22, 9. 2019

Klimatickým záškolákům se podařilo dosáhnout multikulturního ideálu. Žáci domněle elitních škol srovnali úroveň myšlení se Somálci bez základního vzdělání. Ať žije rovnost bezmozků!

22. 9. 2019

V poznámce na parlamentkám se věnuji chudinkám cenzorům, kteří musí číst politicky nekorektní příspěvky a jsou z toho traumatizovaní:

O generaci dříve se lidé učili, jak se psychicky vyrovnat s nejrůznějšími zážitky. U dnešních neomarxistů je to obráceně. Učí se, jak mít co největší traumata. Kdo není dost traumatizován, ten se nebude cítit obětí, nemůže podávat stížnosti a nikam to nedotáhne. Vše se týká i českého prostředí.

Petr Hampl: Kariéru dnes nejlépe udělají oběti

21. 9. 2019

Z dnešního komentáře:
Jak je možné, že jsou ti mladí lidé tak strašně hloupí?Tak strašně! Hercům to můžeme odpustit, od nich inteligenci nikdo nepožaduje, ale co ti ostatní? Vždyť z těch dětí by měli být lékaři, konstruktéři, dělníci, skladníci, zdravotní sestry, policisté a další normální profese, které nelze bez určitého intelektu vykonávat. A není možné, aby byl každý novinář, analytik České televize nebo radní za Piráty.

Petr Hampl: Budoucnost hlupců

20. 9. 2019

Foldynovi prošla účast na akci v Příčovech! Kde je nějaká kázeň, soudruzi? Takhle by tam mohla být příští rok celá strana.

20. 9. 2019

„Pokud nechceme, aby naše civilizace úplně zanikla a aby její území bylo plně islamizováno tak, jako byla islamizována většina původně křesťanských území, pak prvním krokem musí být vůbec přiznat, že existuje takový problém, že jsme v konfliktu civilizací a přiznat si, že naše území je to, o které se dnes svádí válka, která má někdy podobu otevřeného vojenského konfliktu, někdy jenom kulturního boje, někdy politického boje, někdy vykupování pozemků,“ říkám v rozhovoru pro Sputnik – o Samuelu Huntingtonovi a České společnosti pro civilizační studia. „Kdyby žil Samuel Huntington dnes, asi by byl označován za xenofoba, islamofoba, fašistu…dost možná, že by nesměl učit na univerzitě a možná, že by v Americe nějací radikální studenti i třeba zapálili univerzitu, aby tam Samuel Huntington nemohl přednášet.

20. 9. 2019

Výzkum Rozděleni svobodou, který zaplatil Český rozhlas, dobře ukazuje, že podstatná část těch, kdo se cítí honorací a podporují globalistickou politiku, na tom ve skutečnosti nejsou o nic lépe než ti nejchudší. Výzkumníci se to snaží zastřít konstatováním, že jsou sice chudí na peníze, ale mají "sociální a kulturní kapitál". Kdyby měl ten údajný kulturní kapitál takovou hodnotu, dařilo by se jej převádět na peníze.

Fakticky jde o to, že je tu skupina chudých lidí, kteří jsou manipulováni víc než normální pracující z fabrik. Elity jim nedarují nic navíc, ale vytvářejí ovzduší naděje, že se jim v budoucnu bude dařit lépe. Výměnou za tu naději si nechávají vymýt mozky a horlivě přitakávají všemu, co panstvo i jen naznačí. Ta naděje se nenaplní. Zemřou stejně chudí jako dnes. Budou si ale moci říct: "Stálo to za to. Celý život jsem se cítil někým lepším než ostatní."

20. 9. 2019

Na serveru prvnizpravy.cz budu od nynějška každý pátek odpovídat na nějakou zajímavou otázku. Dnešní otázka zní:

Proč korporace, pro které by údajně měl být na prvním místě zisk, nezastaví pseudoekologické běsnění? Proč to jde až tak daleko, že kapitáni tabákových koncernů podporují protikuřácké tažení?

Odpověď zná každý, kdo ví, jak to v takových organizacích chodí. Na začátku je heslo "z každé hrozby dokážeme udělat příležitost" (v různé obměně patří k základním sloganům každé korporace). Vzniknou desítky a stovky programů přizpůsobení, jsou jmenováni noví manažeři a koordinátoři, někdy i nový viceprezident, jsou najaty další konzultační firmy a přibráni další placení zástupci veřejnosti. Vnitřní neziskovky rozežerou korporaci stejně jako politické neziskovky stát.

První zprávy: Otázka týdne

19. 9. 2019

Pozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami - ekologickou a multikulturní. VK starší v tom má pravdu. Že to otevřeně říká (bez ohledu na to, jakou smršť nadávek to vyvolá) je potvrzením charakteru a analytických schopností. Jak nedávno napsala Karolina Stonjeková, VK starší je stálice, která je pro nás určující už desítky let.

Nemělo by to ale vyvolat představu, že ten režim mohl pokračovat a chránit nás před rodící se západní totalitou nadále. Na konci socialistického režimu došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi. S generační výměnou by odešli ti funkcionáři, kterým přece jen záleželo na tom, jak se žije normálním pracujícím. Západní korporace by se rychle naučily korumpovat stranické funkcionáře. Namísto poněkud divoké privatizace by byla celá země organizovaně předána několika korporacím. Nemuselo by se to stát nutně, ale je to realistický scénář.

Nelitujme konce socialistického režimu. Litujme toho, že nebyla využita šance na přechod ke skutečné demokracii a na obnovu uzavřenějšího národního státu.

18. 9. 2019

"Neziskovky utratily bambiliony a nic…," připomíná Jiří Kobza. A nejde jen o nízkou efektivitu jejich propagandy. Jde především o to, že multikulturní strana dosáhla maxima. I kdyby začala utrácet ještě víc peněz, účinek už nemůže zvýšit. V českém prostředí se to potvrdilo zhruba před rokem, kdy Seznam.cz, největší portál v zemi, přešel od celkem vyrovnaného zpravodajství k totální jednostranné propagandě? Dopad na názory lidí? Nula. Dopad na volební preference? Nula. Už není, kde přitlačit.
Na druhou stranu, pokud dojde ke změně v České televizi nebo pokud sociální sítě přestanou blokovat, lze očekávat dramatický mocenský posun ve prospěch vlasteneckých sil. To je jeden z důvodů, proč je sluníčková strana tak nervózní.

Jiří Kobza: Proč hlas lidu začal otřásat Evropou

18. 9. 2019

"Na tyhle nikým nevolené, ale vyvolené organizace (neziskovky) začínám být alergický," říká Andrej Babiš v rozhovoru pro parlamentky. Ten rozhovor rozhodně doporučuji k přečtení, protože v něm Andrej Babiš nově definuje politický střed. Je to taková pozice, která je národovecká a protiimigrační, ale zároveň se pečlivě vyhýbá konfliktům s globalistickými strukturami i radikálním islamismem. V podstatě stejnou pozici zatím zaujímá i vznikající Trikolora.

Na jedné straně od tohoto středu jsou čistě vlastenecké síly, které mají za to, že pokračování současného kompromisu postupně povede k úplné likvidaci občanských svobod a etnické výměně. Jsou ochotny přistoupit ke konfliktu s globalistickými skupinami, protože vědí, že čím se odehraje později, tím bude pro českou stranu obtížnější. Zkrátka, chtějí jít orbánovsko-trumpovsko-salvinistickou cestou. Sem můžeme zařadit SPD, Institut Václava Klause a řadu menších skupin.

Na druhé straně od tohoto středu jsou situovány tzv. tradiční politické strany - s různě radikálními postoji (od ODS po Zelené), které počítají s převzetím současné neomarxistické globalistické agendy, včetně postupné likvidace národů a národních států.

Parlamentní listy: Rozhovor s Andrejem Babišem

17. 9. 2019

Lístky na společné vystoupení Hampl - Nohavica - Renner - Větvička, které bude bude v říjnu v Ostravě, už opravdu nejsou. Vyprodáno bylo za 24 hodin, stěží se podařilo uchránit pár míst pro naše nejbližší.
TV Raptor ale chystá přímý přenos.

17. 9. 2019

Internetová stránka www.petrhampl.com je od včerejška opět funkční. Nevím, na jak dlouho, nicméně snažíme se. Útoky přicházejí čím dál častěji a jsou stále sofistikovanější.
Mimochodem, vzpomínáte si na ty zuřivé obhájce soukromého vlastnictví, kteří se bili za právo korporace Facebook mazat posty a blokovat uživatele? Už v té chvíli bylo jasné, že nepřátelé svobody se nezastaví u facebooku a twitteru. Někomu jen útočí na stránky, jiného přepadli v metru (a prošlo jim to). A "obhájci soukromého vlastnictví" cudně mlčí.

16. 9. 2019

Tlak na Českou republiku, aby ještě urychlila přijímání islámských kolonistů se stupňuje. Nevíme, jak jednání dopadnou, ale jedno je jisté. Ať česká vláda přistoupí na cokoliv, občany o tom nebude informovat. I v případě masivního přijímání migrantů budeme z vládních prohlášení i mainstreamových médií slyšet, že k nám žádní nepřicházejí. Je dokonce poměrně pravděpodobné, že zpochybňování vládních tvrzení bude trestně stíhání. Je jisté, že taková vlna represí by byla podporována tzv. demokratickou opozicí.

16. 9. 2019

Námět pro hospodářskou politiku. Je nejvyšší čas radikálně snížit odvody za zaměstnance, výpadek nahradit:

  • daní ze zaměstnávání cizinců,
  • daní ze sídla v zahraničí (cizí firmy by prostě platily za to, že jsou cizí).

V době, kdy se podle všeho blíží hospodářská krize, by to rozhodně fungovalo lépe než to, co prosazuje "pravicová opozice" - osekání sociálních plateb, zvyšování daní pro většinu a daňové úlevy pro nejbohatších 5%.

15. 9. 2019

Donald Trump se zbavil svého hlavního poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona. Je to výborná zpráva, protože John Bolton je nebezpečný magor. Pokud by někdo chtěl obsadit roli ministra pro vyvolávání úplně zbytečných mezinárodní konfliktů a nesmyslných válek, přesně na takovou roli by se hodil. Teď jen můžeme doufat, že z významných míst budou mizet i další pozůstatky z Bushovy éry.

14. 9. 2019

Příspěvek Standy Dupače doporučuji pozornosti ne kvůli nějaké speciální analytické hodnotě, ale protože perfektně vystihuje pocity milionů lidí. Pokud chcete pochopit dění v naší zemi v posledním století, čtěte pozorně:

Rád bych tady lidem co už nezažili své pra, nebo praprarodiče (lidi co se narodili třeba v letech 1918 - 1925) uvedl do doby na konci které si lidé zvolili komunisty. A také bych rád ukázal těm, co říkají že Evropané se mají dobře a musí se podělit s třetím světem, že tomu tak nebylo vždy a že naši předkové museli sakra máknout. Ti komunisti získali tenkrát...pokračování zde.

13. 9. 2019

Názor na zákonem stanovenou minimální mzdu dělí lidi na dvě skupiny.
Na ty, kteří studují ekonomické teorie a na ty, kteří vědí, jak to chodí doopravdy.

13. 9. 2019

Z událostí, které proběhly během mých obvyklých 30 dnů, vybírám křest knihy Přežít nebo zemřít. Napsal ji náčelník štábu zemské domobrany Aleš Přichystala a pokřtil ji dvouhvězdičkový generál Jiří Kubala. Kniha rozebírá různé možné typy teroristických útoků, a poskytuje návody, jak se ně na připravit, a jak se případně zachovat.

12. 9. 2019

Komu se nelíbí prezidentovy výroky o Kosovu, ten si může vzít domů pár kosovských Albánců a vynahradit jim to. V okolí Václavského náměstí jich je každou noc dostatek.

11. 9. 2019

Na výročí vítězství u Vídně je dobré připomenout tiché hrdiny, na které se dočista zapomnělo. Osmanskou armádu rozstřílely desetitisíce císařských žoldnéřů, a následující útok polské jízdy do zdecimovaných tureckých řad skončil po pouhých 30 minutách takovým masakrem, že se z toho islámské impérium nevzpamatovalo několik generací.

Ty žoldnéře ale musel někdo zaplatit. Peníze vyplácel rakouský císař, ale byly to převážně peníze vydřené z českých rolníků a řemeslníků. Ne náhodou bitvě u Vídně předcházelo několik vln selských bouří v Čechách – výbuchů zoufalství lidí dohnaných na hranici smrti hladem. Zaplatit kompletní náklady vybudování a výcviku čtyřicetitisícové žoldnéřské armády, v situaci, kdy si každý šlechtic a úředník po cestě mohutně přilepšil, to vyžadovalo z dnešního pohledu nepředstavitelné prostředky.

Bylo by férové, kdyby stál u Vídně pomník českého zemědělce – zachránce křesťanské civilizace.

10. 9. 2019

Z delšího článku o vztazích mezi generacemi:

Margareth Meadová  tvrdí, že existují různé druhy společností podle generačních vztahů. V některých kulturách je tomu tak, že starší lidé mají více zkušeností a předávají je těm mladším – což je běžné a intuitivní. Podle Meadové ale existují také kultury, kde je tomu obráceně. Děti nebo velmi mladí lidé tam toho vědí o životě mnohem víc, a staří se k nim chodí poučit. Logickou otázku, kde ty vědomosti mohli získat, Meadová vůbec nepokládá. Tvrdí ovšem, že americká společnost se na začátku 70. let překlopila z jednoho režimu do druhého. Starší lidé už nechápou, co se děje a musí se ptát svých dětí a vnoučat. Typickými důležitými tématy jsou vyčerpání zdrojů a nová lidská práva. Klimatickou změnu tehdy ještě neznali, Zeměkoule se začala oteplovat až po vypsání příslušných grantů.

Jenže k civilizační změně nedošlo. Místo toho následovala reaganovská revoluce s návratem staromódního antikomunismu, rodinných hodnot a svobodného podnikání.

Vlastně by to celé nestálo za řeč, kdyby se stejná myšlenka nezačala znovu objevovat v nejrůznějších pokrokářských médiích. Meadová není citována (tak staré knihy noví humanitní intelektuálové nečtou), nicméně její náhled je použit. Doba se změnila. Dospělí nevědí, o co jde. Postpubescenti světu rozumí a rádi je poučí. „Starším lidem není vždy dáno přistupovat k mladým s dostatečnou pokorou a respektem,“ čteme na sociálních sítích.

Petr Hampl: V čem se můžeme poučit od generace Grétiných obdivovatelů

9. 9. 2019

Západoevropským soudruhům se daří udržet přehled o tom, kde se pohybuje téměř desetina bojovníků IS. Zcela bez kontroly působí v západní Evropě (a možná i u nás) pouze 90%. Hlavně se ale nenechte strašit zlými populisty.

Soeren Kern: Nezvěstní evropští bojovníci islámského státu

9. 9. 2019

Byli byste hrdí, kdyby byla v čele Gestapa místo Heinricha Himmlera nějaká Češka? Jestli ano, pak vás určitě potěší i jmenování paní Jourové vrchní dohližitelkou.

8. 9. 2019

V dnešní poznámce se vracím k vlasteneckému setkání v Příčovech:

Vlna kritiky, která po setkání zazněla, ale dobře ukázala, že standardem se mezitím stává jiný druh „debaty“. Na takovou „debatu“ můžete narazit v Knihovně Václava Havla, Respektu nebo třeba humanitních fakultách. Spočívá v tom, že je předem stanoven jeden správný názor, a úkolem diskutujících je vyjádřit tento názor pomocí různých slovních obratů. Lidé přivyklí takové „debatě“ zpravidla nedokážou snášet představu, že by během jedné akce mohly zaznít protichůdné názory. Podle nich musí být pečlivě řízeno každé slovíčko. Odtud neustálé námitky, jak jsem mohl dopustit, že zaznělo to nebo ono. Ano, zaznělo to. Zazněl i opak. A posluchači si v tom udělali pořádek sami.

Petr Hampl: Chvála názorové různorodosti

7. 9. 2019

Je to smutné a nehumánní, ale skutečnost je taková, že ohledně lidí, kteří se úzce zapletli s Islámským státem neexistuje jiné řešení než je prostě postřílet. To se týká i manželek bojovníků. Tyto údajné "oběti" dnes v táborech v Sýrii zavádí nejtvrdší formu šaríje. Mučí a zabíjejí jiné ženy, které chtějí žít jen maličko svobodněji. Zkáza v jejich myslích už pronikla příliš hluboko, není jim pomoci.

Mimochodem, to je i v plném souladu s historickou doktrínou lidských práv a se ženevskými konvencemi.

6. 9. 2019

Marhoul tvrdí, že se mu nadávání na prezidenta Zemana vymstilo. Dostal převážně z různých státních fondů 160 milionů na nový film. Není správný výraz "vyplatilo"?  Mimochodem, pokud je film podporován ze státních peněz, měla by být zveřejněna výše všech honorářů, které byly vyplaceny.

5. 9. 2019

„Šílenství pokrokářů tak zběsile akceleruje, že nám nezbývá, než se také radikalizovat. Jinak budeme pro ně jen materiálem ke zvrhlým sociálně-inženýrským experimentům.“ říká Ladislav Jakl.

Je to úplně přesné. Jednou z příčin, proč anticivilizační extrémisté tak snadno vítězí, je naše přesvědčení, že nemáme zápasit se stejným nasazením jako oni. Že máme snášet rány, ustupovat a neustále projevovat rozvahu a vstřícnost. Že máme akceptovat jejich pravidla a jejich měřítka toho, co je špatné a extrémistické. Že se jim máme neustále omlouvat a že hájit se před nimi, že jsme to vlastně tak špatně nemysleli. Nebo dokonce, že se máme distancovat od těch, kdo na neomarxistickou hru nepřistoupili.

Teorie konfliktů ukazuje, že taková strategie nutně povede k porážce. Rozumný postup je dorovnat agresivitu a buď soupeře zničit nebo ho aspoň přivést k poznání, že další boj pro něj bude stejně bolestivý jako pro nás. Pak teprve můžeme očekávat ochotu sednout si ke stolu, přijmout opatření k obnovení důvěry a hledat řešení.

4. 9. 2019

Z poznámky o nezávislosti státních zástupců:

Jedno z jasných poučení posledních desetiletí říká, že nezávislost nefunguje. Jakmile se nějaká instituce stane nezávislou, vždy to dopadne tak, že je ovládnuta nějakou extrémistickou skupinou. Poté se z ní stane předpolí pro ovládnutí celé společnosti. To platí o univerzitách, státních médiích i státních zástupcích. Kdykoliv slyšíme slovo „nezávislost“, jsou naše svobody, majetky, a někdy i životy v ohrožení.

Petr Hampl: Nezávislost státních úředníků? Nikdy!

3. 9. 2019

Že už nemáte trestně stíhaného premiéra? Nenechte si tím zkazit náladu. Ještě je tu kriminálně vyšetřovaná předsedkyně Evropské komise.

2. 9. 2019

Martin Konvička:  Během arrestu jsem samozřejmě sledoval i tu komedii s "hořící Amazonií". Tenhle obrázek kupodivu překvapil i dost jinak chytrých lidí, tak jsem si uvědomil, jak hrozně podceňovaným oborem lidského vzdělání je - obyčená biogeografie, či prostě fyzický zeměpis.

POLOPATICKY z něj plyne, že ač něco požárů probíhá i v pásmu vlhkých tropických lesů, většina z nich se odehrává v savanách (a na pastvinách, vzniklých na místě savan).

Ty periodicky hořet musí. Vždy hořely. Alarmisté lžou.

Hampl: Po pár dnech je to potvrzeno i z mnoha jiných zdrojů. To, co nám velká média předpokládala jako obrovskou ekologickou katastrofu, je ve skutečnosti běžný sezónní úkaz. Mimochodem, Macron už na řešení té neexistující katastrofy vyčlenil desítky milionů eur.

Takže teď dávejte pozor, co bude následovat.

1) Nikdo z těch, kdo šířili tu lež se neomluví ani toho nenechá.

2) Po Francii začnou peníze vyčleňovat i další vlády.

3) Vzniknou stovky nových neziskovek zaměřených na boj proti pralesním požárům.

4) Budou vytvořeny komise při OSN, EU a nakonec i národních vládách.

5) Proběhnou programy na školách.

6) Korporace nadšeně přijmou globální odpovědnost za boj proti požárům.

7) Popírači pralesních požárů začnou být vyhazováni z práce.

8) A pak už jen stále divočejší stávky a stále absurdnější požadavky.

Nedělám si legraci, to se opravdu stane. Máme vzácnou příležitost sledovat cyklus od samého začátku.

1. 9. 2019

Z komentáře k dění kolem sochy maršála Koněva:

Na jedné straně muž, který se narodil v rodině chudého vesnického rolníka, a díky výjimečnému talentu i nezdolné energii a odvaze to dotáhl až na maršála. Sehrál klíčovou roli v porážce nejobávanější armády tehdejšího světa. Na straně druhé protekční synáček, kterému jeho fotřík zařídil teplé místečko starosty na Praze 6. Během starostování zvládnul pár korupčních kauz a pózování v kostýmu roztomilého králíčka. Nic víc. Kdyby se ti dva střetli tváří v tvář, jeden z nich by si nejspíš načůral do kalhot. Takže se desítky let po jeho smrti toho druhého vybíjí na jeho soše.

Petr Hampl: Muži a jiná pohlaví

1. 9. 2019

Různí imbecilové (zdvořileji ty lidi nelze nazvat) mi tu píší, že bez eurodotací by Polsko byla rozvojová země. Dokonce i podprůměrně inteligentní člověk by si ověřil, zda bylo Polsko před eurodotacemi rozvojovou zemí. Vlastně to není o Polsku, ale o mozkové úrovni eurohujerů.

30. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

29. 8. 2019

Dynamika vývoje veřejného mínění ve Velké Británii naznačuje něco obecnějšího. Názory na setrvání v EU ve skutečnosti spíše odrážejí vztah k vlastním politikům.

Když lidé vidí silného a schopného politického vůdce, podpoří ho proti EU, až do odchodu. I Orbána by Maďaři podpořili, kdyby se rozhodl odejít. Když vidí ubožácké patolízaly unijních institucí, pochopitelně se jim do konfliktu nechce a preferují setrvání. Že je dnes v ČR většina pro setrvání, to je především výpověď o nedůvěře v politiky. A politici se řídí podle výzkumů veřejného mínění, což jen potvrzuje názor, jaký na ně občané mají.

To se netýká celé veřejnosti, ale významné části.

29. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

28. 8. 2019

Konvův postřeh má podle všeho širší platnost. V mladé generaci se rýsuje rozdělení nejen podle politických názorů, ale také podle povahových rysů. Multikulturní davové ovce versus národovci s rebelskou bojovnou nezávislou povahou. Ještě nikdy v dějinách se lidem s otrockou mentalitou nepodařilo udržet panství nad rváči. Kdyby zatím neprobíhala výměna obyvatel, bylo by pro nás starší velmi zábavné sledovat, co se bude dít. Na současnou korporátně-politickou elitu bych nevsadil ani pětník.

28. 8. 2019

Mezi země, kterým by případné globální oteplení prospělo, patří Rusko. Takže je to jasné. Nejsou za tím ilumináti, ale Putin.

Science Daily: Could climate change make Siberia more habitable?

28. 8. 2019

Nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy niky nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nedůvěřujte někomu, kdo působí solidně a umírněně. I kdyby říkal celkem rozumné věci. Vždycky se postaví na stranu elit proti lidem. I za cenu úplného zničení vlastní země.

28. 8. 2019

Varování pro sluníčkáře, co věří, že podrobení se islámu je řešením ("stejně se s tím nedá nic dělat", "na hraničích se střílelo za komunistů" bla bla bla). Podrobíte se jedněm muslimům, zabijí vás jiní. Islám má krvavé nejen hranice, ale celou svou plochu.

27. 8. 2019

Už poněkolikáté čtu nářky o tom, že děti začínají být příliš násilné a agresivní. Já tu zprávu vítám. Ty děti budou žít ve světě nesrovnatelně násilnějším, než je svět dnešní. Jestli nemají být jen lovnou zvěří, budou potřebovat jiné povahy než předcházející generace.

Druhá věc je, že by bylo dobré tu agresivitu kultivovat - od pouliční bandy k oddílu bojových sportů či oddílu domobrany.

27. 8. 2019

Jeden z problémů současné ekonomie spočívá v tom, že většina zajímavých ekonomů pracuje pro investiční fondy, investiční společnosti nebo jako investiční poradci. Jenže zájmy investorů jsou z principu opačné než zájmy lidí, kteří v té zemi žijí a pracují (to viděli staří marxisti velmi přesně). Ekonomové si tedy chtě nechtě osvojují mentalitu "vysát, prodat a investovat jinde" a tomu odpovídají jejich názory a doporučení.

Nemůžeme jim to vyčítat. Problém je, že chybí protiváha. Tou by snad měli být odboroví ekonomové, jenže ti zase hájí zájmy svých byrokratických aparátů. Ekonomické myšlení, které bere v úvahu zájmy normálních lidí, zmizelo, nebo bylo vytlačeno na okraj.

Česká národní banka je tak paradoxně možná posledním centrem myšlení zaměřeného na národní ekonomiku jako na celek. Odtud neustálé spory mezi ČNB a "investičními ekonomy". Třeba poslední debata o výši úrokových sazeb. Pokud zastupuji skupiny, které někam potřebují uložit pár stovek milionů, samozřejmě, že budu prosazovat vysoké sazby!

Až zase někdy budete číst zajímavý textík chytrého ekonoma, stejně si pro jistotu ještě zkontrolujte, čím se živí.

26. 8. 2019

Z výborného Konvova textu o psychologii islámu:

Islám se, jak známo, na rozdíl od všech ostatních velkých náboženství s lidským svědomím nepočítá. Zatímco křesťanství, buddhismus, hinduismus atd. se lidské svědomí snaží kultivovat uznávají jeho větší či menší nezávislost na božské vůli, islám známým veršem 8:17 (od něhož se samozřejmě odvíjí celá "filosofie") člověka od svědomí osvobozuje. Cokoli provedete je alláhova vůle. Jste samozřejmě kontrolováni, ale ne "zevnitř", svědomím, nýbrž "zvenku" - příkazy islámského práva a ostatními souvěrci.

Martin Konvička: Islám a psychické poruchy

26. 8. 2019

V politice by mělo jít především o to, jak zlomit moc korporací, aniž by to vedlo k nepřiměřenému růstu moci státní byrokracie, jak píše Christopher Lasch.

Proto nepomůže žádný "návrat ke skutečné pravici" ani "obnovení staré levice." Možná to někomu pomůže k poslaneckému místu nebo jiné kariéře, ale rozhodně nepřispěje k tomu, že by se lépe žilo. Totéž platí o "středu" ve smyslu kompromisu mezi dvěma zbytečnými politickými programy.

Potřebujeme úplně nová řešení, byť mohou být inspirována ideály staré levice nebo staré pravice nebo obojím.

24. 8. 2019

Zjištění Harvard Medical School: Kdo má problémy se sexuální identitou, ten má téměř jistě i řadu jiných psychických problémů.

Článek serveru Breitbart, který o té studii informuje

23. 8. 2019

Je to neuvěřitelné, ale přejet z ČR do Polska je jako přejít z Půlnočního království do Země krále Miroslava. Svoboda, činorodost, podnikavost, pestrost... Žádné korporátní sítě, žádné dotace EU, ale zajímavá hospůdka či kavárna či obchod každých pár metrů.

22. 8. 2019

Městys Velké Poříčí. Navzdory mediální cenzuře a blokováni na sociálních sítích dorazila na besedu asi stovka lidí.

21. 8. 2019

Z dnešního komentáře:

Cesta od děsivého bolševického teroru k celkem snesitelnému autoritativnímu systému nezačala během pražského jara.  První významný zlom proběhl v roce 1941, kdy vládcové pochopili, že bez lidové podpory Hitlera neporazí. Další milník pak v roce 1956. Od té doby byl každý rok o maličko svobodnější než rok předcházející. A zároveň s tím i stoupala životní úroveň.

Že lidem takový pomalý pokrok nestačil, to je pochopitelné. Zvlášť, když jejich blízcí byli ještě pořád ve věznicích a oni sami se báli ceknout.

Petr Hampl: O svobodě a stabilitě

21. 8. 2019

Děkuji svému mobilnímu operátorovi O2, že mi radí se správnými politickými názory. Těším se, až mi bude radit také ve věcech jídelníčku a sexu. Nasrat!

19. 8. 2019

Z recenze knihy Mariana Kechlibara Zapomenuté příběhy dvě:
Když čtete Kechlibarovo vyprávění z doby Velkého hladomoru v Irsku, uvědomíte si, že se vlastně nelišil od hladomoru, který vyvolal Stalin ve 30. letech na Ukrajině. V poměru k celkovému počtu obyvatel v Irsku zemřelo dokonce více lidí. Jejich smrt nezpůsobili fanatičtí bolševici, ale fanatičtí zastánci volného trhu a státního nezasahování. Schválně si na to vzpomeňte, až vám budou vaši pravicoví přátelé vysvětlovat, že socialismus je vražedný a že státní zásahy nikdy nefungují.Marian Kechlibar ale nedělá ani takový závěr. Prostě vypráví příběhy.

Recenze: Marian Kechlibar: Zapomenuté příběhy

19. 8. 2019

VK starší: V květnu se v Bukurešti konala velká konference s názvem „Dětský summit“ a mluvilo se tam, že děti by se měly výrazněji podílet na vážném rozhodování Evropské unie. Takže dění kolem té dívenky (Gréty) je součástí bláznovství tohoto typu.

Hampl: Počítejme s tím, že v další fázi budou mluvčími roztomilá zvířátka. Na jednání OSN či Evropské parlamentu bude přivezena klec s rosomákem nebo medvídětem a různá politická opatření budou prosazována v jejich jménu.

Mimochodem, pokud VK staršímu vydrží zdraví, nebude v příští prezidentské volbě nikdo, kdo by byl schopen se mu rovnocenně postavit. Bez ohledu na různé amnestie.

Václav Klaus: Klimatická krize není

18. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

18. 8. 2019

Jak změnila kampaň MeToo americkou společnost? Dramaticky vzrostla nedůvěra v oběti znásilnění. Ženy, které se staly skutečnými oběťmi násilí, jsou házeny do jednoho pytle s celebritami, které se nechaly zneužít velmi ochotně a později si na tom budují kariéru. (zdroj: YouGov)

Rád bych se mýlil, ale vypadá to, že přesně k témuž směřuje i situace u nás.

Lucia Trezova:

Tak toto stojí za to!  Fakt som sa dobre pobavila... A jediné, čo ma napadlo bolo zvolanie - svatá prostoto!  A toto vystupuje v ČT, svoje zážitky publikuje v idnes a Respekte a na svoju činnosť poberá granty.

via Monika Čírtková:

VÝCHOVA ČESKÝCH MUŽŮ 
Johanna Nejedlová rozjíždí se svým spolkem Konsent kampaň s názvem "Respekt je sexy". Jejím cílem je školit obsluhu podniků ohledně předcházení či řešení sexuálního obtěžování. Novináři jásají a papouškují slogany, které paní Johanna vysílá do světa.

Já tak nadšená nejsem. Nemíním zlehčovat oběti sexuálního násilí nebo obtěžování, nicméně podle mého názoru je tato osoba tou poslední, kdo by měl kohokoli poučovat.

Velký rozhovor s Johannou Nejedlovou přinesl pod názvem "Dobrých mužů je víc" Magazín MF Dnes (č. 45/2017). Paní Nejedlová se v něm vyznává mimo jiné ze dvou zkušeností znásilnění, jimiž prošla.

Zkušenost první popisuje takto:
"Seděly jsme s kamarádkou v baru v Bratislavě a měly pár drinků a najednou jsme tam usnuly. Když jsem se probudila, měla jsem nad sebou muže, který se mnou souložil. Začala jsem křičet, co to dělá, a on mi řekl, že se tady krásně milujeme. Shodila jsem ho a utekla. Druhý den jsem odjela do Prahy a oznámila to na policii."

Nechci se nikoho dotknout, ale z tohoto vylíčení událostí jsem dost rozpačitá. Spíše než znásilnění to připomíná popis alkoholového "okna", kdy si dotyčná určitý časový úsek nepamatuje. 
A vůbec, celá ta situace: komu se běžně stává, že "usne v baru"? Kde byla kamarádka? Ta také spala? Co dělali ostatní návštěvníci baru? A kde se to odehrálo, přímo v baru nebo někde v zázemí? Copak je běžné, že dvě ženy jen tak spí v baru a nikdo si nevšimne, co se kolem nich děje?

Zatímco první událost má zachycovat znásilnění cizí osobou, u druhé popisované zkušenosti tomu tak není:
"Dávala jsem si větší pozor, abych se neocitla nikde sama. Jenže s tím souvisí i druhá zkušenost. Jela jsem na dovolenou a vzala radši kamaráda, abych byla v bezpečí. Dopadlo to tak, že se mě pokusil znásilnit on. Že spolu jedeme na dovolenou, to si vysvětlil tak, že spolu budeme automaticky spát. Což jsem neměla v plánu. Každý večer jsme se o tom museli dlouze bavit a já mu to pořád vysvětlovala. Poslední večer jsem šla spát a probudila jsem se s tím, že jsem ho měla na sobě."

Paní Nejedlová se už podruhé probudila pod cizím mužem bez svého souhlasu, dokonce pod takovým, kterého "vzala na dovolenou", ať už to znamená cokoliv. To je skutečně politováníhodná shoda neblahých okolností.

Johanna Nejedlová je rovněž spoluautorkou článku s názvem "Holky to chtěj taky", který uveřejnila na serveru A2larm. Podtitul článku zní: "Proč by mělo být na ženě vyhledávající náhodný sex něco podezřelého?"

Z článku cituji:
"Přestože ženy, jak prokázal zmiňovaný průzkum, mají o náhodný sex stejný zájem jako muži, jsou považovány za „lehké“, pokud dosáhnou toho, co chtějí. My ženy s tím samy tak trochu souhlasíme. Většina z nás mlží o počtu svých sexuálních partnerů, a tak přiživuje sexuální nerovnost. Podporujeme mýtus o nevinných ženách dávajících sex jen těm mužům, kteří si to u nás tak nějak vydobyli."

A ja len dodávam: prosím, nech sa táto slečna preboha vyvaruje vzdelávania žien. Lebo by sa im mohlo stať, že sa opakovane budú budiť na to, že s nimi niekto súloží! 

17. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

17. 8. 2019

"Pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže."

Děkuji za férový přístup, ale připomínám, že tady není úplná souměrnost. Sdružení heterosexuálních bílých mužů a jejich fanynek bylo vždy koncipováno spíš jako pivní parta lidí, co si chtějí svobodně vyprávět nekorektní vtipy, dělat si legraci z feministek a bavit se jejich hysterickými výlevy. Žádné sekretariáty, žádné demonstrace, žádný zamračený politický aktivismus. Jen třeba takový detail, že spolek nevede předsednictvo, nýbrž politbyro, by mohl přemýšlivějším něco napovědět.

Jenže se obávám, že ultralevicoví extrémisté ovládající podstatnou část médií, si nedokážou představit, že se lidé jen tak sejdou a svobodně baví. Pro ně existují jen politické programy a lov dotací. Proto jsme pro ně tak nepochopitelní a nebezpeční.

Institut 2080: "Možná jste si před nedávnem všimli, že osazenstvo vyklizeného squatu Klinika v centru Prahy zčásti tvořili redaktoři veřejnoprávního rádia Wave, ale zdá se, že praxe, kdy daňoví poplatníci platí pohodlný život levicovým extremistům, jde mnohem více do hloubky. Jako INFO.CZ jsme se v posledních měsících několikrát dostali do hledáčku webu A2larm, kde působí hned několik výrazných postav ultralevicové scény jako Stanislav Biler, Apolena Rychlíková a další. Když je budete pozorně sledovat ve veřejném prostoru, zjistíte, že jejich příjmy tvoří takřka výhradně peníze daňových poplatníků."

"Můžete si být jisti, že když INFO.CZ, Echo24 a další privátní média půjdou pro dotaci na kterékoliv ministerstvo, nedostanou ani korunu. A kdybychom chtěli srovnávat srovnatelné – pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže. V podstatě jde o to samé, jen z opačné strany názorového spektra. Stát by měl rozhodně měřit všem stejně, nebo by měl podobné podpory úplně zrušit, což je samozřejmě nejjednodušší řešení."

17. 8. 2019

Zavedení přímé prezidentské volby je změna srovnatelná se zavedením všeobecného rovného volebního práva v roce 1907 nebo se zrušením vedoucí úlohy komunistické strany. Jasné a jednoznačné kroky od diktatury k demokracii.

Podstatný rozdíl je ale v tom, že za zrušením vedoucí úlohy a zavedením všeobecného volebního práva byla určitá vize, a že ty kroky byly provedeny v době celkového posunu k demokracii. Zavedení přímé prezidentské volby bylo spíš výsledkem hlouposti a zbabělosti mocenské elity a stalo se v době zavádění tyranie. Proto vyvolává takový odpor, a proto vidíme tolik snad tu volbu zrušit či oklestit pravomoci prezidenta.

Po přímé volbě logicky následuje i změna způsobu vládnutí. Ta s dříve či později vyžádá změnu ústavy, aby odrážela vyšší autoritu prezidenta. Ústavu je však možné předělávat až poté, co reálný život ukáže, jaká je skutečná moc prezidenta.

16. 8. 2019

Lukáš Visingr na webu Radia Dixie:

Těm, kteří upřednostňují literaturu faktu, lze doporučit např. výbornou studii Prolomení hradeb, pod níž je podepsán sociolog (a mimochodem velký fanda Konfederace) Petr Hampl. Popisuje, jak se na Západě utvářejí tzv. elity, proč tak bují byrokracie a jak vzdorovat sílícímu tlaku islámu.

Lukáš Visingr: Tábor svatých - nové vydání kultovní románu

16. 8. 2019

Prosím o pomoc vlastence z Hronova, Náchoda, Velkého Poříčí a okolí. Koncem příštího týdne tam budu mít besedu a potřeboval bych roznést či rozhodit nějaké propagační letáky. Pokud byste tomu někdo chtěl dát chvíli času, prosím o kontakt do zpráv.

15. 8. 2019

Leoš Janáček nebyl jen skladatelem se světovým věhlasem, ale také nadšeným fanouškem všeho ruského. Tehdy se to ale neřešilo. Kdyby žil Leoš Janáček dnes, Národní divadlo by jeho práce nehrálo. Dokonce i okresní kroužek, kdyby s ním začal spolupracovat, stal by se okamžitě terčem různých Jandů, Šafrů a samozřejmě BIS. Nikdo by se nedozvěděl, jak geniální díla tento "proruský šváb" psal.

O kolik takových janáčků nás dnešní hony na čarodějnice připravují? Kdy budou voláni k odpovědnosti ti, kdo rozpoutávají protiruskou hysterii.

14. 8. 2019

V dnešním rozhovoru pro parlamentky se věnuji, mimo jiné, vztahu nadnárodních korporací k Prague Pride:

Téměř vždy je tomu tak, že existuje nějaký útvar společenské odpovědnosti nebo personalistiky, který terorizuje zbytek organizace. Lidé v tom útvaru většinou přišli z radikálních neziskovek, jsou na ně napojeni a prosazují ty nejabsurdnější požadavky. Nikdo se jim neodváží postavit. Stačí připomenout zakladatele a generálního ředitele firmy Mozzila Brendana Eicha, který byl vyhozen, protože se prozradilo, že nepodporuje homosexuální „manželství“. Můžeme též zmínit viceprezidentku společnosti Apple Denise Young Smith vyhozenou za výrok, že jako žena se necítí špatně v mužském kolektivu. Ani ti nejvyšší nejsou vyjmuti z pravomoci inkvizitorů.

Parlamentní listy: Prague Pride jako První máj. Duhové bytosti mají všechny práva, ale aktivistům se nechce pracovat.

14. 8. 2019

Milan Vidlák naprosto perfekně popsal dění kolem akce v Příčovech, se všemi souvislostmi. Jako zatím jediný (!) český novinář udělal tu základní práci, že promluvil se zúčastněnými a ověřil si fakta. Věřili byste, že byly doby, kdy tak pracovala většina novinářů? Kdy profese novináře nespočívala v tom, že pisálek opíše příběh odjinud, nic neověřuje a přidá pár šťavnatých nadávek?

Část problému je i výsledkem mé nedůslednosti. Když v Lidových novinách vyšla nesprávná informace, že Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže je údajně pořadatelem akce, nechal jsem to být. Přišlo mi to bezvýznamné. Sdružení existuje již několik let a kromě několika vyloženě hysterických feministek jsme nikomu nevadili. Ale časy se mění. Být bílým heterosexuálem (nebo se přátelit s bílými heterosexuály) je v České republice roku 2019 důvodem k vypovídání smluv, rezignacím či vylučování ze stran. To jsem opravdu podcenil.

Šifra: Jak se dělá špinavá kampaň

13. 8. 2019

Dnes výstup na Lysou horu v Beskydech.

12. 8. 2019

Protože je dnešní tisk plný nepřesných a nepravdivých informací o sobotním vlasteneckém setkání v Příčovech, uvádím následující:
1) pořadatelem akce NEBYLO Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Sdružení se na akci ani jinak nepodílelo. Jediným spojovacím bodem byla moje osoba - byl jsem odborným garantem programu, a zároveň působím v tom sdružení (stejně jako jsem aktivní i v několika dalších spolcích).

2) předmětem akce NEBYLA otázka homosexuality ani jiného sexuálního chování. Nezabýval se tím žádný panel, žádná přednáška, žádný diskuzní příspěvek.

3) pořadatelé akce NEMĚLI žádnou možnost ovlivnit složení návštěvníků akce. Pozvánka byla veřejně dostupná. Pokud vím, byl mezi návštěvníky minimálně jeden poslanec, jeden bývalý ministr a současný předseda politické strany. Pořadatelka akce ani já jako odborný garant tím nevyjadřujeme ani souhlas ani nesouhlas s jejich činností. Požadavky některých chytrolínů, že jsme měli u vchodu provádět kádrování a "nevhodné" diváky nepustit dovnitř, pokládám za naprosto nehorázné.

11. 8. 2019

Jak probíhají útoky na homosexuály v českých zemích?
1) agresor je od homosexuálních aktivistů vzdálen 70 km a vůbec o nich neví.
2) homosexuální aktivisté za ním tedy dojedou.
3) agresor si jich vůbec nevšímá.
4) homosexuální aktivisté se tedy nalepí na jeho plot a dělají příšerný rámus
5) agresor se přijde podívat, co se děje
6) homosexuálové vykřikují, že se cítí ohroženi a že je ve vzduchu násilí.
7) agresor uvažuje, jestli je přece jen nemá proplesknout, ale nestojí mu za to.
8) ublížení homosexuálové odejdou.

Už chápete, proč musí česká vláda vynakládat desítky milionů korun na obranu homosexuálů? Už je vám jasné, co by jim jinak hrozilo? Nikdo by si jich nevšímal!

9. 8. 2019

Na konci knihy Prolomení hradeb kladu zásadní otázku: Zhroutí se současný politicko-ekonomický režim dříve, než bude dokončena výměna obyvatel evropských zemí? Napsal jsem, že vše může postupovat překvapivě rychle, ale ani já jsem si nedokázal představit jak rychle.

Od vydání knihy neuběhlo ani 18 měsíců, a evropská mocenská elita začala pracovat na realizaci programu, který s jistotou způsobí ekonomické zhroucení. Z krátkodobého hlediska to je extrémně špatná zpráva. Z dlouhodobého hlediska je to přesně to, co evropské národy potřebují. Žádná varianta není horší než pokračování současného stavu, kdy všechno vypadá celkem přijatelně, a kdy jsou země v tichosti islamizovány.

8. 8. 2019

Základní poučení z politického vývoje posledních let:

Pokaždé, když vládu a aktivisty podezíráme z nějakého naprosto šíleného záměru, a pokaždé, když nás všichni ujišťují, že k něčemu tak zběsilému nemůže dojít (a že jsme tudíž přehnaně vystrašení), tak se nakonec ukáže, že je to ještě horší, než jsme mysleli.

8. 8. 2019

Už i v Lidových novinách. Překvapivě slušný a vyvážený text.

Lidovky: Foldyna, Jakl jedou na "vlastenecké setkání" Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže

7. 8. 2019

Zatímco v Praze budou vystavovány pohlavní orgány, do Příčov můžete přijet kvůli myšlenkám, mozkům a setkávání se zajímavými lidmi“ napsal jsem původně. Editor Parlamentních listů původní formulaci trochu uhladil, ale vše podstatné v článku zůstalo.

Petr Hampl: Proč podporuju nadcházející vlastenecké setkání v Příčovech

6. 8. 2019

Americké farmaceutické koncerny si účtují příliš mnoho, tak Trump prostě povolí dovoz levných náhražek z ciziny.

Experti ječí, že to omezí možnost investovat do vývoje nových přípravků, a také, že američtí pacienti budou ohroženi. Trump si toho nevšímá.

Kdyby se podobná problematika řešila kdekoliv jinde, byly by vytvořeny komise a úřady, prokazovala by se marže, experti by vytvořili tisíce stran dokumentů, a korporace by nakonec dostaly všechno, co chtějí.

Americký prezident se ale na takovou odbornost vykašlal a rozhodl podle zdravého rozumu. Na rozdíl od expertních řešení to bude fungovat.

5. 8. 2019

Gay-průvody a aktivity prý nikoho neohrožují. Tak si přečtěte tohle: "To, že heterosexuálové mají neférovou výhodu ve schopnosti plodit, musí být státem posuzováno jako porušení principu rovnosti." A o kus dál se "expertka" zamýšlí nad tím, zda je možné tolerovat výchovu dětí v rodinách s maminkou ženou a tatínkem mužem.

Aktivisté vás ujistí, že tyhle myšlenky prosazovat nechtějí. Jsou to ti stejní aktivisté, kteří před pár lety závazně slibovali, že nikdy nebudou chtít homosexuální manželství ani homosexuální adopce. Těm můžete věřit.

Carolina Landsmann: The nuclear family threat

5. 8. 2019

Marian Kechlibar pěkně ukázal, že v politickém prostředí, kde jsou všichni pod extrémním tlakem, a kde naprosto cokoliv může být vyloženo jako urážka "menšiny", že v takovém prostředí nakonec vyhrávají ti, kdo na politickou korektnost kašlou - Trump, Salvini, Johnson, Orbán, Zeman...

Má to i druhý aspekt. Protože veškerá mediální a téměř veškerá finanční moc je na globalistické straně, dochází k tomu, že vlastenecké prostředí vytahuje nahoru rváče (třeba i zbytečně agresivní), zatímco globalistické prostředí zbabělce.

V některých typech voleb to dává vlastenecké straně v podstatě nepřekonatelnou výhodu. Američtí Demokraté nemohou sehnat kandidáta schopného čelit Trumpovi, protože jejich prostředí takové osobnosti nevytváří. Ostatně, stejně to funguje i u nás. Kavárna nedokázala najít kandidáta schopného čelit Zemanovi a nenajde ani kandidáta schopného rovnocenně zápasit s VK starším (pokud se vrátí). Docela jednoduše proto, že kdyby se takový člověk objevil, už by z ho kavárny dávno vyštípali.

Marian Kechlibar: Éra hroších kůží

4. 8. 2019

Z dnešního komentáře:
Premiérka Mayová předem věděla, že se tak budou kolonisté chovat, ale nebylo to pro ni dost důležité. Ani po vraždě nevolala po žádném zvláštním vyšetřování ani po nových bezpečnostních opatřeních. Tím nejlépe vyjádřila, jakou hodnotu měla v jejích očích puberťačka ve skautské uniformě. I když se na ni usmívala a fotila se s ní, byla pro ni jen kusem materiálu, jaký dnes používáme, a zítra skončí v odpadkovém koši. Nic víc.
To není jen příběh Jodie Chesney. To je příběh celé další generace Evropanů. Zfanatizovat, zneužít, zahodit.

Petr Hampl: Příběh Jodie Chesney

4. 8. 2019

Pár lidí demonstruje v Moskvě a místní blbečci už mají pocit, že veškeré ruské zásoby ropy už patří Američanům a že už se rozdělují odměny za uctivou poníženost. Budou zklamáni.

4. 8. 2019

K programu Vlasteneckého setkání v Příčovech:

V 10:00 katolická mše. Přibližně od půl dvanácté jedna panelová diskuze za druhou, v mezičase bude možné debatovat s účastníky, občerstvovat se, seznamovat atd. Přibližně v 18 hodin začne hudební program, který obstará skupina Gospel Time Zuzany Stírské.

4. 8. 2019

Christopher Lasch:

Dnešní levici i pravici spojuje dogmatimus, který oběma stranám brání přijmut jakoukoliv novou myšlenku.

3. 8. 2019

Postřeh ze staré americké debaty, jestli rušit nebo nerušit otroctví. Obě strany se shodly, že pokud člověku nezbývá, než se stát zaměstnancem jiného člověka, je to stejné, jakoby byl otrokem. Nikoliv podobné, ale stejné! To bylo i stanovisko Abrahama Lincolna.

Američané tehdy pohrdali evropským kapitalismem jako odpornou nesvobodnou společností. Ve slušném státě má mít každý člověk možnost uživit se vlastním podnikáním. Ne ti nejschopnější a nejpracovitější, ale každý!

Že by někdo mohl chtít rušit ochranu zaměstnanců, a dokonce to označoval za "svobodu" nebo "pravicový postoj", to bylo absolutně nepředstavitelné.

Jak nesmírně se od té doby změnily poměry! Skutečná svoboda nejenže zmizela, ale bylo zapomenuto, že vůbec kdy existovala.

2. 8. 2019

Pamatujete, jak značka Gillette přišla s reklamou proti toxické maskulinitě? Tak už je tu výsledek. V době, kdy se americké ekonomice daří jako nikdy předtím, ukončila Gillette poslední kvartál se ztrátou 5 miliard dolarů.

Generální ředitel ale nelituje. Prý to za podporu feminismu stálo. Ostatně, proč by litoval. Na manažerské platy bude, nějací řadoví zaměstnanci budou vykopnuti bez odstupného, a všichni budou spokojeni. V nejhorším nastoupí státní podpora. Takže se můžeme těšit na další feministické výtvory.

Až vám bude nějaký ekonom tvrdit, že korporace jednají ekonomicky racionálně, připomeňte mu Gillette, součást skupiny Procted and Gamble.

Washington Examiner: Gillette CEO: $8 billion loss is 'price worth paying' over #MeToo campaign

2. 8. 2019

Jednou ze silných stránek islámu je schopnost nesmírně tvrdošíjně lpět na svých historických zásadách, zvycích a tradicích. Bez výjimky a za každou cenu. Evropané na ně hledí s určitou závistí (která je pochopitelná) a doufají, že kdybychom dokázali lpět na našich tradicích stejně tvrdošíjně, obstáli bychom.

Omyl! Dějiny nás učí, že Evropané měli navrch pouze (!) v těch obdobích, kdy rychle modernizovali. V tom není islám schopen soutěžit. Jakmile se přešlo do režimu střetnutí dvou stojatých stabilních gigantů, Evropané vyklízeli pole, ztráceli jeden region za druhým a nedokázali bránit odvlékání svých lidí do otroctví.

Návrat k vlastnímu kulturnímu dědictví určitě ano, ale tím je i otevřenost rychlým změnám. A aby nedošlo k nedorozumění: změnou ani modernizací není myšlen pokus kompletně zničit vlastní civilizaci, jaký teď předvádějí neomarxisté.

1. 8. 2019

EU přichází s dočasným přidělováním migrantů. Nevědí, že na nás tu "dočasnost" už vyzkoušel někdo jiný.

1. 8. 2019

Moje příští kniha "Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy" se začne prodávat 10. října. Nebude to ale druhý díl Prolomení hradeb - ten chystám až na rok 2020 a bude se věnovat hlavně generačnímu konfliktu.

Naštvané matky: Připravujeme nové tituly

31. 7. 2019

Člověk by čekal, že když dojde na činy, jako je shazování malých dětí pod vlak, že to zasáhne každého. A že i třeba příznivci volné imigrace si povzdechnou "tohle jsme přece nechtěli" nebo, že začnou přemýšlet, zda se by dalo příště takovým věcem zabránit.

Ani náhodou! Absolvoval jsem během posledních dnů řadu diskuzí (nejen ujetí studenti, ale i třeba redaktor Lidových novin Roman Šitner) a ten cynismus je až zarážející. Těch lidí se to absolutně nedotklo. Nemají ani nejmenší problém s pokračováním podobných vražd. Zajímá je pouze pokračování politického programu volné islámské imigrace. Ani stopa po jakékoliv lidské emoci.

Jsme zvyklí na to, že ti lidé nejsou schopni vlastního myšlení. Jenže oni podle všeho nejsou schopni ani vlastního cítění! Rozhořčení na povel, smutek na povel, hrdost na povel, radost na povel. Tentokrát povel nepřišel, takže shození chlapečka pod vlak city nezasáhne. Co znamená jeden malý německý smrad proti vznešenosti multikulturalismu a islámu, že.

Jeden velký světový ženský časopis před časem čtenářkám doporučil, aby se nevdávaly za příznivce Donalda Trumpa. Je to ohleduplné oboustranně. Jak může vypadat život s někým, jehož city jsou řízeny z PR agentur?

30. 7. 2019

Výročí první pražské defenestrace je skvělé výročí. Připomíná, že i když se "lepší lidé" cítí nepostižitelní (není pro ně problém třeba bagatelizovat shazování dětí pod koleje vlaku), dříve či později na ně dojde. Mohou se navzájem ujišťovat, že ti dole jsou jen "lůza" a "chátra" a "spodina" a "lenoši", ale to je tak všechno. K první pražské defenestraci se spojila pražská chudina s profesionálními vojáky, ale ono podobné spojenectví dříve či později vznikne velmi často.

A že násilná revoluce pokaždé zhorší situaci? Ne nutně. V některých historických obdobích je chování elit tak příšerné, že z pohledu nižších tříd nepředstavuje revoluční běsnění žádné zhoršení.

Svým způsobem lze každou revoluci popsat jako formu sebevraždy vládnoucí elity. Věděli, k čemu se schyluje, ale neudělali nic pro to, aby tlak zmírnili. Neuděli nic pro to, aby pro nižší vrstvy bylo výhodnější podpořit stávající řád než ho rozbít.

Tomáš Měšťan: 600 let od první pražské defenestrace

Tož přesně dneska je to 600 let. Podle historiků šlo o to, že se naštvala chudina, spodina, lůza a vyřešila si svoji sociální situaci násilím a násilí je prý vždycky špatné.

Myslím, že jsou to klasické liberální kecy a že násilí není vždy špatné a také hodně věcí vyřeší. Nebo snad měli naši předci řešit situaci napadení Turkama u diskuzního stolu ? Chtěl snad Hitler diskutovat ?

Měřit minulost, dnešní zdegenerovanou optikou liberálního demokrata, je známka retardace...

30. 7. 2019

Miloš Zeman vyhrál prezidentské volby s vysokou účastí. Vyhrál je naprosto férovým způsobem: netlačila ho ani veřejnoprávní média ani neměl finanční převahu ani jinou nepoctivou výhodu. A nikdo ani nemůže tvrdit, že si Zeman počíná jinak, než předpokládali jeho voliči.
Senátoři vyšli z voleb s účastí 10-15%, vděčí za své místo stranickým sekretariátům nebo místním mafiím. Musí dokonce i tajit před svými voliči, jak hlasují. Takové to jsou „osobnosti.“
A tihle senátoři se snaží odvolat prezidenta. To je neuvěřitelné! Stejně dobře mohou podávat žalobu proti lidu České republiky. Pokud jim to ústava nebo jiný dokument umožňuje, je to dokument špatný, a vyžaduje rychlou změnu.
V duchu slyším, jak někteří křičí, že výhra v prezidentské volbě nedává právo chovat se čtyři roky jako neomezený diktátor. Pak se nabízí jediný legitimní prostředek nápravy: požadovat nové prezidentské volby. Jenže on by Miloš Zeman zase vyhrál.

30. 7. 2019

Jak je možné, že šéf tajné služby přijme vyznamenání od cizí mocnosti? Neměl by být rovnou zastřelen za zradu?

29. 7. 2019

Muslimové v Německu si našli novou zábavu - shazování nevěřících pod vlak. Nic jim nebrání jezdit si to užívat i do České republiky. Místní neziskovky je v tom ještě podporují a pomáhají jim obcházet zákony. Takže co dělá nejvyšší státní zastupitelství? Správně! Iniciuje trestní stíhání za články upozorňující na bezpečnostní rizika. Tentokrát to padlo na text Waltera Krafta "Je budoucnost Evropy islámská?" publikovaný Českou společností pro civilizační studia.

Jakožto tajemník té společnosti prohlašuji, že jsem hrdý, že jsme to zveřejnili. Je to skvělý analytický text. Na článek srovnatelné úrovně narazíte jen málokdy. Blokování ani trestní stíhání na tom nemohou nic změnit.

Walter Kraft: Je budoucnost Evropy islámská?

29. 7. 2019

Z dnešního komentáře (který je o putinském a macronovském násilí).

...jsme bombardováni propagandou, jejíž hlavním cílem je udržen správný obraz světa, a tudíž i naši poslušnost, a odvrátit nás od nezávislého přemýšlení. Česká televize, Aktuálně, Český rozhlas, Seznam… a mnoho dalších médií už fakticky ztratilo zpravodajské ambice. Zůstala jen propaganda.

Ale na druhé straně existují i ostrůvky „odporu“. To jsou ty party, kde zkusíte opakovat televizní fráze o nutnosti osvobodit Rusko od putinovsko-stalinské diktatury (osvobození bude dovršeno tehdy, až veškeré ruské zásoby ropy budou patřit korporaci ExxonMobile), a kde vám kamarád odpoví: Tak se probuď!

Petr Hampl: Francie, Rusko a mozek

28. 7. 2019

Martin Konvička je myšlenkově opět o krok napřed. Opět na něj pokřikují různí servilní blbečci. A opět se za pár let ukáže, že měl ve všem pravdu.

Otázka pro stoupence chazarsko-iluminátských teorií. Ekologičtí aktivisté prosazují opatření, která s jistotou povedou k poškození životního prostředí. Je to proto, že jsou tak blbí nebo je řídí tajné společenstvo, které chce zničit planetu?

Martin Konvička:  Týden těsného kontaktu s partou studentů (biologové a ekologové, někteří již v mladém věku badatelské hvězdy s budoucností) mi přinesl zajímavé poučení - které jsem už dávno tušil.

Zápřah při dělání badatelských kariér, jakož i nekonečné možnosti k trávení volného času, společně způsobují, že se mnozí z kolegů jen minimálně zajímají o "věci politické" - i když se týkají přímo jejich oboru. Konkrétně o "grétománii", a s tím spojené zesílené vlně "oteplovačského" šílenství, slyšela většina mladých kolegů "jen okrajově", případně "vůbec", a připadá jim to "příliš iracionální a šílené, aby to mohlo mít nějaké důsledky" (sic!). Návazně nedoceňují nebo nedomýšlejí potenciálně tragické dopady takových nápadů, jako je sekvestrace CO2, zalesnění milionů km2 všude možně, druhé generace bipaliv, tažení proti konzumaci masa, betonářského "boje se suchem", nebo masového zavádění elektromobility.

Úplně jsem se v nich poznal. Když před více než 10 lety svět blbnul s větrníky, slunečníky a biopalivy 1. generace - což vedlo ke katastrofě evropského zemědělství, zničilo leckde krajinu, zvrátilo nadějnou "ekologizaci" hospodaření na polích a vlastně zavinilo současný marasmus - byl jsem vědecký dravec na začátku kariéry. Též jsem ty věci vnímal "okrajově" a naivně jsem si myslel, že jde o mráčky, z nichž pršet nebude, a že odborná veřejnost a "moudrá EU" přece nepřipustí žádný velký průser.

Podotýkám, že oteplovací magoření z dob před 15 lety bylo proti tomu dnešnímu čajíčkem.

27. 7. 2019

Ze sousedního Německa se stala základna džihádistů radikálnějších, než jací by byli trpěni ve většině muslimských zemí. V České republice se ty skupiny pohybují bez jakéhokoliv omezení. Naše bezpečnostní síly nepřipraveny, naše obyvatelstvo nepřipraveno, a ministr vnitra řeší, jak dostat do vězení ty, kdo na situaci upozorňují.

Na tom není nic nového. Je ale odpovědné, aby se obyvatelé chystali na mimořádné situace sami, když už to vláda ignoruje. I proto doporučuju knížku Aleše Přichystala "Přežít nebo zemřít". Není to knížka pro prepery a nadšence, ale pro normální lidi, co třeba pracují v kanceláři, a chtějí si jen zvýšit naději, že v případě útoku přežijí.

KNIHA "PŘEŽÍT NEBO ZEMŘÍT" PRÁVĚ VYŠLA

27. 7. 2019

Moje žena Markéta dostala 30 dnů zákazu Facebooku za starou zmínku o tom, jehož jméno nově nesmí být vysloveno. Pokud ji chcete kontaktovat, tak e-mailem.

Facebookový profil Markéty Hamplové

27. 7. 2019

Pokud se zajímáte o jistého TR, tak ten nikdy neexistoval. Jenom se vám to zdálo. Každý profesionální bojovník proti dezinformacím vám to rád vysvětlí.

27. 7. 2019

Každý, kdo posílá příspěvek Lékařům bez hranic, přispívá na vraždy a znásilňování v Evropě.

27. 7. 2019

Americká radikálně progresivistická kongresmanka Ayanna Pressley:

„Nezajímají nás černoši, pokud neprosazují černoškou politiku. Nezajímají nás muslimové, pokud neprosazují muslimskou politiku. Nezajímají nás úchyláci (queers), pokud neprosazují úchyláckou politiku.“

Naprosto perfektní vystižení podstaty moderní levice.

(tento příspěvek byl po několika hodinách vymazán ze sociální sítě Facebook)

25. 7. 2019

Z dnešního komentáře:

Základní princip v pozadí říká, že se změnila povaha právního systému, ve kterém žijeme. Nejde o prokazování, kdo se čeho dopustil či nedopustil. Nejde ani prokazování úmyslu. Jde o to, že zákony přestaly být uplatňovány a smyslem soudu je rozhodnout, zda pro dotyčného zákony platí nebo nikoliv. Pokud neplatí, soudce snadno najde nějaký důvod. Rozhořčení nad zahraniční politikou omlouvá podpálení synagogy. Užívání marihuany v minulosti omlouvá vraždu spáchanou v naprosto příčetném stavu. Přítomnost migrantů na palubě omlouvá útok proti italskému přístavu.

Rozhodnutí o uplatnění či neuplatnění zákona přitom není jen čistě na soudci. Jde o kolektivní rozhodnutí komunity aktivistů a médií. Nikdo v něm nemá jistou pozici.  Každý aktivista může být obviněn, že je ve skutečnosti zpátečnický. Každé médium může být obviněno, že je ve skutečnosti populistické. Ani džihádisté nemají vždy jistotu, že se vyhnou potrestání.

Petr Hampl: Tyranie nejistoty

25. 7. 2019

Podle Amnesty International nepatří Tommy Robinson mezi vězně svědomí. Pravidlo je jasné. Neziskovka pomáhá těm, za kterými vidí velké peníze. Málo peněz, žádný zájem.

25. 7. 2019

Když chtějí čeští lidé pracovat v jiných zemích bez jakéhokoliv omezení, potřebují k tomu jednotný pracovní trh. Jednotný pracovní trh vyžaduje jednotná pravidla. Jednotná pravidla vyžadují někoho, kdo je stanovuje a vymáhá. Ten někdo nemůže podléhat žádné národní vládě, a tudíž ani žádné demokratické kontrole. Bude mít tedy sklony chovat se tyransky, a nebude nemožné nebo téměř nemožné ho omezit.

Od mezinárodního ekonomiky vede přímá cesta k tyranii Evropské unie, případně jiné nadnárodní organizace. Kdo si tenhle vztah neuvědomuje, je naivní. Nepomůže zrušení lisabonské smlouvy ani amsterdamské smlouvy ani žádného jiného předpisu. Jde o základní logiku. Buď budování národního státu včetně relativně uzavřeného národního hospodářství nebo globální despocie.

24. 7. 2019

Máte obavu, že nejste dost atraktivní pro opačné pohlaví? Zkuste Prolomení hradeb! Jak vidíte z přiložené zprávy, funguje to.
A to ještě možná probíhá v jednom menší městě románek. Muž a žena ze stejné ulice si oba koupili Prolomení hradeb na mém e-shopu. Nemám možnost do toho zasahovat ani jejich vztah sledovat, ale kdo ví...

23. 7. 2019

V komentáři ke jmenování nové šéfky Evropské komise připomínám, že ve velkých byrokratických aparátech je naproto normální a běžné, že lidé s katastrofálními výsledky jsou povyšování. Připomínám také, že se to týká jen nejvyšších pater, na nižší pracovníky a manažery jsou kladeny běžné nároky.

"Ursula téměř zničila Bundeswehr, ale dokázala vyvolat dojem, že není pro nikoho nebezpečná a udržovat přátelské vztahy se všemi důležitými.Tedy jasná kandidátka na postup. Kdyby nevyšlo vedení Evropské komise, nejspíš by to dotáhla na šéfku NATO. To není nadsázka, opravdu se o ní mluvilo jako o žhavé kandidátce."

Petr Hampl: Ursula

23. 7. 2019

Jaký premiér bude Boris Johnson? To budeme vědět už za pár dnů. Jestli neotevře kauzu Tommy Robinson, tak od něj žádnou velkou změnu nečekejme.

23. 7. 2019

Když člověk vyjde ze své bubliny, nestačí se divit.

23. 7. 2019

Petr Robejšek naprosto skvěle:
Zavedené strany spolu sice soupeří o místo ve vládě, ale spolupracují, když jde o to, aby jejich podíl na moci stoupal, aby nepřibývaly žádné další konkurenční politické strany a konečně, aby se občané nepletli do politických rozhodnutí. Třída politiků dělá všechno proto, aby moc zůstala v jejich rukou a zbytek společnosti byl od výkonu moci trvale oddělen.
Parlamentní demokracie v západních zemích nefunguje.

Možnost zvolit antisystémového prezidenta, který bude rozbíjet hry politiků a právníků, je to poslední, co lidem ještě zbývá.

Při boji o udržení o přímou volbu nejde o nic menšího než o záchranu demokracie.

Petr Robejšek: Kdo smí volit prezidenta

22. 7. 2019

Ve věci ovlivňování voleb existují - vedle mnoha spekulací - dva základní fakty:
a) důkladné nezávislé vyšetřování v USA prokázalo, že není nejmenšího dokladu o tom, že by Trumpovi pomohlo ke zvolení Rusko.
b) jiné tamní vyšetřování prokázalo, že Google a další technologičtí giganti cíleně ovlivňují volby a že jejich cílené manipulaci podléhají řádově miliony Američanů (čísla se různí od 2 do 6 millionů v posledních volbách).

Veřejnoprávním médiím to nebrání opakovat lži o údajném ruském zasahování, ale nemylme se. Ti lidé celou dobu vědomě lhali, lžou a budou lhát i nadále. Kdo si ale dá práci s porovnáváním různých zdrojů, rychle zjistí na čem.

Připomínám to i kvůli knížce Pepy Provazníka Odhalujeme Putinovy lži, kde si z těch rusobijců dělá legraci. Je to zábavné letní čtení, ale Pepa taky velmi přesně odhadl myšlenkové vzorce, které prolhaní "experti na ruský vliv" používají.

Josef Provazník: Odhalujeme Putinovy lži

22. 7. 2019

Bývá to tak, že mnozí z těch, kdo jsou za války zalezlí, ihned po vítězství najdou bojovnost a jsou z nich největší hrdinové. Často nesmiřitelnější než kdokoliv jiný.

Zdá se ale, že u nás to bylo dotaženo do dokonalosti. Budoucí "hrdinové" ochotně podlézají komunistickému režimu, pak počkají ještě 25 let, a potom vyrazí do revoluce proti režimu, na který už vybledla i vzpomínka. Ale kádrovat umí, to jim jde. Leckterý normalizační funkcionář by jim mohl závidět.

21. 7. 2019

Z projevu nového republikánského senátora Joshe Hawleye:

Republikánské zřízení potřebuje také republikánskou ekonomiku. Protože občanství, to není jen slovo. Občanství je způsob života. Být občanem vyžaduje nezávislost. Vyžaduje moc dostatečnou k tomu, aby se člověk mohl aktivně podílet na dění v místní komunitě, a aby se mohl starat o svou rodinu. Aby mohl prosazovat vlastní rozhodnutí.
K tomu občané potřebují práci. K tomu potřebují pracovní místa. A potřebují je tam, kde opravdu žijí. Ne ve velkých městech.

Co k tomu dodat? Čeští tržní komsomolci by ho označili za komunistu, ale Josh Hawley má pravdu. Pokud se celé oblasti vylidňují, protože tam není práce, jedná se o katastrofální selhání vlády.

Senator Hawley's keynote at the National Conservatism Conference

21. 7. 2019

To, co Eva Hrindová připomíná, je důležité. I když odhlédneme od záležitostí hudební tvorby (osobně jsem Karla Gotta nikdy neposlouchal), Karel Gott se za komunismu zachoval jako čestný a poctivý člověk.

Mimochodem, víte o případu, že by třeba Václav Havel pomohl někomu, kdo na tom byl v té době špatně?

Eva Hrindová: Teď jsem viděla dokument o Karlu Gottovi a zaujala mě jedna věc. V době, kdy mnozí umělci byli na černé listině, on se nebál je podporovat. Nechal si napsat texty Jiřím Suchým a jako váženého hosta ho pozval na svůj křest.

Který z dnešních mainstreamových umělců by se zastal někoho, kdo je na dnešní černé listině? Také si myslí své, ale takové gesto neudělá nikdo z nich...

O čem to vypovídá? Jsou dnešní umělci víc zbabělí a méně slušní nebo je doba více zlá?

21. 7. 2019

Kovářská akce v Brně-Obřanech není další designově-hipsterskou napodobeninou života obyčejných lidí, ale normálním setkáním těch, kdo dělají to řemeslo, a jejich přátel. Nikde tam nenajdete dětský koutek, na normy se moc nehraje, a všechno je v pohodě. A grilovaná klobása nestojí 80 korun. Akce pokračuje ještě dnes.

20. 7. 2019

Podle Amnesty International nepatří Tommy Robinson mezi vězně svědomí. Pravidlo je jasné. Neziskovka pomáhá těm, za kterými vidí velké peníze. Málo peněz, žádný zájem.

19. 7. 2019

Kdykoli se sáhne na zájmy a zisky korporací, vystartuje velká část drobných podnikatelů na jejich obranu. Mají pocit, že jsou ohroženi taky. Vnímají svět jako "my - soukromý sektor" nebo "my - podnikatelé." Jako by malá večerka a řetězec supermarketů měly něco společného.

Na druhé straně ten pocit ale není. Manažeři korporací se necítí být spřízněni s malými podnikateli, a podporují jejich regulování a vyvlastňování až do úplného zániku.

19. 7. 2019

Problém vdov po bojovnících IS má jediné řešení. Poprosit syrskou vládu, aby to nějak vyřídila, a na chvíli zavřít oči.

18. 7. 2019

Putin prý nechal vyvinout aplikaci, která ukládá fotografie uživatelů (aby je mohl později zneužít). Pro srovnání uvádím některé úniky dat k "běžným hackerům":

eBay - data o 150 milionech uživatelských účtů
LinkedIn - o 117 milionech účtů
Uber - o 57 milionech řidičů a cestujících
Facebook - 50 milionů účtů

Vlády nedosahují takových čísel, ale o to zajímavější data se jim ztrácejí. Třeba americká vláda si nechala ukrást záznamy otisků prstů 5,5 milionů státních zaměstnanců. Taiwanská vláda zase biometrické údaje všech, kdo prošli kontrolou na letišti v Tchaj-Pej.

To jsou všechno zveřejněné případy. Kolik dat se ztrácí z databází tajných služeb, to neví nikdo.

Všechna nebo téměř všechna ta data jsou pravděpodobně k dispozici na černém trhu. Pro Putina nebo kohokoliv jiného by nebyl problém si je koupit, pokud by měl zájem.

18. 7. 2019

Političtí ekonomové jsou doslova posedlí otázkou státního dluhu. Ve skutečnosti ale mají všechny vlády tendenci vršit dluhy, a nic jim v tom nemůže zabránit. Žádné společenské uspořádání, žádná pravidla, žádná národní rozpočtová rada, žádný systém kontrol. Zadlužovali se králové, zadlužovali se císaři, zadlužují se republikánské režimy.

Rozdíl je ale v tom, jestli má země mechanismy, jak se zbavit nesplatitelných dluhů. Státní bankrot? Měnová reforma? Vlna hyperinflace? Vyvlastnění zahraničních podniků?

Řecko se takovým drastickým opatření vyhnulo. Lidé mohli mít v první chvíli radost, že jim zůstaly úspory, ale teď je jasné, že je odkládání akce stálo několikanásobně více.

Mají-li být ekonomové k něčemu, měli by s předstihem přemýšlet právě o takových záležitostech jako hladný reset ekonomiky a finančního systému.

17. 7. 2019

Němečtí vládní představitelé se oficiálně postavili na stranu teroristky, která porušila italské zákony, a napadla tamní policisty. Dokážete si představit okázalejší vyjádření nepřátelství? Studená válka uvnitř EU. Kdo tvrdil, že EU zajistí mír?

17. 7. 2019

Rozvádím, co napsal Martin Konvička k jinému případu. Židovská komunita ve Francii byla dost silná, aby přibrzdila nebo zastavila sebevražednou multikulturní politiku. Kdyby podpořili Národní Frontu, mohl jít vývoj úplně jinudy. Jenže byli posedlí obavami z neexistující "krajní pravice" a raději podporovali islamizaci. Probudí je takové případy jako tento?

iDnes: Muslim pod vlivem marihuany zavraždil židovku. Podle soudu není odpovědný

17. 7. 2019

Němečtí vládní představitelé se oficiálně postavili na stranu teroristky, která porušila italské zákony, a napadla tamní policisty. Dokážete si představit okázalejší vyjádření nepřátelství? Studená válka uvnitř EU. Kdo tvrdil, že EU zajistí mír?

17. 7. 2019

Další a další testy ukazují, že dieselová auta nemají větší dopad na životní prostředí než elektromobily. Na politické rozhodování to ale nemá nejmenší vliv. Pochopitelně! Nejde přece o skutečný dopad, ale o symboly.

Elektromobil symbolizuje životní styl manažera s půlmilionovým platem (díky Elonu Muskovi). Auto na naftu symbolizuje vesnického řemeslníka.

A je přece jasné, že planetě Zemi škodí špinaví sedláci, a ne jemnostpáni , kteří jsou tak vznešení, že jejich prdy voní po fialkách. To vyplývá už ze samotné definice ekologie. Žádný test ani žádný technický parametr na tom nemůže nic změnit. To je otázka základního filosofického přesvědčení.

17. 7. 2019

Pamatujete, jak se před pár lety začaly ve filmech objevovat sympatické homosexuální postavy a během pár let se z toho stala povinná náležitost?
Vypadá to, že jsme svědky téhož u postav Evropanů konvertujících k islámu. Brzy v každém filmu či televizním seriálu.

Jihad Watch: BBC’s Islamic propaganda: UK TV show features character converting to Islam “and its positive impact on his life”

17. 7. 2019

Když už zdaňovat létání, což takhle uvalit daň výhradně na business class a soukromé tryskáče. Vsaďte se, že takové zdanění by neprošlo.

16. 7. 2019

Když už zdaňovat létání, což takhle uvalit daň výhradně na business class a soukromé tryskáče. Vsaďte se, že takové zdanění by neprošlo.

16. 7. 2019

Soudružka Uhlová vidí výsledky toho, na čem roky nadšeně pracovala. Zničit národní cítění, zničit lokální kulturu, zničit místní ekonomiku - všechny ty zaostalé, xenofóbní a islamofóbní věci, které se odmítaly přizpůsobit novému lepšímu světu. A teď zjišťuje, že to nějak není ono.

Všimněte si, že v jejím textu není ani stopy po sebereflexi. Schopnost přiznat vlastní chybu či podíl absolutně nulová. Nicméně projevila slabost a nedostatek nadšení, takže brzy bude i v rámci kavárny nahrazena. Nahrazena nějakou mladší a tvrdší, která se nezasní. Zrovna soudružky Uhlové mi ale líto není.

Saša Uhlová: Co se stalo s naší čtvrtí?

14. 7. 2019

Konvička naprosto přesně. Je někdy obtížné si to přiznat, ale proti obráncům civilizace nestojí žádní geniové zla a la Moriarty, ale jen smečka ubožáckých chamtivých úředníčků s vymytými mozky. Ty mozky jsou velmi výkonné, ale natolik koncentrované na boj o rozpočty, že jsou prakticky nepoužitelné. Ani mezi těmi domnělými "fetkami od Pirátů" nenajdete osobnosti srovnatelné se starými hippies. Jen ubohost, zbabělost a chamtivost a ochota podřídit se dovedená do patologického extrému.

13. 7. 2019

Ladik Větvička je autor předmluv ke knihám nejlepších sociologů. Ale když nemá tak důležitou práci, občas napíše i něco svého.
A čas od času dokonce vyleze z dolu na náves a vyrazí do civilizace. Tak jsme ho v Praze umyli a udělali s ním takové milé posezení.

Z té knihy Helmut znám zatím jen kousek, ale vypadá to, že bude hodně zábavná.

12. 7. 2019

Tak Hamáček bude po Foldynovi žádat vysvětlení. Předpokládám ale, že nebude žádat příliš nahlas. Aby to náhodou Foldyna nezaslechl.

12. 7. 2019

Existuje vztah mezi politickými názory a osobnostními rysy? Větší, než si myslíte. Třeba tenhle graf (zdroj: Pew research) ukazuje vztah mezi volebním přesvědčením a chlapáctvím. Mezi mužskými voliči Demokratů je skoro třikrát víc těch, kdo si připadají absolutně nemužsky (okrová barva). Zjednodušeně řečeno, volit TOP09 nebo Piráty je něco jako nosit růžovou zástěrku.

Příčinnost pravděpodobně funguje oběma směry. Málo mužné typy mají vyšší sklon volit neomarxisty. A naopak - když podporujete populisty, rozvíjí to maskuliní vnímání sama sebe. Takže, dámy, pokud byste chtěly doma drsnější typ, přihlaste toho svého do SPD.

11. 7. 2019

Skutečnost: Hampl dělá společné besedy s rabínem a je na seznamu pomahačů Židů.

Bakalův server Aktuálně: Hampl je antisemita.

Tihle lidé chtějí monopol na informace, protože všichni ostatní prý lžou.

11. 7. 2019

Začátek dovolené je ideální na čtení knih Centra pro studium politického islámu. Za dva dny se dozvíte všechno, co potřebujete (když nečtete soustavně), a pak máte ještě pár dnů na to, abyste se dostali z depresí. V létě je to snadnější než jindy.
Třeba už klasické Právo šaríja pro nemuslimy by mělo být skoro povinné. Dozvíte se z něj víc, než kolik toho ví naprostá většina tzv. "expertů na islám."

Politicky nekorektní obchůdek: Právo šaríja pro nemuslimy

10. 7. 2019

Buddhisté a hinduisté ještě neztratili základní pud sebezáchovy. Ale i oni prohrávají s rakovinou islámu.

Buddhisté v tažení proti islámu. Mírumilovné náboženství zažívá obrat k násilí.

10. 7. 2019

Tommy Robinson odsouzen k takovému zacházení, jehož cílem je způsobit jeho smrt. Všimněte si, že se nedopustil absolutně ničeho, co by nebylo naprosto běžné a co by snad mohlo být pokládáno za trestný čin.

To je nejtypičtějším znakem tyranie. Každý občan může být každým okamžikem odsouzen, i když se důsledně vyhýbá konfliktům se zákonem. Nikdo si nemůže být jist. Záleží pouze na libovůli vládců.

X

V každém režimu občas dojde k poruše – na významné místo se dostane podvodník, soudce se nechá podplatit, politik něco ukradne. V každém režimu se občas stane, že taková lumpárna projde.
Ale když je nespravedlnost a tyranie základem politického režimu, je to něco úplně jiného. A právě to je případ Velké Británie, kde probíhá již několikátý pokus o o justiční vraždu Tommyho Robinsona. Soud se už ani nenamáhá předstírat nestrannost, BBC už nijak nepopírá, že falšovala informace. Cílem je zabít disidenta, a dát výstrahu všem ostatním. Pokud budete tlačit na vyšetřování zločinů islamistických gangů, obrátí se systém proti vám a bude vás to stát majetek, svobodu, a pravděpodobně i život.
Je zajímavé, kolik lidí není pořád ochotno si to připustit a nadále opakují mantry o westminsterském modelu a parlamentní demokracii.

10. 7. 2019

Z dnešního článku:
Z původního záměru smíchat všechny kultury se velmi rychle stává podřízení islámu. Z původního záměru smíchat všechna etnika je velmi rychle likvidace těch etnik, která nepřijala islám včas. To si nedokázal představit Kalergi ani žádný jiný teoretik multikulti.
Kdyby si mocenská elita (a intelektuálové, kteří jí slouží) zachovala alespoň základní zbytky zdravého rozumu, tak by dnes Knihovna Václava Havla a Respekt pořádaly diskuzní večery na téma „Můžeme udržet kulturní diverzitu v kontaktu s Islámem?“. Jenže dnes je to prostředí natolik degenerované, že kdyby kavárna své guru svolala, každý z nich by jeden po druhém řekl, že se otázkou odmítá zabývat a vyzval by k represím vůči každému, kdo by se jí snad chtěl věnovat.

Petr Hampl: Otevřeně mluvit o výhodách a nevýhodách etnické rozmanitosti je správné

9. 7. 2019

Z vynikajícího textu Waltera Krafta o budoucnosti Evropy:

Partnerství současných evropských elit s islámem je tedy v tomto ohledu velice efektivní a oba spojenci se vzájemně dobře doplňují. Jsem však přesvědčený, že neexistuje žádná cílená koordinace postupu obou stran a že tedy jde o spolupráci veskrze intuitivní. Současný stav však není udržitelný věčně. Muslimové, nejpozději v době, kdy již nebude možné uspokojovat jejich stále rostoucí nároky, nakonec opravdu nebudou ochotni vládu evropské aristokracie akceptovat. V ten moment se toto partnerství rozpadne a současnému establishmentu nezbude jiný spojenec než vlastní (v té době sice již velmi zdecimované, ale pořád ještě relativně početné a akceschopné) obyvatelstvo. Rychlost politických změn v Evropě však nasvědčuje tomu, že k této variantě nedojde a současný establishment bude zbaven moci mnohem dříve. V ten okamžik se manévrovací prostor muslimských agresorů, ale i dalších, dnes nepřátelsky se chovajících entit, velmi zmenší.

Walter Kraft: Je budoucnost Evropy islámská?

9. 7. 2019

Neexistuje žádný hodnověrný výzkum, který by dokládal, že dětem fyzické tresty škodí. Nevíme ani o žádné vývojové poruše, která by souvisela s fyzickými tresty.

Fyzické trestání dětí je v naší současné kultuře nezvyklé, ale to ještě neospravedlňuje tyranské státní zásahy a pokusy o řízení, jak mají být v rodinách vychovávány děti. Mimochodem, výsledky současné výchovy jasně ukazují, že dnes používaný výchovný styl je spíše škodlivý. Dnešní rodiče si nevedou lépe než ti v předchozích generacích.

8. 7. 2019

Zrušení přímé volby prezidenta by bylo minimálně stejně drastickým omezením demokracie jako zrušení parlamentních voleb. To jen pro úplnost.

7. 7. 2019

Dnes na parlamentkách:

Předčasné volby by znamenaly, že skončí mandát dvě stě poslancům. Většina z nich má hypotéky nebo jiné závazky. Takže i když tito lidé mluví o předčasných volbách, udělají všechno pro to, aby nebyly. Myslím, že je to jen taková hra pro média a nikdo nepočítá s tím, že by předčasné volby mohly být. Až doplatí hypotéky, tak možná, ale dříve ne.

Parlamentní listy: O šaškárně s předčasnými volbami

7. 7. 2019

Nadějný český vědec Filip Vostal pronikl až na Cambridge. Sice ne svým bádáním, zato svým udáváním. Podílel se na tom, že byl z práce vyhozen skutečný výzkumník Noah Carl, jenž se provinil tím, že zkoumal vliv genů na inteligenci. Blahopřejeme!

Filip Vostal pracuje v akademii věd, kde "vede projekt antropologicky zkoumající temporalitu produkce vědění ve fyzice (financováno Grantovou agenturou ČR)." Prostě obyčejný darmošlap, který nemá celé dny co dělat, tak udává.

Už se těšíte, až odejdou z veřejného života lidé postižení předlistopadovým režimem a převládnou takoví Vostalové? Třeba se pak staneme světovou velmocí v donášení.

Osobní stránka Filipa Vostala

7. 7. 2019

Z pravidelného měsíčního shrnutí vývoje společenského konfliktu:
Příslušníci elit tedy mohou snadno dostat nápad, že je nejvyšší čas tu drzou lúzu trochu přidusit. Samozřejmě mezi sebou nevedou řeči typu „zničíme chudé lidi,“ ale navzájem se ujistí, že je zapotřebí zabránit amorálním voličům Zemana a Okamury v prodeji země Číňanům nebo Putinovi. Ostatně Alexandr Mitrofanov okomentoval poslední události: „za to vděčíme Zemanovým voličům.“ To je ta vrstva, proti které je veden útok. Nikoliv prezident osobně. Takže tu máme barevnou revoluci. V případě České republiky má milionovou barvu, ale na tom příliš nezáleží. Většina účastníků demonstrace na Letenské pláni samozřejmě nechtěla utahování šroubů a už vůbec ne zavádění policejního teroru, ale na názorech účastníků demonstrací zpravidla příliš nezáleží. Záleží na názorech těch, kdo budou vyneseni k moci a kdo mají od začátku pod kontrolou centrálu. Ostatně, účastníci demonstrací v listopadu 1989 také nechtěli nic z toho, co se odehrálo v následujících desetiletích.

Petr Hampl: Jak se v červnu nepovedl protiútok mocenské elity

6. 7. 2019

Tak se ukazuje, že občan Černín, z rodu a rodiny příštího šéf TOP09, provedl na své usedlosti NAPROSTO SHODNOU operaci s dotacemi jako Andrej Babiš na Čapím hnízdě. Vypadá to, že je někdo za idiota. Prostě trapas.

6. 7. 2019

Jednou z velmi nebezpečných iluzí poslední doby je dojem, že EU dodržuje své vlastní zákony. A že když se podřídíme nějakému špatnému rozsudku, oni se pak zase podřídí jinému. Nebo, že stačí zrušení toho nebo onoho evropského dokumentu.

Omyl! EU okázale porušuje svá vlastní rozhodnutí. Okázale porušuje Lisabonskou smlouvu i všechny další normy. Kašlou na smlouvy, netolerují nezávislé soudy. Německem podporovaný útok proti italským přístavům je jen jeden případ z dlouhé řady. Jejich jedinou logikou je zvůle.

Nepomůže nic menšího než úplná likvidace bruselského centra EU.

6. 7. 2019

Z analytického komentáře Petra Hájka.

1) Po posledním dění v EU bude velice obtížné předstírat "ono se vlastně moc neděje, stačí nám vrátit se před Lisabon atd." Stále jasněji se rýsuje přímá cesta k eurofašistickému režimu, včetně likvidace původních evropských národů a etnik. A proti tomu možnost vzpoury a rozbití celého spolku.
2) Pro EU je typické spojení brutality, bezohlednosti a naprosté neschopnosti. Tento trend byl ještě posílen.

Petr Hájek: Dvě zprávy, obě dobré: EU v troskách. Šéfka Bundeswehru velí Bruselu.

5. 7. 2019

Když zavřete do krabice králíka a kobru, nepotřebujete složité analýzy, abyste odhadli, jak to dopadne. Totéž platí, když se střetnou Miloš Zeman a Jan Hamáček. Vše je předem příliš jasné, než aby to stálo za pozornost.

4. 7. 2019

Dokončuji rukopis knihy "Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy", která vyjde v září. Přepisuji do ní některé texty původně publikované v roce 2012. To srovnání je velmi povzbuzující:

- islamizace a výměna obyvatel tehdy probíhala stejně rychle jako dnes, ale pro naprostou většinu obyvatel zůstávala neviditelnou. Jen malé a v podstatě izolované skupiny lidí typu Martina Konvičky měly schopnost to vidět a odvahu otevřeně mluvit.
- totalitní evropský režim nepostupoval tak brutálně jako dnes, ale trend k likvidaci občanských svobod byl stejný a stejně rychlý.
- totéž platí o médiích a školství.
- přesto byla jakákoliv revolta proti mocenské elitě absolutně nemyslitelná. Žádný Trump, Salvini ani Zeman nebyl na obzoru a Orbán se cele koncentroval na Maďarsko.
- neexistovala naprosto žádná představa, jak jinak postupovat.

Za pouhých sedm let je svět někde úplně jinde. V mnoha zemích západního světa se lidové masy dokázala natolik zorganizovat, že hrají s elitami rovnocennou partii. A existuje alternativa - obnovení svrchovaných národních států, včetně národních ekonomik.

Navzdory drobným porážkám postupujeme správným směrem.

3. 7. 2019

Většina ředitelů britských středních škol (nemuslimských!) trvá na povinné výuce islámu. Přibývá příznaků, že Británie vstoupila do další fáze vývoje - většina nižší byrokracie už cítí lojalitu vůči islámské komunitě, nikoliv vůči původní Británii. To se netýká jen školství, ale také soudců, policejních velitelů, sociáních pracovníků atd. Británie není výjimečné země, je pouze o něco napřed před jinými evropskými státy.

Jihad Watch: UK: majority of headteachers want to strip parents of legal rights to remove children from Islamic indoctrination classes

3. 7. 2019

2. 7. 2019

Od vydání Prolomení hradeb uplynul víc než rok, ale pořád dostávám dopisy od čtenářů a pořád vychází další recenze. Třeba guru českého umění řízení David Gruber dává poznatky knihy do souvislosti s vlastními zjištěními:

Proto se já osobně už přes třicet let setkávám s navenek blahosklonně vlažnou, ve skutečnosti však pohrdavě odmítavou až ignorantskou reakcí školských oficiálních autorit, když jim předkládám účinná a ověřená řešení řady vzdělávacích problémů, průlomovou metodiku. Kdyby přiznali, že je to vyřešeno, už by nemohli řešit, už by nemohli předstírat úsilí (třeba na opulentních zahraničních konferencích), už by nemohli za to kontraproduktivní úsilí inkasovat, vytvářet další oddělení…

A tak kupříkladu, cituji ze strany 103, „…Reformy školství končí snížením úrovně výuky… Kdyby byl problém vyřešen, bylo by obtížnější čerpat další rozpočet. Pokud dojde ke zhoršení, bude snadné požadovat více peněz a více zaměstnanců.“

Aha – s jistou nadsázkou řečeno – proto postavíme za rok méně kilometrů nových dálnic než Čína za den. Proto naše příslušné orgány rozvoje infrastruktury nedávno šupem vypoklonkovaly zástupce jedné špičkové rakouské stavební firmy, která slibovala, že po její opravě silnice nebo dálnice se na ni třicet let nebude muset stavebně sáhnout. (Informaci mám od zasvěceného bývalého vysoce postaveného člověka v naší armádě.) Z hlediska nové aristokracie je třeba rozkopávat a opravovat neustále, ať je kšeft, ať jsou rozpočty, ať následně personálně bobtnají útvary na rádoby spravedlivou kontrolu a nápravu těch průšvihů. Ať vznikají bohatě dotované útvary na kontrolu těch kontrolorů… čím hůře je lidem, tím pro novoaristokrata lépe.

David Gruber: Recenze knihy Prolomení hradeb

2. 7. 2019

Ke staroměstskému mariánskému sloupu - jak to vidí ti, kdo nejen opakují populární fráze (letos je módní ta o tzv. záchraně před Švédy), ale kteří jdou k faktům.

Připojím osobní postřeh. Staroměstský mariánský sloup funguje jako vypínač mozků. Stisknete vypínač. Cvak. Mozky některých katolíků vypnuty. Celé jejich vlastenecké přesvědčení je pryč, samostatný český stát je najednou katastrofou, a nejraději by to české buřičské plemeno vyhubili. Jakákoliv diskuze s nimi je absolutně nemožná. Přestane se mluvit o sloupu, a zase jsou z nich dobří vlastenci, a opět se jim vrací zdravý rozum.

Ústav dějin umění AV ČR se připojil k memorandu o kopii Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, adresovanému MUDr. Zdeňku Hřibovi, primátoru hl. m. Prahy:

Praha, 28. června 2019

MUDr. Zdeněk Hřib
primátor hl. m. Prahy
a členové Rady hl. města Prahy

Vážený pane primátore, vážené členky a členové Rady hl. města Prahy,

obracíme se na Vás jako představitelé odborných uměleckohistorických institucí a vysokoškolských pracovišť ve věci diskutované obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. V poslední době aktivity zastánců obnovy výrazně stouply a my – v obavách, aby již dříve vyslovené a odborně podložené argumenty nezapadly ve vzrušené atmosféře – chceme znovu připomenout důležitá a bohužel opomíjená fakta, která v často zjednodušených či dokonce zavádějících prohlášeních nezaznívají. Celá záležitost má jak svou ideovou, či spíše ideologickou rovinu, tak rovinu odbornou, památkovou a uměleckohistorickou. Obecně se však dotýká kulturního principu úcty k naší minulosti, obavy z manipulace historického vědomí, a proto musí každé rozhodování v této věci zohlednit zásadní, neautentický a moderní zásah do cenné podoby historického centra hlavního města Prahy.

Od zastánců obnovy reprezentovaných Společností pro obnovu mariánského sloupu opakovaně slýcháme, že sloup byl vztyčen po ukončení třicetileté války na památku úspěšné obrany Starého a Nového Města proti švédským obléhatelům na samém konci války v roce 1648. Toto tvrzení však opomíjí řadu dalších okolností, které vznik a vnímání sloupu v době jeho vzniku a v průběhu času ovlivnily. Zastánci vůbec nepřihlíží k tomu, že umělecké dílo – jímž Mariánský sloup nepochybně byl – na sebe navrstvilo řadu významů, které jsou dány historickými, kulturními, lokálními i uměleckými okolnostmi jeho vzniku. Tuto vrstvu významů, které se váží k Mariánskému sloupu, nelze pro jejich aktuální promlouvání do současné debaty opomenout a rádi bychom je stručně shrnuli.

Mariánský sloup přikázal císař Ferdinand III. postavit na Staroměstském náměstí a výslovně si přál, aby byl proveden podle vzoru vídeňského sloupu stojícího od roku 1647 před jezuitským kostelem na náměstí Am Hof. Při vysvěcení vídeňského sloupu císař zasvětil Panně Marii jako vládkyni a patronce sám sebe, své potomky, lid rakouských zemí a vojsko. Náboženský akt se tak posunul do roviny politicko-ideologické deklarace. Když císař žádal o použití formy vídeňského sloupu v Praze, přenášel tak do českého prostředí stejné ideové koncepty. V Praze však tato nábožensko-politická deklarace tzv. rakouské zbožnosti (pietas Austriaca) začala žít vlastním životem, a to zejména díky místu zvolenému pro stavbu sloupu. Rozhodně nebylo vybráno náhodou.

Prostor Staroměstského náměstí je totiž místem mimořádné historické paměti. Stavbou sloupu se Habsburkové chtěli vypořádat s jejím podstatným dílem a deklarovat zde své vlastní vladařské nároky i rekatolizační program, jehož symbolem se zde stala postava Panny Marie. Aktuálního genia loci prostoru náměstí vytvářely v prvé řadě dvě dominanty: radnice, tedy politické centrum Starého Města pražského fungující zde od středověku, symbolizující v devíze Praga caput regni autoritu města, kterou Habsburkové od 16. století systematicky omezovali. Na opačné straně náměstí se tyčilo další místo střetu – kostel Panny Marie před Týnem, chrám utrakvistické církve mající své kořeny v českém husitství. Po Bílé hoře byl z průčelí kostela svržen kalich ‒ symbol utrakvismu a nahradila jej socha Panny Marie. Instalace těchto, a dalších monumentů v prostoru Staroměstského náměstí tedy znamenala proces rituální očisty města a země od nekatolické minulosti a ztělesňovala zahájení symbolické rekatolizace tohoto klíčového prostoru. Tento exkurz zřetelně vypovídá o tom, že mariánský sloup představoval již v okamžiku svého vzniku triumfální výraz habsburské monarchistické ideologie opírající se o program militantní katolické protireformace. Tento ideologický koncept zdaleka přesahoval rámec pouhé paměti na úspěšnou obranu Starého a Nového města v roce 1648.

Tomuto radikálně rekatolizačnímu významovému programu odpovídala i podoba jednotlivých soch Mariánského sloupu: Panna Marie na vrcholu byla zpodobena jako tzv. Panna Marie Neposkvrněného početí, která byla symbolem obnovy (v českém prostředí často násilné) katolické víry. Andělé, umístění v přízemí sousoší, byli zpodobeni v boji s ďábly a dalšími příšerami. Ty byly jako bytosti temna a zla v dobové symbolice a aktuálním protireformačním kontextu chápány jako pokoření nekatoličtí „kacíři“. Tedy stejně, jako političtí nepřátelé Habsburků – tj. české nekatolické stavy poražené na Bílé hoře. Pražský Mariánský sloup tedy nebyl jen memoriální památkou, ale také symbolem expanzivní habsburské katolicko-protireformační propagandy. V tomto kontextu je zřejmé, že v žádném případě nemůže fungovat jako deklarace ekumenického smíření mezi církvemi.

Vedle těchto historických a kulturních argumentů proti obnově mariánského sloupu stojí dále důvody čistě praktické. Od zastánců obnovy slýcháme, že nový sloup bude kopií barokní památky. K tomu, aby bylo možné vyrobit kopii původního originálu je však zapotřebí jeho podrobná obrazová a fotografická dokumentace, případně musí dochované zbytky barokní památky poskytnout dostatek podkladů pro zhotovení kopie. Bohužel ani dochovaná dokumentace, ani zbytky originálu tuto možnost nenabízejí. Zobrazení na grafických listech jsou velmi nepřesná a fotografie zhotovené před destrukcí sloupu jsou jen pohledy z dálky nedovolující rekonstrukci detailů. Částečně je dochována jen postava Panny Marie a jedna andělská skupina, další dvě jsou pro kopii díky velmi torzálnímu dochování nepoužitelné a poslední z nich je opět nevhodná protože jde o volnou repliku či spíše napodobeninu zničeného barokního originálu, pořízenou v 19. století. Kopírovat tedy není podle čeho. Výsledná tzv. kopie tak má vůči svému baroknímu vzoru jen minimální autentický vztah. Argumentovat proto úctou k významné barokní památce a její obnovou je tedy zcela liché a nepravdivé. Zamýšlené dílo je novým, současným vstupem do historického prostředí města a jako takové by mělo být posuzováno. Jakkoliv je otázka kvality uměleckého díla subjektivně definovaná, přesto s rozhodností opřenou o naši profesionální zkušenost oprávněně tvrdíme, že podoba soch není v žádném případě taková, aby obstála v náročném prostředí Staroměstského náměstí. Pokud by se instalovala, stala by se jen zcela nevěrohodnou, banální atrakcí.

Vážený pane primátore, obracíme se na Vás s výzvou, aby příslušné orgány města nepřipustily tzv. obnovu Mariánského sloupu v podobě navrhované Společností, která je kontroverzním podnikem plánovaným pro mimořádně citlivé místo veřejného prostoru města. Jistě lze v dnešní době (např. digitálních rekonstrukcí) hledat jiné, důstojné prostředky připomenutí existence a celé škály významů této památky. Jako zástupci odborné obce věříme, že budete našemu apelu věnovat pozornost a samozřejmě nabízíme podrobnější doložení našich argumentů.

Podepsáni:
Prof. PhDr. Milena Bartlová, CSc., vedoucí Katedry teorie a dějin umění Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze
PhDr. Richard Biegel, Ph.D., ředitel Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
PD et Doc. PhDr. et Ing. Jiří Fajt, Ph.D.
Doc. Ivan Foletti Ivan, MA, Docteur es Lettres, Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Kateřina Horníčková, Ph.D., Ústav věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Doc. Mgr. Jakubec Ondřej, Ph.D., proděkan pro bakalářské a magisterské studium Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
Prof. PhDr. Marie Klimešová, Ph.D., Ústav pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Mgr. Radka Nokkala Miltová, Ph.D., vedoucí Semináře dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Ing. Jaromír Olšovský, Ph.D., Vedoucí Katedry dějin umění a kulturního dědictví, Filozofická fakulta Ostravské univerzity
Doc. PhDr. Michaela Ottová, Ph.D., Ústav pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy
Doc. Mgr. Martina Pachmanová, Ph.D., Katedra teorie a dějin umění, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Doc. PhDr. Pomajzlová Alena, Ph.D., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Daniela Rywiková, Ph.D., Katedra dějin umění a kulturního dědictví Filozofické fakulty Ostravské univerzity a proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy
Prof. PhDr. Lubomír Slavíček, CSc., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
PhDr. Lubomír Sršeň, Národní muzeum, oddělení starších českých dějin
Doc. Mgr. Pavel Suchánek, Ph.D., Seminář dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
Doc. PhDr. Michal Šroněk, CSc., zástupce ředitele Ústavu věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Prof. PhDr. Vít Vlnas, PhD., vedoucí Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy
Prof. PhDr. Pavel Vlček, Ústav dějin umění Akademie věd České republiky, v.v.i.
PhDr. Radim Vondráček, ředitel sbírek a výzkumu, Uměleckoprůmyslové museum v Praze
Doc. PhDr. Tomáš Winter, Ph.D., ředitel Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky, v.v.i.
Dr. phil. Marius Winzeler, ředitel Sbírky starého umění, Národní galerie Praha
Doc. PhDr. Jana Zapletalová, Ph.D., vedoucí katedry dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
PhDr. Eliška Zlatohlávková, Ph.D., Ústav dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy
Doc. PhDr. Martin Zlatohlávek, Ph.D., Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy

1. 7. 2019

Zprávy o masakrech egyptských křesťanů se k nám dostávají tak často, že už nás přestaly vyvádět z klidu. Tamní situace je opravdu děsivá. Je dána i tím, že egyptská policie a armády, které by měly obyvatele (včetně křesťanů chránit) jsou neschopné, zkorumpované a často sympatizují s muslimskými radikály. Nicméně dělají aspoň něco a daří se jim zabránit úplnému vyhlazení tamních křesťanů.

Mezitím herecká a intelektuálská verbež v Karlových Varech (omlouvám se, zdvořileji ty lidi nelze nazvat) požadují zbraňové embargo proti egyptské policii, která údajně porušuje práva vraždících džihádistů. Na něco tak hloupého a lidsky odporného narazíme jenom málokdy. Česká "morální elita" podporuje vraždy, únosy, mučení a znásilňování.

Vzpomeňte si na to, až budou příště mluvit o morálce.

30. 6. 2019

Summer Souther Session v Hřměníně není jen setkáním přátel skvělé muziky, ale taky živou vzpomínkou na polosoukromé festivaly, jejichž pořadatelé a účastníci od nikoho nic nechtěli, kromě možnosti bavit se po svém. Ani dotace, ani předpisy a regulace.

Přistihl jsem se, že si dávám pozor, abych nefotil tváře konkrétních lidí. I tak zdánlivě nevinná záležitost jako návštěva nekorektního hudebního festivalu, může mít v některých organizacích nepříjemné důsledky. Navíc trend jednoznačně směřuje k dalšímu omezování svobody, takže co když ty obrázky někdo vytáhne za pár let? Třeba jsem příliš pesimistický, ale zatím mi vývoj dává za pravdu.

29. 6. 2019

Vyslovuji tímto obdiv a uznání vedení školy, které mělo odvahu potrestat soudružku klimatickou záškolačku za neomluvené hodiny. Tu soudružku to příliš nepoškodí, navíc se jí nejspíš zjeví Greta a poskytne ji útěchu. Ale v dnešní České republice, kdy se angažovaní ředitelé škol předhánějí, kdo ukáže více pohrdání zákony a pravidly, v tomhle prostředí to snadno může spustit kampaň. Trvat alespoň symbolicky na dodržování pravidel chce odvahu.

Asi nepřekvapí, že proti té škole už vystartovala neziskovka EDUin, která hraje klíčovou v permanentní reformě českého školství (v transformaci ze systému, který něco naučil, v čistě ideogické vymývání mozků).

Mimochodem, zajímalo by mě, co soudružka aktivistka dostala z fyziky a kdy půjde na reparát.

28. 6. 2019

"Mám už 94 let, a po přečtení Vaší knížky jsem získal naději, že řešení islamizace se najde," napsal mi pan Gil, který v mládí přežil vyhlazovací tábor i pochod smrti, a potom 60 let pracoval pro republiku.

Když si člověk uvědomí, že 30letí usmrkanci, co zatím dokázali jenom vést klackovité řeči, říkat si o dotace a horlivě přikyvovat lidem, co provozovali vyhlazovací tábory a teď chtějí zpátky miliardové majetky, že tihle usmrkanci si osobují právo cenzurovat a určovat, kdo je "extrémista", a že dokonce chtějí lidem jako pan Gil odebrat volební právo, pak je těžké necítit vztek.

František Gil o knize Prolomení hradeb

28. 6. 2019

Na včerejším křtu knihy Pepy Provazníka Odhalujeme Putinovy lži jsem připomněl, že naše doba je zvláštní v tom, že svoboda není automatickým rysem mládí, ale něčím, do čeho se musí dorůstat - podobně jako do moudrosti. Chce to mít něco odžito a rozhodně to není samozřejmost.
Na tu knížku ještě napíšu recenzi, ale jako zábavné a lehké dovolenkové čtení ji rozhodně doporučuji.

27. 6. 2019

Včera na parlamentkách:

Pokud premiér Babiš v něčem postupuje špatně, bylo to známo už před třemi lety. Přesto ho voliči znovu vybrali. Od té doby se nic nezměnilo, dokonce ani nevzniklo žádné nové podezření. Neexistuje žádný důvod, proč by právě teď měla propukat nespokojenost.

Nicméně reagovat by Andrej Babiš měl. Připravit zákon proti zahraničním neziskovkám, vyměnit radu České televize a následně celý management, dostat znovu pod kontrolu státní školství a zasáhnout proti Bakalovu impériu. Nejspíš neudělá nic z toho, ale aspoň nějaký drobný pokrok snad čekat můžeme.

Petr Hampl: Petr Hampl se pustil do umělců z Letné

26. 6. 2019

Z nedávné přednášky v Brně:

SVOBODA PROJEVU ZNAMENÁ SVOBODU POHORŠUJÍCÍHO A NEBEZPEČNÉHO PROJEVU. Nikdy v dějinách se neobjevil spor o to, jestli někdo může lichotit panovníkovi. Takovou svobodu projevu mají i v Severní Koreji. Kvůli tomu revoluce nevypukaly. Spor o svobodu projevu je výhradně sporem o to, zda je možné říkat nebezpečné věci. Jestli je možné zpochybňovat vžité představy. Jestli je možné hlásat rebelské věci, které rozvrací společenský řád. Jestli je možné zesměšňovat to, co je pokládáno za vědecky prokázané. To je skutečná svoboda projevu!

Jan Hus byl upálen za to, že hlásal věci, které v důsledku rozvracely společenský řád. A konec konců, stejně tomu bylo se dvěma postavami, které stojí u kolébky naší civilizace – Sokrates a Ježíš Kristus. Oba byli popraveni za šíření fake news, tedy za propagaci názorů, které byly pokládány za extrémistické a podvratné.

Petr Hampl: Teze o svobodě projevu

26. 6. 2019

Proti obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí jsem ze stejného důvodu, z jakého byl proti němu T.G. Masaryk.
V českých zemích jsou tisíce mariánských památek, jsou pevnou součástí naší krajiny i naší kultury, a nikdo proti nim nemá nejmenších námitek. Jenže staroměstský mariánský sloup je něco jiného. Byl vztyčen na paměť vítězství nad vzpurnými Čechy a Moravany, v době počínají pobělohorské genocidy, kdy se katoličtí vítězové pokusili český národ „roztříštit jako hliněný džbán“ (doslovný citát vídeňského arcibiskupa).
Jsou lidé, kteří tvrdí, že ten sloup tak myšlen nebyl. Jenže ti stejní lidé tvrdí, že pokus o vyhlazení Čechům vlastně prospěl, a že to byla úžasná dobrotivost. Obávám, že se v tom příliš neliší od omlouvačů stalinského teroru, a že přirovnání primátora Hřiba je v tomto jednom aspektu výstižné.
Mimochodem, ve stejné době začíná další kolo pokusu o vydrancování českého státu. Podnikají jej šlechtické rody, jejichž majetky vznikly z pobělohorských konfiskací.
Takže jaké je správné řešení? Mariánský sloup do muzea nebo na dvůr arcibiskupství. A šlechtické rody po masarykovsku vyvlastnit. Beztak není mezi nimi nikdo, kdo by toho majetku nabyl poctivě.

25. 6. 2019

Ze společného článku s Honzou Sinnreichem:
Za druhé světové války kupovala americká vláda vojenská letadla od desítek různých firem. Dnes probíhá výběrové řízení v podstatě jen mezi dvěma firmami, případně o zakázku soutěží ještě Boeing, ale to je vše.

Vznik gigantických firem ovlivňuje politickou situaci. Může-li si být firma téměř jista, že zbrojní zakázky dostane právě ona, je pro ni výhodné investovat do vyvolávání válečných konfliktů. Čím více, tím lépe. Bylo by zajímavé pozorovat, co by zbylo z neokonzervatismu, kdyby zbrojovky přestaly tento směr podporovat.

Petr Hampl, Jan Sinnreich: Joseph Schumpeter a konec kapitalismu

24. 6. 2019

Když čtete komentáře chvilkařů a jejich příznivců, na první pohled si všimnete, že vnímají situaci českých zemí jako pochmurnou, děsivou a téměř zoufalou. Ti stejní lidé několik posledních let opakovali mantru, že "máme se dobře tak, jako ještě nikdy, a nevážíme si toho."

Co způsobilo tu změnu pohledu? Nezhroutila se burza, nevypukla válka, nedošlo k výměně vlády a vlastně ani k žádnému dílčímu posunu. Nebylo odhaleno nic nového. Že Andrej Babiš a všichni ostatní rozkrádají dotace, to se ví už celé roky, a nic se na tom nezměnilo. Konec konců, dotace přece nemají jiný smysl než umožnit rozkrádání.

K jediné změně došlo v PR agenturách. Vyslaly novou zprávu do propagandistických kanálů, a totálně komforní mozky změnily myšlení o 180 stupňů. V podstatě během jediného dne! Až v agenturách vydají jiný pokyn, ty mozky změní myšlení jinam.

To není pozůstatek komunismu. Před listopadem 89 tu neexistoval takový propagandistický aparát ani takové poslušné mozky. Je to cena za globalizaci.

24. 6. 2019

Vlastimil Vondruška píše knihu o sociologovi, který mapuje současné hroucení elit. Rozhodně by tam měl zdůraznit brutální útoky, jakým jsou vystavena sociologova játra. Třeba jen minulý týden:

23. 6. 2019

Po setkání ovcí přichází na řadu setkání rebelů. Už příští víkend!

22. 6. 2019

Moji čtenáři a posluchači mají někdy obavy, jestli čas investovaný do vlasteneckých aktivit a kroužků i do šíření informací není úplně ztracený. Vždyť se nic nemění.

Dnes jsme opět viděli, jak je to důležité. Na Slovensku, kde takové opoziční vlastenecké podhoubí téměř není, stačilo sorosovcům ovládnout média, naplnit pár náměstí, a země byla jejich. V České republice nepochodili a nemají šanci, že by pochodili - pokud nepřejdou k pouličnímu násilí, o čemž pochybuji.

To je výsledek práce tisíců bezejmenných vlastenců. To jsou skuteční obránci země! Bravo!

(obrázek z besedy organizované Táborskými vlastenci)

22. 6. 2019

Máloco je tak poučné jako tohle vyjádření Ondřeje Neffa. Je si dobře vědom, jak děsivou hrozbu představuje kombinace imigrace a islámu. Ale kdykoliv bylo možné udělat i jen něco málo pro zmírnění problému, postavil se vždy proti. Potřebné změny by totiž měly dopad na sociální rozvrstvení společnosti, a aristokrat raději nechá zničit civilizaci (včetně sebe), než by se vzdal své nadřazenosti. Ondřej Neff v tom není nijak výjimečný. Jsou tisíce lidí, kteří si situaci uvědomují, mají dost možností a prostředků, aby pomohli, ale není to pro ně dost nóbl.

Privilegované postavení bez odpovídající odpovědnosti za celek je destruktivní pro jedince, společnost i civilizaci.

Ondřej Neff: Migrace je nezastavitelná a šaríja bude nutnost, uvidíte do 15 let

22. 6. 2019

Z textové verze videopořadu Prolomení hradeb:

Současný systém neprodukuje chudobu. Ta tu byla už předtím. Produkuje ale nesnesitelnost chudoby. Exekuce, to je jenom vrchol ledovce...Jestli někdo říká, že dokáže odstranit veškerou chudobu, tak je obyčejný lhář. Ale je možné zajistit, že život chudých nebude neúnosný a že nebudou zbavováni důstojnosti. To by byla změna, která by mohla mít revoluční dopad na celou společnost.

Petr Hampl: Proč se elity snaží učinit chudobu nesnesitelnou

22. 6. 2019

Tak se nám opět dostalo poučení o vztazích mezi sociálními třídami.

Když holku z vesnice brutálně znásilní, je to běžná věc, která nestojí za řeč. Když redaktorce Českého rozhlasu napíšou pár nepěkných zpráviček, je to národní tragédie. Schválně si to zkuste představit obráceně - brutální znásilnění redaktory a pár zpráviček vesnické holce. Jaká by byla reakce?

Aňa Geislerová chce objíždět venkov a vysvětlovat lidem, jaká je situace. Už nemusí, všem nám to bylo názorně předvedeno.

21. 6. 2019

Podle multikulti idiotů dochází v ČR každou hodinu k více než 10 případům toho, že je nezletilá dívka přepadena a znásilněna tak, že skončí v nemocnici. Jaký smysl má diskuze s takovými lidmi?

21. 6. 2019

Na parlamentkách ke znásilnění v Lukavci:

Kdyby ke stejné události došlo před třemi lety, následovalo by rozmístění ozbrojenců na ulice. Bylo by to k ničemu, ale vláda by tak lidem ukázala, že se aspoň o něco snaží. Dnes už čeští občané nestojí ministrovi vnitra za to, aby se namáhal něco předstírat. Místo bezpečnostních opatření (skutečných či fiktivních) vyhrožování občanům. Mezitím Česká republika klesá v žebříčku bezpečných zemí a tisíce ovcí budou pozítří demonstrovat, jako by správné čerpání dotací bylo důležitější, než jestli někdo zmlátí a znásilní jejich manželky a dcery.

Petr Hampl: Za znásilnění v Lukavci jsou odpovědní premiér, ministr vnitra a mainstreamoví novináři

21. 6. 2019

Až s odstupem se ukazuje, že tu od začátku 90. let probíhal tichý, ale úporný zápas Klaus - Soros (vedle mnoha jiných zápasů), ovšem zdaleka ne tak úspěšný jako v Maďarsku. Středoevropská univerzita (Sorosova regionální centrála) byla jen jedním z příčin sporů, které tady byly vedeny. To dnes přiznávají i Sorosovi lidé. Zeman se k protisorovskému odporu přidal až mnohem později.

Časopis Šifra: Chartisty platil Soros. Jeho plány překazil až Klaus, přiznává Janouch

20. 6. 2019

Mnozí mají ze stavby obrovské buddhistické svatyně u Kamenných Žehrovic obavu jakožto z narušení původní kultury, ale já tu stavbu vítám. České země zcela jistě potřebují nějakou formu duchovní (náboženské) obrody. Mainstreamové církve jsou příliš kompromitované a morálně poničené, aby z nich mohlo něco vzejít. Historie nás navíc učí, že v dějinách naší civilizace není nikdy nic obnoveno v historické podobě. Úspěšné bývají nové věci, které jsou slavnou historií inspirovány, a které opakují historický vzorec. A při pohledu do dějin si můžeme také všimnout, že velké duchovní proudy vždy vyrostly z chaotického období naplněného hemžením nejrůznějších sekt a sektiček, často i vyloženě bizarních.
Křesťanům by kontakt s buddhisty prospěl. V něčem se mohou poučit (napadá mě bojovnost) a v mnoha ohledech by jim to pomohlo ujasnit si vlastní kořeny, a lépe porozumět, co je v jejich víře opravdu důležité. Platí to, ostatně, ve všech ohledech – čím jsme jedineční, to můžeme vidět až v kontaktu s těmi, kdo jsou jiní.
Čímž rozhodně nehoruji pro idiotský „mezináboženský dialog“, ze kterého mají prospěch jenom zkorumpovaní funkcionáři.

19. 6. 2019

K Petru Fialovi jsem často velmi kritický, ale jedno mu nelze upřít - vkus na knihy má skvělý.

18. 6. 2019

Posuzování ekonomického dění 90. let je obtížné tím, že tu probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami:
a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím,
b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

Po letech si už málokdo pamatuje, kdo co chtěl a kdo co prosazoval. Víte třeba, kdo ovládal Fond národního majetku a Ministerstvo privatizace? Pamatuje si někdo, že Václav Klaus ponechával velké banky ve státních rukách a neprivatizoval ani těžební firmy? Nebo, že do kuponové privatizace nechtěl pustit harvardské ani jiné fondy, ale byl přehlasován v parlamentě?

V lidových představách je dnes VK starší odpovědný za všechny. I za činy havlistů, proti kterým už tehdy bojoval, a kteří proti němu nakonec zorganizovali puč. Je to nefér, ale nic už s tím nenaděláme. Život není spravedlivý.

18. 6. 2019

Svět bez Mursiho je lepším světem. Stejně jako by byl svět lepším světem bez Muslimského bratrstva, bez AI, Open Society, hyen bez hranic a tisíců dalších organizací.

18. 6. 2019

Tomáš Měsťan:

AltRight jako novodobá SocDem

Může to znít divně jak chce a anarchokapitalisté, mě teď označí za etatistu. Nicméně je to fakt. Už Trump a jeho ekonomické reformy, inspirované Stevem Bannonem a jeho národním ekonomickým programem, mají tihle studentíci ekonomie, za komunismus.

Pravda je, ale taková, že dávat lidem práci není komunistické, ale čistě pravicové, je to lepší, než je nechat nezaměstnané na sociálních dávkách. Roste tak následně spotřeba, protože mají z čeho utrácet a tím roste ekonomika. Důraz na věci sociální, je tedy základním prvkem AltRight, tak, jak to kdysi dělala SocDem. Ta se odvrátila od svého voliče a její místo nahrazuje právě AltRight. "Neviditelná ruka trhu", dnes již není jasným řešením, protože korporace na tohle nehrají.

Podpora státu k tomu, aby měli lidé práci a tím pádem budoucnost je dnes zásadní. Kdo chce podnikat ať podniká a nehážou se mu klacky pod nohy, kdo chce mít živnost, ať ji má bez velkých omezení a kdo chce být zaměstnancem, ať jím je. Je nutné zdanit a osekat korporáty, to nemá s normální firmou nic společného...

Budoucnost tedy patří v politice tomu, kdo se "postará" o to, aby měli lidé práci, která je uživí a klid na práci a svoje životy. K tomu ještě ten další aspekt jménem bezpečnost.

Kdo tohle nabídne, vyhraje volby...

Hamplův komentář: Přesně tak. Zatímco "skutečně pořádné pravicové strany" jsou zakládány jedna za druhou (zatím bez významnějšího úspěchu), masivní poptávka po starolevicové straně je ignorována.

17. 6. 2019

Z rozhovoru pro Hlavne spravy:

Fenomén Greta dobře ukazuje, že stoupenci globálního oteplování jsou fanatici odmítající racionální myšlení. Když se ukázalo, že dokumenty OSN jsou založeny na úmyslně zfalšovaných datech, byli ochotni to tolerovat. Když se ukázalo, že klíčové osobnosti klimatického hnutí se dopouštěly podvodů, ani to jim nevadilo. A jako jiné věci, i fanatismus je progresivní. Takže teď přijímají jako autoritu mentálně postiženou puberťačku. Moje prognóza je, že v dalším kroku přijmou za autoritu nějaké zvířátko. Co třeba roztomilá veverka?

Hlavné správy: Sú stúpenci globálneho otepľovania fanatici odmietajúci racionálne myslenie?

17. 6. 2019

I když dnes oceňujeme některé pozitivní aspekty husákovského režimu, nemůžeme zapomínat, že pořád ještě řádila Státní bezpečnost, že tu bylo pár zakomplexovaných funkcionářů, a že kdo měl smůlu, na toho to dopadlo velmi tvrdě.

Spisovatelka Lenka Procházková v tom prostředí projevila velikou osobní statečnost, zejména ve srovnání s fešáckými "disidenty" typu Havla, a dost toho vytrpěla. Když ji ale prezident nominoval do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (kdo jiný by tam měl být než ona, která má osobní zkušenost?), posuzovali ji předlistopadoví straníci a horliví podlézači režimu. Možná včetně těch, jejichž blízcí spolupracovníci Lenku Procházkovou mlátili. Pochopitelně ji do rady neschválili. A pak šli na tribunu pronést projev "proti estébákovi".

Nejde jen o konkrétní skandální situaci, ale o celkový trend, který - žel - nezmizí s odcházející generací. Děti předlistopadových papalášů dostaly lepší výchozí postavení, takže dnes vedou "protikomunistické" aktivity zatímco děti těch, kdo si s režimem nezadali, ti jsou označováni za komunisty a šikanováni.

Dnešní antikomunisté - to jsou skuteční bolševici.

16. 6. 2019

V červnové epizodě videomagazínu Prolomení hradeb se – s Ladislavem Jaklem – věnujeme svobodě projevu. Upozorňuji, že „kdo si odvykl svobodně mluvit, ten si odvykl i myslet. Kdyby byla svoboda projevu a myšlení zase obnovena, takový člověk bude nepoužitelný. A to jsou dnes stovky vysokoškolských učitelů, politiků, redaktorů a dalších. Svoboda projevu pro ně představuje existenční hrozbu.“

15. 6. 2019

Zatímco se vedou neplodné a zbytečné hádky o privatizaci před 30 lety, probíhá privatizace nová. Jedna parta si zprivatizovala Českou televizi, další Český rozhlas, knihovny už taky patří soukromým partičkám, teď zjišťujeme, že si někdo osvojil i památník v Lidicích...Je tu ale podstatný rozdíl v tom, že s každou tou institucí získává nový vlastník také právo být navždy a neomezeně financován daňovými poplatníky.

Tohle je skutečná divoká privatizace!

15. 6. 2019

Z besedy v Karlových Varech jsem si přivezl limitovanou edici kalvadosu, a taky zážitek. Po delším čase přišel diskutovat profesionální politolog (prý funkcionář místního milionu). Na opravdu důkladné debatování nebyl čas, nicméně i krátká doba stačí k tomu, aby byl člověk znovu překvapen, jak málo toho takový politolog zná. Bylo pro něj třeba obrovským překvapením, že mezinárodní smlouvy mají prioritu nad českými zákony. Pochopitelně nebyl schopen složitějšího přemýšlení o trendech. Ani stopa po logickém myšlení. Zato hojné opakování frází.

Nikdy jsem nevěřil, že přijde doba, kdy toho budou skladníci vědět o ústavách, zákonech a mocenské struktuře víc než profesionální politologové. Ale přišla.

14. 6. 2019

Inspirace na víkend.

13. 6. 2019

Takhle by měla vypadat rozumná zemědělská a ekologická politika. Lidé si řeknou, jakou kraji ve své zemi chtějí (třeba malá políčka a hodně luk), a pokud trh vede k něčemu jinému, tak si svými daněmi prostě připlatí. Za pár let se mohou podívat, jestli to funguje, a v programu pokračovat nebo ho zrušit.

Konečně bez Bruselu: v Británii se rodí zdravější systém dotací pro zemědělce

12. 6. 2019

Na český překlad a vydání nové knihy Billa Warnera rozhodně přispěji. Ty knihy jsou skvělé a dělají výbornou práci.

Podpořte vydání knihy Billa Warnera: Politický islám v kostce - úroveň 2

11. 6. 2019

Zatímco diskutujeme o záležitostech domácí politiky, svět prochází největší změnou od roku 1989. Opět se formuje rozdělení do dvou bloků, které spolu soupeří - ekonomicky, politicky i vojensky. Opět mnoho z nás sympatizuje spíše s tím "nepřátelským", tak jako před rokem 1989.

Svět rozdělený do dvou bloků je mnohem nebezpečnější než svět s mnoha hráči bez jasné převahy kohokoliv. Zvláště pro malé státy je situace mnohem obtížnější. Jednoznačnou vinu nesou Spojené státy americké, jejichž agresivní chování zahnalo všechny ostatní do kouta a přinutilo je uzavřít naprosto nelogická spojenectví. Za prezidenta Trumpa se americká zahraniční politika zlepšila výrazně, ale nedostatečně.

Děje se téměř přesně to, co před 30 lety předpověděl Samuel Huntington. Západ a islám společně proti celému ostatnímu světu. S tím, že Huntington předpovídal, že islám bude na té protizápadní straně. I on podcenil rychlost, s jakou bude Západ ovládnut do té míry, že západní technologie a zbraně fakticky slouží saudskému králi.

Nová Republika: Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA

10. 6. 2019

John Sinnreich:

Jakl

Muž, který údajně napadl v metru někdejšího poslance a tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause, se sám přihlásil policii. Podle něj však celý konflikt proběhl jiným způsobem

Ladislav Jakl patrně ne ve zcela střízlivém stavu v pražském metru fyzicky napadl mladého studenta matematicko fyzikální fakulty Karlovy univerzity Daniela R. poté, co onen jinoch podle měsíčníku Respekt řekl své přítelkyni: „S tímhle kriplem já nepojedu.“ Výše uvedený Jakl na mladého muže zuřivě zaútočil pěstí a ke zvýšení palebné razantnosti v následující rvačce použil i brutální úder známý pod technickým názvem hlavička, přičemž překvapený mladík ho v sebeobraně udeřil do ramene a do tváře. Do incidentu se nakonec vložil další cestující v soupravě a oba dva muže od sebe statečně oddělil, čímž zcela jistě zabránil zbytečnému mordu krvavému, či jiným kolaterálním škodám na straně přepadeného subjektu a jeho blízkého okolí.

Zdroj: https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716791

Muj komentar: Pokud plati verze toho "slusneho studenta", ktery verejne (podle vlastniho vyjadreni) nazyva starsiho cloveka kriplem, tak se vubec nedivim, ze dostal pres hubu. Velice take pochybuji, ze podobne individuum studuje exaktni vedu.

10. 6. 2019

Strana VK mladšího (nikoliv společný projekt dvou Klausů!) je na světě. Snad je to dobře, personální a programová podoba nové strany se ukáže až na podzim). Zatím to vypadá, že se nebude jednat o konkurenci SPD, ale že strana bude mířit na úplně jiný typ voličů. Podle včerejšího vyjádření se chce zaměřit na témata jako rychlejší stavba dálnic, lepší využívání peněz ve školství a odstraňování zbytečné byrokracie. O tématech jako bezpečnost, imigrace a islám ani zmínka. Slovo "národ" ani "národní stát" nezaznělo ani jednou. Za celou dobu nezaznělo žádné vyjádření, které by nemohl říct třeba Petr Fiala, prostě umírněný styl klasické politiky. V devítičlenném vedení strany je Tomáš Grygar ze Svobodných (pokud si pamatuji, obdivovatel britské Konzervativní strany), a pak samí lidé, jejichž politické názory jsou absolutně neznámé (pokud nějaké mají).

Osobně neskrývám určité zklamání. Na základě předchozího vystupování VK mladšího jsem čekal něco trochu jiného. Ale je to teprve začátek, za pár měsíců může být vše úplně jinak.

10. 6. 2019

9. 6. 2019

Z dnešního komentáře o duši protibabišovského demonstranta.

Vidíte, že s vaší zemí to jde od desíti k pěti, a přitom pravidelně opakujete frázi o tom, že „ještě nikdy jsme se neměli tak dobře.“ Papouškujete, že „muslimové k nám nechtějí,“ a přitom vidíte všechny známky rychlé probíhající islamizace.

Ten rozpor se dá potlačovat celé roky. Ale dobře se s ním nežije. A najednou je tu řešení. Splynete s davem, který vám dá pocit, že jste poctivý, autentický a mravný. I ta nejmenší stopa vlastního selhání je pryč.

Petr Hampl: Psychoterapie na Letné

9. 6. 2019

Samizdat.cz:

Fiktivní rozhovor člověka z naší doby, třeba pana Karla (K), s Ferdinandem II. Aragonským (FA) před 500 lety:
FA: A jak teda bude probíhat conquista za vašich dob?
K: Budou se k nám plavit hordy nevzdělaných zubožených lidí přes moře.
FA: To je jasné. A budou mít dobré lodě, děla a pušky?
K: Ne, budou mít jen chatrné čluny.
FA: A vy nebudete mít loďstvo a armádu?
K: Ale budeme, budeme mít nejmodernější zbraně s obrovskou palebnou silou a skvěle vycvičenou armádu.
FA: Tak proč je nepotopí ještě na moři?
K: No, armáda je bude pomáhat zachraňovat.
FA: Tomu nerozumím. Pak je budou prodávat na trhu jako otroky?
K: Ne, pak jim zajistí ubytování a peníze ze sociálních dávek.
FA: Co to jsou sociální dávky?
K: To je, že stát vezme peníze těm, kteří něco dělají, a rozdá je těm, co nic nedělají.
FA: Takže si vlastně budete dovážet a vydržovat žebráky?
K: Vlastně se to tak dá říct.
FA: A jak pak bude probíhat to kolonizování, když na vás budou pořád závislí? Neumím si představit, že by se nějací žebráci spojili a ovládli mé království. Kdo by jim pak taky dával almužny, že?
K: No, sami jim umožníme, aby se dostali k moci.
FA: A proč? Provedou nějakou vzpouru nebo povstání?
K: No, pár z nich bude umět vyrábět a odpalovat výbušniny, pár jich někoho zastřelí nebo podřeže nožem za to, že je křesťan, ale půjde to celé mírumilovnou cestou.
FA: Pořád tomu nerozumím.
K: No, nakonec vyhrají v demokratických volbách.
FA: Jako, že je necháte kandidovat do úřadů?
K: Ano.
FA: Proti tomu se přece musí šlechta a měšťanstvo postavit!
K: No ti, kteří se proti tomu staví, jsou zavrženíhodní rasisti. Vzdělanci naopak budou bojovat za to, aby se tady cítili co nejlépe, byla co nejvíc respektována jejich kultura a zvyky, a aby mohli i volit a být voleni.
FA: I když to budou barbaři?
K: Ano, i tak. Oni nás budou svou kulturou a svými zvyky obohacovat, násilí proti nám bude páchat jen menšina z nich.
FA: Aha, to mí poddaní chtějí, abych je před barbary chránil, a abych zajistil uchování a šíření našich zvyků a naší kultury.
K: To ale není demokratické a humanistické.
FA: Vy mi přijdete nějací divní. Kdo jsou vůbec ti vaši dobyvatelé?
K: Muslimové.
FA: Muslimové? S těmi jsme se vypořádali jednou provždy. Tohoto chlápka znáš (ukazuje na obraz)? To je Rodrigo Díaz de Vívar – El Cid, náš národní hrdina.
K: Já vím, ale o něm se u nás nesmí mluvit, uráží to náboženské cítění našich muslimských spoluobčanů.
FA: A jak se vlastně jmenuje ten váš podivný kontinent?
K: Evropa.
FA: Evropa? To si snad děláš srandu, v Evropě by nikdo nic takového nedopustil. Zavolejte mi Cortése. To je náš přední conquistador, řekneš mu to ještě jednou, to ho pobaví.

8. 6. 2019

Martin Konvička je první ekolog, na kterého jsem kdy narazil, který není zaslepený fanatik, používá mozek a dá se s ním normálně diskutovat. A rozbíjí dogmata. Třeba tohle.

"Kdybych mi někdo zaplatil za návrh, jak efektivně a rychle zničit zbytky evropské přírody, nenavrhl bych „betonovat“, protože to trvá, je to pracné a beton po pár letech rozpraská a v prasklinách umožní růst rostlinkám a život živočichům. Navrhl bych: Masívně zalesňovat."

A o kus dál:
"Rostou vám pod oknem palmy, nebo naopak ledovec? Nerostou. Tak co blbnete?"

Především ale Konvička ukazuje, že návrh zelených radikálů jsou zničující nejen pro lidi, ale i pro evropskou přírodu.

Martin Konvička: Cenzorům už vadí i ekologie

8. 6. 2019

David Bohbot:

Evropa už nemá šanci vyhnout se občanské válce. Jak dopadne je jen na nás, ale věřím, že dokážeme vyhrát. Vše záleží na přípravě a na tom, zda lidé tady konečně přestanou žít v růžové mlze a začnou vnímat realitu takovou, jaká skutečně je.
Já zase znám velmi dobře problém radikálního islámu a jeho situaci. Žil jsem v tom prostředí, rozumím mentalitě různých skupin. Pocházím ze smíšeného města, žil jsem mezi Araby a Izraelci a znám obě mentality. Právě proto naléhavě říkám, že se musíme začít připravovat teď, dokud ještě máme úplnou kontrolu nad situací – ne za deset let, kdy tuto výhodu ztratíme a budeme jednat naslepo.

Parlamentní Listy: Rozhovor s Davidem Bohbotem

7. 6. 2019

Po událostech posledních dnů připomínám svou několik týdnů starou analýzu působení neziskového sektoru. Ukazuji v ní, že neziskovky přímo či zprostředkovaně financované ze zahraničí fakticky představují dobyvatelskou armádu, případně okupační správu. Tvrdím, že je zapotřebí na jejich aktivity reagovat jako na agresi. „To znamená registrovat, podrobit sledování, ty nejhorší postavit mimo zákon.“ A vytvořit něco jako lustrační zákon pro lidi, kteří se s nimi zapletli, aby nemohli ovlivňovat politickou situaci.
(od 57. minuty).

6. 6. 2019

Z pravidelného komentáře na parlamentkách:

Přikládáme příliš velký význam programům politických stran. Ve skutečnosti je mnohem důležitější něco na způsob třídního instinktu. Tím myslím vědomou příslušnost k sociální vrstvě. Profesionální politici se v kritické chvíli postaví na stranu profesionálních politiků, korporátní manažeři na stranu korporátních manažerů, neziskovkáři na stranu neziskovkářů. Ideály půjdou stranou. Osobnosti, které se tomu dokážou vzepřít, existují, ale mnoho jich není.

Petr Hampl: Jak se panství elit v květnu nehroutilo

5. 6. 2019

Babiš dával Sorosovi všechno, co po něm chtěl (finanční podporu neziskovek, tichou podporu islámské imigrace, uprchlický pakt, istanbulskou úmluvu...). Proč se ho Soros přesto snaží zničit? Proč jde až tak daleko, že ho možná zažene do jednoho houfu s Orbánem?

Smysluplnou odpověď můžeme hledat v chování byrokratických aparátů, protože Sorosovo nadnárodní neziskovkářské imperium už není ničím jiným než byrokratickým aparátem.

Jednotlivé části a jednotliví aktivisté - byrokraté sledují svoje zájmy, potřebují navyšovat rozpočty a vykazovat činnost. Každý intrikuje proti ostatním, a zároveň si musí dávat pozor, aby si proti sobě nepoštval celou smečku. Noví se snaží získat pozici na úkor starších aktivistů - byrokratů. Ti starší se je snaží potlačit, ale zároveň musí dokazovat, že jsou pořád dost pořád dost aktivní. Majitel to může snad nějak ovlivňovat, ale je z principu nemožné to dostat pod kontrolu. Aparát žije svým životem a generuje iracionální rozhodnutí.

Tentokrát hraje byrokratická tupost ve prospěch národa a civilizace.

4. 6. 2019

Ivo Budil skvěle:
Možná se blíží zkouška, na kterou jsme čekali celá desetiletí plných porážek a selhání mezi lety 1938 až 1989. Bude to zkouška, v níž obstojíme tváří v tvář nepřátelům demokracie a tentokrát zvítězíme. Nestojí proti nám nacistické nebo sovětské tanky či Lidové milice, ale pouze dav opájející se narcistním pocitem výlučnosti a mediální aktivisté.

Ivo Budil: Milionchvilkaři jsou nepřátelé demokracie. Obstojíme dnes?

4. 6. 2019

Před 30 lety čínští komunisté krvavě potlačili studentský protest v Pekingu. Tehdy jsem to pokládal za strašlivou tragédii. Ale dnes to vidím mnohem složitěji. Čína se vrací ke své civilizační tradici, a pečlivě si vybírá, které západní prvky přijme. Svobodu v našem západním významu nerespektují, stejně jako ji nerespektují muslimové. Ale je otázka, jestli máme právo jim to vyčítat.

Kdyby tehdy čínská vláda nenašla odvahu rázně zasáhnout, nejspíš by to přerostlo v barevnou revoluci, Čína by dnes byla rozdělená mezi americké korporace, svobody by tam bylo stejně málo, hladovělo by se a lidé by byli připraveni o veškerou důstojnost i perspektivu. Pokud Číňany nevidíme jako kořist, nemůžeme jim zazlívat, že takovou cestu nechtěli.

3. 6. 2019

Už Gréta zjevila, kdo má být premiérem místo Babiše?

3. 6. 2019

Američtí lepšolidé se snaží své spoluobčany přesvědčit, že se "mají tak dobře, jako ještě nikdy". Musí to ale ukazovat na změně mezi lety 1900 a 1990, potom se totiž trend obrátil. Až do Trumpova nástupu se stále lépe dařilo horním pěti procentům, imigrantům a speciálním menšinám, zatímco život pracujících lidí byl stále těžší. Stejně jako v celém západním světě.

Human Progress: Those Born in U.S. Today Are "Luckiest Crop in History"

2. 6. 2019

Z dnešní úvahy:

Andrej Babiš není dobrým premiérem.  Země je pod jeho vedením na cestě od špatného k horšímu. Přesto je racionální, abychom ho jako občané dočasně podporovali. Abychom mu ze všech sil drželi palce, než se objeví někdo schopný porazit ho ve volbách a vládnout lépe. Ovcovitý dav manipulovaný euroneziskovkami a sorosovskými nátlakovými skupinami tou alternativou rozhodně není.

Petr Hampl: Proč dočasně podporuji svého premiéra

2. 6. 2019

Bolševismus se vrací. Vše nasvědčuje tomu, že ve své rané brutální podobě. Stalinista Corbyn je na cestě stát se britským ministerským předsedou a Zelení jsou podle výzkumů nejsilnější stranou v Německu. Lidé jsou zděšeni (jako v tomto případě Hynek Charous) a pořád ještě doufají, že je to omyl. Doufají, že až si lidé uvědomí, koho vlastně volí, přestanou Piráty, Zelené a jim podobné podporovat.

Ve skutečnosti ale aktivisté a tvrdé jádro podporovatelů Pirátů velmi dobře ví, o co jde. Stejně jako to vědí komentátoři, univerzitní učitelé a politici tzv. demokratických stran, které s Piráty a různými sorosovskými skupinami spolupracují. A další mají příliš vymyté mozky.

Je ale důležité vidět jeden obrovský rozdíl proti starému bolševismu. Komunismus, který jsme poznali v českých zemích, byl vždy spojen s étosem ochrany chudých pracujících vrstev. Dnešní nový zelený bolševismus počítá s terorem bohatých vůči chudým, nikoliv naopak. Tak tomu bylo v prvních letech Sovětského svazu, kdy bolševici z nóbl rodin masakrovali vesnické rolníky a další „méněcenné“ skupiny.

Proč jim vadí estébák v čele vlády? Protože reálný socialismus odsuzují jakožto příliš mírný, příliš národní, příliš lidový, příliš tolerantní. Jan Čulík do Britských listů nedávno napsal, že husákovský režim byl nesnesitelně pravicový. Kdyby Babiš pomáhal nějaké che-gueverovi, a zůstaly za ním hromady mrtvol, kavárna by jej oslavovala jako hrdinu.

Hynek Charous: Zelení: Novodobí rudo-hnědí

1. 6. 2019

Dnes na parlamentkách:

Otázka nezní, proč došlo k napadení Ladislava Jakla, ale proč k tomu nedošlo mnohem dřív. Je to jeden z klíčových rysů současného politického režimu – urážení politických oponentů, označování slušných lidí za fašisty, rasisty a xenofoby, zákazy besed, blokování na sociálních sítích, policejní stíhání, vyhazování z práce, teď logicky dochází na fyzické napadání a bude se to dále stupňovat. Portál Seznam zveřejňuje seznamy údajných nepřátel státu, terče jsou tedy jasně definovány.

Rozhovor pro Parlamentní listy

Glosy za květen 2019

Glosy za duben 2019

Glosy za březen 2019

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál