlednosti a naprosté neschopnosti. Tento trend byl ještě posílen.

Petr Hájek: Dvě zprávy, obě dobré: EU v troskách. Šéfka Bundeswehru velí Bruselu.

5. 7. 2019

Když zavřete do krabice králíka a kobru, nepotřebujete složité analýzy, abyste odhadli, jak to dopadne. Totéž platí, když se střetnou Miloš Zeman a Jan Hamáček. Vše je předem příliš jasné, než aby to stálo za pozornost.

4. 7. 2019

Dokončuji rukopis knihy "Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy", která vyjde v září. Přepisuji do ní některé texty původně publikované v roce 2012. To srovnání je velmi povzbuzující:

- islamizace a výměna obyvatel tehdy probíhala stejně rychle jako dnes, ale pro naprostou většinu obyvatel zůstávala neviditelnou. Jen malé a v podstatě izolované skupiny lidí typu Martina Konvičky měly schopnost to vidět a odvahu otevřeně mluvit.
- totalitní evropský režim nepostupoval tak brutálně jako dnes, ale trend k likvidaci občanských svobod byl stejný a stejně rychlý.
- totéž platí o médiích a školství.
- přesto byla jakákoliv revolta proti mocenské elitě absolutně nemyslitelná. Žádný Trump, Salvini ani Zeman nebyl na obzoru a Orbán se cele koncentroval na Maďarsko.
- neexistovala naprosto žádná představa, jak jinak postupovat.

Za pouhých sedm let je svět někde úplně jinde. V mnoha zemích západního světa se lidové masy dokázala natolik zorganizovat, že hrají s elitami rovnocennou partii. A existuje alternativa - obnovení svrchovaných národních států, včetně národních ekonomik.

Navzdory drobným porážkám postupujeme správným směrem.

3. 7. 2019

Většina ředitelů britských středních škol (nemuslimských!) trvá na povinné výuce islámu. Přibývá příznaků, že Británie vstoupila do další fáze vývoje - většina nižší byrokracie už cítí lojalitu vůči islámské komunitě, nikoliv vůči původní Británii. To se netýká jen školství, ale také soudců, policejních velitelů, sociáních pracovníků atd. Británie není výjimečné země, je pouze o něco napřed před jinými evropskými státy.

Jihad Watch: UK: majority of headteachers want to strip parents of legal rights to remove children from Islamic indoctrination classes

3. 7. 2019

2. 7. 2019

Od vydání Prolomení hradeb uplynul víc než rok, ale pořád dostávám dopisy od čtenářů a pořád vychází další recenze. Třeba guru českého umění řízení David Gruber dává poznatky knihy do souvislosti s vlastními zjištěními:

Proto se já osobně už přes třicet let setkávám s navenek blahosklonně vlažnou, ve skutečnosti však pohrdavě odmítavou až ignorantskou reakcí školských oficiálních autorit, když jim předkládám účinná a ověřená řešení řady vzdělávacích problémů, průlomovou metodiku. Kdyby přiznali, že je to vyřešeno, už by nemohli řešit, už by nemohli předstírat úsilí (třeba na opulentních zahraničních konferencích), už by nemohli za to kontraproduktivní úsilí inkasovat, vytvářet další oddělení…

A tak kupříkladu, cituji ze strany 103, „…Reformy školství končí snížením úrovně výuky… Kdyby byl problém vyřešen, bylo by obtížnější čerpat další rozpočet. Pokud dojde ke zhoršení, bude snadné požadovat více peněz a více zaměstnanců.“

Aha – s jistou nadsázkou řečeno – proto postavíme za rok méně kilometrů nových dálnic než Čína za den. Proto naše příslušné orgány rozvoje infrastruktury nedávno šupem vypoklonkovaly zástupce jedné špičkové rakouské stavební firmy, která slibovala, že po její opravě silnice nebo dálnice se na ni třicet let nebude muset stavebně sáhnout. (Informaci mám od zasvěceného bývalého vysoce postaveného člověka v naší armádě.) Z hlediska nové aristokracie je třeba rozkopávat a opravovat neustále, ať je kšeft, ať jsou rozpočty, ať následně personálně bobtnají útvary na rádoby spravedlivou kontrolu a nápravu těch průšvihů. Ať vznikají bohatě dotované útvary na kontrolu těch kontrolorů… čím hůře je lidem, tím pro novoaristokrata lépe.

David Gruber: Recenze knihy Prolomení hradeb

2. 7. 2019

Ke staroměstskému mariánskému sloupu - jak to vidí ti, kdo nejen opakují populární fráze (letos je módní ta o tzv. záchraně před Švédy), ale kteří jdou k faktům.

Připojím osobní postřeh. Staroměstský mariánský sloup funguje jako vypínač mozků. Stisknete vypínač. Cvak. Mozky některých katolíků vypnuty. Celé jejich vlastenecké přesvědčení je pryč, samostatný český stát je najednou katastrofou, a nejraději by to české buřičské plemeno vyhubili. Jakákoliv diskuze s nimi je absolutně nemožná. Přestane se mluvit o sloupu, a zase jsou z nich dobří vlastenci, a opět se jim vrací zdravý rozum.

Ústav dějin umění AV ČR se připojil k memorandu o kopii Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, adresovanému MUDr. Zdeňku Hřibovi, primátoru hl. m. Prahy:

Praha, 28. června 2019

MUDr. Zdeněk Hřib
primátor hl. m. Prahy
a členové Rady hl. města Prahy

Vážený pane primátore, vážené členky a členové Rady hl. města Prahy,

obracíme se na Vás jako představitelé odborných uměleckohistorických institucí a vysokoškolských pracovišť ve věci diskutované obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. V poslední době aktivity zastánců obnovy výrazně stouply a my – v obavách, aby již dříve vyslovené a odborně podložené argumenty nezapadly ve vzrušené atmosféře – chceme znovu připomenout důležitá a bohužel opomíjená fakta, která v často zjednodušených či dokonce zavádějících prohlášeních nezaznívají. Celá záležitost má jak svou ideovou, či spíše ideologickou rovinu, tak rovinu odbornou, památkovou a uměleckohistorickou. Obecně se však dotýká kulturního principu úcty k naší minulosti, obavy z manipulace historického vědomí, a proto musí každé rozhodování v této věci zohlednit zásadní, neautentický a moderní zásah do cenné podoby historického centra hlavního města Prahy.

Od zastánců obnovy reprezentovaných Společností pro obnovu mariánského sloupu opakovaně slýcháme, že sloup byl vztyčen po ukončení třicetileté války na památku úspěšné obrany Starého a Nového Města proti švédským obléhatelům na samém konci války v roce 1648. Toto tvrzení však opomíjí řadu dalších okolností, které vznik a vnímání sloupu v době jeho vzniku a v průběhu času ovlivnily. Zastánci vůbec nepřihlíží k tomu, že umělecké dílo – jímž Mariánský sloup nepochybně byl – na sebe navrstvilo řadu významů, které jsou dány historickými, kulturními, lokálními i uměleckými okolnostmi jeho vzniku. Tuto vrstvu významů, které se váží k Mariánskému sloupu, nelze pro jejich aktuální promlouvání do současné debaty opomenout a rádi bychom je stručně shrnuli.

Mariánský sloup přikázal císař Ferdinand III. postavit na Staroměstském náměstí a výslovně si přál, aby byl proveden podle vzoru vídeňského sloupu stojícího od roku 1647 před jezuitským kostelem na náměstí Am Hof. Při vysvěcení vídeňského sloupu císař zasvětil Panně Marii jako vládkyni a patronce sám sebe, své potomky, lid rakouských zemí a vojsko. Náboženský akt se tak posunul do roviny politicko-ideologické deklarace. Když císař žádal o použití formy vídeňského sloupu v Praze, přenášel tak do českého prostředí stejné ideové koncepty. V Praze však tato nábožensko-politická deklarace tzv. rakouské zbožnosti (pietas Austriaca) začala žít vlastním životem, a to zejména díky místu zvolenému pro stavbu sloupu. Rozhodně nebylo vybráno náhodou.

Prostor Staroměstského náměstí je totiž místem mimořádné historické paměti. Stavbou sloupu se Habsburkové chtěli vypořádat s jejím podstatným dílem a deklarovat zde své vlastní vladařské nároky i rekatolizační program, jehož symbolem se zde stala postava Panny Marie. Aktuálního genia loci prostoru náměstí vytvářely v prvé řadě dvě dominanty: radnice, tedy politické centrum Starého Města pražského fungující zde od středověku, symbolizující v devíze Praga caput regni autoritu města, kterou Habsburkové od 16. století systematicky omezovali. Na opačné straně náměstí se tyčilo další místo střetu – kostel Panny Marie před Týnem, chrám utrakvistické církve mající své kořeny v českém husitství. Po Bílé hoře byl z průčelí kostela svržen kalich ‒ symbol utrakvismu a nahradila jej socha Panny Marie. Instalace těchto, a dalších monumentů v prostoru Staroměstského náměstí tedy znamenala proces rituální očisty města a země od nekatolické minulosti a ztělesňovala zahájení symbolické rekatolizace tohoto klíčového prostoru. Tento exkurz zřetelně vypovídá o tom, že mariánský sloup představoval již v okamžiku svého vzniku triumfální výraz habsburské monarchistické ideologie opírající se o program militantní katolické protireformace. Tento ideologický koncept zdaleka přesahoval rámec pouhé paměti na úspěšnou obranu Starého a Nového města v roce 1648.

Tomuto radikálně rekatolizačnímu významovému programu odpovídala i podoba jednotlivých soch Mariánského sloupu: Panna Marie na vrcholu byla zpodobena jako tzv. Panna Marie Neposkvrněného početí, která byla symbolem obnovy (v českém prostředí často násilné) katolické víry. Andělé, umístění v přízemí sousoší, byli zpodobeni v boji s ďábly a dalšími příšerami. Ty byly jako bytosti temna a zla v dobové symbolice a aktuálním protireformačním kontextu chápány jako pokoření nekatoličtí „kacíři“. Tedy stejně, jako političtí nepřátelé Habsburků – tj. české nekatolické stavy poražené na Bílé hoře. Pražský Mariánský sloup tedy nebyl jen memoriální památkou, ale také symbolem expanzivní habsburské katolicko-protireformační propagandy. V tomto kontextu je zřejmé, že v žádném případě nemůže fungovat jako deklarace ekumenického smíření mezi církvemi.

Vedle těchto historických a kulturních argumentů proti obnově mariánského sloupu stojí dále důvody čistě praktické. Od zastánců obnovy slýcháme, že nový sloup bude kopií barokní památky. K tomu, aby bylo možné vyrobit kopii původního originálu je však zapotřebí jeho podrobná obrazová a fotografická dokumentace, případně musí dochované zbytky barokní památky poskytnout dostatek podkladů pro zhotovení kopie. Bohužel ani dochovaná dokumentace, ani zbytky originálu tuto možnost nenabízejí. Zobrazení na grafických listech jsou velmi nepřesná a fotografie zhotovené před destrukcí sloupu jsou jen pohledy z dálky nedovolující rekonstrukci detailů. Částečně je dochována jen postava Panny Marie a jedna andělská skupina, další dvě jsou pro kopii díky velmi torzálnímu dochování nepoužitelné a poslední z nich je opět nevhodná protože jde o volnou repliku či spíše napodobeninu zničeného barokního originálu, pořízenou v 19. století. Kopírovat tedy není podle čeho. Výsledná tzv. kopie tak má vůči svému baroknímu vzoru jen minimální autentický vztah. Argumentovat proto úctou k významné barokní památce a její obnovou je tedy zcela liché a nepravdivé. Zamýšlené dílo je novým, současným vstupem do historického prostředí města a jako takové by mělo být posuzováno. Jakkoliv je otázka kvality uměleckého díla subjektivně definovaná, přesto s rozhodností opřenou o naši profesionální zkušenost oprávněně tvrdíme, že podoba soch není v žádném případě taková, aby obstála v náročném prostředí Staroměstského náměstí. Pokud by se instalovala, stala by se jen zcela nevěrohodnou, banální atrakcí.

Vážený pane primátore, obracíme se na Vás s výzvou, aby příslušné orgány města nepřipustily tzv. obnovu Mariánského sloupu v podobě navrhované Společností, která je kontroverzním podnikem plánovaným pro mimořádně citlivé místo veřejného prostoru města. Jistě lze v dnešní době (např. digitálních rekonstrukcí) hledat jiné, důstojné prostředky připomenutí existence a celé škály významů této památky. Jako zástupci odborné obce věříme, že budete našemu apelu věnovat pozornost a samozřejmě nabízíme podrobnější doložení našich argumentů.

Podepsáni:
Prof. PhDr. Milena Bartlová, CSc., vedoucí Katedry teorie a dějin umění Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze
PhDr. Richard Biegel, Ph.D., ředitel Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
PD et Doc. PhDr. et Ing. Jiří Fajt, Ph.D.
Doc. Ivan Foletti Ivan, MA, Docteur es Lettres, Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Kateřina Horníčková, Ph.D., Ústav věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Doc. Mgr. Jakubec Ondřej, Ph.D., proděkan pro bakalářské a magisterské studium Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
Prof. PhDr. Marie Klimešová, Ph.D., Ústav pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Mgr. Radka Nokkala Miltová, Ph.D., vedoucí Semináře dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Ing. Jaromír Olšovský, Ph.D., Vedoucí Katedry dějin umění a kulturního dědictví, Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Doc. PhDr. Michaela Ottová, Ph.D., Ústav pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Doc. Mgr. Martina Pachmanová, Ph.D., Katedra teorie a dějin umění, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Doc. PhDr. Pomajzlová Alena, Ph.D., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Daniela Rywiková, Ph.D., Katedra dějin umění a kulturního dědictví Filozofické fakulty Ostravské univerzity a proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy
Prof. PhDr. Lubomír Slavíček, CSc., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Lubomír Sršeň, Národní muzeum, oddělení starších českých dějin
Doc. Mgr. Pavel Suchánek, Ph.D., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
Doc. PhDr. Michal Šroněk, CSc., zástupce ředitele Ústavu věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Prof. PhDr. Vít Vlnas, PhD., vedoucí Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy
Prof. PhDr. Pavel Vlček, Ústav dějin umění Akademie věd České republiky, v.v.i.
PhDr. Radim Vondráček, ředitel sbírek a výzkumu, Uměleckoprůmyslové museum v Praze
Doc. PhDr. Tomáš Winter, Ph.D., ředitel Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, v.v.i.
Dr. phil. Marius Winzeler, ředitel Sbírky starého umění, Národní galerie Praha
Doc. PhDr. Jana Zapletalová, Ph.D., vedoucí katedry dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
PhDr. Eliška Zlatohlávková, Ph.D., Ústav dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy
Doc. PhDr. Martin Zlatohlávek, Ph.D., Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

1. 7. 2019

Zprávy o masakrech egyptských křesťanů se k nám dostávají tak často, že už nás přestaly vyvádět z klidu. Tamní situace je opravdu děsivá. Je dána i tím, že egyptská policie a armády, které by měly obyvatele (včetně křesťanů chránit) jsou neschopné, zkorumpované a často sympatizují s muslimskými radikály. Nicméně dělají aspoň něco a daří se jim zabránit úplnému vyhlazení tamních křesťanů.

Mezitím herecká a intelektuálská verbež v Karlových Varech (omlouvám se, zdvořileji ty lidi nelze nazvat) požadují zbraňové embargo proti egyptské policii, která údajně porušuje práva vraždících džihádistů. Na něco tak hloupého a lidsky odporného narazíme jenom málokdy. Česká "morální elita" podporuje vraždy, únosy, mučení a znásilňování.

Vzpomeňte si na to, až budou příště mluvit o morálce.

30. 6. 2019

Summer Souther Session v Hřměníně není jen setkáním přátel skvělé muziky, ale taky živou vzpomínkou na polosoukromé festivaly, jejichž pořadatelé a účastníci od nikoho nic nechtěli, kromě možnosti bavit se po svém. Ani dotace, ani předpisy a regulace.

Přistihl jsem se, že si dávám pozor, abych nefotil tváře konkrétních lidí. I tak zdánlivě nevinná záležitost jako návštěva nekorektního hudebního festivalu, může mít v některých organizacích nepříjemné důsledky. Navíc trend jednoznačně směřuje k dalšímu omezování svobody, takže co když ty obrázky někdo vytáhne za pár let? Třeba jsem příliš pesimistický, ale zatím mi vývoj dává za pravdu.

29. 6. 2019

Vyslovuji tímto obdiv a uznání vedení školy, které mělo odvahu potrestat soudružku klimatickou záškolačku za neomluvené hodiny. Tu soudružku to příliš nepoškodí, navíc se jí nejspíš zjeví Greta a poskytne ji útěchu. Ale v dnešní České republice, kdy se angažovaní ředitelé škol předhánějí, kdo ukáže více pohrdání zákony a pravidly, v tomhle prostředí to snadno může spustit kampaň. Trvat alespoň symbolicky na dodržování pravidel chce odvahu.

Asi nepřekvapí, že proti té škole už vystartovala neziskovka EDUin, která hraje klíčovou v permanentní reformě českého školství (v transformaci ze systému, který něco naučil, v čistě ideogické vymývání mozků).

Mimochodem, zajímalo by mě, co soudružka aktivistka dostala z fyziky a kdy půjde na reparát.

28. 6. 2019

"Mám už 94 let, a po přečtení Vaší knížky jsem získal naději, že řešení islamizace se najde," napsal mi pan Gil, který v mládí přežil vyhlazovací tábor i pochod smrti, a potom 60 let pracoval pro republiku.

Když si člověk uvědomí, že 30letí usmrkanci, co zatím dokázali jenom vést klackovité řeči, říkat si o dotace a horlivě přikyvovat lidem, co provozovali vyhlazovací tábory a teď chtějí zpátky miliardové majetky, že tihle usmrkanci si osobují právo cenzurovat a určovat, kdo je "extrémista", a že dokonce chtějí lidem jako pan Gil odebrat volební právo, pak je těžké necítit vztek.

František Gil o knize Prolomení hradeb

28. 6. 2019

Na včerejším křtu knihy Pepy Provazníka Odhalujeme Putinovy lži jsem připomněl, že naše doba je zvláštní v tom, že svoboda není automatickým rysem mládí, ale něčím, do čeho se musí dorůstat - podobně jako do moudrosti. Chce to mít něco odžito a rozhodně to není samozřejmost.
Na tu knížku ještě napíšu recenzi, ale jako zábavné a lehké dovolenkové čtení ji rozhodně doporučuji.

27. 6. 2019

Včera na parlamentkách:

Pokud premiér Babiš v něčem postupuje špatně, bylo to známo už před třemi lety. Přesto ho voliči znovu vybrali. Od té doby se nic nezměnilo, dokonce ani nevzniklo žádné nové podezření. Neexistuje žádný důvod, proč by právě teď měla propukat nespokojenost.

Nicméně reagovat by Andrej Babiš měl. Připravit zákon proti zahraničním neziskovkám, vyměnit radu České televize a následně celý management, dostat znovu pod kontrolu státní školství a zasáhnout proti Bakalovu impériu. Nejspíš neudělá nic z toho, ale aspoň nějaký drobný pokrok snad čekat můžeme.

Petr Hampl: Petr Hampl se pustil do umělců z Letné

26. 6. 2019

Z nedávné přednášky v Brně:

SVOBODA PROJEVU ZNAMENÁ SVOBODU POHORŠUJÍCÍHO A NEBEZPEČNÉHO PROJEVU. Nikdy v dějinách se neobjevil spor o to, jestli někdo může lichotit panovníkovi. Takovou svobodu projevu mají i v Severní Koreji. Kvůli tomu revoluce nevypukaly. Spor o svobodu projevu je výhradně sporem o to, zda je možné říkat nebezpečné věci. Jestli je možné zpochybňovat vžité představy. Jestli je možné hlásat rebelské věci, které rozvrací společenský řád. Jestli je možné zesměšňovat to, co je pokládáno za vědecky prokázané. To je skutečná svoboda projevu!

Jan Hus byl upálen za to, že hlásal věci, které v důsledku rozvracely společenský řád. A konec konců, stejně tomu bylo se dvěma postavami, které stojí u kolébky naší civilizace – Sokrates a Ježíš Kristus. Oba byli popraveni za šíření fake news, tedy za propagaci názorů, které byly pokládány za extrémistické a podvratné.

Petr Hampl: Teze o svobodě projevu

26. 6. 2019

Proti obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí jsem ze stejného důvodu, z jakého byl proti němu T.G. Masaryk.
V českých zemích jsou tisíce mariánských památek, jsou pevnou součástí naší krajiny i naší kultury, a nikdo proti nim nemá nejmenších námitek. Jenže staroměstský mariánský sloup je něco jiného. Byl vztyčen na paměť vítězství nad vzpurnými Čechy a Moravany, v době počínají pobělohorské genocidy, kdy se katoličtí vítězové pokusili český národ „roztříštit jako hliněný džbán“ (doslovný citát vídeňského arcibiskupa).
Jsou lidé, kteří tvrdí, že ten sloup tak myšlen nebyl. Jenže ti stejní lidé tvrdí, že pokus o vyhlazení Čechům vlastně prospěl, a že to byla úžasná dobrotivost. Obávám, že se v tom příliš neliší od omlouvačů stalinského teroru, a že přirovnání primátora Hřiba je v tomto jednom aspektu výstižné.
Mimochodem, ve stejné době začíná další kolo pokusu o vydrancování českého státu. Podnikají jej šlechtické rody, jejichž majetky vznikly z pobělohorských konfiskací.
Takže jaké je správné řešení? Mariánský sloup do muzea nebo na dvůr arcibiskupství. A šlechtické rody po masarykovsku vyvlastnit. Beztak není mezi nimi nikdo, kdo by toho majetku nabyl poctivě.

25. 6. 2019

Ze společného článku s Honzou Sinnreichem:
Za druhé světové války kupovala americká vláda vojenská letadla od desítek různých firem. Dnes probíhá výběrové řízení v podstatě jen mezi dvěma firmami, případně o zakázku soutěží ještě Boeing, ale to je vše.

Vznik gigantických firem ovlivňuje politickou situaci. Může-li si být firma téměř jista, že zbrojní zakázky dostane právě ona, je pro ni výhodné investovat do vyvolávání válečných konfliktů. Čím více, tím lépe. Bylo by zajímavé pozorovat, co by zbylo z neokonzervatismu, kdyby zbrojovky přestaly tento směr podporovat.

Petr Hampl, Jan Sinnreich: Joseph Schumpeter a konec kapitalismu

24. 6. 2019

Když čtete komentáře chvilkařů a jejich příznivců, na první pohled si všimnete, že vnímají situaci českých zemí jako pochmurnou, děsivou a téměř zoufalou. Ti stejní lidé několik posledních let opakovali mantru, že "máme se dobře tak, jako ještě nikdy, a nevážíme si toho."

Co způsobilo tu změnu pohledu? Nezhroutila se burza, nevypukla válka, nedošlo k výměně vlády a vlastně ani k žádnému dílčímu posunu. Nebylo odhaleno nic nového. Že Andrej Babiš a všichni ostatní rozkrádají dotace, to se ví už celé roky, a nic se na tom nezměnilo. Konec konců, dotace přece nemají jiný smysl než umožnit rozkrádání.

K jediné změně došlo v PR agenturách. Vyslaly novou zprávu do propagandistických kanálů, a totálně komforní mozky změnily myšlení o 180 stupňů. V podstatě během jediného dne! Až v agenturách vydají jiný pokyn, ty mozky změní myšlení jinam.

To není pozůstatek komunismu. Před listopadem 89 tu neexistoval takový propagandistický aparát ani takové poslušné mozky. Je to cena za globalizaci.

24. 6. 2019

Vlastimil Vondruška píše knihu o sociologovi, který mapuje současné hroucení elit. Rozhodně by tam měl zdůraznit brutální útoky, jakým jsou vystavena sociologova játra. Třeba jen minulý týden:

23. 6. 2019

Po setkání ovcí přichází na řadu setkání rebelů. Už příští víkend!

22. 6. 2019

Moji čtenáři a posluchači mají někdy obavy, jestli čas investovaný do vlasteneckých aktivit a kroužků i do šíření informací není úplně ztracený. Vždyť se nic nemění.

Dnes jsme opět viděli, jak je to důležité. Na Slovensku, kde takové opoziční vlastenecké podhoubí téměř není, stačilo sorosovcům ovládnout média, naplnit pár náměstí, a země byla jejich. V České republice nepochodili a nemají šanci, že by pochodili - pokud nepřejdou k pouličnímu násilí, o čemž pochybuji.

To je výsledek práce tisíců bezejmenných vlastenců. To jsou skuteční obránci země! Bravo!

(obrázek z besedy organizované Táborskými vlastenci)

22. 6. 2019

Máloco je tak poučné jako tohle vyjádření Ondřeje Neffa. Je si dobře vědom, jak děsivou hrozbu představuje kombinace imigrace a islámu. Ale kdykoliv bylo možné udělat i jen něco málo pro zmírnění problému, postavil se vždy proti. Potřebné změny by totiž měly dopad na sociální rozvrstvení společnosti, a aristokrat raději nechá zničit civilizaci (včetně sebe), než by se vzdal své nadřazenosti. Ondřej Neff v tom není nijak výjimečný. Jsou tisíce lidí, kteří si situaci uvědomují, mají dost možností a prostředků, aby pomohli, ale není to pro ně dost nóbl.

Privilegované postavení bez odpovídající odpovědnosti za celek je destruktivní pro jedince, společnost i civilizaci.

Ondřej Neff: Migrace je nezastavitelná a šaríja bude nutnost, uvidíte do 15 let

22. 6. 2019

Z textové verze videopořadu Prolomení hradeb:

Současný systém neprodukuje chudobu. Ta tu byla už předtím. Produkuje ale nesnesitelnost chudoby. Exekuce, to je jenom vrchol ledovce...Jestli někdo říká, že dokáže odstranit veškerou chudobu, tak je obyčejný lhář. Ale je možné zajistit, že život chudých nebude neúnosný a že nebudou zbavováni důstojnosti. To by byla změna, která by mohla mít revoluční dopad na celou společnost.

Petr Hampl: Proč se elity snaží učinit chudobu nesnesitelnou

22. 6. 2019

Tak se nám opět dostalo poučení o vztazích mezi sociálními třídami.

Když holku z vesnice brutálně znásilní, je to běžná věc, která nestojí za řeč. Když redaktorce Českého rozhlasu napíšou pár nepěkných zpráviček, je to národní tragédie. Schválně si to zkuste představit obráceně - brutální znásilnění redaktory a pár zpráviček vesnické holce. Jaká by byla reakce?

Aňa Geislerová chce objíždět venkov a vysvětlovat lidem, jaká je situace. Už nemusí, všem nám to bylo názorně předvedeno.

21. 6. 2019

Podle multikulti idiotů dochází v ČR každou hodinu k více než 10 případům toho, že je nezletilá dívka přepadena a znásilněna tak, že skončí v nemocnici. Jaký smysl má diskuze s takovými lidmi?

21. 6. 2019

Na parlamentkách ke znásilnění v Lukavci:

Kdyby ke stejné události došlo před třemi lety, následovalo by rozmístění ozbrojenců na ulice. Bylo by to k ničemu, ale vláda by tak lidem ukázala, že se aspoň o něco snaží. Dnes už čeští občané nestojí ministrovi vnitra za to, aby se namáhal něco předstírat. Místo bezpečnostních opatření (skutečných či fiktivních) vyhrožování občanům. Mezitím Česká republika klesá v žebříčku bezpečných zemí a tisíce ovcí budou pozítří demonstrovat, jako by správné čerpání dotací bylo důležitější, než jestli někdo zmlátí a znásilní jejich manželky a dcery.

Petr Hampl: Za znásilnění v Lukavci jsou odpovědní premiér, ministr vnitra a mainstreamoví novináři

21. 6. 2019

Až s odstupem se ukazuje, že tu od začátku 90. let probíhal tichý, ale úporný zápas Klaus - Soros (vedle mnoha jiných zápasů), ovšem zdaleka ne tak úspěšný jako v Maďarsku. Středoevropská univerzita (Sorosova regionální centrála) byla jen jedním z příčin sporů, které tady byly vedeny. To dnes přiznávají i Sorosovi lidé. Zeman se k protisorovskému odporu přidal až mnohem později.

Časopis Šifra: Chartisty platil Soros. Jeho plány překazil až Klaus, přiznává Janouch

20. 6. 2019

Mnozí mají ze stavby obrovské buddhistické svatyně u Kamenných Žehrovic obavu jakožto z narušení původní kultury, ale já tu stavbu vítám. České země zcela jistě potřebují nějakou formu duchovní (náboženské) obrody. Mainstreamové církve jsou příliš kompromitované a morálně poničené, aby z nich mohlo něco vzejít. Historie nás navíc učí, že v dějinách naší civilizace není nikdy nic obnoveno v historické podobě. Úspěšné bývají nové věci, které jsou slavnou historií inspirovány, a které opakují historický vzorec. A při pohledu do dějin si můžeme také všimnout, že velké duchovní proudy vždy vyrostly z chaotického období naplněného hemžením nejrůznějších sekt a sektiček, často i vyloženě bizarních.
Křesťanům by kontakt s buddhisty prospěl. V něčem se mohou poučit (napadá mě bojovnost) a v mnoha ohledech by jim to pomohlo ujasnit si vlastní kořeny, a lépe porozumět, co je v jejich víře opravdu důležité. Platí to, ostatně, ve všech ohledech – čím jsme jedineční, to můžeme vidět až v kontaktu s těmi, kdo jsou jiní.
Čímž rozhodně nehoruji pro idiotský „mezináboženský dialog“, ze kterého mají prospěch jenom zkorumpovaní funkcionáři.

19. 6. 2019

K Petru Fialovi jsem často velmi kritický, ale jedno mu nelze upřít - vkus na knihy má skvělý.

18. 6. 2019

Posuzování ekonomického dění 90. let je obtížné tím, že tu probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami:
a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím,
b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

Po letech si už málokdo pamatuje, kdo co chtěl a kdo co prosazoval. Víte třeba, kdo ovládal Fond národního majetku a Ministerstvo privatizace? Pamatuje si někdo, že Václav Klaus ponechával velké banky ve státních rukách a neprivatizoval ani těžební firmy? Nebo, že do kuponové privatizace nechtěl pustit harvardské ani jiné fondy, ale byl přehlasován v parlamentě?

V lidových představách je dnes VK starší odpovědný za všechny. I za činy havlistů, proti kterým už tehdy bojoval, a kteří proti němu nakonec zorganizovali puč. Je to nefér, ale nic už s tím nenaděláme. Život není spravedlivý.

18. 6. 2019

Svět bez Mursiho je lepším světem. Stejně jako by byl svět lepším světem bez Muslimského bratrstva, bez AI, Open Society, hyen bez hranic a tisíců dalších organizací.

18. 6. 2019

Tomáš Měsťan:

AltRight jako novodobá SocDem

Může to znít divně jak chce a anarchokapitalisté, mě teď označí za etatistu. Nicméně je to fakt. Už Trump a jeho ekonomické reformy, inspirované Stevem Bannonem a jeho národním ekonomickým programem, mají tihle studentíci ekonomie, za komunismus.

Pravda je, ale taková, že dávat lidem práci není komunistické, ale čistě pravicové, je to lepší, než je nechat nezaměstnané na sociálních dávkách. Roste tak následně spotřeba, protože mají z čeho utrácet a tím roste ekonomika. Důraz na věci sociální, je tedy základním prvkem AltRight, tak, jak to kdysi dělala SocDem. Ta se odvrátila od svého voliče a její místo nahrazuje právě AltRight. "Neviditelná ruka trhu", dnes již není jasným řešením, protože korporace na tohle nehrají.

Podpora státu k tomu, aby měli lidé práci a tím pádem budoucnost je dnes zásadní. Kdo chce podnikat ať podniká a nehážou se mu klacky pod nohy, kdo chce mít živnost, ať ji má bez velkých omezení a kdo chce být zaměstnancem, ať jím je. Je nutné zdanit a osekat korporáty, to nemá s normální firmou nic společného...

Budoucnost tedy patří v politice tomu, kdo se "postará" o to, aby měli lidé práci, která je uživí a klid na práci a svoje životy. K tomu ještě ten další aspekt jménem bezpečnost.

Kdo tohle nabídne, vyhraje volby...

Hamplův komentář: Přesně tak. Zatímco "skutečně pořádné pravicové strany" jsou zakládány jedna za druhou (zatím bez významnějšího úspěchu), masivní poptávka po starolevicové straně je ignorována.

17. 6. 2019

Z rozhovoru pro Hlavne spravy:

Fenomén Greta dobře ukazuje, že stoupenci globálního oteplování jsou fanatici odmítající racionální myšlení. Když se ukázalo, že dokumenty OSN jsou založeny na úmyslně zfalšovaných datech, byli ochotni to tolerovat. Když se ukázalo, že klíčové osobnosti klimatického hnutí se dopouštěly podvodů, ani to jim nevadilo. A jako jiné věci, i fanatismus je progresivní. Takže teď přijímají jako autoritu mentálně postiženou puberťačku. Moje prognóza je, že v dalším kroku přijmou za autoritu nějaké zvířátko. Co třeba roztomilá veverka?

Hlavné správy: Sú stúpenci globálneho otepľovania fanatici odmietajúci racionálne myslenie?

17. 6. 2019

I když dnes oceňujeme některé pozitivní aspekty husákovského režimu, nemůžeme zapomínat, že pořád ještě řádila Státní bezpečnost, že tu bylo pár zakomplexovaných funkcionářů, a že kdo měl smůlu, na toho to dopadlo velmi tvrdě.

Spisovatelka Lenka Procházková v tom prostředí projevila velikou osobní statečnost, zejména ve srovnání s fešáckými "disidenty" typu Havla, a dost toho vytrpěla. Když ji ale prezident nominoval do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (kdo jiný by tam měl být než ona, která má osobní zkušenost?), posuzovali ji předlistopadoví straníci a horliví podlézači režimu. Možná včetně těch, jejichž blízcí spolupracovníci Lenku Procházkovou mlátili. Pochopitelně ji do rady neschválili. A pak šli na tribunu pronést projev "proti estébákovi".

Nejde jen o konkrétní skandální situaci, ale o celkový trend, který - žel - nezmizí s odcházející generací. Děti předlistopadových papalášů dostaly lepší výchozí postavení, takže dnes vedou "protikomunistické" aktivity zatímco děti těch, kdo si s režimem nezadali, ti jsou označováni za komunisty a šikanováni.

Dnešní antikomunisté - to jsou skuteční bolševici.

16. 6. 2019

V červnové epizodě videomagazínu Prolomení hradeb se – s Ladislavem Jaklem – věnujeme svobodě projevu. Upozorňuji, že „kdo si odvykl svobodně mluvit, ten si odvykl i myslet. Kdyby byla svoboda projevu a myšlení zase obnovena, takový člověk bude nepoužitelný. A to jsou dnes stovky vysokoškolských učitelů, politiků, redaktorů a dalších. Svoboda projevu pro ně představuje existenční hrozbu.“

15. 6. 2019

Zatímco se vedou neplodné a zbytečné hádky o privatizaci před 30 lety, probíhá privatizace nová. Jedna parta si zprivatizovala Českou televizi, další Český rozhlas, knihovny už taky patří soukromým partičkám, teď zjišťujeme, že si někdo osvojil i památník v Lidicích...Je tu ale podstatný rozdíl v tom, že s každou tou institucí získává nový vlastník také právo být navždy a neomezeně financován daňovými poplatníky.

Tohle je skutečná divoká privatizace!

15. 6. 2019

Z besedy v Karlových Varech jsem si přivezl limitovanou edici kalvadosu, a taky zážitek. Po delším čase přišel diskutovat profesionální politolog (prý funkcionář místního milionu). Na opravdu důkladné debatování nebyl čas, nicméně i krátká doba stačí k tomu, aby byl člověk znovu překvapen, jak málo toho takový politolog zná. Bylo pro něj třeba obrovským překvapením, že mezinárodní smlouvy mají prioritu nad českými zákony. Pochopitelně nebyl schopen složitějšího přemýšlení o trendech. Ani stopa po logickém myšlení. Zato hojné opakování frází.

Nikdy jsem nevěřil, že přijde doba, kdy toho budou skladníci vědět o ústavách, zákonech a mocenské struktuře víc než profesionální politologové. Ale přišla.

14. 6. 2019

Inspirace na víkend.

13. 6. 2019

Takhle by měla vypadat rozumná zemědělská a ekologická politika. Lidé si řeknou, jakou kraji ve své zemi chtějí (třeba malá políčka a hodně luk), a pokud trh vede k něčemu jinému, tak si svými daněmi prostě připlatí. Za pár let se mohou podívat, jestli to funguje, a v programu pokračovat nebo ho zrušit.

Konečně bez Bruselu: v Británii se rodí zdravější systém dotací pro zemědělce

12. 6. 2019

Na český překlad a vydání nové knihy Billa Warnera rozhodně přispěji. Ty knihy jsou skvělé a dělají výbornou práci.

Podpořte vydání knihy Billa Warnera: Politický islám v kostce - úroveň 2

11. 6. 2019

Zatímco diskutujeme o záležitostech domácí politiky, svět prochází největší změnou od roku 1989. Opět se formuje rozdělení do dvou bloků, které spolu soupeří - ekonomicky, politicky i vojensky. Opět mnoho z nás sympatizuje spíše s tím "nepřátelským", tak jako před rokem 1989.

Svět rozdělený do dvou bloků je mnohem nebezpečnější než svět s mnoha hráči bez jasné převahy kohokoliv. Zvláště pro malé státy je situace mnohem obtížnější. Jednoznačnou vinu nesou Spojené státy americké, jejichž agresivní chování zahnalo všechny ostatní do kouta a přinutilo je uzavřít naprosto nelogická spojenectví. Za prezidenta Trumpa se americká zahraniční politika zlepšila výrazně, ale nedostatečně.

Děje se téměř přesně to, co před 30 lety předpověděl Samuel Huntington. Západ a islám společně proti celému ostatnímu světu. S tím, že Huntington předpovídal, že islám bude na té protizápadní straně. I on podcenil rychlost, s jakou bude Západ ovládnut do té míry, že západní technologie a zbraně fakticky slouží saudskému králi.

Nová Republika: Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA

10. 6. 2019

John Sinnreich:

Jakl

Muž, který údajně napadl v metru někdejšího poslance a tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause, se sám přihlásil policii. Podle něj však celý konflikt proběhl jiným způsobem

Ladislav Jakl patrně ne ve zcela střízlivém stavu v pražském metru fyzicky napadl mladého studenta matematicko fyzikální fakulty Karlovy univerzity Daniela R. poté, co onen jinoch podle měsíčníku Respekt řekl své přítelkyni: „S tímhle kriplem já nepojedu.“ Výše uvedený Jakl na mladého muže zuřivě zaútočil pěstí a ke zvýšení palebné razantnosti v následující rvačce použil i brutální úder známý pod technickým názvem hlavička, přičemž překvapený mladík ho v sebeobraně udeřil do ramene a do tváře. Do incidentu se nakonec vložil další cestující v soupravě a oba dva muže od sebe statečně oddělil, čímž zcela jistě zabránil zbytečnému mordu krvavému, či jiným kolaterálním škodám na straně přepadeného subjektu a jeho blízkého okolí.

Zdroj: https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716791

Muj komentar: Pokud plati verze toho "slusneho studenta", ktery verejne (podle vlastniho vyjadreni) nazyva starsiho cloveka kriplem, tak se vubec nedivim, ze dostal pres hubu. Velice take pochybuji, ze podobne individuum studuje exaktni vedu.

10. 6. 2019

Strana VK mladšího (nikoliv společný projekt dvou Klausů!) je na světě. Snad je to dobře, personální a programová podoba nové strany se ukáže až na podzim). Zatím to vypadá, že se nebude jednat o konkurenci SPD, ale že strana bude mířit na úplně jiný typ voličů. Podle včerejšího vyjádření se chce zaměřit na témata jako rychlejší stavba dálnic, lepší využívání peněz ve školství a odstraňování zbytečné byrokracie. O tématech jako bezpečnost, imigrace a islám ani zmínka. Slovo "národ" ani "národní stát" nezaznělo ani jednou. Za celou dobu nezaznělo žádné vyjádření, které by nemohl říct třeba Petr Fiala, prostě umírněný styl klasické politiky. V devítičlenném vedení strany je Tomáš Grygar ze Svobodných (pokud si pamatuji, obdivovatel britské Konzervativní strany), a pak samí lidé, jejichž politické názory jsou absolutně neznámé (pokud nějaké mají).

Osobně neskrývám určité zklamání. Na základě předchozího vystupování VK mladšího jsem čekal něco trochu jiného. Ale je to teprve začátek, za pár měsíců může být vše úplně jinak.

10. 6. 2019

9. 6. 2019

Z dnešního komentáře o duši protibabišovského demonstranta.

Vidíte, že s vaší zemí to jde od desíti k pěti, a přitom pravidelně opakujete frázi o tom, že „ještě nikdy jsme se neměli tak dobře.“ Papouškujete, že „muslimové k nám nechtějí,“ a přitom vidíte všechny známky rychlé probíhající islamizace.

Ten rozpor se dá potlačovat celé roky. Ale dobře se s ním nežije. A najednou je tu řešení. Splynete s davem, který vám dá pocit, že jste poctivý, autentický a mravný. I ta nejmenší stopa vlastního selhání je pryč.

Petr Hampl: Psychoterapie na Letné

9. 6. 2019

Samizdat.cz:

Fiktivní rozhovor člověka z naší doby, třeba pana Karla (K), s Ferdinandem II. Aragonským (FA) před 500 lety:
FA: A jak teda bude probíhat conquista za vašich dob?
K: Budou se k nám plavit hordy nevzdělaných zubožených lidí přes moře.
FA: To je jasné. A budou mít dobré lodě, děla a pušky?
K: Ne, budou mít jen chatrné čluny.
FA: A vy nebudete mít loďstvo a armádu?
K: Ale budeme, budeme mít nejmodernější zbraně s obrovskou palebnou silou a skvěle vycvičenou armádu.
FA: Tak proč je nepotopí ještě na moři?
K: No, armáda je bude pomáhat zachraňovat.
FA: Tomu nerozumím. Pak je budou prodávat na trhu jako otroky?
K: Ne, pak jim zajistí ubytování a peníze ze sociálních dávek.
FA: Co to jsou sociální dávky?
K: To je, že stát vezme peníze těm, kteří něco dělají, a rozdá je těm, co nic nedělají.
FA: Takže si vlastně budete dovážet a vydržovat žebráky?
K: Vlastně se to tak dá říct.
FA: A jak pak bude probíhat to kolonizování, když na vás budou pořád závislí? Neumím si představit, že by se nějací žebráci spojili a ovládli mé království. Kdo by jim pak taky dával almužny, že?
K: No, sami jim umožníme, aby se dostali k moci.
FA: A proč? Provedou nějakou vzpouru nebo povstání?
K: No, pár z nich bude umět vyrábět a odpalovat výbušniny, pár jich někoho zastřelí nebo podřeže nožem za to, že je křesťan, ale půjde to celé mírumilovnou cestou.
FA: Pořád tomu nerozumím.
K: No, nakonec vyhrají v demokratických volbách.
FA: Jako, že je necháte kandidovat do úřadů?
K: Ano.
FA: Proti tomu se přece musí šlechta a měšťanstvo postavit!
K: No ti, kteří se proti tomu staví, jsou zavrženíhodní rasisti. Vzdělanci naopak budou bojovat za to, aby se tady cítili co nejlépe, byla co nejvíc respektována jejich kultura a zvyky, a aby mohli i volit a být voleni.
FA: I když to budou barbaři?
K: Ano, i tak. Oni nás budou svou kulturou a svými zvyky obohacovat, násilí proti nám bude páchat jen menšina z nich.
FA: Aha, to mí poddaní chtějí, abych je před barbary chránil, a abych zajistil uchování a šíření našich zvyků a naší kultury.
K: To ale není demokratické a humanistické.
FA: Vy mi přijdete nějací divní. Kdo jsou vůbec ti vaši dobyvatelé?
K: Muslimové.
FA: Muslimové? S těmi jsme se vypořádali jednou provždy. Tohoto chlápka znáš (ukazuje na obraz)? To je Rodrigo Díaz de Vívar – El Cid, náš národní hrdina.
K: Já vím, ale o něm se u nás nesmí mluvit, uráží to náboženské cítění našich muslimských spoluobčanů.
FA: A jak se vlastně jmenuje ten váš podivný kontinent?
K: Evropa.
FA: Evropa? To si snad děláš srandu, v Evropě by nikdo nic takového nedopustil. Zavolejte mi Cortése. To je náš přední conquistador, řekneš mu to ještě jednou, to ho pobaví.

8. 6. 2019

Martin Konvička je první ekolog, na kterého jsem kdy narazil, který není zaslepený fanatik, používá mozek a dá se s ním normálně diskutovat. A rozbíjí dogmata. Třeba tohle.

"Kdybych mi někdo zaplatil za návrh, jak efektivně a rychle zničit zbytky evropské přírody, nenavrhl bych „betonovat“, protože to trvá, je to pracné a beton po pár letech rozpraská a v prasklinách umožní růst rostlinkám a život živočichům. Navrhl bych: Masívně zalesňovat."

A o kus dál:
"Rostou vám pod oknem palmy, nebo naopak ledovec? Nerostou. Tak co blbnete?"

Především ale Konvička ukazuje, že návrh zelených radikálů jsou zničující nejen pro lidi, ale i pro evropskou přírodu.

Martin Konvička: Cenzorům už vadí i ekologie

8. 6. 2019

David Bohbot:

Evropa už nemá šanci vyhnout se občanské válce. Jak dopadne je jen na nás, ale věřím, že dokážeme vyhrát. Vše záleží na přípravě a na tom, zda lidé tady konečně přestanou žít v růžové mlze a začnou vnímat realitu takovou, jaká skutečně je.
Já zase znám velmi dobře problém radikálního islámu a jeho situaci. Žil jsem v tom prostředí, rozumím mentalitě různých skupin. Pocházím ze smíšeného města, žil jsem mezi Araby a Izraelci a znám obě mentality. Právě proto naléhavě říkám, že se musíme začít připravovat teď, dokud ještě máme úplnou kontrolu nad situací – ne za deset let, kdy tuto výhodu ztratíme a budeme jednat naslepo.

Parlamentní Listy: Rozhovor s Davidem Bohbotem

7. 6. 2019

Po událostech posledních dnů připomínám svou několik týdnů starou analýzu působení neziskového sektoru. Ukazuji v ní, že neziskovky přímo či zprostředkovaně financované ze zahraničí fakticky představují dobyvatelskou armádu, případně okupační správu. Tvrdím, že je zapotřebí na jejich aktivity reagovat jako na agresi. „To znamená registrovat, podrobit sledování, ty nejhorší postavit mimo zákon.“ A vytvořit něco jako lustrační zákon pro lidi, kteří se s nimi zapletli, aby nemohli ovlivňovat politickou situaci.
(od 57. minuty).

6. 6. 2019

Z pravidelného komentáře na parlamentkách:

Přikládáme příliš velký význam programům politických stran. Ve skutečnosti je mnohem důležitější něco na způsob třídního instinktu. Tím myslím vědomou příslušnost k sociální vrstvě. Profesionální politici se v kritické chvíli postaví na stranu profesionálních politiků, korporátní manažeři na stranu korporátních manažerů, neziskovkáři na stranu neziskovkářů. Ideály půjdou stranou. Osobnosti, které se tomu dokážou vzepřít, existují, ale mnoho jich není.

Petr Hampl: Jak se panství elit v květnu nehroutilo

5. 6. 2019

Babiš dával Sorosovi všechno, co po něm chtěl (finanční podporu neziskovek, tichou podporu islámské imigrace, uprchlický pakt, istanbulskou úmluvu...). Proč se ho Soros přesto snaží zničit? Proč jde až tak daleko, že ho možná zažene do jednoho houfu s Orbánem?

Smysluplnou odpověď můžeme hledat v chování byrokratických aparátů, protože Sorosovo nadnárodní neziskovkářské imperium už není ničím jiným než byrokratickým aparátem.

Jednotlivé části a jednotliví aktivisté - byrokraté sledují svoje zájmy, potřebují navyšovat rozpočty a vykazovat činnost. Každý intrikuje proti ostatním, a zároveň si musí dávat pozor, aby si proti sobě nepoštval celou smečku. Noví se snaží získat pozici na úkor starších aktivistů - byrokratů. Ti starší se je snaží potlačit, ale zároveň musí dokazovat, že jsou pořád dost pořád dost aktivní. Majitel to může snad nějak ovlivňovat, ale je z principu nemožné to dostat pod kontrolu. Aparát žije svým životem a generuje iracionální rozhodnutí.

Tentokrát hraje byrokratická tupost ve prospěch národa a civilizace.

4. 6. 2019

Ivo Budil skvěle:
Možná se blíží zkouška, na kterou jsme čekali celá desetiletí plných porážek a selhání mezi lety 1938 až 1989. Bude to zkouška, v níž obstojíme tváří v tvář nepřátelům demokracie a tentokrát zvítězíme. Nestojí proti nám nacistické nebo sovětské tanky či Lidové milice, ale pouze dav opájející se narcistním pocitem výlučnosti a mediální aktivisté.

Ivo Budil: Milionchvilkaři jsou nepřátelé demokracie. Obstojíme dnes?

4. 6. 2019

Před 30 lety čínští komunisté krvavě potlačili studentský protest v Pekingu. Tehdy jsem to pokládal za strašlivou tragédii. Ale dnes to vidím mnohem složitěji. Čína se vrací ke své civilizační tradici, a pečlivě si vybírá, které západní prvky přijme. Svobodu v našem západním významu nerespektují, stejně jako ji nerespektují muslimové. Ale je otázka, jestli máme právo jim to vyčítat.

Kdyby tehdy čínská vláda nenašla odvahu rázně zasáhnout, nejspíš by to přerostlo v barevnou revoluci, Čína by dnes byla rozdělená mezi americké korporace, svobody by tam bylo stejně málo, hladovělo by se a lidé by byli připraveni o veškerou důstojnost i perspektivu. Pokud Číňany nevidíme jako kořist, nemůžeme jim zazlívat, že takovou cestu nechtěli.

3. 6. 2019

Už Gréta zjevila, kdo má být premiérem místo Babiše?

3. 6. 2019

Američtí lepšolidé se snaží své spoluobčany přesvědčit, že se "mají tak dobře, jako ještě nikdy". Musí to ale ukazovat na změně mezi lety 1900 a 1990, potom se totiž trend obrátil. Až do Trumpova nástupu se stále lépe dařilo horním pěti procentům, imigrantům a speciálním menšinám, zatímco život pracujících lidí byl stále těžší. Stejně jako v celém západním světě.

Human Progress: Those Born in U.S. Today Are "Luckiest Crop in History"

2. 6. 2019

Z dnešní úvahy:

Andrej Babiš není dobrým premiérem.  Země je pod jeho vedením na cestě od špatného k horšímu. Přesto je racionální, abychom ho jako občané dočasně podporovali. Abychom mu ze všech sil drželi palce, než se objeví někdo schopný porazit ho ve volbách a vládnout lépe. Ovcovitý dav manipulovaný euroneziskovkami a sorosovskými nátlakovými skupinami tou alternativou rozhodně není.

Petr Hampl: Proč dočasně podporuji svého premiéra

2. 6. 2019

Bolševismus se vrací. Vše nasvědčuje tomu, že ve své rané brutální podobě. Stalinista Corbyn je na cestě stát se britským ministerským předsedou a Zelení jsou podle výzkumů nejsilnější stranou v Německu. Lidé jsou zděšeni (jako v tomto případě Hynek Charous) a pořád ještě doufají, že je to omyl. Doufají, že až si lidé uvědomí, koho vlastně volí, přestanou Piráty, Zelené a jim podobné podporovat.

Ve skutečnosti ale aktivisté a tvrdé jádro podporovatelů Pirátů velmi dobře ví, o co jde. Stejně jako to vědí komentátoři, univerzitní učitelé a politici tzv. demokratických stran, které s Piráty a různými sorosovskými skupinami spolupracují. A další mají příliš vymyté mozky.

Je ale důležité vidět jeden obrovský rozdíl proti starému bolševismu. Komunismus, který jsme poznali v českých zemích, byl vždy spojen s étosem ochrany chudých pracujících vrstev. Dnešní nový zelený bolševismus počítá s terorem bohatých vůči chudým, nikoliv naopak. Tak tomu bylo v prvních letech Sovětského svazu, kdy bolševici z nóbl rodin masakrovali vesnické rolníky a další „méněcenné“ skupiny.

Proč jim vadí estébák v čele vlády? Protože reálný socialismus odsuzují jakožto příliš mírný, příliš národní, příliš lidový, příliš tolerantní. Jan Čulík do Britských listů nedávno napsal, že husákovský režim byl nesnesitelně pravicový. Kdyby Babiš pomáhal nějaké che-gueverovi, a zůstaly za ním hromady mrtvol, kavárna by jej oslavovala jako hrdinu.

Hynek Charous: Zelení: Novodobí rudo-hnědí

1. 6. 2019

Dnes na parlamentkách:

Otázka nezní, proč došlo k napadení Ladislava Jakla, ale proč k tomu nedošlo mnohem dřív. Je to jeden z klíčových rysů současného politického režimu – urážení politických oponentů, označování slušných lidí za fašisty, rasisty a xenofoby, zákazy besed, blokování na sociálních sítích, policejní stíhání, vyhazování z práce, teď logicky dochází na fyzické napadání a bude se to dále stupňovat. Portál Seznam zveřejňuje seznamy údajných nepřátel státu, terče jsou tedy jasně definovány.

Rozhovor pro Parlamentní listy

31. 5. 2019

Na včerejší tiskové konferenci jsme navrhli Emira Kusturicu na státní vyznamenání a podpořili pana ministra Staňka v jeho boji s galerijní mafií.

31. 5. 2019

Etičtí podnikatelé z Rohlíku náhle zjistili, že jsou hodné dotace a zlé dotace. Napříště budou prodávat jen zboží podporované těmi hodnými.

Aby nedošlo k mýlce, majitel Rohlíku je ten pán, co má majetek v řádu stovek milionů a není ochoten poctivě zaplatit skladníkům ve vlastní firmě, tak raději ilegálně dováží ukrajinské pracovníky.

Pravičáci si to nechtějí připustit, ale takoví podnikatelé jako Čupr a Babiš ohrožují kapitalismus víc než celá komunistická strana dohromady, protože jejich činnost vede ke všeobecnému rozšíření pocitu, že každý podnikatelský úspěch je podepřen krádeží.

30. 5. 2019

Švýcarský ekonom Bruno Frey a někteří další ve svých analýzách ukázali, že lidé, kteří pracují pro sebe (nebo pro své přátele) jsou šťastnější, jednají odpovědněji a celkově se jim mnohem lépe daří. Moudrá vláda by měla usilovat o to, aby co nejvíce lidí pracovalo na vlastním a co nejméně lidí v korporacích. Dokonce i za cenu snížení celkové efektivity hospodářství. Vyplatilo by se to, protože by to vedlo k celkově bezpečnějšímu prostředí, kvalitnější demokracii a lepším vztahům mezi lidmi.

Takže bravo! Je to krok správným směrem. A teď ještě pořádně zdanit korporace.

Tolik k návrhu VK mladšího úplně zrušit daň z příjmu pro živnostníky s ročním obratem do milionu korun

29. 5. 2019

Je vysoce pravděpodobné, že sobotní přepadení Ladislava Jakla bylo jen první sondou. Útočníkům to prošlo, jejich ideologům to prošlo, a teď je otevřená cesta k masivnímu aplikování téhož. S tím, že si lidé zvyknou stejně, jako si zvykli na blokování sociálních sítí. "Kdo není proruský šváb, ten se nemá čeho bát," asi uslyšíme.

Pokud jste vidět (i třeba jen na internetu), dávejte si pozor, kudy chodíte a kam si stoupáte. Velmi doporučuji nějaký základní kurz Krav Maga. Je to natolik intuitivní, že za pouhé 2 - 3 lekce se posunete od úplné bezbrannosti ke stavu, kdy budete schopni ubránit aspoň něco. To se týká i těch, kdo nejsou zrovna sportovní typy.

28. 5. 2019

Z komentáře k eurovolbám:

Kampani SPD chyběla burcující koncovka. Viděli jsme spíš takovou utrápenou snahu dožít se voleb. To vyvrcholilo „kauzou Vašíček,“ kdy SPD nebyla schopna ani vysvětlit kompromitující video, ani odvolat zpochybněného kandidáta. Zkrátka, strana typu SPD mohla dosáhnout 4-5 mandátů, a místo toho je v situaci, kdy i dva jsou úspěchem. Z toho všeho vychází, že něco přes půl milionu hlasů, které SPD získala v parlamentních volbách 2017, je také jejím maximem. Zůstává sympatickou stranou s velice silným volebním programem, ale nemá potřebnou sílu k jejímu prosazení. Nemám žádné důvěrné informace, ale při pohledu zvenčí to působí dojmem, že atmosféra je příliš křečovitě sevřená, než, aby bylo možné prosadit reformu fungování a personální změny potřebné ke změně ve stranu schopnou rovnocenně soutěžit s ANO.

Petr Hampl: Po eurovolbách

28. 5. 2019

28. 5. 2019

Když jsme minulý týden viděli pražskou intelektuálskou chátru zfanatizovanou fašistickou skupinou Milion chvilek, dalo se čekat, že to směřuje k průšvihu. A taky, že ano. Hned v sobotu byl přepaden politicky nekorektní člen RRTV Ladislav Jakl. Šli na to po kavárensku - na 59letého hudebníka a pivaře museli být dva.

Možná si říkáte, že stoupenci TOP a Pirátů nejsou zase až takoví magoři, a že určité věci jsou přes čáru i pro ně. Ani náhodou! Neobjevil se ani náznak odsouzení případu a velká média jej dokonce zcenzurovala, takže se nedostal do zpravodajství. A to je slavný Ladislav Jakl! Koho by zajímalo, kdyby kavárenská úderka přepadla nějakého normálního pracujícího člověka.

27. 5. 2018

Funkcionářům stran, které utrpěly další debakl, připomínám, že státnickým aktem odvahy může být i rozhodnutí o zrušení strany. Je to poctivější než spotřebovávat peníze a lidský čas na něco, co nemá šanci uspět.

27. 5. 2018

Naprosto přesně. Nadále platí, že:
a) EU svou šanci na reformu již minula. Jediný zbývající scénář je rozpad. K tomu připomínám, že ani eurooptimisté nemají jiný scénář - neuslyšíte od nich žádný nápad, jak řešit rostoucí ekonomické, bezpečností a populační problémy, natož nějakou vizi. Prostě jen přežívají do dalšího roku.
b) revoluce jsou z principu místní. Maďaři, Poláci, Italové, Češi a další se budou muset poprat každý o svou zemi. Někomu se to povede, někomu ne.

Tomáš Břicháček: Dobrou zprávou je úspěch pronárodních stran v Itálii, v Maďarsku, ve Francii, v Polsku a v Británii.
Špatnou zprávou je, že formace, které jsou oporou systému (EPP, Socialisté, ALDE, Zelení), udržely drtivou většinu, takže na celkové politické linii EP se nezmění nic.

26. 5. 2019

Můžeme odsuzovat zločinnou zahraniční politiku USA, můžeme nenávidět tamní bankéře a korporátní kapitány. Ale to nic nemění na tom, že americký venkov dal zrod nejsvobodnější společnosti, jaká se kdy v dějinách objevila. Ne v nějakém patologickém dekadentním smyslu, ale v té úžasné kombinaci svobody, odpovědnosti, úcty k tvrdé práci a ochotě to hájit – proti panovníkovi, panstvu, korporacím, federální vládě a komukoliv jiného. Americký křupan (redneck) je jedním z neúžasnějších lidských typů, jaké přinesla západní civilizace. Asi nic nevzbuzuje takovou nenávist mocenských elit. A asi ničeho se tolik nebojí.

Dnes si americké (a zvláště jižanské) buranství připomínáme v situaci, kdy se u nás žije v mnoha ohledech svobodněji než v Americe. Ale pořád je inspirující, zvláště v době trumpovské revoluce. Tohle všechno jsme mohli prožívat na oslavě pátých narozenin Radia Dixie v Heřmanově Městci. Nádhernou atmosféru volnosti, kdy veškerá politická korektnost zůstala za branou, a každý se mohl bavit podle svého. Stará silná americká auta, silní muži, půvabné ženy, totálně sexistická atmosféra, nádherná muzika…prostě všechny ty věci, co se mezi lepšolidmi nesmí ani říkat, natož dělat. Jestli Radio Dixie uspořádá příští rok stejnou akci znova, rozhodně si ji nenechte ujít.

24. 5. 2019

Mayová odchází s hanbou - jako amorální a neschopná žena, která ignorovala zákony, opovrhovala občanskými svobodami a nevratně poškodila vlastní zemi. V jiných dobách by po právu skončila na popravišti.

Nejde ale jen o selhání jedné ženy, ale celé britské Konzervativní strany a Westminsterského politického systému. Je velká otázka, zda budou schopny regenerace.

24. 5. 2019

Osudnou chybou husákovského socialismu bylo, že produkoval lidi šikovné, pracovité a nezávislého smýšlení. Takoví lidé pak pochopitelně zjistili, že se bez toho režimu docela dobře obejdou.

Současný eurofašismus se té chybě dokázal vyhnout.

23. 5. 2019

V dnešní případové studii ukazuji, proč se tzv. elfové musí uchylovat k zákazům a represím. Nejsou schopni diskutovat, argumentovat, přemýšlet. Ve svobodné debatě by byli absolutně ztraceni.

Petr Hampl: Sluníčka diskutují

23. 5. 2019

Na Čižínském (starosta Prahy 7, co vyhlašuje klimatické stanné právo) není nejzajímavější to, že se nechává úkolovat Grétou. Mnohem zajímavější je, jak je možné, že se takovou dobu dařilo před veřejností skrývat, že se jedná o magora tohoto typu, a že nikdy nepraskly jeho "genderové audity" a podobné akce.

23. 5. 2019

Spíše než jednotnou kvalitu potravin řízenou z Bruselu, potřebujeme, abychom v českých zemích jedli české potraviny vyrobené v českých fabrikách ze surovin vypěstovaných českými zemědělci. A dovážet jenom (nebo skoro jenom) to, pro co u nás nejsou podmínky. Tedy zrušení jednotného zemědělského trhu v rámci EU. K tomu by měly směřovat nápravné aktivity, ne k dalším stohům norem a předpisů.

22. 5. 2019

Doporučení k eurovolbám od Petra Hampla a Martina Konvičky.

22. 5. 2019

Jakožto pravidelný posluchač radia Dixie nemůžu se svou drahou ženou chybět na oslavě pětiletého výročí. Tím spíš, že v sobotu už má být v Heřmanově Městci hezky. Kdo se chcete potkat, přijďte taky. Ale hlavně kvůli programu. Jižanská muzika, stará americká auta, historické zbraně, zápasy dívek v bahně... a především svoboda! Ten opojný pocit, kdy vám nikdo nediktuje, co si máte myslet, jestli se na holky díváte dost politicky korektně a kvůli které ministryni nemáte v noci spát.

Ovce na Václavák! Svobodní lidé do Heřmanově Městce!

Oslava 5. narozenin Radia Dixie

21. 5. 2019

Po dnešku jsem šťastný, že je prezidentem Miloš Zeman a nikoliv Edvard Beneš.

21. 5. 2019

V posledních týdnech byl veřejný prostor plný obav, že eurovolby mohou být ovlivněny tajnými službami. Jenže skutečné tajné služby, ty nepíšou statusy na facebook. Jejich práce je vyhrabávat tajné informace, korumpovat, vydírat, možná i unášet nebo zabíjet. Válka tajných služeb je válkou bez pravidel.

Teď se zdá, že obavy byly důvodné. Vypadá to, že rakouský vicekancléř byl (úplně či částečně) sveden agentkou, tajně nafilmován v kompromitující situaci a materiál byl publikován přesně tak, aby byly maximálně zničující. Rukopis perfektních profesionálů.

A ono to najednou nikomu nevadí. Když nám to pomáhá, je zasahování tajných služeb do voleb správné a žádoucí, tvrdí kavárna. Pokud si myslíte, že by těm lidem vadily únosy a vraždy, jste naivní. Stejně jako nevadily jejich stalinským předchůdcům.

21. 5. 2019

Na lavičce Václava Havla o obraně Evropy proti eurohavlistům.

21. 5. 2019

Na výzkumu YouGov není zajímavé jen to, že podstatná část občanů zemí EU počítá s jejím zhroucením, a že taková očekávání mívají sebenaplňující charakter (lidé se zánikem počítají, chovají se podle toho, a tím ho uspíší). Je dobré si také všimnout, že většina obyvatel EU je na tom tak, že jejich platy jim jen s obtížemi stačí na základní přežití. A to i v těch zemích, které vnímáme jako bohaté.

Naším cílem nemůže být vyrovnat se Německu, Francii nebo Itálii. Potřebujeme ekonomický systém, který funguje jinak.

V socialismu snad nemusí vadit, když člověku každý měsíc jen s obtížemi stačí, co vydělá. Když se dostane do problémů nebo bude potřebovat něco navíc, měla by se starat vláda. Ale v kapitalismu můžeme očekávat, že si lidé odkládají nějaké peníze stranou, aby se o sebe mohli postarat sami. Jestliže i v takovém prostředí někdo nemá úspory, může to být záležitost osobní lehkovážnosti. Ale když jsou na tom takhle miliony lidí, jedná se o velmi závažné selhání ekonomického systému jako celku.

Článek o výzkumu YouGov na serveru Novinky.

20. 5. 2019

Aby nedošlo k mýlce. Průšvih ODS nespočívá v tom, že se jim jeden člen opil, hrubě urážel prezidenta, pak se z toho vyspal, vymazal to, a omluvil se. To se prostě stává.

Průšvih ODS je v tom, že stojí na straně globálních korporací a euroelit proti místním lidem, a že jejich strategie ve vztahu k islámu je podvolení. Neustále a systematicky. Včetně toho, že když jsou lidé soudně stíháni za mnohem mírnější slova, než řekl ten nešťastný odéesák z Jesenice, tak to funkcionáři ODS podporují.

20. 5. 2019

Před dvěma lety vyslovil Martin Konvička hypotézu, že zbabělé elity budou využívat muslimské radikály jako trestné eskadry pro likvidaci politické opozice. Ta obava se, žel, začíná naplňovat.

Ne ve Francii, kde šéfové bezpečnostních sil mají odvahu nechat občany brutálně mlátit přímo, ale ve Velké Británii, kde islamizace pokročila mnohem dál.

Tommy Robinson kandidující do europarlamentu měl v sobotu volební shromáždění v Oldhamu (předměstí Manchesteru), policisté přivedli stovku džihádistů, která shromáždění fakticky rozehnala, noviny napsaly, že "na Robinsonově shromáždění vypukly násilnosti." Vše funguje perfektně, můžeme tedy očekávat, že stejný postup bude využíván pravidelně. A nejen ve Velké Británii.

Podle sluníčkového výkladu se to samozřejmě nestalo. Ta stovka džihádistů byli náhodní kolemjdoucí a dlažební kostky padaly z nebe. Ale na to už jsme zvyklí.

19. 5. 2019

Z rozhovoru pro parlamentky:

Každý inteligentní člověk si totiž uvědomuje, že i když chce sám žít výstředním životním stylem a provádět sexuální podivnosti, potřebuje, aby okolní společnost fungovala. Aby rodiny byly pevné, aby děti byly vychovávány v psychicky zdravé lidi, aby muži měli mužské vlastnosti a ženy ženské vlastnosti.

Programy a aktivity, které se dnes zaštiťují tzv. právy sexuálních menšin, ve skutečnosti nesměřují k žádné ochraně sexuálních menšin, ale k rozvrácení společnosti, ke zničení základní lidské sounáležitosti a k rozbití psychického zdraví. Výsledkem nemůže být nic jiného než zkáza a islamizace. Homosexuálové, kterým ještě zbyla aspoň trocha zdravého rozumu, to vidí stejně jako konzervativci.

Průměrný volič SPD je dnes o dění v Evropě informován lépe než pan Švehla z Respektu. Hovoří Petr Hampl, kterému aktivista zmařil přednášku

18. 5. 2019

V květnovém vydání videomagazínu Prolomení hradeb říkám: "Stabilita režimu je tak do značné míry závislá na tom, jestli na tom budou chudí lidé dost špatně. Když na tom špatně budou, pak bude snadnější udržet kázeň i mezi příslušníky vyšších tříd.
Proto je tak důležité ty dole poškodit, zesměšnit, zbavit důstojnosti, udělat jejich život nesnesitelným. Čím hůře na tom budou, tím lépe. Netvrdím, že si to přesně takhle uvědomují, to spíš ne, nicméně jednání mocenské elity k tomu směřuje. Současný systém neprodukuje chudobu. Ta tu byla už předtím. Produkuje ale nesnesitelnost chudoby. Exekuce, to je jenom vrchol ledovce."

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

Hampl na Sputniku: Dnešní aktivisté nejsou jako svazáci stalinské éry. Jsou mnohem horší

17. 5. 2019

Všechny civilizace s vysokou mírou emancipace žen se zhroutily, tvrdí tu kdosi a vyvozuje z toho, že svoboda žen je příčina, a civilizační kolaps následek.

Je to dobrá příležitost ukázat, jak by měla vypadat zdravá debata, a jak by naopak vypadat neměla.

První špatná varianta - potupit, zesměšnit a zničit autora myšlenky.
Druhá špatná varianta - přijmout ji bez hlubšího zkoumání.

Pokud je svoboda žen příčinou úpadku, potom by civilizace se striktním patriarchátem měly být odolnější. Jenže nic takového nevidíme. V dějinách zkolabovala řada civilizací rovnostářských, i řada civilizací, kde se s ženami zacházelo jako s věcmi. Navíc se to i v dějinách některých jednotlivých civilizací cyklicky mění.

Dnes jsme svědky toho, jak se hroutí rovnostářská Evropa, ale stejně rovnostářská pravoslavná civilizace i stejně rovnostářská Indie se drží velmi slušně.

Závěr: Hypotéza byla vyvrácena, můžeme se vráti ke své práci. A její autor může za čas zkusit jinou. Není ostuda říci něco, co se později ukáže jako omyl. Ostuda je držet se toho omylu za každou cenu.

16. 5. 2019

Když se nějaké knihy prodají tři tisíce kusů, je to slušný úspěch. Na téhle fotce z předminulého týdne jsou tři tisíce kusů Prolomení hradeb - pátý dotisk. Celkový náklad je teď 16 000! Když uvážíme, že se kniha dost často půjčuje, jsme na cestě k tomu, aby si ji přečetlo 100 000 lidí.

Je to pro mě příležitost poděkovat vlastencům, bez jejichž přispění by to nebylo možné. Někteří přispěli na startovači, další pomáhají pořádat besedy, šíří informace o knize, doporučují ji a mnozí dokonce koupili víc výtisků a rozdávají nebo půjčují přátelům.

Pro mne osobně to znamená, že mohu věnovat část svého času přednáškám, besedám, článkům, natáčení videí, iniciování řetězových mailů a přípravě dalších knih - na podzim vyjde sborník úvah a na jaře příštího roku druhý díl Prolomení hradeb. A taky je příjemné vidět, že ty všechny estébácké praktiky kavárny nefungují.

16. 5. 2019

Dnešní beseda v Brně byla zrušena, resp. zakázána. Určitě do Brna v dohledné době přijedu a proběhne akce v prostorách, které nepatří městu.

Zakazovací akce měla podle všeho obvyklý průběh. Pár aktivních studentů sociálních věd se potřebuje zviditelnit, napíšou urážlivé e-maily a vedení knihovny se okamžitě podřídí. Jestli v tom byl i zásah magistrátu, to netuším.

Proti jiným případům je zajímavé to, že ten studentík neorganizoval žádnou skupinu a že si ani nedal práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Ani za nějakých 15 minut mu to nestálo. Má tedy proti mě pouze povšechné tvrzení, že jsem "známá postava ultrapravicové scény." Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem, a že jsem veden na různých seznamech "Židů ve veřejném životě" a "pomahačů Židů". Jenže jemu to nestálo ani za těch pár minut! A vedení knihovny zakázalo, aniž by věnovalo třeba jenom malou chvilku zjišťování, jestli to je pravdivé.

Takové autority, jako studenti mediálních studií, se přece nezpochybňují! Co jsou proti tomu doktoráty a vyjádření recenzentů! Možná vás napadá paralela s dělnickými řediteli a dělnickými soudci. Ale tehdejší dělnické kádry měly aspoń životní zkušenost a hovořila pro ně jejich práce. Tady máme jen čistou hloupost, nenávistnost a aroganci.

15. 5. 2019

"Bělošky preferují černochy, potvrdili vědci," hlásá obrovský novinový titulek. Jak z článku ale vyplývá, černochy preferuje desítka bílých studentek humanitních studií, a to těch, které se aktivně zajímají o politickou korektnost. A dokonce ani u nich to není jisté, pouze se tak vyjadřují, když vědí, jsou sledovány.

Člověk by řekl, že je to běžný novinovářský šlendrián, ale když to uvedeme do souvislosti s dalším, vypadá to spíš na systematickou snahu vytvořit atmosféru, aby si česká žena, která si vezme českého muže, bude s ním mít syna a vychovávat ho klukovsky, aby si připadala jako pedofilní transvestit s bipolární poruchou.

15. 5. 2019

Jste psychopat? Trpíte sebevražednými sklony? Volte euronadšence.

14. 5. 2019

Podpora nových technologií by neměla být úkolem vlád. Komerční firmy mají dostatek motivací i zdrojů, aby nejrůznější technologické novinky prosadily.

Vládu si platíme naopak za to, aby dbala na to, že technologické změny nebudou zaváděny překotně. Že nebudou podceněna bezpečnostní rizika, sociální dopady, dopady na psychiku a další. To, z principu, nemůže ošetřit žádný soukromý subjekt.

Podpora technologií dává smysl pouze tam, kde směřuje k nějakému netechnologickému cíli, jako třeba vytvoření lepších pracovních míst nebo získání vojenské převahy.

13. 5. 2019

Z dnešní úvahy:

Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. Upřímně věří tomu, že země žije z koncepčních dokumentů a powerpointových prezentací, a mají pocit, že lidé na polích a ve fabrikách cizopasí na jejich práci.
Pak není obtížné dojít k tomu, že výroba je jenom takový zbytečný pozůstatek minulosti. Netuší, jaká práce se skrývá za těmi předměty, které každý den používají. Netuší, kolik součástek v autě vyžaduje speciální um, a mnohdy stoletou tradici, kterou prostě nejde jen tak nahradit. V jejich představách stačí mít dobrou koncepci, a ono se to vyrobí v podstatě samo. Jsou v tom podobni muslimům, kteří mají za to, že všechny věci vyrábí Alláh.

Petr Hampl: Práce a jiné komunistické přežitky

13. 5. 2019

Čtu další "analýzu postoje obyvatel" a opět narážím na teorii, že prý existuje protiklad mezi voláním po silném vůdci a "demokratickou orientací".
Ve skutečnosti to je přesně naopak. Ti, kdo obdivují silné vůdčí osobnosti typu Orbána a Salviniho, ti vesměs požadují vládu lidu, a často přímou demokracii.
Protikladem k tomuto postoji je neomezená důvěra v anonymní byrokratické aparáty.

12. 5. 2019

Orientalista Petr Pelikán je asi jediný český muslim, se kterým se dá kultivovaně diskutovat, a který má rozumné názory na témata jako imigrace a bezpečnost. Proto byli někteří překvapeni jeho antisemitskými a antiizraelskými výroky z posledních dnů. Ale nemělo by to překvapovat. Nenávist k Židům je jedním z klíčových pilířů islámské víry, na minimálně srovnatelné úrovni s odmítáním vepřového masa a alkoholu. Různí muslimové jsou různě radikální, ale základní pochopení mají všichni stejné.

Ta "překvapení" se odehrávají znovu a znovu všude na světě. Nejčastěji tak, že hezká muslimská tvářička v hidžábu vyvolá nadšení pokrokových intelektuálů, pak následuje nenávistná protižidovská salva. Ale to prostě nejde od islámu oddělit.

12. 5. 2019

Jedna ze zajímavých Milových myšlenek: Místo titulů za jménem (Ph.D., MBA atd.) by se mělo dávat:

Josef Novák, banned from Facebook, Twitter, Paypall, Instagram.

11. 5. 2019

Ministr kultury je plně odpovědný za to, jak bude pracovat Národní galerie a další instituce. Jestli to bude nadále skladiště odpadu nebo jestli vznikne něco, co povznáší ducha. A je na něm, aby si vybral manažery, jakým důvěřuje. Posuzován musí být podle výsledků. Ne podle toho, jestli nechal na svém místě úředníka, který přihrával kamarádům kšeftíky.

Ministr, který nemůže ani odvolat šéfy svých podřízených institucí, je úplně zbytečné. To už pak můžeme rovnou zrušit ministerstvo kultury.

Zkrátka, máme tu další útok na základní demokratické principy. Eurodemokracie proti demokracii.

A ještě na okraj. Národní galerie, tím, že kupuje díla různých umělců, rozhoduje, který bude pokládán za významného a který nikoliv. Když vás kupuje národní galerie, jste velký umělec a vaše díla se prodávají za statisíce. Když vás nekupuje, jsou to jenom obyčejné mazaniny. Ve skutečnosti jde jenom o peníze, ne o nějaké umělecké koncepce.

10. 5. 2019

Šéf čučkařů Koudelka opět nebyl jmenován generálem. Pochopitelně! K takovým, jako on, se hodí spíš hodnost kaprál.

10. 5. 2019

Tohle není výkřik. Zdeněk Chytra ty věci detailně studuje, a zná je lépe než jakýkoliv poslanec nebo ministerský úředník.

Ten vládní dokument je zde.

9. 5. 2019

Zatímco tupá "elita národa" opakuje lži o údajné české kolaboraci, skutečný historik je jasný: "Spousta lidí se tváří, jako by český národ kolaboroval. To není pravda. Ztráty domácího odboje byly obrovské. Nemáme slavit den osvobození, ale den vítězství, protože jsme se na tom vítězství spolupodíleli."

Mimochodem, k tomu přece ze svých daní podporujeme umění, aby taková hrdinství oslavovalo a povzbuzovalo národní hrdost. Pokud toho není schopno, pak je na místě seškrtat veškerou podporu umění na nulu. Tím by byly vyřešeny i všechny hádky o ředitelská místa.

Historik: Češi kolaboranti nebyli, v boji i odboji zemřely tisíce lidí

8. 5. 2019

8. 5. 2019

Odjakživa tomu bylo tak, že když jsem příslušníkem nějaké skupiny, která dělá příšerné věci (většinou je dělá její vedení), mám jen tři možnosti:
a) ze všech sil bojovat, abych změnil postoje své skupiny,
b) odejít z ní,
c) nést spoluvinu a odpovídající osobní důsledky.

Ti, kdo odmítají princip kolektivní viny, ve skutečnosti odmítají veškerou morálku. Není morálky bez kolektivní viny. Ostatně, i tihle "humanisté" ji běžně aplikují. Nemají problém ničit životy chudých lidí, aby byly vráceny peníze, které rozmařile utratil nějaký vládce. Souhlasili se zabíjením srbským civilistů, když se americké vládě nelíbily kroky Jugoslávské vlády. Tvrdí, že dnešní západoevropanky se musí nechat znásilňovat, aby tím odčinily jakési domnělé zločiny, kterých se prý dopustili vládcové v minulých staletích. Organizují bojkoty izraelských podnikatelů, protože nesouhlasí s kroky izraelské vlády bránící zemi proti džihádu.

Kolektivní vina existuje, vždy existovala a Češi byli zcela v právu, když ten princip aplikovali vůči německé menšině.

7. 5. 2019

Poslal jsem Raptor-TV pár stovek a totéž doporučuju i ostatním (pokud nemůžete víc). Dělají výbornou a důležitou práci - ucelené televizní zpravodajství o všech událostech, které probíhají, ale mainstream se je snaží utajit nebo zkreslit. TV Raptor k tomu přistupuje tak, aby si sami diváci mohli udělat názor. Pokud by tu práci museli omezit, citelně by to chybělo.

Zajímáte se o to co se děje?

Líbí se Vám online přenosy RaptorTV z besed, demonstrací a dalších akcí na kterých nemůžete být osobně?
Máte rádi reportáže a rozhovory s lidmi, kterým mainstream prostor nedá?
Chcete pomoci přiblížit realitu i dalším?
Přispějte i Vy na provoz RaptorTV.cz,

I malá částka pomůže šířit to, co jinde neuvidíte a co jiní přehlíží nebo nechtějí vidět.

Běžný účet:
Číslo účtu: 2001512031/2010
IBAN: CZ2320100000002001512031
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2800735119
Číslo účtu: 2800735119/2010
IBAN: CZ7020100000002800735119
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
při platbě uveďte prosím poznámku "RaptorTV"

Majitel účtů:
Hej, občané z.s., za silnou a suverénní ČR
Projekt: Raptor-TV.cz

7. 5. 2018

Izraelci zase celému světu předvedli, jak správně reagovat na džihád. Bravo!

"Experty na islám" možná překvapí, že vláda nevyhrožovala občanům uvězněním, když o tom budou mluvit.
Kupodivu se ani nesemkli a nezačali bojovat s nenávistí. Zajímavé.
A dokonce ani nevedli policejní vyšetřování.

Místo toho se stalo to, co jediné je logické a správná. Odveta vůči celé komunitě, která vrahům poskytovala zázemí. Odveta citlivá a bolestivá - ale taková, aby bylo jasné, že to může být i mnohem mnohem horší.

Výborně! Kéž bychom uměli reagovat stejným způsobem.

6. 5. 2019

Je až neuvěřitelné, jak tuhý život má strach z demokratického rozhodování. Třeba přímá volba prezidenta. Kdyby nebyla zavedena, je dnes českým prezidentem již podruhé Karel Schwarzenberg, předsedou vlády je Ivan Bartoš a lidé jako Hampl jsou ve vězení. Všichni to vědí, přesto lidé s jinak rozumnými názory dokolečka opakují, že "přímá demokracie je fuj" a "přímá volba byla chyba."

6. 5. 2019

Margaret Thatcherová byla statečná žena, která už před lety vybojovala revoluci velmi podobnou té naší. Proto na ni budeme vždy vzpomínat s úctou.

S odstupem ale můžeme vidět i stinné stránky jejího dědictví. Nesmírně naivní přístup ke korporacím, o nichž věřila, že mohou být zkroceny tím, že si jednotliví občané z nižších vrstev koupí akcie. Privatizace prodejem korporacím, která se posléze ukázala katastrofální. Úplné ignorování problému imigrace. A totální podceňování významu základních společenských vazeb a vzájemné solidarity mezi lidmi.

Poučení z toho, že nikdo není dokonalý, a že sebelepší plán bude v budoucnu potřebovat nějakou korekci. Lidská společnost je příliš složitá, než aby bylo možné najít provždy platné univerzální řešení

5. 5. 2019

Doporučuji k podpisu poslední "televizní" petici. Kavárna si totiž uvědomuje, že tentokrát je pozice České televize nejistější než kdykoliv předtím. Nejde jen o to, že sluníčková parta přeměnila televizi v nástroj stupidní neobolševické propagandy. Ještě vážnější je, že za éry současného ředitele bez stopy zmizely více než čtyři miliardy korun (!). Kavárna tedy začíná tlačit a snaží se vyvolat dojem, že Česká televize má masivní veřejnou podporu. Proto by bylo dobré sesbírat hodně podpisů pod petici uvádějící věci na pravou míru.

Petice: Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

4. 5. 2019

Záznam včerejší promluvy, k příznivcům DSSS, ale nejen k nim. Řekl jsem v něm mimo jiné:

Pánové, jste dědicové úžasného českého národa. Jste dědicové západní civilizace. Té civilizace, která objevila pokrok, objevila vědu, vymýtila otroctví, vymýtila hladomory a morové epidemie. A která to všechno dokázala ubránit. Jako jediná opakovaně dokázala odrazit islámské útoky. Civilizace, která jako jediná objevila hodnotu lidské svobody. Různí jiní lidé mohou být hrdí na různé věci, ale my bílí muži, příslušníci křesťanské civilizace máme tohle dědictví. Je to největší dědictví, jaké se kdy v lidských dějinách objevilo. Za něj umíraly generace před námi. Nenechme si jej vzít – ani islámskými agresory, ani neomarxistickými šílenci, ani korporacemi ani zkorumpovanými politiky.

3. 5. 2019

Tak jako neomarxističtí aktivisté naprosto nekriticky přijímají všechno, co slyší z velkých multikulturních médií, tak někteří pravičáci naprosto nekriticky přijímají všechno od lidí a organizací, co jsou hodně bohaté. Nikdy nepřipustí, že nějaká korporace udělala prasárnu. Nikdy nebudou souhlasit s tím, že by její chování mělo být korigováno nebo dokonce vyhnána z nějaké země. Peníze jsou pro ně dostatečným ospravedlněním naprosto čehokoliv.

3. 5. 2019

Zdanění Facebooku a Googlu je jednoznačně správný krok. Místo ždímání drobných českých podnikatelů a živnostníků by se vláda měla zaměřit na ty, kdo zemi skutečně vysávají a využívají všech výhod, aniž by platili férové daně. V případě nadnárodních korporací by ta daň měla být měřena z obratu, protože zisk dokážou schovat.

Určitě uslyšíme naivní výkřiky, že ta daň bude přeúčtována místním zákazníkům. Omyl! Kdyby dokázali z českých lidí vydřít víc peněz, už by to dávno dělali.

Je ovšem otázka, jestli Babišovi vydrží odvaha, nebo jestli se zalekne jako nedávno bank.

Novinky.cz: Babišova vláda chce uvalit na Facebook a Google sedmiprocentní digitální daň

3. 5. 2019

Jak jsou trestány akty násilného džihádu v České republice:

- zhanobení pravoslavného kostela v Praze na Olšanech a vyhrožování věřícím - pachatel potrestán domluvou,
- znásilnění zdravotní sestry na Bulovce - pachatel osvobozen,
- pokus o podříznutí v Brně - pachatel vyšetřován na svobodě a podle všeho zmizel,
- sedm bodných ran v těle mládence v Olomouci - pachatelům umožněno zmizet,
- pokus o vraždu pražského číšníka, která skončila "jen" jeho zmrzačením - většina pachatelů propuštěna a vypadá to, že dva z nich dostanou mírné tresty.

Menší záležitosti typu okázalých podvodů se ani neřeší.

To už není otázka selhání jednotlivců. To ukazuje, že justice je absolutně nepřipravena na džihád vedený formou systematického zastrašování místního obyvatelstva.

2. 5. 2019

Z dnešního komentáře:
"Působí to dojmem, že se začalo rozhodovat podle nepsané ústavy, která lze shrnout následovně.
1) Zdrojem vší moci jsou globalistické struktury.
2) Lid České republiky nemá právo kritizovat nebo dokonce odmítat nařízení globalistických struktur.
3) Občanská práva mohou být libovolně přidělována a odebírána globalistickými strukturami.
4) V případě sporu mezi různými občany a skupinami občanů je dáno za pravdu vždy tomu, kdo stojí výše v globalistické hierarchii."

Petr Hampl: Jaká je skutečná ústava České republiky

2. 5. 2019

Martin Konvička naprosto přesně: "EU se stala byrokratickým molochem, který si neumí ani ochránit vlastní hranice, ale absurdně se snaží reglementovat veškeré aktivity svých obyvatel, napadá jejich tradice a odlišnosti. Taková Unie musí zaniknout – a zanikne"

Problém je jen v tom, že nevíme, jak dramaticky bude ten zánik probíhat a jaké bude mít dopady na obyvatele. Nevíme dokonce ani, jestli někdo z evropských domorodců katastrofu zvanou EU přežije.

Mimochodem, pokoušel jsem se udělat poctivou inventuru, jestli existuje alespoň jedna pozitivní věc, kterou nám EU přinesla. A obávám se, že žádné pozitivum nelze najít.

Martin Konvička: 15 nešťastných let úpadku a otroctví

1. 5. 2019

Když jsem před více než rokem zahájil pravidelné přednášky nad knihou Prolomení hradeb, začalo na ně přicházet mnoho vyloženě zoufalých lidí. Osobně na tom nejsou špatně, ale drtí je, když musí bezmocně přihlížet, jak je jejich země likvidována. Trpí, když vidí, jak mocenské a finanční elity postupně ničí všechny oblasti života a směřují k nahrazení současných obyvatel jiným etnikem, což povede k islamizaci země. Co s tím můžeme dělat? Jak můžeme nastavený proces zastavit? Takovou otázku jsem dostával znovu a znovu.

Moje odpověď byla pokaždé stejná. Buďte trpěliví a čekejte, až protistrana udělá chybu. Zatím se na onen okamžik pečlivě připravujte. Obávám se, že mnozí odcházeli zklamáni, protože by nejraději hned zahájili revoluci. Jenže chyba přišla. Stalo se tak mnohem rychleji, než jsem já sám čekal.

Petr Hampl: Jak se panství elit hroutilo v dubnu

30. 4. 2019

IBM a další korporace úkolují českou vládu, jak má vypadat rodinná politika. Přitom to s jejich nemá absolutně nic společného. Cítí se být něčím na způsob koloniální správy. Neuvěřitelná drzost!

Že ekonomicky není jejich přítomnost žádným pozitivem, to už je jasné několik let. Vysávají zemi tak, že životní úroveň stoupá pomaleji než za předlistopadového bolševického plánovaného hospodářství. Jenže ono začíná být stále jasnější, že jejich vliv je taky neslučitelný s demokracií a občanskými svobodami.

Vzpomeňte si na to, až vám bude někdo tvrdit, že pokud by odešly, byla by to pro nás ztráta.

Mimochodem, ty firmy mají ještě něco společného. Na českém trhu žijí z dotací či státních zakázek nebo aspoň podnikají ve vysoce regulovaném prostředí. Neplatí daně a posílají do centrál stovky miliard.

30. 4. 2019

Profesor Miliere s odstupem shrnuje vše, co už je ověřené o požáru Notre Dame. A světe, div se! Všechny ty fámy, co v prvních hodinách kolovaly mezi lidmi, se ukazují jako pravdivé. A taky se ukazuje, že velká média o požáru lhala. Nejen Česká televize, Seznam a bakalovci (tam už je to samozřejmostí), ale i třeba Novinky a iDnes. Ti, kdo křičeli o hoaxech, ti plnili prostor nepravdivými informacemi.

Vzpomeňte si na to za pár týdnů, až dojde k dalšímu velkému útoku a ta informace se bude opakovat. Lháři budou obviňovat ze lži. Šiřitelé nepravd budou varovat před hoaxy. S naprostým cynismem, protože oni mají obsazeny redakce a mohou si dovolit cokoliv.

Gatestone Institute: Hořící katedrála a zkáza křesťanské Evropy

29. 4. 2019

Tak zakazují Robinsona. Ostatně, co jsme čekali? Že cenzoři dotáhnou seznam závadných publikací, zamknou kancelář a půjdou se živit rybolovem? To asi sotva. Zajímavější otázka spíš zní, co zakážou tenhle týden, co příští, co v červnu, co v červenci.

Efektivita práce roste ve všech odvětvích. Stále méně lidí toho zvládne vyrobit stále více. Odvětví zákazů není výjimkou.

29. 4. 2019

Pokud připomínáme morální rozklad Římské říše, měli bychom taky připomínat, že se Římané z toho dekadentního období vzpamatovali, a jejich říše prožila další úspěšná staletí. Po děsivých císařích jako Caligula a Nero přišli velcí muži jako Titus nebo Marcus Aurelius.
Zdá se ale, že nutnou podmínkou překonání dekadence je to, že některé části společnosti zůstanou relativně nezasaženy.

28. 4. 2019

Tak muslimové na Sri Lance prý žijí ve strachu. Nechápu proč. Vždyť jim nehrozí nic horšího, než co se děje tamním křesťanům a co světovému intelektuálstvu nestojí za zmínku. Tak to asi tak strašné nebude.

Ale vážně. V takových situacích nezapomínejme, že muslimské fňukání je jednou ze zbraní džihádu. Vzbudit lítost, využít té lítosti jako slabosti protistrany, a zničit ji. Tak postupoval již Mohammed. Z pohledu islámské civilizace na tom není nic nečestného. Je to stejně dobré jako vybojovat bitvu nebo znásilnit nevěřící děvku.

Opět narážíme na to, že na evropské straně fakticky chybí solidnější znalost islámu. Odpovídající katedry arabistiky a orientalistiky jsou vesměs sponsorovány ze Saudské Arábie a Kataru, takže se postupně mění v propagační oddělení džihádu, o "islámských studiích" nemluvě. A solidní organizace jako Centrum pro studium politického islámu nebo Jihad Watch jsou zatím izolované.

27. 4. 2019

Opravdu ještě někdo věří tomu, že peníze utracené u amerických zbrojovek zvýší bezpečnost České republiky? Existuje pro takové nákupy ještě jiná obhajoba než korupce?

Petr Markvart: Ministerstvo obrany ČR plánuje nákup vrtulníků, které si kromě Námořní pěchoty Spojených států (160 ks) nikdo nikdy nekoupil. Ve srovnání se současně provozovaným typem Mi-24V má poloviční dolet, unese podstatně méně zbraňových systémů i výsadku. Zatímco Mi-24V bojoval a bojuje pro 58 vojenských uživatelů ve všech konfliktech světa, UH-1Y byl sice operačně nasazen v Iráku i Afghánistánu, ale bez větších bojových zkušeností.

Na rozdíl o českého ministerstva, které stále hovoří o nákupu "víceúčelových" (tedy bojově-dopravních) vrtulníků, sám výrobce klasifikuje vrtulník UH-1Y jako "střední dopravní".

Dobrá zpráva pro daňového poplatníka je i ta, že vybudování logistiky, vyzbrojení a přeškolení pro nový typ vojenské techniky bude stát další desítky miliard, přičemž stávající technika by mohla sloužit minimálně dalších 20 let, a je tedy zcela nesmyslné nahrazovat jí nyní technikou novou. Takže namísto toho, aby se za zlomek ceny westernizovalo to, co máme, budeme vyhazovat oknem peníze, které jsou nutně zapotřebí jinde.

Takhle to musí nutně dopadnout vždycky, když politická rozhodnutí převládnou nad zdravým rozumem a racionálním uvažováním.

26. 4. 2019

Kdyby byli Maduro a před ním Chavez dali prostor venezuelským rolníkům a drobným podnikatelům, mohli dnes mít relativně uzavřenou a soběstačnou ekonomiku, a na všechny zahraniční bankéře mohli dělat dlouhý nos. Jenže se vzhlédli k megalomanských projektech, a dopadlo to, jak to dopadlo.

Budiž z toho poučení pro všechny další. Nahradit korporace zkorumpovanou státní byrokracií není žádná výhra. Komentátoři se pak mohou hádat, jestli je lepší "kapitalismus" nebo "socialismus", ale lidem se v obou daří stejně špatně.

Mimochodem, co kdyby se Venezuelané vykašlali na ropu a zkusili založit bohatství své země na práci? nebylo by jim lépe?

26. 4. 2019

S redaktorkou Regionální televize Alex Hrdinovou jsme probírali útisk žen v současné společnosti. Pozornost jsme věnovali zejména otázce pohlavního obtěžování.

Ta druhá fotografie je ilustrační.

25. 4. 2019

Ze zamyšlení nad církevními restituacemi a vlastnictvím vůbec:

Ti, kdo opakovali, že "co bylo ukradeno, musí být vráceno", se možná cítili lépe, ale pro ostatní to silný argument nebyl. Jak pomůže taková fráze při rozlišování mezi soukromým a veřejnoprávním majetkem? A ten dvojí metr! Ti stejní lidé, co tak horlivě pokřikovali, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno,“ ti zároveň obhajovali pobělohorské protiústavní vyvlastnění protestantů. Jak to jde dohromady? Vždyť bez těch protiústavních konfiskací by třeba majetek Schwarzenbergů vůbec neexistoval. A jak je možné, že nevadí, že církevní restituce protlačili politici, kteří byli předtím zapleteni do mnohamiliardových rozkrádaček. Pro ně zjevně neplatí, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno.“

Petr Hampl: Cena za nadutost a aroganci

25. 4. 2019

Dánský miliardář tlačící multikulturní propagandu Anders Holche Povlsen přišel při poslední vlně útoků o většinu své rodiny. To není novinka.

Snad to ale pomůže vyvrátit iluze o tom, že finanční elity naplňují nějaký tajný plán a že mají situaci pevně v rukou. Nemají! Situace je jim totálně vymkla z rukou a oni sami nevědí, co bude v příštím okamžiku. Nedokážou už zastavit probuzené sebevědomé džihádisty, jejichž počet neustále roste. Nedokážou už ani zkrotit běsnící neomarxisty. A nedokážou si poradit ani se svými vymytými mozky a začít racionálně přemýšlet.

Páchají kolektivní sebevraždu, a jestli nebudou včas odstaveni od moci, strhnou s sebou celé národy, civilizaci a rasu.

24. 4. 2019

Včera na Primě s Benem Kurasem a dalšími o masových vraždách křesťanů na Sri Lance:
"Není to jen otázka radikálů. Ti radikálové používají jenom jiné prostředky než ostatní. Ale v zásadě je to tak, že pokud se stanete muslimem, tak je vaší povinností usilovat o to, aby se Mohammedově učení podřídil celý svět. A jak sám Mohammed řekl, Alláh mi dává zvítězit skrze působení strachu."

24. 4. 2019

V dnešní den bývá připomínáno vyvraždění Arménů Turky (24. dubna 1915 bylo zahájeno jedno z kol zatýkání). Postupně bylo zabito minimálně 1,5 milionů lidí, možná mnohem více. Muslimští řezníci poráželi Armény po tisících jako na masových jatkách, byly použity i první plynové komory. Sám Adolf Hitler toto jednání Turků připomínal a obdivoval.
Méně se ví, že o pár desítek let dříve proběhlo velmi podobné vyvraždění 600 000 Řeků.

Je důležité to připomínat zejména těm, kdo si dnes dělají iluze, že by se v zemi s muslimskou většinou dalo jakž takž žít. Ano, muslimská nadvláda může mít tu podobu, kdy nevěřící "pouze" nemohou vlastnit zbraně, nesmějí stavět nové kostely a platí speciální daň. Ale pokud vládcové rozhodnou, že je výhodnější nemuslimské podlidi vyvraždit, nedopouští se tím ze svého pohledu ničeho nemorálního.

Genocida Arménů přitom vůbec nemusela proběhnout. Rusko bylo připraveno a schopno křesťanské oblasti ovládané Turky osvobodit. Zabránily tomu Anglie a Francie, ze strachu, že Rusko získá příliš velký vliv.

23. 4. 2019

Pro parlamentky:

Petr Pavel a jemu podobní šíří už několik let hoaxy o údajné ruské hrozbě. Způsobili tím škodu stovek miliard korun, a také citelné omezení občanských práv. Svá tvrzení nedokázali podložit ani jediným konkrétním faktem. V podstatě všechno, co říkali, se ukázalo jako lživé. Stačí připomenout aféru „novičok“, které se už otevřeně vysmívá i americký prezident. Nebo zasahování do amerických voleb, které bylo jednoznačně vyvráceno nezávislou komisí.

Je čas volat takové lidi k odpovědnosti za škody, které tím šířením lží způsobili. Když se do té kampaně zapojí nějaká pornohvězda, můžeme tolerovat neznalost. Ale u pana Pavla je téměř nemožné, že by nešlo o vědomé cynické lži.

Parlamentní listy: Petr Hampl vysvětluje, proč v kavárně propukla panika z nové strany Václava Klause

22. 4. 2019

Máme za sebou jedny z nejstrašnějších Velikonoc v celých dějinách křesťanského západu i světa. Od vypálení nejvýznamnější katedrály Západu po stovky zavražděných. Kromě toho byli masakrováni černí křesťané v Africe (islamisté otevřeli novou frontu v Kongu), ale o tom už se ani nemluví. Nejhorší na tom, že na straně džihádistů stojí už i mocenské a finanční elity Západu a západní intelektuálové.

Nicméně nemělo by uniknout, že to byl i týden dobrých zpráv. Řečeno slovy jednoho slavného zločince, "vládnoucí třída ukazuje stále viditelnější známky slabosti," což je jednou z nutných podmínek radikální změny. A pokud dojde k radikální mocenské změně, je slušná šance, že se některé další národy začnou bránit (po Maďarech, Srbech a Polácích). Ve volbách ve Finsku získali praví Finové téměř 20%, a dokonce i na Ukrajině byl Sorosův kůň smeten nejasnou místní figurkou, která slibuje rezervovanější postoj k Západu a zastavení agrese vůči Doněcku.

22. 4. 2019

Po desítky let evropští intelektuálové uctívali buddhismus jako úžasnou a vznešenou alternativu vůči západnímu křesťanskému myšlení. A vida, stačilo pár islamistických útoků, a už jsou pro ně buddhisté méněcenná násilná stvoření, vůči kterým je povoleno jakákoliv špína.
Není to o náboženství, ale o povahových rysech. Kavárna začne klidně plivat na marxismus nebo islám, pokud se ukáže někdo bohatší a silnější.

22. 4. 2019

Z videa, které jsme natočili s Martinem Konvičkou a Žarkem Jovanovičem, upozorňuji zejména na Martinův výklad o tom, proč je pro muslimy tak důležité zlikvidovat všechny památky na kulturu, která byla před islamizací země. Francii již pokládají za islámskou zemi a chovají se podle toho.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Téměř všichni ekonomové se v posledním století věnovali studiu toho, jak dosáhnout maximální efektivity, resp. co největšího národního bohatství. Dávalo to smysl, protože když byl větší koláč, připadalo větší sousto na každého, i ty nejchudší.

Jenže tohle přestalo fungovat. Koláč roste, ale pro většinu obyvatel je stále těžší udržet i jen stejné sousto, natož ho zvětšovat. Zvyšování národního bohatství už neprospívá, a nemůže být dalším cílem.

Potřebujeme ekonomii, která se zaměří na otázky jako: Jaké ekonomické uspořádání nejvíce napomáhá růstu sounáležitosti mezi lidmi? Jaké charakterové vlastnosti jsou povzbuzovány různými ekonomickými modely a institucemi? Jak mají být hospodářské věci uspořádány, aby lidé měli chuť bránit vlastní zemi?

20. 4. 2019

Z oběžníku jedné východočeské farnosti:

Blíží se také eurovolby, kdo by se chtěl orientovat v politice, měl by si přečíst knihu sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, kde popisuje hlavní ohrožení naší civilizace - vznik nové totality a podlehnutí islámské ideologii. Autor například tvrdí, že většina současných obyvatel Švédska se ještě dožije toho, že jejich zemi ovládne islám. A ostatní západní země na tom nejsou o mnoho lépe. Spoustu přednášek zmíněného autora si můžete poslechnout i na youtube. Ne se vším musíme souhlasit, ale mnoho z jeho tvrzení je jistě pravdivých a velmi závažných.
Kdo se zúčastňujete bohoslužeb v...

20. 4. 2019

Vítek Zvánovec napsal velmi zajímavé doplnění k mému článku Zločinecký kartel v české politice.
Ze Zvánovcova doplnění
Pak přišel Internet a cca od roku 2000 jsou media v krisi. Vědění se demokratisovalo a elity si s tím neví rady. Díky alternativě je totiž vidět, že hlavním nástrojem medií je manipulace.

Vít Zvánovec: Pravdoláskovní paradigma

20. 4. 2019

Připomínám, že ty knihy jsou k dispozici i v mém e-shopu na www.pi-shop.cz

19. 4. 2019

Ke spekulacím o politickém programu strany VK mladšího. Žádný dokument není zapotřebí. VK junior už několik let komunikuje jasně a konsistentně. Každý, kdo se o něj zajímá, dokáže odhadnout, jak bude přistupovat ke které otázce. Dokáže taky odhadnout, jaké lidi bude VK junior přitahovat (a kteří pak budou stranu dále ovlivňovat).

Ten program samozřejmě vznikne, ale stejně ho skoro nikdo nebude číst. A hlavně, až se bude bojovat o jakoukoliv konkrétní záležitost, nebudou poslanci ani jiní členové strany listovat v programové brožurce. Udělají to, co pokládají za správné.

Rozumíme tomu, co pokládá za správné Hamáček. Rozumíme tomu, co pokládá za správné Ivan Bartoš. Klausovská strana je stejně čitelná dlouho před svým vznikem.

19. 4. 2019

K nářkům, že většina mladých lidí v USA i západní Evropě preferuje socialismus před kapitalismem.

Nedivte se. Kapitalismus přestal fungovat, a chybí návrhy, jak ho spravit i návrhy, čím jiným než socialismem ho nahradit.

Co znamená, že ekonomický systém přestal fungovat? Nejde jen o to, že životní úroveň dvou třetin společnosti stagnuje nebo klesá. Ještě horší je, když ekonomický systém začne podporovat ty postoje, psychické rysy a instituce, které jsou v ním rozporu. Jestliže "pravice" dospěla k postoji, že dosažení zisku je ospravedlněním jakékoliv činnosti, je logické, že mnozí na to půjdou přes neziskovky, bující byrokracii a kolaboraci s nepřáteli. Jestliže "pravice" dospěla k postoji, že musíme akceptovat, že některé ekonomické aktivity likvidují občanskou sounáležitost, pak je logické, že se společnost rozpadá.

Co znamená, že dříve fungoval? Mezi lety 1800 a 1985 existoval trend postupného zvyšování životní úrovně, růstu životních šancí a snižování nerovností.

Pár moudrých lidí si uvědomuje potřebu změny. Např. Petr Robejšek navrhuje radikálně progresivní zdanění, Steve Bannon vyvlastnění největších korporací atd. Ale ti lidé jsou v menšině, a obávám se, že jde pouze o dílčí návrhy. Potřebujeme novou celkovou ekonomickou vizi pro svobodnou společnost.

19. 4. 2019

Ke stížnostem, že se vlastenecká scéna neustále drobí. Zakládání pidiprojektů je pozitivní, pokud se v nich realizují lidé, kteří by jinak škodili někde, kde to je důležité. To je aspekt, který bychom neměli podceňovat.

18. 4. 2019

Tak jako jedna korporace prodává různé značky, tak jedna politická skupina vystupuje ve formě různých politických stran. S politickou konkurencí to nemá nic společného. Po včerejším hlasování o VK mladším už o tom nikdo nemůže pochybovat.

Shodou okolností jsem to před pár měsíci popsal podrobněji.

Petr Hampl: Zločinecký kartel v české politice

17. 4. 2019

Po chmurných dnech trocha humoru. Není to falešný profil! Takhle reagují na samotnou Grétu. Nechtějte vidět, co by se dělo, kdyby na ně nasadili třeba roztomilého růžového králíčka. .

Jo, a tihle lidé se pošklebují fanouškům Ortelu.

16. 4. 2019

Na včerejším křtu nové knihy Václava Klause s Vladislavou Hujovou. To je ta statečná žena, která strávila několik let obranou svého obvodu před tzv. Klinikou, která ničila část čtvrti a hrozila metastázovat.
Václav Klaus ve svém vystoupení použil v souvislosti s islámem výraz "hrozba" a varoval, že je tato hrozba v České republice podceňována. Pokud vím, je to první takto jednoznačné vyjádření.

15. 4. 2019

Z poznámky k vypálení Notre Dame:

Západ by nebyl první civilizací v dějinách, která byla převálcována někým agresivnějším a lépe připraveným. Ale byl by to první případ v dějinách, kdy nějaká civilizace zanikla tak zbabělým a ubohým způsobem. To není humanismus, který by zasluhoval sympatie. To je ubožáctví, které zasluhuje nejhlubší opovržení.

Petr Hampl: Ráno po vypálení Notre Dame

O den později: Včera mi tu někteří nevěřili, že Notre Dame bude přestavěn na mešitu. A už je to tady.

Summit News: Elitist Architects Want Notre Dame Rebuilt to Reflect New Globalist France

15. 4. 2019

Není skvělé žít v zemi, kdy je jeden z nejtěžších politických konfliktů o vystrkování ženských prsů?

Škoda, že je to jen na chvíli.

15. 4. 2019

Tak už i ve Finsku! Hlavně, že to držíte pevně v rukou, soudruzi.

15. 4. 2019

Odjakživa bylo součástí právního vědomí i to, že pokud někdo vypoví válku civilizovanému světu jako celku, zříká se tím práva na soudní proces. Pokud byl někdo přistižen na palubě pirátské lodi, nic se nevyšetřovalo. To není barbarství, ale nutná součást fungujícího právního systému. Jestliže dnes odmítají úřady totéž aplikovat na Islámský stát, jen tím potvrzují, že cílem fungování justice není ochrana občanů. Martin Konvička to na konci rozhovoru popsal výstižně: buďme vděční za každý případ, kdy blízkovýchodní režimy nahradí nefungující západní justici.

Parlamentní listy: Rozhovor s Martinem Konvičkou

14. 4. 2019

K tomuhle staršímu videu pořád ještě dostávám ohlasy. Některé informují o neobolševickém vymývání mozků v rámci skautských školení (je to mnohem horší, než to vypadá zvenku), ale ozývají se lidé, kteří byli v posledních letech ze Skauta vyloučeni za nesprávné politické názory. V kárných komisích zpravidla sedí funkcionáři strany Zelených.

Asi nejvíc trapně mi je za řadové vedoucí, kteří tiše sklopí oči a dělají, že nic nevidí, aby dostali peníze na činnost. Pak dětem vyprávějí o cti, poctivost, pravdomluvnosti a boji proti bezpráví.

Videopořad: Jak se ze Skautů stali antiskauti

14. 4. 2019

Novopohanství proniká do obranné doktríny. Nejdříve to tlačila ODS, teď ten postoj přejala i česká vláda.

Podle nové mystické doktríny se musí shromáždit obrovské prostředky (minimálně dvě procenta HDP), a potom se ty peníze rituálně spálí, nasypou do moře nebo utratí za nějakou úplně nesmyslnou věc. Třeba za nějaké další pandury, o kterých nikdo nedokáže říct, k čemu jsou vlastně dobré.

Tím, že proběhne rituální oběť, bude Česká republika zabezpečena. Potom nebude vadit, že nemá pod kontrolou vlastní hranice, že policisté nemají ani základní výcvik pro případě teroristického útoku, že neexistuje žádná ochrana civilního obyvatelstva, že armáda byla fakticky zrušena (a nahrazena podpůrnou jednotkou pro koloniální expedice) atd.

Ono to vypadá, že ani ti skuteční pohané nebyli tak hloupí. Nebo, že by nebyli tak zkorumpovaní?

13. 4. 2019

Nový antidiskriminační zákon není jen o nové vlně bezpráví, ale především o radikální změně ekonomických poměrů. V podstatě o likvidaci posledních zbývajících menších českých firem.
Zákon totiž bude požadovat, aby byl každý zaměstnanec v každé situaci NEZPOCHYBNITELNĚ PROKÁZAT, že byl motivován něčím jiným než předsudky. Jinak drastické tresty. A podat takový důkaz je přece z principu nemožné.
Na "pokročilejším západě" se to řeší tak, že firma musí mít naprosto detailní předpisy pro všechny situace, jaké mohou nastat. Zaměstnanec tedy nikdy nerozhoduje na základě osobní volby, ale přesně aplikuje předpisy. Pokud je schopen dokázat (třeba záznamem v systému), že postupoval naprosto přesně podle předpisu, vyvrátil obvinění z diskriminace.

Pro firmy jako IBM nebo Siemens to nebude nic nového. Už dnes tak fungují. Ale pro malé firmy to bude znamenat povinnost sešněrovat se předpisy a přijít o jedinou výhodu, kterou proti velkým mají.

Samozřejmě to bude skvělý byznys nejen pro predátorské neziskovky, ale taky pro stovky poradenských firem, které budou konzultovat správné nastavení vnitřních předpisů. Nicméně celkové škody mohou jít do stovek miliard.

Ta změna by nebyla skoková. Nový antidiskriminační zákon by byl přijat, na začátku by se nedělo skoro nic, ale žalob a procesů by postupně přibývalo, strach by rostl... až k těm následkům, na které upozorňuji.

Marian Kechlibar: Dokaž, že jsi nevinen!

13. 4. 2019

"Co na nás vymyslí příště? Odstaví nás za přestupek přímo u krajnice? Zamknou nás na dálku rovnou ve vozidle a automaticky odvezou do arestu za občanskou neposlušnost? Vím, že to zní jako sci-fi, ale při současné kadenci doslova životu škodlivých bruselských direktiv bych se už nedivil ničemu," říká v rozhovoru Hynek Charous.

Samozřejmě, že to tak bude! Zavedením té pitomé a nebezpečné úpravy přece nekončí svět. Ti stejní úředníci a neziskovkáři budou nadále sedět na stejných židlích a budou muset vykazovat činnost. A protože všechny aspoň trochu rozumné zákazy už existují, budou postupovat k absurdnějším a absurdnějším nápadům.

Poučení? Správnou reakcí na návrh pitomého opatření není jen zamítnutí návrhu, ale také zrušení úřadu, odkud to vzešlo. Úředníci se musí začít bát o své rozpočty.

Hynek Charous: Přichází dnes soudruzi z EU s něčím, co by zlepšilo životy lidí? Příště nás naše auto rovnou zamkne?

13. 4. 2019

Kojící úderka atakující svými obnaženými prsy bankovní pobočky - to není jen humorný či obtěžující happening. Jde především o peníze. Normální organizace by tomu nepřikládala pozornost, ale v bance typu Raiffeisenu jsou útvary typu "společenské odpovědnosti" (možná se to v jejich případě jmenuje jinak, ale na tom nezáleží), které prosadí nákup:
- poradenství, jak vybudovat organizaci citlivou k potřebám matek, a žen vůbec,
- odpovídající školení pro minimálně stovky zaměstnanců,
- nastavení procesů a kritérií zlepšování,
- a určitě se najdou nějaké další služby.

Předpokládaný objem 30 - 50 milionů v první fázi (nepřeháním), dodavatelem bude poradenská firma založená feministickými aktivistkami.

A protože vznikne taky spousta nových "příležitostí" uvnitř banky, nenarazí ta aktivita na odpor.

Nedivte se jim, biomatky jsou nóbl a fair trade výrobky něco stojí. Kde na to mají brát, když nestačí ani platy manželů, kteří pracují v managementech těch stejných bank?

12. 4. 2019

Z dnešního komentáře:

Jsme už zvyklí na to, že mnohé události, které nám velká média v první chvíli předkládají jako nepochybné, se rychle ukážou jako nehorázné lži. Třeba novičok. Nebo ruské zasahování do amerických voleb. Assadovy chemické zbraně. Srbské masakry kosovských a bosenských muslimů. A mnohé další. Pokaždé je vytvořena taková atmosféra, že každý, kdo by se snad odvážil mediální verzi zpochybňovat, je označen duševně chorého. Pokaždé je vytvářen tlak, aby se lepší lidé štítili zpochybňovačů. A pokaždé se ukáže, že zpochybňovači měli pravdu.

Jenže z toho ještě nevyplývá, že každá událost musí být zinscenovaná konspirace. Jak tedy neupadnout do pasti paranoidního konspiračního myšlení a zároveň se nedat ošidit mediálními manipulacemi?

Petr Hampl: Nový Zéland, konspirace a čistota myšlení

12. 4. 2019

...a mezitím v Plzni.

11. 4. 2019

David Bohbot: Koukám na fotku z našeho včerejšího setkání hnutí VEDEM a něco vnímám. Náš nový předseda hnutí VEDEM generál Jiří Kubala sedí vedle našich vlajek- ČR a Izrael. Aleš Přichystal a Ivo Gec z vedení Zemské domobrany sedí přímo naproti vlajkám a vedle sedí Petr Hampl. Jako vedoucí bezpečnostní sekce mám právě dlouhou přednášku jak mají fungovat policejní jednotky. O Zemské domobraně hloupí lidé pořád říkají, že jsou nacisti a fašisti. O Petru Hamplovi, který mnohokrát řekl, že v oboru bezpečnosti má být hlubší spolupráce s Izraelem a souhlasí s tím, že ČR by měla uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele, říkají, že je antisemita. Vážení pánové, mám vás rád, je to pro mě čest s vámi spolupracovat a pro mě jste RODINA A jestli nacisti a antisemité si vyberou sedět u vlajky Izraele, ve hnutí, které se jmenuje VEDEM !!, poslouchat lekci o izraelských bezpečnostních metodách od židáka ,Izraelce a sionisty, tak podle mě si nezaslouží ani jeden z těch titulů.

11. 4. 2019

Je na světě ještě někdo, komu papež František nelíbal nohy?

11. 4. 2019

Protokol z návštěvy Bílého domu ukazuje, že Andrej Babiš slíbil americkým firmám stovky miliard korun, aniž by za to dostal víc než potřesení rukou. Ani na tu společnou fotografii nedošlo! Každého občana ČR to potřesení rukou vyšlo na několik tisíc korun. Teď můžeme spoléhat jenom na Babišův specifický vztah k plnění slibů.
Nedivme se Trumpovi. Jeho práce je hájit zájmy Američanů, nikoliv zájmy Čechů. A když jsou představitelé nějakého státu tak hloupí nebo zkorumpovaní, že zkousnou cokoliv, proč by toho nevyužil.
Je to ale důležité připomenutí, že Američané nemají spojence. Z jejich pohledu existují pouze země, které jsou vhodné k vydrancování. Jak teď ke své lítosti zjišťují Poláci a pobaltské národy.

Aliance národních sil: Co všechno za nás podepsal Babiš v USA

10. 4. 2019

Můžete se vsadit, že než bude vývoj dokončen, budou takové kalhotky v Německu zakázány jakožto rasistické.

Moira vyvíjí  kalhotky s pásem cudnosti pro německý trh

10. 4. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

I mezi pirátskými politiky a různými neziskovkářskými aktivisty roste konkurence. Jejich počet roste rychleji než rozpočty, začínají soupeřit mezi sebou. Jenže ti lidé nejsou schopni absolutně žádné užitečné činnosti. Nejsou schopni přijít ani s návrhem na cokoliv užitečného. Proto nápady typu státní vyznamenání pro Kovyho.

Mentální obzor pirátských poslanců nepřesahuje svět pubertálních hvězd

9. 4. 2019

Myslíte, že zpráva o zákazu bílé čokolády jakožto rasistické je jen vtip? Není.

Metro.co.uk.: Racist’ ugly duckling Easter chocolate pulled from shelves at Waitrose

9. 4. 2019

Jestli VK junior opravdu zhubne, jak má v plánu, pak jeden Hampl vyváží dva Klause. Ale hlavně si všimněte, jak roste. Každých pár dnů je lepší a suverénnější.
Což poměrně ostře kontrastuje s celou politickou scénu, ale i vlasteneckou alternativou, kde všechny nebo téměř všechny osobnosti působí, jako by už byly za zenitem. Jako by už nedokázaly přijít s ničím novým - kromě osobních sporů.

Rozhovor s VK mladším na Blesk.tv

8. 4. 2019

8. 4. 2019

O události v Chebu, kde minulý týden v tamním obchodním centru imigrant ukopal k smrti náhodného důchodce, máme jen velmi málo informací. Nicméně z toho mála lze usuzovat na opakující se vzorec. Pokud český podčlověk napomene imigranta za nedodržování místních pravidel, muslim se cítí oprávněn jej zabít. Ostatně, moc mu toho nehrozí. V nejhorším pár let v kriminále, kde se bude jako muslim těšit spoustě výhod, a potom sladký život slavného džihádisty obdivovaného komunitou. Sluníčka budou tvrdit, že to je ojedinělý případ, ale sama si vezmou poučení: nikdy se nesnažit prosazovat česká pravidla v přítomnosti imigrantů. Ti stejní lidé pak povedou obecné řeči, že si za to můžeme sami, protože dost nelpíme na naší vlastní kultuře.
Je to něco, na co nejsou připraveni občané ani policie ani soudní systém. Jsme vůči tomuto druhu džihádu dokonale bezbranní a islámská komunita to ví. Bylo by namístě začít rychle diskutovat, jak se začít bránit, a co všechno se musí změnit. Jenže v situace totální cenzury a kolektivní tuposti elit je i ta diskuze v podstatě zakázána.
Nicméně aspoň něco málo se dělat dá – cvičit, trénovat, ozbrojovat se, povzbuzovat se k odpovídajícím reakcím na imigrantské násilí. I proto jsme s Davidem Bohbotem a dalšími založili sdružení VEDEM za militarizaci české společnosti.

7. 4. 2019

Generál Blaško se přišel podívat na čtvrteční besedu, kterou jsem měl - společně s Davidem Bohbotem - v Pardubicích. Bylo nabito do posledního místečka, přestože místní bojovníci za politickou korektnost vytrvale a pečlivě strhávali všechny plakátky a pozvánky. Jak se dalo čekat, ani jeden z nich nenašel odvahu přijít a říct své námitky.

Mimochodem, za více než rok od vyjití Prolomení hradeb nedošlo ani k jedinému (!) případu, kdy by se někdo z Kavárny pokusil argumenty obsažené v knize vyvrátit. A tam, kde neexistuje diskuze, tam neexistuje ani myšlení. Kdo není schopen debatovat, ten není schopen ani analyzovat a řešit problémy.

V zásadě to není špatná zpráva. Ukazuje to na postupující degeneraci elit, a tudíž i jejich klesající schopnost potlačovat odpor.

6. 4. 2019

Je správné, aby stát bránil korporacím vlastnícím sociální sítě blokovat příspěvky a mazat uživatele? V diskuzi s Lubošem Zálomem jsme se snad dobrali podstaty sporu.

Pokud nám jde o ochranu svobod těch lidí, kteří dnes žijí v České republice, pak je správné takový návrh podpořit. Tím se také hlásíme k celé dosavadní evropské tradici, kdy občané bojovali o uhájení vlastních svobod.

Pokud je naším cílem podpořit budoucí vybudování utopické dokonale svobodné společnosti, pak je správné ponechat korporacím jejich možnosti, protože to více odpovídá filosofickým principům té budoucí společnosti.

6. 4. 2019

V tyranských režimech vláda lidem nařizuje, co mají dělat. Ve svobodných režimech vláda vytváří takové celkové podmínky (třeba nastavením daňového systému), aby lidé byli motivováni dělat dobré věci a aby byli odrazováni od nemorálního jednání.

Dnes mají někteří za to, že vláda nemá ovlivňovat vůbec nic. Ale to ve skutečnosti nikdy žádný teoretik svobodné společnosti ani kapitalismu nenavrhoval. To říká až primitivní "pravice" posledních let.

Píšu to proto, že Pirátský nápad se sledováním elektroměrů je samozřejmě úplně pitomý (už proto, že kdo nechává prázdný byt, může v něm nechat puštěný spotřebič), ale to by nemělo zastřít, že opravdu není v pořádku, když si lidé nemohou dovolit bydlení a zároveň jsou tisíce bytů prázdných. Mimochodem, to byl vlastně hlavní důvod, proč bylo odmítnuto centrální plánování - protože vedlo k takovému stavu. Když k témuž vede "trh", budeme to pokládat za posvátné?

Co se s tím dá dělat?
1) odstranit naprosto přehnanou ochranu podnájemníků, která vede k tomu, že mnozí raději nechávají své byty prázdné.
2) zakázat prodej nemovitostí cizincům.
3) zavést progresivní dań z nemovitosti. Pokud někdo ve svém bytě či domku opravdu bydlí, měla by být jen symbolická. Pokud ho drží prázdný jen jako investici, měla by mu být napařena pořádná. Bude pak motivován jej pronajmout, což je dobře.

Těm, co pokřikují cosi o bolševismu, těm připomínám, že progresivní zdanění nemovitostí prosazoval mimo jiné velký teoretik volného trhu Milton Friedman a je aplikováno v mnoha amerických městech s republikánskými starosty.  S vyvlastněním to nemá nic společného. Nastavit daňový systém tak, aby motivoval k určitému chování, není v rozporu se zásadami svobodné společnosti.

5. 4. 2019

V dnešní úvaze si kladu otázku, co ukazuje poslední cenzurní kauza o českém politickém systému.

A máme tu demokratické rozhodnutí. V tomto případě o konání konference. Ale obdobně se rozhoduje o migraci, ekonomických otázkách, školství, zahraniční politice či čemkoliv jiném. Občas se najde poslanec, který se z toho v nějaké oblasti vymkne, ale hlasovací masa spolehlivě převáží. S vůlí lidu to nemá absolutně nic společného. Nicméně to některým cynikům nebrání tvrdit, že současný marasmus je „důsledkem toho, že voliči špatně volí“ nebo dokonce, že se politici podbízejí lidem. Proč by to dělali?

Petr Hampl: Tommy jako zrcadlo

5. 4. 2019

Všímáte si toho, že na ochranu Pirátů jsou běžně aplikována taková cenzurní pravidla, jako by se jednalo o rasu či sexuální orientaci? Možná soudruzi v komisi vědí něco, co nevíme

4. 4. 2019

Petr Fialovi nestačí ta ostuda ve školském výboru. Chce si stáhnout kalhoty a být veřejně zesměšnen i v plénu parlamentu. Což takhle zkusit nějakou americkou reality show? Tam by z něj možná udělalii ještě většího pitomce, a mohl by být spokojený.

4. 4. 2019

Poslední vývoj na Slovensku už snad konečně vyléčí fanoušky nadstátů, kteří mají za to, že když nefunguje EU, tak bude fungovat V4, Mezimoří, alpská unie a já nevím co.

Ve skutečnosti fungují pouze svobodné státy a jejich spojenectví. Česká republika má spojence (Maďarsko, Polsko, Srbsko a snad pár dalších států), nepřátele (Německo, Francie, Saudská Arábie, pořád ještě USA a mnoho dalších) a vztah mnoha dalších k nám je nejasný či proměnlivý. Musí ale počítat s tím, že i spojenci se na nás mohou vykašlat a nakonec budeme stejně odkázáni jen sami na sebe. Z toho také vyplývá, že nikdy to žádného spojeneckého svazku nesmí být předána žádná pravomoc, která by nám mohla komplikovat další samostatný postup.

Mimochodem, stavu, kdy je o nějakém státu rozhodováno z ciziny, se tradičně říká "okupace."

4. 4. 2019

Přeloženo do lidského jazyka: EU se chystá zregulovat to, jak si lidé dávají, půjčují nebo prodávají použité věci.

Facebookový post, v němž Jiří Hynek shrnuje odpovídající dokument EU

4. 4. 2019

Tak podle německého ministra vnitra následoval po migrační vlně POKLES počtu trestných činů. Z toho vyplývá, že:
a) více než milion bezprizorních mladých mužů z jiné civilizace nespáchalo ANI JEDINÝ trestný čin.
b) přítomnost těch lidí dokonce způsobila, že část Němců přestala páchat trestné činy.

Nejspíš se tedy jednalo kvalifikované psychoterapeuty a učitele meditací.

Je na tom vlastně zajímavá jediná záležitost. Jak je možné, že to prohlášení někdo bral vážně déle než tak 15 sekund (lidem s nevýkonnými mozky mohlo vyhodnocení trvat dokonce až 30 sekund). A nejen, že brali vážně! Oni z toho dokonce udělali desítky článků a podepsali se pod ně, aniž jim to přišlo divné!

To není svědectví o vývoji kriminality. Je to svědectví o davové psychóze, která brání dokonce i tomu nejzákladnějšímu používání mozku. Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot ze starých románů.

Což ukazuje ke stavu současného civilizačního konfliktu. Strana Západu nemá ani větší svaly ani více agresivity. Její jedinou výhodou historicky byly výkonnější mozky. A když jsou ty mozky vypnuté...

3. 4. 2019

Dětské klimatické demonstrace ukazují, že je nejvyšší čas na návrat fyzických trestů.

2. 4. 2019

Se skřípáním zubů jsme včera zaplatili daň z příjmu. Tak vysokou, že pro některé to znamená, že se na čas dostanou na hranici poměrně tíživé chudoby. Ale nedá se nic dělat, daně se platit musí.
To se ale týká jenom těch nízkopříjmových. Pokud vyděláváte více než 100 milionů korun měsíčně, pak žádné daně pravděpodobně neplatíte. Maximálně tak nějaký symbolický poplatek v daňovém ráji.
Ekonomové vám vysvětlí, že je to tak správně. Lidé jsou tím motivováni vydělávat aspoň 100 milionů korun měsíčně, což by mělo vést k tomu, že země rozkvete.
A podle čeho se rozhoduje, kdo vydělá měsíčně těch 100 milionů a kdo třeba jenom 20 tisíc? I to vám ekonomové vysvětlí. Jde přece o tržní ohodnocení, kdo poskytuje jak užitečnou službu. Kdo zvládá lov dotací a finanční spekulace, ten je pro společnost užitečný (jak ukazuje jeho tržní ocenění). Kdo umí jen vyrábět nábytek, opravovat auta, navrhovat zařízení, hlídat domy, rovnat zboží na pult… ten je zbytečný (jak ukazuje trh). Někteří jdou tak daleko, že by těm „neužitečným“ zrušili volební právo.
Všechno je vlastně úplně v pořádku. To jen některým hodně jízlivým a hodně skeptickým jedincům připadá, že se dnešní ekonomie nijak neliší od dob, kdy jsme tu měli „vědce“ pokoušející se vylepšit plánovanou ekonomiku rozborem Marxových citátů.
Je čím dál jasnější, že potřebujeme novou vědu o hospodaření. Takovou, která nebude v totálním rozporu s každodenní lidskou zkušeností.

2. 4. 2019

Pokud někdo bydlí v bytě sám (nebo je byt na něj napsaný), je stav elektroměru osobní údaj. Tak jsem, milí Piráti, zvědav, jak se s tím popasujete. Příjemnou zábavu! Připomínám, že pokuta jsou až 4% z obratu či rozpočtu, tedy tři milardy korun.

2. 4. 2019

Nečekejme od spolupráce Primy a CNN žádný průlom. CNN je nejostřeji neomarxistická stanice na americkém trhu, nejspíš v žádném ohledu méně radikální než Česká televize. Na český trh vstupuje poté, co jí v USA klesla sledovanost na zlomek původních hodnot, protože lidi už to monotónní urážení Donalda Trumpa přestalo bavit. Tedy žádný vstup Fox News nebo Breitbartu.

Donald Trumps CNN on Monday Night RAW

1. 4. 2019

Sýrie řeší, kdo uhradí škody způsobené bezdůvodnou a protiprávní agresí USA a Saudské Arábie. Jestli nedokážou mezinárodní soudy zajistit spravedlnost ani tak jednoznačném případě, měly by být zrušeny.

1. 4. 2019

Přirovnání Čaputové k Havlovi je zcela na místě. Dva nepříliš chytří egomaniaci, které si nějaká nadnárodní skupina koupila, aby pomohli zničit vlastní národy.

1. 4. 2019

Čekal jsem, kdy Česká televize vydá prohlášení "posledních 10 let byl jeden obrovský aprílový žert," ale pořád nic. Asi to vydají až večer.

Glosy za březen 2019

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál