češi

Vážení pánové,

Děkuji za příležitost promluvit na vašem setkání, které shodou okolností probíhá téměř přesně dva roky poté, co jsem byl pozván na podobnou ideovou konferenci, tehdy hnutí Islám v ČR nechceme.  Za ty dva roky naše hnutí utrpělo řadu nevýher, pokud nechceme přímo mluvit o porážkách. 

Více

Byl již nacionalismus překonán? V následujícím textu se pokusím ukázat, že tomu tak rozhodně není. A že by rozhodně nebyl žádný důvod se z něčeho takového radovat. V druhé části se pak zaměřím na specifickou situaci České republiky, kde fakticky působí tři konkurenční nacionalismy.

Více

Kapitalismus? Socialismus? Vlastenectví!

Vžilo se, že chystat politický program je něco vybírat v samoobsluze. Nejdřív dojdete k regálu Ekonomika, kde si vyberete z přehledně seřazených balíčků od leva do prava, tedy od totálního zestátnění všeho po nulový stát. Pak k regálu Kultura, kde zase vezmete něco od ochrany tradičních hodnot až po vyrovnání šancí těch nejbizarnějších menšin. Přidáte k tomu pár náhodně vybraných cukrátek, dořešíte nějaké technické detaily, a politický program je na světě.

Více

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál
Přihlásit se k odběru RSS - češi