26. 3. 2019

Dali byste skoro 10 000 za čtyři hodiny výuky šéfa fašistické skupiny Člověk v tísni a superúspěšného čerpače dotací Šimona Pánka? Kdyby vám to platila korporace, kde jste manažerem, tak možná klidně. Ostatně, ona to ta korporace stejně přeúčtuje daňovým poplatníkům v rámci nějakého státního rozvojového programu.

A co se tam naučíte? Intrikova, manipulovat, předstírat, lichotit nadřízeným. Nic jiného ke své práci stejně nepotřebujete. V byrokratickém žargonu se to označuje jako "leadership" nebo "upevňování společné vize."

Svět korporací a svět ultramarxistického extrémismu fakticky splynuly.

Školení Autentický leadership se Šimonem Pánkem

25. 3. 2019

Mluvčí studentských protestů Petr Doubravský: Do roku 2031 Země zanikne globálním oteplováním. Proto je nutné zastavit emise do roku 2050.

25. 3. 2019

Naděje na záchranu civilizace spočívá v tom, že se současné elity vnitřně zhroutí dříve, než stačí dokončit výměnu obyvatelstva. Po včerejšku vidím svět zase o něco optimističtěji, vidíme totiž to hroucení v přímém přenosu.

Elitářští intelektuálové poměrně úspěšně rozšířili lež o tom, že americký prezident Trump prý za svoje zvolení vděčí Rusku. Ta lež nadělala dost škody, a mohlo při tom zůstat. Jenže v horních patrech neziskovek, korporací a redakcí panuje stádní myšlení. Smečka je neustále připravena rozsápat každého, kdo by i jen náznakem zpochybnil dogma. A zároveń se soutěží, kdo bude radikálnější - v islamizaci, boji proti Trumpovi, boji proti Zemanovi, zavádění dalších pohlaví.... to všichni znáte.

V takové atmosféře vznikl nápad, že bude vytvořena oficiální vyšetřovací komise zabývající se Trumpem a ruským ovlivňováním voleb. Nikdo neřekl nahlas, že to je pitomost. Takže se do toho pustili, utratili miliony dolarů (pochopitelně ze státního), proběhly výslechy tisíců svědků a podezřelých... a nedokázali se vyhnout závěru, že k žádnému ruskému ovlivňování nedošlo. Prostě trapas.

Jsem zvědavý, jak budou postupovat lháři z České televize, bakalomédií a Seznamu. Můj odhad je, že budou tvrdit, že protitrumpovská obviněná byla potvrzena (a doufat, že jejich diváci neumí anglicky).

24. 3. 2019

Když už se připomínají veškerá minulá pochybení VK mladšího, taky si přisadím.

24. 3. 2019

Zatímco o ruském zasahování do amerických voleb se pořád jen spekuluje, společnost Google ovlivňuje volby prokazatelně a cíleně. Což takhle neztrácet energii mýtickým Putinem, a konečně si posvítit na organizace typu Facebook, Google, Apple a Microsoft?

24. 3. 2019

Jednání novozélandské premiérky Jacindy Ardernové přesně potvrzuje teorii formulovanou v Prolomení hradeb. Ukázková příslušnice nadnárodní elity, feministka, cítí se doma víc v globálních byrokratických strukturách než na Novém Zélandě.

Není cvičená k tomu, aby přemýšlela a už vůbec ne k řešení problémů. Úplně perfektně ale umí něco jiného - vyhodnotit, kdo drží moc, a získat jeho přízeň. V tomto případě se ponižuje před vůdci radikální islámské komunity. Úplně stejně by reagovala na jakoukoliv jinou stresovou událost. Nemá v zásobě nic jiného.

A je dobré si všimnout, že i toto sebeponižování cílí víc na vytváření dojmu než na co jiného. Třeba probíhající odzbrojení obyvatel je dobrovolné. Kdo chce, ten si svou útočnou pušku nechá. Jde o mediální obraz, nikoliv o realitu.

23. 3. 2019

23. 3. 2019

Sorosovi lidé vydají 170 milionů korun na korumpování pracovníků české justice, včetně soudců. Platit budou norští daňoví poplatníci. Tuto další děsivou korupční kauzu se ani nenamáhají skrývat. Dokonce si koupili ministerstvo spravedlnosti, aby jim to pomohlo organizovat. Neuvěřitelné! Něco podobného nebylo myslitelné nikdy v českých dějinách.

Analytička Gatestonova Institutut Judith Bergman si všimla, že v řadě případů vynášejí evropské soudy rozsudky, které fakticky nejsou založeny na textu zákona, ale na stanovisku nějaké neziskovky. Tady vidíme kořeny toho.

Je stále jasnější, že máme na vybranou. Buď tu trpět multikulturní neziskovky nebo uhájit základní občanské svobody. Nemůžeme ale mít obojí zároveň.

Justice.cz: Na podporu české justice půjde 170 milionů korun

22. 3. 2019

Prolomení hradeb konečně jako e-kniha!
Příznivce, kteří přispěli na vydání, a tudíž mají e-knihu zdarma, budu kontaktovat v nejbliších dnech.

Knihkupectví Martinus: eKniha Prolomení hradeb

22. 3. 2019

Ach jo, tak nám zakážou i roundup, jehož účinnost je směšně nízká proti tomu "neekologickému", co se používalo dříve. Kdo nechce mít zahradu plnou plevele, ať to stříká destilovanou vodou. Nebude to fungovat, ale nebude to působit rakovinu - tedy do doby, než nějaká nadnárodní predátorská právnická firma zahájí proces proti destilované vodě.

21. 3. 2019

Politolog Ivo Budil sepsal hezký text o tom, jak je důležité stále rozlišovat mezi levicí a pravicí. Popsal tam také, na jakých hodnotách má být pravicové myšlení založeno. O dva dny později napsal článek na stejné téma viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Sestavil stejný seznam hodnot a označil je za typicky levicové. A tady jsme u jádra problému. Když použijete výraz jako "pravice" nebo "kapitalismus", musíte strávit minimálně 15 minut vysvětlováním, co tím výrazem myslíte. S rizikem, že stejně skončíte u hádky o pojmy. Proto se těm slovům vyhýbám.

21. 3. 2019

Obávám se, že takzvaná "demokratická pravice" došla až tak daleko, že i obyčejná lidská slušnost je pro ně dostatečným důvodem, proč někoho vyřadit z veřejného života. Zfanatizovaní blbečci. Nic míň, nic víc.
Pozitivní na tom je, že se zjevně blíží kolaps systému. Negativní na tom je, že klesá naděje, že kolaps a následná výměna moci proběhnou bez excesů.

Tomáš Grygar: Do pr*ele, kdo jiný by měl být ústavním soudcem než profesor teorie práva a ústavního práva, emeritní dvojnásobný děkan nejstarší a největší české právnické fakulty a zkušený advokát Aleš Gerloch???

Pan profesor je zkrátka vysoce inteligentní člověk, nezpochybnitelná odborná autorita, která je však národně a konzervativně smýšlející a nejde na ruku kulturně-mediální frontě pražské kavárny. To senátorským bafuňářům z TOP09/STAN/KDU... k odmítnutí stačí.

To se opravdu budeme řídit "radami" od někoho z Cardiffu???

Být prezidentem, na ÚS navrhnu jména: Gerloch, Koudelka, Mlsna, Gřivna.

20. 3. 2019

Sdílím a připojuji své osobní svědectví, že v dobách, kdy se klausismus vyplácel, byl Pavel Šafr nejfanatičtějším fanouškem Václava Klause v celé zemi (byl to tehdy můj šéf). Inu, to jsou ty morální ikony.

Jaroslav Plesl: Bývaly doby, kdy Pavel Šafr lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl. A hele, jsou z toho i fotky!

20. 3. 2019

Britský lid si odhlasoval odchod z Evropské unie. Britská premiérka rozhodla, že z Unie neodejde.

Premiérka má k dispozici gigantický policejní aparát, a podporu sorosovských skupin. Britský lid má leda tak právo makat a držet hubu. Není tedy co řešit.

Jo, a musíte tomu říkat demokracie. V opačném případě vás britská policie strčí do věznice plné muslimských radikálů a odepře vám jakoukoliv ochranu. Vaše smrt se pak vyšetřovat nebude.

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

19. 3. 2019

Všimněte si, že s tím, jak se elity izolují a propadají uzavřenému imbecilismu, vrací se myšlenková schémata, která byla odmítnuta na začátku středověku. Že bychom mimoděk vycházeli vstříc jedné civilizaci známé svou mírumilovností?

Začalo to představou, že je možné, aby se ženská duše nastěhovala do mužského těla a naopak. Ta představa zcela popírá všechny poznatky biologie a psychologie posledních 500 let, ale kdo by se tím zabýval. A tak se mužské tělo předělává na ženské, aby se s duší sladilo. Jenže pak se tam nastěhuje zase ženská duše, a tak pořád dokola.

A nyní tu máme další starověký prvek. Slaboduchá panna (velmi mladá dívka) se stává orákulem, které věští stav planety. Celý svět naslouchá, náměstí jsou kvůli tomu plná, první stránky novin řeší poslední výroky orákula.

Opravdu se nemůžeme divit, že jsme Rusům, Číňanům a dalším pro smích.

Mimochodem, věstecké schopnosti by měly zmizet se ztrátou panenství. Jsem zvědavý, jestli se to začne řešit. Ale moc by mě to nepřekvapilo.

19. 3. 2019

Dnešní žákovské a studentské demonstrace skutečně připomínají něco z předlistopadového období - vítání delegací spřátelených socialistických států. Uvolnili nás ze školy, rozdali nám mávátka a šlo se. Každý byl rád, že se ulil ze školy a jiný význam to nemělo. Nemá ani dnes. Tehdy i dnes bylo pár angažovaných blbečků, co z kariérových důvodů předstírali, že té ideologii věří - tehdy to byli svazáčtí funkcionáři, dnes jsou v Sorosovských organizacích. Tehdy i dnes se ztrapňovali na televizních obrazovkách - což viděli všichni kromě nich a jejich rodičů.

18. 3. 2019

Kandidátka do europarlamentu za ODS podporuje klimatické záškoláky. Teď už zbývá jenom, aby se profesor Fiala začal cítit ženou, a očista strany bude dovršena.

18. 3. 2019

Jak myslí Brenton Tarrant, který podnikl teroristické útoky na Novém Zélandu? Co ho inspirovalo? Proč neviděl jiné východisko? Jak uvažoval o dopadech svého útoku na držitele zbraní?

Petr Hampl: Svět podle Brentona Tarranta

18. 3. 2019

Když vidím debaty posledních hodin, tak jen čekám, kdy Aeronet odhalí, že neexistuju a že jsem jenom fejk vymyšlený židovskými spiklenci. Prokáže se to analýzou videí z mých přednášek.

18. 3. 2019

David Bohbot naprosto přesně. Strašně toužím po tom, abychom ve válce civilizací byli tím silnějším, kdo si může dovolit velkorysost. Dnes jsme ti slabší, ustupující, hůře vyzbrojení, hůře organizovaní. Jsme ti, jejichž území je dobýváno a zoufale se snaží uhájit aspoň něco. Ale to neznamená, že se to nemůže změnit.

17. 3. 2019

Z dnešního komentáře:

Tak ODS má za sebou okázalý razantní rozchod s myšlenkami, pro jejich prosazení byla v roce 1991 založena. Těm s kratší pamětí připomínám, že v ODS nikdy nešlo o boj proti komunismu, protože ten už byl v té době mrtvý. Hlavní ideologií ODS bylo razantní odmítnutí havlismu (který mezitím splynul s neomarxismem). Dnes havlisté stranu ovládají.

Petr Hampl: ODS je KSČM 2.0

17. 3. 2019

Na terorismus si musíte zvyknout. Patří k moderní multikulturní společnosti. Pokud ovšem nejsou oběti muslimové, to je pak něco úplně jiného.

17. 3. 2019

V pár fotografiích se vracím k besedě v Českých Budějovicích (příští bude v pondělí 25. března ve Zlíně) a přidávám vysvětlení, proč na Slovensku Soros rozhoduje s takovou snadností, zatímco u nás musí každou maličkost těžce vybojovat.

Přitom podle národní tradice by měli být Slováci ti bojovnější. Jenže současnost rozhoduje víc než tradice. Česká republika je země, kde téměř denně probíhají veřejné besedy nositelů opozičních myšlenek. V desítkách či stovkách měst a obcí působí nezávislé vlastenecké skupiny (zmíněnou budějovickou besedu organizovali Jihočeští vlastenci - naprosto perfektně), řetězové maily zasahují statisíce lidí a další statisíce se aktivně podílí na šíření antirežimních informací. V takovém prostředí nestačí dát pár desítek milionů reklamní agentuře a nechat zvolit koně senátorem nebo Čaputovou prezidentkou.

16. 3. 2019

Vyloučení VK mladšího je výborná zpráva pro něj osobně, pro ODS i pro Českou republiku.

VK už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP09 a Piráty. Pro Českou republiku je skvělé, že energie a schopnosti VK mladšího (a řady lidí, kteří mu věří) nebudou blokovány v ODS.
Jak jsem napsal v Prolomení hradeb, vládnoucí elita se rozpadá, některé klíčové osobnosti se připojují k nižším třídám.

V následujících týdnech budeme svědky pokusu úplně zničit reputaci VK mladšího. Pomluvit, očernit, zničit. Můj odhad je, že ten pokus nebude úspěšný. VK je v dobré kondici, má dostatek podporovatelů a "kavárna" ztratila většina bývalé síly. Porazí česká neobolševická média stejně, jako to v Americe dokázal Donald Trump.

Osobní poznámka. Před pár lety se mě Petr Mach pokusil dostat od Svobodných velmi podobným způsobem (a ze stejných důvodů) jako Fiala Klause. Ale VK mladší situaci zvládl způsobem o třídu lepším. Prostě tu politiku umí. Bravo! Proto mají někteří stavět strany a jiní psát knihy.

16. 3. 2019

"Nebudu dělat domácí úkoly, dokud se nezmění podnebí." Nic nového. Za našeho dětství jsme říkali "až naprší a nebude bláto," což je přesně totéž. Ale neprocházelo nám to.

16. 3. 2019

Válka vzniká tím, že jedna skupina lidí začne systematicky útočit na druhou, snaží se obsadit její území a podřídit si ji nebo ji vyhladit. Protiúder není začátkem války, ale její standardní součástí.
Řešením není zastavení protiúderů, nýbrž zastavení války.
Tolik k událostem posledních dnů.

15. 3. 2019

Vysvětlení pro paní Šlechtovou: Přirovnání "Nebudu děvka" neznamená, že jste na prodej, ale nikdo vás nechce koupit.

15. 3. 2019

Integrace dovršena. Zabiják Islámského státu pracuje na ministerstvu spravedlnosti státu New York.

Geller Report: Islamic State Terrorist Currently Works For The Department of Justice in NYC

15. 3. 2019

Proč vzbuzuje tak nesmírně zásadní výročí zahájení německé okupace tak málo pozornosti? Protože protektorát byl de facto obnoven. Znovu žijeme v okupované zemi a evropští vládcové znovu usilují osídlit území českých zemí nějakým domněle kvalitnějším obyvatelstvem.
Z pohledu elit by tedy bylo logické oslavovat zřízení protektorátu a obsazení českých zemí německou brannou mocí jako pozitivní průkopnický čin. Jenže to by nešlo dohromady s uměle vytvářeným pocitem viny vštěpovaným Němcům.

14. 3. 2019

Po cenzuře sociálních sítí přichází další krok. Policie ČR začala likvidovat nepohodlné weby. Bez soudního příkazu, bez jakéhokoliv zdůvodňování. Jako v každém totalitním režimu.
Má to ale i čistě podnikatelskou dimenzi. V důsledku to může znamenat likvidaci celého odvětví webhostingu, protože si Češi svoje weby budou přesouvat do zahraničních datových center.

Blog Wedos: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu

13. 3. 2019

Hovada, co už několik let naprosto běžně přirovnávají židovské oběti vyhlazovacích táborů k vraždícím a znásilňujícím džihádistům, si najednou otevírají pusu na VK mladšího. Hnus. Hnus. Hnus.

13. 3. 2019

Tak jsem si i já musel vyposlechnout tu agitku, kdy pražský primátor Hřib vysvětluje občanům ve sdělovacích prostředcích, co si mají myslet o zahraniční politice. Skutečně to přesahuje standard českých 50. let a kulturně to patří spíš někam ke Castrovi nebo Chavesovi.

Nicméně musíme to vnímat v kontexu. Podstatná část voličů Pirátů to má skutečně nastaveno tak, že když jim v rozhlase řeknou, co si mají myslet, tak si to myslí. Navíc potřebují neustálé ujišťování, že to pořád ještě platí (že se názor politbyra mezitím nezměnil). Pravidelné informace o správném stanovisku jim tedy přijdou vhod. Mohou tak užitečně využít dobu čekání na dopravní prostředek.

12. 3. 2019

Chování elit se mění k horšímu snad každou hodinou. Nemůžeme si být jistí, co vymyslí fanatici utržení ze řetězu v příští minutě, ale můžeme si být jistí, že mainstream je v tom podpoří. Americké muslimské kongresmanky přišly s tím, že pokud je politik židovského původu, je nedůvěryhodný. Přesně jako ve 30. letech. Otevřeně to hlásají během zasedání, Demokratická strana stojí za nimi, mainstreamová média je podporují. Podle České televize, Seznamu a Bakalových tiskových rotvajlerů je všechno v pořádku.

Jan Sinnreich: Prolamování hradeb v USA

12. 3. 2019

Doufáte, že rušení hotovosti je ještě celkem vzdálená budoucnost? Vyvede vás z toho tento článek VK staršího, který upozorňuje, že v Mezinárodním měnovém fondu to už mají vymyšlené. Když budete dostávat výplatu, budete mít na výběr jestli 20 000 hotově nebo 22 000 na účet. Když si z bankomatu vyberete stokorunu, odečtou vám účtu třeba 120 korun. Zpočátku bude rozdíl minimální, takže se lidé nebudou vztekat. A postupně poroste, až bude mít hotovost cenu zlata.

VK starší: Mráz tentokrát přichází z Mezinárodního měnového fondu

11. 3. 2019

Z dnešní poznámky o klimatickém záškoláctví:

I mezi středoškoláky se už formovala vrstva profesionálních aktivistů. V akčním výboru vidíme stejné obličeje, které jsme nedávno viděli mezi aktivisty za přijímání islámských migrantů. Odhaduji, že do prázdnin je uvidíme ve spolku za bombardování Venezuely. Odhaduji také, že znalostmi zrovna neoplývají, ale že to nebude na překážku. Málokterá škola by se jim odvážila odepřít maturitu, a u přijímaček na fakultu humanitních studií nebudou mít problémy.

Petr Hampl: Klimatické spolčení hlupců

11. 3. 2019

Ze zdravice Madeleine Albrightové:

V srdečném, soudružském a přátelském ovzduší bude se svými zdejšími druhy rozprávět o nerozborném přátelství mezi americkým a českým lidem, plánovat další spravedlivé a liberálně demokratické osvobozování národů z područí starého nepraktického světa a bude nás také varovat před námi samými.

Nesmíme se prý bát potoků krve. Pravda a láska za to stojí. Vy, kdož sledujete cíle ušlechtilé, pravdu a lásku do krve bráníte, vězte, že velká źena míru nepřijíždí s prázdnou.

Stanislav Novotný: Vítej doma, slavná rodačko!

10. 3. 2019

K rušení hotovosti, ke kterému už je nakročeno. Naivní sluníčka opět omílají, že "kdo je poctivý, nemusí se bát dohledu," ale ve skutečnosti jde ještě o něco jiného.
Jakmile budou všechny vaše peníze na bankovní účtu a nebude možné je vybrat hotově, může vám regulátor nařídit, co si máte koupit a za kolik. Pokud si to nekoupíte, prostě vám odpovídající obnos zruší. To není jen teoretická možnost. V odborných kruzích kolem Mezinárodního měnového fondu už probíhá odborná diskuze o technických detailech. Koho to zajímá podrobněji, může se podívat do článků, které o tom napsala Hana Lipovská pro Institut Václava Klause.
Fakticky to znamená, že nebudou existovat žádné peníze, které by byly vaše. jenom vaše. Všichni posuneme do režimu "za byt a stravu." Ve starých dobách se takový druh vztahu označoval termínem otroctví.

10. 3. 2019

Víte, že hadísy jsou pro muslimy mnohem směrodatnější než korán? Jedná se o krátké příběhy, ve kterým Mohamed ustanovil nějakou zásadu, kterou jsou všichni muslimové povinni dodržovat. Kompletní hadísy nejsou dosud ani v angličtině, nicméně jsou k dispozici různé výtahy. Jeden z nejpřehlednějších sestavil Bill Warner, který to hlavní shrnul podle témat: hadísy o džihádu, o židech, o sexu, o medicíně, o zvířatech, o umění, o zacházení s odpadlíky atd.

Publikace Centra pro studium politickéh islámu: Hadísy - Mohamedova sunna

9.3. 2019

Samizdat.cz:

Tommy Robinson opět v ohrožení! Je cílem justiční vražda?

Co uděláte, když vám odvolací soud totálně shodí rozsudek? Začněte stejný čin stíhat za jiný paragraf. Jednou to přece vyjít musí.

Prý se tomu říká právní stát.

Opět se operuje s porušením zákazu informovat o soudu. Jako druhý bod obvinění je to, že svou činností způsobil úzkost obviněným mužům!!! Ano - těm, kteří roky znásilňovali malé holčičky! To snad mohou vymyslet jen v Británii.

https://www.tr.news/breaking-government-to-send-tommy-robi…/

Líder Labour party, ktorá má veľa voličov z radov moslimov, Watson, sa vyjadril, že je škoda, že Robinsona nezavraždili vo väzení a niekto ho nafilmoval a dal to video na youtube. Video ale bolo dostupné iba niekoľko desiatok minút.

Určite Watson zaintervenoval, aby ho stiahli. Ja som ho ale stihla vidieť, lebo zrovna vtedy som sa pripojila na youtube, takže môžem osobne potvrdiť, že to naozaj povedal. Chcela som ho o pár minút zdielať, ale už bolo zmazané. Je verejným tajomstvom, že do väzenia chcú Tommyho znovu poslať preto, aby ho tam moslimskí radikáli zavraždili.

Zdroj: https://tvrdonova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703718

Neuvěřitelné, co se dnes v Británii - kdysi svobodné a demokratické zemi - děje...

9. 3. 2019

Během toho měsíce, kdy jsem byl opět zablokován, jsem mohl přemýšlet o pravicových argumentech, podle kterých se prý žije mnohem svobodněji, když korporace mohou blokovat, koho se jim zachce.

Pokaždé, když jsem nemohl odpovědět na zprávu, tak jsem pocítil, že je moje svoboda projevu mnohem lépe chráněna. Vnímal jsem, že je i moje vlastnictví lépe chráněno, protože v případě útoku na můj majetek bych se nemohl ozvat. Jásal jsem nad kvalitnější demokracií, když ve veřejné diskuzi mohou být prezentována jen vládní stanoviska. Pak jsem přemýšlel, jestli mám vzít miliardu dolarů a vybudovat konkurenční platformu, ale svobodně jsem se rozhodl, že tak neučiním. A celkově jsem se hrozil Klausova návrhu, protože kdyby mě korporace nemohla blokovat, vznikl by "etatismus."

A teď vážně. Pokud někdo obhajuje právo korporací blokovat uživatele sociálních sítí, je to buď přívrženec tyranie nebo hlupák.

8. 3. 2019

Z dnešního komentáře o vyvěšování tibetské vlajky.

Je-li konfederační prapor symbolem rebelství, co vlajka Tibetu? Ta vyjadřuje mimo jiné přesvědčení, že má být nastolena globální vláda a že tato vláda nemá podléhat žádné demokratické kontrole.

Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor

8. 3. 2019

Nejznámější český školitel manažerských dovedností David Gruber si pečlivě vybírá, co čte. Ví, že čas je vzácný.

8. 3. 2019

Myslím, že fenomén Čaputová ukazuje na rostoucí rozdíl mezi českou a slovenskou společností. Dokážete si představit, že by u nás vyhrál Hilšar přímou prezidentskou volbu?

Ukazuje to, jak významné jsou ty aktivity, které nemají bezprostřední politický dopad - od setkávání a besed přes vytváření facebookových skupin až po řetězové maily. Vedou k formování společnosti, která na stejné akce globální elity reaguje podstatně jinak.

7. 3. 2019

První zpráva po obvyklé 30denní blokaci.

NEBUDU kandidovat v eurovolbách. Pokud se k vám dostane jiná informace, tak je nepravdivá.

Budu podle možností podporovat všechny vlastenecké kandidáty, kteří mají aspoň nějakou šanci.

Doplnění: Případné doporučení koho volit dám až na konci kampaně.

7. 3. 2019

Věděl jsem, že garmoška a balalajka jsou zakázané nástroje. Ale kytara? To už nás ohrožuje i Španělsko?

7. 3. 2019

Na pražském Náměstí Svobody, kam jsem chodil do školy, stávala socha rudoarmějce. Žádná politická agitka, prostě kamenný kluk, podle vzhledu sotva 20letý, jeden z těch desetitisíců, co v naší zemi padli, abychom nebyli vyhlazeni. Jako kluci jsme nesnášeli komunisty a Rusy, ale chápali jsme, že tohle je něco jiného.

Minulý týden jsem tam náhodou šel. Socha je pryč a je nahrazena příšernou abstrakcí! Nějaký umělec s dobrými kontakty na radnici si potřeboval vydělat. A pro starostu Prahy 6 už nejspíš není hrdinou padlý voják, ale statečný euroúředník srdnatě vydávající direktivy nebo neziskovkář odvážně čerpající dotace.

Tak si říkám, že to v květnu 1945 měli udělat jinak. Do jednoho okresu měli soustředit esesáky a gestapáky, nechat jim zbraně a nastrkat k nim prarodiče dnešních funkcionářů ODS a TOP09. Ti by se tak vyhnuli traumatům z "ruské okupace" a bylo by to přínosné i pro další vývoj českých zemí.

6. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

6. 3. 2019

Z včerejší přednášky:

Ono to není tak, že by mileniálové a mladší měli hluboké vnitřní přesvědčení třeba o škodlivosti existence národů, o 56 pohlaví a prospěšnosti džihádu. Jde spíš o hluboké vnitřní přesvědčení, že mají poslouchat. Konformita, konformita a zase jenom konformita. Na tom to stojí. A žijí ve světě, kde to dosud vede k úspěchu.

Na rozdíl od relativně nedávné minulosti žijeme ve světě, kde je úspěch primárně odvozen od toho, jak se líbíte svým nadřízeným – v korporaci, na ministerstvu, ve státní správě, na univerzitě, ve velké redakci. Pro žádnou korporaci není problém vyhodit špičkového specialistu, pokud se nadřízení cítí mocensky ohroženi. ODS se může bez problémů zbavit mladého Klause a ČSSD Foldyny. Pořád ještě existují ostrůvky, kde záleží na tom, co umíte, ale zmenšují se, a vesměs jsou obsazeny.

6. 3. 2019

Z komentáže pro Institut Václava Klause:

Neznáme z dějin žádný případ, kdy by byla bezpečnostní hrozba zažehnána „pomáháním v místě“ nebo „řešením kořenů problému.“ Na bezpečnostní hrozby platí dobrá připravenost vlastních bezpečnostních sil.

Pokud se kdy v dějinách řešily příčiny, tak až po vítězném konfliktu. V našem případě by to znamenalo až poté, co budou zcela zastaveny migrační toky, islámské menšiny asimilovány a jejich nejradikálnější části deportovány.

Petr Hampl: Nebezpečná iluze pomáhání v místě

5. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

5. 3. 2019

Šest týdnů po oznámení vstupu do politiky je konečně venku program, který chce Jaromír Soukup prosazovat. Má jen dva body. Výběr daní od nadnárodních korporací a boj s hospodářskou kriminalitou. S oběma se dá souhlasit, ale vlastenci budou nepochybně zklamáni. Chybí sebemenší zmínka o imigraci, islámu, obraně hranic, národní bezpečnosti, vztahu k EU, držení zbraní... Nový politický subjekt nemá názor vlastně na nic. Samozřejmě, kromě povinných frázích o exekucích a snižování administrativy.

Když k tomu přičteme, že kromě otce zakladatele zatím není známo jediné jméno, působí to dojmem, že po Realistech je tu další zahozená šance.

5. 3. 2019

Holky si celé roky stěžovaly, že je nechtějí brát do oddílů klukovských skautů. Když je tam brát začali, tak zjistily, že vlastně nechtějí být ve stejném oddíle s klukama. Tak si založily oddíly klukovských skautů, kam smějí jenom holky.

Muže s dlouhou zkušeností s manželkami či přítelkyněmi to vůbec nepřekvapuje. Ale v tomhle případě se tím také roky živila smečka aktivistů a advokátů, což je mnohem vážnější. A nečekejme, že to tím skončí. Právě teď možná sepisují diskriminační žalobu jménem plešatého vousatého chlápka, který se cítí ženou.

5. 3. 2019

Těm, kdo litují odchodu místopředsedy Svobodných Jiřího Payna z politiky, těm připomínám, že mimo jiné požadoval věznění kritiků islámu, a že podporoval válečnou výpravu proti Rusku. Rozhodně to nebyl žádný hlas rozumu.

5. 3. 2019

Privatizace všech českých bank probíhala podle stejného scénáře (vyjma speciálního případu IPB).

1) Banka normálně funguje, pokrývá všechny operace, s platbami není ve zpoždění. Nic nenasvědčuje tomu, že by byla v problémech.
2) Banka se připravuje na privatizaci. Najednou se ukáže, že je vytunelována. Dohodne se proto, že cena bude nulová nebo nový majitel dokonce ještě dostane nějaké peníze od české vlády.
3) Banka přejde k novému majiteli a okamžitě se ocitá v mnohamiliardovém zisku.

Kdyby taková operace proběhla dnes, nepochybovali bychom ani na vteřinu, o co jde. Jenže před 20 lety jsme věřili médiím. Smutné na tom je vlastně hlavně to, že někteří slušní lidé si dodnes nepřiznali, že tehdy byli úplně obyčejně ojebáni, a jak to s bylo s "vytunelováním bank". Čekám, že i pod tímhle statusem budou vztekle nadávat, protože v tom cítí osobní problém.

4. 3. 2019

Lidem, kteří mají zakázán Facebook, by měl být zakázán také vstup do veřejných prostor, jako jsou ulice, chodníky, parky apod. Není to názor izolovaného magora, ale vlivné britské odborové centrály TUC, která je jedním z hlavních sponsorů Labor Party. Zatím se nezdá, že by s tím někdo měl problém.

Další postup už známe. Budou nás ujišťovat, že je to hoax, že se to neplánuje a do pěti let to zavedou.

Dobře to ukazuje, jak nesmírně pokrytečtí (nebo naivní) jsou ti, kdo obhajují cenzuru na sociálních sítích "soukromým vlastnictvím". Velmi dobře vědí, že jde jen o fázi totálního útoku na občanské svobody, jenže zatím nemají odvahu se ke svému neostalinskému pohledu veřejně hlásit.

Breitbart: Trade Union Barons’ Lobby Wants Tommy Robinson Banned from ‘Public Spaces’

4. 3. 2019

Experti s překvapením zjišťují, že deradikalizační programy, dříve tak úspěšné při práci s evropskými násilníky, nefungují na islamisty vůbec nebo téměř vůbec.

Nemuseli tím ztrácet roky, mohli se zeptat každého, kdo o islámu něco ví. Násilí islámských extrémistů se přímo opírá o posvátné spisy, které jsou nezpochybnitelné. Co je na tom k deradikalizaci? Ani ti nejoddanější nacisté se o žádné takové spisy neopírali, ani Adolfu Hitlerovi nikdy nebyla připisována božská neomylnost.

Takže už máme nové řešení. Budeme si muset zvyknout, že mezi námi žijí radikální džihádisté posedlí touhou nás zabíjet. A budeme si muset zvyknout na to, že tajné služby je nestíhají sledovat všechny. Jak snadné!

FrontPageMag: Shamima Begum and the Myth of Islamic Deradicalization

3. 3. 2019

Z dnešního komentáře ke sjezdu ČSSD:

Na konci 90. let uzavřeli socani tichou alianci s havlisty a usnadnili jim ovládnutí země. Rozdali české banky zahraničním finančním skupinám. Bezplatně. Šli až tak daleko, že začala nadnárodním korporacím platit za zabírání České republiky. Ani, když studie ukázaly, že tzv. investiční pobídky škodí české ekonomice, nepřestali s tím. Vláda ČSSD provedla privatizační podvod, kterým stvořila temné Bakalovo impérium, které se pak stalo odrazovým můstkem pro tu nejhorší myslitelnou špínu. Sociální demokraté (konkrétně za ministra Špidly) změnili sociální politiku tak, že začala odrazovat od práce a vytvářet sociální patologii. Rozklad Romské komunity je nejviditelnějším důsledkem této politiky, ale dopady vidíme i v mnoha dalších oblastech. Vláda ČSSD vyjednala vstup do EU za až neuvěřitelně nevýhodných podmínek. Její hospodářská politika zlikvidovala statisíce životností a malých firem. A vše bylo dovršeno zatažením České republice do agrese proti Srbsku. Seznam by mohl dlouho pokračovat… až po inkluzi na základních školách.

Petr Hampl: ČSSD jako studijní případ kolektivní sebevraždy

3. 3. 2019

Téměř rok od vydání Prolomení hradeb vyšla první vyloženě odmítavá recenze. Jozef Sivoň v ní konečně předkládá alternativní pohled na dění v západních společnostech.

Přemíra předpisů podle něj není dána růstem byrokratických aparátů, nýbrž "rostoucí komplexností", navíc tato záplava předpisů lidi ve skutečnosti příliš nezatěžuje. Muslimové se prý asimilují do evropských rodin a navíc není možné jednoznačně konstatovat, že by jejich kultura byla nějak horší než evropská.

Mám za to, že tento alternativní popis dění v Evropě je neudržitelný. Ale konečně tady jsou dvě sady tvrzení, které je možné porovnávat. Tak to má ve správné diskuzi být. A ne tak, že se cenzuruje ani tak, že se žongluje s frázemi, aniž by byla formulována jediná konkrétní myšlenky (jak to dělá Erik Tabery).

Hrot.info: Prolomení hradeb (Recenziá)

3. 3. 2019

Bývaly časy, kdy byl metrosexuál komickou postavou. Shodli se na tom komunistický funkcionář, disident i dělník, obyvatel komunistického bloku i americký podnikatel. Byla v tom i shoda mezi generacemi. Ve smyslu základních morálních hodnot existoval pouze jeden svět. Dnešní rozdělení je patologické, a není krokem k něčemu svobodnějšímu, nýbrž ke zhroucení. Právě o tom budu, mimo jiné, mluvit ve své přednášce v úterý 5. března od 18 hodin na pražské Novotného lávce.

3. 3. 2019

K poznámce Martina Konvičky jen dodávám, že už mě přestalo bavit hrát si na to, kdo je a kdo není "krajní pravice". V době, kdy oficiální solidní politika hlavního proudu prosazuje či aspoň akceptuje likvidaci základních občanských svobod a vyhlazení celých evropských národů, v té době nemůže nikdo věřit, že jakákoliv "krajní pravice" by mohla představovat srovnatelnou hrozbu jako mainstream.

Martin Konvička:

PROČ JE PATRIOTICKÁ SCÉNA PRÁVEM BITA - bude ještě víc?

Autor píše o jednom ze skutečných hrdinů naší doby:

" je nutné si přiznat, že Robinson skutečně není žádný svatoušek a prototyp kladného hrdiny. Rodák z Lutonu vzešel z prostředí fotbalových rváčů a kromě násilných šarvátek se v minulosti nebál ani majetkové a drogové trestné činnosti či nelegálního pokusu o vstup do USA s falešným pasem. Jeho trestní rejstřík je vcelku bohatý a nezpochybnitelné jsou i jeho kontakty s představiteli ultrapravicové scény.... "

... jsou to částečně ryzí lži (např. ta cesta do USA: udělal dětinskou hloupost, ale chtěl přečůrat US úředníky, kteří ho za Obamy nechtěli pustit na proti-islámskou konferenci pořádanou P. Gellerovou), ale hlavně - Jak by si toho "kladného hrdinu" představovali?

V západní Evropě je válka - ne skautský tábor. Války vyhrávají válečníci. Válečník samozřejmě občas udělá chybu, občas musí jednat nestandardně, občas musí jednat s lidmi, kteří mu nejsou zcela po chuti. Přečťěte si životopisy válečných hrdinů, ne všelikjakých skautíků a udavčů. Nebo si čekejte na "kladného hrdinu" ... já si mezitím dám kávičku.

2. 3. 2019

Další výstižná ukázka euromyšlení a euroetiky.

Evropský parlament vyzval loni v prosinci členské státy, aby zakázaly nošení všech (!) nožů, tedy včetně běžných zavíracích nožů. Když to bylo publikováno v ČR, vydalo místní zastoupení EU lživou zprávu, podle níž se to mělo týkat jen speciálních bojových nožů. Ještě zajímavější ale je, že mezi všemi mainstreamovými komentátory, politiky a novináři se nenašel ani jeden (!) komu by takové nestydaté lhaní připadalo špatné.

Není to jen výpověď o bezskrupulóznosti moci a ubožáctví jejích lokajů. Je to výpověď o postupném hroucení osobností. Mizí rozdíl mezi pravdivým a nepravdivým. Mizí rozdíl mezi mužským a ženským. Mizí rozdíl mezi pokojným soužitím a sérií vražd. Zůstává je servilita a čekání na příkazy shory. A tihle lidé se pokládají za morální vzor! Tihle lidé chtějí poučovat ostatní! Neuvěřitelné.

Fact check: Výzva Evropského parlamentu k zákazu nošení nožů, Evropská komise & aktuálně.cz

1. 3. 2019

Čtení na víkend.

1. 3. 2019

Jaderné mocnosti Indie a Pákistán se ocitly na pokraji války. Střílí se, na obou stranách jsou mrtví. Přitom nejde o nic jiného než o standardní soužití islámského a neislámského státu.

Pákistán dlouhodobě podporuje džihádistické teroristy, kteří neustále provádí útoky v Indiii. Když se při jednom z posledních (14. února) podařilo zabít přes 40 Indů, indická armáda zaútočila na výcvikový tábor na pákistánském území. Z džihádistů se během minuty staly matky s malými dětmi, alespoň podle pákistánského vládního prohlášení. Následovaly pákistánské útoky na indické území (a naopak), na obou stranách jsou mrtví. Nakonec se situace nejspíš uklidní a Pákistán bude dál připravovat teroristické útoky proti Indii.

Je to případ, který by měli dobře sledovat ti, kdo věří, že nebýt zločinné politiky západních vlád a agresí proti arabským zemím, nečelili bychom džihádu. Omyl! Indii její elity všeho nezradily, přesto je terčem útoků. Stejně jako každý, kdo má tu smůlu, že má islámské sousedy a nedokáže je ujistit o své drtivé převaze i o svém odhodlání tu převahu využít.

28. 2. 2019

Zprávy o Francii zmizely z velkých médií, ale to neznamená, že by se tamní situace uklidnila. Navzdory policejní brutalitě, jaká nemá v moderním civilizovaném světě obdoby (a se kterou není srovnatelných ani posledních 25 let komunistického režimu) se nedaří nepokoje potlačit.
Proč se Francie probudila a Anglie nikoliv? Jedno z možných vysvětlení je francouzský sklon k socialismu. Ekonomické prosperitě to příliš nepomáhá, jenže když přijde opravdu těžká krize, lidé se nesnaží poradit si každý sám, organizují se a směřují ke kolektivní akci.

Gatestone Institute: Nepokoje ve Francii: Konec v nedohlednu

27. 2. 2019

Z dnešní úvahy: "Četba mainstreamových novin vede ke zhloupnutí, podobně jako sledování telenovel. Tedy pokud čtenář nesleduje také alternativní média, aby byl nucen porovnávat naprosto rozdílné pohledy a procvičoval mozek. Když si někdo plní mozek pouze pitomostmi, pitomostmi a zase pitomostmi, pak to podle toho vypadá."

Petr Hampl: Chtěli psát o Robinsonovi, píšou sami o sobě

27. 2. 2019

Všimněte si, že ony čmáranice a hromady odpadků označované jako moderní umění jsou tlačeny stejnými lidmi a stejným mechanismem, jaký ničí všechny oblasti života.

"Umělec" vytvoří nějaký naprostý paskvil, kterého by si za normálních okolností nikdo nevšímal. Jenže jeho "díla" začnou nakupovat státní galerie, korporace a nejrůznější nadace. Všude na základě rozhodování multikulturních intelektuálů, kteří cítí všechno možné, jenom ne odpovědnost za peníze, se kterými disponují. Prostě podpoří kamaráda.

Když nová "tvorba" ovládne galerie a umělecká centra (za peníze daňových poplatníků), postupně se s ní smiřují další vrstvy. Nikomu se to nelíbí, ale nikdo se to neodváží říct. Kdyby daňoví poplatníci přestali platit, celý ten obor přes noc zmizí a vznikne prostor pro poctivé umění. Jako téměř ve všem.

26. 2. 2019

Tommy Robinson odhalil podvod uvnitř BBC a do dvou dnů mu byl doživotně zakázán facebook. Ale je to čistá náhoda, korporace vůbec není prorostlá s britskou vládou a neziskovkami a každý správný pravičák s tím souhlasí.

26. 2. 2019

Možná existuje poptávka po vlastenecké straně, které to bude dělat lépe než SPD. Ale zcela jistě neexistuje poptávka po vlastenecké straně, které bude od rána do večera jenom nadávat na SPD. To zvládnou mainstreamová média a mainstreamoví politici, k tomu nepotřebujeme další projekty.

25. 2. 2019

Dvě uprchlé Saudky odpadlé od víry dostiženy v Hong Kongu a vráceny zpět. Přesně jako v dobách, kdy byli vraceni uprchlí otroci. Feministky mlčí. To jsou ta vaše ženská práva!

25. 2. 2019

Když se před pár lety začal objevovat "nový evropský dějepis" spočívající v objevech, že Češi a Rusové společně napadli Němce a zabíjeli je ve vyhlazovacích táborech a že teď by se jim měli omlouvat a platit jim reparace za Osvětim, Lidice, Heydrichiádu a já nevím, co všechno, už tehdy bylo jasné, že nastoupí druhá fáze výměny dějepisu. Tou druhou fází bude trestní stíhání lidí tvrdošíjně trvajících na událostech, jak opravdu proběhly.

A je to tady! Trestní stíhání severomoravského důchodce Břetislava Olšera za to, že na svém webu publikoval článek shrnující nepohodlná, leč pravdivá fakta o pracovním táboře v Letech. Aby šikana nebyla malá, je trestní stíhání z nepochopitelných důvodů vedeno v Praze 1, takže 72letý Břetislav Olšer tedy permanentně cestuje mezi Ostravou a Prahou.

Shodou okolností před pár dny potvrdil Nejvyšší soud rozsudek, podle něhož nemohou být paragrafy o šíření nenávistné ideologie z principu aplikovány na islám. Někteří naivkové to schvalovali, že prý budeme mít více svobody. Tak tady tu svobodu máte.

25. 2. 2019

Bývaly časy, kdy bylo normální, že když člověk v článku citoval nějakou myšlenku, napsal také, odkud ji má. Jednak je to zdvořilé vůči autorovi, a taky to přemýšlivějším čtenářům umožní nastudovat vše podrobněji. Jenže v době, kdy většina publicistiky degenerovala na tupou propagandu, je to jaksi zbytečné. Nejde jen o citování, mizí novinářské řemeslo jako takové.

Jen starší pánové si ještě drží úroveň. Třeba VK starší se v článku zmínil o "nové aristokracii, což je termín Petra Hampla." Je to jednoduché a čtenář ví, kam má jít. Podobně mě nedávno ocitoval Vlastimil Vondruška.

Ve skutečnosti jsem samozřejmě rád, když některé mé myšlenky přebírá i plejáda "pravicových" novinářů, kteří zároveň cenzurují jakoukoliv zmínku o mé osobě nebo dokonce o mé knize. Ale byl bych radši, kdyby si přečetli pořádně, jak jsem to vlastně myslel.

Václav Klaus: Nová kniha autora bestselleru „Černá labuť“

24. 2. 2019

Veškerá zbývající zásoba limitované edice Prolomení hradeb. Jednotlivé texty jsou postupně publikovány na internetu (Bakalář, Hampl, Hrindová, Jakl, Kechlibar, Kovářová, Kraft, Lipovská, Šichtařová, Tomský, Vlk), ale dotiskováno nebude v žádném případě. Pokud uvažujete o limitované edici třeba jako o dárku k narozeninám, kupte, dokud je.

24. 2. 2019

Ohledně situace v Jižní Africe je důležité nezapomínat, že současný režim tam nevzniknul sám od sebe, ale byl dosazen na základě tlaku USA a Evropské unie. Než je začal Západ "osvobozovat", byla to celkem svobodná a velmi prosperující země. Jihoafričané nechtěli podstupovat válku, a podrobili se západnímu diktátu. Dopadlo to stejně jako pokaždé. A když dnes prchají ze země, kde žili po staletí (a kde se usadili dříve než současné černé obyvatelstvo), západ kašle na všechny úmluvy o uprchlících a nepustí je dovnitř.

23. 2. 2019

Je velmi hloupé, pokud si necháme kavárnou diktovat, že s tímhle se ještě můžeme nechat vidět a s tímhle ne. Často je za tím iluze, že když budeme hodní, nakonec nám přece jen poskytnou nějaké výhody. Omyl! Jestli přistoupíme na jejich hru, nakonec nás zničí - nejen společensky a finančně (což do značné míry mohou), ale i osobnostně a morálně. Přizpůsobování je k ničemu. Potřebujeme zlomit moc systému. Potřebujeme se vrátit ke světu, kde vám nemůže žádný pisálek nebo neziskovkový aktivista určovat, s kým se máte kamarádit či dokonce s kým si můžete potřást rukou a s kým už ne.

Včera v Linharticích s Tomášem Vandasem. Neříkám tím, že budu volit jeho politickou stranu ani tím nevyjadřuji souhlas se vším, co v životě řekl (protože to ani nevím). Ale je to člověk, který působí seriózně a jako dobrý vlastenec. A zcela jistě projevil značnou osobní statečnost, když ani po setrvalém policejním nátlaku neomezil politickou aktivitu.

22. 2. 2019

Nemylme se. Pirátská "legalizace prostituce" je jen prvním krokem k tomu, aby i tato oblast byla regulována, úřady určovaly normy, přípustné praktiky, správný průběh schůzek, pak budou instalována sledovací zařízení, zákazníci se budou muset registrovat atd.

Postupně to postihne všechny sexuální aktivity, aby moudrý úředník mohl posoudit, zda se jedná o prostituci či nikoliv. Jak třeba posuzovat situace, kdy se podřízená vyspí se svým šéfem a získá za to nějaké výhody?

21. 2. 2019

"Co je na youtube, co se nepočítá." Přibližně tak nějak to napsal neomarxistický senátor Goláň (taková méně známá kopie Jiřího Drahoše) jedné mé čtenářce. To samé jsem od různých sluníček slyšel za poslední měsíc minimálně 10x. Co je tím vlastně myšleno? Že tu brutální scénu sehráli najatí herci? Ne, to netvrdí. Nebo že to bylo sestříháno tak, aby vznikl zkreslený dojem? Ne, ani to netvrdí.

Jde prostě o to, že správě trénovaný sluníčkový mozek vymaže cokoli, co nepochází z oficiálního vládního zdroje. Z jedné strany to je komické, ale z druhé strany nesmírně vážné. Ti lidé se dívají na brutální mlácení nevinných, vidí násilí a utrpení, a jejich mozek to prostě vymaže. Vymazal by stejně snadno vyhlazovací tábory a plynové komory? Nejspíš ano. Zvláště, kdyby zhoršování poměrů přicházelo postupně, krok za krokem. Z toho je vidět, že těmi nejhoršími bestialitami nakonec nemusí být nějaká psychopatická monstra, ale jenom zbabělí kariéristé. Ti dnes ohrožují civilizaci více než jakýkoliv násilník.

21. 2. 2019

Napsal mi kamarád, že po marxistech tu máme hamplisty. :) Když odložíme stranou ten vtípek, samozřejmě mě těší, když se objeví někdo, kdo si Prolomení hradeb přečetl opravdu pořádně a kdo věci domýšlí ještě důkladněji. Třeba poznámka Martina Bejbla o demokracii:

K úspěšnému nastolení demokracie však musejí být navíc splněny ještě i další podmínky. Ústava musí zavádět co největší subsidiaritu do každé obce a lidově řečeno co nejvíce pušek do každé chalupy. Jde o to, aby vesničané mohli bránit svobodu proti federálnímu parlamentu, protože federální poslanci mají stále stejné zájmy, jak jsem už popsal výše. Všechny tyto podmínky současně se podařilo úspěšně splnit v USA v roce 1790 a ve Švýcarsku v roce 1848. Oproti tomu nebyly podmínky vesnické subsidiarity a ozbrojených chalup splněny ve Francii v roce 1789 a v Rusku v roce 1917 a proto také tamní pokusy o demokracii vedly ke katastrofě.

Martin Bejvl: Neomarxisté a neokonzervativci jsou dvě chapadla nové aristokracie

20. 2. 2019

ČSSD zahájila volební kampaň jako obvykle. Razantním prohlášením o přijímání džihádistů a velkými novinovými články. Snad už se jim tu sebevraždu podaří dokonat. Takhle se na to nedá koukat.

20. 2. 2019

Feministky strávily celé roky tím, že snažily přesvědčit svět, že každý sex je znásilnění a každý kontakt s erotickým podtextem je obtěžování. Snažily se přesvědčit svět, že jsou v nebezpečí už jen tím, že muži existují. Prosadily tisíce nesmyslných opatření a zničily tisíce lidských životů. Logicky se tedy našla skupina mužů, která se stáhla do ústranní a věnuje se raději hračkám než živým ženám.

A feministky? Jsou rády, že nebudou obtěžovány? Omyl! Feministky jsou zděšeny a zuří. Pochopitelně. Jak říkají moudré ženy už celé roky, nebýt obtěžována je horší než to nejhorší obtěžování.

Feminist Current: Sex dolls show us what men want from real women — we should pay attention

20. 2. 2019

Předsedkyně amerického Kongresu Nancy Pelosi se nechala slyšet, že příští prezident za Demokraty lidem odebere zbraně - bez ohledu na ústavu a platné zákony či zvyklosti. Nevyvolalo to žádnou reakci. Politici, komentáři, média... všichni se tváří, že je to vlastně úplně normální.

Ve skutečnosti toho nebude ani příští prezident schopen, protože by to znamenalo otevřený konflikt s desítkami milionů ozbrojených lidí schopných formovat milice. A toho se žádný prezident neodváží.

A tady jsme u jádra věci. Ústavy ani zákony ve skutečnosti nikoho nechrání. Pro mocné to jsou jen cáry papíru, které přestanou respektovat, až se jim přestane hodit. Občanské svobody mohou být z principu chráněny pouze mocí občanů - jejich zbraněmi, jejich ekonomickým vlivem a jejich připraveností agresivně se postavit proti vládě, korporacím, neziskovkám či jakémukoliv jinému uzurpátorovi. To nemůže nahradit žádný dokument.

19. 2. 2019

V neděli jsem podpořil manifestaci Kosovo je Srbsko. Ale vím, že ve skutečnosti už je Kosovo nevratně ztracené. Výměna obyvatelstva proběhla a tudíž není co řešit. Můžeme nad ním plakat, stejně jako můžeme plakat nad Egyptem, který byl před příchodem muslimů tak civilizovanou a kultivovanou zemí. Nebo nad Aghánistánem, který byl centrem západního Buddhismu. Nebo nad Pákistánem, Persií, Malou Asií a konec konců už i Londýnem. Budiž nám to poučením. Pokud připustíme usazování muslimů v nějaké regionu, přijímáme tím zároveň rozhodnutí o tom, že nemuslimové budou muset z tohoto regionu odejít. To nejlepší, v co mohou doufat, že odchod bez násilí. A světová média budou tleskat tomu, že humanimus a pokrokovost pouštních beduínů zvítězily nad zaostalostí civilizace, které přinesla jen demokracii, osobní svobodu a empirickou vědu.

18. 2. 2019

Poznatek z diskuzí s nadšenými zastánci pravice, které jsem v posledních týdnech vedl.

Původně existoval předpoklad, že mechanická aplikace neoliberálních ekonomických a sociálních receptů přinese aspoň takový život, jaký byl v 80. letech v Západním Německu. Když se to nenaplnilo, přešla nejfanatičtější část "pravičáků" na náhradní cíl. Jako by cílem ekonomických aktivit bylo identifikovat nejméně schopné lidi a zničit je. Taková zvláštní forma sociálního darwinismu. Je až zarážející, s jakým potěšením ti lidé píší o nezaměstnaných a obětech exekurů. Konečně na ně došlo! Dobře jim tak! Jako by jednalo o kult s lidskými obětmi a zničení těch nešťastníků mohlo přinést prosperitu ostatním.

Je to nejen amorální, ale také velmi hloupé. Nejen proto, že pro vedení normálního života potřebujeme, aby i naši méně úspěšní spoluobčané hodnotili společenský systém jako pozitivní a hodný toho, aby byl bráněn. Ale především proto, že kdyby ti nejméně úspěšní byli rozemleti do konzerv, zbývající část společnosti se opět rozdělí ve stejném poměru. Zase bude někdo méně schopný než ti ostatní. Zase bude někdo bez práce, někdo se stane obětí právnických kliček atd. Takže rozemeleme do konzerv další skupinu. A takhle to může jít donekonečna.

18. 2. 2019

Téměř zároveň s mým textem "proč už nechci mít nic společného s pravicí" publikoval článek na stejné téma ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl. Píše v něm mimo jiné:

Kyvadlo dějin se prudce vychýlilo doprava a veřejný prostor byl náhle plný tisíců nadšených konvertitů víry ve svobodný trh a kapitalismus. Někteří lidé, kteří se teprve před krátkou dobou dozvěděli něco o pravicových politických teoriích, monetarismu, teoriích vlastnických práv a veřejné volby atd. začali mít najednou pocit, že se stali vlastníky neomylného receptu na svobodu a prosperitu. Postupně se změnili v dogmatické radikály...

Jiří Weigl: O „dětské nemoci pravičáctví“ v našich veřejných debatách

17. 2. 2019

Povinná literatura pro všechny manželky, milenky a přítelkyně. Obsahuje cenná varování před muži, co o sobě příliš dbají, sportují atd. A rovněž připomíná, že povinností ženy je muže obdivovat, bez ohledu na to jaký reálně je.

Momentálně čte moje manželka, takže se budu mít ještě lépe než dosud.

17. 2. 2019

Pražský primátor Hřib odmítl poskytnout sál Českému svazu bojovníků za svobodu - kvůli ocenění poslance Ondráčka. Chtěl bych vidět, jestli by ten pokrytec odmítl půjčit sál Macronovi, jehož jednotky jsou o třídu brutálnější než předlistopadová komunistická policie.

17. 2. 2019

Kult Václava Havla získává všechny rysy uctívání svatých. Oproti katolickým je tu ale minimálně jeden podstatný rozdíl. Katolická církev má dnes poměrně komplikovaný systém ověřování, které má bránit tomu, aby byl za svatého prohlášen zločinec, podvodník nebo i třeba jen, aby nedošlo k omylu. Proto je každý návrh na prohlášení za blahoslavenného nebo svatého pracně a detailně přezkoumáván, a je dopřáván sluch nejrůznějším pochybnostem.

V havlistické sektě naopak nejsou tolerovány diskuze, natož pochyby. A co teprv nezávislé ověřování. Ideální prostředí pro nejrůznější zločince a podvodníky.

16. 2. 2019

Pokud někdo předpokládá, že by poslanci ODS mohli hlasovat celkem euroskepticky, toho vyvede z omylu tenhle článek, kde Tomáš Břicháček nedělá v podstatě nic jiného, než že cituje vyjádření samotných kandidátů.

ODS má za sebou období, kdy si vyjasnila, kde chce být. Dnes je to jednoznačně havlistická strana, která slibuje více zasahování Bruselu do českých záležitostí, a v zásadě neomezenou loajalitu.

Jestli někdo chce Piráty bez dreadů, potom je ODS ta správná volba. Ale jestli někdo volí ODS jako euroskeptickou alternativu, je docela obyčejně hloupý.

Tomáš Břicháček: ODS k Bruselu čelem, k voličům zády?

16. 2. 2019

Další židobolševický útok proti ministerstvu propagandy na Kavčích Horách. Ladislav Jakl kandiduje do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Elito, do spacáků!

16. 2. 2019

Ty případy se objevují jeden za druhým jako na běžícím páse. Muslimská aktivistka s hezkou tvářičkou. Naivní Evropané či Američané ji svorně chrání před "islamofóbií" a připadají si úžasně ušlechtilí. Mluví o ní jako o vzoru tolerance a pokrokové vyspělosti - v protikladu k vlastním "buranům". No a potom se ukáže, že ten vzor tolerance a pokrokové vyspělosti zběsile nenávidí Židy a je zapleten do financování teroristických útoků. Americká muslimská kongresmanka Ilhan Omar k tomu ještě přidala fiktivní sňatek s vlastním bratrem kvůli získání občanství.

Česká média hlavního proudu ty informace pochopitelně cenzurují. A mezitím se i nás objevují muslimské fundamentalistické aktivistky s hezkými tvářičkami, naivní čeští studenti je podporují, ředitelé gymnázií si na tom dělají kariéru...není těžké vědět předem, jak to dopadne.

15. 2. 2019

Dnešní úvaha by se mohla klidně jmenovat "proč už nechci mít nic společného s pravicí." Píšu v ní mimo jiné:

Před 20 lety byla politická pravice hnutím těch, kdo chtěli zakládat dílničky a krámky. Dnes hájí velké peníze, velké korporace, velké regulace a velký útisk. Docela obyčejně proto, že funkcionáři politických stran budou možná za pár let řešit posty v představenstvech, ale nikdy nebudou řešit chod živnosti. Že je někteří živnostníci ze setrvačnosti podporují, to na tom nic nemění.

Petr Hampl: Jak pravice zavrhla myšlenku lidské svobody

15. 2. 2019

Víte, že když než muslimové dobyli křesťanská území, neznali kolo? Vzpomeňte si na to, až vám bude někdo vykládat o vyspělosti té jejich "civilizace.".

15. 2. 2019

Upozorňuji na starší článek Marka Loužka o tom, proč jsou malé státy lepší. Elity jsou posedlé budováním velkých celků, protože poskytují více příležitostí ke korupci a umožňují se vyhnout demokratické kontrole. Ale zůstává skutečností, že v malých zemích se žije lépe - z hlediska životní úrovně, bezpečnosti i občanských svobod.

Pokud by se státy jako Španělsko, Německo či Velká Británie rozdělily, pravděpodobně by si občané každé části polepšili. A naopak, ze spojování nemůže vzejít nic dobrého.

Marek Loužek: Malé státy jsou štiky v rybníce

14. 2. 2019

Když začal Donald Trump omezovat mezinárodní obchod pomocí dovozních cel, shodli se v podstatě všichni ekonomové, že to je nerozumné a amatérské, a že výsledkem bude zdražení a ztráta amerických pracovních míst.

Teď jsou konečně k dispozici údaje o skutečném vývoji ekonomiky. Americké hospodářství generuje nová pracovní místa jako zběsilé. Ceny nestoupají. Pouze trochu klesají ceny akcií a na ně navázané manažerské bonusy, ale to nemůže nikomu soudnému vadit.

Kdyby ekonomie jako vědecká disciplína fungovala rozumně, přiznali by badatelé chybu a hledali by, co bylo v dosavadních modelech špatně. Ale to se nestane. Budou dělat, jakoby nic. Vzpomeňte si na to, až se budou tvářit důležitě a tvrdit, jak je pro nás důležitý mezinárodní obchod nebo že jsou zahraniční investice prospěšné.

I když ona na tom sociologie není o nic lépe.

The Hill: Trump's tariffs are working 'bigly'

14. 2. 2019

Jedním z triků či omylů, které nejvíce ohrožují lidskou svobodu, je přidělování občanských svobod neživým entitám - stromům, knihám, korporacím, myšlenkám a já nevím čemu ještě. Stoupenci těch nejhorších tyranií se pak mohou hájit svobodou - chrání přece svobodu ministerstva, korporace, státní byrokracie apod.

Chraňme se toho bludu. Svobodní mohou být lidé, národy a snad zvířata. Ale nikoliv korporace, firmy, ministerstva a politické strany.

13. 2. 2019

Libertariánský server dfens publikoval velmi vstřícnou recenzi na Prolomení hradeb. Skoro zajímavější než vlastní recenze je diskuze pod ní. Část diskutujících nedokáže vůbec pochopit, proč se lidem nelíbí, že naše civilizace má vstoupit do další fáze vývoje s islámem jako vládnoucí ideologií. Prý nám to docela prospěje. Pochopitelně to jsou ti diskutující, kteří s naprostou samozřejmostí využívají všech výhod moderní svobodné společnosti.

Dfens-cz.com: Recenze knihy Prolomení hradeb

13. 2 2019

V rozhovoru pro Sputnik se ještě vracím k vánočním svátkům:

Měli bychom všeobecně slevovat z našich českých tradic, protože mohou být z nějakého pohledu škodlivé?

Jde spíše o to, jestli jsme ochotní absolvovat i velmi tvrdý konflikt kvůli úplné drobnosti. Strana usilující o likvidaci západní civilizace totiž postupuje po velmi malých krůčcích. Nejdřív požaduje stromeček posunout do jiné části budovy, pak jej o kousek zmenšit, pak omezit ozdoby, potom vsunout mezi koledy nějakou muslimskou píseň atd.

Dnes je to tak, že žádný z těch kroků není dost významný, abychom kvůli němu riskovali. Navíc jsme slušně vychováni, abychom raději ustoupili, než abychom vedli spory o maličkost. A na druhé straně jsou neziskovky a jejich právníci, kteří potřebují všichni vykazovat činnost. Budou se tedy hádat a soudit kvůli nejmenšímu detailu.

Je myslitelné zakázat Vánoce?

12. 2. 2019

Včera na parlamentkách:

Kdo ví, možná se jednou dočkáme toho, že celý dějepis pro základní školy bude na jedné stránce a žáci se v něm dozvědí, že na území České republiky byly husté pralesy, kde se mezi stromy proháněl australopithecus. Používal primitivní nástroje a neuměl rozdělávat oheň. No, a potom Českou republiku přijali do Evropské unie a ta zařídila, že se tu objevila města, silnice, technika, moderní medicína a taky člověk dnešního typu. Pokud bychom vystoupili, zase se vrátí ty pralesy a opolidé.

To je samozřejmě nadsázka, ale kdo ví. Dnešní politická a mediální elita je natolik bezmyšlenkovitě poslušná, že by se s tím možná smířila bez reptání.

Rozhovor pro Parlamentní listy.

12. 2. 2019

Donald Trump je v zatím nejlepší formě za celé své prezidentství. Popularita jde nahoru a daří se mu prosazovat stále víc z volebního programu - i proti Kongresu ovládanému Demokraty.

Co se změnilo? Mimo jiné to, že v loňských listopadových volbách byli zdecimováni nekonzervativci nebo - chcete-li - "umírněná pravice", "demokratická pravice" apod. Stále jasněji se ukazuje, že právě tihle lidé představují pro civilizaci ještě horší hrozbu než extrémní levice. O extrémní levici si nikdo nedělá iluze a je to soupeř, proti kterému se dá bojovat. Ale ti, kdo provolávají konzervativní hesla či mluví o svobodě, a přitom v tichosti realizují stejný program podpory korporací na úkor normálních lidí, ti jsou opravdu nebezpeční.

Konec konců, to stejné vidíme v otázkách imigrace. Největší škodu nepůsobí ty strany, které jsou otevřeně proimigrační. Největší škody působí ty strany, které jsou v zásadě proti imigraci, a přitom drží otevřené hranice.

11. 2. 2019

Druhá ochutnávka z rozhovoru pro parlamentky:

O zasahování BIS do osnov dějepisu se diskutovalo už dost. A ta diskuze je stejně zajímavá jako ten samotný případ. Všimněte si, že nikdo z politiků, historiků a komentátorů nepoložil tu základní otázku: Jsou informace v učebnicích pravdivé? Ještě před časem bylo pokládáno za normální, že věci se v dějepise učí jednoduše proto, že se opravdu staly. Teď se neřeší, jestli se staly. Řeší se, jestli to pomůže vnutit lidem určitou ideologii.

Ten stejný trend se projevuje i jinde. Třeba výuka takzvané finanční gramotnosti. Donedávna lidé nepotřebovali speciální vyučovací předmět, aby věděli, že když něco chtějí, mají si na to raději našetřit než si půjčovat. A že si nemají půjčovat, když nevědí, jestli to dokážou vrátit. Kolik zaplatí na úrocích, od toho tu byla obyčejná matematika. Jenže matematika ze škol mizí a místo toho se děti učí „finanční gramotnost“, která je navádí k nákupu finančních produktů.

Vlastně bude zajímavé sledovat, jestli se k témuž dojde i v dalších předmětech, takže biologie bude navádět k nákupu tyčinek od Danone a zeměpis ke koupi určitých zájezdů.

10. 2. 2019

Je neuvěřitelné, jak zarezonovala drobná poznámka VK staršího o klíčové roli důchodců v současném politickém dění. Narážím na to téma tak na každé druhé besedě. Nejde jen o to, že důchodci představují tak velkou skupinu, že se nikdo nemůže stát prezidentem ani předsedou vlády, pokud nezíská podstatnou část jejich hlasů. Mnohem významnější je, že je to téměř jediná skupina lidí, která se nemusí bát vyhození z práce, může svobodně mluvit a zpravidla má i dost času a energie, aby se angažovala. K tomu přidejte to, že se jim dostalo podstatně kvalitnějšího vzdělání než dnešním třicátníkům, a životní zkušenost. Všechny propagandistické triky, které dnes "jedou", už byly na dnešních seniorech vyzkoušeny před mnoha lety. Pro ně to není nic nového.

Neomarxisté se utěšují tím, že ti lidé vymřou, jenže ve skutečnosti budou určovat poměry ještě minimálně deset let. A je vysoce pravděpodobné, že během těch deseti let se rozhodne o směřování českých zemí na příštích tisíc let.

9. 2. 2019

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Evropská unie už svou šanci na reformu minula. Zbývají už jenom dvě cesty. Buď další utahování šroubů, likvidace národních států a pád do islámské totality nebo rozpad.
Chtěl bych čtenáře varovat před politiky, kteří vyhlašují věrnost EU, a zároveň tvrdí, že ji chtějí reformovat. Ti politici sami dobře vědí, že to není možné. Ve skutečnosti jsou připraveni přistoupit na pokračování současného trendu – více migrantů, více neziskovek, likvidace zbytků českého průmyslu a další omezování občanských svobod.

8. 2. 2019

Gratuluju pražským důchodcům, kteří zvolili Drahoše senátorem. Dokáže jejich roční důchod rozkrást za jediný měsíc. Bravo!

8. 2. 219

Miroslav Kalousek získal oprávněnou reputaci bezkonkurenčně nejhoršího ministra financí v českých dějinách tím, že během krize zvýšil daně a seškrtal sociální dávky, čímž krizi výrazně prohloubil. S poměrně dramatickými dopady na život obyvatel.

Podle posledních vyjádření premiéra Babiše se chystá přesně totéž zopakovat i současná vláda během nadcházející krize. Není to divné, na ministerstvu dosud sedí stejní úředníci jako za Kalouska, a Babiš je podržel i v těch případech, kdy zcela zjevně docházelo k masivní korupci. Natož aby po nich chtěl nějaké schopnosti či výsledky. Dokonce jim udělil definitivu.

8. 2. 2019

Na včerejší debatu v Jeseníku dorazili hned dva autoři recenzí na Prolomení hradeb. Kromě probuzeneckého teologa Dana Drápala (o jeho recenzi jsem psal už dříve) také spisovatel a blogger Vlastimil Podracký. Ten ve své recenzi napsal:

Většina základních myšlenek autora je originální. Jenom bych ještě poznamenal: Evropská civilizace se nemůže bránit v tom stavu, v jakém je. Může pouze nějak zastavit další pronikání islámu. Musí se především změnit sama. Je to opravdu důležitý námět: nová konzervativní teorie, která sjednotí současné oponenty. Nemůže být jen jeden směr, jak jej třeba vytvořilo Hnutí proti islámu, které bylo čistě ateistické. Taktéž nemůže být vše založeno jen na křesťanství, neboť většina lidí jej již opustila jako víru a těžko můžeme očekávat, že by nastal nějaký hromadný návrat. Tak jako mají muslimové doktrínu, která má základ v náboženství, ale dokážou v rámci toho řešit i problémy běžného života, musíme mít i my něco takto univerzálního.

Vlastimil Podracký: Recenze knihy Prolomení hradeb

7. 2. 2019

Čekám, kdy budou neoomarxisté vyhlášeni za rasu a jejich kritika bude stíhána jako rasismus.

7. 2. 2019

Tak už začíná být normální, že jsou čeští vědci vyhazováni z práci za podezření, že podporují prezidenta vlastní země. Už se o tom i píše v novinách a nikdo se nad tím nepozastavuje! Žurnalisté pro to mají dokonce i odborný termín - "Zemanova kletba". Podle stejné logiky působila v 50. letech "kletba buržoazního původu" a ještě dříve "židovská kletba." Mimochodem, ona působí stejná "kletba" i vůči těm, kdo spolupracují s Václavem Klausem. Nejde jen o pár špičkových vědců. Ani jen o to, že o těch méně špičkových, kteří přišli o práci pro nesprávné názory, se nemluví. Ještě významnější je, že vědeckou komunitou se šíří strach.

Kdyby stejná vlna represí přišla před pěti lety, nejspíš by narazila na odpor. Jenže lidé jako profesor Matějů nebo profesor Možný, kteří by tu revoltu nejspíš organizovali, už nežijí a další jsou v důchodu. Mezi těmi, kdo jsou o generaci mladší, je pár stalinistických magorů, vedle nich pár křiváků a ostatní jsou izolovaní a vystrašení. Prostě lidé vyrostlí v grantovém prostředí, kde jsou moc a finance centralizovány a kde vyvržení z okruhu preferovaných znamená faktické ukončení kariéry. To je cena za "evropskou podporu vědy." A jen velmi těžko můžeme věřit, že to nebude mít dopad na úroveň bádání.

Lidové noviny: Drtí české vědce "Zemanova kletba"?

6. 2. 2019

Vysvětlení pro méně chápavé: psychologie, sociologie, antropologie, historie a třeba demografie jsou vědní obory. Otevírá se v nich příliš mnoho studijních míst a úroveň je mnohdy tragická, ale v dá se k tomu přistupovat jako k vědě.

Oproti tomu "humanitní studia", "gender studies", "orální historie", "sociální a kulturní ekologie" a stovky dalších - to je docela obyčejný podvod.

5. 2. 2019

Za tenhle post jsem dnes dostal 30denní zákaz na Facebooku. Mimochodem, tomu člověku jsem nabídl veřejnou diskuzi, a odmítl. Schovávat se a udávat. Piráti.

Moje statečná manželka taky dostala svých obvyklých 30 dnů. Tentokrát za to, že napsala nějaké slovenské sluníčkářce, že je hloupá. Takže od nynějška si pamatujte, že progresivistické slípky jsou prudce inteligentní, bez ohledu na to, jak se projevují.

Jestli jí bude chtít nějaký pravicový bolševik vysvětlit, že ten zákaz je pro její dobro a že jsou tak chráněny její občanské svobody, musí e-mailem nebo zprávou přes můj profil.

5. 2. 2019

K Venezuele, Chavezovi a Madurovi. Je tak těžké konstatovat, že je to idiotský, tyranský a ekonomicky iracionální režim, ale že zasahování Západu je ještě větším zlem? Nemusíme přece stát na jedné ani na druhé straně. Jsme Češi a máme hájit české zájmy.

To znamená:
a) možnost prodávat naše technické produkty na tamní trh.
b) možnost kupovat od nich suroviny (raději než od Arabů)
c) jistota, že se do toho nebude zapojena Armáda ČR a že nebudeme muset posílat žádné peníze.
To je všechno.

A pokud někdo chce tamním lidem, pomáhat, tak zdůrazňuji, že nejlépe jim pomůže tak, že je nechá na pokoji. Ať si to vyřídí sami, třeba i cestou revoluce. Za posledních 50 let nemáme žádný příklad, že by se situace někde na světě zlepšila zahraniční intervencí.

Mimochodem, po mnohaleté devastaci socialismem je Venezuela pořád ještě dvakrát bohatší (v přepočtu na obyvatele) než Ukrajina po čtyřech letech hospodaření euro-amerických "spojenců". To jen pro pořádek.

4. 2. 2019

Zastrašování a šikanování českých pracovníků ve Francii se stupňuje. Tentokrát to odnesl řidič Jiří Sagan, kterému byl uložen dvouletý trest pouze za to, že je české národnosti. Ministerstvo zahraničí to pochopitelně nebude řešit, protože výměnných pobytů úředníků a jejich dětí se represe netýkají a dělnickým bahnem na botě se lepšolidé nebudou zdržovat.

Jenže se blíží eurovolby, takže se slétají supové připravení vyrazit z nešťastného Sagana co nejvíc, ideálně znovuzvolení. Proto se nepracuje ve Francii, ale v Praze - aktivity jsou přece určeny českým voličům. To samé jsme před časem viděli s Michalákovými, na kterých si pár českých politiků udělalo kariéru (a jejichž situaci to spíš zhoršilo).

Mimochodem, z celkového hlediska opravdu není zdravé, když statisíce Čechů pracují v zahraničí a nahrazují je tu cizinci. Ale to by chtělo úplně jinou hospodářskou politiku, než jaké je schopna současná vláda nebo současná opozice.

3. 2. 2019

Jako bychom v západní Evropě viděli dva modely vývoje: organizované spořádané předání moci islámské komunitě (Velká Británie, Švédsko) a pád do chaosu či dokonce občanské války (Francie). V tuto chvíli asi nedokážeme přesně porozumět příčinám, proč jde která země kterým směrem. Vysvětlení národní povahou či tradicí bude asi lákavé, ale nicneříkající.

Dost možná, že jde o vztah k vládě. Tam, kde většina obyvatel vládě nedůvěřuje, pěstuje rebelské pocity a je ochotna vládu při každé příležitosti ošidit (a kde k tomu existují odpovídající společenské struktury), tam je větší šance jít francouzskou cestou. Snad i s nadějí, že se z chaosu vynoří vládce s masivní lidovou podporou nebo silné hnutí za přímou demokracii. Obojí by bylo nekonečně lepší, než organizovaná národní sebevražda. České notorické kverulantství by tak mohlo mít hodnotu zlata.

GatestoneInstitute: Volný pád Francie

3. 2. 2019

Jsem k SPD kritický, a budu i nadále, ale tentokrát zaslouží obrovskou pochvalu. Ohledně ČT odvedli v poslanecké sněmovně naprosto vynikající práci - velký krok k tomu, aby České republika zase byla demokratickou zemí, kde budou svobody občanů chráněny. Ostře to kontrastuje s tzv. demokratickou opozicí, která Hayekovu Cestu k nevolnictví chápe nikoliv jako varování, ale jako návod. A také s ANO, jejichž poslanci statečně zalezli pod postel, a čekají, jak to dopadne. Jako obvykle.

Mimochodem, všimněte si, že neomarxistické strany ODS-TOP-STAN-KDU-Piráti se vůbec nestydí za to, že komunisté hájí občanské svobody více než oni. Připadá jim to normální, a ještě jsou na ten stav hrdí.

3. 2. 2019

Úpadek oboru nenastává tehdy, když se v něm objevují magoři, ale tehdy, když selhávají ti nejlepší. Třeba mainstreamoví ekonomové. Už desítky let nedokážou nabídnout nic jiného než omšelou tezi, že stát nemá řešit vůbec nic. O.K. Jenže místo slibované svobody máme život spoutaný záplavou nesmyslných regulací. Místo slibovaného růstu blahobytu zjišťujeme, že i jen udržení životní úrovně je stále obtížnější. Místo stability jen strach před další krizí. A místo slibovaných férových vztahů dostáváme deformované charaktery lovců dotací a rozklad základní lidské sounáležitosti.

A co na to ekonomická analýza? Ignorování problému a pseudonáboženské kázání o tom, že v systém musíme věřit a spojovat s ním naději. A krmení mladých lidí báchorkami o tom, že z každého z nich může být další Gates. Ano, může. Ale statisticky je to srovnatelně pravděpodobné, jako, že mu spadne meteorit na hlavu dvakrát po sobě. A to zdůrazňuji, že Lukáš Kovanda není žádné ořezávátko. Patří k tomu vůbec nejlepšímu, co lze v české ekonomii najít. Tím je to smutnější.

2. 2. 2019

Dříve jsme si naivně mysleli, že integrace cizinců spočívá mimo jiné v tom, že se učí česky. Až s panem primátorem Hřibem víme, že se mají učit arabsky. Nejspíš proto, že to hlavní je znát korán, a čeští nevěřící podlidé se prostě přizpůsobí.

2. 2. 2019

"Nechceme státní diskriminaci, chceme stejné podmínky pro všechny bez zbytečných regulací trhu práce," nechali se právě slyšet Svobodní. Jenže těmi všemi je myšleno 7,5 miliardy obyvatel Zeměkoule. Ta strana už není zajímavá tím, kam kandiduje nebo co může prosadit, ale jen tím, jak velkou blbost ještě dokáže vyplodit. Možná by měli místo volební kampaně uvažovat o televizní show.

2. 2. 2019

Ve Frýdku-Místku jsem nemluvil jen o Islámu, ale hlavně o svobodě projevu. Připomněl jsem, že kde není možné svobodně mluvit, tam není možné ani myslet. A tam, kde není není svobody projevu, tam není ani myšlení. To, že evropské křesťanské organizace odepřely podporu těžce pronásledovaným křesťanům v arabských zemích je nejděsivějším mravním selháním za poslední dva tisíce let. Je to - mimo jiné - důsledek zákazu svobodně mluvit o otázkách Islámu a islamizace.

2. 2. 2019

Z poznámky k důchodové reformě:

Za Nečase a Kalouska tu byla "důchodová reforma" spočívající v tom, že se stejný balík peněz rozdělí do více přihrádek a více firem si z nich bude odsávat tzv. provize. Prostě docela obyčejná rozkrádačka. Babišův ministr financí poradil starým lidem, aby obcházeli své bohaté sousedy a nabízeli jim sekání trávy. Bývalý generální ředitel Microsoftu si podle všeho nedokáže představit, že jsou u nás také města a obce, kde není dostatek miliardářů!
A není těžké si ani představit reakci těch, kdo jsou u moci dnes. Pravice by označila jakékoliv zasahování do "trhu" za nepřípustné, levice by vytvořila další úřad...

Petr Hampl: Na mládí pozdě, do důchodu daleko...

1. 2. 2019

Pokus frýdko-místeckých Pirátů zakázat mou včerejší besedu přinesl výsledky. Narváno do posledního místečka, kolegové museli donášet ještě asi 10 židlí.

1. 2. 2019

Po shlédnutí záběrů ze sněmovny prohlašuji, že pan poslanec Volný je statečný a odvážný člověk. Jako jeden z mála dělá to, co by měli dělat všichni - hájí normální lidi proti samozvaným pseudoaristokratům. Tohle je demokracie! A ne rozdělování pašalíků, nebo pokusy převychovávat či dokonce vyměňovat obyvatele. Jestli se to papalášům z tvz. "demokratických stran" nelíbí, ať se přestěhují do Severní Koreje. Tam budou mít jistotu, že vládce nebude nikdo rušit.

1. 2. 2019

Dříve jsme si naivně mysleli, že integrace cizinců spočívá mimo jiné v tom, že se učí česky. Až s panem primátorem Hřibem víme, že se mají učit arabsky. Nejspíš proto, že to hlavní je znát korán, a čeští nevěřící podlidé se prostě přizpůsobí.

1. 2. 2019

Z nedávné přednášky v Brně:
Budoucnost už není to, co bývala, jak kdysi napsal jeden slavný brněnský písničkář. Opravdu není. Ještě před pár lety, kdyby někdo šel na besedu o budoucnosti lidstva, tak by asi čekal něco velmi optimistického. Mluvilo by se o městech budoucnosti, nových technologiích, že budeme pracovat méně dnů a méně hodin, budeme mít více času na svoje děti, budeme mít kvalitnější citový život, nebudeme už tolik ve stresu. A vedle toho se samozřejmě upozorňovalo na rizika a debata se rozvíjela na obě strany.
Dnes, když někdo jde na besedu o budoucnosti, tak tam jde s tím, že musí mít pevné nervy, protože od budoucnosti čekáme apokalypsu. Máme před sebou spoustu scénářů a všechny jsou v zásadě horší, než je naše současnost, a řešíme, jak zachránit aspoň něco. Tak vypadá přemýšlení o budoucnosti dnes. Za tou změnou jsou zkušenosti, které jsme udělali. Každý z nás i národ jako celek.

1. 2. 2019

Pokus frýdko-místeckých Pirátů zakázat mou včerejší besedu přinesl výsledky. Narváno do posledního místečka, kolegové museli donášet ještě asi 10 židlí.

1. 2. 2019

Kdo je skutečný zákonodárce? Ten, kdo sedí v parlamentě a schvaluje nějaké listiny nebo ten, kdo má skutečnou moc určit pravidla a potrestat ty, kdo pravidla porušují? Podle té první definice stanovuje zákony v Německu Bundestag, podle té druhé muslimská komunita. Skutečně vynucované pravidlo říká, že normální němečtí kluci mají zakázáno chodit s muslimkami a porušení tohoto pravidla se trestá smrtí. Poslanci mohou produkovat dokumenty, kde se píše něco jiného, ale to nemá vliv na situaci.

Jihad Watch: Germany: Muslim migrant murders his sister’s lover because he was not Muslim

1. 2. 2019

Když se čeští politici snaží ulevit podnikatelům, téměř vždy postupují podle zásady "vykázat maximum činnosti a neusnadnit absolutně nic." Třeba poslední nápad Pirátů zaměřit se na urychlení zakládání firem.

Jak často potřebuje normálně pracující a podnikající člověk založit novou firmu? Správně, každých 20 - 30 let. Takže všechen ten rámus pomůže jen pár podvodníkům, co neustále zakládají nové firmy a převádějí mezi nimi majetky a pohledávky. Mezitím ti stejní Piráti schvalují požadavky na další kontroly a razítka jako na běžícím páse.

31. 1. 2019

Eroze svobody projevu pokračuje. Tentokrát odsouzení (zatím nepravomocné) člověka, který nazval fašistku Kláru Kalibovou "smradlavou k...ndou". Jen by mě zajímalo, jestli byla u soudu prováděna pachová zkouška.

31. 1. 2019

Ve Frýdku-Místku možná bude legrace. Ale cosi mi říká, že k tamním sluníčkům nemusíme cítit stejný respekt jako k fanouškům Baníku. :)

Eurabia: Bude zítra na Hamplovi ve Frýdku-Místku bitka se sluničkáří??

Doplnění: Když vám zavolá kamarád a nabídne, že v případě problémů někam dojde s vámi, není to nikdy špatný pocit. Ale když je ten kamarád David Bohbot, je to ještě něco úplně jiného.

Internetová prezentace Davida Bohbota.

31. 1. 2019

Na příkladu Venezuely můžeme dobře vidět, že surovinové bohatství není výhoda, nýbrž prokletí. Místní lidé se nenaučí pracovat a podnikat, protože mají pocit, že mohou žít z toho, co je v zemi. A navíc přitahujete agresory z celého světa.

30. 1. 2019

Ve vystoupení na masarykovské konferenci jsem věnoval tomu, jaké státy dokážou obstát v situaci vážných ohrožení. Řekl jsem tam mimo jiné:

Stát by měl být natolik malý, aby bylo možné udržet státní správu natolik jednoduchou a malou, aby byla kontrolovatelná. V opačném případě začne byrokratický aparát dříve či později pracovat proti vlastním lidem.

Velikost je podstatná také proto, aby vládnoucí mocenská a finanční elita pořád zůstala natolik malou, že nebude schopna vytvořit vlastní svět s vlastní kulturou, vkusem a morálkou. Z toho vyplývá nejen požadavek na poměrně malý stát, ale také požadavek na to, aby zapojení do mezinárodních struktur bylo jen omezené. Jinak i v malé zemi hrozí, že někteří občané fakticky nebudou občany svého národního státu, nýbrž občany korporace Microsoft nebo neziskovky typu Lékařů bez hranic či Otevřené společnosti. Pokud takoví lidí – fakticky už patřící jinam – získají významná postavení v podnicích, médiích, univerzitách či státní správě, má to srovnatelné dopady jako vojenské dobytí státu.

Petr Hampl: Co odlišuje odolné státy od bezbranných

30. 1. 2019

Kde mizí svobodná diskuze, tam mizí i schopnost myslet, napsal Thilo Sarrazin. Perfektně to dokládá poslední kousek západoevropských levicových intelektuálů - manifest "Bojuj za Evropu". Celý ten manifest sestává z obratů překopírovaných z programů vlasteneckých hnutí. Jenže ti intelektuálové jim podle všeho ani nerozumí. Proto ti stejní lidé, co do nás hučí, že se Evropa musí přizpůsobit migrantům, zároveň volají po "ochraně dědictví dědictví Erasma, Danteho, Goetha a Komenského." Co tedy platí? Chceme evropskou tradici zachraňovat nebo ji nahradit nějakou jinou? Ani na tak jednoduchou otázku nedokážou profesionální intelektuálové odpovědět. Jenom vrší fráze a vrší fráze.

Analytici Institutu Václava Klause jsou přesní, když mluví o "neuvěřitelně hysterickém myšlenkovém paskvilu."

Stanovisko IVK: Intelektuálové opět selhali

29. 1. 2019

Knize Prolomení hradeb věnoval tentokrát pozornost server Duch doby spojený s poměrně sympatickým (ale zcela nepraktickým a nerealistickým, jak to tak bývá) utopickým modelem "zdrojové ekonomiky". Nicméně lidé to jsou velmi milí, a pořád platí, že i chybná myšlenka, když se o ní vede poctivá diskuze, může být nakonec cestou k něčemu velkému.

Proč západní civilizace podléhá islámu a jaká je naděje na její záchranu aneb Prolomení hradeb (kniha)

30. 1. 2019

Ve vystoupení na masarykovské konferenci jsem věnoval tomu, jaké státy dokážou obstát v situaci vážných ohrožení. Řekl jsem tam mimo jiné:

Stát by měl být natolik malý, aby bylo možné udržet státní správu natolik jednoduchou a malou, aby byla kontrolovatelná. V opačném případě začne byrokratický aparát dříve či později pracovat proti vlastním lidem.

Velikost je podstatná také proto, aby vládnoucí mocenská a finanční elita pořád zůstala natolik malou, že nebude schopna vytvořit vlastní svět s vlastní kulturou, vkusem a morálkou. Z toho vyplývá nejen požadavek na poměrně malý stát, ale také požadavek na to, aby zapojení do mezinárodních struktur bylo jen omezené. Jinak i v malé zemi hrozí, že někteří občané fakticky nebudou občany svého národního státu, nýbrž občany korporace Microsoft nebo neziskovky typu Lékařů bez hranic či Otevřené společnosti. Pokud takoví lidí – fakticky už patřící jinam – získají významná postavení v podnicích, médiích, univerzitách či státní správě, má to srovnatelné dopady jako vojenské dobytí státu.

Petr Hampl: Co odlišuje odolné státy od bezbranných

30. 1. 2019

Kde mizí svobodná diskuze, tam mizí i schopnost myslet, napsal Thilo Sarrazin. Perfektně to dokládá poslední kousek západoevropských levicových intelektuálů - manifest "Bojuj za Evropu". Celý ten manifest sestává z obratů překopírovaných z programů vlasteneckých hnutí. Jenže ti intelektuálové jim podle všeho ani nerozumí. Proto ti stejní lidé, co do nás hučí, že se Evropa musí přizpůsobit migrantům, zároveň volají po "ochraně dědictví dědictví Erasma, Danteho, Goetha a Komenského." Co tedy platí? Chceme evropskou tradici zachraňovat nebo ji nahradit nějakou jinou? Ani na tak jednoduchou otázku nedokážou profesionální intelektuálové odpovědět. Jenom vrší fráze a vrší fráze.

Analytici Institutu Václava Klause jsou přesní, když mluví o "neuvěřitelně hysterickém myšlenkovém paskvilu."

Stanovisko IVK: Intelektuálové opět selhali

29. 1. 2019

Knize Prolomení hradeb věnoval tentokrát pozornost server Duch doby spojený s poměrně sympatickým (ale zcela nepraktickým a nerealistickým, jak to tak bývá) utopickým modelem "zdrojové ekonomiky". Nicméně lidé to jsou velmi milí, a pořád platí, že i chybná myšlenka, když se o ní vede poctivá diskuze, může být nakonec cestou k něčemu velkému.

Duch doby: Proč západní civilizace selhává

29. 1. 2019

29. 1. 2019

Nové mládežové hnutí za Evropu s červenými šátky tak nějak nepřekvapuje.

Ten obrázek je samozřejmě starší. Ale zpráva o proevropské organizaci mladých lidí s červenými šátky se objevila před pár dny.

28. 1. 2019

28. 1. 2019

Když někdo nedokáže najít silný argument, zpravidla se obrací k přirovnání, což mu umožní mluvit o něčem úplně jiném. Dobře to vidíme v posledních hodinách, kdy se snažíme najít odpověď na jednoduchou otázku:

JE SVOBODA OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY VÍCE OHROŽENA TÍM, ŽE KORPORACE FACEBOOK CÍLENĚ MĚNÍ POLITICKÉ PROSTŘEDÍ NEBO JE SVOBODA OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY VÍCE OHROŽENA TÍM, ŽE KORPORACE FACEBOOK NEBUDE SMĚT OVLIVŇOVAT JEJICH DISKUZE?

Všimněte si, že úplně všichni (!), kdo mají proti Klausovu návrhu námitky, neodpovídají na tuhle otázku, ale věnují se něčemu úplně jinému. Někdo vypráví o hospodě, někdo o Haló novinách, někdo řeší otázky definice velké firmy… Docela obyčejně proto, že žádná rozumná námitka neexistuje. Tedy kromě té, že potřebujeme centrálně řízenou společnost a že potřebujeme centrálně řízené myšlení a že přesně to nám facebooková cenzura zajistí. Takže, kdo že je tady socialista?

28. 1. 2019

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svoje oprávněné pravomoci ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoliv počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustanovit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svoji pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za nejvhodnější pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.

Jak se autoři této deklarace dívali na ochranu korporátního vlastnictví? Tak, že když se korporace přestala chovat rozumně, její majetek prostě naházeli do moře.

To jen pro připomenutí a pro úplnost.

27. 1. 2019

V souvislosti s dnešní debatou připomínám svůj starší článek o tomtéž:

Korporace přijde zvenčí s velkými penězi, snadno získá faktický monopol na komunikační platformu a začne měnit politické poměry v zemi. O tom přece společenská smlouva vůbec nebyla! Když se psaly a schvalovaly příslušné zákony, myslelo se na podnikání a ne na převýchovu obyvatel. Entita Facebook prostě vypověděla společenskou smlouvu a je čas začít diskutovat o tom, za jakých okolností budou obyvatelé České republiky ochotni ji tolerovat, a jak budou vypadat nové zákony, které upraví její fungování.

Petr Hampl: Facebook Corporation, svoboda a společenská smlouva

27. 1. 2019

VK mladší předvedl, že naprosto přesně rozumí tomu, co je lidská svoboda a jak ji chránit.

Pokud si založíte svou sociální síť, budete ji provozovat se svými přáteli a zákazníky, a třeba tak i vydělávat peníze, nikdo vám do toho nemá co mluvit. Od toho si platíte vládu, aby tuto svobodu chránila.
Pokud se stanete tak velkým, že můžete měnit politické poměry v zemi a ohrožovat svobodu ostatních, budete podroben regulacím. Pochopitelně, ochrana lidské svobody je přece to nejdůležitější.
Každý si může vybrat, jestli zůstane malým nebo vyroste nad tu mez. Máme přece svobodu.

Je to jednoduché, jasné a v naprostém souladu s celou západní tradicí občanských svobod. Zároveň to perfektně odděluje ty, který skutečně záleží na lidské svobodě od těch, kdo pod tím slovem rozumí jen panování korporací nad masami otroků. Všimněte si, jak mnoho těch, kdo dnes hájí "svobodu" korporace Facebook zničit českou demokracii, kolik z nich horovalo pro uvěznění a zabití Tommyho Robinsona.

V souvislosti s dnešní debatou připomínám svůj starší článek o tomtéž:

Korporace přijde zvenčí s velkými penězi, snadno získá faktický monopol na komunikační platformu a začne měnit politické poměry v zemi. O tom přece společenská smlouva vůbec nebyla! Když se psaly a schvalovaly příslušné zákony, myslelo se na podnikání a ne na převýchovu obyvatel. Entita Facebook prostě vypověděla společenskou smlouvu a je čas začít diskutovat o tom, za jakých okolností budou obyvatelé České republiky ochotni ji tolerovat, a jak budou vypadat nové zákony, které upraví její fungování.

Petr Hampl: Facebook Corporation, svoboda a společenská smlouva

27. 1. 2019

Po úspěšných zásazích v Jugoslávii, Iráku, Lybii, Sýrii a Afghánistánu se Západ rozhodl vylepšit poměry ve Venezuele. Všichni soudní lidé vědí dopředu, jak to dopadne.

27. 1. 2019

Američany to v Aghánistánu přestalo bavit. Vypadá to, že od příštího týdne se bude bojovat o Prahu ve Venezuele.

Jo, a mezitím v Americe přibývá úvah o tom, že je čas rozpustit NATO. Ale to jejich českým patolízalům raději neříkejte.

27. 1. 2019

Když před 5000 lety probíhalo "sjednocení Egypta", nechal vítěz vykastrovat všechny muže v poražené zemi. Obyvatelstvo pak dílem vymřelo, dílem ženám nezbylo, než se obrátit na vítěze. Etnická situace se změnila tak, že měl vítěz naprostou jistotu, že už nikdy nemůže dojít k povstání ani jinému zvratu situace.

V zásadě totéž probíhá v současné době. S tím rozdílem, že kastrace mužů v podmaněné evropské populaci je společenská a psychická. Předpokládaný výsledek stejný.

Kdo pomůže jednomu chlapci stát se chlapem, zachrání svět.

PostMilennial.com: The American Psychological Association goes to war against boys and men

27. 1. 2019

Salman Rushdie podepsal petici proti "evropským populistům", kteří ho už desíty let chrání před jeho souvěrci. Podepsal ji spolu s liberálními intelektuály prosazujícími islamizaci Evropy. Pamatujme si to, až dojde na příští jednání s umírněnými muslimy.

26. 1. 2019

Tohle je důležité všem dnešním "bojovníkům proti komunismu" znovu a znovu připomínat. Dnešní kavárna a tzv. demokratické strany jsou radikálnějšími marxisty než byli klíčoví představitelé předlistopadového režimu.

Tomáš Měšťan: R.I.P. Luděk Munzar

Asi nejvýraznější jeho postava byla v seriálu rodinné ságy "Synové & dcery Jakuba Skláře". Jistě, byla v tom propaganda režimu, (nicméně dnešní propaganda je mnohem invazivnější a tupější) ale i přes to, ten seriál měl svoje klady. Minimálně tři:

1) rodina je základ, děj se co děj
2) bez práce, nejsou koláče
3) vztah k místu kde žiju, k národu, k vlasti

Dnešní seriály kde se producírují transky, na místo kde ty postavy žijí se plive, a za práci je považováno vyplnění formuláře žádosti o grant, jsou směšné a trapné...Je zjevné, že již skoro není scénáristů, herců a režisérů, kteří by uměli udělat normální seriál nebo film...

P.S. Jeho rozhlasová tvorba se řadí k tomu nejlepšímu, co kdy Československý & Český rozhlas měl, o divadle ani nemluvě, například role Bláhy v Našich Furiantech, která byla bezkonkurenční v jeho podání.

25. 1. 2019

Čeští daňoví poplatníci si budou platit 100 nových úředníků, aby sem mohli dovážet víc Ukrajinců, snižovat české platy a zvyšovat kriminalitu. To nevymyslíš. Jaký je rozdíl mezi takovou vládou a okupační správou?

25. 1. 2019

Pár obrázky se ještě vracím ke středečnímu mejdanu. A hlavní závěry?
1) Hampl je ve formě, baví ho život, baví ho vytáčet sluníčkáře a udělá všechno pro to, aby dobytí 10milionové České republiky bylo nekonečně obtížnější než dobytí Německa a Francie dohromady. "Chtěl bych Vám popřát k Vašim hezkým mladistvým narozeninám, ať se svými postoji zůstáváte u nás tak viditelným, jako dosud," napsal VK starší. A taky, že jo!
2) Kdo se na Slamník nedostal, ať si udělá čas v sobotu 10. srpna. Chystáme ještě mnohem lepší rebelskou party.
3) Na české vydání knihy Tommyho Robinsona Enemy of the state se vybralo víc než 10 tisíc. O dalším postupu budou informovat přímo Naštvané matky.

Jo, a ta skvělá kapela si říká Blackies a jsou z Mladé Boleslavi.

25. 1. 2019

Dobrý premiér by se neptal, jak dostat Apple do Prahy, ale co brání tomu, aby byly české firmy stejně úspěšné.

25. 1. 2019

Tohle je generální ředitel firmy, která svět obohatila o reklamu proti "toxické maskulinitě". Lidé, co to připravili, vděčí za své teplá místečka pouze a výhradně schopnosti podlézat tomuto pánovi. A on zase za své místo vděčí pouze a výhradně schopnosti s nimi manipulovat. Je zapotřebí vysvětlovat něco dalšího? Potřebujeme teorie o temných silách v pozadí?

Vrozené předpoklady asi hrají roli, ale nejsou výhradně určující. Dost možná, že kdyby se téhle bytosti dostalo správného zacházení, do dvou let by se dokázal stát drsným chlapem a zabijákem. Ale bolelo by ho tak, že zvláště v první fázi by bylo velmi vysoké riziko úplného zhroucení nebo sebevraždy. A za jiných podmínek by dokázal být perfektně fungujícím donašečem ve vyhlazovacím táboře. Možná by přežil jako jediný.

Dokud budou elity formovány sklobetonovými centrálami, ministerstvy a univerzitami, nemáme ve válce civilizací nejmenší šanci.

24. 1. 2019

23. 1. 2019

Základní body rozumné hospodářské politiky:

a) téměř neomezená svoboda podnikání,
b) ochrana živností a malých firem před velkými, a českých před zahraničními,
c) právo na práci (v tom starém komunistickém smyslu).

23. 1. 2019

Analýza švýcarského ekonoma Bruno Freye: Lidé, kteří se vzdají své svobody či životního stylu, aby získali více peněz, moci, vyšší životní úroveň, lepší bydlení apod., jsou v naprosté většině případů zklamáni. I když uspějí, budou se cítit jen nepatrně lépe než na začátku.

23. 1. 2019

J. X. Doležal před pár lety napsal, že si má Hampl připravit kapesníček. Až ho JXD potká na ulici, plivne mu na pleš. Včera jsem nastoupil do vlaku, a koukám, kdo tam nesedí. JXD! Sednu si tedy k němu do čtyřky, připomenu starý slib a čekám, co bude. Prý už je to dávno, vlastně si nepamatuje, co napsal, a vůbec. Vždyť ani pořádně neví, kdo jsem.

Škoda, mohla být legrace. Tak doufám, že až někde potkám Jana Rejžka nebo ředitele Liberálního institutu Martina Pánka (oběma cosi drobného dlužím), budou v lepší formě.

22. 1. 2019

Právo na zapojení do „řádně regulované domobrany“ patří mezi nejzákladnější občanské svobody. Bez tohoto práva jsou i právo na život, svobodu a majetek jenom hesla bez jakékoli síly. Když lidé nemají dostatečnou moc, aby si své životy, svobody a majetky uhájili – a to i proti vlastní vládě – potom jsou závislí na libovůli panstva, a není možné mluvit o žádných právech.
Nicméně je tu ještě jeden významný pozitivní efekt. Ve světě, kde jsou preferovanými hodnotami zbabělost, ubožáctví a ochota podřídit se komukoliv a čemukoliv vytváří domobrany kus světa, kde jsou pěstovány staré ctnosti jako odvaha, zdravá agresivita, houževnatosti a odhodlání. Lidé, co jim takové vlastnosti chybí a co je ani nechtějí pěstovat, se tomu budou posmívat, ale to je normální.

Zemská domobrana: Nejsme kluci hrající si na vojáčky

22. 1. 2019

Proč se ze Skautů stali Antiskauti a jaký další vývoj můžeme očekávat.

21. 1. 2019

Vládní zpráva o zahraničních investicích obsahuje jednu velmi zajímavou informaci. V České republice je tomu tak, že v technologicky velmi pokročilých sektorech jsou realizovány činnosti s nižší přidanou hodnotou než jinde. Co to znamená?

Můžeme si to představit třeba tak, že Češi vyrábí klobásy a jsou v tom skvělí. Pak ale nějakou chytrou hlavu napadne, že „musíme udržet konkurenceschopnost“ a „soustředit se na pokročilé technologie.“ Masokombinát se tedy zavře a místo něj tu zřídí pobočku výrobce raketoplánů. Vláda za to zaplatí miliardy, novináři jásají, jenže Češi v té továrně na raketoplány jenom zametají dvůr. Místo výroby párků můžeme dosadit třeba libovolnou strojařskou nebo stavební výrobu. Pořád platí , že byly opuštěny činnosti, kde Češi uměli něco jedinečného, a byly nahrazeny pomocnými pracemi nebo výrobou jednoduchých dílů. Ti stejní lidé z vládních úřadů a poradenských firem pak českým lidem radí, že „musí zvýšit produktivitu práce.“ Jenže jak můžete zvýšit produktivitu práce, když vám nedovolí dělat nic jiného než zametat dvůr.

Mimochodem, už v 80. letech zjistil Peter L. Drucker, že nové technologie jsou nesmyslně přeceňované. Jejich přínos je mnohem nižší, než to vypadá v novinových článcích. Mnohdy nižší než pořádně prováděná tradiční práce. Jenže na tradiční poctivé práci se neuživí tisíce poradců, neproudí na ni granty a neposkytuje dost příležitostí pro vládní programy. Tak se podporují novinky až do úplného vyčerpání země. Až do zániku výrob a znalostí, jejichž tradice sahá až do 19. století a které přežily i komunistický režim.

Správně by bylo nechat firmy na pokoji, ať si vyrábí, co chtějí, neplést se jim do práce, a chránit český trh před zahraničními predátory. To by stačilo.

20. 1. 2019

Lidská sexualita je z principu asymetrická. Stejně jako sexualita všech primátů. Každý zákon či předpis regulující sexuální chování, který přistupuje k ženám i mužům stejně, je v lepším případě hloupý, v horším případě tyranský a ubližující všem.

Martin Konvička:

Zajímavý textík Vendy Řeháka ukazuje, k jakým absurditám vede dnešní "feministická" NEOPURITÁNSKÁ politika ... ale i vymiškování evropského muže, který z té politiky neví, čí je.

Co se stalo: Slečna, už od pohledu takové drzé pískle, se nacucala jak kanál, a pak se na ubikacích vlezle vinula ke kolegům. Musela u toho být dobře zoufalá, protože soldateska její pokusy nekvitovala s nadšením a poslala ji spát. Jenže ráno to kluci řešili jako "obtěžování" a ptají se, proč není buchta kázeňsky potrestána, když oni by za stejné chování byli.

V normálním světě (když pominu, že slečny v armádě by nejspíš byly ubytovány jinde, než gentlemani) by se to nejspíš obešlo pár veselými hláškami u snídaně ("no ty jsi teda vypadala..."). Možná by se jí ujal někdo z vojínů (který by se nebál, že ho ráno ona napráší za "znásilnění"). Mančaft by ovšem stejně (hláškami u snídaně) srovnal i přebravšího, leč neškodícího vojína (kdo se ve stavu "na káry" nikdy nechoval jako debil, nikdy nebyl na káry). No a pokud by vojín škodil přes míru, tak by se zase nedivili, že chlap potrestán je a slečna ne - on 100kg borec, i když je ve stavu že by usnul s trenclemi ve výši kolen, je přece jen svému okolí nebezpečnější, než 50 kg slečna.

Všechny ty gender-nápady prostě lidi připravují o SMYSL PRO MÍRU, kterou jsme bez nich všichni normálně měli ... na každé chmelové brigádě, podnikovém mejdanu nebo sportovním kursu.

'Drunk' female trooper in 3am sex assault on male Windsor Castle guard is let off with a reprimand 'because she's a woman'

19. 1. 2019

Když výrobky Gilette nejsou pro chlapy, chtěl jsem doporučit nějakého českého výrobce holítek. On neexistuje! Země s 10 miliony obyvatel a 200letou průmyslovou tradicí není schopná si sama vyrobit ani tak základní produkt, jako holítka. Dokonce i nejtradičnější česká značka Astra patří cizincům a byla přesunuta kamsi do ciziny. Je tu jen jeden český výrobce starých (dnes už hipsterských) žiletek.

Podle ekonomické teorie to je to vlastně skvělé. Budeme se soustředit na to, co nám jde lépe, a díky tomu zbohatneme. Jenomže to nějak nefunguje – Češi chudnou. Mimo jiné proto, že o tom, co se u nás bude vyrábět, rozhodují plánovači v korporátních centrálách. Ti také rozhodují o tom, kolik za to budeme dostávat. A – jaký div! – pokaždé zjistí, že hodnota české práce je prý nízká a hodnota německé práce vysoká. Bez ohledu na to, co kdo dělá.

Skoro to vypadá, že tu máme opět všechny nevýhody ekonomiky řízené Státní plánovací komisí. Na rozdíl od starých časů jsou ty nové komise ještě tupější a mnohem bezohlednější.

18. 1. 2019

Kniha Podivuhodný příběh Benjamina Buttona vypráví o muži, který se narodil jako stařec a zestárl do nemluvněte. Vybavil jsem si ji, když jsme na včerejší besedě v Mariánských Lázních viděl důchodkyně, jak si povídají o tom, které z nich zase zablokovali facebookový profil, jak vytváří falešné profily atd. Bylo na nich vidět, že je život baví a že je to rebelství autentické. A vzpomněl jsem si na 20leté komsomolce, kteří suše a zamračeně odříkávají poučky a požadují tresty pro každého, kdo se poučkám protiví. Kdo z nich je mladý a kdo starý?

Možná se ta sluníčková mládež časem vzpamatuje a pozná, jak opojná je svoboda. Ale možná se o to nechali úplně okrást. Je to jejich věc, ale stejně je to obrovská škoda.

17. 1. 2019

Když stanovisko BIS k českým dějinám domyslíme do důsledků, je jasné, že největším bezpečnostním rizikem jsou Češi jako etnikum. Dokud budou v tomto prostoru trpěni, nebudou se nadnárodní struktury cítit bezpečně.

17. 1. 2019

Korporace Procter & Gamble se spokojí s nižším ziskem, pokud to umožní bojovat proti "toxické maskulinitě" bílých mužů. Bílým ženám pak bude doporučeno, aby si raději vybraly třeba arabské muže, jejichž maskulinita je naopak oceňována a podporována.

Je to divné? Není. Jen jsme narazili na stupidní pověru, které pořád ještě brání rozumné diskuzi o ekonomice. A to pověru, že vliv korporace představuje menší zlo než vliv státu, protože korporace je údajně orientována na dosahování zisku, a lze tudíž čekat jednání celkem racionální a vstřícné k zákazníkům.

Ve skutečnosti má korporace úplně jiné cíle. Maximální bonusy managementu v nejbližších dvou kvartálech.
Dostat co nejvíc peněz a vlivu k neziskovkám, kde působí příbuzní a přátelé manažerů. Vygenerovat barevné fotografie manažerů v novinách a spoustu oslavných článků. Zlikvidovat demokracii a občanské svobody v zemi, kde působí. Předělat zaměstnance na nemyslící roboty. Zničit místní podnikatelský sektor a malé firmy. A někde mezi tím je taky zisk.

Obávám se, že ti ekonomové, kteří se drží představy, že korporace je vlastně stejná jako místní řemeslník, jenom trochu větší, tihle ekonomové nemohou být bráni vážně o nic víc než teoretici klasického marxismu leninismu.

Marian Kechlibar: Převýchova Gilletem

16. 1. 2019

Když stanovisko BIS k českým dějinám domyslíme do důsledků, je jasné, že největším bezpečnostním rizikem jsou Češi jako etnikum. Dokud budou v tomto prostoru trpěni, nebudou se nadnárodní struktury cítit bezpečně.

16. 1. 2019

Neuplyne snad týdne, abychom neslyšeli o založení další vlastenecké strany. Vesměs se jedná o pokusy ubohé až komické, takže nemá smysl s nimi ztrácet čas. Když ale stranu založí barrandovský Jaromír Soukup se svými penězi a médii, je to něco jiného. Prozatím nenabídl nic, co by už neměla v programu SPD, ale vyčkejme. Soukup by do toho nešel, kdyby neměl v rukávu další esa. Možná vzniká konkurence SPD (které by to docela prospělo), možná její partnerská strana, možná jen další plácnutí do vody. Vědět to budeme za pár týdnů.

Mimochodem, jestli se o SPD říká, že je stranou jednoho muže, pak nevím, co je Soukupův projekt.

16. 1. 2019

Německý rozpočet v obřím přebytku. Dobrá práce, holoto! Je vidět, že jste dobře makali. Jen tak dál! Letos třeba odvedete do Německa ještě víc.

15. 1. 2019

Nastupující generace prý umí zacházet s počítačovými zařízeními mnohem lépe než padesátníci a starší. Opravdu?

Jak vlastně definujeme, že někdo umí skvěle zacházet s přístrojem nebo aplikací? Je to ten, kdo umí bravurně přepínat barvu obrazovky? Není to spíš ten, kdo využije elektronický kalendář k tomu, aby byl včas na všech schůzkách? Není to spíš ten, kdo se dokáže zorientovat v komplexním problému než ten, kdo umí přepínat mezi osmi vyhledávači? Není to spíš ten, kdo chápe, co data znamenají, než ten, kdo z nich vytvoří graf na dvě kliknutí? Není to spíš ten, kdo dokáže oslovit publikum (s pomocí obrázků na stěně) než ten, kdo naplní slidy desítkami vizuálních efektů?

14. 1. 2019

Připomínky protestů Palachova týdne z roku 1989 se staly bezpředmětnými tím, že standard zacházení s demonstranty v zemích EU se posunul na takovou úroveň, že jednání bývalých komunistických policistů už nelze nazývat neobvykle brutálním.

Mimochodem, vojenská technika s označením EU (a nikoliv Francie) potlačující rebélii ve Francii - to taky vyvolává určité asociace.

14. 1. 2019

Odpůrci demokracie, kteří v posledních dnech ovládají veřejný prostor, tvrdí, že občané nejdou dost kompetentní k rozhodování. Ale už jste někdy viděli poslance nebo ministra, který by věděl, o čem vlastně hlasuje či rozhoduje? Vždyť už ani premiér netuší, co podepisuje.

14. 1. 2019

Z proslovu na setkání českých identitářů:

My si to neradi připomínáme, ale většinu té doby byly naše země dobývány a naši předkové přepadáni, zabíjeni a odváděni do otroctví. Jen občas se dokázali ubránit a ani jednou za celé dějiny nedokázali podniknout protiúder. Proto je dnes 70% původní rozlohy křesťanské civilizace islamizováno, a vesměs i vymizela původní etnika. Jestliže dnes neomarxisté tvrdí, že Západ nese jakousi vinu za kolonizaci, je to naprosto absurdní. Vždyť to byli Arabové a Turci, kdo kolonizoval a vyhlazoval nás, nikoliv naopak.

Petr Hampl: Současný politický konflikt - charakteristika, příčiny a možná řešení

14. 1. 2019

Už chápu, proč je tajná služba tajná. Protože píšou do učebnic takové nesmysly, že se ti autoři pak stydí ukázat na veřejnosti.

14. 1. 2019

Produkce automobilů klesá, což je brzy projeví i u výrobců komponent a česká ekonomika spadne z konjunktury do krize. Určitě uslyšíme řečičky o tom, že je to vlastně zdravé, že podniky budou zefektivňovat, inovovat, lidé lépe pracovat atd. Uslyšíme to zejména od teoretických ekonomů, co jsou placeni za státního rozpočtu a výrobní fabriku viděli naposledy na exkurzi na střední škole. A také od pár manažerů, kteří žijí tím, jak poslat do ciziny ještě větší zisky, a širší obzor nedokážou pojmout.

Ve skutečnosti by mohla mít krize i pozitivní stránku za předpokladu, že by se jednalo o ekonomiku malých a středních firem. Ve světě korporací panují jiné poměry:
- tlak na snižování nákladů byl už dosud obrovský. Není kam dále klesat a na manažerské výhody se sahat nebude.
- spousta lidí pracuje na doraz za platy, které jen s obtížemi pokryjí krátkodobé životní náklady. Není kam se uskrovnit.
- pokusy o zásadní inovace se ztratí v džungli korporátní byrokracie.
- a pokud si chce někdo zvýšit kvalifikaci, jen si tím zhorší pozici. Už dnes jsou na trhu tisíce "překvalifikovaných lidí."

Pokud krize opravdu přijde, nemůžeme čekat nic jiného než zhroucení a beznaděj, rozpadlé rodiny, explozi bezdomovectví a sebevražd. A mezitím řádění nadnárodních neziskovek s neomezenými rozpočty, které se budou pracujícím ještě více vysmívat a saudské investory, kteří za takové situaci budou schopni snadno kupovat celou zemi.

Jedinou výhodou snad může být, že přibyde lidí ochotných podporovat zásadní změnu systému.

13. 1. 2019

Euronadšenci mají pravdu. Czexit řízený současnou politickou elitou by byl sebevraždou. Jenže se současnou politickou elitou je sebevraždou naprosto cokoliv.

13. 1. 2019

Dnes jsem svým vystoupením podpořil české identitáře.

13. 1. 2019

Jaroslav Foldyna: Moderní levice zkrátka dnes likviduje vše, za co bojovala a v co věřila levice stará a "nemoderní".

Dodávám k tomu, že totéž platí o pravici. Dnešní neokonzervativci a ekonomičtí liberálové likvidují vše, za co bojovali a v co věřili staří konzervativci a staří liberálové. Rozdíl je pouze v tom, že oproti levici mají určité zpoždění.

12. 1. 2019

V ČR dnes zemřelo asi 300 lidí. Ani jeden z nich nedostal vyznamenání od prezidenta Zemana. Kavárno, do ulic!

12. 1. 2019

Zatímco o dobyvatele je postaráno, vojáci dobyté země hladoví. Vlastně mohou být ještě rádi, mohli také skončit v otroctví.

Nenechme se mýlit, není to selhání systému. Je to ukázka toho, že systém perfektně funguje.

12. 1. 2019

S bratry Mašínovými jsem si dlouho nevěděl rady. Až dnes vím, že u stejného člověka můžeme některé činy obdivovat a jiné odsuzovat.

Postavili se na odpor tyranskému režimu a projevili nesmírnou statečnost. Skvělé. Ale také se dopustili odporných vražd, které nelze ospravedlnit odbojem. Snad může být polehčující okolností, že byli ve velmi těžké situaci. Ale není možné to schvalovat nebo dokonce obdivovat. A jestliže ještě po desítkách let byli schopni o tom mluvit bez nejmenší lítosti, celou jejich statečnost to úplně degraduje.

A, mimochodem, taky něco ukazuje o jejich obdivovatelích. Ono vlastně není náhoda, že je vyznamenal Mirek Topolánek, nejbezcharakternější postava české politiky posledních desetiletí.

11. 1. 2019

Proč byla 90. léta tak úžasně svobodná? Proč toho Češi tolik dokázali? Protože jsme už nebyli Východ, ale ještě jsme nebyli Západ. Kéž bychom se z toho poučili do budoucna.

11. 1. 2019

Pár poznámek ke kauze Huawei (tentokrát ne jako sociolog, ale jako bývalý šéfredaktor časopisu o informační bezpečnosti).

1) Každý, kdo si kupuje zařízení vyrobené v Číně, riskuje špiclování čínskou vládou. Každý, kdo si kupuje zařízení s americkým operačním systémem (Android, iOS), bude s jistotou sledován americkými tajnými službami.
2) Z hlediska čínské špionáže nejsou pokládána za bezpečná ani zařízení Apple, protože jsou vyráběna v Číně.
3) Firma Huawei instalovala podstatnou část telekomunikačních sítí všech tří českých operátorů. Má tedy přístup k veškerému provozu, a to už řadu let.
4) Dosud nikdo nevysvětlil, jakým způsobem může být toto riziko zvýšeno používáním aparátů Huawei.

Zkrátka, vypadá to čistě na válku symbolů, případně vedlejší efekt nějakého velkého výběrového řízení.

10. 1. 2019

Když na prodejnách dochází Prolomení hradeb, žádné počasí nás nezastaví.

9. 1. 2019

Z včerejší přednášky v Brně:

Vstupujeme do období, kdy v politice bude existovat pouze jediná důležitá otázka.
JSME OCHOTNI TRVAT NA TOM, ŽE NA TOMTO ÚZEMÍ ZŮSTANE NAŠE CIVILIZACE, I KDYBY TO MĚLO ZNAMENAT, ŽE BUDEME MUSET ABSOLVOVAT NÁSILNÝ KONFLIKT?
A na to existují jen dvě odpovědi.
a) Ano, chceme bránit svou civilizaci.
b) Nebudeme o tom mluvit.

8. 1. 2019

Proč nebyly za Husáka školní obědy zadarmo? Protože to byli komunisté, ale ne úplní blázni.

Obědy zdarma jsou v první řadě výzvou ke gigantickému plýtvání. Bude se někdo obtěžovat odhlásit oběd? Bude někdo kontrolovat, jestli na obědy chodí tolik dětí, kolik je vykázáno? Budou se vršit hromady odpadků, bude se krást, bude se podvádět. V další fázi pak nějaký dobrák vymyslí systém kontrol a vykazování. Potom se ukáže, že to nestačí. Tak přijde ještě více kontrol a vykazování. Mezitím se začne řešit, že vykazování ponižuje důstojnost dětí nebo rodičů... to už všechno známe.

Přitom to celé má velmi jednoduché řešení. Už dnes platí přibližně polovinu ceny školních obědů obce. Jestli to někde nestačí a rodiny si nemohou obědy dovolit, nic starostovi nebrání přidat, a obědy dále zlevnit. Třeba i platit plnou cenu. A je na občanech každého města či obce, aby vydiskutovali, jestli chtějí dát víc peněz na školní obědy nebo ohňostroj za milióny. Místní lidé si taky mohou snadno zjistit, jestli se plýtvá nebo ne. Ministerstvo to zjišťovat nebude. To prostě nasype peníze do černé díry.

8. 1. 2019

Na novém italském migračním zákoně je zajímavé a důležité mimo jiné to, že umožňuje zrušit občanství i některým lidem, kteří se v Itálii narodili a strávili tam celý život.

Je to průlom, který se vrací k původní tradici liberálního myšlení (v tom starém svobodném smyslu toho slova) - občanská práva jsou založena na společenské smlouvě a nemohou být garantována těm, kdo s námi nesdílí ani ty nejzákladnější civilizační předpoklady, a kdo se naopak snaží naši civilizaci zničit. Nikdo nemůže být nucen, aby přispíval na ochranu svobod a majetku takových lidí.

Aby nedošlo k mýlce. Zločinec, který porušuje zákon, je trestán podle zákona, ale pořád je náš. Je účastníkem nepsané společenské smlouvy. To je něco principiálně jiného než džihádista, pro kterého je náš civilizační řád nepřijatelný od samého základu.

Itálie přijímá tvrdý imigrační zákon

7. 1. 2019

Buddhistické Thajsko se projevilo bojovně a poskytlo ochranu dívce prchající před islámským terorem. Stalo se tak krátce poté, co Velká Británie odmítla poskytnout azyl pákistánské křesťance. Evropské feministky dělají, že nic nevidí.

To není výpověď o stavu západního světa. Je to výpověď o západních vládnoucích elitách, bohatých lidech na západě a západních intelektuálech. Mimochodem, ve stejné době Západ vyvíjí nátlak na jinou buddhistickou zemi, aby se sklonila před islámskou agresí.

Novinky.cz: Jsme země úsměvů, řekli Thajci a zabránili deportaci saúdské dívky

7. 1. 2019

Když jsem tu na konci června upozorňoval, že Václav Klaus fakticky zahájil volební kampaň, byla převládající reakce velmi negativní. Soudě podle reakcí včerejších, ve stejné skupině by prezidentskou volbu vyhrál.

To neznamená, že by amnestie nebyla zpackaná a že by kolem privatizace v 90. letech nebylo hodně kontroverzí. Ale vychází to, že je lepší se přes to přenést než vydat Hrad kavárně. Ostatně, Zemana také mnozí volili jen jako menší zlo.

Za tím posunem není změna bezpečnostní situace ani mediální kampaň. Václav Klaus "jen" tvrdě pracoval a nebál se čelních střetů. To je něco, v současné generaci politiků prostě nenajdete.

Navíc to Klausovi rozehráli tak, že do poslední chvíle není jisté, jestli bude kandidovat mladý nebo starý. Zkrátka, nevypadá to vůbec špatně.

6. 1. 2019

Jsem hrdý na to, že patřím k signatářům D.O.S.T.

Manifest občanské iniciativy D.O.S.T.

6 1. 2019

Ještě k dluhům a exekucím. Ve všech oblastech života by měl být uplatňován princip přiměřenosti. Když mi kolega dluží dvě stovky, nestrávím 10 hodin získáváním těch peněz. To se na to raději vykašlu. I když jsem měl firmu a někdo nám zůstal dlužit třeba 15 000, pečlivě jsem se rozmýšlel, kolik dám advokátovi, kolik času mě to bude stát, a jestli mi ta částka za to stojí. Jestli to nenechat být a s tím zákazníkem už nikdy neobchodovat. To je normální, takhle postupujeme všichni.

Jedním z kořenů průšvihu s exekucemi je právě zapomenutí principu přiměřenosti. Na vymožení pětikoruny je teď možné vynaložit 30 000 korun.

Druhá logická chyba spočívá v přenášení principů mezi situacemi. Všimněte si, že fanatičtí zastánci principu "z dlužníka musíme dostat všechno, bez ohledu na následky" nemají argumenty z reálného života. Místo toho vymýšlí situace, jaké v praxi nenastávají (ale teoreticky by mohly nastat), a na nich demonstrují údajnou prospěšnost principů, které se ve skutečném životě ukazují jako ničivé.

Smiřme se s tím, že pokud má být nějaké princip uplatněn v úplně každé situaci, musí to být princip velmi obecný (např. nedělej ostatním to, co nechceš, aby oni dělali tobě), ale rozhodně to nemohou být konkrétní pravidla typu vypořádávání pohledávek.

6. 1. 2019

Zdá se, že prezidentská volba u nás funguje podobně jako v USA. Na začátek "primárek" máme proti každému kandidátovi tisíc výhrad, ale nakonec se vlastenecká i kolaborantská strana sjednotí každý za svým kandidátem. Včetně těch voličů, co teď mají pocit, že je ten který kandidát nepřijatelný.

5. 1. 2019

Po staletí fungoval docela jednoduchý morální princip. Každý si má dávat pozor, komu půjčuje. Když půjčím peníze někomu, o kom je zřejmé, že ty peníze nemůže vrátit, přijdu o peníze a dobře mi tak. Aspoň si budu příště dávat pozor.

Firmy, které půjčují chudým lidem peníze na dovolenou, ty si nezaslouží nic jiného než bankrot.

Celý problém s exekucemi by se dal vyřešit jednoduchým paragrafem (formuluji neobratně, právníci by to uměli lépe): Po žádném dlužníkovi nesmí být požadovány náklady na vymáhání větší než polovina dlužné částky.

Pokud někdo dluží tisícovku, nesmí stát vymáhání víc než dalších pět set. Jestli by některý věřitel chtěl zaplatit advokátovi či exekutorovi odměnu třeba deset tisíc, ať to klidně udělá, ale ze svého.

Do týdne by bylo po exekucích, a taky po nezodpovědném půjčování. Ale to se nestane, protože exekuce jsou jedna z těch oblastí, kde ztráty a zisky přesně kopírují sociální rozdělení. Příslušníci nižších tříd platí, blahobytní příslušníci vyšší třídy vydělávají, aniž by za to poskytli jakoukoliv protislužbu. Jen výjimečně se v dějinách stává, že by se bohatí takové příležitosti vzdali dříve, než se začnou chutí chovat tak násilně, že se jich bohatí začnou bát. A to už může být pozdě.

5. 1. 2019

Rozhovor pro Týden jsem poskytoval po telefonu z vlaku a je to na něm trochu vidět. Nicméně z toho podstatného:

Lze tedy tyto útočníky vnímat jako oběti celého systému?

Vždycky a v každé situaci lze pachatele vnímat jako oběť společnosti a systému. Nebo se na to lze dívat tak, že pachatel zločinu by měl být potrestán. Stejným způsobem se můžeme dívat na válečné zločince. Někteří z nich mají traumata z dětství, takže jsou vlastně oběťmi. Lze na to ale nahlížet také tak, že jsou to zločinci, kteří patří na šibenici. To si musí každý člověk určit sám.

Integrační programy plodí teroristické útoky, míní sociolog

4. 1. 2019

Brdy dnes.

Mimochodem, za mého dětství byly akce typu Přechod Brd a O partyzánský samopal polopovinné. Pak jsem měl dlouho za to, že se lidé nemají nutit. Ale když vidím, k jaké deformaci povahových rysů to vede, když mladí lidé občas neujdou pár desítek kilometrů přes zasněžené kopce, už mi nepřipadá tak důležité, aby to bylo dobrovolné.

Jo, a v bývalém vojenské újezdě Jince je překrásně.

3. 1. 2019

3. 1. 2019

Kdy bude čas přestat se plést do politiky?

• Až bude úplně zastavena islámská imigrace.
• Až bude islámská komunita zcela asimilována (takže už vlastně nebude islámská).
• Až budou změněny mocenské a majetkové poměry tak, aby už žádná elita ani jiná menšina nemohla otevřít zemi imigrantům.
• Až budou změněny mocenské a majetkové poměry tak, aby země zase dávala hodně šancí, mladí lidé nebyli motivováni odcházet, ale spíš chránit si svou zemi.
• Až bude Česká republika vysoce odolná každému útoku zvenčí, od přímého vojenského útoku po "začleňování do spojeneckých svazků" či řádění neziskovek.

Bude ještě tisíc jiných problémů k řešení, ale to už bude na někom jiném.

2. 1. 2019

Kluci se na gymnáziích učí nosit sukně.

Nevěřte, že je to jednorázový úlet. Je to součást dlouhodobého procesu, kdy je maskulinita vytlačována do dělnických vrstev. Na učňovských školách ani technických průmyslovkách kluci sukně nenosí. Za pár bude jasné, že pokud někdo sedí v korporátním managementu, nosil na gymnáziu sukni a možná se učil malovat oční stíny. Jak budou takoví "hrdinové" reagovat na civilizační hrozbu? Ano, správně, zkontrolují lak na nehtech, aby jim to při jednání s džihádisty slušelo. Je to další oblast, kde dorovnáváme Západ.

Tomáš Grygar:
Už to přišlo i k nám. Gymnazisté (chlapci) v rámci výuky společenských věd nosí sukně, aby ukázali, že "Jinej neznamená špatnej: I muži mají právo na sukni". Neskutečné! Už chybí jen to, aby rodiče dětí, kteří s touto šíleností nesouhlasí, byli nahlášeni na sociálu a odebrali jim děti jako v Norku. Co není, může být. Pokud se tomu společnost nepostaví.

Naprosto neskutečné, co vše se levicovým pokrokářům a neomarxistům podařilo. V poklidu obsadit školy všech stupňů, vědecké ústavy humanitního zaměření, většinu politických stran. Jak kdyby lidem nedocházelo, že výměnou za naši svobodu tito šílenci slíbí ráj a stvoří peklo na zemi.

2. 1. 2019

Krátká ukázka z listopadové přednášky v Břeclavi.

2. 1. 2019

Moc rád bych se mýlil, ale vypadá to, že pražská kavárna našla po debaklech se Schwarzenbergem a Drahošem skutečně silného prezidentského kandidáta - Jaroslava Kuberu.

Kubera neomarxistům nikdy nic neodepřel, až po islamizaci vlastního města, ale pro veřejnost má líbivé rebelské řeči. Přesně jako Andrej Babiš. K podpoře Kubery se mohou spojit Česká televize, bakalomédia i média ODS (Reflex, Echo24), navíc by jej podpořily osobnosti napříč spektrem, protože Kubera umí skvěle budovat vztahy (právě na základě toho, že každému říká, co chce slyšet).

To by otevřelo cestu ke katastrofickému scénáři s Kuberou na Hradě a vládou ODS, kde budou mít ministerstva spravedlnosti a školství Piráti. ANO by mohlo být třetí vládní stranou, která si bude jen hlídat finanční toky k Agrogertu.

V současné křehké situaci by mohly čtyři roky takové vlády stačit k úplné likvidaci státu i národa.

Jo, a mezitím k tomu napsal Martin Konvička moc pěkný článek.

1. 1. 2019

Z novoročního rozhovoru Petr Hampl - Martin Konvička.

Vidíme před sebou režimy, které nechají odvést v poutech důchodkyni za to, že napsala na facebook něco neslušného o tom, kdo jí předtím přepadl na ulici, ale které už ztratily schopnost potlačovat násilné nepokoje. Tam, kde narazí na reálný odpor, tam se vlády chovají zbaběle. Tam, kde narazí na někoho, kdo působí slabě, tam si na něm smlsnou. Čekejme, že tento trend se bude prohlubovat.

1. 1. 2019

Plány pro letošní rok:

- 40 veřejných vystoupení
- 100 článků
- zorganizovat jednu až dvě konference
- konečně se naučit dělat pořádná videa
- vydat Prolomení hradeb v angličtině
- vydat druhou knihy v češtině
- ovlivnit více než půl milionu lidí
- pomoci ke zvolení vlasteneckým kandidátům do europarlamentu
- motivovat pár tisíc lidí k intenzivnějším politickým aktivitám.

Tolik práce. A zábava? Naštvat nějaké kavárenské blbečky a dělat si legraci z feministek a dalších méněcenných bytostí.

31. 12. 2018

Byly časy, kdy jsem mohli tvořit silvestrovské vtípky o tom, s jak absurdními návrhy evropská a naše byrokracie (ve skutečnosti to je jeden celek) přijde. Jenže nové absurdnosti jsou zaváděny tak rychle, že než se nečemu vychechtáme jako vtipu, už je to realita. Od registrovaného partnerství ke státem organizované změně pohlaví u dětí. Od zakřivení banánu k zákazu spalovacího motoru. Od výchovných řečí o obezitě k zákazu housky se šunkou a plnotučného jogurtu. Od řečí o diskriminaci žen k odebírání chlapečků z rodin za to, že mu rodiče nechají klukovskou hračku. Cokoliv je dnes černý humor, to může být za pár dnů realita. Ta rychlost je neuvěřitelná.

Proto je tak obtížné se bránit každému jednotlivému opatření, protože podobných aktivit chrlí státní a korporátní byrokracie tisíce a tisíce. I kdybychom jednu z nich zastavili, zničí nás ty ostatní. Proto nemá smysl usilovat o nic menšího než úplnou změnu politického a ekonomického režimu.

31. 12. 2018

Nevím, co obsahuje kniha soudruha Grebeníčka (a ani mě to nezajímá), ale pokud s ní někdo nesouhlasí, nechť zveřejní protiargumenty. Pokud někdo nemá jiný protiargument než cenzuru (či vytlačení z veřejného prostoru), ať raději zmlkne. Je suis Grebeníček. Je suis Staněk.

31. 12. 2018

Po nešťastném projektu Realistů ještě neoschla země a už se někteří vrhají do zakládánáí další liberálně-konzervativní strany. Dovoluji si tedy připomenout, že:

a) neoliberální ekonomie zkrachovala stejně jako reálný plánovaný socialismus. Vlastně dosáhla v mnoha směrech ještě horších výsledků. Také jsem v mládí býval jejím horlivým stoupencem, takže mě k ní váže určitá nostalgie, ale nezbývá než přiznat, že v naprosté většině případů to skončilo katastrofou a že neoliberální ekonomie nemá řešení pro žádný ze současných problémů.

b) k tomu, aby někdo říkal, že dítě má mít maminku a tatínka, k tomu nepotřebujeme politickou stranu. Politika je k tomu, aby zcela odstřihla od peněz všechny genderové a další neziskovky, aby od jejich stoupenců vyčistila státní správu a aby od nich chránila i škola a média. Jsou "konzervativci" ochotni jít tak daleko? Pochybuji.

c) a především - politická strana má význam až tehdy, když má k dispozici desítky milionů korun, tisíce členů, vlastní média a slušně fungující administrativní aparát. Bez toho se jedná o dětskou hru, se kterou nemá smysl ztrácet čas.

30. 12. 2018

Ministerstvo školství připravuje úpravu vzdělávací plánu, kde dojde k "redukci objemu látky". Po inkluzi naprosto logický krok. Základní školy dorovnají na úroveň dřívějších pomocných.

30. 12. 2018

Zdeněk Nováček:
Velké americké internetové firmy, jako je Google, Facebook nebo Amazon, vydělávají v Evropě velké peníze, daní je ale jen minimálně. Rakousko proto hodlá zavést vlastní daň z digitálních služeb, které by příjmy těchto a podobných firem podléhaly.

Záměr v sobotu oznámil rakouský kancléř Sebastian Kurz. “Cíl je jasný. Zdanit společnosti, jako je Facebook a Amazon, které vydělávají vysoké sumy on-line, ale sotva platí daně,” dodal.

Já k tomu dodávám, že v případě těchto gigantů by měla být daň vyměřován z obratu, nikoliv ze zisku. A že by se ČR měla připojit. Dost možná, že by bylo možné zrušit zdanění českých drobných podnikatelů.

30. 12. 2018

Na zavádění islámského práva šaríja, které momentálně intenzivně probíhá v EU (včetně ČR) je zajímavé to, že nevyšel žádný výnos ani deklarace "ode dneška je islámské právo nadřazené světskému." Ani se nehlasovalo v žádném parlamentě. Neproběhl žádný viditelný krok, ústavní soudy pouze začaly vynášet rozsudky založené na tom, že v případě rozporu mezi islámským a světským právem se postupuje podle islámského.

Muslimové tedy mohou mít na území EU sex s 12letými dívkami, kritika islámu je zakázána, násilí muslimů vůči nevěřícím je trestáno jen velmi mírně (pokud vůbec), rozdělování majetků se řídí podle islámského práva a nikoliv podle občanských zákoníků. Některé aspekty šárije zatím aplikovány nebyly a možná ani nebudou, nezavedly je totiž ani některé arabské země. Vztahy a spory mezi "nevěřícími" se nadále řídí podle sekulárních zákonů - i to je v plném souladu se šárijí.

Sluníčková propaganda může tedy nadále povykovat, že tu žádní muslimové nejsou, k žádnému zavádění islámského práva nedochází atd. Pokud jim ukážete konkrétní případy, namítnou, že se jedná pouze o jednotlivé případy a že usuzovat na celkový trend je projevem rasismu. A mezitím se horlivě podřizují.

30. 12. 2018

Kdyby dnes žil zakladatel Skauta Robert Baden-Powell, mladí Skauti by mu chodili vytloukat okna, zapalovat auto a možná by ho i zkusili přepadnout. Ale voják a tvrdý chlap Robert Baden Powell by si s těmi blbečky neurčitého pohlaví hravě poradil.

29. 12. 2018

Do toho, co se děje v Číně, nám nic není. Je to jiná civilizace s jinými měřítky a my za tamní dění nemůžeme být žádným způsobem odpovědní.

Neonacistický režim na Ukrajině byl ale nastolen s českou pomocí. To je úplně jiný případ. Odpovědnost za upalování lidí a vyvražďování vesničanů na východní Ukrajině nese i česká vláda.

29. 12. 2018

Po útoku na turistky egyptské bezpečnostní síly neřešily konkrétní pachatele, ale provedly odvetu. To je normální, správná a přirozená reakce. Dokud se to nenaučí i Evropané, budou zabíjeni jako králíci.

29. 12. 2018

Už jste někdy slyšeli o HSTE (Hamplova sociologická teorie všeho)? Já taky, ale pobavilo mě to. Stejně jako vánoční recenze Prolomení hradeb.

Nová Buržoazie: Vánoční komentář ke knize pana Petra Hampla Prolomení hradeb

29. 12. 2018

Z navrhování různých verzí nové ústavy (případně doplňování stávající) se pomalu stává národní sport. Ale sebelepší text nepomůže, pokud ústava nebude dodržována. A pokud bude existovat někdo tak mocný, že mu porušování zákonů projde, dříve či později té možnosti začne využívat.

Ve skutečnosti potřebujeme především vyřešit jiný problém. Jak zabránit tomu, aby kdokoliv získal tak velkou moc nebo takové bohatství, které mu umožní zákony ignorovat nebo dokonce měnit. Tedy jak zabránit tomu, aby vznikaly příliš velké podniky, aby k nám vstupovaly příliš silné korporace, aby oligarchové bohatli nad únosnou mez, aby neziskovky získaly příliš vlivu, aby příliš vlivu nezískala média, aby státní byrokracie nekoncentrovala příliš mnoho moci, aby se ústavní soud nestal příliš silným, totéž o politických stranách a dalších.

Nestačí jednorázové omezení vlivu. Potřebujeme dlouhodobé mechanismy, které zabrání koncentraci jakéhokoliv druhu moci. Chcete-li, které zabrání vzniku příliš velkých majetkových a mocenských rozdílů.

28. 12. 2018

Slovo "lepšočlověk" je revoluční slovo, protože už jen tím, že je vyřčeno, odmítá jeden ze základních stavebních kamentů stávajícího sociálního rozvrstevní společnosti.

28. 12. 2018

Ekonomické režimy nelze posuzovat podle absolutní životní úrovně. V USA si toho lidé mohou dovolit více než v Číně prostě proto, že startovali z vyššího základu.

Dokonce i určité zlepšování v čase je parametrem civilizace jako celku, nikoliv ekonomického režimu. Kupní síla naprosté většiny obyvatel byla v roce 2000 vyšší než v roce 1900, bez ohledu na to, zda žili v kapitalismu, socialismu nebo feudalismu.

Hospodářské systémy lze posuzovat pouze podle aktuálních trendů. Rostla životní úroveň rychleji za socialismu nebo roste rychleji dnes? Roste rychleji ve Francii nebo v Rusku? V Texasu, Kalifornii nebo Venezuele? Nebo snad dokonce klesá?

Totéž platí i pro nás. Nemá cenu srovnávat se s Němci, Španěly nebo Řeky. Místo toho bychom si měli klást otázky typu: Dostáváme za svou práci zaplaceno lépe než před pár lety? Je bydlení dostupnější? Můžeme si toho celkově víc dovolit? Dostáváme za stejné peníze lepší kvalitu? Jsme méně stresováni?

27. 12. 2018

Po obvyklém 30denním zákazu mi byl opět umožněn přístup na komunikační platformu Facebook. Pochopitelně neztrácím čas. Následující obrázek vidělo v prvních dnech více než 50 000 lidí.

27. 12. 2018

Dobrá analýza. I když trochu nespravedlivá. Proti předcházejícímu levicovému běsnění přinesl neoliberalismus podstatné zlepšení.

Ale je zapotřebí dodat to hlavní: ekonomicky zkrachoval socialismus založený na centrálním plánování, ekonomicky zkrachoval sociálně-demokratický model, ekonomicky zkrachoval neoliberalismus. Nepotřebujeme žonglovat se slovíčky a vysvětlovat, že to vlastně byl úspěch nebo že jsme nevděčná chátra. Potřebujeme seriózní přemýšlení o novém politickém a ekonomickém modelu.

PI-NEWS: ALTRIGHT.CZ: Neoliberalismus – cesta do pekla dlážděná dobrými úmysly

27. 12. 2018

Obyvatelé New Yorku dostali k Vánocům milý dárek - novou policejní jednotku. (zdroj: New York Post).

27. 12. 2018

Máloco vystihuje vývoj výkonnosti americké ekonomiky lépe než tenhle graf. Jo, a západní Evropa je na tom ještě mnohem hůře.

Český problém nespočívá v tom, že jsme v tom či onon parametru nesrovnali krok se západní Evropou. Jádro problému je v tom, že jsme spojeni s nefunkčním ekonomickým systémem, který postupně kolabuje, a jehož výkonnost je neuspokojivá dokonce i ve srovnání s již zkrachovalým reálným socialismem.

Někteří liberální ekonomové vám řeknou, že kdyby se nezávádělo tolik regulací, byly by výsledky úplně jiné. Mají pravdu, jenže zavádění regulací je nutným důsledkem stávajícího systému! Celkově ta argumentace není o nic silnější než stará tvrzení, že kdyby centrální plánovači byli chytřejší a kdyby se nekradlo, bylo by to všechno úžasné.

Spojení se "západem" by pro nás bylo zoufale nevýhodné, i kdyby nebylo migrační krize.

26. 12. 2018

Tahle zpráva je tak děsivá, že se tomu člověk zdráhá uvěřit, ale je to ověřené i z řada mainstreamových médií. Londýnská policie začala tolerovat přepadání bílých nemuslimských žen. Kdyby se nejednalo o hereckou hvězdičku, nejspíš by se to ani nedostalo do zpráv.

Je to ukázka toho, jak bude vypadat pokojné soužití s islámskou komunitou, o které dnes usiluje většina evropských politiků a intelektuálů, jakmila ta komunita získá dostatečnou sílu. Zastrašování a tlak na to, aby se zbytky původního obyvatelstva co nejrychleji odstěhovaly. Každodenní život jako permanentní etnická čistka. Londýnský starosta Sadik Khan je pravidelně označován za příklad přátelského integrovaného muslima. Jak by vypadal život ve městě, kde by byl starostou islámský radikál? Jestli si někdo myslí, že to bude v Teplicích (a nejspíš i v Praze) za pár let jiné, je naivka. Naprosto stejný scénář. I výroky pana Kubery jako by byly opsané od kapitulantských západních politiků.

Za druhé. Potvrzuje se, že ačkoliv ve městě probíhá etnická čistka, turista si nemusí ničeho všimnout, i když je třeba jen pár kroků od té události. Jen domácí vědí. Výsledkem pak jsou stupidní výpovědi typu "byl jsem tam a ono se tam vlastně nic neděje." Chce to ale kus štěstí. Obětí tohoto každodenního džihádu mohla být stejně dobře i česká turistka. A může být příště.

Za třetí. Ukazuje se také, jak naivní jsou představy typu "když se nebudu do ničeho plést, nebude se mě to týkat". Ve světě společného života s islámskou komunitou jste se provinili už jen tím, že máte bílou barvu kůže a narodili jste se v Evropě. Trest může přijít kdykoliv a od kohokoliv.

Artur Fišer: Zbytečná Policie ve Velké Británii?

Elle Stevensonová, 25 let z Windsoru, byla přepadena se svojí přítelkyní ve stanici Charing Cross v Londýně. Pro neznalé: tato stanice metra se nalézá zhruba celých 80 metrů od Trafalgarského náměstí (doslova srdce centra Londýna) a zhruba 300 metrů na druhou stranu od jednoho z nejdražších hotelu Londýna – Savoj. Takže žádná zastrčená postranní ulička.

Slečna skončila se zlomenými lícními kostmi, čeká jí plastická operace a nevidí na jedno oko, které je vážně poškozené a dle zpráv lékařů ztratí pravděpodobně většinu zraku v tomto oku. Zločinci však nebudou dopadeni, protože Metropolitní Police odmítla přezkoumat 90 minut záznamů bezpečnostních kamer, kde by nalezla nahrané 2 zločince, kteří ji toto způsobili.

Tito dva zločinci se nejdříve pokusili ukrást slečně telefon, a když utekla do blízkého McDonaldu, počkali si na to, až vyjde ven a opětovně ji přepadli!

Slečna Stevensonová je vyděšená a otřesená tím co se stalo a zhrozena z přístupu policie. Řekla doslova: „Policii je to jedno, nemají žádný zájem, neudělali nic“. Ráno totiž kontaktovala Metropolitní policii a bylo jí řečeno, že spis byl uzavřen.

Metropolitní policie k tomuto případu podala toto vysvětlení: "Vzhledem k tomu, že obě ženy nebyly schopny přesně sdělit čas, kdy vstoupili do McDonalds - a uvedly, že nebudou možná schopni identifikovat podezřelé, pokud je znovu uvidí. Důstojníci Metropolitní policie vysvětlili dívkám, že existuje nedostatečná pravděpodobnost identifikovat podezřelé, kteří jsou nahráni někde na 90 minutách záznamů CCTV (bezpečnostních kamerách).

Slečna Stevensonová tvrdí, že toto prohlášení je nesprávné. Řekla, že ví o své kreditní kartě, kdy platila společnosti McDonalds, že by bylo třeba zkontrolovat pouze pět minut CCTV záznamu (bezpečnostních kamer).

Dále řekla, že ona i její přítelkyně písemně oznámily policii, že mohou identifikovat útočníky na jakémkoli CCTV (bezpečnostních kamerách) záznamu.

25. 12. 2018

Jak je vidět, některý vánoční dárek opravdu potěší.

25. 12. 2018

Andrej Babiš je mizerný předseda vlády, nicméně něco pozitivního mu musíme přiznat. Má k obyvatelům vlastní země alespoň takovou úctu (nebo se jich aspoň tolik bojí), aby si dal námahu s předstíráním, že je jedním z nich. Když předvádí na twitteru své vánoční dárky, není tam fotka dostihového koně ani originálu od Picassa ani nově koupeného ostrůvku v Karibiku, nýbrž nové pyžamo (loni) a přehledně seřazené fotky v rodinném fotoalbu (letos). Je to projev základní ohleduplnosti vůči těm, kdo si nemohou dovolit nic lepšího.

Ve zdravě fungující zemi by mělo být normální, že příslušníci politické třídy se snaží neustále dokazovat, že patří k těm dole. A že totéž platí o solidních podnikatelích. Okázalý luxus patří ke kolotočářům, filmovým hvězdám a dalším speciálním skupinám. Je-li naopak nastartován závod v tom, kdo předvádí více bohatství, je to neklamný příznak, že země je na cestě ke kolapsu - morálnímu i ekonomickému.

25. 12. 2018

Dnes nejspíš budeme svědky falešných výrazů solidarity a účasti s českými vojáky, co tráví vánoční svátky na zahraničních misích. Nejaktivněji se do těch orgií pokrytectví zapojí ti, kdo tam ty vojáky bezdůvodně posílají a zbytečně udržují. Americký prezident mezitím řeší, jak dostat americké kluky zpátky domů.

NBC News: Trump administration orders Pentagon to draw up Afghan troop withdrawal plans

24. 12. 2018

Svět bez hranic je světem bez občanů, a tudíž bez demokracie.

Z projevu VK staršího 10. prosince v Budapešti

(z kontextu je zřejmé, že se tím myslí DOBŘE STŘEŽENÉ hranice)

23. 12. 2018

Z dnešního komentáře:

Skvělým vánočním dárkem pro celý svět je rezignace amerického ministra obrany Jima Mattise. Generál Mattis je snad osobně statečný a rázný člověk, ale je to také nebezpečný magor schopný bombardovat celý svět jenom proto, že náhodou přišla další dávka raket. A tuhle agresivitu Mattis spojuje se servilitou vůči islámu.

Petr Hampl: Trump napravil další velkou chybu

23. 12. 2018

"Než jsem díky Tobě našel spřízněné duše a nové přátele, cítil jsem se sám a v obklíčení pravdoláskaři," napsal mi dnes jeden vlastenec do vánočního přáníčka.

Mám z toho radost, protože takhle to má fungovat. V době, kdy primitivismus vymytých mozků ovládá média, školy a korporace je důležité, aby lidé používající zdravý rozum měli možnost kolem sebe vytvářet takové prostředí, kde si nebudou připadat divně.

Pro lidi pracující ve fabrikách nebo žijící dál od Prahy to problém není, ale třeba pro pražského redaktora...darmo mluvit.

23. 12. 2018

Před chvílí na parlamentkách, mimo jiné, o kultu Václava Havla.

Je to hloupé, iracionální a kýčovité. Ale podle toho, co o Václavu Havlovi víme, by to přesně odpovídalo jeho povaze. Můžeme si ho živě představovat, jak stojí na lavičce Václava Havla a pronáší hodinou řeč o vlastní skromnosti. A poté vystaví fakturu na takových 70 tisíc. Pochopitelně placenou z peněz daňových poplatníků.

George Soros je ztělesněné zlo. Nezastaví se před ničím, budou čmuchat a šikanovat lidi všude, říká o neziskovkách sociolog Hampl

22. 12. 2018

Přáníčko od Raptor TV sdílím s poděkováním za skvělou práci, kterou dělají.

22. 12. 2018

Odpověď do ankety IVK Kniha roku:

21. 12. 2018

Z předvánoční úvahy o slavení yuly, slunovratu a nejrůznějších "pohanských" obřadů:

Skoro pokaždé je výsledkem obraz, v němž jsou ti historičtí pohané ušlechtilými lidmi s demokratickým smýšlením, svobodní a svobodomyslní, nezkrotní, a přitom ochotní držet pohromadě… ale vždyť to jsou hodnoty naší křesťanské civilizace! Je to výpověď o nás samotných! Kdyby stejnou práci vykonával konfuciánský badatel, možná by dospěl k obrazu lidí ctících předky, tradici a dokonale dodržujících všechny předpisy. Muslimský badatel by zase vytvořil...

Petr Hampl: Adventní úvaha o novopohanství

20. 12. 2018

Chudák Andrej. Ve sporu o to, jestli má být Česká republika zaplavena migranty okamžitě (jak to požaduje tzv. kavárna) nebo postupně, se pokusil uspokojit obě strany a teď ho obě strany sporu nenávidí. Ze dvou migračních smluv jednu podepsal a druhou nikoliv. Vlastenci se cítí podvedeni, ale kdybyste viděli, jak mu spílají sluníčka na twitteru!

Ono to v řadě situací jde, že děláte svou práci, a udržujete dobré vztahy s oběma stranami sporu. Za války může třeba stejný obchodník se zbraněmi zásobovat obě strany. Konec konců, Andrej Babiš založil své imperium na tom, že podplácel ODS, ČSSD i havlisty. Jenže nároky na politického vůdce jsou poněkud jiné.

20. 12. 2018

Brněnský Zetor oznámil propuštění stovek zaměstnanců. Je to další z řady varování, že dobré časy ekonomiky končí (ne, že by se žilo nějak skvěle, ale lidé aspoň mají práci) a že směřujeme ke krizi.

Krize přichází celkem pravidelně, ale je obrovský rozdíl v tom, jak jsou jednotlivé národní ekonomiky odolné. A české hospodářství směřuje do té příští zoufale nepřipraveno, dokonce i v porovnání s tou minulou. Sektor živností a drobných firem, které jsou odolnější než korporace, byl vážně poškozen a není tu nic, co by jej mohlo nahradit. Takže až začnou korporace masově propouštět, zbude tu jen státní správa, neziskovky a obrovské počty nezaměstnaných. Na každé místo úředníka na místním úřadu budou stovky uchazečů, protože lidé budou úplně zoufalí.

Koho vinit? Společně Babiše a tzv. demokratickou opozici, a tentokrát i prezidenta Zemana, protože na ekonomickém modelu preferujícím korporace před malými místními firmami se shodnou všichni.

19. 12. 2018

Tomio Okamura se projevil opravdu hodně statečně, když upozornil na to, že v učebnicích biologie pro základní školy se objevilo lživé tvrzení o tom, že „mnohonásobné mísení mezi jednotlivými lidskými plemeny je pro lidskou společnost význačným přínosem. Díky tomu se vytváří tělesně i duševně zdravé a vyspělé populace.“

Teď to schytává, ale ve skutečnosti neexistují žádná empirická data, které by umožnila něco podobného tvrdit. Kde se ta nehoráznost tedy vzala? Možná u Mohamedových bojovníků, kteří měli za to, že děti plozené s křesťanskými otrokyněmi jsou chytřejší. Jenže co je přínos pro jednu skupinu, to vůbec nemusí být přínos pro ty ostatní. Navíc i tahle stará příhoda je neověřená. Celé je to ukázka toho, jak děsivě degeneruje české školství, a že i do zdánlivě odborných předmětů pronikají ty nejstupidnější ranně středověké pověry.

A ještě jedna zajímavost. Všimněte si, že jako "autority" v otázkách kvality populace jsou akceptováni aktivisté neziskovek, z nichž nikdo není biolog, biolosociolog ani statistik ani se nezabýval měřením IQ. Jaký je rozdíl mezi současnými neziskovkami a nacistickými "rasovými vědci"?

MF Dnes: Okamura kroutí hlavou nad učebnicí. Odmítá text o mísení lidských plemen

19. 12. 2018

Včerejší den potvrdil, že je česká společnost hluboce rozdělena. Na jedné straně jsou ti, kdo jsou schopni si přiznat, že kdysi nechali oklamat a zařídit se podle toho. Na druhé straně stojí ti, kterým chybí schopnost kritického myšlení a kteří tudíž dosud adorují jedenoho z nejhorších podvodníků v českých dějinách.

18. 12. 2018

Ve včerejším rozhlasovém rozhovoru se Standou Novotným jsme mluvili mimo jiné o perspektivách evropské civilizace i českých zemí a o tom, co mohou dělat normální lidé. Zopakoval jsem v podstatě to, co říkám na všech besedách.

Elity čas od času udělají velkou chybu. A je mnoho důvodů očekávat, že takových chyb bude přebývat. Rozhodne ale to, zda v té kritické chvíli budou vlastenci rozumně organizovaní. To znamená jestli na každém nebo skoro každém městečku bude funkční skupina, kde se lidé budou navzájem znát, budou mít zřetelnou minulost (žádné rychlé převlékání kabátů), budou mít zkušenosti s organizováním akcí a budou dobře rozumět, o co jde. A není vyloučeno, že bude potřebná i fyzická zdatnost ve všech významech toho slova. Pokud v té kritické chvíli budeme připraveni, je slušná šance, že otočíme civilizační trend - od zániku a podřízení se islámské nadvládě k obraně vlastní země. Ta příprava ale musí probíhat teď. Až se něco semele, bude už pozdě.

Na prahu zmien: Petr Hampl

18. 12. 2018

Čtvrtý dotisk Prolomení hradeb dorazil doslova v poslední chvíli. Tohle už byla celá zbývající zásoba a u distributora leží 150 objednávek.

17. 12. 2018

Dnešní komentář je nejen o Babišově střetu zájmů:

Tím se dostávají do nepříjemné situaci místní euronadšenci. Jak mohou postup EU nadále obhajovat? Jedině tak, že usilovně bojují proti Putinovým agentkám, které si říkají „dedukce“ a „indukce“ a které spadají do sféry plukovníka „logické myšlení“. Zatím se toho nebezpečného vlivu dokázali zbavit ve vlastních hlavách.

Petr Hampl: Dedukce, indukce a další Putinovy agentky

17. 12. 2018

Obávám se, že jediný argument proti zrušení BIS jsou ty fascikly, co tam zcela jistě mají na většinu politiků.

16. 12. 2018

Jestli Vám připadá Prolomení hradeb moc drahé, jsou i jiné knihy.

16. 12. 2018

Vy řešíte pár zabitých bigotů ve Francii a uniká vám, že se stalo něco mnohem horšího. Donald Trump zrušil vánoční večírek pro novináře! Počkejte na ty plačtivé komentáře.

15. 12. 2018

Kolegyně z Antifeministické úderky:

Tomu nebudete tomu věřit, ale ženy dávají přednost mužům s mužnějšími rysy a větší fyzickou zdatností a feministky to táhne k sexistům. Ano, tohle je výsledek psychologického výzkumu. Takže citliví a slabí muži, které k slabosti vyzývají feministky, vlastně ženy nepřitahují.

Máme tedy tady něco jako začarovaný kruh. Feministky vědomě hledají citlivé duše, ale podvědomě potřebují pořádného chlapa. Což se projevuje tím, že s těmi citlivkami nejsou spokojené a jsou z toho frustrované. Vyzývají tedy muže k ještě větší citlivosti, až jim z toho definitivně hrábne.

Vzhledem k tomu, že současné feministky mají dost prostředků a přístup do médií, uvrhávají do nerovnováhy celou společnost... A přitom by stačilo si jen přiznat své skutečné potřeby.

Psychology Today: Feminists Think Sexist Men Are Sexier than "Woke" Men

15. 12. 2018

Vy řešíte pár zabitých bigotů ve Francii a uniká vám, že se stalo něco mnohem horšího. Donald Trump zrušil vánoční večírek pro novináře! Počkejte na ty plačtivé komentáře.

15. 12. 2018

Z rozhovoru pro Sputnik:

Měli bychom si uvědomovat, že oligarcha s největším vlivem na českou politiku není Andrej Babiš, nýbrž George Soros. Má významný vliv na Andreje Babiše a jím vlastněné neziskovky zároveň hrají rozhodující roli při organizování protibabišovských demonstrací. Nicméně i jemu se občas vymknou věci z rukou, jak ukázal lidový odpor proti migračním paktům, který nakonec dosáhl takové síly, že i Andrej Babiš couvl.

Naopak Andrej Babiš nepřinesl do české politiky nic nového. Snad jen to, že některé operace se přestaly tajit a že dvojice politik — kmotr v pozadí splynula do jediné postavy. Ani jeho postup v kauze Čapí hnízdo nijak nepřekračuje praktiky naprosto běžné při čerpání eurodotací. Obávám se, že spory Babiš — Antibabiš slouží spíše k zakrývání skutečných problémů, jako jsou postupné omezování občanských práv, likvidace českého drobného podnikání a předávání posledních zbytků české ekonomiky nadnárodním korporacím.

Sociolog: Spory Babiš – Antibabiš slouží spíše k zakrývání skutečných problémů

14. 12. 2018

Tak vánoce jsou opět takové, jak jsme na ně zvyklí. Stromečky, reklamy se Santa Klausem a vraždící džihádisté. Každá kultura do nich vkládá, co je jí vlastní, čímž vzniká nádherný multikulturní celek.

14. 12. 2018

Připomínám, že pokud chcete limitovanou edici Prolomení hradeb darovat pod stromeček, je jistější ji objednat ještě dnes, aby už o víkendu mohla být odeslána.

Třeba Markéta Šichtařová do ní píše následující:
"Můj soukromý tip zní, že Evropa během několika desítek let nebude multikulturní, nýbrž ostrůvkovitě rozdělená na poměrně uzavřené enklávy, kterých bude mnohem větší počet než dnes. Přitom v „nárazníkových pásmech“ lze počítat s napjatými vztahy."

Markéta Šichtařová: Lze ještě odvrátit islamizaci Evropy?

14. 12. 2018

Jak vyřešit Babišův střet zájmů? Podepsat migrační pakt. Tím by střet zájmů zmizel během několika minut.

14. 12. 2018

VK mladšího zde pravidelně chválím, ale tentokrát upozorním na slabé místo. V posledních parlamentních volbách získal desetitisíce hlasů pro ODS, ze které se vzápětí vyklubala ryze eurohujerská a neomarxistická strana. Tohle opravdu není to, co voliči chtěli, když Klausovi házeli hlas.

A teď moc nechybělo, aby se stalo téměř totéž podruhé. Obličej a jméno VK mladšího mělo přikrýt projekt multikulturních Svobodných, od lidí z jejichž úzkého vedení jsme v poslední době slyšeli mimo jiné, že Tommy Robinson je zločinec a kdo nechce přijímat šojdrovské "sirotky", je zmrd (doslovná citace). A k tomu měli být přidruženi Realisté, kteří sice mají superosobnost, ale už dokázali předvést tolik ideového manévrování, že fakticky ztratili důvěryhodnost. VK junior si to naštěstí na poslední chvíli rozmyslel, ale určitá pachuť zůstává.

Jestli ho podporovat, tak ve vlastní formaci (ovšem nevytvořené z profláklých kádrů) nebo ve spolupráci s někým spolehlivě a ověřeně vlasteneckým.

14. 12. 2018

Je to smutné, ale události v Paříži potvrzují, že nenásilné protesty nefungují. Jestli někdo chce, aby ho vláda brala vážně, musí přitvrdit. A že násilí vyvolá protiakci? Kdepak, nejtvrději se zasahuje proti pokojným manifestacím. Aspoň v současné EU tomu tak je.

14. 12. 2018

V úterý jsem vystupoval na semináři Smysl národa a lidská práva (Procházková, David, Hampl, Okamura, Uzunoglu), včera proběhlo setkání s vlastenci v Táboře a příští vystoupení až 8. ledna v Brně.

13. 12. 2018

Americké skautské ústředí bylo nuceno vyhlásit bankrot. Politická korektnost, "boj proti nenávisti", široká podpora nejrůznějších sexuálních výstřelků, propojení s multikulturními nevládkami, a v poslední době i přítulnost k islámu přinesly jasné výsledky.

Ale pozor. To neznamená, že na tom prodělali funkcionáři, kteří tu špínu do Skauta přinesli. Ti nejspíš dostanou dobrá místa v jiných neziskovkách či korporacích.

Oddíly, kde se budou kluci otužovat, posilovat a učit se přežít v přírodě, ty budou dál existovat. Ale už nebudou fungovat v rámci "skauta". U nás má trend určité zpoždění, ale můžete se spolehnout, že to půjde stejným směrem.

The Boy Scouts Filing Bankruptcy After a String of “Woke” Decisions Caused It to Go Broke

13. 12. 2018

Pro osvěžení paměti. Ještě v roce 1965 nikdo nikdy neslyšel o nějakých Palestincích. Ale když Arabové dostávali znovu a znovu nařezáno od početně zanedbatelného Izraele, a když to byla fakt donebevolající ostuda, přišli propagandisté s nápadem vymyslet takový muslimský národ, který bude ještě menší. Vynalezli tedy tzv. Palestince a stát Palestinu. Jenže je to národ bez dějin, tradic, hospodářství i bez představ o budoucnosti. Jen banda pěstovaná k tomu, aby zabíjela nebo vzbuzovala lítost (podle toho, co je momentálně výhodnější). Štítí se jich i ostatní arabští muslimové. Jenže jim nedovolí usadit se, nepodpoří je v hospodářském rozvoji... - prostě takoví uměle vypěstovaní skřeti určení pro válku. Mimochodem, podílí se na tom i EU.

Až zase někdy narazíte na propagandu o nešťastném údělu Palestinců, neberte ji vážně. Ti lidé jsou na tom opravdu špatně, ale odpovědnost nesou ti, kdo je vytvořili jako zbraň.

12. 12. 2018

Všimněte si, že za starých časů byly mezinárodní smlouvy o vztazích mezi národy nebo státy. Podepsal se nějaký dokument, a z něj vyplývala třeba povinnost německé vlády nějak se chovat vůči české vládě nebo českým občanům. A naopak.

Dnešní "mezinárodní smlouvy" jsou o tom, jak má česká vláda postupovat vůči českým občanům. Žádný jiný stát s tím nemá nic společného.

Je to vlastně jenom takový podvod, jak obejít občany a demokratické procedury. Proto také pokládají všichni elitáři za nesmírně důležité, aby občané nesměli hlasovat o mezinárodních smlouvách a závazcích.

Slušná vláda by jako první vypověděla téměř všechny smlouvy a úmluvy.

11. 10. 2018

Můj kamarád a spolupracovník David Bohbot v rozhovoru suše konstatuje, že u nás máme desítky (!) lidí, kteří odjíždí bojovat za Islámský stát, nejspíš se tam dopouští masakrů a pak se vrací do České republiky s bojovým výcvikem a odpovídajícím naladěním. Bezpečnostní složky předstírají, že nic nevidí a politici řeší, jak potrestat ty, kdo by snad chtěli, aby se s tím něco dělalo. Multikulturní blbečkové (tzv. "elfové") to označují za hoaxy a doufají, že obětí útoků bude někdo jiný než oni osobně nebo jejich nejbližší.

Proč BIS nepřizná, že to je mnohem horší? Izraelský expert promlouvá o islámském extremismu u nás

11. 10. 2018

Z dnešní úvahy:
Pamatujete si na časy, kdy se lidé dělili na poctivé a nepoctivé? Když jste chtěli někoho pochválit, řekli jste o něm, že to je poctivý člověk. A naopak. Ve skutečném životě je málokdo úplně dokonale poctivý, ale bylo to tu jako ideál. Lidé vyhlášení svou poctivostí neměli více peněz než ostatní, ale měli více prestiže. Veksláci měli hodně peněz a žádnou prestiž. Kdybych o tom vyprávěl mladým, nevěřili by mi. V posledních 10 letech jsme se s tím slovem úplně přestali potkávat. Na plakátech čteme cosi o slušném předsedovi politické strany, ale to je něco jiného. Poctivost jako ideál zmizela.

Petr Hampl: Pohledem salámožrouta

10. 12. 2018

Můj kamarád a spolupracovník David Bohbot v rozhovoru suše konstatuje, že u nás máme desítky (!) lidí, kteří odjíždí bojovat za Islámský stát, nejspíš se tam dopouští masakrů a pak se vrací do České republiky s bojovým výcvikem a odpovídajícím naladěním. Bezpečnostní složky předstírají, že nic nevidí a politici řeší, jak potrestat ty, kdo by snad chtěli, aby se s tím něco dělalo. Multikulturní blbečkové (tzv. "elfové") to označují za hoaxy a doufají, že obětí útoků bude někdo jiný než oni osobně nebo jejich nejbližší.

10. 12. 2018

Jak poznat rozdíl mezi výbuchem lidové nespokojenosti a řáděním chátry v ulicích hlavního města? Fotografie vám moc neřeknou. Lepší je zeptat se těch, na jejichž práci země stojí. Jejich instinkt je dostatečně spolehlivý. Proto většina Francouzů podporuje žluté vesty a pohrdá Macronem. A proto se většina obyvatel ČR směje těm taškařicím na pražských náměstích, pokud s nimi kvůli kvůli tomu spíš necloumá vztek.

9. 12. 2018

Z dnešního mého rozhovoru na Parlamentkách:
V tuto chvíli je česká společnost natolik rozdělená, že není možné získávat voliče na obou stranách toho rozdělení. Fakticky příslušníci jednotlivých politických projektů sami stojí na jedné, nebo na druhé straně. Přirozeně tedy získávají voliče z té své strany, a ne z té druhé.

Venkov je naštvaný, ale na protidemonstraci nemá prostředky

8. 12. 2018

Z úvahy Petra Bakaláře o islamizaci Evropy:

V Evropě jako takové je pro některé země již pozdě, náš prostor ještě teoretickou šanci má...
To je udržitelné ale pouze za předpokladu oddělení od Západní Evropy, tedy varianta vytvoření nového útvaru (Trojmoří – Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Polsko), nebo dokonce příklonu k jinému stávajícímu útvaru.
Oboje je zatím pro lidi nepředstavitelné a z říše fantazie. Ovšem bez tohoto stejně nutně spadneme do německého uspořádání, tedy k našemu přirozenému těžišti.

Petr Bakalář: Lze ještě odvrátit islamizaci Evropy? (1)

8. 12. 2018

Jestli uslyšíte, že udělení vysoškolského titulu za práci Genderové aspekty Ferdy mravencce je něčím výjimečným či okrajovým a že většina genderového výzkumu je solidní či poctivější, tak si vzpomeňte na následující.

Dr. Havelková, která tu práci vedla, byla řadu let předsedkyní Českého helsinského výboru pro lidská práva, členkou redakční rady Sociologického časopisu a publikovala řadu odborných prací i v zahraničí. Patří mezi nejrespektovanější odbornice na feminismus, jaké tu jsou.

Kdepak, genderové aspekty Ferdy mravence jsou naprosto stejně solidní jako ty zaručené zprávy o útlaku, útisku, násilí proti ženám, údajných rozdílům ve mzdách, které produkují Babišova rada pro rovnost či různé centra genderu. Na základě takových "vědeckých zjištění" jsou přidělovány miliardy a přijímána opatření zasahují do životů všech obyvatel.

Nevím, jestli vás utěší, že vědecký komunismus a německá rasová věda neměly o mnoho vyšší úroveň.

8. 12. 2018

Média se nás snaží přesvědčit, že když lidé ve volbách nehlasují pro protisystémovou opozici, znamená to, že jsou v zásadě spokojení. Až vám to zase budou říkat, vzpomeňte si na Paříž posledních dnů a na to, že demonstranty podporuje drtivá většina Francouzů.

8. 12. 2018

Martin Konvička napsal zatím nejrozumněji znějící vysvětlení kauzy BIS nebo "Zeman versus Bis", jaké jsem četl. Rozhodně doporučuji.

A zároveň doplňuji: Pokud se BIS propadá do byrokratické imbecility (aspoň zvenku to tak působí), pak to znamená, že je nepoužitelná proti jakémukoliv vnějšímu nebezpečí, ale také to znamená, že klesá její použitelnost proti lidem ve vlastní zemi. Je to ve shodě ve scénářem z Prolomení hradeb: Poroste brutalita elit, ale poroste také jejich neschopnost. Na tom je založena naděje na přežití civilizace.

MARTIN KONVIČKA: VÁLKA TAJNÝCH, PREZIDENT - A BLBOVÉ

7. 12. 2018

Méně vzdělaní lidé se někdy pošklebují středověkým mnichům, kteří bádali, kolik andělů se vejde na špičku jehly. V době, kdy vědecké práce pojednávají o genderových aspektech Ferdy mravence, by někdo mohl mít pocit, že je to podobné. Je i není.

Výpočet počtu andělů na jehle totiž obsahuje dělení dvou nul – špička jehly má nulovou plochu a anděl rovněž zabírá nulovou plochu. To ukazuje k limitám, derivacím a dalším pokročilým matematickým nástrojům. Mnich ve skutečnosti nepřemýšlel o andělech, ale řešil matematickou úlohu.

Co řeší dnešní výzkumnice při psaní o genderových aspektech Ferdy mravence? Opět narážíme na nesnadnou úlohu v pozadí. Jak udělit vysokoškolský titul studentce, která jen tak tak zvládá látku základní školy. Tím nezpochybňuji, že existují i velmi inteligentní gendertetky. Jenže ty zpravidla studují právnickou fakultu, a v jejich kapsách budou končit desítky milionů. Z genderové katedry na fakultě humanitních studií vychází jen druhořadé aktivistky, které budou celý život terčem posměchu, na slušné peníze si nesáhnou a mají význam jen jako krytí pro skutečné zločince v pozadí. Člověk by na první pohled čekal, že ty si na univerzitní vzdělání nesáhnou a že by pro ně měly být zřizovány jakési pomocné školy pro aktivistky. Jenže máme inkluzi, pomocné školy se ruší, a co tedy s nimi. Řešení už známe a umožňuje získat diplom každému, kdo porozumí knížce pro předškolní děti. Bravo!

7. 12. 2018

Dvě novinky k Prolomení hradeb.
1) Verze pro čtečky bude k dispozici do vánoc.
2) Na e-shopu již je limitovaná edice (300 kusů bez možnosti dotisku). V hezké kartonové krabici je kromě Prolomení hradeb s podpisem autora i sborník s texty Petra Bakaláře, Evy Hrindové, Ladislava Jakla, Mariana Kechlibara, Daniely Kovářové, Waltera Krafta, Hany Lipovské, Markéty Šichtařové, Alexandera Tomského a Václava Vlka).

6. 12. 2018

V úterý v Olomouci s Davidem Bohbotem. Bezpečnostní expert tam mimo jiné prohlásil, že kdyby se Erdogan rozhodl a vydal své armádě rozkaz, má za pár dnů obsazenou Evropu. Není tu žádná síla, která by ho mohla i třeba jenom zpomalit. David doporučil, abychom Turkům případně zkusili nabídnout pivo. Nejspíš to nezabere, ale lepší než nic.

Evropské země jsou tedy bezbranné, politici a média lidem lžou, že nic nehrozí a gigantické náklady na obranu končí u předraženého vybavení pro zbytečné mise. Ještě nikdy v dějinách to nebylo takhle špatné.

6. 12. 2018

Jak na to budou reagovat sluníčka? Budou na mě na besedách křičet, že takový článek nikdy nevyšel, ty informace neexistují, já jsem si všechno vymyslel, jsem lhář atd. Vsaďte se, že v celé zemi se nenajde ani jedno jediné, které změní názor. A pokud jim dojdou argumenty (což bývá po první větě), je tu ještě možnost odvolat se na Putina.
MF Dnes: Islám v Česku je z hlediska terorismu hrozbou, říkají policisté z NCOZ

5. 12. 2018

Ještě ke včerejší poznámce. Někteří lidé by měli rádi nějakou jednoduchou zásadu, kterou by bylo možné aplikovat na všechny subjekty všech typů a velikostí a na které by bylo možné založit dokonalé uspořádání státu. Jenže žijeme v nedokonalém světě a taková dokonalá zásada neexistuje.

Třeba ochrana vlastnictví. Když připustíme ničení živností a okrádání normálních občanů, jsme na cestě k nevolnictví. Když budeme přehnaně chránit vlastnictví magnátů a korporací, vypěstujeme mostra, která rovněž nastolí nevolnictví. Správné řešení pro svobodné lidi je někde uprostřed. Ale není to jednoduché univerzální řešení. Pokaždé musí být znovu hledáno. Na základě zdravého rozumu, s bázní, a s vědomím, že můžeme chybovat.

4. 12. 2018

Nevím, odkud se dojem zachycený v tom příspěvku bere, ale pro jistotu opakuji naprosto jednoznačně.

Jsem pro to, aby byl bez náhrady vyvlastněn Agrofert, veškerý majetek gangstera Bakaly, majetek všech organizací, které kdy vzaly peníze od Georga Sorose a rovněž panství Karla Schwarzenberga. Ochrana vlastnictví je nástrojem pro ochranu lidské svobody. Pokud začnou velké majetky lidskou svobodu nadále ohrožovat, není žádný důvod je chránit.

4. 12. 2018

Z odpovědi na dotaz, proč občas používám namísto neomarxista termín "neobolševik":

Ruští Bolševici představovali tu nejhorší zločineckou chátru, jakou se podařilo najít. Nenáviděli Rusko, nenáviděli ruské lidi, nenáviděli jejich život, nenáviděli celý svět, včetně sama sebe. Proto jim také Němci pomáhali - věděli, že jsou schopni v Rusku způsobit pohromu větší než jakékoliv zbraně hromadného ničení. A byl to správný odhad. Přesněji řečeno, Němci Bolševiky ještě podcenili.

Opravdu vám to nic nepřipomíná?

Neomarxista nebo neobolševik?

3. 12. 2018

Ladislav Jakl a Folimanka Blues včera Na slamníku.

3. 12. 2018

Křesťané obecně a katolíci zvláště žili po staletí v temnotě, dokud jim marxisté nevysvětlili podstatu stvoření nebo tak nějak. Tvrdí - a teď se podržte - plzeňský biskup Tomáš Holub! Celý tradiční a biblický pohled na muže a ženu byl špatně. Ale už má řešení: "neideologicky koncipovaná genderová studia". To budou, panečku, lítat granty! To se nám to hoduje, když nám daňoví poplatníci dopřávají.

To už není ani k smíchu. Vidět takovou degeneraci je hodně smutné. Ani poznámka o tom, jaké z 56 pohlaví si teď pan biskup vybere, mi už nějak nepřipadá vtipná.

Gender: Je třeba odlišovat, ale ne oddělovat

3. 12. 2018

Z britských základních škol bylo v loňském roce vyloučeno skoro 5000 (!) dětí na základě obvinění z rasismu. S většinou z nich se to potáhne celý život. Nedostanou šanci na slušné vzdělání a na slušnou práci. Podobně jako tomu bylo v komunistických zemích. S tím rozdílem, že v dnešní Británii jsou dopady na osobní život daleko těžší. A v kolika případech proběhlo disciplinární řízení se záznamem v kádrovém posudku a nedošlo to až k vyloučení? To statistika neříká.

Sluníčka budou tvrdit, že je to hoax (jako pokaždé, když narazí na nepohodlnou skutečnost), ale uvádí to jejich nejposvátnější zdroj - The Guardian.

Record number of UK children excluded for racist bullying

2. 12. 2018

V britské UKIP proběhlo další kolo sporů. Předseda strany
Gerard Batten začal spolupracovat s Tommy Robinsonem, Nigel Farage se pokusil zorganizovat Battenovo odvolání. Širší vedení strany Battena jednoznačně podpořilo.

Jednání Farageho, který postupně spěje do pozice kůlu v plotě, ale vysvětluje také pozici "konzervativní části" Svobodných v ČR. Jejich postoj je pryč z EU, ale zároveň maximální vstřícnost k islámu, až do případné plné islamizace. Jak kdysi řekl Petr Mach, "nikdy nepřipustím, aby u nás bylo jedno náboženství diskriminováno" (při debatě o islámu). Přitom jiné jeho postoje jsou velmi rozumné. Takže pozor příští rok při eurovolbách.

Controversial Ukip leader Gerard Batten backed by national executive

2. 12. 2018

Z nedávné analýzy pro Institut VK:

Prezident Donald Trump podnikl řadu správných kroků, ale nezdá se, že by byl schopen vypnout mechanismus destrukce. A to zejména proto, že se znovu a znovu ukazuje, že neokonzervativci, kteří dnes v Republikánské straně převažují, sice odmítají nejhorší výstřelky neomarxismu, ale celkově jsou s vývojem spokojeni a nejsou ochotni připustit zásadní změnu trendu.

Postupně se hroutící Spojené státy americké tak představují hrozbu pro celý svět. Nejen proto, že jejich obrovská vojenská moc se vymkla kontrole a že napříště může být terčem „humanitárního bombardování“ víceméně kdokoliv. Ještě větší problém představují nejrůznější nátlakové skupiny, aktivity bláznivých miliardářů a programy „rozvoje“ či „podpory demokracie“, které z Ameriky vycházejí a které ničí společnosti v řadě jiných států.

Petr Hampl: Poznámky k příjmovému aspektu amerických voleb

1. 12. 2018

Včera v Břeclavi byla řeč o vývoji skautského hnutí a spoustě dalšího. Diskuze místy hodně vzrušená, ale v mezích slušnosti.

1. 12. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Jenže jakmile vznikne taková společenská vrstva (elita), začnou v celé společnosti vznikat skupiny, které mají ambici stát se součástí této nové aristokracie. Napodobují tedy její životní styl, chování a návyky, včetně těch vymytých mozků. Logicky je jich nejvíce mezi mladými lidmi a logicky je jich nejvíce na humanitních vysokých školách. Beztvará neosobní dokonale manipulovatelná masa. Dnes křičí proti Babišovi, zítra budou křičet proti Kalouskovi, pokud to panstvo uzná za potřebné.

Elity s tím pochopitelně cíleně pracují a dávají okázale najevo, jak velká odměna čeká ty nejlépe přizpůsobené. Před pár dny třeba proskočila zpráva o tom, že historik Michal Frankl byl za proimigrační propagandu odměněn 52 miliony korun, které může rozdělit mezi sebe a své blízké spolupracovníky. To je více peněz, než kolik si Andrej Babiš přisvojil v kauze Čapí hnízdo! O takovou cenu se soutěží! To už stojí za to vzdát se nezávislého myšlení. Zejména, když je to podpořeno masivní propagandou.

Petr Hampl si to vyřídil s neobolševiky: Zemana nám ve světě mohou závidět. Kalouskova sprostota. Kdo ovládá velká média, může manipulovat tupým davem

1. 12. 2018

Hlavní ideolog světového povstání proti neomarxistickým elitám Steve Bannon se po čase v něčem shodl se svými levicovými oponenty. Tedy s těmi rozumnějšími.

Velké technologické firmy jako Google, Apple, Facebook či Amazon potlačují inovace, brání vytváření pracovních míst a ohrožují občanské svobody. Je zapotřebí jednat. Steve Bannon navrhuje část těch gigantů nuceně rozdělit na malé vzájemně si konkurující firmy. A co takto rozdělit nejde, to znárodnit.

Nevím, jestli je to nejlepší řešení. Nerozumím té problematice dost podrobně. Ale v každém případě to zní logicky. A v každém případě to ukazuje obrovský rozdíl mezi lidmi schopnými přemýšlet o problémech a tím, co se v Česku označuje jako "pravice" a v Americe jako "neocons" - hnutí založené na mechanickém opakování frází z 18. století. Každý, kdo je přemýšlivější než oni, je podle takových "pravičáků" komunista nebo etatista. A přemýšlivější než oni je téměř každý.

Break Up Big Tech, Say Steve Bannon and Robert Reich

 

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál