13. 11. 2019

Ministr Petříček bude od Ruska požadovat vysvětlení, proč si nenechají měnit politický systém od české fašizující neziskovky. Snad ví, jak se rusky řekne "Nasrat, ubožáku!" Jinak asi nebude odpovědi rozumět.

13. 11. 2019

Pokud by chtěl někdo poctivě srovnat kupní sílu před rokem 89 a v současnosti, musel by postupovat takto:

a) vzít medián mzdy, nikoliv průměrnou mzdu,
b) nepočítat celou mzdu, ale to, co zbyde po zaplacení nákladů na bydlení,
c) zohlednit "nefinanční plnění" jako třeba ovoce zdarma dostupné u silnic,
d) zohlednit o kolik méně museli tehdy lidé odpracovat.

Možná, že by stejně vyšlo, že kupní síla vzrostla. Ale takhle je to docela obyčejný podvod.

13. 11. 2019

Co je snadnějšího než odpojit Filosofickou fakultu od elektřiny, plynu a dalších zdrojů ničících planetu? Rizika, že by vzájemné zahřívání vedlo k populačnímu nárůstu, se nemusíte bát. Většina z nich by se zahřívala se stejným pohlavím.

13. 11. 2019

Šimon Pánek právě přiznal, že v Rusku nepomáhají nemocným, chudým, ale jiným potřebným, ale pracují pro změnu politického systému. Všichni víme, o co jde - suroviny americkým korporacím, pro domácí obyvatelstvo hlad a genocidu.

13. 11. 2019

Na své webové stránce budu od nynějška udržovat seznam všech zajímavých programů, vystoupení, přednášek atd. Tím nijak nepřebírám odpovědnost za jejich obsah. Nicméně konečně je všechno na jednom místě.

Pokud víte o akci, která v seznamu není, dejte mi vědět.

13. 11, 2019

Milion chvilek bude organizovat demonstrace i proti budoucím vládám. Tak dlouho, dokud za to budou dostávat peníze. Žádné překvapení, nikdo snad nečekal, že by ti lidé mohli někdy pracovat.

13. 11. 2019

Z poučení z krizového vývoje v posledních 30 letech (tentokrát jsem výjimečně kritický i k VK staršímu):

Prosazování „standardního tržního hospodářství“. Byla s tím spojena iluze, že to podpoří lidskou pracovitost, kreativitu a podnikavost. A zpočátku tomu tak bylo. Jenže pak se „standardní tržní hospodářství“ ukázalo jako bezbranné vůči obrům, kteří většinu svých malých konkurentů zadupali do země, nahradili kreativitu a podnikavost byrokratickou tupostí, předělávají si zákony podle libosti a vysávají zemi víc, než kdy byla vysávána jaká kolonie.

Petr Hampl: Tři chybné ideály začátku 90. let

12. 11. 2019

Nemohly by pražské milfky řešit svou deprivaci běžnou sexuální turistikou?

12. 11. 2019

Třetí poznámka k bývalému režimu.

Podle standardní ekonomické teorie by tomu mělo být tak, že když lidé mají jistá pohodová místa ve státní správě a státních podnicích, zleniví. Jenže ve skutečnosti bylo husákovské období dobou obrovské pracovitosti, činorodosti a kreativity. Lidé ale nepracovali pro stát ani pro korporace, ale budovali a zvelebovali své soukromé majetky a majetečky. Z hlediska svobodné společnosti to je ideální možnost - celkem chudý stát s bohatým obyvatelstvem.

Na druhé straně, jinde ale opravdu vidíme, že když lidem v produktivním věku poskytnete pohodový život na dávkách, lenivějí a chátrají. Často až ke zhroucení osobností a zhroucení společnosti. Stačí zajet do Chánova.

Skutečnost je podle všeho složitější, než aby se vešla do jednoduchých pouček socialismus - kapitalismus. Právě to bychom měli zkoumat a přemýšlet o tom, místo opakování ideologických pouček.

11. 11. 2019

Podle kaprála Koudelky má mít tajná služba zákonodárnou iniciativu. To je v souladu s ústavnímu zvyklostmi? Kde jste, milionchvilkaři?

11. 11. 2019

Následující status byl "potrestán" 30denním zablokováním účtu na sociální síti Facebook:

Pro příslušníky stejného druhu je typické, že se mohou pářit a plodit potomky. Psi a opice nám mohou připadat roztomilé, můžeme se s nimi i určitým způsobem přátelit, ale k našemu živočišnému druhu nepatří.

To stejné měřítko také dobře ukazuje, kdo nás pokládá za lidi a kdo jen za živočichy, jejichž život nemá větší cenu než zvířecí. Když některé místní muslimky vyznačují hidžábem, že vztah s místním mládencem je absolutně nemyslitelný, vyjadřují tím vztah k místnímu obyvatelstvu.

A pozor! Takový postoj je podle české vlády příkladem ukázkové integrace! Bude příští rok na plakátech řezání českých hlav?

IVČR.cz: Muslimky si nechtějí brát české ateisty, vládní kampaň jim přesto dělá reklamu

11. 11. 2019

Britské státní (monopolní) zdravotnictví přestane ošetřovat lidi, kteří opakovaně kritizovali islám nebo měli sexistické poznámky. Takže až tam pojedete, vezměte si s sebou polní nemocnici. Pro případ, že byste byli zapojeni do nového londýnského folklorního zvyku - útoku nožem.

Jihad Watch: UK: National Health Service to deny treatment to “racists,” “sexists,” and “Islamophobes”

11. 11. 2019

S redaktorem internetové televize Cesty k sobě Jardou Kalouskem jsme minulý týden natočili rozhovor. Snad bude zajímavý. Pro mne to byl neobyčejně pozitivní zážitek. Vysoká profesionalita, nesmírně příjemní lidé, inteligentní debata.

10. 11. 2019

Hledám vlastence z Žatce, Loun, Podbořan, Chomutova, Kadaně, Klášterce a okolí, kteří by byli ochotní pomoci s propagací besedy. Prosím o kontakt na e-mail pe@petrham.pl

10. 11. 2019

František Mitterwald: Chtěl bych poděkovat Petru Hamplovi za zaslání jeho nové knihy "Poctivost a kreativita-kapitoly z buranské sociologie"!
Je neméně skvělá jako jeho předchozí "Prolomení hradeb" a měl by si ji koupit každý kdo s nadšením nehltá multikulturalismus, gender, Grétu, GDPR, účtenkovku a další "výdobytky" posledních let ;-)
Vřele doporučuji!

10. 11. 2019

Bilance týdne. Tři učitelé vyhozeni z University Karlovy (za účasti kádrovacího komanda z České televize), a také byl vyhozen jeden všeobecně respektovaný vojenský historik. A to si vězměte, že média informují jen o těch opravdu velkých případech. V průměrném týdnu roku 1951 to nebylo o mnoho jiné.

Příspěvek k oslavě výročí "vítězství nad komunismem." Jasná a názorná ukázka, o co je dnešní režim svobodnější.

10. 11. 2019

Jediná možnost, jak zastavit islám, je postavit proti němu křesťanství, slyšíme často. Data z výzkumu Pew Research ale ukazují, že situace je složitější.

Pokud muslimové opouštějí islám, tak je to mnohem častěji proto, že je láká nenáboženský život, než že by chtěli být křesťany. A kupodivu i tam, kde musí projevit osobní statečnost, je pro ně nenáboženskost silnější motivací.

A křesťanská výchova zcela jistě nezvyšuje osobní odolnost vůči působní islámu. Ba právě naopak! (i když číslo v přiloženém grafu je ovlivněno tím, že naprostá většina Američanů byla vychována křesťansky).

Takže křesťanství jako součást hráze proti islamizaci snad ano, ale pouze určité typy křesťanství a pouze za určitých okolností.

Výzkum ukazuje ještě jednu zajímavou věc - počty těch, kdo k islámu přistupují, a kdo jej opouštějí, jsou přibližně stejné. Jenže to je za podmínek, kdy přistoupení k islámu přináší řadu výhod a opuštění islámu znamená riziko smrti. Je tedy vysoce pravděpodobné, že kdyby západní režimy dokázaly účinně ochránit "odpadlíky", muslimské komunity by se rozpadly.

9. 11. 2019

Za mého mládí bylo posláním médií odhalovat pravdu a informovat o tom veřejnost. Aspoň v českém prostředí tomu tak bylo, byť nedokonale. Dnes je posláním mainstreamových médií zahalovat pravdu a odříznout veřejnost od informací.

Je to znát, i když se bavím s bývalými kolegy. Před dvaceti let mluvili o kauzách, a čemu jsou na stopě. Dnes spolu mluví o tom, jaké informace mají být vymýceny z veřejného prostoru.

8. 11. 2019

Včera v Zábřehu. Nabito do posledního místečka (pár lidí muselo stát ve dveřích), přátelské a informované publikum, zajímavé dotazy.
Další beseda 21. listopadu v Žatci.

8. 11. 2019

V dnešní otázce týdne vysvětluji, proč feministkám vůbec nevadí radikální islám. Přidal jsem i poznámku mezi Hamplovým a Konvičkovým pohledem:

Martin Konvička předkládá vysvětlení, které to naše dobře doplňuje. Ukazuje, že za příchylností k islámu jsou skryté submisivně-masochistické sklony. Když slečna nemá možnost je vyventilovat v intimním životě, přelévají se do odevzdanosti a podřízenosti vousatým násilníkům.

Jestliže je v určité společenské vrstvě vyžadována naprostá a tupá poslušnost, lze předpokládat, že tam budou nadprůměrně zastoupeny ty, o kterých Martin Konvička píše. To, ostatně, potvrzuje i výzkum. Samostatné a nezávislé ženy se feminismu vyhýbají. Takže pokud vám to připadá zábavnější, můžete situaci analyzovat z jiné strany. Ale výsledek bude stejný.

Mozky feministek jsou zvyklé bezmyšlenkovitě poslouchat. A protože islám je v tuto chvíli nejsilnější, podřizují se islámu. Kdyby ty stejné holky žily v Rusku, hodně z nich by bylo vzornými nacionalistkami, rodily by jedno dítě za druhým a byly by šťastné.

Otázka týdne: Proč feministkám nevadí radikální islám?

8. 11. 2019

Patří už tak nějak k životu, že občas nějaké celebritě uniknou hanbaté fotky, a že je z toho ostuda nebo dokonce ukončení kariéry. Ale není úplně obvyklé, když se to stane fanatické džihádistce burcující k sebevražedným útokům.

Znovu a znovu to ukazuje podstatu islámu. Kdyby si ti lidé mohli svobodně vybrat, téměř každý z nich by se rozhodl pro náš způsob života. Žijí v neustálém pocitu viny, kterou mohou odčinit jen násilím vůči nevěřícím. A v neustálém pocitu strachu, že budou odhaleni jako "odpadlíci" a zabiti svými soukmenovci.

Samozřejmě, až na určité procento sadistických psychopatů, kteří si příkazy svého "proroka" užívají.

Lidé, kteří prosazují "mezináboženský dialog" nesou srovnatelnou vinu jako ti, kdo podporovali vyhlazovací tábory.

Možná vás napadne, že i křesťanům se podobné věci stávají. Jenže v rámci naší civilizace to prostě znamená, že ten člověk neměl být knězem nebo církevním aktivistou, případně, že by si měl urovnat vztahy.

7. 11. 2019

Z delšího článku doporučuji pozornosti zejména následující myšlenku Tomáše Doležala (SPD, asistent Jiřího Kobzy). "Podle mě je ovšem tzv. společný trh EU v současné podobě základ všech potíží. Právě členství v něm vyvolává mnohé ekonomické, sociální a další problémy.“

Přesně v tom je totiž podstata problému. Vzdá-li se země ekonomické suverenity ve prospěch společného trhu, naprosto nutným důsledkem je i ztráta suverenity politické, likvidace zbytků demokracie a likvidace občanských práv. Dementní a arogantní bruselská byrokracie je důsledkem, nikoliv příčinou.

Přístup "nechceme bruselskou byrokracii, ale chceme zůstat na společném trhu" je v lepším případě výrazem naivity a neznalosti, v horším dokonce cíleným podvodem na voliče. Jedné, co má smysl, je "společný trh a la jídelní lístek". To znamená takový stav, kdy si každá země může vybrat, které oblasti otevře a které uzavře. A když může kdykoliv provést změnu, pokud zjistí, že určité nastavení nevyhovuje jejím obyvatelům, firmám a statkům. Kdy jakékoliv arbitráže nepřichází v úvahu. Pokud cizinci nemají dostatečnou důvěru k místním soudům, ať jdou podnikat někam jinam.

Zbyněk Hutar: Espéďák Doležal se střetl s komunistou Skálou

6. 11. 2019

Frackové z prominentních rodin, proti kterým jsme před 30 lety demonstrovali, nám za pár dnů na Letné vysvětlí, za jaké hodnoty jsme tehdy "bojovali". To nevymyslíš.

6. 11. 2019

Politický systém, ve kterém si občané nemohou vynutit referendum nenásilným způsobem, není demokratický.

Tomio Okamura: Tak a po včerejším jednání o zákoně o referendu je ve Sněmovně jasno - úplně proti zákonu o referendu jsou Trikolóra, ODS, TOP09, KDU-ČSL a STAN, kteří na rovinu řekli, že žádný zákon o referendu nechtějí a odmítají také přímou volbu prezidenta či jiných politiků a jejich odvolatelnost. Zbylé strany odmítají demokratický návrh SPD, který umožňuje hlasovat o všech důležitých otázkách, takže se ve Sněmovně odehrává doslova divadlo, jelikož ANO, ČSSD, KSČM a Piráti předkládají svůj dokonale ,,vykastrovaný" návrh, kde občané nemohou hlasovat v referendu o ničem zásadním. Alespoň se opět ukázalo, že jediná SPD hájí demokracii.

Chcete hlasovat o členství v NATO a EU? Chcete zrušit Senát? Chcete změnu v ústavě? Chcete odvolatelnost politiků a jejich hmotnou odpovědnost? Zapomeňte! Podle návrhu ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů budeme moci hlasovat tak maximálně o zrušení ,,letního času". Jejich návrh přitom předpokládá získat nepřiměřených 450 tisíc podpisů k vyvolání referenda a účast minimálně 25% oprávněných voličů, aby výsledek byl uznán jako právoplatný. Zkrátka maškaráda na přímou demokracii,která má oklamat občany. Přitom když se hlasovalo o vstupu do EU, tak nebylo žádné kvórum účasti, aby referendum v každém případě platilo. A teď stejný princip ostatní strany odmítají.

Jaký je návrh Hnutí SPD, který odmítají ostatní politické strany? Chceme, aby se v obecném referendu mohlo hlasovat v podstatě o všem kromě omezení práv vyplývajících s Listiny lidských práv a svobod nebo změny rozsudku soudu. A navrhujeme, aby pro vyvolání referenda stačilo 100-250 tis. podpisů.

Tady v praxi vidíte, jak velký strach je u mocných elitářů z přímé demokracie. A mají strach oprávněně - přímá demokracie by totiž udělala konec rozkrádání této země a ztrátě její suverenity. Bez ní je každý vlastenecký program jen faleš a iluze. Je tristní, že ostatní strany jako jsou Trikolóra, Piráti, ANO, ČSSD, KSČM, STAN, TOP09 a ODS odmítají demokratické referendum a přímou odpovědnost politiků.

Hnutí SPD bude přímou demokracii dál prosazovat, stejně jako všechny další evropské vlastenecké strany v čele se spojenci SPD a kolegy Matteem Salvinim a Marine Le Penovou.

6. 11. 2019

Navrhuji, abychom také odstoupili od zlodějského klimatického protokolu. Vykompenzovat to můžeme tím, že pan prezident půjčí Grétce svůj člun k ekologickému překonání oceánu. V zimě ho stejně nepotřebuje.

6. 11. 2019

Představa "liberálních demokratů" o ideálním politickém systému je čím dál jasnější. Podle nich mohou probíhat volby, ovšem jejich výsledek nemá mít žádný dopad na správu země.
Veškerá významná rozhodnutí mají přijímat jakési polotajné skupiny sestávající z intelektuálů, oligarchů a korporátních kapitánů.

Nejhorší na tom, že ten systém se už fakticky prosadil. Nicméně stále ještě v něm jsou trhliny. Určité drobné demokratické prvky, které systém potenciálně ohrožují.

Všimněte si také, jak naprostá shoda panuje mezi "konzervativci" typu Marka Bendy a neziskovkářskými fanatiky. I když se v nějakém názoru liší, společné vnímání lidu jako hrozby je vždy spolehlivě sjednotí.

5. 11. 2019

Člověk, který byl v listopadu 89 k dispozici pro případ, že by se Jakešovo politbyro rozhodlo pro čínskou cestu, tenhle člověk bude kandidátem kavárny na prezidenta. V tom je dokonale shrnuto celá současnost.

5. 11. 2019

Z komentáře k víceletým gymnáziím:

Jde totiž o rozvoj talentovaných dětí. Odjakživa bylo pokládáno za legitimní, aby se za něj utrácely peníze daňových poplatníků. Panoval konsensus, že pokud se zvláště chytrým dětem dostane speciální péče, bude vše ku prospěchu ostatním. Když malým talentům umožníme rozvoj, budou konstruovat úžasné stroje, vynalézat nové léky, vytvářet pracovní místa, nacházet nové cesty k vymýcení chudoby, organizovat neporazitelnou obranu země… Zdálo se, že na vzdělání nadaných vydělají všichni. Dávalo tedy smysl, aby do nich všichni investovali. Žijeme ovšem v době, kdy je společnost rozdělená. Zájmy elit a normálních pracujících lidí míří opačným směrem. Pokud se talentovaný mladý člověk jednou vyšplhá ve společenském žebříčku velmi vysoko, můžeme očekávat, že bude vymýšlet nesmyslné regulace, zavádět těsnější dohled nad spoluobčany, usilovat o likvidaci posledních zbytků demokracie, kreativně přemýšlet, jak vymačkat ostatní jako citron. Talent a vzdělání přestaly být k všeobecnému prospěchu, dopad je v nejlepším případě neutrální.

Článek na Parlamentních listech: Má ještě smysl investovat do rozvoje talentů?

4. 11. 2019

Parťák kmotra Mrázka sponsoruje oficiální oslavy 30. výročí sametové revoluce. O jeho peníze se bát nemusíme, on si to zase vezme ze státního. Ale jestli bylo cílem dosáhnout maximálního ponížení normálních pracujících lidí, podařilo se. Vlastně je to svým způsobem symbolické zakončení určitého historického období.

To neznamená, že by za těch 30 let nebyly i skvělé věci. Jenže jak se to říká: konec špatný, všechno špatné.

Stanislav Novotný: Lůďa Sekyra, parťák kmotra Mrázka, sponzoruje koncert pro budoucnost!

4. 11. 2019

Tak je to venku. George Soros otevřeně přiznal, že Čaputová je jeho projekt. Tak schválně, kolik sluníček uzná, že se mýlilo. Správně! Ani jedno. Lhali, lžou a budou lhát. To je etika liberální demokracie.

3. 11. 2019

Video z mé společné přednášky s profesorem Staňkem je už konečně k dispozici. Profesor Staněk mluvil o budoucnosti světa (podmíněné ovšem tím, že bude odražen pokus o islamizaci Evropy), já zase dával rady, jak čelit pokusům o manipulaci, kterým jsme vystaveni. Vlastně jsem říkal to, co by se mělo učit ve školách, místo vymývání mozků sorosovskými neziskovkami.

3. 11. 2019

Hledám vlastence, kteří bydlí v Zábřehu, Lanškrouně, Moravské Třebové, Mohelnici, Uničově, Rýmařova a okolí. Pokud byste byli ochotní pomoci mi s propagací besedy, ozvěte se mi, prosím, na e-mail pe@petrham.pl.

3. 11. 2019

Německá kancléřka poslala půl miliardy dolarů palestinským teroristům. Bude dost peněz na bomby, výcvik vrahů, únosy a další.

3. 11. 2019

Dnes na parlamentkách:

Média se snaží odvádět pozornost od skutečných problémů, a předkládat lidem nedůležité věci. Dnes žijeme v zemi, která má nechráněné hranice. Fyzické útoky žadatelů o azyl v sousedních zemích na české občany se stávají v podstatě každodenní záležitostí. Hamáčkovo Ministerstvo vnitra připravuje podmínky pro gigantický volební podvod. Katar, což je dnes největší světový sponzor terorismu, se chystá vybudovat silnou přítomnost v České republice, za mohutné podpory ministra Petříčka. A kavárna chce, abychom místo toho všeho řešili, jestli se někdo cítí dotčen výrokem prezidenta Zemana nebo v jaké je kondici.

U příležitosti Dne nezávislosti České republiky by měly probíhat diskuse o tom, jak obnovit zemědělskou a potravinovou soběstačnost. Jak odpoutat české podniky od nezdravé závislosti na Německu a obnovit výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Jak zvednout porodnost v českých rodinách. Jak vytvořit obranu, která nebude závislá na žádném tzv. „spojenci“. To jsou otázky, které by měly být v souvislosti s národním svátkem kladeny. Jenže místo toho je mediální prostor plný diskusí o jediném slavnostním večeru.

Rozhovor na Parlamentních listech

2. 11. 2019

V českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoliv v dějinách. A je také vysoce pravděpodobné, že byla přesažena míra, kdy existuje tlak na integraci cizinců. Je-li totiž přistěhovalců příliš mnoho, je normální být cizincem a motivace přizpůsobovat se rychle klesá. To je zvláště markantní v Praze. Už před 15 lety si moji britští kolegové pochvalovali, že Praha je jedním z mála měst, kde se Angličan okamžitě cítí doma. Kina promítají filmy v angličtině, prodavači v Tescu vám rozumí… pokud nechcete, nemáte žádný důvod zajímat se o místní jazyk a místní kulturu. Od té doby vše ještě pokročilo.

Petr Hampl: Země cizinců

2. 11. 2019

Těm, kdo kritizují Jiřího Ovčáčka, připomínám, jak si počínal Havlův mluvčí Ladislav Špaček. Když se ho z Respektu (tehdy ještě celkem slušného) zeptali na nějaké peníze, které Havel ukradl, pan Špaček odpověděl (faxem): "Pana prezidenta vaše otázky neinspirovaly k odpovědi."

2. 11. 2019

Plán na listopad:

1) vyhodit televizor (na filmy se budeme dívat na počítačovém monitoru)
2) odhlásit se z placení televizní daně
3) ušetřených 135 korun měsíčně posílat TV Raptor (2001512031/2010). To je totiž televize, která dělá skutečnou veřejnoprávní službu. Jenže čistě za svoje. Dokonce i techniku si musí kupovat ze svých úspor.

1. 11. 2019

Podmínky, v jakých jsou drženi bojovníci Islámského státu, jsou nesnesitelné .Měli bychom být proto solidární, a poslat strážím pár beden nábojů. Příslušníci IS vyhlásili válku civilizaci, nemají právo na zacházení podle zásad té civilizace.

1. 11. 2019

Může EU za českou byrokracii?

V odpovědi říkám mimo jiné:
Náš hlavní problém s Evropskou unií totiž nespočívá v tom, že nám brání svítit žárovkami a chromovat nárazníky. Hlavní problém je v tom, že od našeho vstupu do EU byla vypěstována úplně nová sociální vrstva – regulátorů, kontrolovačů, implementátorů, čerpačů, projektových manažerů, bojovníků za práva menšin, ochránců klimatu a dalších. Stupidní byrokracie a ideologičtí fanatici tu byli vždy, ale jsou tu podstatné rozdíly:

Otázka týdne: Může EU na českou byrokracii?

30. 10. 2019

Jedno z poučení z uplynulých 70 let říká, že přímé znárodnění může být menším zlem než přehnané regulace soukromého majetku.

Třeba vesnické hospody. Přežily znárodnění po roce 48, byť většinou v mizerném stavu, a udržely svébytný kus světa s vlastní specifickou kulturou. Nevydržely ale kombinaci nesmyslně přehnaných hygienických požadavků, zákazu kouření, EET a dalších opatření. A jakmile si lidé odvykli do nich chodit, bude nesmírně obtížné je obnovit.

Když dnes jdete českou krajinou a nemáte, kde se zastavit na pivo či limonádu, připomeňte si, že je to poprvé od roku 1800, kdy je takto tristní situace. A taky si připomeňte, že to nezpůsobili ani komunisté, ani devadesátá léta, ale současný euro-režim.

29. 10. 2019

Z Větvovy reportáže:
Tuž normalně mi volal Petr Hampl, to je ten, co piše ty knižky, kvuliva kerym mladi multykulturni svazaci placeni Šorošem běhaju po knihkupectvich, kde prodavaju jeho knižky a vyhrožuju tam nasilim, nebo chodi za majitelama prostoru, kaj ma mět besedu se čtenařama a huči do provozovatelu, aby mu zrušili pronajem, nejlip na posledni chvilku a tak.

No co se divite, to takhle levcovi idyjoti dělali vždycky, ať už se jmenovali Hytlerjugend, Komsomol nebo ČSM. A tak dneska su placeni z vašich peněz a z minysterstva pro neziskovky, tuž se nedivte, že robi udavače a cenzory, řikaju si Elfove a netuši, že to su obyčejni, odporni Trolove a Bretšnajdři a Čurdi a tak.. Ja bysem to za prachy robil tež, ale ja nemožu, bo su na te špatne straně.

Ladik Vetvička: S Jarkem a fajnyma synkama v Heligonce

29. 10. 2019

V předlistopadovém režimu jsme zažívali některé totalitní prvky a některé prvky svobodné společnosti. Dnes rovněž zažíváme totalitní prvky i prvky svobodné společnosti. Je to ale namícháno jinak, má to jiné výhody a jiné nevýhody.

Bylo by zajímavé a důležité ty různé směsi analyzovat, a poučit se z toho. Jenže místo zajímavých diskuzí se nám dostává totalitního zákazu přemýšlení. Máme prý povinnost věřit, že úplně všechno ve starém režimu bylo totalitní a špatné, zatímco úplně všechno v současném režimu je svobodné a úžasné. Pokud je to v rozporu s fakty, mají být fakta zfalšována (v novém jazyce se tomu říká "boj proti fake news").

Mohli jsme být na cestě k zajímavému poznání. Jak je kupříkladu možné, že před listopadem fungovaly věci, o kterých standardní ekonomická teorie tvrdí, že z principu fungovat nemohou? Místo toho jsme zaseknuti ve stupidním opakování dogmat (případně antidogmat). Jako pokaždé, když se k něčemu připletou intelektuálové z "kavárny".

28. 10. 2019

Čtu nářky nejrůznějších lidí, kteří si stěžují, že nebyli pozváni na hrad. A všímám si, že je něco spojuje. Nemají za sebou nic, čím by si takové pozvání zasloužili. Oni sami jsou ale přesvědčeni, že mají na pozvánku právo, protože jsou poslanci nebo šéfové politických stran.

Dokáže někdo vysvětlit, proč by měli být zrovna takoví lidé pokládáni za ctihodnější než ostatní? Vždyť jsou předmětem všeobecného opovržení! Víte o povolání méně prestižním než poslanec nebo předseda politické strany?

V téhle zemi je minimálně 9 milionů lidí, kteří by si pozvání zasloužili více než Petr Fiala nebo senátor Láska. Měli bychom se spíš ptát, proč byli zváni v uplynulých letech.

28. 10. 2019

Sluníčkáři opět nezklamali.

27. 10. 2019

Muslimský migrant přejel manželku autem, a pak ji rozsekal sekerou. Kde jste, slunkofašisté! Už se těším na vaše výkřiky, že u nás k tomu dochází běžně. Třeba u nás v Dobřichovicích máme dvě rozsekané manželky týdně.

Tunisan v Německu před zraky svědků zavraždil manželku sekerou. Policie varovala před zveřejněním pokutami

27. 10. 2019

Ladislav Větvička:
V srbských barech se může kouřit a číst buranská sociologie.

Můj dovětek: Ale k nám se svoboda taky jednou vrátí. Všeho do času, eurobolševická holoto!

27. 10. 2019

Finanční skupina Petra Kellnera získala TV Nova, co vyvolalo mnoho emocí. Obávám se, že úplně zbytečných. Kellner osobně je opatrný konzervativec, ale do jeho obchodů se to nijak nepromítá. Jeho firma O2 podporuje boj proti svobodě projevu a o charakteru jeho školy Open Gate svědčí nejlépe to, že učitelé ve svém volném čase pomáhají přesouvat islámské migranty do Evropy (v rámci tzv. dobrovolnictví).

Znovu se ukazuje, že osobním názorům velkých vlastníků je přikládán nepřiměřený význam. Těm lidem jde o peníze, o peníze, a zase jen o peníze. To zahrnuje politickou moc, protože v dnešní době se velké peníze a politická moc volně přelévají jedno v druhé. O to těm lidem jde. Nejsou zvyklí přemýšlet o složitějších civilizačních záležitostech, a už vůbec ne o důsledcích svého jednání. Nebudou riskovat válku s managementy svých organizací, a z toho vyplývající finanční ztráty. Současná Nova je sluníčkářská organizace, nový majitel možná časem možná prosadí nějakou drobnou korekci, ale otočení kormidlem od něj nelze čekat.

Ano, je představitelné, že by někdo koupil Novu, vyměnil většinu personálu a přestavěl ji na vlasteneckou stanici. Ale Petr Kellner to rozhodně nebude.

26. 10. 2019

V dnešním komentáři o České televizi tvrdím, že můžeme čekat naplnění známého churchillovského rčení. „Měli na výběr mezi válkou a hanbou. Zvolili hanbu a budou mít i válku.“ Andrej Babiš se sklonil před pražskou kavárnou a odměnou mu bude další série útoků. Ředitel Dvořák nedokáže svoje vlčáky udržet na vodítku, ani kdyby chtěl. Bylo by to vlastně docela zábavné, kdybychom na Babišovo selhání nedopláceli všichni.

Petr Hampl: Andrej Babiš a Česká televize

26. 10. 2019

Těm, kdo jsou nadšeni z toho, jak paní Vašáryová vidí tradiční rodinu, připomínám, že ta hloupá babice je kmenovou profesorkou CEVRO Institutu, tedy školy připravující kádry ODS. Chcete prosadit názory Vašáryové do politického života? Podporujte ODS!

26. 10. 2019

Dánský psycholog Nicola Sennels byl původně klasické sluníčko. Pracoval ve věznici s mladými muslimskými zločinci a opravdu se jim snažil pomoct. Opravdu se o to snažil, to je radikální rozdíl proti neziskovkářům, kteřím mají z multikultii jen živnost a vymyté mozky). A když se jim snažil pomoct, rychle si všimnul, že mají podstatně jiné psychické rysy než lidé vyrostlí v evropské kultuře.

Pro toho, kdo se snaží opravdu porozumět tomu, co se dnes v Evropě děje, je jeho přednáška fascinující. I když závěr asi nepřekvapí: smíšení evropské civilizace s islámem nemůže skončit jinak, než úplným převládnutím islámu.

25. 10. 2019

Hamáček konečně vymyslel, jak udržet ČSSD ve sněmovně. Nový volební zákon s dírami pro masivní podvody. Ale nic jiného se od něj čekat nedalo.

25. 10. 2019

V dnešní otázce týdne se opět věnuji našim milým feministkám, které nám poskytují tolik příležitostí k pobavení. Tentokrát ale odkazuji na reálný výzkum. Na závěr konstatuji, že:

Na feminismus můžete tedy nejlépe zaútočit tak, že feministky ujistíte, že jsou sexy. A bude se k nim tak chovat. Na ty nejvýše postavené to asi platit nebude, ty zastávají feministická stanoviska čistě pro peníze. Ale u masy zneužívaných pipinek, které místo užitečné práce v supermarketu studují gender studies, tam to zabrat může.

Otázka týdne: Opravdu jsou feministky ošklivé?

24. 10. 2019

Jen tak pro legraci jsme zkusili požádat, aby Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže bylo zastoupeno ve vládní Radě pro rovnost mužů a žen. Rada nezklamala. Jak nám napsal ředitel příslušného vládního odboru pan Šafařík, zapojení takového sdružení "by nebylo přínosem."

Kdo tedy přínosem je? Nesehnutí (to je ta neziskovka, co bojuje o zákaz reklam zobrazujících hezké ženy), Český svaz žen, Sorosovo Open Society, Gender Studies, Česká ženská lobby, Forum 50%.

Skoro to působí dojmem, že ta rovnost není tak úplně rovná.

24. 10. 2019

"Ráno si vzal čistý ponožky, a dojel si do Paříže bez doložky," zpívá Petr Skoumal na desce vydané krátce před listopadem 89. Perfektně tak shrnuje tehdejší ideál. Hranice, kde se ukazují pasy, ale k opuštění republiky nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

Lidé, kteří protestovali v listopadu 89, rozhodně nechtěli rušit hranice. Nechtěli žádný společný schengenský prostor. To je jeden z podvodů, který na ně havlisté ušili.

23. 10. 2019

V Americe si všimli něčeho, co pozorujeme už delší dobu. Politické přesvědčení je znakem příslušnosti k vyšším třídám. Ještě před generací to byly drahé hodinky a luxusní obleky, dnes je to obdiv Grétky, přesvědčení o úžasnosti islámu a víra v existenci 98 pohlaví. Má to ale jednu výhodu a jednu nevýhodu. (přesněji: nedošlo k nahrazení, ale k doplnění: luxusní politická přesvědčení doplňují ty hodinky a prsteny).

Tou výhodou je, že pocit výjimečnosti můžete snadno rozdávat i poskokům, kterými pohrdáte. Aniž by vás to něco stálo. Proto dnes najdeme v každém městečku arogantního sluníčkového aktivistu. Kdyby měli každému takovému ambicióznímu pitomci darovat diamantový prsten, vyšlo by je to hodně drahy. Ale víra v neomylnost Grétky je zadarmo.

Nevýhodou naopak je, že aby statusový symbol fungoval, musí být obtížně dosažitelný. Kdyby si rolexky mohl dovolit každý, nemělo by smysl je nosit. Dokud jakž takž převládá zdravý rozum, je i takovou vzácnou věcí třeba přesvědčení o pozitivech masové migrace. Pokud by ale propagandistický aparát uspěl, přestalo by to odlišovat lepší lidi od těch obyčejných. Potom budete muset vymýšlet stále zběsilejší pitomosti, aby tomu opravdu věřilo jen pár vyvolených.

Ostatně, to se už děje.

New York Post: ‘Luxury beliefs’ are the latest status symbol for rich Americans

22. 10. 2019

Z dnešního komentáře:
Ústavní soud byl ustaven proto, aby dával všem lidem jistotu, že ve státě převládá spravedlnost a v justici nestrannost. Aby dával jistotu, že se lidé nakonec dovolají spravedlnosti, i když třeba narazí na zkorumpovaného nebo neschopného soudce. Lidé nemusí rozumět paragrafům, ale musí vidět moudrost ústavního soudu. Nemusí být rozhodnuto podle jejich názorů, ale musí vidět, že ústavní soud postupuje nestranně.

Jenže jsme svědky přeměny v zastrašovací instituci, která je od toho, aby lidem ukázala, kdo má navrch, a aby jim ušetřila zbytečné a marné pokusy domáhat se spravedlnosti.

Petr Hampl: Od spravedlnosti k zastrašování

22. 10. 2019

Čučkaři opět zklamali. Smáli jsme se jim, že nemají žádné ruské agenty, tak si vymysleli ruské agenty. Ale jak! Když nic jiného, mohli jsme se aspoň pobavit, když už jim stejně nikdo nevěří. Co třeba blonďaté agentky, které unášejí redaktory Respektu a v tajných podzemních mučírnách pod Institutem Václava Klause je dusí svými mohutně vyvinutými přednostmi? Vzpomínáte si na historky o Trumpovi a pokoji plném moskevských prostitutek, které šířila FBI?

Jenže u nás? Vidíme rukopis šedé úřednické myši, která se bojí, aby si nezadala. Čučkaři tedy "rozbili síť." Zatkli někoho? To nemohou říct. Zabavili něco? To nemohou říct. Bude někdo vypovězen? To nemohou říct. Nuda, nuda, nuda.

Nebo, že by za tím byla obyčejná lenost. Pokud si čučkaři dávají dost práce, aby monitorovali tento facebookový účet, posílám jim doporučení: Příště to zadejte jako vedlejšák Pepovi Provazníkovi, autorovi knihy Odhalujeme Putinovy lži (mimochodem, je i na mém e-shopu

Politicky nekorektní obchůdek Petra Hampla

21. 10. 2019

Zatímco ještě nedávno patřila ČR nejmírumilovnějším zemím světa, v posledních měsících začíná patřit k běžnému životu, že jsou lidé napadáni muslimy ozbrojenými noži. Prozatím jen v Praze. Ale to je první krok.

České bezpečnostní síly mají jedinou odpověď: nemluvte o tom.

Děsivé na tom je, jak přesně se u nás opakuje historie západoevropských zemí. Rituální mumlání "stejně k nám nechtějí" nezabralo a jiná obrana provedena nebyla.

Martin Konvička:  Policejní prezident, ministr vnitra a generální prokurátor. Za jejich "vlády" nad zákonností a bezpečností v zemi se nám zde rozmohl jev dřív skoro nevídaný - mlátící (číšník a skupina tureckých "Holanďanů"), pobodávací (vícero případů, včetně jednoho velmi podobného před pár dny) a znásilňovací (Terezín...) turistika ze zemí, vůči nimž nemáme hlídané hranice. Ani jeden dosud nevyvodil osobní odpovědnost, to znamená, že jsou s vývojem spokojeni.

Samozřejmě chápu, že orgán nemůže zabránit každému proniknutí nechtěnce do země, ani každému napadení. Co ale tihle 3 mohou, a ze své funkce musí (jen proto berou nemalý plat!), je vytvořit v zemi takové podmínky, že se případní útočníci budou předem pomočovat hrůzou, a jektat zubama, jen co zaslechnou pojem "Česká republika".

Možností k tomu je spousta, a to jak v rámci současných zákonů, tak v rámci kreativnější operační práce. K čemu je prokurátor, pod jehož dozorem je přizabití neozbrojeného muže bandou cizinců souzeno jako "ublížení na zdraví", a ne jako teroroismus, nebo válečný zločin? Jak to, že afroněmecký násilník je souzen s vyhlídkou fešáckého kriminálu, a ne poslán domů se vzpomínkou, kterou mu už nikdo nepřišije? Jak to, že všichni tři střídavě vyhrožují občanům, obávájícím se o budoucnost země, místo aby vyhrožovali "jakémukoli cizinci, který proti českému občanovi použije zbraň"?

Není bez zajímavosti, že české vnitro metody účinné prevence zná a umí použít. Migrační vlnu 15-16 od Česka do značné míry odvrátil vnitrácký úředník Tomáš Haišman, nedávno zesnulý. Proč ti 3 neužívají jeho metody?

Nevím, jak je možné, že zrovna tihle 3 zastávají své funkce. Očividně je NEZVLÁDAJÍ, protože je NECHTĚJÍ ZVLÁDAT. Nezajímá mě, co nutí premiéra a prezidenta jejich rejdy v čele bezpečnosti trpět. Chci, aby byli donuceni přijmout osobní odpovědnost. Sofort!

21. 10. 2019

V posledních letech ve vlasteneckých kruzích soupeřily dvě hypotézy:

a) Současnou kolonizaci Evropy řídí nějaká skrytá elita. Chce vytvořit chaos a dramaticky zvýšit kriminalitu, takže pak občané ještě s vděčností přijmou anti-imigračně zaměřenou diktaturu.

b) Ve skutečnosti se to už úplně vymklo z rukou a žádná skrytá skupina nedokáže příval zastavit.

Vývoj jednoznačně ukázal, která z těch myšlenek byla správná. Už jde jenom o to, kdo si dokáže připustit.

20. 10. 2019

Pokud chcete mé knihy s podpisem či věnováním, stačí to při objednání zadat do poznámky.

20. 10. 2019

Výsledky výzkumu, který za několik milionů koupil Český rozhlas, zatím mnoho nového nepřinesly. Třeba odpovědi na otázky, jestli lidé preferují demokracii či diktaturu, neznamenají vůbec nic. Snadno mohu zaškrtnout "demokracie", protože to slovo zní lépe. A vedle toho mohu podporovat zrušení voleb, zákaz referend, cenzuru a zatýkání politických odpůrců.

Nicméně pár zajímavých věcí se ukázalo. Třeba to, že dění v české společnosti nelze porozumět bez jejího rozdělení na "kosmopolitní třídu" a pracující. A že existují celé poměrně velké skupiny, které nepatří nikam, a jejichž sympatie se přiklánějí tu tam, tu onam.

Kosmopolitní třída (pro mne trochu překvapivě) má vyšší volební účasti. To ukazuje na velkou příležitost a práci, která je před vlastenci - před každými volbami přesvědčit normální pracující lidi ve svém okolí, aby k nim došli.

19. 10. 2019

Strpění migrantů nejspíš schváleno nebude. Ale záleží na tom? Stěží. Nedokážeme zabránit tomu, že se policie a soudy budou chovat, jako by strpění uzákoněné bylo. Nedokážeme se dokonce ani dozvědět, jestli tak postupují.

Jediné možnost by byla, aby lidé systematicky sledovali jednotlivé případy, požadovali údaje na základě práva na informace, sestavovali podklady pro interpelace spřáteleným poslancům, dělali rámus, organizovali nátlakové akce. Jen tak by bylo možné zajistit dodržení zákona.

Jenže to by tu museli být lidé, co se tomu věnují naplno. Nestačí pár vlastenců, co to dělá po večerech a ještě ve strachu, že budou vyhozeni z práce.

Ani poslanci a jejich asistenti to nemohou zvládnout. Proto je kriticky důležité, aby politická strana byla obklopena houfem stejně smýšlejících spolků, sdružení a neziskovek. Politická strana jim pomáhá zajistit chod a financování, ty party pak zase podporují politickou stranu. V angličtině se pro to používá slovo "grassroots". Bez toho není možné žádný politický program prosadit.

Když politická strana taková občanská sdružení nepodporuje, vyvolává to dokonce otázku, nakolik své ideály myslí vážně. Zda náhodou nejde jen o to pronášet projevy a brát poslanecké platy.

19. 10. 2019

Belgie a Německo připravují evakuaci "svých" bojovníků a bojovnic IS ze Sýrie. Možná se s nimi tedy brzy setkáme v Praze nebo jakékoliv části republiky. Hlavně, že mají jasně srovnané priority, kdo nejvíc potřebuje ochranu.

18. 10. 2019

Před lety pochopil Martin Konvička - přesně, než kdokoliv jiný - podstatu našeho civilizačního střetnutí s islámem. A dnes je zase o krok napřed. Tentokrát v otázce životního prostředí.

Upozorňuji na jeho zcela zásadní text, který vyšel na poloodborném portále Ekolist. Ukazuje tam, že spor ekologie - ekonomika v tuto chvíli neexistuje. To, co prosazují klimatičtí fanatici, je pro ničivé pro přírodu, bez ohledu na finanční dopady.

V minulém kole zavedli biopaliva, solární energetiku, větrníky. Každé z těchto opatření poškodilo přírodu víc než průmysl a doprava. Teď tu jsou s vegetariánstvím a zběsilým zalesňováním - opět s nedozírnými dopady na životní prostředí.

A opět je nekorektní o tom mluvit. Opět je tomu tak, že každý, kdo se postaví mediálním lžím, musí počítat s problémy.

Martin Konvička: Nová vlna klima-alarmismus a ochrana přírody

18. 10. 2019

Dnes na Prvních zprávách o inteligenci a politických názorech:

Jaký je tedy vztah mezi IQ a feminismem? To zjišťoval výzkum, který proběhl v letech 2014-15 a ve kterém bylo dotázáno 2220 respondentů. Pokud uplatníme zásadu „za jinak stejných podmínek“, potom jednoznačně platí, že čím nižší IQ, tím vyšší sympatie s politickým feminismem. Mezi vysokoškolačkami je víc feministek než mezi dělnicemi, ovšem vysokoškolačky – feministky mají v průměru nižší IQ než vysokoškolačky, odpůrkyně feminismu. Středoškolačky – feministky mají v průměru nižší IQ než středoškolačky – odpůrkyně feminismu.

První zprávy: Petr Hampl: Která politická strana má nejhloupější voliče?

17. 10. 2019

Takže další kolo církevních restitucí je za námi (než představitelé další církevní organizace podají další žaloby). Katolická církev se vyhne placení 15procentní daně a něco ušetří, ale v konečném důsledku prodělá. Zaplatí za finanční úsporu tím, že 9 milion lidí ji bude nenávidět ještě zběsileji než dosud a že se může spolehnout, že naprostá většina národa podpoří cokoliv antikatolického. A pokud by snad lidé byli málo naštvaní, přidá se trocha triumfalistického výsměchu (co třeba Mariánský sloup pár kroků od popraviště?). Což vede k dalšímu sbližování církví s neomarxistickými silami jak v politice (TOP09), tak v neziskovém sektoru. Máme tu tedy jasně vyprofilované ostře protinárodní církve.

Až zase někdy uslyšíte řeči o potřebě náboženské obrody a o tom, že Češi jsou ateistický národ, vzpomeňte si na to. Je těžké nebýt ateistickým národem, když si oficiální církve počínají takto. Jeden Duka a jeden Piťha na tom nemohou nic změnit.

Pokud přijde nějaká duchovní obroda, zcela jistě nepřijde z téhle strany.

16. 10. 2019

Případ džihádistů, kteří přepadli a zmrzačili číšníka v centru Prahy, dopadl podle nejhoršího očekávání. Justice čekala, až veřejnost vychladne a pozornost se obrátí jinam. Poté, co dva zabijáci byli propuštěni na podmínku, ti další dostali v podstatě symbolické tresty, takže budou na svobodě do ramadánu. Čas do té doby nejspíš stráví ve fešáckých podmínkách - s vlídným zacházením, halal stravou a dalšími výhodami.

Není to, žel, ojedinělý případ, nýbrž převládající trend. Afghánský uprchlík, který znásilnil zdravotní sestru na bulovce, byl osvobozen. Další afghánský uprchlík, který se pokusil podříznout hosta brněnské diskotéky, byl propuštěn z vazby a není jisté, jestli se ještě někdy objeví.

Byly doby, kdy byli všichni smířeni s tím, že pokud se zločinu dopustí synáček z prominentní stranické rodiny, nebude souzen stejně přísně jako ostatní. Dnes jsou ve stejné situaci muslimové. Probíhá to vlastně stejně jako v západní Evropě, kde si šaríju zavedli sami Angličani nebo Švédové. Muslimové toho ani nemuseli moc udělat.

16. 10. 2019

V první kapitole Prolomení hradeb ukazuji, že když člověk není zvyklý přemýšlet o záležitostech typu možného kolapsu Západu a jeho dobytí islámem, jeho mozek prostě vygumuje všechny informace, které k tomu ukazují. Byl by to příliš velký otřes a nastupují obranné mechanismy.
Koho to téma zajímá hlouběji, tomu mohu doporučit knihu americké specialistky na stavbu mozkuu Caroline Leaf. Ukazuje krok po kroku, jak fungují různé části mozku a typy buněk a jak vytvářejí účinnou ochranu před nežádoucími informacemi. "Mohou vám být předloženy veškeré rozumové, logické, vědecké důkazy a selský rozum celého světa, ale vy neuvěříte, že je něco pravda, pokud vám váš limbický systém v mozku nedovolí cítit, že to pravda je", píše na str. 74.
Pasáže o mozku se v knize střídají s náboženskými pasážemi, které asi nejsou přijatelné pro každého, ale kvůli výkladu fungování mozku stojí za to si knihu obstarat.

 

15. 10. 2019

Dvě poznámky ke křtu Kapitol z buranské sociologie (Poctivost a kreativita).

1) vnímám určitou rozladěnost některých přátel, že u toho nemohli být. Ale nebyl v tom můj úmysl, prostě jsem akceptoval pravidla ostravské Heligonky - lístky do předprodeje, žádné filmování, velice omezené focení. I tak jsem velice vděčný, že Jarek pomohl tu knihu uvést.

2) během té akce nebyl zmíněn žádný sluníčkář. Ani jsme na žádného nemysleli. Prostě jsme se cítili svobodně a vedli ten večer podle svého. A kdyby Tomáš Halík někde uváděl knihu Pavla Šafra, neměli bychom nejmenší potřebu se do ho jakkoliv míchat. Obávám se, ale, že "kavárna" žít svými věcmi. Ti lidé v podstatě nemají žádné své životy a žádné své plány či umělecké záměry - jen šikanovat a buzerovat ostatní, případně se navzájem hlídat. To stejné se projevilo i v létě v Příčovech.

Reportáž z Heligonky

15. 10. 2019

Jak se označuje politický systém, ve kterém je lidové hlasování těžším zločinem než vražda? Správně, liberální demokracie.

15. 10. 2019

Jak se vzorně vymyté mozky vyrovnají s tím, že NATO už není zárukou dobra a Assadův režim už není tak úplně zločinný? Tím se zabývám v dnešní poznámce:

A mezitím se čeká na povel, co si má uchazeč o příslušnost k nové aristokracii myslet. Ten povel vydá PR agentura a objeví se během několika hodin ve všech korektních médiích. Odhaduji, že správné řešení bude říkat, že Kurdové vlastně zase tak dobří nebyli. Kurdské bojovnice přestanou být připomínány (v kavárně se pocit, že je něco jaksi nevhodného, šíří rychle a efektivně) a naopak se objeví historky o kurdské násilnosti.

Petr Hampl: Sluníčkáři a Kurdové

14. 10. 2019

Podle nové evropské legislativy má každý z vrahů Hevlin Khalaf nárok na to, aby mohl přijít do EU a místní občané mu platili náklady pobytu. Má také právo na to, aby za sebou mohl pozvat každého, koho označí za svého příbuzného. Do své původní země nesmí být vrácen ani v případě, že v našich zemích bude vraždit.

To jen, aby bylo jasno, jaký význam má rozhořčení naše i našich politiků.

14. 10. 2019

Svoboda není zadarmo. Ani pro mne, ani pro Jarka, ani pro nikoho jiného. Kdo není ochoten kvůli ní něco podstoupit, ten si ji nezaslouží a přijde o ni. Pár urážek od kavárenských blbečků je ještě to nejmenší.

Parlamentní listy: Sráč Nohavica!, píše Pavel Novotný

14. 10. 2019

Z delší odpovědi na otázku Pallas Press:

Nespojujme kult masového vraha Che Guevary s dnešní mládeží. „El Comandante“ byl obdivován už těmi levicovými intelektuály, kterým je dnes kolem sedmdesáti. Pro většinu z těch, kdo dnes sedí ve vedení Evropské unie nebo ve vedení největších světových bank, byl Che Guevera v mládí idolem. Spíš to ukazuje, že nastupují generace není schopna vytvářet vlastní myšlenky a vzory. Naprosto mechanicky přebírají názory, které jim předloží mocenská a finanční elita. Holčička slyší od paní učitelky, že má být rebelka, takže je rebelkou přesně tak, jak jí to paní učitelka přikázala. Dospívající demonstrant je „odpůrcem režimu“ přesně podle předpisu vydaného tím režimem, a samozřejmě za režimní peníze. Toto falešné rebelství je příznakem patolízalství, zbabělosti a rezignace na hájení vlastních zájmů.

13. 10. 2019

K diskuzi o záporných úrokových sazbách připomínám, že postihnou pouze drobné střadatele z chudších vrstev. Ti bohatší investují do nemovitostí a ti ještě bohatší kupují fabriky.

V podstatě se tak naplňuje Marxova prognóza: bohatí budou bohatnout jen tím, že existují (aniž by museli hnout prstem) a chudí budou v nejlepším případě stagnovat (protože pro ně neexistuje možnost našetřit, bez ohledu na to, jak tvrdě budou pracovat a úsporně žít). Pokus Margarety Thatcherové překonat to tím, že z každého bude investor, tak byl ukončen.

Levice to chce řešit tím, že veškerou kontrolu nad veškerým majetkem převezme globální vláda nepodléhající žádné kontrole. Pravice je na řadě, aby přišla s návrhem lepším než její dosavadní program (nulová inflace - nulový růst - masová bída).

13. 10. 2019

O tomhle je podstatné mluvit. I když úplně odhlédneme od té odporné propagandy, jakou produkuje Česká televize místo zpravodajství, pořád tu zůstává několikamiliardová (!) rozkrádačka. Na tohle sluníčkáři nemohou mít odpověď - kromě té standardní "dejte mi chvíli, musím počkat, jaký slogan vytvoří pro tuto příležitost PR agentura."

A proč tam kavárna neprosadí nějakého poctivého sluníčkáře? Protože rozkrádání je to klíčové! Kdyby z televizního rozpočtu nešly stovky milionů k těm správným celebritám (úředníci a manažeři si pochopitelně také mohutně přilepší), kavárna se zhroutí. Umělci by začali být závislí na svých divácích, museli by je přestat urážet a brát jejich názory vážně, a celá ta "elita" by se myšlenkově posouvala.

Jaroslav Foldyna odhaluje, co zjistil: Takový střet zájmů ředitele ČT si nikdo nedokázal ani představit.

12. 10. 2019

S tím, jak se nejvýraznějšími charakterovými rysy nóbl lidí stává zbabělost a intrikánství, tak se také mění pozice těch statečných, odvážných (a konfliktních). Stále výrazněji se odlišují od svého okolí. Stávají se terčem stále častějších útoků. A mají stále větší šanci přinést změnu - pokud se je nepodaří zlomit.

Další zpráva je, že odvaha a statečnost jsou rysy naučené, nikoliv vrozené. Můžeme je tedy pěstovat u sebe a povzbuzovat své blízké.

O tom jsme mluvil na společné besedě s Davidem Bohbotem, která proběhla přesně před týdnem v úžasném prostředí motorkářského klubu Blaničtí rytíři, jeho jsem čestným členem.

To podstatné o pěstování statečnosti začíná na záznamu po hodině a 17 minutách.

12. 10. 2019

Z knihy Kreativita a poctivost (kapitoly z buranské sociologie):

Není-li HDP tím správným měřítkem ekonomického úspěchu, co tedy? Americký sociolog Peter L. Berger (ano, ten stejný, který je citován v kapitolách o Metternichovi a o surovinách) oprášil starý katolický koncept „preferenční právo chudoby“. Každé opatření má být podle něj posuzováno podle dopadu na situaci nejchudší čtvrtiny společnosti. Tedy na životní úroveň, ale také na zdraví, životní šance, spokojenost a mezilidskou soudržnost. Bergerova otázka by zněla: Jak prospěje dovoz pracovníků nejchudší čtvrtině obyvatel českých zemí? Že to vyřeší situaci majiteli nějaké agrární korporace? Jestli chce zaměstnávat Mongoly, ať si svou továrnu rovnou postaví v Mongolsku. A ať tam své produkty taky prodává.

Petr Hampl: Poctivost a kreativita - kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy

11. 10. 2019

Pacetluky jsou prý jednou z nejmenších obcí v republice. Ale důležitější než velikost jsou jiné věci. Třeba to, že odsud lidé neutíkají, ale naopak se sem stěhují a zakládají tady rodiny. A taky, že lidem v Pacetlukách leží na srdci další vývoj společnosti, národa a civilizace (jak můžete vidět na obrázku).

Mluvil jsem mimo jiné o tom, jak třídit katastrofické scénáře. Jak rozlišit podvody od toho, co opravdu hrozí. Kdo nebyl v Pacetlukách, nemusí ale litovat, protože se k tomu zítra vrátím na setkání posluchačů Svobodného radia ve Velké Dobré.

11. 10. 2019

Otázka týdne: Přijde-li další ekonomická krize, jaká bude mít dopad na společnost?

V odpovědi říkám mimo jiné: Úsporná opatření budou zaměřena v první řadě proti chudším pracujícím vrstvám, ale zasáhnou i korporátní centrály, velké úřad a neziskovky. Nebude přicházet v úvahu vytváření nových pracovních míst pro stále početnější absolventy právnických a humanitních škol. Ten problém fakticky existuje již dnes, ale vyostří se. Nebude možné přejít do výrobního sektoru, protože ten bude zasažen krizí ještě citelněji.

Můžeme proto očekávat stále tvrdší a stále zoufalejší boj o rozpočty a pracovní místa. V kavárně si navzájem pojedou po krku. Bude přibývat akcí typu MeToo, neomarxisté se budou navzájem obviňovat (co je snazšího, než obvinit šéfku z toho, že nerespektuje mou identitu a převzít její místo) a budou soutěžit o to, kdo se stane radikálnějším. Jenže radikalizovat se bude i druhá strana.

První zprávy: Otázka týdne

10. 10. 2019

Jarek Nohavica včera pokřtil mou novou knihu Poctivost a kreativita (kapitoly z buranské sociologie), která je tímto oficiálně v prodeji. Promluvili také profesor Keller a Radek Velička. Na fotografii si můžete všimnout ještě Ladika Větvičky (napsal do té knihy předmluvu) a fotografa Borise Rennera.

9. 10. 2019

Všimněte si, že politik (když je oblíbený) dnes hraje podobnou roli jako za Husáka lidový bavič. Pronese poznámku, v níž oklikou poukáže na nějakou vadu režimu a všichni tleskáme. Nebo se dokonce ozve s otevřenou kritikou. To už jsou voliči vyloženě nadšení. Politik je pak nějakou dobu hodný a pak se to celé opakuje. Beztak nikdy neuvažoval, že by mohl podle toho jednat. A dával si velmi dobrý pozor, aby toho neřekl zase moc. Ti nejšikovnější na tom mají postavenou velmi úspěšnou kariéru už desítky let. A jsou i celé politické strany založené na tomhle principu.

Mezitím zoufale hledáme někoho, kdo to bude myslet vážně natolik, aby se za ty dobré věci popral a riskoval kariéru nebo dokonce osobní ohrožení. Jaroslava Foldynu podporuju, protože doufám, že by mohl být jedním z těch vzácných případů.

Jaroslav Foldyna: Soumrak bílého  heterosexuálního muže. Jsme ohroženější než bílý nosorožec

9. 10. 2019

Lidé vzpomínají na svou oblíbenou hvězdu, ale také reagují na útoky z kavárny. Je to součást stejného konfliktu, který se nedávno odehrával o sochu maršála Koněva. Lidé z nižších pracujících vrstev brání své obyčejné životy – k tomu patří i systém symbolů, který jim umožňuje ty životy vést. Samozvaná elita se snaží ty symboly zničit, rozbít jejich životy a udělat z nich beztvarou bezbrannou hmotu bez jakéhokoliv přesvědčení. V Americe tomu říkají „kulturní válka.“

Parlamentní listy: Sociolog Hampl sleduje válku o Karla Gotta

8. 10. 2019

Z chystaného rozhovoru pro parlamentky:

Halík a Gott představují dvě tváře husákovského režimu. Bývalý kádrovák Halík může symbolizovat dohled nad lidmi, vyhazování z práce a další represe. Karel Gott zase může symbolizovat, že i v takovém prostředí k sobě někteří dokázali být slušní, jednat poctivě, pomáhat si, tvrdě pracovat a odvádět fantastickou práci.

Vyjde brzy...

8. 10. 2019

Sociologické výzkumy ukazují, že postoj veřejnosti na klimatické změně nezávisí na vzdělání, nýbrž na politické orientaci.

Vít Kremlík v knize Obchodníci se strachem.

7. 10. 2019

Jsou v zahraniční politice některé věci jisté? Jisté je např. to, že Spojené státy americké zradí každého spojence. Postupovaly tak po celé dějiny. Spoléhat na pomoc USA není nic jiného než velmi drahý způsob sebevraždy. Momentálně to zažívají Kurdové.

Jak strašně hloupí nebo zkorumpovaní musí být lidé, kteří chtějí zakládat naši bezpečnost na členství v NATO.

USA předhodily svého spojence Turkům

7. 10. 2019

5. 10. 2019

Kolik českých politiků má odvahu objevit se na sjezdu AfD?

Strach, zbabělost a odvaha budou hlavním tématem mého dnešního vystoupení v Novém Strašecí (Rynholci). Kdo to má příliš daleko, může sledovat na Raptor TV.

5. 10. 2019

Anglie si zvykla na mrzačení ženských genitálií, stejně jako si zvyká na všechny ostatní odporné a barbarské praktiky, jaké s sebou přináší islamizace země. Kdo tamní situaci sleduje, toho to nepřekvapí.

Možná ale překvapí, že se hroutí iluze příslušníků elit o tom, že oni ve svých luxusních čtvrtích a ohrazených vilách budou bezpeční. Ministryně vnitra byla přepadena přímo před svým domem, bývalý ministr vnitra přiznal, že se každý den bojí o své děti. Ale ke změně postoje je to nepřiměje. Jejich mozky už jsou vymyty příliš důkladně a ubožácké povahové rysy vypěstovány příliš úspěšně.

Lékař Vladislav Rogozov o vyřezávání ženských pohlavních orgánů ve Velké Británii

4. 10. 2019

V měsíčníku My jsem publikoval článek o migraci (hlavně o té kulturně slučitelné s námi).

"... v českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoliv v předchozí historii. Byla přesažena míra, kdy se přestává dařit jejich integrace. Je-li totiž přistěhovalců příliš mnoho, motivace přizpůsobovat se rychle klesá. Být cizincem je normální. Není žádný důvod zajímat se o místní jazyk a kulturu."

4. 10. 2019

Dnešní globálně orientované elity pohrdající národy i národními státy, ty by se s komunistickými papaláši asi nějak dohodnout dokázaly. Ostatně, Sorosovi lidé a Státní bezpečnost spolupracovaly při sametovém převratu, jak je jednoznačně zdokumentováno. A o pár let později se estébácké kádry začlenily do managementů korporací.

Jenže s národem si tak snadno neporadíte. Nemůžete zkorumpovat všechny. Miliony obyčejných lidí žijící své obyčejné neregulované životy samozvanou elitu děsí. Jsou nevypočitatelné. Odmítají odložit selský rozum. Kladou odpor. Musíte vyvíjet neuvěřitelnou propagandistickou snahu, aby ti lidé nevolili populistické politiky. A často je volí navzdory vší propagandě.

Za to je posmrtně trestán Karel Gott. Ne za Husáka nebo antichartu, ale za rodinku s embéčkem.

Otázka týdne: Kde v "kavárně" bere tolik nenávisti ke Karlu Gottovi?

3. 10. 2019

Kapitoly z buranské sociologie (Kreativita a poctivost) je vlastně ostravská kniha. Předmluva od Ladika Větvičky, doslov od Radka Veličky, uvede ji Jarek Nohavice a nebude u toho chybět Jan Keller. Moji Ostravaci mi rozumějí.

Již příští týden!

3. 10. 2019

Když říkáme, že rozdělení mezi levicí a pravicí je mrtvé, měli bychom také doříci druhou polovinu té věty. A sice, že bylo nahrazeno novým rozdělením, které je tvrdší, neúprosnější a emotivněji prožívané. Rozdělením mezi vlastence a globalisty.

Většina profesionálních politiků se samozřejmě snaží stát ve středu (nebo zaujímat velmi umírněný postoj) a čerpat výhody z obou stran, jenže jeden Babiš tu už je, a další jej mohou jen kopírovat (a doplňovat to osobními útoky proti němu).

Ale trend je nezvratný. Všichni budou postupně tlačeni na pozice SPD nebo Pirátů.

2. 10. 2019

Postřeh z dnešní debaty nad obětmi HH systému a následných rozkrádaček provedených konkurzní mafií.
Jako by tu byly dva výrazné myšlenkové proudy.

Jedni mají za to, že by dohody měly platit. Že i podání ruky by mělo něco znamenat. Že když se o něčem vystaví písemné potvrzení, mělo by to platit i bez toho, že si člověk ověřuje tisíc dalších věcí. Že bohatství má pocházet z práce a ne z právnických kliček. A že by podle toho měla být nastavena pravidla a že by tak měly rozhodovat soudy.

A pak jsou tu takoví, podle kterých neexistují nepoctivé transakce. Každý by si měl každý papír nechat zkontrolovat od několika advokátů (jeden advokát může být podplacený). Je s tím spojený postoj „chceme vidět krev“, a až pseudonáboženská touha vidět ty naivní lidi trpět. A přesvědčení, že až zmizí ze světa, bude lépe. Tihle tržní fanatici si neuvědomují, že zbývající část společnosti se pak rozdělí ve stejném poměru, zase bude někdo okrádající a někdo okraden. A že na konci nemůže být nic jiného než všeobecné zbídačení.

Jako by ožívaly světlá i temná strana pravicového myšlení. Pravice jako hnutí pracujících a podnikajících proti státní byrokracii, a na druhé straně pravice jako hnutí rentiérů proti pracujícím.

2. 10. 2019

Jestli kavárna uspořádá protidemonstraci proti státnímu pohřbu Karla Gotta, bude politická situace stabilizována na řádově deset let. A oni jsou tak blbí, že jsou toho schopní.

2. 10. 2019

Ústavní soud definitivně rozhodl o horoměřických domcích z HH Systému. Lidé, kteří ty domky postavili a zaplatili dvakrát, byli vyvlastněni, aby svou finanční bilanci mohla zlepšit firma s neznámými vlastníky, sídlem na Kypru, toho času v likvidaci.

I kdybychom připustili, že horoměřičtí domkaři opravdu udělali nějakou formální chybu, pořád platí, že jde o křiklavou nespravedlnost. Když zákonodárci schvalovali příslušné zákony, prostě jim nepřišlo na mysl, že by mohl nastat takový případ. Od toho je soud, aby takovou mimořádnou okolnost zohlednil.

Hanebné rozhodnutí otevírá obecnější otázku. Potřebujeme vůbec ústavní soud? Máme pocit, že naše svobody jsou lépe chráněny? Byli bychom na tom lépe, kdyby ústavní soud nepřikázal podepsat Lisabonskou smlouvu? A když nějaký hospodský léta buduje živnost, a pak musí hospodu zavřít kvůli zákazu kouření (což pro něj fakticky znamená vyvlastnění), pomůže mu ústavní soud? Když jsou lidé vyhazováni z práce za nesprávné názory, chrání ústavní soud jejich svobodu projevu? Vydává aspoň taková rozhodnutí, že to dává občanům jistotu férového vymáhání práva?

Obávám se, že jsme narazili na další úplně zbytečnou, a často dokonce škodlivou instituci. Přinejmenším v současné podobě. Není náhoda, že když v Maďarsku a Polsku obnovovali demokracii, museli se mezi prvním vypořádat s ústavními soudy.

1. 10. 2019

Renomovaný dětský psychiatr Jaroslav Matýs vyhozen z práce za to, že o mentálně postižené aktivistce řekl, že je mentálně postižená. Nikoho to už nepřekvapuje, součást běžného života v roce 2019. A lidé, co to dělají, mají tu drzost varovat před návratem komunismu!

1. 10. 2019

O neuvěřitelné amorálnosti evropských církví, které v tichosti podporují masakrování, mučení a znásilňování křesťanů v zemích s muslimskou přítomností, již bylo napsáno dost. Odpovídá to také na otázku, jestli je možné z této strany čekat nějakou morální obrodu.

Upozorňuji ale na odstavec o tom, že křesťanky čelí "epidemii únosů, znásilnění, bití a mučení" také v Egyptě. Mnozí sluníčkoví naivkové totiž Egypt označují za příkladnou zemi, kde se křesťanům daří dobře. Podle toho, co jsem od egyptských křesťanů slyšel, je tomu skutečně tak, že když je křesťanka zabita nebo unesena, policie se tím odmítne zdržovat. Připomínám, že křesťané mají v Egyptě zakázáno se ozbrojovat. A to v Egyptě vládne velmi umírněný režim. Chápete už, k čemu směřuje Velká Británie a Švédsko?

Gatestone: Křesťané jsou masakrováni, média to nezajímá

30. 9. 2019

Smlouvu můžeme pokládat za výraz svobodného rozhodnutí dvou stran, pokud se jedná o strany přibližně stejně silné. Proto pokládáme za neplatnou třeba svatební smlouvu mezi 40letým mužem a 8letou holčičkou.

Týká se to i zaměstnávání. Když se Franta udělá pro sebe a zaměstná Tondu ze sousedství, je to z obou stran svobodné rozhodnutí. Ale když dělnice nastoupí do masokombinátu Agrofertu, není to svobodné rozhodnutí ani náhodou.

To má důsledky pro legislativu. Není žádný důvod, aby stát reguloval vztahy Franty a Tondy. Když jim to nevyhovuje, ať domluví jinak. Ale je důležité, aby stát reguloval vztah dělnice k Agrofertu. Jenže to má dva háčky. Státní byrokracie má tendenci nadělat ještě větší škody a navíc se velmi snadno dohodne s vedením Agrofertu proti zaměstnancům.

Optimální varianta je tedy sociálně inženýrská. Stát by měl převzít odpovědnost za to, že každý Tonda bude mít v okolí dost Frantů a že se do Siemensů a Agrofertů bude chodit jen tehdy, když ta nabídka bude stát za to. To zahrnuje radikální usnadnění podnikání pro ty nejmenší, progresivní zdanění právnických osob, regulace zaměřené proti velkým, občas možná i vyvlastňování, možná zvýhodňování družstev proti akciovkám.

29. 9. 2019

U Šafrů říkají, že smát se Grétě je buranské. Jakožto autor buranské sociologie s tím plně souhlasím. Burani jsou klimaignoranti a ještě jsou na to hrdí. Ta kniha bude v prodeji už příští týden, ta nejlepší knihkupectví ji dostanou už v nejbližších dnech.

Nová kniha: Kreativita a poctivost: Kapitoly z buranské sociologie a jiné úvahy

29. 9. 2019

Sobotní debakl milionochvilkařů ukazuje obecnější princip.

Eurosvazáci jsou lidé vnějšně řízení. Nemají žádné vlastní názory a přesvědčení. To je výhodné z toho hlediska, že jsou snadněji ovladatelní (když se dohodnete s Babišem, klidně se nechají poštvat proti Fialovi a Kalouskovi, na změnu názoru jim bude stačit pár hodin). Jenže to taky znamená, že potřebují neustálou masivní propagandu a potřebují vidět okázalé utrácení. Jak polevíte, přestane je téma zajímat. Ti lidé si nebudou posílat antizemanovské řetězové maily nebo v tajných skupinách nadávat na české burany. Proč by na to vynakládali svůj čas, energii a peníze? Není to jejich vnitřní přesvědčení.

To dává vlastenecké straně obrovskou potenciální převahu. Stačí, aby se mocensko-propagandistický aparát na chvíli zadrhl, a sluníčková strana zkolabuje.

Ale to neznamená, že se nemůžou vzpamatovat. Open Society znovu zavelí, uvolní další rozpočet, médii se prožene další vlna propagandy... a zase bude plné náměstí.

29. 9. 2019

Naše země má výhodu, jaká se v dějinách naskytne jen naprosto výjimečně. Se zpožděním procházíme stejnou cestou jako západoevropské země. Vidíme, jaké dopady na ně má to, co udělali před 15 či 20 lety. Můžeme se také poučit z jejich osudu. To ale také znamená, že pokud oni udělali fatální chyby, a my je zopakujeme po nich, tak jsme ještě horší žabaři a ubožáci. Oni o těch následcích nevěděli, my o nich víme.

To jsem řekl v Jihlavě na společné besedě s Davidem Bohbotem. Další taková beseda proběhne příští sobotu v Novém Strašecí u Kladna. Budeme ale pochopitelně mluvit o trochu jiných věcech, byť hlavním tématem zůstanou imigrace, islám, bezpečnost a terorismus.

29. 9. 2019

Stát ročně vydře z lidí a podniků cca 1,5 biliónu korun. Při značném zjednodušení můžeme předpokládat, že polovina z těch peněz jde na něco užitečného (důchody, podpora rodin, školy, silnice, nemocnice, policie atd.) a polovina na zbytečné nebo škodlivé věci. Korporace nám seberou přibližně poloviční částku, ale z toho nejde na nic užitečného ani koruna. Jinými slovy, státní byrokracie a korporace nám kradou srovnatelné peníze.

Připadá mi poněkud pokrytecké, pokud se někdo rozčiluje nad výší odvodů, a zároveň mu nevadí korporátní transfery, kterými krmíme marnotratné centrály a banky. A naopak.

29. 9. 2019

Touto poznámku na čas uzavírám své postřehy nikoliv o Grétičce, ani o údajné ekologické krizi, ale o naprosto neuvěřitelné lidské hlouposti. Nebudu se vyjadřovat k těm, kdo chtějí zachraňovat planetu tím, že se budou sprchovat jen jednou týdně, okusovat mrtvoly nebo pít vlastní moč.

To hlavní ale lze shrnout následovně:
1) Máme právo požadovat, aby „odborníci“ své poznatky přinesli takovým způsobem, který umožní i laikům rozlišovat pravdivé od nepravdivého, aniž by museli spoléhat na úsudek těchto „odborníků“. V tom ostatně spočívají základy vědecké práce. Kdo odkazuje na vlastní autoritu nebo na to, že „98% expertů říká to nebo ono“, ten je šaman, a ne vědec.
2) V tuto chvíli nedokáže nikdo spolehlivě říci, jestli se bude oteplovat nebo ochlazovat, jestli bude přibývat vlhkosti nebo sucha a jak se budou měnit jiné parametry. Proto je důležité podporovat různorodost zvířat, rostlin, typů krajiny i způsobů lidského chování k ní. Nevíme, která varianta bude potřebná nebo dokonce životně důležitá.

Zároveň odkazuji na přednášku profesora Savoryho, který jasně ukázal, že:
a) Vegetariánství zvyšuje ekologickou zátěž. To neznamená, že by životní prostředí neuneslo pár vegetariánů (pokud někomu maso nechutná), ale ti lidé rozhodně nemají nejmenší zásluhu. Chovají se o něco víc sobecky než ostatní.
b) Péče o životní prostředí je z principu místní. V každé zemi si to musí vyřešit sami. Globální programy jsou jen pro zloděje a podvodníky.
(a opakuji, že nejde o to, jaká autorita je profesor Savory, ale jak silné jsou jeho argumenty - ty můžete posoudit sami).

How to green the world's deserts and reverse climate change | Allan Savory

28. 9. 2019

Když někdo přijde o práci, jak rychle sežene novou? Kolik lidí zůstane bez práce dlouhodobě? Jak ukazuje graf, nejdynamičtější evropskou ekonomikou je - Maďarsko! Ano, Maďarsko s vysokou mírou státních zásahů a sektorovými daněmi. Další potvrzení, že starý model levice - pravice už ve skutečnosti nefunguje ani v ekonomice.

27. 9. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Co je dnes povinným dogmatem, to za pár hodin nebude platit. Co je dnes radikálním programem, to může být zítra rozcupováno někým ještě radikálnějším. I svatá Gréta může být každým okamžikem obviněna z rasismu nebo z toho, že diskriminuje pedofily. Nic není stabilní, neexistuje žádná konkrétnější představa, co by mělo následovat. To není cesta k totalitnímu systému, to je cesta ke zhroucení.

Otázka týdne: Nastolí Gréta totalitní režim?

27. 9. 2019

My, kdo máme tu výhodu, že jsme zažili socialismus i různé verze kapitalismu, dobře víme, že:
a) ve skoro každém režimu se dá celkem snesitelně žít,
b) žádný režim není dokonalý,
c) mnohem víc než na celkovém ethosu režimu záleží na tom, jak jsou nastaveny různé drobnosti, a jak velký je prostor, kde se člověku nemíchá do života stát ani velké podniky.

Proto na nás nepůsobí výkřiky typu "socialismus znamená smrt" ani řeči o "vražedném kapitalismu." A nevěříme ideologickým poučkám o tom, že v socialismu jsou všichni stejně chudí, zatímco za kapitalismu každý jinak bohatý. Vždy jde o konkrétní lidi a konkrétní nastavení pravidel.

26. 9. 2019

26. 9. 2019

K diskuzi nad Prolomením hradeb:

Když vidíme pravidelnosti a mechanismy, můžeme na ně reagovat, pokoušet je vypnout nebo aspoň zmírnit. Proto prosazuji omezení velkých organizací a obnovení uzavřených národních států, národních ekonomik, návrat bezpečnosti na národní úroveň apod. Tvrdím také, že ta opatření musí být prosazena v podstatě revoluční cestou (což neznamená násilnou). Prosazuji změnu sociální a ekonomické struktury, která přinese také jiné vzorce chování a umožní návrat k tradičnější morálce. Švýcarizace, maďarizace, izraelizace.

Co ale budete dělat, pokud uvěříte, že všechno řídí jacísi tajní spiklenci? Tady narážíme na hlavní problém konspiračních teorií. Vedou k tomu, že lidé přestávají hájit svoje zájmy. Místo toho sedí se založenými rukama, nechávají se uhranout vyprávěnkami o tajných elitách a šíří je dál. Až ty vyprávěnky bude znát každý, budeme všichni společně naprosto bezmocní, bezbranní a neschopní odporu.

Petr Hampl: Stejně nás všechny řídí ti stejní ilumináti

26. 9. 2019

Někteří mají pocit, že budou působit tak nějak ušlechtileji a slušněji, když ke Grétě zajmou stanovisko: to zneužité dítě to přehání, ale s klimatickou krizí něco dělat musíme.

Možná to působí hezky, ale je to ten nejhloupější postoj.
a) buď mají klimatičtí magoři pravdu a jsme opravdu na prahu vyhynutí. Potom je ta hysterie oprávněná.
b) nebo je to tak, že všech parametrech, které mohou lidé na Západě ovlivnit, se ekologická situace už desítky let zlepšuje, a o krizi se vůbec nedá mluvit. To je obraz, ke kterému ukazuje pečlivější analýza faktů.
c) nebo je to někde mezi tím. Potom je další drobné zlepšování otázkou každodenního života a není žádný důvod svolávat světový summit profesionálních podvodníků.

25. 9. 2019

Pěvecká hvězda Placido Domingo skončil v newyorské Metropolitní opeře kvůli desítky let starému pohlavnímu obtěžování. Obávám se, že způsobil větší trauma těm ženám, které vynechal, než těm, které obtěžoval.

25. 9. 2019

Budoucnost nepatří globalistům, ale nacionalistům!

Nejde jen o to, že to řekl Trump. Jde o to, že to je pravda. I kdyby globalisté nakonec zvítězili, nedokážou vytvořit žádnou budoucnost. Jen absolutní destrukci a naprosté selhání.

Globální ekonomika znamená bídu pro všechny. Kolektivní obrana znamená bezbrannost pro všechny. Nadnárodní politika znamená ztrátu svobod pro všechny. Celosvětové ekologické programy přinásí poškození životního prostředí všude. Sjednocování států do vyšších znamená zánik všech národů a etnik.

25. 9. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku o nedávném výzkumu veřejného mínění:

Tzv. kosmopolitní třída cítí to, co se od ní požaduje. Jeden den se od nich požaduje, aby cítili, že se jim žije úžasně demokraticky. Druhý den se od nich požaduje, aby cítili, že žijí v zemanovsko-babišovské diktatuře. Pokaždé se přizpůsobí požadavku. Jeden se od nich chce nadšení z politického systému. Druhý den ho mají prohlašovat za zkorumpovaný a mizerný. Opět se přizpůsobí. Většina těch lidí nebyla nikdy zablokována na sociálních sítích, protože je už mnoho let nenapadla žádná myšlenka, která nepochází z nadnárodní PR agentury.

Příslušníci kosmopolitní třídy nejsou cenzurováni, protože nemají žádné myšlenky

25. 9. 2019

Hledám dobrovolníky, kteří by pomohli s propagací besedy v Novém Strašecí (trojúhelník Kladno - Řevničov - Slaný). Pokud jste z té oblasti a máte chuť, prosím o kontakt na pe@petrham.pl

 

24. 9. 2019

Martin Konvička: Veřejné odmítnutí progresivistického blbnutí chci už nějaký ten pátek po jinosexuálech - protože pokud budou spojováni se stupňováním požadavků ze strany politických vyděračů, přešívačů děcek a podobně, většinový občan jednoho dne odmítne rozlišovat, a pak už nebude síly, která by zastavila tragédii.

V kontextu "svaté Grétky" vidím, že je třeba se obrátit k ekologicko-ochranářské veřejnoti všeho druhu, od slovutných akademických veličin, po kolegy z muzeí a zoozahrad a státní ochrany přírody a rozumných nevládek (pořád je jich většina!), které se starají o chráněná území, nebo pracují s mládeži, nebo prostě chrání flóru a faunu...

Důvody jsou stejné: Alarmistické šílenství může nabourat ekonomické vztahy, zbídačit lidi a bezprostředně zničit i mnoho z chráněné přírody; pak se vyčerpá nebo bude zastaveno tvrdou reakcí; mezitím lidé přestanou rozlišovat a tragédii už nezastaví vůbec nic.

Nad greténismem vrtí hlavou, troufám si říct, většina eko-ochranářů v téhle zemi, včetně těch, kdo dosud "táhli káru" ochrany přírody či životního prostředí. Potíž vidím v tom, že mediálně-propagandistický Blitzkrieg je příliš nečekaný a rychlý - a oni nebyli konzultováni ani předvarováni a nikdo se jich neptá. "Tváře" tuzemské akademické ekologie (třeba David Storch nebo Vojtěch Novotný) jsou taknějak zvyklí, že si je občas pozvou do tzv. seriozních médií, oni tam věci uvedou na pravou míru, a konflitní situace deeskaluje. Jenže to platilo jen tehdy, když nebyl zájem na eskalaci. V době nehysterické. Kdo viděl rozhovor kolegy Storcha s "moderátorkou" Emou Smetanou, ten si musel uvědomit, že médiím ve věci "klima" už dávno nejde o hlas rozumu. Rozkaz zněl jasně...

(Rozkaz zněl pochopitelně tak, že akci "klima" je třeba vyeskalovat tak, aby zakryla mnohem reálnější problémy současného západu. To se mágům v pozadí podařilo - důkazem je, že píšu o ekolozích, a ne o machometánech.)

24. 9. 2019

Tak tu máme další z desítek studií, které vyvrací, že by sexuální orientace mohla být převážně vrozená. Geny mohou hrát roli nanejvýš (!) 25%. Mnohem víc záleží na tom, co se děje s dítětem před narozením a v jakém prostředí vyrůstá. Fakticky to znamená, že když berete dítě na Pride, zvyšujete riziko. Když ho vystavujete homosexuálním vzorům, zvyšujete riziko. Když ho necháte projít úchylným programem ve školce, zvyšujete riziko ještě víc. A to nemluvím o čtení knížek typu "svatba dvou princů", protože to žádný normální rodič svému dítěti udělat nemůže.
Pokud máte pocit, že je jedno, koho bude mít v životě v posteli, tak připomínám, že homosexuálové trpí větším výskytem prakticky všech psychických problémů i vyšší sebevražedností. Žádná exhibice na náměstí nemůže zakrýt, že jejich životy jsou v průměru méně šťastné.

The nature: No "gay gene"

23. 9. 2019

I když se posmíváme klimatickým záškolákům, můžeme mít pocit, že jejich požadavky jsou drasticky přehnané, ale míří správným směrem. Omyl! Kdo sleduje Martina Konvičku a další skutečné vědce, a kdo si dá práci se čtením zdrojů, na které odkazují, tak ví, že požadavky Gréty a jejího hnutí by DRSNĚ POŠKODILY životní prostředí - lokálně i globálně. To se týká jak vegetariánství (ve skutečnosti zvyšuje ekologickou zátěž), tak zběsilého zalesňování (další nárůst plochy lesů v Evropě by způsobil škody), elektromobility a dalšího.

Tak si říkám, jestli poslední vlna útoků na Martina Konvičku nesouvisí právě s tímhle. Vůbec v ní totiž není zmiňována otázka islámu. Spíš se zdá, že jde o odstranění hlasu rozumu z ekologické debaty.

23. 9. 2019

K umění rozumné diskuze patří to, že jsme schopni nestranně uvažovat i tom, co říkají zlí nebo nesnesitelní lidé. I oni mohou mít občas v něčem pravdu.

Třeba Piráti. Médii jde zpráva o tom, že prý chtějí zvyšovat daně podnikatelům. Když se ale podíváte, co soudruh Ferenčík skutečně navrhl, jde o pravý opak. Piráti si všimli díry v daňových zákonech, která umožňuje, aby zisky ze stamilionových a miliardových transakcí unikaly zdanění. Navrhli tuto díru zalepit a naopak snížit daně všem normálně pracujícím lidem.

Asi neudiví, že jako první proti návrhu vystartovalo ANO, vzápětí pak ekonomický expert ODS Jan Skopeček, a následně celá smečka novinářů a ekonomických odborníků. Všichni nás shodně ujišťují, že kdyby daně platili i miliardáři, byla by to šílená nesvoboda a zničilo by to národní hospodářství. Nakonec se od návrhu distancovali i Piráti. Takže jako pokaždé. Levice a pravice se hádá o jednotlivá opatření, ale v tom podstatném se shoduje - daňové příjmy mají být vymačkávány z chudých a bohatí si je mají užívat. Cestou z dotované firmy na dotované golfové hřiště (v dotovaném elektromobilu) pak mohou diskutovat o tom, jak jsou ti chudí nesnesitelní a líní, a že by na ně měla být větší přísnost.

22. 9. 2019

Klimatickým záškolákům se podařilo dosáhnout multikulturního ideálu. Žáci domněle elitních škol srovnali úroveň myšlení se Somálci bez základního vzdělání. Ať žije rovnost bezmozků!

22. 9. 2019

V poznámce na parlamentkám se věnuji chudinkám cenzorům, kteří musí číst politicky nekorektní příspěvky a jsou z toho traumatizovaní:

O generaci dříve se lidé učili, jak se psychicky vyrovnat s nejrůznějšími zážitky. U dnešních neomarxistů je to obráceně. Učí se, jak mít co největší traumata. Kdo není dost traumatizován, ten se nebude cítit obětí, nemůže podávat stížnosti a nikam to nedotáhne. Vše se týká i českého prostředí.

Petr Hampl: Kariéru dnes nejlépe udělají oběti

21. 9. 2019

Z dnešního komentáře:
Jak je možné, že jsou ti mladí lidé tak strašně hloupí?Tak strašně! Hercům to můžeme odpustit, od nich inteligenci nikdo nepožaduje, ale co ti ostatní? Vždyť z těch dětí by měli být lékaři, konstruktéři, dělníci, skladníci, zdravotní sestry, policisté a další normální profese, které nelze bez určitého intelektu vykonávat. A není možné, aby byl každý novinář, analytik České televize nebo radní za Piráty.

Petr Hampl: Budoucnost hlupců

20. 9. 2019

Foldynovi prošla účast na akci v Příčovech! Kde je nějaká kázeň, soudruzi? Takhle by tam mohla být příští rok celá strana.

20. 9. 2019

„Pokud nechceme, aby naše civilizace úplně zanikla a aby její území bylo plně islamizováno tak, jako byla islamizována většina původně křesťanských území, pak prvním krokem musí být vůbec přiznat, že existuje takový problém, že jsme v konfliktu civilizací a přiznat si, že naše území je to, o které se dnes svádí válka, která má někdy podobu otevřeného vojenského konfliktu, někdy jenom kulturního boje, někdy politického boje, někdy vykupování pozemků,“ říkám v rozhovoru pro Sputnik – o Samuelu Huntingtonovi a České společnosti pro civilizační studia. „Kdyby žil Samuel Huntington dnes, asi by byl označován za xenofoba, islamofoba, fašistu…dost možná, že by nesměl učit na univerzitě a možná, že by v Americe nějací radikální studenti i třeba zapálili univerzitu, aby tam Samuel Huntington nemohl přednášet.

20. 9. 2019

Výzkum Rozděleni svobodou, který zaplatil Český rozhlas, dobře ukazuje, že podstatná část těch, kdo se cítí honorací a podporují globalistickou politiku, na tom ve skutečnosti nejsou o nic lépe než ti nejchudší. Výzkumníci se to snaží zastřít konstatováním, že jsou sice chudí na peníze, ale mají "sociální a kulturní kapitál". Kdyby měl ten údajný kulturní kapitál takovou hodnotu, dařilo by se jej převádět na peníze.

Fakticky jde o to, že je tu skupina chudých lidí, kteří jsou manipulováni víc než normální pracující z fabrik. Elity jim nedarují nic navíc, ale vytvářejí ovzduší naděje, že se jim v budoucnu bude dařit lépe. Výměnou za tu naději si nechávají vymýt mozky a horlivě přitakávají všemu, co panstvo i jen naznačí. Ta naděje se nenaplní. Zemřou stejně chudí jako dnes. Budou si ale moci říct: "Stálo to za to. Celý život jsem se cítil někým lepším než ostatní."

20. 9. 2019

Na serveru prvnizpravy.cz budu od nynějška každý pátek odpovídat na nějakou zajímavou otázku. Dnešní otázka zní:

Proč korporace, pro které by údajně měl být na prvním místě zisk, nezastaví pseudoekologické běsnění? Proč to jde až tak daleko, že kapitáni tabákových koncernů podporují protikuřácké tažení?

Odpověď zná každý, kdo ví, jak to v takových organizacích chodí. Na začátku je heslo "z každé hrozby dokážeme udělat příležitost" (v různé obměně patří k základním sloganům každé korporace). Vzniknou desítky a stovky programů přizpůsobení, jsou jmenováni noví manažeři a koordinátoři, někdy i nový viceprezident, jsou najaty další konzultační firmy a přibráni další placení zástupci veřejnosti. Vnitřní neziskovky rozežerou korporaci stejně jako politické neziskovky stát.

První zprávy: Otázka týdne

19. 9. 2019

Pozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami - ekologickou a multikulturní. VK starší v tom má pravdu. Že to otevřeně říká (bez ohledu na to, jakou smršť nadávek to vyvolá) je potvrzením charakteru a analytických schopností. Jak nedávno napsala Karolina Stonjeková, VK starší je stálice, která je pro nás určující už desítky let.

Nemělo by to ale vyvolat představu, že ten režim mohl pokračovat a chránit nás před rodící se západní totalitou nadále. Na konci socialistického režimu došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi. S generační výměnou by odešli ti funkcionáři, kterým přece jen záleželo na tom, jak se žije normálním pracujícím. Západní korporace by se rychle naučily korumpovat stranické funkcionáře. Namísto poněkud divoké privatizace by byla celá země organizovaně předána několika korporacím. Nemuselo by se to stát nutně, ale je to realistický scénář.

Nelitujme konce socialistického režimu. Litujme toho, že nebyla využita šance na přechod ke skutečné demokracii a na obnovu uzavřenějšího národního státu.

18. 9. 2019

"Neziskovky utratily bambiliony a nic…," připomíná Jiří Kobza. A nejde jen o nízkou efektivitu jejich propagandy. Jde především o to, že multikulturní strana dosáhla maxima. I kdyby začala utrácet ještě víc peněz, účinek už nemůže zvýšit. V českém prostředí se to potvrdilo zhruba před rokem, kdy Seznam.cz, největší portál v zemi, přešel od celkem vyrovnaného zpravodajství k totální jednostranné propagandě? Dopad na názory lidí? Nula. Dopad na volební preference? Nula. Už není, kde přitlačit.
Na druhou stranu, pokud dojde ke změně v České televizi nebo pokud sociální sítě přestanou blokovat, lze očekávat dramatický mocenský posun ve prospěch vlasteneckých sil. To je jeden z důvodů, proč je sluníčková strana tak nervózní.

Jiří Kobza: Proč hlas lidu začal otřásat Evropou

18. 9. 2019

"Na tyhle nikým nevolené, ale vyvolené organizace (neziskovky) začínám být alergický," říká Andrej Babiš v rozhovoru pro parlamentky. Ten rozhovor rozhodně doporučuji k přečtení, protože v něm Andrej Babiš nově definuje politický střed. Je to taková pozice, která je národovecká a protiimigrační, ale zároveň se pečlivě vyhýbá konfliktům s globalistickými strukturami i radikálním islamismem. V podstatě stejnou pozici zatím zaujímá i vznikající Trikolora.

Na jedné straně od tohoto středu jsou čistě vlastenecké síly, které mají za to, že pokračování současného kompromisu postupně povede k úplné likvidaci občanských svobod a etnické výměně. Jsou ochotny přistoupit ke konfliktu s globalistickými skupinami, protože vědí, že čím se odehraje později, tím bude pro českou stranu obtížnější. Zkrátka, chtějí jít orbánovsko-trumpovsko-salvinistickou cestou. Sem můžeme zařadit SPD, Institut Václava Klause a řadu menších skupin.

Na druhé straně od tohoto středu jsou situovány tzv. tradiční politické strany - s různě radikálními postoji (od ODS po Zelené), které počítají s převzetím současné neomarxistické globalistické agendy, včetně postupné likvidace národů a národních států.

Parlamentní listy: Rozhovor s Andrejem Babišem

17. 9. 2019

Lístky na společné vystoupení Hampl - Nohavica - Renner - Větvička, které bude bude v říjnu v Ostravě, už opravdu nejsou. Vyprodáno bylo za 24 hodin, stěží se podařilo uchránit pár míst pro naše nejbližší.
TV Raptor ale chystá přímý přenos.

17. 9. 2019

Internetová stránka www.petrhampl.com je od včerejška opět funkční. Nevím, na jak dlouho, nicméně snažíme se. Útoky přicházejí čím dál častěji a jsou stále sofistikovanější.
Mimochodem, vzpomínáte si na ty zuřivé obhájce soukromého vlastnictví, kteří se bili za právo korporace Facebook mazat posty a blokovat uživatele? Už v té chvíli bylo jasné, že nepřátelé svobody se nezastaví u facebooku a twitteru. Někomu jen útočí na stránky, jiného přepadli v metru (a prošlo jim to). A "obhájci soukromého vlastnictví" cudně mlčí.

16. 9. 2019

Tlak na Českou republiku, aby ještě urychlila přijímání islámských kolonistů se stupňuje. Nevíme, jak jednání dopadnou, ale jedno je jisté. Ať česká vláda přistoupí na cokoliv, občany o tom nebude informovat. I v případě masivního přijímání migrantů budeme z vládních prohlášení i mainstreamových médií slyšet, že k nám žádní nepřicházejí. Je dokonce poměrně pravděpodobné, že zpochybňování vládních tvrzení bude trestně stíhání. Je jisté, že taková vlna represí by byla podporována tzv. demokratickou opozicí.

16. 9. 2019

Námět pro hospodářskou politiku. Je nejvyšší čas radikálně snížit odvody za zaměstnance, výpadek nahradit:

  • daní ze zaměstnávání cizinců,
  • daní ze sídla v zahraničí (cizí firmy by prostě platily za to, že jsou cizí).

V době, kdy se podle všeho blíží hospodářská krize, by to rozhodně fungovalo lépe než to, co prosazuje "pravicová opozice" - osekání sociálních plateb, zvyšování daní pro většinu a daňové úlevy pro nejbohatších 5%.

15. 9. 2019

Donald Trump se zbavil svého hlavního poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona. Je to výborná zpráva, protože John Bolton je nebezpečný magor. Pokud by někdo chtěl obsadit roli ministra pro vyvolávání úplně zbytečných mezinárodní konfliktů a nesmyslných válek, přesně na takovou roli by se hodil. Teď jen můžeme doufat, že z významných míst budou mizet i další pozůstatky z Bushovy éry.

14. 9. 2019

Příspěvek Standy Dupače doporučuji pozornosti ne kvůli nějaké speciální analytické hodnotě, ale protože perfektně vystihuje pocity milionů lidí. Pokud chcete pochopit dění v naší zemi v posledním století, čtěte pozorně:

Rád bych tady lidem co už nezažili své pra, nebo praprarodiče (lidi co se narodili třeba v letech 1918 - 1925) uvedl do doby na konci které si lidé zvolili komunisty. A také bych rád ukázal těm, co říkají že Evropané se mají dobře a musí se podělit s třetím světem, že tomu tak nebylo vždy a že naši předkové museli sakra máknout. Ti komunisti získali tenkrát...pokračování zde.

13. 9. 2019

Názor na zákonem stanovenou minimální mzdu dělí lidi na dvě skupiny.
Na ty, kteří studují ekonomické teorie a na ty, kteří vědí, jak to chodí doopravdy.

13. 9. 2019

Z událostí, které proběhly během mých obvyklých 30 dnů, vybírám křest knihy Přežít nebo zemřít. Napsal ji náčelník štábu zemské domobrany Aleš Přichystala a pokřtil ji dvouhvězdičkový generál Jiří Kubala. Kniha rozebírá různé možné typy teroristických útoků, a poskytuje návody, jak se ně na připravit, a jak se případně zachovat.

12. 9. 2019

Komu se nelíbí prezidentovy výroky o Kosovu, ten si může vzít domů pár kosovských Albánců a vynahradit jim to. V okolí Václavského náměstí jich je každou noc dostatek.

11. 9. 2019

Na výročí vítězství u Vídně je dobré připomenout tiché hrdiny, na které se dočista zapomnělo. Osmanskou armádu rozstřílely desetitisíce císařských žoldnéřů, a následující útok polské jízdy do zdecimovaných tureckých řad skončil po pouhých 30 minutách takovým masakrem, že se z toho islámské impérium nevzpamatovalo několik generací.

Ty žoldnéře ale musel někdo zaplatit. Peníze vyplácel rakouský císař, ale byly to převážně peníze vydřené z českých rolníků a řemeslníků. Ne náhodou bitvě u Vídně předcházelo několik vln selských bouří v Čechách – výbuchů zoufalství lidí dohnaných na hranici smrti hladem. Zaplatit kompletní náklady vybudování a výcviku čtyřicetitisícové žoldnéřské armády, v situaci, kdy si každý šlechtic a úředník po cestě mohutně přilepšil, to vyžadovalo z dnešního pohledu nepředstavitelné prostředky.

Bylo by férové, kdyby stál u Vídně pomník českého zemědělce – zachránce křesťanské civilizace.

10. 9. 2019

Z delšího článku o vztazích mezi generacemi:

Margareth Meadová  tvrdí, že existují různé druhy společností podle generačních vztahů. V některých kulturách je tomu tak, že starší lidé mají více zkušeností a předávají je těm mladším – což je běžné a intuitivní. Podle Meadové ale existují také kultury, kde je tomu obráceně. Děti nebo velmi mladí lidé tam toho vědí o životě mnohem víc, a staří se k nim chodí poučit. Logickou otázku, kde ty vědomosti mohli získat, Meadová vůbec nepokládá. Tvrdí ovšem, že americká společnost se na začátku 70. let překlopila z jednoho režimu do druhého. Starší lidé už nechápou, co se děje a musí se ptát svých dětí a vnoučat. Typickými důležitými tématy jsou vyčerpání zdrojů a nová lidská práva. Klimatickou změnu tehdy ještě neznali, Zeměkoule se začala oteplovat až po vypsání příslušných grantů.

Jenže k civilizační změně nedošlo. Místo toho následovala reaganovská revoluce s návratem staromódního antikomunismu, rodinných hodnot a svobodného podnikání.

Vlastně by to celé nestálo za řeč, kdyby se stejná myšlenka nezačala znovu objevovat v nejrůznějších pokrokářských médiích. Meadová není citována (tak staré knihy noví humanitní intelektuálové nečtou), nicméně její náhled je použit. Doba se změnila. Dospělí nevědí, o co jde. Postpubescenti světu rozumí a rádi je poučí. „Starším lidem není vždy dáno přistupovat k mladým s dostatečnou pokorou a respektem,“ čteme na sociálních sítích.

Petr Hampl: V čem se můžeme poučit od generace Grétiných obdivovatelů

9. 9. 2019

Západoevropským soudruhům se daří udržet přehled o tom, kde se pohybuje téměř desetina bojovníků IS. Zcela bez kontroly působí v západní Evropě (a možná i u nás) pouze 90%. Hlavně se ale nenechte strašit zlými populisty.

Soeren Kern: Nezvěstní evropští bojovníci islámského státu

9. 9. 2019

Byli byste hrdí, kdyby byla v čele Gestapa místo Heinricha Himmlera nějaká Češka? Jestli ano, pak vás určitě potěší i jmenování paní Jourové vrchní dohližitelkou.

8. 9. 2019

V dnešní poznámce se vracím k vlasteneckému setkání v Příčovech:

Vlna kritiky, která po setkání zazněla, ale dobře ukázala, že standardem se mezitím stává jiný druh „debaty“. Na takovou „debatu“ můžete narazit v Knihovně Václava Havla, Respektu nebo třeba humanitních fakultách. Spočívá v tom, že je předem stanoven jeden správný názor, a úkolem diskutujících je vyjádřit tento názor pomocí různých slovních obratů. Lidé přivyklí takové „debatě“ zpravidla nedokážou snášet představu, že by během jedné akce mohly zaznít protichůdné názory. Podle nich musí být pečlivě řízeno každé slovíčko. Odtud neustálé námitky, jak jsem mohl dopustit, že zaznělo to nebo ono. Ano, zaznělo to. Zazněl i opak. A posluchači si v tom udělali pořádek sami.

Petr Hampl: Chvála názorové různorodosti

7. 9. 2019

Je to smutné a nehumánní, ale skutečnost je taková, že ohledně lidí, kteří se úzce zapletli s Islámským státem neexistuje jiné řešení než je prostě postřílet. To se týká i manželek bojovníků. Tyto údajné "oběti" dnes v táborech v Sýrii zavádí nejtvrdší formu šaríje. Mučí a zabíjejí jiné ženy, které chtějí žít jen maličko svobodněji. Zkáza v jejich myslích už pronikla příliš hluboko, není jim pomoci.

Mimochodem, to je i v plném souladu s historickou doktrínou lidských práv a se ženevskými konvencemi.

6. 9. 2019

Marhoul tvrdí, že se mu nadávání na prezidenta Zemana vymstilo. Dostal převážně z různých státních fondů 160 milionů na nový film. Není správný výraz "vyplatilo"?  Mimochodem, pokud je film podporován ze státních peněz, měla by být zveřejněna výše všech honorářů, které byly vyplaceny.

5. 9. 2019

„Šílenství pokrokářů tak zběsile akceleruje, že nám nezbývá, než se také radikalizovat. Jinak budeme pro ně jen materiálem ke zvrhlým sociálně-inženýrským experimentům.“ říká Ladislav Jakl.

Je to úplně přesné. Jednou z příčin, proč anticivilizační extrémisté tak snadno vítězí, je naše přesvědčení, že nemáme zápasit se stejným nasazením jako oni. Že máme snášet rány, ustupovat a neustále projevovat rozvahu a vstřícnost. Že máme akceptovat jejich pravidla a jejich měřítka toho, co je špatné a extrémistické. Že se jim máme neustále omlouvat a že hájit se před nimi, že jsme to vlastně tak špatně nemysleli. Nebo dokonce, že se máme distancovat od těch, kdo na neomarxistickou hru nepřistoupili.

Teorie konfliktů ukazuje, že taková strategie nutně povede k porážce. Rozumný postup je dorovnat agresivitu a buď soupeře zničit nebo ho aspoň přivést k poznání, že další boj pro něj bude stejně bolestivý jako pro nás. Pak teprve můžeme očekávat ochotu sednout si ke stolu, přijmout opatření k obnovení důvěry a hledat řešení.

4. 9. 2019

Z poznámky o nezávislosti státních zástupců:

Jedno z jasných poučení posledních desetiletí říká, že nezávislost nefunguje. Jakmile se nějaká instituce stane nezávislou, vždy to dopadne tak, že je ovládnuta nějakou extrémistickou skupinou. Poté se z ní stane předpolí pro ovládnutí celé společnosti. To platí o univerzitách, státních médiích i státních zástupcích. Kdykoliv slyšíme slovo „nezávislost“, jsou naše svobody, majetky, a někdy i životy v ohrožení.

Petr Hampl: Nezávislost státních úředníků? Nikdy!

3. 9. 2019

Že už nemáte trestně stíhaného premiéra? Nenechte si tím zkazit náladu. Ještě je tu kriminálně vyšetřovaná předsedkyně Evropské komise.

2. 9. 2019

Martin Konvička:  Během arrestu jsem samozřejmě sledoval i tu komedii s "hořící Amazonií". Tenhle obrázek kupodivu překvapil i dost jinak chytrých lidí, tak jsem si uvědomil, jak hrozně podceňovaným oborem lidského vzdělání je - obyčená biogeografie, či prostě fyzický zeměpis.

POLOPATICKY z něj plyne, že ač něco požárů probíhá i v pásmu vlhkých tropických lesů, většina z nich se odehrává v savanách (a na pastvinách, vzniklých na místě savan).

Ty periodicky hořet musí. Vždy hořely. Alarmisté lžou.

Hampl: Po pár dnech je to potvrzeno i z mnoha jiných zdrojů. To, co nám velká média předpokládala jako obrovskou ekologickou katastrofu, je ve skutečnosti běžný sezónní úkaz. Mimochodem, Macron už na řešení té neexistující katastrofy vyčlenil desítky milionů eur.

Takže teď dávejte pozor, co bude následovat.

1) Nikdo z těch, kdo šířili tu lež se neomluví ani toho nenechá.

2) Po Francii začnou peníze vyčleňovat i další vlády.

3) Vzniknou stovky nových neziskovek zaměřených na boj proti pralesním požárům.

4) Budou vytvořeny komise při OSN, EU a nakonec i národních vládách.

5) Proběhnou programy na školách.

6) Korporace nadšeně přijmou globální odpovědnost za boj proti požárům.

7) Popírači pralesních požárů začnou být vyhazováni z práce.

8) A pak už jen stále divočejší stávky a stále absurdnější požadavky.

Nedělám si legraci, to se opravdu stane. Máme vzácnou příležitost sledovat cyklus od samého začátku.

1. 9. 2019

Z komentáře k dění kolem sochy maršála Koněva:

Na jedné straně muž, který se narodil v rodině chudého vesnického rolníka, a díky výjimečnému talentu i nezdolné energii a odvaze to dotáhl až na maršála. Sehrál klíčovou roli v porážce nejobávanější armády tehdejšího světa. Na straně druhé protekční synáček, kterému jeho fotřík zařídil teplé místečko starosty na Praze 6. Během starostování zvládnul pár korupčních kauz a pózování v kostýmu roztomilého králíčka. Nic víc. Kdyby se ti dva střetli tváří v tvář, jeden z nich by si nejspíš načůral do kalhot. Takže se desítky let po jeho smrti toho druhého vybíjí na jeho soše.

Petr Hampl: Muži a jiná pohlaví

1. 9. 2019

Různí imbecilové (zdvořileji ty lidi nelze nazvat) mi tu píší, že bez eurodotací by Polsko byla rozvojová země. Dokonce i podprůměrně inteligentní člověk by si ověřil, zda bylo Polsko před eurodotacemi rozvojovou zemí. Vlastně to není o Polsku, ale o mozkové úrovni eurohujerů.

30. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

29. 8. 2019

Dynamika vývoje veřejného mínění ve Velké Británii naznačuje něco obecnějšího. Názory na setrvání v EU ve skutečnosti spíše odrážejí vztah k vlastním politikům.

Když lidé vidí silného a schopného politického vůdce, podpoří ho proti EU, až do odchodu. I Orbána by Maďaři podpořili, kdyby se rozhodl odejít. Když vidí ubožácké patolízaly unijních institucí, pochopitelně se jim do konfliktu nechce a preferují setrvání. Že je dnes v ČR většina pro setrvání, to je především výpověď o nedůvěře v politiky. A politici se řídí podle výzkumů veřejného mínění, což jen potvrzuje názor, jaký na ně občané mají.

To se netýká celé veřejnosti, ale významné části.

29. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

28. 8. 2019

Konvův postřeh má podle všeho širší platnost. V mladé generaci se rýsuje rozdělení nejen podle politických názorů, ale také podle povahových rysů. Multikulturní davové ovce versus národovci s rebelskou bojovnou nezávislou povahou. Ještě nikdy v dějinách se lidem s otrockou mentalitou nepodařilo udržet panství nad rváči. Kdyby zatím neprobíhala výměna obyvatel, bylo by pro nás starší velmi zábavné sledovat, co se bude dít. Na současnou korporátně-politickou elitu bych nevsadil ani pětník.

28. 8. 2019

Mezi země, kterým by případné globální oteplení prospělo, patří Rusko. Takže je to jasné. Nejsou za tím ilumináti, ale Putin.

Science Daily: Could climate change make Siberia more habitable?

28. 8. 2019

Nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy niky nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nedůvěřujte někomu, kdo působí solidně a umírněně. I kdyby říkal celkem rozumné věci. Vždycky se postaví na stranu elit proti lidem. I za cenu úplného zničení vlastní země.

28. 8. 2019

Varování pro sluníčkáře, co věří, že podrobení se islámu je řešením ("stejně se s tím nedá nic dělat", "na hraničích se střílelo za komunistů" bla bla bla). Podrobíte se jedněm muslimům, zabijí vás jiní. Islám má krvavé nejen hranice, ale celou svou plochu.

27. 8. 2019

Už poněkolikáté čtu nářky o tom, že děti začínají být příliš násilné a agresivní. Já tu zprávu vítám. Ty děti budou žít ve světě nesrovnatelně násilnějším, než je svět dnešní. Jestli nemají být jen lovnou zvěří, budou potřebovat jiné povahy než předcházející generace.

Druhá věc je, že by bylo dobré tu agresivitu kultivovat - od pouliční bandy k oddílu bojových sportů či oddílu domobrany.

27. 8. 2019

Jeden z problémů současné ekonomie spočívá v tom, že většina zajímavých ekonomů pracuje pro investiční fondy, investiční společnosti nebo jako investiční poradci. Jenže zájmy investorů jsou z principu opačné než zájmy lidí, kteří v té zemi žijí a pracují (to viděli staří marxisti velmi přesně). Ekonomové si tedy chtě nechtě osvojují mentalitu "vysát, prodat a investovat jinde" a tomu odpovídají jejich názory a doporučení.

Nemůžeme jim to vyčítat. Problém je, že chybí protiváha. Tou by snad měli být odboroví ekonomové, jenže ti zase hájí zájmy svých byrokratických aparátů. Ekonomické myšlení, které bere v úvahu zájmy normálních lidí, zmizelo, nebo bylo vytlačeno na okraj.

Česká národní banka je tak paradoxně možná posledním centrem myšlení zaměřeného na národní ekonomiku jako na celek. Odtud neustálé spory mezi ČNB a "investičními ekonomy". Třeba poslední debata o výši úrokových sazeb. Pokud zastupuji skupiny, které někam potřebují uložit pár stovek milionů, samozřejmě, že budu prosazovat vysoké sazby!

Až zase někdy budete číst zajímavý textík chytrého ekonoma, stejně si pro jistotu ještě zkontrolujte, čím se živí.

26. 8. 2019

Z výborného Konvova textu o psychologii islámu:

Islám se, jak známo, na rozdíl od všech ostatních velkých náboženství s lidským svědomím nepočítá. Zatímco křesťanství, buddhismus, hinduismus atd. se lidské svědomí snaží kultivovat uznávají jeho větší či menší nezávislost na božské vůli, islám známým veršem 8:17 (od něhož se samozřejmě odvíjí celá "filosofie") člověka od svědomí osvobozuje. Cokoli provedete je alláhova vůle. Jste samozřejmě kontrolováni, ale ne "zevnitř", svědomím, nýbrž "zvenku" - příkazy islámského práva a ostatními souvěrci.

Martin Konvička: Islám a psychické poruchy

26. 8. 2019

V politice by mělo jít především o to, jak zlomit moc korporací, aniž by to vedlo k nepřiměřenému růstu moci státní byrokracie, jak píše Christopher Lasch.

Proto nepomůže žádný "návrat ke skutečné pravici" ani "obnovení staré levice." Možná to někomu pomůže k poslaneckému místu nebo jiné kariéře, ale rozhodně nepřispěje k tomu, že by se lépe žilo. Totéž platí o "středu" ve smyslu kompromisu mezi dvěma zbytečnými politickými programy.

Potřebujeme úplně nová řešení, byť mohou být inspirována ideály staré levice nebo staré pravice nebo obojím.

24. 8. 2019

Zjištění Harvard Medical School: Kdo má problémy se sexuální identitou, ten má téměř jistě i řadu jiných psychických problémů.

Článek serveru Breitbart, který o té studii informuje

23. 8. 2019

Je to neuvěřitelné, ale přejet z ČR do Polska je jako přejít z Půlnočního království do Země krále Miroslava. Svoboda, činorodost, podnikavost, pestrost... Žádné korporátní sítě, žádné dotace EU, ale zajímavá hospůdka či kavárna či obchod každých pár metrů.

22. 8. 2019

Městys Velké Poříčí. Navzdory mediální cenzuře a blokováni na sociálních sítích dorazila na besedu asi stovka lidí.

21. 8. 2019

Z dnešního komentáře:

Cesta od děsivého bolševického teroru k celkem snesitelnému autoritativnímu systému nezačala během pražského jara.  První významný zlom proběhl v roce 1941, kdy vládcové pochopili, že bez lidové podpory Hitlera neporazí. Další milník pak v roce 1956. Od té doby byl každý rok o maličko svobodnější než rok předcházející. A zároveň s tím i stoupala životní úroveň.

Že lidem takový pomalý pokrok nestačil, to je pochopitelné. Zvlášť, když jejich blízcí byli ještě pořád ve věznicích a oni sami se báli ceknout.

Petr Hampl: O svobodě a stabilitě

21. 8. 2019

Děkuji svému mobilnímu operátorovi O2, že mi radí se správnými politickými názory. Těším se, až mi bude radit také ve věcech jídelníčku a sexu. Nasrat!

19. 8. 2019

Z recenze knihy Mariana Kechlibara Zapomenuté příběhy dvě:
Když čtete Kechlibarovo vyprávění z doby Velkého hladomoru v Irsku, uvědomíte si, že se vlastně nelišil od hladomoru, který vyvolal Stalin ve 30. letech na Ukrajině. V poměru k celkovému počtu obyvatel v Irsku zemřelo dokonce více lidí. Jejich smrt nezpůsobili fanatičtí bolševici, ale fanatičtí zastánci volného trhu a státního nezasahování. Schválně si na to vzpomeňte, až vám budou vaši pravicoví přátelé vysvětlovat, že socialismus je vražedný a že státní zásahy nikdy nefungují.Marian Kechlibar ale nedělá ani takový závěr. Prostě vypráví příběhy.

Recenze: Marian Kechlibar: Zapomenuté příběhy

19. 8. 2019

VK starší: V květnu se v Bukurešti konala velká konference s názvem „Dětský summit“ a mluvilo se tam, že děti by se měly výrazněji podílet na vážném rozhodování Evropské unie. Takže dění kolem té dívenky (Gréty) je součástí bláznovství tohoto typu.

Hampl: Počítejme s tím, že v další fázi budou mluvčími roztomilá zvířátka. Na jednání OSN či Evropské parlamentu bude přivezena klec s rosomákem nebo medvídětem a různá politická opatření budou prosazována v jejich jménu.

Mimochodem, pokud VK staršímu vydrží zdraví, nebude v příští prezidentské volbě nikdo, kdo by byl schopen se mu rovnocenně postavit. Bez ohledu na různé amnestie.

Václav Klaus: Klimatická krize není

18. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

18. 8. 2019

Jak změnila kampaň MeToo americkou společnost? Dramaticky vzrostla nedůvěra v oběti znásilnění. Ženy, které se staly skutečnými oběťmi násilí, jsou házeny do jednoho pytle s celebritami, které se nechaly zneužít velmi ochotně a později si na tom budují kariéru. (zdroj: YouGov)

Rád bych se mýlil, ale vypadá to, že přesně k témuž směřuje i situace u nás.

Lucia Trezova:

Tak toto stojí za to!  Fakt som sa dobre pobavila... A jediné, čo ma napadlo bolo zvolanie - svatá prostoto!  A toto vystupuje v ČT, svoje zážitky publikuje v idnes a Respekte a na svoju činnosť poberá granty.

via Monika Čírtková:

VÝCHOVA ČESKÝCH MUŽŮ 
Johanna Nejedlová rozjíždí se svým spolkem Konsent kampaň s názvem "Respekt je sexy". Jejím cílem je školit obsluhu podniků ohledně předcházení či řešení sexuálního obtěžování. Novináři jásají a papouškují slogany, které paní Johanna vysílá do světa.

Já tak nadšená nejsem. Nemíním zlehčovat oběti sexuálního násilí nebo obtěžování, nicméně podle mého názoru je tato osoba tou poslední, kdo by měl kohokoli poučovat.

Velký rozhovor s Johannou Nejedlovou přinesl pod názvem "Dobrých mužů je víc" Magazín MF Dnes (č. 45/2017). Paní Nejedlová se v něm vyznává mimo jiné ze dvou zkušeností znásilnění, jimiž prošla.

Zkušenost první popisuje takto:
"Seděly jsme s kamarádkou v baru v Bratislavě a měly pár drinků a najednou jsme tam usnuly. Když jsem se probudila, měla jsem nad sebou muže, který se mnou souložil. Začala jsem křičet, co to dělá, a on mi řekl, že se tady krásně milujeme. Shodila jsem ho a utekla. Druhý den jsem odjela do Prahy a oznámila to na policii."

Nechci se nikoho dotknout, ale z tohoto vylíčení událostí jsem dost rozpačitá. Spíše než znásilnění to připomíná popis alkoholového "okna", kdy si dotyčná určitý časový úsek nepamatuje. 
A vůbec, celá ta situace: komu se běžně stává, že "usne v baru"? Kde byla kamarádka? Ta také spala? Co dělali ostatní návštěvníci baru? A kde se to odehrálo, přímo v baru nebo někde v zázemí? Copak je běžné, že dvě ženy jen tak spí v baru a nikdo si nevšimne, co se kolem nich děje?

Zatímco první událost má zachycovat znásilnění cizí osobou, u druhé popisované zkušenosti tomu tak není:
"Dávala jsem si větší pozor, abych se neocitla nikde sama. Jenže s tím souvisí i druhá zkušenost. Jela jsem na dovolenou a vzala radši kamaráda, abych byla v bezpečí. Dopadlo to tak, že se mě pokusil znásilnit on. Že spolu jedeme na dovolenou, to si vysvětlil tak, že spolu budeme automaticky spát. Což jsem neměla v plánu. Každý večer jsme se o tom museli dlouze bavit a já mu to pořád vysvětlovala. Poslední večer jsem šla spát a probudila jsem se s tím, že jsem ho měla na sobě."

Paní Nejedlová se už podruhé probudila pod cizím mužem bez svého souhlasu, dokonce pod takovým, kterého "vzala na dovolenou", ať už to znamená cokoliv. To je skutečně politováníhodná shoda neblahých okolností.

Johanna Nejedlová je rovněž spoluautorkou článku s názvem "Holky to chtěj taky", který uveřejnila na serveru A2larm. Podtitul článku zní: "Proč by mělo být na ženě vyhledávající náhodný sex něco podezřelého?"

Z článku cituji:
"Přestože ženy, jak prokázal zmiňovaný průzkum, mají o náhodný sex stejný zájem jako muži, jsou považovány za „lehké“, pokud dosáhnou toho, co chtějí. My ženy s tím samy tak trochu souhlasíme. Většina z nás mlží o počtu svých sexuálních partnerů, a tak přiživuje sexuální nerovnost. Podporujeme mýtus o nevinných ženách dávajících sex jen těm mužům, kteří si to u nás tak nějak vydobyli."

A ja len dodávam: prosím, nech sa táto slečna preboha vyvaruje vzdelávania žien. Lebo by sa im mohlo stať, že sa opakovane budú budiť na to, že s nimi niekto súloží! 

17. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

17. 8. 2019

"Pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže."

Děkuji za férový přístup, ale připomínám, že tady není úplná souměrnost. Sdružení heterosexuálních bílých mužů a jejich fanynek bylo vždy koncipováno spíš jako pivní parta lidí, co si chtějí svobodně vyprávět nekorektní vtipy, dělat si legraci z feministek a bavit se jejich hysterickými výlevy. Žádné sekretariáty, žádné demonstrace, žádný zamračený politický aktivismus. Jen třeba takový detail, že spolek nevede předsednictvo, nýbrž politbyro, by mohl přemýšlivějším něco napovědět.

Jenže se obávám, že ultralevicoví extrémisté ovládající podstatnou část médií, si nedokážou představit, že se lidé jen tak sejdou a svobodně baví. Pro ně existují jen politické programy a lov dotací. Proto jsme pro ně tak nepochopitelní a nebezpeční.

Institut 2080: "Možná jste si před nedávnem všimli, že osazenstvo vyklizeného squatu Klinika v centru Prahy zčásti tvořili redaktoři veřejnoprávního rádia Wave, ale zdá se, že praxe, kdy daňoví poplatníci platí pohodlný život levicovým extremistům, jde mnohem více do hloubky. Jako INFO.CZ jsme se v posledních měsících několikrát dostali do hledáčku webu A2larm, kde působí hned několik výrazných postav ultralevicové scény jako Stanislav Biler, Apolena Rychlíková a další. Když je budete pozorně sledovat ve veřejném prostoru, zjistíte, že jejich příjmy tvoří takřka výhradně peníze daňových poplatníků."

"Můžete si být jisti, že když INFO.CZ, Echo24 a další privátní média půjdou pro dotaci na kterékoliv ministerstvo, nedostanou ani korunu. A kdybychom chtěli srovnávat srovnatelné – pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže. V podstatě jde o to samé, jen z opačné strany názorového spektra. Stát by měl rozhodně měřit všem stejně, nebo by měl podobné podpory úplně zrušit, což je samozřejmě nejjednodušší řešení."

17. 8. 2019

Zavedení přímé prezidentské volby je změna srovnatelná se zavedením všeobecného rovného volebního práva v roce 1907 nebo se zrušením vedoucí úlohy komunistické strany. Jasné a jednoznačné kroky od diktatury k demokracii.

Podstatný rozdíl je ale v tom, že za zrušením vedoucí úlohy a zavedením všeobecného volebního práva byla určitá vize, a že ty kroky byly provedeny v době celkového posunu k demokracii. Zavedení přímé prezidentské volby bylo spíš výsledkem hlouposti a zbabělosti mocenské elity a stalo se v době zavádění tyranie. Proto vyvolává takový odpor, a proto vidíme tolik snad tu volbu zrušit či oklestit pravomoci prezidenta.

Po přímé volbě logicky následuje i změna způsobu vládnutí. Ta s dříve či později vyžádá změnu ústavy, aby odrážela vyšší autoritu prezidenta. Ústavu je však možné předělávat až poté, co reálný život ukáže, jaká je skutečná moc prezidenta.

16. 8. 2019

Lukáš Visingr na webu Radia Dixie:

Těm, kteří upřednostňují literaturu faktu, lze doporučit např. výbornou studii Prolomení hradeb, pod níž je podepsán sociolog (a mimochodem velký fanda Konfederace) Petr Hampl. Popisuje, jak se na Západě utvářejí tzv. elity, proč tak bují byrokracie a jak vzdorovat sílícímu tlaku islámu.

Lukáš Visingr: Tábor svatých - nové vydání kultovní románu

16. 8. 2019

Prosím o pomoc vlastence z Hronova, Náchoda, Velkého Poříčí a okolí. Koncem příštího týdne tam budu mít besedu a potřeboval bych roznést či rozhodit nějaké propagační letáky. Pokud byste tomu někdo chtěl dát chvíli času, prosím o kontakt do zpráv.

15. 8. 2019

Leoš Janáček nebyl jen skladatelem se světovým věhlasem, ale také nadšeným fanouškem všeho ruského. Tehdy se to ale neřešilo. Kdyby žil Leoš Janáček dnes, Národní divadlo by jeho práce nehrálo. Dokonce i okresní kroužek, kdyby s ním začal spolupracovat, stal by se okamžitě terčem různých Jandů, Šafrů a samozřejmě BIS. Nikdo by se nedozvěděl, jak geniální díla tento "proruský šváb" psal.

O kolik takových janáčků nás dnešní hony na čarodějnice připravují? Kdy budou voláni k odpovědnosti ti, kdo rozpoutávají protiruskou hysterii.

14. 8. 2019

V dnešním rozhovoru pro parlamentky se věnuji, mimo jiné, vztahu nadnárodních korporací k Prague Pride:

Téměř vždy je tomu tak, že existuje nějaký útvar společenské odpovědnosti nebo personalistiky, který terorizuje zbytek organizace. Lidé v tom útvaru většinou přišli z radikálních neziskovek, jsou na ně napojeni a prosazují ty nejabsurdnější požadavky. Nikdo se jim neodváží postavit. Stačí připomenout zakladatele a generálního ředitele firmy Mozzila Brendana Eicha, který byl vyhozen, protože se prozradilo, že nepodporuje homosexuální „manželství“. Můžeme též zmínit viceprezidentku společnosti Apple Denise Young Smith vyhozenou za výrok, že jako žena se necítí špatně v mužském kolektivu. Ani ti nejvyšší nejsou vyjmuti z pravomoci inkvizitorů.

Parlamentní listy: Prague Pride jako První máj. Duhové bytosti mají všechny práva, ale aktivistům se nechce pracovat.

14. 8. 2019

Milan Vidlák naprosto perfekně popsal dění kolem akce v Příčovech, se všemi souvislostmi. Jako zatím jediný (!) český novinář udělal tu základní práci, že promluvil se zúčastněnými a ověřil si fakta. Věřili byste, že byly doby, kdy tak pracovala většina novinářů? Kdy profese novináře nespočívala v tom, že pisálek opíše příběh odjinud, nic neověřuje a přidá pár šťavnatých nadávek?

Část problému je i výsledkem mé nedůslednosti. Když v Lidových novinách vyšla nesprávná informace, že Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže je údajně pořadatelem akce, nechal jsem to být. Přišlo mi to bezvýznamné. Sdružení existuje již několik let a kromě několika vyloženě hysterických feministek jsme nikomu nevadili. Ale časy se mění. Být bílým heterosexuálem (nebo se přátelit s bílými heterosexuály) je v České republice roku 2019 důvodem k vypovídání smluv, rezignacím či vylučování ze stran. To jsem opravdu podcenil.

Šifra: Jak se dělá špinavá kampaň

13. 8. 2019

Dnes výstup na Lysou horu v Beskydech.

12. 8. 2019

Protože je dnešní tisk plný nepřesných a nepravdivých informací o sobotním vlasteneckém setkání v Příčovech, uvádím následující:
1) pořadatelem akce NEBYLO Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Sdružení se na akci ani jinak nepodílelo. Jediným spojovacím bodem byla moje osoba - byl jsem odborným garantem programu, a zároveň působím v tom sdružení (stejně jako jsem aktivní i v několika dalších spolcích).

2) předmětem akce NEBYLA otázka homosexuality ani jiného sexuálního chování. Nezabýval se tím žádný panel, žádná přednáška, žádný diskuzní příspěvek.

3) pořadatelé akce NEMĚLI žádnou možnost ovlivnit složení návštěvníků akce. Pozvánka byla veřejně dostupná. Pokud vím, byl mezi návštěvníky minimálně jeden poslanec, jeden bývalý ministr a současný předseda politické strany. Pořadatelka akce ani já jako odborný garant tím nevyjadřujeme ani souhlas ani nesouhlas s jejich činností. Požadavky některých chytrolínů, že jsme měli u vchodu provádět kádrování a "nevhodné" diváky nepustit dovnitř, pokládám za naprosto nehorázné.

11. 8. 2019

Jak probíhají útoky na homosexuály v českých zemích?
1) agresor je od homosexuálních aktivistů vzdálen 70 km a vůbec o nich neví.
2) homosexuální aktivisté za ním tedy dojedou.
3) agresor si jich vůbec nevšímá.
4) homosexuální aktivisté se tedy nalepí na jeho plot a dělají příšerný rámus
5) agresor se přijde podívat, co se děje
6) homosexuálové vykřikují, že se cítí ohroženi a že je ve vzduchu násilí.
7) agresor uvažuje, jestli je přece jen nemá proplesknout, ale nestojí mu za to.
8) ublížení homosexuálové odejdou.

Už chápete, proč musí česká vláda vynakládat desítky milionů korun na obranu homosexuálů? Už je vám jasné, co by jim jinak hrozilo? Nikdo by si jich nevšímal!

9. 8. 2019

Na konci knihy Prolomení hradeb kladu zásadní otázku: Zhroutí se současný politicko-ekonomický režim dříve, než bude dokončena výměna obyvatel evropských zemí? Napsal jsem, že vše může postupovat překvapivě rychle, ale ani já jsem si nedokázal představit jak rychle.

Od vydání knihy neuběhlo ani 18 měsíců, a evropská mocenská elita začala pracovat na realizaci programu, který s jistotou způsobí ekonomické zhroucení. Z krátkodobého hlediska to je extrémně špatná zpráva. Z dlouhodobého hlediska je to přesně to, co evropské národy potřebují. Žádná varianta není horší než pokračování současného stavu, kdy všechno vypadá celkem přijatelně, a kdy jsou země v tichosti islamizovány.

8. 8. 2019

Základní poučení z politického vývoje posledních let:

Pokaždé, když vládu a aktivisty podezíráme z nějakého naprosto šíleného záměru, a pokaždé, když nás všichni ujišťují, že k něčemu tak zběsilému nemůže dojít (a že jsme tudíž přehnaně vystrašení), tak se nakonec ukáže, že je to ještě horší, než jsme mysleli.

8. 8. 2019

Už i v Lidových novinách. Překvapivě slušný a vyvážený text.

Lidovky: Foldyna, Jakl jedou na "vlastenecké setkání" Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže

7. 8. 2019

Zatímco v Praze budou vystavovány pohlavní orgány, do Příčov můžete přijet kvůli myšlenkám, mozkům a setkávání se zajímavými lidmi“ napsal jsem původně. Editor Parlamentních listů původní formulaci trochu uhladil, ale vše podstatné v článku zůstalo.

Petr Hampl: Proč podporuju nadcházející vlastenecké setkání v Příčovech

6. 8. 2019

Americké farmaceutické koncerny si účtují příliš mnoho, tak Trump prostě povolí dovoz levných náhražek z ciziny.

Experti ječí, že to omezí možnost investovat do vývoje nových přípravků, a také, že američtí pacienti budou ohroženi. Trump si toho nevšímá.

Kdyby se podobná problematika řešila kdekoliv jinde, byly by vytvořeny komise a úřady, prokazovala by se marže, experti by vytvořili tisíce stran dokumentů, a korporace by nakonec dostaly všechno, co chtějí.

Americký prezident se ale na takovou odbornost vykašlal a rozhodl podle zdravého rozumu. Na rozdíl od expertních řešení to bude fungovat.

5. 8. 2019

Gay-průvody a aktivity prý nikoho neohrožují. Tak si přečtěte tohle: "To, že heterosexuálové mají neférovou výhodu ve schopnosti plodit, musí být státem posuzováno jako porušení principu rovnosti." A o kus dál se "expertka" zamýšlí nad tím, zda je možné tolerovat výchovu dětí v rodinách s maminkou ženou a tatínkem mužem.

Aktivisté vás ujistí, že tyhle myšlenky prosazovat nechtějí. Jsou to ti stejní aktivisté, kteří před pár lety závazně slibovali, že nikdy nebudou chtít homosexuální manželství ani homosexuální adopce. Těm můžete věřit.

Carolina Landsmann: The nuclear family threat

5. 8. 2019

Marian Kechlibar pěkně ukázal, že v politickém prostředí, kde jsou všichni pod extrémním tlakem, a kde naprosto cokoliv může být vyloženo jako urážka "menšiny", že v takovém prostředí nakonec vyhrávají ti, kdo na politickou korektnost kašlou - Trump, Salvini, Johnson, Orbán, Zeman...

Má to i druhý aspekt. Protože veškerá mediální a téměř veškerá finanční moc je na globalistické straně, dochází k tomu, že vlastenecké prostředí vytahuje nahoru rváče (třeba i zbytečně agresivní), zatímco globalistické prostředí zbabělce.

V některých typech voleb to dává vlastenecké straně v podstatě nepřekonatelnou výhodu. Američtí Demokraté nemohou sehnat kandidáta schopného čelit Trumpovi, protože jejich prostředí takové osobnosti nevytváří. Ostatně, stejně to funguje i u nás. Kavárna nedokázala najít kandidáta schopného čelit Zemanovi a nenajde ani kandidáta schopného rovnocenně zápasit s VK starším (pokud se vrátí). Docela jednoduše proto, že kdyby se takový člověk objevil, už by z ho kavárny dávno vyštípali.

Marian Kechlibar: Éra hroších kůží

4. 8. 2019

Z dnešního komentáře:
Premiérka Mayová předem věděla, že se tak budou kolonisté chovat, ale nebylo to pro ni dost důležité. Ani po vraždě nevolala po žádném zvláštním vyšetřování ani po nových bezpečnostních opatřeních. Tím nejlépe vyjádřila, jakou hodnotu měla v jejích očích puberťačka ve skautské uniformě. I když se na ni usmívala a fotila se s ní, byla pro ni jen kusem materiálu, jaký dnes používáme, a zítra skončí v odpadkovém koši. Nic víc.
To není jen příběh Jodie Chesney. To je příběh celé další generace Evropanů. Zfanatizovat, zneužít, zahodit.

Petr Hampl: Příběh Jodie Chesney

4. 8. 2019

Pár lidí demonstruje v Moskvě a místní blbečci už mají pocit, že veškeré ruské zásoby ropy už patří Američanům a že už se rozdělují odměny za uctivou poníženost. Budou zklamáni.

4. 8. 2019

K programu Vlasteneckého setkání v Příčovech:

V 10:00 katolická mše. Přibližně od půl dvanácté jedna panelová diskuze za druhou, v mezičase bude možné debatovat s účastníky, občerstvovat se, seznamovat atd. Přibližně v 18 hodin začne hudební program, který obstará skupina Gospel Time Zuzany Stírské.

4. 8. 2019

Christopher Lasch:

Dnešní levici i pravici spojuje dogmatimus, který oběma stranám brání přijmut jakoukoliv novou myšlenku.

3. 8. 2019

Postřeh ze staré americké debaty, jestli rušit nebo nerušit otroctví. Obě strany se shodly, že pokud člověku nezbývá, než se stát zaměstnancem jiného člověka, je to stejné, jakoby byl otrokem. Nikoliv podobné, ale stejné! To bylo i stanovisko Abrahama Lincolna.

Američané tehdy pohrdali evropským kapitalismem jako odpornou nesvobodnou společností. Ve slušném státě má mít každý člověk možnost uživit se vlastním podnikáním. Ne ti nejschopnější a nejpracovitější, ale každý!

Že by někdo mohl chtít rušit ochranu zaměstnanců, a dokonce to označoval za "svobodu" nebo "pravicový postoj", to bylo absolutně nepředstavitelné.

Jak nesmírně se od té doby změnily poměry! Skutečná svoboda nejenže zmizela, ale bylo zapomenuto, že vůbec kdy existovala.

2. 8. 2019

Pamatujete, jak značka Gillette přišla s reklamou proti toxické maskulinitě? Tak už je tu výsledek. V době, kdy se americké ekonomice daří jako nikdy předtím, ukončila Gillette poslední kvartál se ztrátou 5 miliard dolarů.

Generální ředitel ale nelituje. Prý to za podporu feminismu stálo. Ostatně, proč by litoval. Na manažerské platy bude, nějací řadoví zaměstnanci budou vykopnuti bez odstupného, a všichni budou spokojeni. V nejhorším nastoupí státní podpora. Takže se můžeme těšit na další feministické výtvory.

Až vám bude nějaký ekonom tvrdit, že korporace jednají ekonomicky racionálně, připomeňte mu Gillette, součást skupiny Procted and Gamble.

Washington Examiner: Gillette CEO: $8 billion loss is 'price worth paying' over #MeToo campaign

2. 8. 2019

Jednou ze silných stránek islámu je schopnost nesmírně tvrdošíjně lpět na svých historických zásadách, zvycích a tradicích. Bez výjimky a za každou cenu. Evropané na ně hledí s určitou závistí (která je pochopitelná) a doufají, že kdybychom dokázali lpět na našich tradicích stejně tvrdošíjně, obstáli bychom.

Omyl! Dějiny nás učí, že Evropané měli navrch pouze (!) v těch obdobích, kdy rychle modernizovali. V tom není islám schopen soutěžit. Jakmile se přešlo do režimu střetnutí dvou stojatých stabilních gigantů, Evropané vyklízeli pole, ztráceli jeden region za druhým a nedokázali bránit odvlékání svých lidí do otroctví.

Návrat k vlastnímu kulturnímu dědictví určitě ano, ale tím je i otevřenost rychlým změnám. A aby nedošlo k nedorozumění: změnou ani modernizací není myšlen pokus kompletně zničit vlastní civilizaci, jaký teď předvádějí neomarxisté.

1. 8. 2019

EU přichází s dočasným přidělováním migrantů. Nevědí, že na nás tu "dočasnost" už vyzkoušel někdo jiný.

1. 8. 2019

Moje příští kniha "Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy" se začne prodávat 10. října. Nebude to ale druhý díl Prolomení hradeb - ten chystám až na rok 2020 a bude se věnovat hlavně generačnímu konfliktu.

Naštvané matky: Připravujeme nové tituly

 

Glosy za červenec 2019

Glosy za červen 2019

Glosy za květen 2019

Glosy za duben 2019

Glosy za březen 2019

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál